Künye İletişim Mobil
Giriş Sayfam Yap Favorilere Ekle Sitene Ekle RSS Üye Ol Üye Giriş
Anasayfa Foto Galeri Video Haber Seri İlanlar Muhtarlarımız Kadınlarımız İletişim
SON DAKİKA : Cihadiye Köyü Muhtarından Yemek İkramı      Başkan Öz, Zabıta Ekipleriyle Olağan Toplantısını Gerçekleştirdi      Öğrencilere Trafik Kuralları Eğitimi Verildi      ’Priapos Antik Kenti Yok Olmamalı’’      Kedi 20 Gündür Kapı Altından Besleniyor      Amatör Lig’lerde Haftalık Faaliyet Programı       Çan’daki Kurs Öğrencileri ODTÜ’de      Özgür Ceylan’dan Biga TSO’ya Ziyaret      Halkın Sabrını Test Etmeyin!      Başkan Uygun, Çocukları Sevindirdi       Allah’a Yönelin! Sulh ve Sükun nedir?      Amatör Lig’ lerde Müsabaka Sonuçları Ve Puan Durumları       Biga’da İkili Eğitime Geçildi      Vergi Dairesi Müdürlüğü’nden Başkan Erdoğan’a Ziyaret      Anadolu Yıldızlar’da Biga Farkı      Başkan Erdoğan’dan Müjde       Kadına Yönelik Şiddet Eğitimi Verildi      Biga Takımları Başarılı      Biga Kitap Festivali Başladı      Başkan Erdoğan, Millet Kütüphanesi’ni Gezdi     
YEREL YAŞAM EKONOMİ SİYASET EĞİTİM BELEDİYE KAYMAKAM MAGAZİN ULUSAL SPOR RÖPORTAJ
» "Birlik ve Beraberliğimizi Asla Kaybetmemeliyiz"
04 Mart 2019 Pazartesi 10:00
12
14
16
18


Biga Belediye Başkanı ve Millet İttifakı'nın Adayı İsmail Işık, belediye meclis üyesi adaylarıyla birlikte kahve toplantılarına devam ediyor. Beşinci Hal Meclisi Toplantısı'nı Sakarya Mahallesi Kavaklık bölgesinde Özaydın Kıraathanesi önünde gerçekleştiren Biga Belediye Başkanı İsmail Işık, Kavaklık gençliği meşalelerle karşıladı. Coşkulu karşılama ile miting havasına dönüşen Kavaklık Halk Meclisi önce Sakarya Mahallesi Muhtarı Mustafa Kurt da Başkan Işık'ı çiçekle karşıladı.

Başkan Işık'ın 'birlik ve beraberliğimizi asla kaybetmemiz lazım'

"Hiçbir Zaman Kimseyi Ayrıştırmadık"

Başkan Işık'ın "Bu coşkulu karşılama için muhtarımız ve siz sevgili Kavaklık sakinlerine teşekkür ederim. Ellerinize, ayaklarınıza sağlık, iyi ki varsınız." diyerek başladığı konuşması sık sık alkışlar ve sloganlarla kesildi. Millet İttifakı Adayı olarak Belediye Meclis Üyesi Adayları ile birlikte kahve kahve dolaştıklarını ve bu kahve ziyaretlerinin miting havasında geçtiğini ifade eden Biga Belediye Başkanı İsmail Işık; "Kavaklık'a ne zaman geldiysem beni bağrınıza bastınız. Bunun için ayrıca teşekkür ederim. 5 yıl önce 'Bizim İsmail' dediniz. Beş yıldan beri ekip arkadaşlarım ile beraber bu kentin sorunlarını çözmek, yaşanabilir bir kent haline getirebilmek için gece gündüz demeden çalıştık. Çalışmalarımızı yaparken, bizdensin-değilsin gibi ayrıştırıcı olmadık. Kim olursa olsun, Mevlana’nın dediği gibi ‘ne olursan ol gel’ diyerek hizmet etmeye çalıştık. Çünkü biz bir ve beraber olursak ancak büyük işler başarabiliriz. Türk tarihine ve geçmişimize baktığımızda birlik ve beraberlik ile yazılmış destanlarla doludur. İşte bu yüzden hiç kimseyi ayrıştırmadık. Mütevazi olduk, samimi ve  dürüst olduk. Hiç kimseye yapamayacağımız hiçbir işin sözünü vermedik. Söz verdiğimiz bütün işleri de gerçekleştirdik." ifadelerini kulandı.

