Künye İletişim Mobil
Giriş Sayfam Yap Favorilere Ekle Sitene Ekle RSS Üye Ol Üye Giriş
Anasayfa Foto Galeri Video Haber Duyurular Seri İlanlar Halı Saha Muhtarlarımız Kadınlarımız Gazetemiz
SON DAKİKA : Çanakkale Valiliği Kurban Bayramı Toplantısı Yapıldı      Yine Malum Yer Yine Kaza      Gönüllü Yardımlaşma Derneğinden Anlamlı Yarışma      Gültekin Yıldız’dan Açıklama      Çalışan Kazanacak, Gümüşçay Kazanacak      Şehit Yarbay’ın 103. Yıldönümü Törenle Anıldı      Bigaspor Yaz Futbol Okulu Sona Erdi      Çanakkale Ziraat Odası Yönetim Kurulu Başkanından Açıklama      Allah’a Ulaşmayı Dileyin Muhteşem Örnek (15)      Aysun ile Fevzi’nin Mutlu Günü      Çanakkale Baro Başkanı Aydın’da Başkanlar Toplantısına Katıldı      Emin Vinç’te Hizmette Sınır Yok      Çanakkale Bisiklet Platformu Gönüllülerinden Çevre Temizliği      Çanakkale’nin Köyünden, Uzayın Derinliklerine       10 Ağustos Mevlid ve Törenleri      Anafartalar Zaferi’nin 103. Yılı Etkinlikleri Konser ile Sona Erdi      Bigalılar Açık Hava Sinemasını Sevdiler      Ciğerlerimizi Söktüler      Karabiga’da Tatbikat Yapıldı      Bigalı Atatürk Evi Müzesi’nin Resmî Açılışı Yapıldı     
YEREL YAŞAM EKONOMİ SİYASET EĞİTİM BELEDİYE KAYMAKAM MAGAZİN ULUSAL SPOR RÖPORTAJ
» Özgür Ceylan; Biz İş Diyoruz, Erdoğan Bedava KEK Diyor
23 Haziran 2018 Cumartesi 00:00
12
14
16
18


CHP Çanakkale Milletvekili Adayı Özgür Ceylan Seçim Çalışmaları Kapsamında Her Kesime Dokunuyor

16 Yıllık Yağma ve Talan Düzeni Dip Dalgasını Tetikledi.

Aday adayı olmak için Biga ilçe Başkanlığı görevini bırakırken; “Çare bellidir ve halkımıza bunu anlatmalıyız. Dev çınar Cumhuriyet Halk Partisi iktidarıyla Cumhuriyetimizin kurucu anlayışına geri dönerek Atatürk devrimlerini yeniden hayata geçirmeliyiz” diyen Özgür Ceylan, adaylığının açıklandığı ilk andan itibaren çalışmalarını aralıksız ve özverili bir şekilde İl örgütünün hazırladığı program doğrultusunda sürdürüyor. Ceylan zaman zaman evlere konuk oluyor, program dahilinde ki çalışmaların erken bitmesi durumunda ise ek çalışma ziyaretlerini organize ederek geç saatlere kadar sahada partisinin politikalarını anlatıyor ve seçmenden destek istiyor.

Gittiği köylerde ve ilçelerde büyük sevgi ve coşkuyla karşılanan Ceylan bu durumu  “Halkımızdaki değişim isteğinin müthiş bir dip dalgasını tetiklediğini, 16 yıllık yağma ve talan düzeninin artık vatandaşı bıktırdığını” söylüyor ve mütevazı bir kişilik sergiliyor.

25 Haziran Sabahı Türkiye’de Hak, Hukuk Ve Adalet Talebinin Hayata Geçeceği Yeni Bir Dönem Başlayacak.

Biga’da yaşayan ve Kalkım doğumlu olan Ceylan, güler yüzü ve enerjisi ile gittiği yerlerde pozitif bir etki bırakıyor. Ceylan’ın uzun yıllar ilçe örgütünde görev almış olması da seçmenle temasını kolaylaştıran etmenlerden. Ceylan, “Ülkenin ve kentin sorunlarını biliyorum, yıllardır sahada hemşerilerimize AKP’nin ülkeyi iyi yönetemediğini anlatıyoruz. Projelerimizi ifade ediyoruz ancak Türkiye’de medya yıllar öncesinin siyah beyaz tek kanallı TRT dönemine evrilmiş olduğundan toplumun geniş kesimlerince olayların doğru kavranması zaman aldı. Artık Sarayın finans olanaklarıyla fonladığı medya dahi ülkenin ekonomik çöküşünü gizleyemiyor. Değişim kendini tabanda hissettiriyor. İnanıyorum ki 25 Haziran sabahı Türkiye Hak, Hukuk ve Adalet talebinin hayata geçeceği bir dönem başlayacak” dedi.

