Künye İletişim Mobil
Giriş Sayfam Yap Favorilere Ekle Sitene Ekle RSS Üye Ol Üye Giriş
Anasayfa Foto Galeri Video Haber Duyurular Seri İlanlar Halı Saha Muhtarlarımız Kadınlarımız Gazetemiz
SON DAKİKA : Avukat Halil Yağan Göreve Talip      Biga Belediyesi Korosu Türkülerle Gönüllerde Taht Kurdu      Çanakkale Barosu’nda Ruhsat Töreni Heyecanı      Selçuk Görgel Mağduru İntihara Kalkıştı      Türkiye Gerçeği      Çanakkale Güç Birliği Platformundan Açıklama      Çan’a 8’nci Spor Aktivite Alanı      AK Parti Tülay Ömercioğlundan: Aday Adayı Açıklaması      Kartallar ve İnsanlar       Aradık, sorduk; "Nedir Bu #DuvarıAş?"      Ünlü Müteahhitten Haber Alınamıyor      Tarihî Alan Başkanlığından“Koruma Mevzuatı” Konulu Eğitim Verildi      CHP Biga İl Genel Meclis Üyeliği İçin Seçimler Sonuçlandı      Karamsar Bir Yazı      Biga TSO’dan Sertifika Töreni      Başkan Kuzu’dan Diyabet Farkındalığına Destek      Mutlu Bebekler, Hoşgeldin Bebeğim Partisi’nde      Hareketli Ol Diyabet Olma      Kaçak İçki Operasyonu’nda Rekor Ceza!      Haftalık Faaliyet Programı 17.11.2018 – 23.11.2018     
YEREL YAŞAM EKONOMİ SİYASET EĞİTİM BELEDİYE KAYMAKAM MAGAZİN ULUSAL SPOR RÖPORTAJ
» Özgür Ceylan; Biz İş Diyoruz, Erdoğan Bedava KEK Diyor
23 Haziran 2018 Cumartesi 00:00
12
14
16
18


CHP Çanakkale Milletvekili Adayı Özgür Ceylan Seçim Çalışmaları Kapsamında Her Kesime Dokunuyor

16 Yıllık Yağma ve Talan Düzeni Dip Dalgasını Tetikledi.

Aday adayı olmak için Biga ilçe Başkanlığı görevini bırakırken; “Çare bellidir ve halkımıza bunu anlatmalıyız. Dev çınar Cumhuriyet Halk Partisi iktidarıyla Cumhuriyetimizin kurucu anlayışına geri dönerek Atatürk devrimlerini yeniden hayata geçirmeliyiz” diyen Özgür Ceylan, adaylığının açıklandığı ilk andan itibaren çalışmalarını aralıksız ve özverili bir şekilde İl örgütünün hazırladığı program doğrultusunda sürdürüyor. Ceylan zaman zaman evlere konuk oluyor, program dahilinde ki çalışmaların erken bitmesi durumunda ise ek çalışma ziyaretlerini organize ederek geç saatlere kadar sahada partisinin politikalarını anlatıyor ve seçmenden destek istiyor.

Gittiği köylerde ve ilçelerde büyük sevgi ve coşkuyla karşılanan Ceylan bu durumu  “Halkımızdaki değişim isteğinin müthiş bir dip dalgasını tetiklediğini, 16 yıllık yağma ve talan düzeninin artık vatandaşı bıktırdığını” söylüyor ve mütevazı bir kişilik sergiliyor.

