Künye İletişim Mobil
Giriş Sayfam Yap Favorilere Ekle Sitene Ekle RSS Üye Ol Üye Giriş
Anasayfa Foto Galeri Video Haber Duyurular Seri İlanlar Halı Saha Muhtarlarımız Kadınlarımız Gazetemiz
SON DAKİKA : Modifiye Motorsikletten Zincirleme Kaza      Okullarda Bahçe Olsun Projesi      Başkandan Açıklama      Moğolistan’dan Biga’ya Ticaret Köprüsü      Gümüşçay Belediyesinde 23 Nisan Kutlamaları       Biga FB Çocukları Mutlu Etmeyi Sürdürüyor      23 Nisan Çocuk Bayramı Biga’da Coşkuyla Kutlandı      Köy Okulundan 23 Nisan Coşkusu      Çan’da Başlayan Hırsızlık Serüveni Biga’da Son Buldu      23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Biga’da Coşkuyla Kutlandı      Seçimi Kazandı Mazbatasını Alamadan Hayatını Kaybetti      Diyarbakırlı Ekrem Ergün ve Sakarya İlkokulu Öğrencilerinden Ziyaret      İŞKUR ile Biga’da Çalışanların Mesleki Eğitim Programı Gerçekleştirildi      Allah’a Ulaşmayı Dileyin Huzur İçinde Yaşamak(26)      Başkan Erdoğan “Temiz Bir Biga İçin Ekiplerimiz Durmadan Çalışıyor”      Asıl Beka Sorunu Budur      19 Mayıs 1919 Bisiklet Yarışları Biga’da Yapıldı      Amatör Lig’ lerde Müsabaka Sonuçları ve Puan Durumları       Bulgar- Türk İş Adamları Derneği Heyeti Biga´da      Bigaspor Yeni Sezonda da BAL Liginde     
YEREL YAŞAM EKONOMİ SİYASET EĞİTİM BELEDİYE KAYMAKAM MAGAZİN ULUSAL SPOR RÖPORTAJ
» Para Bitti Neyi Satalım Belediyesi
06 Ağustos 2018 Pazartesi 09:00
12
14
16
18


Biga AK Parti İlçe Başkanı Ahmet Şahinin konu ile ilgili yaptığı açıklamada:

“Değerli hemşerilerim bildiğiniz üzere uzun bir süredir Biga Belediye Başkanı İsmail Işık ile ilgili sürekli tekrar ettiğimiz bir söylem vardı. Yönetmeyi beceremediği için her geçen gün borç batağına giren tek tek bütün değerlerini kaybeden Biga Belediyesi ve sürekli yalanlar üzerine kurulu bir yönetim anlayışı.

Malumunuz son iki haftadır Biga’mızın gündeminde 2 konu var. Birincisi şehir içi minibüsleri konusu bir diğeri ise Biga Ticaret Merkezi dükkanlarının satışı meselesi.

Belediye meclisinde görüşülen Biga şehir içi minibüslerinin satışı ile ilgili Ak Partili Belediye Meclis Üyelerimiz red oyu vermesine rağmen CHP’li meclis üyelerini evet oyuna karşılık karar oy çokluğu kabul edilmiş ve ilave minibüs satışına onay çıkmıştı. Buna istinaden sayın başkana bu satışın gerekçesini sorduğumuz da ilginçtir ki cevaben mevcut minibüslerin şehir içi ulaşıma yetmediği cevabını aldık.

Bir ihtiyaç olup olmadığını dahi doğru düzgün bakılmaksızın araştırmadan apar topar satış kararı alan belediye yönetimi geçtiğimiz salı günü kooperatif yönetimini ziyaret etti. Bu ziyaret de İsmail Işık şehir içi minibüs kooperatifini lav etmekle tehdit ederek, satışı yapılan minibüslerin bir an önce sıraya konmasını istedi. İsteği karşılık bulmayan başkan söz konusu hatların yolcu taşımacılığı yapması adına gerekli kriterleri tamamlamamış olmasını hiçe sayıp, kural düzen tanımaz bir tutumla kendince bir sıra listesi yaparak minibüslerin trafiğe çıkışına olanak tanıdı. Bu kural tanımaz ben ne yapacağımı kimseye sormam anlayışı altında yatan asıl neden belediye başkanının minibüs hattı satın alan yakın avukat arkadaşına peşkeş çekerek kıyak yapma çabası mıdır gerçekten anlayabilmiş değiliz.