Erken Seçim Kararı Yönetemediklerinin İtirafıdır.

Gittiği ilçelerde ve köylerde “16 yıllık yağma ve talan düzeni artık değişecek. Türkiye’nin ön sözünün yazıldığı bu topraklara hayat veren kıymetli hemşerilerim, bunu birlikte başaracağız. 16 yılık AKP iktidarında,  ekonomiden dış politikaya, sağlıktan çalışma yaşamına, tarımdan sanayiye,  insan haklarından demokrasiye ülkemizin her alanda derin bir krizin içinde olduğunu söylersek abartmış olmayız” diyen CHP Çanakkale Milletvekili Adayı Özgür Ceylan,

“Türkiye’yi yönetemediklerini, Türkiye’nin bir beka sorunu olduğunu söyleyenler, 16 yıldır bu ülkenin kaynaklarını har vurup harman savuranlardır. AKP’ye baskın erken seçim kararı öncesine kadar her sıkıştığında destek olan küçük ortakları MHP’dir. AKP genel başkanının bizzat kendisidir. Durum gerçekten öyle olmasa baskın erken seçim kararı almak zorunda kalırlar mıydı? Artık ortaklıkları resmiyet kazanan Neo MC (AKP-MHP-BBP) koalisyonunun Bugün TBMM’deki sandalye sayısı 363’dür. Bu 363’e güvenerek ülkenin kaynaklarını har vurup harman savurmakta, Cumhuriyetin değerlerini haraç mezat satmaktalar. Ellerini kollarını tutan da yoktur. Türk Halkının yoğun protestolarına rağmen, halkın “Şeker Vatandır, Vatan Satılmaz” demesine karşın en son şeker fabrikalarını haraç mezat sattılar” dedi.

CHP Çanakkale Milletvekili Adayı Ceylan, “20 Temmuz’dan bu yana ülkeyi OHAL ile yönetiyorlar. Dilediği konuda yarım saat içinde bir KHK yayınlayarak babasının çiftliğini yönetir gibi ülke yöneten AKP Genel başkanı, 16 yıldır ülkeyi biz yönetiyormuşuz gibi 24 Hazirandan sonra sorunların hızla çözüleceğini söyleyebiliyor. Bunlar Türk milletinin aklıyla dalga geçiyorlar” dedi.   

Yeni bir Türkiye’yi birlikte inşa etmek için, bu toprakların değerlerini görünür kılmak için mücadele ettiklerini ifade eden Ceylan, “Türkiye iyi yönetilmiyor, iktidar partisinin genel başkanı ve kadroları metal yorgunudur. Önüne her gelenin kandırma potansiyeline sahip olduğu bir kişi Türkiye’yi yönetemez, Yönetemiyor da zaten. Türkiye iyi yönetilemediği için iktidar sahipleri erken seçime mecbur kalmışlardır. Birlikte barışacağız, yıktıkları kardeşlik köprülerini yeniden kuracağız. Birlikte üretip birlikte bölüşeceğiz” dedi.

Bereket Fışkıran Bu Topraklar Herkesin Karnını Doyuracak Potansiyeldedir.

Ceylan, “Çanakkale ciddi bir tarımsal üretim potansiyeli olan tarihi ve turistik değerleriyle Türkiye’nin ekonomik olarak hızla kalkınabilecek illerinin başında gelmektedir. İstihdam olanakları yaratıldığında hiçbir gencimiz bu toprakları bırakıp büyük şehirlerde asgari ücretle emeğini pazarlamak zorunda kalmaz. CHP iktidarında tarıma dayalı sanayi özendirilecek ve hem üreticimizin pazarlama sorunları hem de gençlerimizin istihdam sorunları çözülecek. Bereket fışkıran bu topraklar herkesin karnını doyuracak potansiyeldedir. Yeter ki ülkeyi yönetme iddiasında olanlar üretim odaklı bir perspektifi önüne koyarak işe başlasın”

Çanakkale’nin emeğiyle geçinen alın terini toprağa akıtan üreticileri. Size söz veriyoruz CHP iktidarında tarımsal üretime can suyu olacağız. Üretecek ve ürettiğinizle kazanacaksınız. Tarlanıza bahçenize yabancılaşmayacaksınız” dedi.