25 Haziran Sabahı Türkiye’de Hak, Hukuk Ve Adalet Talebinin Hayata Geçeceği Yeni Bir Dönem Başlayacak.

Biga’da yaşayan ve Kalkım doğumlu olan Ceylan, güler yüzü ve enerjisi ile gittiği yerlerde pozitif bir etki bırakıyor. Ceylan’ın uzun yıllar ilçe örgütünde görev almış olması da seçmenle temasını kolaylaştıran etmenlerden. Ceylan, “Ülkenin ve kentin sorunlarını biliyorum, yıllardır sahada hemşerilerimize AKP’nin ülkeyi iyi yönetemediğini anlatıyoruz. Projelerimizi ifade ediyoruz ancak Türkiye’de medya yıllar öncesinin siyah beyaz tek kanallı TRT dönemine evrilmiş olduğundan toplumun geniş kesimlerince olayların doğru kavranması zaman aldı. Artık Sarayın finans olanaklarıyla fonladığı medya dahi ülkenin ekonomik çöküşünü gizleyemiyor. Değişim kendini tabanda hissettiriyor. İnanıyorum ki 25 Haziran sabahı Türkiye Hak, Hukuk ve Adalet talebinin hayata geçeceği bir dönem başlayacak” dedi.

Erken Seçim Kararı Yönetemediklerinin İtirafıdır.

Gittiği ilçelerde ve köylerde “16 yıllık yağma ve talan düzeni artık değişecek. Türkiye’nin ön sözünün yazıldığı bu topraklara hayat veren kıymetli hemşerilerim, bunu birlikte başaracağız. 16 yılık AKP iktidarında,  ekonomiden dış politikaya, sağlıktan çalışma yaşamına, tarımdan sanayiye,  insan haklarından demokrasiye ülkemizin her alanda derin bir krizin içinde olduğunu söylersek abartmış olmayız” diyen CHP Çanakkale Milletvekili Adayı Özgür Ceylan,

“Türkiye’yi yönetemediklerini, Türkiye’nin bir beka sorunu olduğunu söyleyenler, 16 yıldır bu ülkenin kaynaklarını har vurup harman savuranlardır. AKP’ye baskın erken seçim kararı öncesine kadar her sıkıştığında destek olan küçük ortakları MHP’dir. AKP genel başkanının bizzat kendisidir. Durum gerçekten öyle olmasa baskın erken seçim kararı almak zorunda kalırlar mıydı? Artık ortaklıkları resmiyet kazanan Neo MC (AKP-MHP-BBP) koalisyonunun Bugün TBMM’deki sandalye sayısı 363’dür. Bu 363’e güvenerek ülkenin kaynaklarını har vurup harman savurmakta, Cumhuriyetin değerlerini haraç mezat satmaktalar. Ellerini kollarını tutan da yoktur. Türk Halkının yoğun protestolarına rağmen, halkın “Şeker Vatandır, Vatan Satılmaz” demesine karşın en son şeker fabrikalarını haraç mezat sattılar” dedi.

CHP Çanakkale Milletvekili Adayı Ceylan, “20 Temmuz’dan bu yana ülkeyi OHAL ile yönetiyorlar. Dilediği konuda yarım saat içinde bir KHK yayınlayarak babasının çiftliğini yönetir gibi ülke yöneten AKP Genel başkanı, 16 yıldır ülkeyi biz yönetiyormuşuz gibi 24 Hazirandan sonra sorunların hızla çözüleceğini söyleyebiliyor. Bunlar Türk milletinin aklıyla dalga geçiyorlar” dedi.   

Yeni bir Türkiye’yi birlikte inşa etmek için, bu toprakların değerlerini görünür kılmak için mücadele ettiklerini ifade eden Ceylan, “Türkiye iyi yönetilmiyor, iktidar partisinin genel başkanı ve kadroları metal yorgunudur. Önüne her gelenin kandırma potansiyeline sahip olduğu bir kişi Türkiye’yi yönetemez, Yönetemiyor da zaten. Türkiye iyi yönetilemediği için iktidar sahipleri erken seçime mecbur kalmışlardır. Birlikte barışacağız, yıktıkları kardeşlik köprülerini yeniden kuracağız. Birlikte üretip birlikte bölüşeceğiz” dedi.

Bereket Fışkıran Bu Topraklar Herkesin Karnını Doyuracak Potansiyeldedir.

