Künye İletişim Mobil
Giriş Sayfam Yap Favorilere Ekle Sitene Ekle RSS Üye Ol Üye Giriş
Anasayfa Foto Galeri Video Haber Duyurular Seri İlanlar Halı Saha Muhtarlarımız Kadınlarımız Gazetemiz
SON DAKİKA : Başkan Işık’tan Emekli Astsubaylar Derneği Ziyareti      63 Yıldır Kispet Yapıyor      Leziz Tatların Sunumu Yapıldı      CHP’li Ceylan’dan AKP’ye Ağır Suçlama      AK Parti Biga Teşkilatından Ankara Çıkarması      Haftalık Faaliyet Programı 20.10.2018 – 26.10.2018      AK Parti Genel Merkez Gençlik Kolları Yardımcısı Çanakkale’de      "Pilavlı ÇED" Toplantısında Olay Çıktı      Başkan Karataş Başkanlık İçin Müracaat Etti      MHP’de Zeki Mutlu Sesleri      İlk Üye Sait Tanur      Karabigalı Gencin Büyük Başarısı      İŞKUR Üniversite Mezunlarının Deneyim Kazanmalarını Destekliyor      Biga FB’de Kongre Rüzgarı      Biga Devlet Hastanesi Acil Servisi Gücüne Güç Kattı      Güç Birliği Platformu Yöneticileri Çanakkale Barosunu Ziyaret Etti      Hamdibey Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinden Yerli Yazılım Pardus Atağı      Vefat ve Başsağlığı      Öğretmenlerden Başkan Işık’a Teşekkür      Çanakkalelilere ve İl Dışından Gelen Hastalara da Şifa Dağıtıyoruz     
YEREL YAŞAM EKONOMİ SİYASET EĞİTİM BELEDİYE KAYMAKAM MAGAZİN ULUSAL SPOR RÖPORTAJ
» Para Bitti Neyi Satalım Belediyesi
06 Ağustos 2018 Pazartesi 09:00
12
14
16
18


Biga AK Parti İlçe Başkanı Ahmet Şahinin konu ile ilgili yaptığı açıklamada:

“Değerli hemşerilerim bildiğiniz üzere uzun bir süredir Biga Belediye Başkanı İsmail Işık ile ilgili sürekli tekrar ettiğimiz bir söylem vardı. Yönetmeyi beceremediği için her geçen gün borç batağına giren tek tek bütün değerlerini kaybeden Biga Belediyesi ve sürekli yalanlar üzerine kurulu bir yönetim anlayışı.

Malumunuz son iki haftadır Biga’mızın gündeminde 2 konu var. Birincisi şehir içi minibüsleri konusu bir diğeri ise Biga Ticaret Merkezi dükkanlarının satışı meselesi.

Belediye meclisinde görüşülen Biga şehir içi minibüslerinin satışı ile ilgili Ak Partili Belediye Meclis Üyelerimiz red oyu vermesine rağmen CHP’li meclis üyelerini evet oyuna karşılık karar oy çokluğu kabul edilmiş ve ilave minibüs satışına onay çıkmıştı. Buna istinaden sayın başkana bu satışın gerekçesini sorduğumuz da ilginçtir ki cevaben mevcut minibüslerin şehir içi ulaşıma yetmediği cevabını aldık.

Bir ihtiyaç olup olmadığını dahi doğru düzgün bakılmaksızın araştırmadan apar topar satış kararı alan belediye yönetimi geçtiğimiz salı günü kooperatif yönetimini ziyaret etti. Bu ziyaret de İsmail Işık şehir içi minibüs kooperatifini lav etmekle tehdit ederek, satışı yapılan minibüslerin bir an önce sıraya konmasını istedi. İsteği karşılık bulmayan başkan söz konusu hatların yolcu taşımacılığı yapması adına gerekli kriterleri tamamlamamış olmasını hiçe sayıp, kural düzen tanımaz bir tutumla kendince bir sıra listesi yaparak minibüslerin trafiğe çıkışına olanak tanıdı. Bu kural tanımaz ben ne yapacağımı kimseye sormam anlayışı altında yatan asıl neden belediye başkanının minibüs hattı satın alan yakın avukat arkadaşına peşkeş çekerek kıyak yapma çabası mıdır gerçekten anlayabilmiş değiliz.