"Kavaklık Parkı'nı Da Sizlere Sorduk Ve Yaptık"

Kavaklık Parkı'nın yapımı öncesi Merkez Kıraathanesi'nde yaptıklarını Halk Meclisi'ni hatırlatan Biga Belediye Başkanı İsmail Işık; "Görev süremiz içinde Kavaklık Parkı projesini sizlere sunduk. Hatırlayın birkaç yıl önce, Merkez Kıraathanesi'nde sizlerin soru ve önerilerinizi dinledik. Projelerimizi halkın isteklerini ön planda bulundurarak gerçekleştirdik. Parkın yenileme çalışmaları esnasında içinde bulunan kapalı alanın çok büyük olduğu konusunda eleştiriler olmuştu. Yakın zamanda kapalı alanın yetmediği ile ilgili eleştiriler aldık. Kapalı alanı büyütme çalışmalarımız kapsamında ilave bina yaptık. Yaptığımız hizmetleri insanlarımızın görüşlerini alarak yaptığımız için benimsendi ve kullanılır hale geldi. Kavaklık bölgesinde yeni projelerimiz var. Bunlar ile ilgili sizlere danışacağız. Çay boyunda gerçekleştirmeyi düşündüğümüz projeyi asıl sahiplerine soracağız." dedi.

"Türk Milleti'nin Emrindeyiz"

İnşa ettikleri Kültür Merkezi'ne Atatürk Kültür Merkezi adını vermiş olmanın büyük mutluluk olduğunu ifade eden CHP ve İYİ Parti'nin ortak adayı Biga Belediye Başkanı İsmail Işık; "2014 yılında teslim aldığımız Belediyenin bütçesi 40 milyondu. Eski para ile 40 trilyon. 2019 yılı bütçesi 120 milyon. Bütçemizi 3 kat artırdık. Bigamızın geleceği için yatırımlara 344 milyon lira harcadık. 344 milyon liranın 150 milyon lirasını bölgemizde eşi benzeri olmayan, gözle görülür somut yatırımlara aktardık. Bunlardan bir tanesi de Atatürk Kültür Merkezi. Atatürk Kültür Merkezini yapmaktan çok o merkeze Atatürk ismini vermek bizlere daha çok onur kaynağı olmuştur.’’ dedi.

Bu ifadelerin ardından bir süre sloganlarla ve alkışlarla sözleri kesilen Millet İttifakı Adayı İsmail Işık; "Biz Türk Milletinin emrinde, Mustafa Kemal’in askerleriyiz. Bayrağımızın dalgalanması ve millet için asker olmaya devam edeceğiz." ifadeleriyle cümlesini tamamladı.

"Set Boyu Projemiz Kavaklık'a Yakışacak"

Biga'ya 5 yıl gibi kısa sürede Şehir Parkı, Katlı Otopark, Kapalı Otopark ve Kapalı Pazaryeri kazandırdıklarına da değinen Millet İttifakı Adayı ve mevcut Belediye Başkanı İsmail Işık; "Biz yalnızca binalar yapmadık. Yaşam alanları ürettik. O bina ve yaşam alanlarının içini insanlarla doldurduk. Biz insanların sosyal yaşama dahil olmasını istedik. Bir ve beraber şekilde zaman geçirmelerini, dertlerini ve sevinçlerini paylaşmasını istedik. Çünkü dertler paylaşıldıkça azalır, sevinçler paylaşıldıkça çoğalır. İyi günlerinde kötü günlerinde hep beraber olmaları için çalıştık. Çalışmaya da devam edeceğiz. Kavaklık bölgemizde Kavaklık Parkı'nı, Rafet Gürkaynak Caddemizi ve yollarımızı yeniledik. Avcılar Köprümüzü araç ve yaya trafiğine uygun olarak ve belediyemiz imkanlarıyla yeniden inşa ettik. Avcılar köprüsü ile Hacımadan Köprüsü arasına Şehir Parkı'nın bir benzeri olacak projemizi size sunacağız. İçinde otoparkı, mesire alanlarının ve Kavaklık Spor Kulübü'nün kullanımına sunacağımız bir sosyal tesis inşa edeceğiz. Bu yaz başı başlanacak olan proje özellikle Kavaklık halkının ve tüm Bigalıların kullanımına sunacağız." dedi.