Ceylan, “Çanakkale ciddi bir tarımsal üretim potansiyeli olan tarihi ve turistik değerleriyle Türkiye’nin ekonomik olarak hızla kalkınabilecek illerinin başında gelmektedir. İstihdam olanakları yaratıldığında hiçbir gencimiz bu toprakları bırakıp büyük şehirlerde asgari ücretle emeğini pazarlamak zorunda kalmaz. CHP iktidarında tarıma dayalı sanayi özendirilecek ve hem üreticimizin pazarlama sorunları hem de gençlerimizin istihdam sorunları çözülecek. Bereket fışkıran bu topraklar herkesin karnını doyuracak potansiyeldedir. Yeter ki ülkeyi yönetme iddiasında olanlar üretim odaklı bir perspektifi önüne koyarak işe başlasın”

Çanakkale’nin emeğiyle geçinen alın terini toprağa akıtan üreticileri. Size söz veriyoruz CHP iktidarında tarımsal üretime can suyu olacağız. Üretecek ve ürettiğinizle kazanacaksınız. Tarlanıza bahçenize yabancılaşmayacaksınız” dedi.

Çiftçi Destekleri Katlanarak Artacak

Çiftçilerimize sadaka değil hak ettikleri desteği vereceğiz diyen Ceylan sözlerini, “Türkiye’yi tarımda ithalatçı olmaktan çıkarıp, yeniden ihracatçı bir ülke haline getireceğiz. Tarım Kanunu gereği milli gelirin % 1’i kadar vereceğimiz tarım desteklerini iki katına çıkaracağız. Tarımsal üretimde kullanılan tohum, gübre ve tarım ilacı gibi girdilerin vergilerini düşürerek, maliyetleri aşağıya çekeceğiz. Parçalı tarım arazilerinin tarım sigortası sorununu çözeceğiz. Çiftçilerimizin tarımsal kredi borçlarının faizlerinin tamamını sileceğiz. Türkiye’deki tüm tarımsal ve hayvansal üretimi kayıt altına alan, Üretici Kayıt Sistemi’ni oluşturacağız. Sisteme kayıtlı üreticilerin SGK primlerinin tamamının devlet tarafından karşılanmasını sağlayacağız.

Çiftçilere verilen desteklerden dosya parası, genel giderler adı altındaki kesintilerin tamamını kaldıracağız. Tarımsal destekleri çiftçinin girdi maliyetlerini hesaplayarak ve üzerine çiftçinin karını ekleyerek belirleyecek ve bir yıl önceden açıklayacağız. Destek tutarlarını en az enflasyon oranı kadar artıracağız. Zeytinyağı üretimi ve tüketimini yaygınlaştıracağız. Zeytinyağına litre başına 1,5 TL ve sofralık zeytine kilo başına 1 TL destekleme primi vereceğiz. Destekleme primlerini, enflasyon oranında her yıl artıracağız. Tüm tarımsal KİT’lerin özelleştirme süreçlerini durduracağız” diyerek sürdürdü.

AKP Döneminde Millet Kırmızı Etin Tadını Unuttu. Haksızlık Bunların Fıtratında Var.

CHP Milletvekili Adayı Ceylan, “AKP, Yerli besiciyi ithal saman ve hazır yeme mahkûm etti. 90’lı yıllarda 26 milyar hektar olan mera alanları AKP döneminde 10 milyar hektara düştü. Çünkü ekonomi deyince akıllarına sadece beton ve yandaşlarına açtıkları rant alanları geliyor.

AKP 16 yılda yerli hayvan üreticisini perişan etti. 16 yılın sonunda millet kırmızı etin tadını unuttu. Uyguladıkları politikalarla, sözde et fiyatlarını düşürmek için izin verdikleri karkas et ithalatıyla ülkemiz besiciliğini bitirdiler. Yetmedi ucuz et satışı için seçtikleri zincir marketler eliyle, ülkemizdeki kasapları bitiriyorlar. AKP devlet eliyle haksız rekabet ortamı yaratmıştır. Haksızlık bunların fıtratında var” dedi.   