Söz konusu satışı ile ilgili kararın gerekçesini derinlemesine incelediğimiz de şu sonuca ulaşıyoruz. Mademki böyle bir ilave minibüs hattına ihtiyaç vardı da taşımacılığın en yoğun olduğu Biga’mızın da pazarının kurulduğu Çarşamba günü niçin 17 adet minibüs pasifti ve çalışmıyordu. Eğer ki ihtiyaç olsa bu 17 adet minibüsün böyle yoğun bir günde vatandaşa hizmet etmek adına sırada olması gerekmez miydi? Mesele ihtiyaç meselesi değil aslında yandaşa peşkeş çekme kıyak geçme çabası.  Nerede kaldı ilk günlerde her platform da söylediği bu şehri birlikte yöneteceğiz istişare ederek karar alacağız naraları. Bu durum gözler önüne seriyor ki İsmail Işık vatandaşa hizmet etmek anlayışından tamamen uzaklaşarak yandaşlarına hizmet etmek için yalanla dolanla iş yapar hale gelmiştir. 

Gelelim Biga Ticaret Merkezi dükkânlarının satışı konusuna. Durum yine aynı aslında. 9-10 Ağustos tarihleri arasında 109 tane dükkânın satışı söz konusu. Fakat ilginçtir ki iş merkezindeki bir tek market yerinin satışı söz konusu değil neden acaba?

Yıllardan beri orada dükkânı olan çalışan esnaflarımızın eline bir gün bir yazı geliyor. Dükkânınız 15 gün sonra satılık ister alın ister almayın. Nerede kaldı başkan beyin esnaf dostu anlayışı, hani karar alırken vatandaş odaklı olma ilkelerini temel alan yönetim anlayışı ama sorarsanız sevgi kazandı Biga’mız da.

Bir de esnaf temsilcileri ile görüşmesinde diyor ki sayın başkan bekleyin biraz, stres yapmayın kararı iptal edeceğim rahat olun. Fakat birkaç gün sonrasında yine en güzel yaptığı şeyi söyleyerek satışı iptal edemiyorum yalanını söylüyor. Satış için belirlenen fiyatları incelediğimiz de şu detay gözümüze takılıyor. Mevcut satışı yapılacak dükkanlar ile geçen yıl aynı iş merkezin de kendisinin de ofis olarak kullandığı muhasebecilerin durduğu işyerlerinin ve eski belediye binasının satış fiyatını kıyasladığımız da aradaki uçurum insana el insaf dedirtecek boyutlarda.

Satışın sebebini soranlara ise kira alamıyoruz yalanını uyduruyor başkan bey. Durumu esnafa sorduğumuz da ise herkesin kirasını ödediğini en uzun kira gecikme süresinin ise 3 ay olduğu cevabını alıyoruz.  Kira toplamayı beceremeyen bir yönetime Biga Belediyesi nasıl teslim edilir orası da ayrı bir soru işareti tabi.

Bazı ortamlarda da hükümet bize para göndermiyor o yüzden satıyorum yalanını da söylüyor başkan bey. Oysaki hükümetimiz her belediyeye nüfusa göre aylık İller Bankasından para gönderiyor. Biga'ya gelen para aylık 2,8 Milyon TL. Hani hükümet para göndermiyordu sayın başkan. Yine yalan yine dolan siyaseti.