Çiftçi Destekleri Katlanarak Artacak

Çiftçilerimize sadaka değil hak ettikleri desteği vereceğiz diyen Ceylan sözlerini, “Türkiye’yi tarımda ithalatçı olmaktan çıkarıp, yeniden ihracatçı bir ülke haline getireceğiz. Tarım Kanunu gereği milli gelirin % 1’i kadar vereceğimiz tarım desteklerini iki katına çıkaracağız. Tarımsal üretimde kullanılan tohum, gübre ve tarım ilacı gibi girdilerin vergilerini düşürerek, maliyetleri aşağıya çekeceğiz. Parçalı tarım arazilerinin tarım sigortası sorununu çözeceğiz. Çiftçilerimizin tarımsal kredi borçlarının faizlerinin tamamını sileceğiz. Türkiye’deki tüm tarımsal ve hayvansal üretimi kayıt altına alan, Üretici Kayıt Sistemi’ni oluşturacağız. Sisteme kayıtlı üreticilerin SGK primlerinin tamamının devlet tarafından karşılanmasını sağlayacağız.

Çiftçilere verilen desteklerden dosya parası, genel giderler adı altındaki kesintilerin tamamını kaldıracağız. Tarımsal destekleri çiftçinin girdi maliyetlerini hesaplayarak ve üzerine çiftçinin karını ekleyerek belirleyecek ve bir yıl önceden açıklayacağız. Destek tutarlarını en az enflasyon oranı kadar artıracağız. Zeytinyağı üretimi ve tüketimini yaygınlaştıracağız. Zeytinyağına litre başına 1,5 TL ve sofralık zeytine kilo başına 1 TL destekleme primi vereceğiz. Destekleme primlerini, enflasyon oranında her yıl artıracağız. Tüm tarımsal KİT’lerin özelleştirme süreçlerini durduracağız” diyerek sürdürdü.

AKP Döneminde Millet Kırmızı Etin Tadını Unuttu. Haksızlık Bunların Fıtratında Var.

CHP Milletvekili Adayı Ceylan, “AKP, Yerli besiciyi ithal saman ve hazır yeme mahkûm etti. 90’lı yıllarda 26 milyar hektar olan mera alanları AKP döneminde 10 milyar hektara düştü. Çünkü ekonomi deyince akıllarına sadece beton ve yandaşlarına açtıkları rant alanları geliyor.

AKP 16 yılda yerli hayvan üreticisini perişan etti. 16 yılın sonunda millet kırmızı etin tadını unuttu. Uyguladıkları politikalarla, sözde et fiyatlarını düşürmek için izin verdikleri karkas et ithalatıyla ülkemiz besiciliğini bitirdiler. Yetmedi ucuz et satışı için seçtikleri zincir marketler eliyle, ülkemizdeki kasapları bitiriyorlar. AKP devlet eliyle haksız rekabet ortamı yaratmıştır. Haksızlık bunların fıtratında var” dedi.   

AKP’nin Tarım politikaları sonucu saman ve yemin dolara endekslendiğini belirten Ceylan, “Bu ülkede köylünün çiftçinin derdini ancak onun derdiyle dertlenenler çözebilir. CHP olarak biz ve Sayın Cumhurbaşkanı adayımız Muharrem İnce meydanlarda söz verdik. Çiftçinin üretimde kullandığı mazottan ÖTV ve KDV’yi kaldıracağız. Böylece mazotun litresini çiftçiye 3 TL’den vereceğiz. Çiftçilerimizin tarımsal kredi borçlarının faizlerini sileceğiz” dedi.

AKP Ekonomiyi Hızla Çökertiyor. OHAL Zamdır, Zulümdür.