AKP’nin Tarım politikaları sonucu saman ve yemin dolara endekslendiğini belirten Ceylan, “Bu ülkede köylünün çiftçinin derdini ancak onun derdiyle dertlenenler çözebilir. CHP olarak biz ve Sayın Cumhurbaşkanı adayımız Muharrem İnce meydanlarda söz verdik. Çiftçinin üretimde kullandığı mazottan ÖTV ve KDV’yi kaldıracağız. Böylece mazotun litresini çiftçiye 3 TL’den vereceğiz. Çiftçilerimizin tarımsal kredi borçlarının faizlerini sileceğiz” dedi.

AKP Ekonomiyi Hızla Çökertiyor. OHAL Zamdır, Zulümdür.

AKP iktidarını sert sözlerle eleştiren Ceylan, “İktidara geldiğinde 13 ilde uygulanan OHAL’i kaldırmakla övünen AKP, iktidarının 14’üncü yılına gelindiğinde artık OHAL’i tüm Türkiye’de uygulamaya başlamıştır diyen Ceylan, “ 3 ay bile sürmeyeceğini iddia ederek ilan ettikleri OHAL 21 aydır yürürlükte. OHAL'in ilk günü yani 20 Temmuz 2016’da 1 Dolar 3.03 TL idi, bugün 1 Dolar 4.73 TL. Artış % 65’tir. OHAL'in ilk günü 1 Euro 3.33 TL idi, bugün 1 Euro 5.49 TL oldu. ARTIŞ %61’dir. OHAL paranın erimesidir. OHAL zamdır, zulümdür.

OHAL'i daha fazla gecikmeksizin, iktidarımızın ilk günü kaldıracağımızı ilan ettik. AKP genel başkanı seçimden sonra OHAL’i kaldırmaktan söz etmeye başladı. Bitlis’te Halka Eyy Diyarbakır, Eyyy Diyarbakır diyen, Denizli’lilere Denizli’de de mi Ödemiş var? Diye soran AKP Genel başkanı milletin aklıyla alay ediyor. KHK çıkarma yetkin var neyi bekliyorsun? Kaldır o halde OHAL’i, seçime OHAL şartlarında gitmesin Türkiye, Memlekete bu ayıbı yaşatma dediğimizde ise yanıt vermiyorlar. Ortada bir gerçek var. O da artık ülkeyi yönetemedikleri gerçeğidir” dedi.

Soğan ve Patates Lobisi Mi Türk Milleti Mi Değişim İstiyor?

Ekonomik sorunlarımızın ana nedeni hızla üretimden uzaklaşmamızdır diyen Ceylan, “Yargının tek adamın talimatları ile karar almaya başlaması ile bağımsızlığını ve tarafsızlığını yitirmesinden ötürü uluslararası finans çevrelerinde ülkemize duyulan güven giderek kaybolmaya başlamıştır. AKP genel başkanı dilediği şirkete TMSF aracılığıyla el koymakta, kendine yakın birini kayyum olarak atayabilmektedir. Muhalefet partilerine ait belediye başkanlarını sudan sebeplerle görevden almakta ali kıran baş kesen gibi davranmaktadır. İşte tüm bu gelişmeler Türkiye’de ekonomik krizi tetiklemiştir. AKP Genel başkanı ülkeyi hızla batırmaktadır. Vatandaşın kredi kartı ya da banka kredisi borcu ise 425 milyar lirayı aştı. OHAL döneminde biz kazanmadık, siz kazanmadınız, Saray’a yakın bir azınlık kazandı. Türk milleti kaybetti. Soğan 7, patates 5 lira oldu. Şimdi de soğan lobisi bizi indirmeye çalışıyor diyecekler. Soğan ve patates lobisi değil ama bu ülkenin emeğiyle geçinen insanları artık tamam, değişim zamanı diyor. Türkiye nefes almak istiyor” dedi.