"Biga, Çevre Belediyelerce Örnek Alınıyor"

Biga sevdalısı olduğunu söyleyen Biga Belediye Başkanı İsmail Işık; "Seçim şarkımızda da olduğu gibi Biga sevdalısıyım. Bundan önce çalıştığımız arkadaşlarımız da bundan sonra beraber çalışacağımız arkadaşlarımız da Biga sevdalısı arkadaşlarımızdır. Biga aşığı olarak Biga’yı daha da ileriye taşımak için çalışacağız. Biga geçtiğimiz 5 yılda değişti, gelişti. Özellikle hafta sonları insanlar çevre il ve ilçelerden  Biga’ya zaman geçirmek için gelmeye başladı. Zaman geçirmek için dışarıya giden Bigalı sayısı her geçen gün azalmakta. Örnek alınan bir belediyecilik yaptık. Çevre ilçeler bizim yaptıklarımızı daha yeni anladılar ve yeni yapmaya başladılar. Bu zamana kadar yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır. Daha güzelini de hep birlikte başaracağız. 5 yıldır kapımız herkese açık. Hiç kapatmadık. Biz insanlarımız ile aramıza duvarlar, kapılar kurmadık. Buraya geliş amacımız sizlerin sorularını dinlemek, birlikte daha güzel bir Biga içindir." ifadelerini kullandı.

Başkan Işık'ın konuşmasının ardından soru cevap bölümüne geçildi.

 

Haber Fotoğrafları İçin Tıklayınız


"Birlik ve Beraberliğimizi Asla Kaybetmemeliyiz"

  Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış

  Yorum Ekle

Ad Soyad :
E-Posta :
Mesaj :
Güvenlik Kodu :+ Benzer Haberler
Ceylan’dan Çanakkale Valiliğine ÇED Eleştirisi
    »    
Atilla Diren, CHP Biga İlçe Başkanlığı Adaylığını Açıkladı
    »    
Muhtar Günü Dolayısıyla Ortak Mesaj Yayınladılar
    »    
Mobbing Yalanını Atanlar Kayıp 600 Bin Tl’nin Hesabını Versin
    »    
Başkan Erdoğan, Basın Mensuplarıyla Buluştu
    »    
İrez, CHP Meclis Grubuna Çalışmalar Hakkında Bilgi Verdi
    »    
Seçim Analizim
    »    
Başkan Ahmet Şahin Gündeme Dair Açıklamalar Yaptı
    »    
Biga Belediyesi’ndeki Mobbing’e CHP’den Sert Tepki
    »    
Biga Belediyesi’nde Stratejik Plan Toplantısı
    »    
“Köylerimizin Sorunlarını En Aza İndirmek İstiyoruz”
    »    
Biga Belediyesi Haziran Ayı Meclis Toplantısı Yapıldı
    »    
“Hacılık Mekke’de Başlamaz, Mekke’den Ayrılınca Başlar”
    »    
Çanakkale’ye Turizm Alanında Yeni Bir Pencere Açılıyor
    »    
Biga CHP İlçe Danışma Toplantısı Yapıldı
    »    
İskenderoğlu, Hayvan Hakları ve Yasaları Çalıştayına Katıldı
    »    
Özgür Ceylandan Ulaştırma Bakanlığına Sorular
    »    
Her Şey Güzel Olmasın Mı?
    »    
Ne Yaparsanız Yapın Ama Milleti Germeden, Yormadan Yapın
    »    
Kömür Diye 31 Bin Ton Taş Almışlar
    »    
İstanbul’da Seçimin Yenilenmesi ve İmamoğlu Analizi
    »    
Mayıs Ayı Meclis Toplantısından Suya İndirim Çıktı
    »    
Bozcaadalı İşletmelerden Rezervasyonlara "Oy Ver" Cevabı!
    »    
Gücünüz Atatürk’ün Ölüsüne Bile Yetmiyor, Ölüsünü Bile Yenemiyorsunuz!
    »    
Kişiye Özel Demokrasi Olmaz
    »    
Ermeni Mezalimine Uğramış Türk Milletinin Acısını Paylaşıyorum!
    »    
Asıl Beka Sorunu Budur
    »    
Ceylan “Kızılay Arpalığa Mı Çevrildi?”
    »    
Başkan Bülent Erdoğan Görevine Resmen Başladı
    »    
Başkan Bülent Erdoğan Mazbatasını Aldı
    »    
Yenilmişlik Duygusu Var Ya İşte Tam Orada Dikkat Etmek Lazım!
    »    
Bu Hayatta En Büyük Kaybedenler, Bekleyenlerdir
    »    
Çanakkale’de Bülent Öz Farkı
    »    
Belde Belediye Başkanları Mazbatalarını Aldı
    »    
Çan’da Öz Dönemi Resmen Başladı
    »    
Pastırmacı Gönülleri Fethetmeye Devam Ediyor
    »    
Çanakkale’de CHP 11, AK Parti 10, İyi Parti 2 Başkanlık Kazandı
    »    
Kazanmak ve Kaybetmek Üzerine
    »    
Çiçeklidede’den Tarihi Birlik ve Beraberlik Mesajları
    »    
Turan “80 Yaşında Adam Buraya Geliyorsa Ben Daha Çok Çalışmalıyım”
    »    
Yeniceköy’den Tüm Biga’ya Sağduyu ve Birliktelik Çağrısı
    »    
Özgür Ceylan’dan Adaylara Tam Destek
    »    
“Güneş Balçıkla Sıvanmaz”
    »    
Adil, Dürüst Belediyeciliğimizin Başlamasına 4 Gün Kaldı
    »    
Şehitlikte İsmail Işık Coşkusu Meydana Sığmadı
    »    
İsmail Işık: “Belediyecilik Deneyim İster O da Bizde Var”
    »    
Kavaklıkta Bülent Erdoğan Coşkusu
    »    
Çavuşköy’den İsmail Işık’a Sevgi Seli
    »    
Turan; “Haydi Karabiga, Ahmet Elbi’yle "Değişimi" Yaşamaya…”
    »    
Muharrem İnce: Bu İş Bitmiş Hayırlı Olsun
    »    
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Biga´da
    »    
Siyasette Çıtayı Yükseltin
    »    
‘’Biga Halkı ile Kurduğumuz Gönül Köprüsünü Hiç Kimse Yıkamaz”
    »    
İYİ Parti Kırsal Alanda
    »    
Cumhur İttifakından Görkemli Yürüyüş
    »    
Erdoğan Hatırlarda Kalan Bir Biga İnşa Edeceğiz
    »    
“Bölgenin En Büyük Spor Kompleksi’ni İnşa Edeceğiz”
    »    