Söz konusu satışı ile ilgili kararın gerekçesini derinlemesine incelediğimiz de şu sonuca ulaşıyoruz. Mademki böyle bir ilave minibüs hattına ihtiyaç vardı da taşımacılığın en yoğun olduğu Biga’mızın da pazarının kurulduğu Çarşamba günü niçin 17 adet minibüs pasifti ve çalışmıyordu. Eğer ki ihtiyaç olsa bu 17 adet minibüsün böyle yoğun bir günde vatandaşa hizmet etmek adına sırada olması gerekmez miydi? Mesele ihtiyaç meselesi değil aslında yandaşa peşkeş çekme kıyak geçme çabası.  Nerede kaldı ilk günlerde her platform da söylediği bu şehri birlikte yöneteceğiz istişare ederek karar alacağız naraları. Bu durum gözler önüne seriyor ki İsmail Işık vatandaşa hizmet etmek anlayışından tamamen uzaklaşarak yandaşlarına hizmet etmek için yalanla dolanla iş yapar hale gelmiştir. 

Gelelim Biga Ticaret Merkezi dükkânlarının satışı konusuna. Durum yine aynı aslında. 9-10 Ağustos tarihleri arasında 109 tane dükkânın satışı söz konusu. Fakat ilginçtir ki iş merkezindeki bir tek market yerinin satışı söz konusu değil neden acaba?

Yıllardan beri orada dükkânı olan çalışan esnaflarımızın eline bir gün bir yazı geliyor. Dükkânınız 15 gün sonra satılık ister alın ister almayın. Nerede kaldı başkan beyin esnaf dostu anlayışı, hani karar alırken vatandaş odaklı olma ilkelerini temel alan yönetim anlayışı ama sorarsanız sevgi kazandı Biga’mız da.

Bir de esnaf temsilcileri ile görüşmesinde diyor ki sayın başkan bekleyin biraz, stres yapmayın kararı iptal edeceğim rahat olun. Fakat birkaç gün sonrasında yine en güzel yaptığı şeyi söyleyerek satışı iptal edemiyorum yalanını söylüyor. Satış için belirlenen fiyatları incelediğimiz de şu detay gözümüze takılıyor. Mevcut satışı yapılacak dükkanlar ile geçen yıl aynı iş merkezin de kendisinin de ofis olarak kullandığı muhasebecilerin durduğu işyerlerinin ve eski belediye binasının satış fiyatını kıyasladığımız da aradaki uçurum insana el insaf dedirtecek boyutlarda.

Satışın sebebini soranlara ise kira alamıyoruz yalanını uyduruyor başkan bey. Durumu esnafa sorduğumuz da ise herkesin kirasını ödediğini en uzun kira gecikme süresinin ise 3 ay olduğu cevabını alıyoruz.  Kira toplamayı beceremeyen bir yönetime Biga Belediyesi nasıl teslim edilir orası da ayrı bir soru işareti tabi.

Bazı ortamlarda da hükümet bize para göndermiyor o yüzden satıyorum yalanını da söylüyor başkan bey. Oysaki hükümetimiz her belediyeye nüfusa göre aylık İller Bankasından para gönderiyor. Biga'ya gelen para aylık 2,8 Milyon TL. Hani hükümet para göndermiyordu sayın başkan. Yine yalan yine dolan siyaseti.

Her ortam da belediyenin herhangi bir ekonomik sıkıntısının olmadığı söylüyorsunuz. Madem öyle her şey güllük gülistanlık 20 aydır esnafımız ve vatandaşımız için büyük sıkıntı olan pazar yeri niçin bitmedi.  Çok şükür ki Grup Başkanvekilimiz Bülent Turan’ın desteğiyle Biga halkı daha fazla çile sıkıntı çekmesin diye Pazar yerinin biran önce tamamlanması için kredi çıkardık ve bu sayede pazar yerinin inşası büyük ölçüde tamamlandı. Bu hafta Allah’ın izniyle esnafımız ve vatandaşımız Kapalı Pazar Yerini kullanacak. Kendi beceriksizliklerini hükümete mal etmeye çalışan İsmail Işık hep yalanla dolanla bu işlerden sıyrılmaya çalışıyor ama bu işler o kadar kolay değil gerçekler er geç ortaya çıkıyor. Yalancının mumu yatsıya kadar yanarmış ama bizim İsmailin ki yatsıyı bile görmüyor.