Her ortam da belediyenin herhangi bir ekonomik sıkıntısının olmadığı söylüyorsunuz. Madem öyle her şey güllük gülistanlık 20 aydır esnafımız ve vatandaşımız için büyük sıkıntı olan pazar yeri niçin bitmedi.  Çok şükür ki Grup Başkanvekilimiz Bülent Turan’ın desteğiyle Biga halkı daha fazla çile sıkıntı çekmesin diye Pazar yerinin biran önce tamamlanması için kredi çıkardık ve bu sayede pazar yerinin inşası büyük ölçüde tamamlandı. Bu hafta Allah’ın izniyle esnafımız ve vatandaşımız Kapalı Pazar Yerini kullanacak. Kendi beceriksizliklerini hükümete mal etmeye çalışan İsmail Işık hep yalanla dolanla bu işlerden sıyrılmaya çalışıyor ama bu işler o kadar kolay değil gerçekler er geç ortaya çıkıyor. Yalancının mumu yatsıya kadar yanarmış ama bizim İsmailin ki yatsıyı bile görmüyor.

Sayın Belediye Başkanı İsmail Işık'a bir kez daha sesleniyorum. Mart 2019 a 7 ay gibi kısa bir süre kaldı. Yangından mal kaçırır gibi yapılan bu satışlardan vazgeç. Esnafa vatandaşa giderayak bu zulmü yapma. Bu şehre daha fazla zarar vermeden bitir şu dönemi. Para bitti mi mezarlık bile satarım anlayışından vazgeç. 4,5 yılda Biga Belediyesine 1 metrekare yer kazandırmadın bu gidişle satılmadık yer bırakmayacaksın. İnanıyorum ki vatandaşımız bunca yaşanandan sonra Biga’mız için en doğru ve isabetli kararı verecek ve 2019 da Biga Belediyesi’ni tekrar AK Belediyecilikle buluşturacaktır. Telaşının sebebini bizler iyi biliyoruz da; bu kentte hepimiz hep beraber yaşıyoruz. Seçimden sonra da Biga da olabilmek lazım.”

Saygılarımla                                                                                                     

Ahmet Şahin

Biga AK Parti İlçe Başkanı


  Yorumlar

1 Ali Doğan 06/08/2018 17:34
Çok güzel söylüyorsunuz. Ama hükümet zaten her şeyi satarak ülke yonetmeye çalışıyor. Ve ayrıca şuana kadar konuştuğum görüştüğüm her bigalı başkandan çok memnun olduğunu dile getiriyor. Bir tek siz yapılan işi beğenmeyip laf söylüyorsunuz. Pazar yeri diyorsunuz daha önceden önlemi alınmalıydı. Ayrıca kendiniz söylüyorsunuz vekil araya girerek kredi çıkarttırdı diyorsunuz. Her şey tanıdık ile yürüdüğü günümüz Turkiyesinde başkan gayette güzel iş yapıyor.