Türk Milletinin Geleceği Yabancı Şirketlere İpotek Edilmiştir.

CHP Çanakkale Milletvekili Adayı Ceylan, “Her ağzını açtığında otoyol yaptım, köprü yaptım diye konuşmakta olan AKP Genel Başkanı, yapılan yolları siyasete girerken parmağında olan yüzükle yapmış gibi millete efeleniyor. Yapılan köprü ve Otoyollarla Türk milletinin geleceği yabancı şirketlere ipotek edilmiştir, Yol yaptılar geçiş garantili, geçsen de geçmesen de parası ödeniyor, Hastane yaptılar hasta garantili” dedi.  

Bizim Dönemimizde OTOYOL VE KÖPRÜ GEÇLERİ DOLARA Endeksli olmayacak.

Ceylan, “Döviz cinsinden fiyatlandırılan otoyol ve köprü geçiş ücretlerini Türk Lirası üzerinden belirleyeceğiz. Geçiş ücretlerinde % 50 indirim yapacağız. Tüketim ve borçlanma ekonomisi gidecek, tasarruf ve üretim seferberliği gelecek. Cari açığı ve enflasyonu düşürerek döviz kurlarında istikrar sağlayacak, ekonomik öngörülebilirliği artırarak, istikrarlı bir yatırım ortamı yaratacağız. Cari açık milli gelirin % 4’ünün altına düşecek. Ayakkabı kutularındaki paraları değil, yoksulluğu sıfırlayacağız. İmalat sanayi ihracatında yüksek ve orta yüksek teknolojili ürün payımız % 60 olacak. İlk akşamdan OHAL'i kaldıracağız, kurumların itibarını yeniden sağlayacak, yargı bağımsızlığını geri getirecek, Merkez Bankasının özerkliğini tanıyacak, devlet yönetiminde liyakati esas alacak, katma değeri yüksek ürüne yatırım yapan bir eğitim sistemini hayata geçireceğiz. Meclisin elinden alınan yetkileri geri verecek, yasamanın gücünü geri kazandıracağız. Bundan en ufak kuşkunuz olmasın” dedi.

Aşsızlık Kader, İşsizlik Çile Olmaktan Çıkacak

Türkiye ekonomisini içine kıstırıldığı cendereden çıkaracağız. Korku ve umutsuzluğa karşı; güven ve dayanışma ruhuyla değişimi yöneteceğiz, geleceğimizi inşa edeceğiz. Büyürken adil bölüşeceğiz. Size söz veriyoruz, aşsızlık kader, işsizlik çile olmaktan çıkacak. Umut ve adalet bizim bayrağımız olacak.  

Asgari Ücret Net 2.200 Lira Olacak

Çanakkale Milletvekili Adayı Ceylan “Asgari ücret net 2.200 lira seviyesine çıkarılacak, Aile Sigortası uygulaması ile tüm yoksullar sağlık güvencesine kavuşturulacaktır. Kadın istihdamı ve girişimciliği için teşvik ve vergi kolaylıkları hızla yürürlüğe girecektir. Her mahallede kamu, belediye ve özel kuruluşlar eliyle, çalışan anneler için kreşler yaygınlaştırılacaktır. Avrupa Birliği tam üyelik süreci yeniden canlandırılacaktır. Üreticilerimizin çıkarlarını gözeten bir Gümrük Birliği revizyonu ile Avrupa’yla daha sağlıklı ekonomik ilişkiler kurulacak, ülkemiz yatırımlar için cazibe merkezi olacaktır” dedi.  

Biz İş Diyoruz, Erdoğan Bedava KEK Diyor.