AKP iktidarını sert sözlerle eleştiren Ceylan, “İktidara geldiğinde 13 ilde uygulanan OHAL’i kaldırmakla övünen AKP, iktidarının 14’üncü yılına gelindiğinde artık OHAL’i tüm Türkiye’de uygulamaya başlamıştır diyen Ceylan, “ 3 ay bile sürmeyeceğini iddia ederek ilan ettikleri OHAL 21 aydır yürürlükte. OHAL'in ilk günü yani 20 Temmuz 2016’da 1 Dolar 3.03 TL idi, bugün 1 Dolar 4.73 TL. Artış % 65’tir. OHAL'in ilk günü 1 Euro 3.33 TL idi, bugün 1 Euro 5.49 TL oldu. ARTIŞ %61’dir. OHAL paranın erimesidir. OHAL zamdır, zulümdür.

OHAL'i daha fazla gecikmeksizin, iktidarımızın ilk günü kaldıracağımızı ilan ettik. AKP genel başkanı seçimden sonra OHAL’i kaldırmaktan söz etmeye başladı. Bitlis’te Halka Eyy Diyarbakır, Eyyy Diyarbakır diyen, Denizli’lilere Denizli’de de mi Ödemiş var? Diye soran AKP Genel başkanı milletin aklıyla alay ediyor. KHK çıkarma yetkin var neyi bekliyorsun? Kaldır o halde OHAL’i, seçime OHAL şartlarında gitmesin Türkiye, Memlekete bu ayıbı yaşatma dediğimizde ise yanıt vermiyorlar. Ortada bir gerçek var. O da artık ülkeyi yönetemedikleri gerçeğidir” dedi.

Soğan ve Patates Lobisi Mi Türk Milleti Mi Değişim İstiyor?

Ekonomik sorunlarımızın ana nedeni hızla üretimden uzaklaşmamızdır diyen Ceylan, “Yargının tek adamın talimatları ile karar almaya başlaması ile bağımsızlığını ve tarafsızlığını yitirmesinden ötürü uluslararası finans çevrelerinde ülkemize duyulan güven giderek kaybolmaya başlamıştır. AKP genel başkanı dilediği şirkete TMSF aracılığıyla el koymakta, kendine yakın birini kayyum olarak atayabilmektedir. Muhalefet partilerine ait belediye başkanlarını sudan sebeplerle görevden almakta ali kıran baş kesen gibi davranmaktadır. İşte tüm bu gelişmeler Türkiye’de ekonomik krizi tetiklemiştir. AKP Genel başkanı ülkeyi hızla batırmaktadır. Vatandaşın kredi kartı ya da banka kredisi borcu ise 425 milyar lirayı aştı. OHAL döneminde biz kazanmadık, siz kazanmadınız, Saray’a yakın bir azınlık kazandı. Türk milleti kaybetti. Soğan 7, patates 5 lira oldu. Şimdi de soğan lobisi bizi indirmeye çalışıyor diyecekler. Soğan ve patates lobisi değil ama bu ülkenin emeğiyle geçinen insanları artık tamam, değişim zamanı diyor. Türkiye nefes almak istiyor” dedi.

Türk Milletinin Geleceği Yabancı Şirketlere İpotek Edilmiştir.

CHP Çanakkale Milletvekili Adayı Ceylan, “Her ağzını açtığında otoyol yaptım, köprü yaptım diye konuşmakta olan AKP Genel Başkanı, yapılan yolları siyasete girerken parmağında olan yüzükle yapmış gibi millete efeleniyor. Yapılan köprü ve Otoyollarla Türk milletinin geleceği yabancı şirketlere ipotek edilmiştir, Yol yaptılar geçiş garantili, geçsen de geçmesen de parası ödeniyor, Hastane yaptılar hasta garantili” dedi.  

Bizim Dönemimizde OTOYOL VE KÖPRÜ GEÇLERİ DOLARA Endeksli olmayacak.