Sayın Belediye Başkanı İsmail Işık'a bir kez daha sesleniyorum. Mart 2019 a 7 ay gibi kısa bir süre kaldı. Yangından mal kaçırır gibi yapılan bu satışlardan vazgeç. Esnafa vatandaşa giderayak bu zulmü yapma. Bu şehre daha fazla zarar vermeden bitir şu dönemi. Para bitti mi mezarlık bile satarım anlayışından vazgeç. 4,5 yılda Biga Belediyesine 1 metrekare yer kazandırmadın bu gidişle satılmadık yer bırakmayacaksın. İnanıyorum ki vatandaşımız bunca yaşanandan sonra Biga’mız için en doğru ve isabetli kararı verecek ve 2019 da Biga Belediyesi’ni tekrar AK Belediyecilikle buluşturacaktır. Telaşının sebebini bizler iyi biliyoruz da; bu kentte hepimiz hep beraber yaşıyoruz. Seçimden sonra da Biga da olabilmek lazım.”

Saygılarımla                                                                                                     

Ahmet Şahin

Biga AK Parti İlçe Başkanı


  Yorumlar

1 Ali Doğan 06/08/2018 17:34
Çok güzel söylüyorsunuz. Ama hükümet zaten her şeyi satarak ülke yonetmeye çalışıyor. Ve ayrıca şuana kadar konuştuğum görüştüğüm her bigalı başkandan çok memnun olduğunu dile getiriyor. Bir tek siz yapılan işi beğenmeyip laf söylüyorsunuz. Pazar yeri diyorsunuz daha önceden önlemi alınmalıydı. Ayrıca kendiniz söylüyorsunuz vekil araya girerek kredi çıkarttırdı diyorsunuz. Her şey tanıdık ile yürüdüğü günümüz Turkiyesinde başkan gayette güzel iş yapıyor.