  Yorum Ekle

Ad Soyad :
E-Posta :
Mesaj :
Güvenlik Kodu :+ Benzer Haberler
CHP’li Ceylan’dan AKP’ye Ağır Suçlama
    »    
AK Parti Genel Merkez Gençlik Kolları Yardımcısı Çanakkale’de
    »    
AK Parti’den Muhtarlara ziyaret
    »    
Destek Ödemelerinden Şirket Borçları Kesilmemeli
    »    
Demokrasilerde…
    »    
AK Parti Tülay Ömercioğlun’ dan Açıklama
    »    
İYİ Parti’den Açıklama
    »    
Yeni Rejimin Demokrasi Maskesi; TBMM
    »    
Aytun Çıray; “Açıklayın, Kim Bu Dış Güçler”
    »    
Aytun Çıray’dan Sarsıcı Manipülasyon Eleştirileri
    »    
CHP’li Erkek: “Varlık Fonu Erdoğanlar A.Ş. mi?”
    »    
AK Parti, Merhum Başbakan Adnan Menderes’i Andı
    »    
AK Parti Belde Başkanından Açıklama
    »    
İYİ Parti’de Yeniden Yapılandırma Hızlı Başladı; 54 İl Başkanı Atandı
    »    
Aytun Çıray’ dan Açıklama
    »    
AK Parti Kepez Belde Başkanından Açıklama
    »    
Hasat Devam Ederken Sıfır Gümrükle İthalat İzni İhanettir
    »    
CHP Özgür Ceylan’dan Tarım Bakanına Sorular
    »    
Sevgili Ülkeme
    »    
Gültekin Yıldız’dan Açıklama
    »    
İYİ Parti Aytun Çıray’dan Açıklama
    »    
Fedakârlık ve Tasarruf
    »    
Çıray’dan Açıklama
    »    
Amerika Hiçbir Zaman Bizim Dostumuz Ve Müttefikimiz Olmadı
    »    
Ekonomiyi Propagandayla Düzeltemezsiniz
    »    
CHP Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan’dan Şok İddia
    »    
AK Parti’den Nostalji Rüzgarı
    »    
Bu Millet Atatürk’e Hakaret Ettirmez!
    »    
AKP’nin Teklifine İlk İtiraz İYİ Parti’den
    »    
Özgür Ceylan’dan ÇED Olumlu Kararına Tepki
    »    
Siyaset Değirmendir
    »    
Mazbata
    »    
Milleti Korkutmayın, Milletin Psikolojisini Bozmayın!
    »    
Haziran Ayında En Çok Seçimi Konuştuk
    »    
CHP Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan Mazbatasını Aldı
    »    
Halkı Eleştirmekle, Kızmakla, Tepki Vermekle Siyaset Yapılmaz
    »    
Doğmayın Sizi Koruyamayan Bu Ülkeye
    »    
AK Parti’den MHP’ye Teşekkür Ziyareti
    »    
Kamuoyuna İYİ Parti’den Açıklama
    »    
Yapmayın, Etmeyin, Ayrıştırmayın!
    »    
Son Karar YSK’da
    »    
Seçim Yasakları
    »    
Seçime Günler Kala Son Yaşadıklarımızdan Bazılarını Düşündüm
    »    
24 Haziran Çanakkale’de Partimizin Bayramı Olacak
    »    
Biz Hayata Kalabalık Sınıflarda Hazırlandık
    »    
Gider, Gençlerle Buluştu
    »    
CHP’li Erkek: “Asgari Ücreti 2200 Lira Yapacağız!”
    »    
CHP, Biga’da Hızlı Başladı
    »    
İYİ Parti İl Yönetim Kurulu ÇTSO Yönetim Kurulunu Ziyaret Etti
    »    
CHP Muharrem Erkek’ten Açıklama
    »    
CHP Milletvekili Adayı Özgür Ceylan Odaları Ziyaret Etti
    »    
MHP Çanakkale’de Milletvekili Adaylarını Tanıttı
    »    
Adaylar Belli Oldu
    »    
MHP Çanakkale’de Tanıtım Atağında
    »    
AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı’ndan Biga Ziyareti
    »    
Gültekin Yıldızdan Açıklama
    »    
Başkan Kuzu AK Kadınlarla Buluştu
    »    
“Dünyanın En Özgür Ülkesi”
    »    
Muharrem İnce ile Birlikte Hakkari ve Rize’de Vatandaşlarla Buluştu
    »    
İYİ Parti Aday Adayları Biga Pazarında
    »    
İYİ Parti Hemşireleri Ziyaret Etti
    »    
Bektaş’ tan Kadem’e Ziyaret
    »    
Özgür Ceylan; “Zamanı Artık Geldi, 24 Haziran’da Biz Kazanacağız”
    »    
Gelibolu Bektaş’ı Bağrına Bastı
    »    
AK Parti Gültekin Yıldız "Onlara Utanmak Kaldı"
    »    
Bektaş’tan köy Ziyaretleri
    »    
Arda Bozkurt Aday Adayı
    »    
İYİ Parti Anneler Gününü Kutladı
    »    
"Halkın Talebiyle Köşdere Geliyor"
    »    
Söylemlere Dikkat Edelim
    »    
CHP Çanakkale Milletvekilliğine Adaylık Başvurusunu Gerçekleştirdi
    »    
Bektaş’tan İlçe Çıkarması
    »    
Bu işin Altında Çok Başka Şeyler Var!
    »    
CHP Bülent Öz’den Ziyaret
    »    
Bektaş’tan Ziyaret
    »    
Bektaş’ın İlçe Ziyaretleri
    »    
İYİ Parti Çanakkale İl Yönetimi Ticaret Borsasını Ziyaret Etti
    »    
Öz ve Ergün Açıkladı
    »    
AK Parti Grup Başkanvekili Turan, Müjdeyi Verdi
    »    
CHP Aday Adayı Özgür Ceylan: Örgütten Gelen Bir Aday Adayıyım
    »    
Sosyal Devlette…
    »    
Bektaş’tan AK Parti Merkez İlçe Başkanlığına ziyaret
    »    
Furkan Sezer AK Parti Milletvekilliği Aday Adaylığını Açıkladı
    »    
Seçim Propagandalarına Dikkat Edin, Kandırılmayın! (2)
    »    
Turan, “Gelibolu Ulaşım Anlamında Altın Çağını Yaşayacak”
    »    
Seçim Propagandalarına Dikkat Edin, Kandırılmayın! (1)
    »    
AK Parti Kepez de 24 Haziran Toplantısı
    »    
Bülent Öz Yılın Milletvekili Seçildi
    »    
Ak Parti Çan Teşkilatları “Biz Hazırız” Mesajı Verdi
    »    
İyi Parti Biga Teşkilatı’nda Eğitim
    »    
Ayhan Gider’den Gündeme Dair Açıklama
    »    
Develer; Sucuklar; Minibüsler; Borçlar; Yalanlar
    »    
İstiklal Marşımız Yeniden Bestelenemez
    »    
Suyumuzu da Meksika Üzerinden İsrail’e mi Satacaksınız?
    »    
“İstiklal Marşımıza Saygısızlık Kabul Edilemez”
    »    
Başkan Ceylan’dan İstiklal Marşı İle İlgili Sert Tepki
    »    
İl Genel Meclisi’ne Kadın Üyeler Geliyor
    »    
AK Parti Tülay Ömercioğlun’dan Basın Açıklaması
    »    
AK Parti Gültekin Yıldız’dan Basın Açıklaması
    »    
AK Parti Ergin Sezen’den İsmet Güneşhan’a Cevap
    »    