Ceylan, “Döviz cinsinden fiyatlandırılan otoyol ve köprü geçiş ücretlerini Türk Lirası üzerinden belirleyeceğiz. Geçiş ücretlerinde % 50 indirim yapacağız. Tüketim ve borçlanma ekonomisi gidecek, tasarruf ve üretim seferberliği gelecek. Cari açığı ve enflasyonu düşürerek döviz kurlarında istikrar sağlayacak, ekonomik öngörülebilirliği artırarak, istikrarlı bir yatırım ortamı yaratacağız. Cari açık milli gelirin % 4’ünün altına düşecek. Ayakkabı kutularındaki paraları değil, yoksulluğu sıfırlayacağız. İmalat sanayi ihracatında yüksek ve orta yüksek teknolojili ürün payımız % 60 olacak. İlk akşamdan OHAL'i kaldıracağız, kurumların itibarını yeniden sağlayacak, yargı bağımsızlığını geri getirecek, Merkez Bankasının özerkliğini tanıyacak, devlet yönetiminde liyakati esas alacak, katma değeri yüksek ürüne yatırım yapan bir eğitim sistemini hayata geçireceğiz. Meclisin elinden alınan yetkileri geri verecek, yasamanın gücünü geri kazandıracağız. Bundan en ufak kuşkunuz olmasın” dedi.

Aşsızlık Kader, İşsizlik Çile Olmaktan Çıkacak

Türkiye ekonomisini içine kıstırıldığı cendereden çıkaracağız. Korku ve umutsuzluğa karşı; güven ve dayanışma ruhuyla değişimi yöneteceğiz, geleceğimizi inşa edeceğiz. Büyürken adil bölüşeceğiz. Size söz veriyoruz, aşsızlık kader, işsizlik çile olmaktan çıkacak. Umut ve adalet bizim bayrağımız olacak.  

Asgari Ücret Net 2.200 Lira Olacak

Çanakkale Milletvekili Adayı Ceylan “Asgari ücret net 2.200 lira seviyesine çıkarılacak, Aile Sigortası uygulaması ile tüm yoksullar sağlık güvencesine kavuşturulacaktır. Kadın istihdamı ve girişimciliği için teşvik ve vergi kolaylıkları hızla yürürlüğe girecektir. Her mahallede kamu, belediye ve özel kuruluşlar eliyle, çalışan anneler için kreşler yaygınlaştırılacaktır. Avrupa Birliği tam üyelik süreci yeniden canlandırılacaktır. Üreticilerimizin çıkarlarını gözeten bir Gümrük Birliği revizyonu ile Avrupa’yla daha sağlıklı ekonomik ilişkiler kurulacak, ülkemiz yatırımlar için cazibe merkezi olacaktır” dedi.  

Biz İş Diyoruz, Erdoğan Bedava KEK Diyor.

CHP Çanakkale Milletvekili adayı Özgür Ceylan , “Biz sizlere hukukun üstünlüğünün yeniden tesis edildiği, Gençlerinin iyi eğitim aldığı, İş bulma umuduyla büyük şehirlere göç edip oralarda asgari ücretle sefil olmadığı, Kendi memleketinde iş olanaklarına kavuşacağı, bir ülke sözü veriyoruz. Biz Üreten, Büyüyen ve hakça bölüşen bir Türkiye diyoruz. AKP genel başkanı Kıraathane de bedava KEK diyor. Sizlerden ülkeniz için, çocuklarınız için, torunlarınızın geleceği için 24 Haziran’da gündüz sandık başına gitmenizi, gece ise sandık peşinde olmanızı istiyorum” dedi.

 

 

 

 


  Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış

  Yorum Ekle

Ad Soyad :
E-Posta :
Mesaj :
Güvenlik Kodu :+ Benzer Haberler
Çanakkale Valiliği Kurban Bayramı Toplantısı Yapıldı
    »    
Yine Malum Yer Yine Kaza
    »    
Gönüllü Yardımlaşma Derneğinden Anlamlı Yarışma
    »    
Çalışan Kazanacak, Gümüşçay Kazanacak
    »    
Şehit Yarbay’ın 103. Yıldönümü Törenle Anıldı
    »    
Bigaspor Yaz Futbol Okulu Sona Erdi
    »    
Çanakkale Ziraat Odası Yönetim Kurulu Başkanından Açıklama
    »    
Allah’a Ulaşmayı Dileyin Muhteşem Örnek (15)
    »    
Çanakkale Baro Başkanı Aydın’da Başkanlar Toplantısına Katıldı
    »    
Emin Vinç’te Hizmette Sınır Yok
    »    
Çanakkale Bisiklet Platformu Gönüllülerinden Çevre Temizliği
    »    
Çanakkale’nin Köyünden, Uzayın Derinliklerine
    »    
10 Ağustos Mevlid ve Törenleri
    »    
Anafartalar Zaferi’nin 103. Yılı Etkinlikleri Konser ile Sona Erdi
    »    
Bigalılar Açık Hava Sinemasını Sevdiler
    »    
Ciğerlerimizi Söktüler
    »    
Karabiga’da Tatbikat Yapıldı
    »    
Bigalı Atatürk Evi Müzesi’nin Resmî Açılışı Yapıldı
    »    
Bigaspor’un Rakibi Belli Oldu
    »    
Başkan Işık’tan Sosyal Konut Müjdesi
    »    
UEDAŞ, Biga’nın Şebekelerini Yeniliyor
    »    
Ceylan’dan “10 Ağustos Anafartalar Zaferi” Mesajı
    »    
Teşekkür
    »    
Bigalı Çocuklara Yaz Sonu Şenliği
    »    
CHP Biga’da İlçe Danışma Kurulu Toplantısı Yapıldı
    »    
10 Ağustos Anafartalar Zaferinin 103’üncü Yıl Dönümü
    »    
Gültekin Yıldız,Anafartalar Zaferi’nin 103. Yılını Kutladı
    »    
TEŞEKKÜR
    »    
Fotoğraf Yarışması Sonuçları Açıklandı
    »    
Başkan Işık, Adaspor’a Tapuları Teslim Etti
    »    
Biga TSO Yüksek İstişare Kurulu İlk Toplantısını Gerçekleştirdi
    »    
Şarampole Uçan Araçtan Yaralı Kurtuldu
    »    
Safranbolulu Mehmet Çavuş’un Torunundan Ziyaret
    »    
Çanakkale Esnafına Sosyal Medya ve İnternet Eğitimi
    »    
Vefat ve Başsağlığı
    »    
Helikopter Pisti Faaliyette
    »    
Başkan Işık İstedi, Pazaryeri Hazırlandı
    »    
Gürsu Kalp Krizi Geçirdi
    »    
İstanbul Sağlıklı Kentler Sıralamasında Sondan İkinci Oldu
    »    
Gönüllü Yardımlaşma Derneğinden Ziyaret
    »    
Vefat ve Başsağlığı
    »    
Acayip Tipler Yarın Akşam FOX TV’de
    »    
Allah’a Ulaşmayı Dileyin Muhteşem Örnek (14)
    »    
Açık Hava Sinemasında Bu Hafta: Ailecek Şaşkınız
    »    
Gebe Bilgilendirme Sınıfı İlk Mezunlarını Verdi
    »    
Kaya Üzen Trakya Abigem Genel Kurul Toplantısı’na Katıldı
    »    
Haydi Çocuklar Belediye Meydanı’na… Bu Şenlik Kaçmaz!
    »    
Selin İle Murat’tan Mutluluk Rüzgarı
    »    
Çiğdem İle Alper Dünya Evinde
    »    
Çanakkale Dardanelspor’da Bir Bigalı
    »    
Bigaspor Hızlı Başladı
    »    
Biga TSO Heyeti Trakya ABİGEM’in Genel Kuruluna Katıldı
    »    
Biga TSO Heyetinden Tekirdağ Sanayi ve Teknoloji Müdürüne Ziyaret
    »    
Bayramiç’te İnşaattan Düşen İşçi Yaralandı
    »    
TZOB Genel Başkanından Açıklama
    »    
10 Ağustos Anafartalar Zaferi’nin 103. Yılı Kutlanacak
    »    
Aralarında Husumet Olan Kişiyi Bacağından Vurdu
    »    
Biga TSO Heyeti Çorlu Tarım Fuarı’nı Ziyaret Etti
    »    
Geleneksel Yaz Kur-an Kursu Futbol Turnuvası
    »    
Çanakkale Borsa’da Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı
    »    
Mert Fırat Gelecek Turizmde
    »    
ÇTSO Meclisi Ağustos Ayı Olağan Toplantısı Gerçekleşti
    »    
Biga’da 10 Projeye Destek
    »    
Hibeler ve Kredi Destekleri Programı Anlatıldı
    »    
Hırsızlar Kol Geziyor
    »    
Faciadan Dönüldü
    »    
MHP’den Eroğlu’na Nezaket Ziyareti
    »    
Hastane Bahçesinde ’Dumansız Hava Sahası’ Uygulaması
    »    
Kaz Dağları’nda Kırmızı Benekli Alabalık Alarmı!
    »    
GESTAŞ’tan Açıklama
    »    
Çanakkale Bisiklet Platformu’ndan Troıa Festivali Bisiklet Turu
    »    
10 Ağustos Anafartalar Zaferi için Koordinasyon Kurulu Toplandı
    »    
Vefat ve Başsağlığı
    »    
Turizm Gelirlerinde Rekor Artış
    »    
Türkiye Ziraat Odaları Birliği Genel Başkanından Açıklama
    »    
Vefat ve Başsağlığı
    »    
Köy Yollarının Asfaltlama Çalışmaları Devam Ediyor
    »    
Yaz Kuran Kursları Futbol Turnuvası Başladı
    »    
Avrupada Tatlı Bir Hikâyeye İmza Attık
    »    
Allah’a Ulaşmayı Dileyin Muhteşem Örnek (13)
    »    
Aile Arasında’ İle Sinema Günleri Başladı
    »    
Çanakkale Esnafı Nasıl Kazanır Eğitimi
    »    
Biga Galatasaray Taraftarlar Derneği Çocukları Unutmadı
    »    
YKS Sonuçları Açıklandı
    »    
Biga MHP’den Askıda Ekmek Kampanyası
    »    
Evin Çatısına Yıldırım Düştü
    »    
Dolandırıcılar Biga’da Yakalandı
    »    
Hani Suç İspat Edilinceye Kadar Herkes Suçsuzdu?
    »    
Kale Grubu 61 Yaşında
    »    
Tuğçe İle Duhan Dünya Evinde
    »    
Çan’daki Motosiklet Kazasında 18 Yaşındaki Semih Öldü
    »    
Gestaş: “Döviz Kurları” Dedi.. Ücretlere Zam Yaptı!
    »    
Biga Gelişim GSK Atletizm
    »    
Mustafa Demir Hayatının İmzasını Attı
    »    
Ata Sporu Yağlı Güreş Heyecanı Çan’da 7. Kez Yaşandı
    »    
ÇTSO Yönetim Kurulu Başkanından Açıklama
    »    
Damla İle Mert’ten Mutluluk Resitali
    »    
Mal Yüzünden Abisini Öldürdü, Sonra Canına Kıydı
    »    
Troya Bölgesinin Tarihi ve Kültürel Alanları İncelendi
    »    
Biga TSO’dan Yapılandırma ve Teşvikler Hakkında Seminer
    »    