  Yorum Ekle

Ad Soyad :
E-Posta :
Mesaj :
Güvenlik Kodu :+ Benzer Haberler
Asıl Beka Sorunu Budur
    »    
Ceylan “Kızılay Arpalığa Mı Çevrildi?”
    »    
Başkan Bülent Erdoğan Görevine Resmen Başladı
    »    
Başkan Bülent Erdoğan Mazbatasını Aldı
    »    
Yenilmişlik Duygusu Var Ya İşte Tam Orada Dikkat Etmek Lazım!
    »    
Bu Hayatta En Büyük Kaybedenler, Bekleyenlerdir
    »    
Çanakkale’de Bülent Öz Farkı
    »    
Belde Belediye Başkanları Mazbatalarını Aldı
    »    
Çan’da Öz Dönemi Resmen Başladı
    »    
Pastırmacı Gönülleri Fethetmeye Devam Ediyor
    »    
Çanakkale’de CHP 11, AK Parti 10, İyi Parti 2 Başkanlık Kazandı
    »    
Kazanmak ve Kaybetmek Üzerine
    »    
Çiçeklidede’den Tarihi Birlik ve Beraberlik Mesajları
    »    
Turan “80 Yaşında Adam Buraya Geliyorsa Ben Daha Çok Çalışmalıyım”
    »    
Yeniceköy’den Tüm Biga’ya Sağduyu ve Birliktelik Çağrısı
    »    
Özgür Ceylan’dan Adaylara Tam Destek
    »    
“Güneş Balçıkla Sıvanmaz”
    »    
Adil, Dürüst Belediyeciliğimizin Başlamasına 4 Gün Kaldı
    »    
Şehitlikte İsmail Işık Coşkusu Meydana Sığmadı
    »    
İsmail Işık: “Belediyecilik Deneyim İster O da Bizde Var”
    »    
Kavaklıkta Bülent Erdoğan Coşkusu
    »    
Çavuşköy’den İsmail Işık’a Sevgi Seli
    »    
Turan; “Haydi Karabiga, Ahmet Elbi’yle "Değişimi" Yaşamaya…”
    »    
Muharrem İnce: Bu İş Bitmiş Hayırlı Olsun
    »    
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Biga´da
    »    
Siyasette Çıtayı Yükseltin
    »    
‘’Biga Halkı ile Kurduğumuz Gönül Köprüsünü Hiç Kimse Yıkamaz”
    »    
İYİ Parti Kırsal Alanda
    »    
Cumhur İttifakından Görkemli Yürüyüş
    »    
Erdoğan Hatırlarda Kalan Bir Biga İnşa Edeceğiz
    »    
“Bölgenin En Büyük Spor Kompleksi’ni İnşa Edeceğiz”
    »    
Çan’da Seçim Koordinasyon Merkezi Büyük Bir Coşkuyla Açıldı
    »    
Erdoğan Coşkusu Çiçeklidede’de Sokaklara Sığmadı
    »    
“5 Yıllık Deneyimimizle Başaracağız”
    »    
Birlik ve Beraberlik Mitingleri Büyük Bir Coşkuyla Başladı
    »    
Türk Milleti “Tek Nefes, Tek Ses, Tek yürektir”
    »    
Ceylan Yenice’yi Karış Karış Gezdi
    »    
’Satmaya Değil, Yapmaya Talibiz’
    »    
Bigalılar 250 Metrelik Türk Bayrağı ile Birlik Mesajı Verdiler
    »    
AK Parti Çanakkale Zaferi Nedeniyle Şehitliği Ziyaret Etti
    »    
Çanakkale’de Romanlardan CHP’ye Tam Destek
    »    
“Biga’nın Hizmetkarı Olmak, 50 Yıllık Yaşamımın En Büyük Onurudur”
    »    
"Belediye Herkese Eşit Hizmet Etmek Zorundadır"
    »    
CHP Çan Belediye Başkan Adayından Şeffaf Belediyecilik Açıklamaları
    »    
“TOKİ ile Değil, Belediye İmkanlarıyla Sosyal Konut Yapıyoruz”
    »    
Şehitlik Erdoğan’ı Coşkuyla Karşıladı
    »    
CHP’li Erkek: “Eceabat Kararını Vermiş”
    »    
Ahmet Elbi’den Ziyaret
    »    
İYİ Parti İl Genel Meclis Üyesi Adayından Semizoğlu’na Ziyaret
    »    
CHP’li Erkek Bayramiç’te
    »    
Ceylan Çanakkale’yi Karış Karış Geziyor
    »    
Ayhan Gider’den Vaat Değil, Çözüm
    »    
Çan Belediyesi, Hizmet-İş İle Toplu Sözleşme İmzaladı
    »    
Şehitlik’te Yer Gök ’Bizim İsmail’ Sloganıyla İnledi
    »    
Yeniceköy’de Bülent Erdoğan’a Sevgi Seli
    »    
“17 Senede Kaç Otopark Yaptınız?”
    »    
Biga’nın Onuncu Mahallesi: Esentepe Mahallesi
    »    
Cumhur İttifakı Coşkusu Sokaklara Sığmadı
    »    
Ak Partili Kadınlardan Yoğun Katılımlı Eğlence
    »    
“Hep Birlikte 31 Mart’ı Bayrama Çevireceğiz”
    »    
Gönlü Kazanılmadık Bigalı Kalmayana Dek…
    »    
Karataş Meclis Üyelerini Tanıttı
    »    
"Şehir Parkı’nı Ayağınıza Getireceğiz"
    »    
Cumhur İttifakı Adayı Kuzu, Projelerini Tanıttı
    »    
Çan İstikrara Devam Diyecek
    »    
Engin Özalp: "Gümüşçay’da Spora Canlılık Getireceğiz"
    »    
Gümüşçay’a Temiz Aday: Engin Özalp
    »    
"Birlik ve Beraberliğimizi Asla Kaybetmemeliyiz"
    »    
Erdoğan’ın Tanıtım Toplantısında Büyük Coşku
    »    
Cumhur İttifakı Gençleri Bir Arada
    »    
En Güzelini Ak Parti En Güzelini Ayhan Gider Yapar
    »    
Pastırmacı ”Devam Diyerek Geliyoruz”
    »    
Biga Ak Parti Belediye Başkan Adayı Bülent Erdoğan’dan Ziyaret
    »    
CHP Biga Belediye Başkan Adayı’ndan Biga TSO’ ya Ziyaret
    »    
Biga CHP Belediye Başkan Adayı İsmail Işık’tan Ziyaret
    »    
Karabiga’ya Beklenenden Daha Fazla Hizmet Getirmek İstiyoruz
    »    
Turan, “90 Yıllık CHP’nin Hikayesi Brezilya Dizilerini Aratmıyor”
    »    
Başkan Işık, Şehir İçi Minibüse Bindi, Vatandaşı Dinledi
    »    
Millet İttifakı’nın Ortaklarından Birliktelik Fotoğrafı
    »    
"Kocabaş Çayı Projesi İle İki Yakamız Bir Araya Gelecek"
    »    
Ceylan: Koruma Altındaki Kadınların Sosyal Medyada İfşası Kabul Edilemez
    »    
“CHP’li Belediyeleri AK Parti Alınca O İl Başkanı İstifa Edecek”
    »    
Kavga Besin Kaynağı Olunca…
    »    
“Bir Türk Cihana Bedeldir!”
    »    
CHP Özgür Ceylan: Gölet ve Sulama Projelerini Sordu
    »    
CHP Özgür Ceylandan Açıklama
    »    
Ceylan’dan Milli Eğitime Vakıf Suçlaması
    »    
Ceylan: Çanakkale İstanbul Uçak Seferlerini Meclis Gündemine Taşıdı
    »    
Özgür Ceylan Sordu O Kitaba Yasak Geldi
    »    
Ceylan: 2 Bin 20 Lirayla Kim Geçinebilir?
    »    
CHP’li Erkek: “Adaletin Olmadığı Yerde, Kalkınma da Olmaz!”
    »    
Ceylan: Siz Ne Şah Ne de Sultansınız
    »    
Özgür Ceylan: Kısacık Köyü Altın Madeni ÇED Süreci Durduruldu
    »    
Donarak Ölen Askerlerin Acısı Dinmeden CHP’li Ceylan’dan Şok İddia
    »    
Ceylan, Feribot Seferlerini Sordu Bakanlık “Masraf Fazla” Dedi
    »    
Özgür Ceylan: Çanakkale’nin Yolları Başka Bahara
    »    
Soygun Var, Devletimi Arıyorum!
    »    
CHP Özgür Ceylan’dan Tarım Bakanına Mera Soruları
    »    
Hiçbir Şey Sebepsiz Değildir, Amerika Dost Değildir
    »    
Köşdere Göreve Talip
    »    