Çan’da Seçim Koordinasyon Merkezi Büyük Bir Coşkuyla Açıldı
    »    
Erdoğan Coşkusu Çiçeklidede’de Sokaklara Sığmadı
    »    
“5 Yıllık Deneyimimizle Başaracağız”
    »    
Birlik ve Beraberlik Mitingleri Büyük Bir Coşkuyla Başladı
    »    
Türk Milleti “Tek Nefes, Tek Ses, Tek yürektir”
    »    
Ceylan Yenice’yi Karış Karış Gezdi
    »    
’Satmaya Değil, Yapmaya Talibiz’
    »    
Bigalılar 250 Metrelik Türk Bayrağı ile Birlik Mesajı Verdiler
    »    
AK Parti Çanakkale Zaferi Nedeniyle Şehitliği Ziyaret Etti
    »    
Çanakkale’de Romanlardan CHP’ye Tam Destek
    »    
“Biga’nın Hizmetkarı Olmak, 50 Yıllık Yaşamımın En Büyük Onurudur”
    »    
"Belediye Herkese Eşit Hizmet Etmek Zorundadır"
    »    
CHP Çan Belediye Başkan Adayından Şeffaf Belediyecilik Açıklamaları
    »    
“TOKİ ile Değil, Belediye İmkanlarıyla Sosyal Konut Yapıyoruz”
    »    
Şehitlik Erdoğan’ı Coşkuyla Karşıladı
    »    
CHP’li Erkek: “Eceabat Kararını Vermiş”
    »    
Ahmet Elbi’den Ziyaret
    »    
İYİ Parti İl Genel Meclis Üyesi Adayından Semizoğlu’na Ziyaret
    »    
CHP’li Erkek Bayramiç’te
    »    
Ceylan Çanakkale’yi Karış Karış Geziyor
    »    
Ayhan Gider’den Vaat Değil, Çözüm
    »    
Çan Belediyesi, Hizmet-İş İle Toplu Sözleşme İmzaladı
    »    
Şehitlik’te Yer Gök ’Bizim İsmail’ Sloganıyla İnledi
    »    
Yeniceköy’de Bülent Erdoğan’a Sevgi Seli
    »    
“17 Senede Kaç Otopark Yaptınız?”
    »    
Biga’nın Onuncu Mahallesi: Esentepe Mahallesi
    »    
Cumhur İttifakı Coşkusu Sokaklara Sığmadı
    »    
Ak Partili Kadınlardan Yoğun Katılımlı Eğlence
    »    
“Hep Birlikte 31 Mart’ı Bayrama Çevireceğiz”
    »    
Gönlü Kazanılmadık Bigalı Kalmayana Dek…
    »    
Karataş Meclis Üyelerini Tanıttı
    »    
"Şehir Parkı’nı Ayağınıza Getireceğiz"
    »    
Cumhur İttifakı Adayı Kuzu, Projelerini Tanıttı
    »    
Çan İstikrara Devam Diyecek
    »    
Engin Özalp: "Gümüşçay’da Spora Canlılık Getireceğiz"
    »    
Gümüşçay’a Temiz Aday: Engin Özalp
    »    
Erdoğan’ın Tanıtım Toplantısında Büyük Coşku
    »    
Cumhur İttifakı Gençleri Bir Arada
    »    
En Güzelini Ak Parti En Güzelini Ayhan Gider Yapar
    »    
Pastırmacı ”Devam Diyerek Geliyoruz”
    »    
Biga Ak Parti Belediye Başkan Adayı Bülent Erdoğan’dan Ziyaret
    »    
CHP Biga Belediye Başkan Adayı’ndan Biga TSO’ ya Ziyaret
    »    
Biga CHP Belediye Başkan Adayı İsmail Işık’tan Ziyaret
    »    
YAZARLAR
Ali Galip Akyıldırım
Halkın Sabrını Test Etmeyin!
Alaattin Akçal
Hayalim “2 Adet Çikolata”
Davut Doğan (Konuk Yazar)
Hey Siri!
Erdem Karan
Allah’a Yönelin! Sulh ve Sükun nedir?
Kadir Atay
Lider Şehir Biga’m
Murat Gülcen
-Kafa Yoranlar-
Niyazi Kısacık
Ceviz Kurdu
Uzm. Klinik Psikolog Nevzat Hasdemir
Çocuklarınızın Hayatını Kurtarın !!!
Ozancan Polat
Ucuz Strateji
Sinem Bülbül
Kayropraktik Nedir?
Lütfi Özgünaydın
Gülgün Feyman İle Ertelenen Programı Yarın Gerçekleştiriyoruz
BİGA'DANÖBETÇİ ECZANE
ÇOK OKUNANLAR bu hafta | bu ay
ÇOK YORUMLANANLAR bu hafta | bu ay
İstatistik
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’ ve sitemizde yorum gönderenlerin şahsına aittir.
Çanakkale'nin Tamamen Renkli İlk Gazetesi
Biga'nın İlk İnternet Televizyonu ve Cep Gazetesi
Biga'nın Evlere, Köylere ve Okullarına, Dağıtılan En Yüksek Tirajlı Gazetesi
Sitemizde Yayınlanan Yazı ve Dökümanların İzinsiz Alınması Çoğaltılması Yasaktır
Biga Çarşamba Gazetesi / Atay Reklam
Tüm Hakları Saklıdır BİGA ÇARŞAMBA GAZETESİ    0