İstekleriniz Sorunlarınız
İstek ve Sorunları Oku
İstek ve Sorun Yaz
 
 
 

YAZARLAR
Ali Galip Akyıldırım
Çanlar Çalıyor Duyuyor Musun?
Alaattin Akçal
Hayalim “2 Adet Çikolata”
Buse Duman
Pardon Ama… Değişeceksiniz! Öyle ya da Böyle…
Davut Doğan (Konuk Yazar)
Hey Siri!
Erdem Karan
Allah’a Ulaşmayı Dileyin Muhteşem Örnek (15)
Kadir Atay
Haksız Rekabet
Murat Gülcen
-Kafa Yoranlar-
Ozancan Polat
Ucuz Strateji
Sinem Bülbül
Kayropraktik Nedir?
BİGA'DANÖBETÇİ ECZANE
ÇOK OKUNANLAR bu hafta | bu ay
ÇOK YORUMLANANLAR bu hafta | bu ay
İstatistik
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’ ve sitemizde yorum gönderenlerin şahsına aittir.
Çanakkale'nin Tamamen Renkli İlk Gazetesi
Biga'nın İlk İnternet Televizyonu ve Cep Gazetesi
Biga'nın Evlere, Köylere ve Okullarına, Dağıtılan En Yüksek Tirajlı Gazetesi
Sitemizde Yayınlanan Yazı ve Dökümanların İzinsiz Alınması Çoğaltılması Yasaktır
Biga Çarşamba Gazetesi / Atay Reklam
Tüm Hakları Saklıdır BİGA ÇARŞAMBA GAZETESİ    0