 

YAZARLAR
Ali Galip Akyıldırım
Asıl Beka Sorunu Budur
Alaattin Akçal
Hayalim “2 Adet Çikolata”
Davut Doğan (Konuk Yazar)
Hey Siri!
Erdem Karan
Allah’a Ulaşmayı Dileyin Huzur İçinde Yaşamak(26)
Kadir Atay
Olmuyor Arkadaşlar Olmuyor
Murat Gülcen
-Kafa Yoranlar-
Niyazi Kısacık
Ceviz Kurdu
Uzm. Klinik Psikolog Nevzat Hasdemir
Çocuklarınızın Hayatını Kurtarın !!!
Ozancan Polat
Ucuz Strateji
Sinem Bülbül
Kayropraktik Nedir?
BİGA'DANÖBETÇİ ECZANE
ÇOK OKUNANLAR bu hafta | bu ay
ÇOK YORUMLANANLAR bu hafta | bu ay
İstatistik
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’ ve sitemizde yorum gönderenlerin şahsına aittir.
Çanakkale'nin Tamamen Renkli İlk Gazetesi
Biga'nın İlk İnternet Televizyonu ve Cep Gazetesi
Biga'nın Evlere, Köylere ve Okullarına, Dağıtılan En Yüksek Tirajlı Gazetesi
Sitemizde Yayınlanan Yazı ve Dökümanların İzinsiz Alınması Çoğaltılması Yasaktır
Biga Çarşamba Gazetesi / Atay Reklam
Tüm Hakları Saklıdır BİGA ÇARŞAMBA GAZETESİ    0