İstekleriniz Sorunlarınız
İstek ve Sorunları Oku
İstek ve Sorun Yaz
 
 
 

YAZARLAR
Ali Galip Akyıldırım
Türkiye Bir Sirk
Alaattin Akçal
Hayalim “2 Adet Çikolata”
Buse Duman
Pardon Ama… Değişeceksiniz! Öyle ya da Böyle…
Davut Doğan (Konuk Yazar)
Hey Siri!
Erdem Karan
Allah’a Ulaşmayı Dileyin Muhteşem Örnek (23)
Kadir Atay
Biga Futbola Doyacak
Murat Gülcen
-Kafa Yoranlar-
Niyazi Kısacık
Sürdürülebilirlik
Ozancan Polat
Ucuz Strateji
Sinem Bülbül
Kayropraktik Nedir?
BİGA'DANÖBETÇİ ECZANE
ÇOK OKUNANLAR bu hafta | bu ay
ÇOK YORUMLANANLAR bu hafta | bu ay
İstatistik
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’ ve sitemizde yorum gönderenlerin şahsına aittir.
Çanakkale'nin Tamamen Renkli İlk Gazetesi
Biga'nın İlk İnternet Televizyonu ve Cep Gazetesi
Biga'nın Evlere, Köylere ve Okullarına, Dağıtılan En Yüksek Tirajlı Gazetesi
Sitemizde Yayınlanan Yazı ve Dökümanların İzinsiz Alınması Çoğaltılması Yasaktır
Biga Çarşamba Gazetesi / Atay Reklam
Tüm Hakları Saklıdır BİGA ÇARŞAMBA GAZETESİ    0