CHP Çanakkale Milletvekili adayı Özgür Ceylan , “Biz sizlere hukukun üstünlüğünün yeniden tesis edildiği, Gençlerinin iyi eğitim aldığı, İş bulma umuduyla büyük şehirlere göç edip oralarda asgari ücretle sefil olmadığı, Kendi memleketinde iş olanaklarına kavuşacağı, bir ülke sözü veriyoruz. Biz Üreten, Büyüyen ve hakça bölüşen bir Türkiye diyoruz. AKP genel başkanı Kıraathane de bedava KEK diyor. Sizlerden ülkeniz için, çocuklarınız için, torunlarınızın geleceği için 24 Haziran’da gündüz sandık başına gitmenizi, gece ise sandık peşinde olmanızı istiyorum” dedi.

 

 

 

 


  Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış

  Yorum Ekle

Ad Soyad :
E-Posta :
Mesaj :
Güvenlik Kodu :+ Benzer Haberler
Avukat Halil Yağan Göreve Talip
    »    
Biga Belediyesi Korosu Türkülerle Gönüllerde Taht Kurdu
    »    
Çanakkale Barosu’nda Ruhsat Töreni Heyecanı
    »    
Selçuk Görgel Mağduru İntihara Kalkıştı
    »    
Türkiye Gerçeği
    »    
Çanakkale Güç Birliği Platformundan Açıklama
    »    
Çan’a 8’nci Spor Aktivite Alanı
    »    
Kartallar ve İnsanlar
    »    
Aradık, sorduk; "Nedir Bu #DuvarıAş?"
    »    
Ünlü Müteahhitten Haber Alınamıyor
    »    
Tarihî Alan Başkanlığından“Koruma Mevzuatı” Konulu Eğitim Verildi
    »    
CHP Biga İl Genel Meclis Üyeliği İçin Seçimler Sonuçlandı
    »    
Karamsar Bir Yazı
    »    
Biga TSO’dan Sertifika Töreni
    »    
Başkan Kuzu’dan Diyabet Farkındalığına Destek
    »    
Mutlu Bebekler, Hoşgeldin Bebeğim Partisi’nde
    »    
Hareketli Ol Diyabet Olma
    »    
Kaçak İçki Operasyonu’nda Rekor Ceza!
    »    
“Türkiye Bisiklet Turu’na Çanakkale Etabı Eklendi”
    »    
Düşünce Özgürlüğü Değil Provokatörlük!
    »    
Obezite Okulu Çalışmalarına Devam Ediyor
    »    
Diyabet Hastalarına 5 Kritik Kış Önerisi
    »    
CHP’de Gözler Ön Seçimde
    »    
Çanakkale Devlet Hastanesi’nin Uzman Kadrosu Güçleniyor
    »    
ÇTSO Motorlu Kara Taşıtları Mesleki Yeterlilik Sınavları Düzenledi
    »    
Ceylan Dur Durak Bilmiyor
    »    
Karabiga Belediye Gençlikspor Bir Puanla Döndü
    »    
Biga FB Yeni Yönetim Ziyaretleri
    »    
Allah’a Ulaşmayı Dileyin Huzur İçinde Yaşamak(4)
    »    
Biga MYO’ dan Atamıza Anma Töreni
    »    
ÇTSO’dan Üye Ziyaretleri
    »    
AK Parti Merakla Beklenen Aday Adaylarını Tanıttı
    »    
Böbrek Nakline Fidan Dikip Yürüyüşle Dikkat Çektiler
    »    
Ceylan’dan Milli Eğitime Ağır Eleştiri
    »    
Ertelenen Konserin Tarihi Belli Oldu
    »    
Ahmet Elbi Göreve Hazır
    »    
Ortur’da Bir Mahalle Görüntüsü Oluşmaya Başladı
    »    
Rıdvan İpek İle Daha İyisi İçin Yeniden
    »    
9 Ortaokulda Nutuk Dağıtıldı
    »    
Atatürk´ün Kalpaklı Şablonu 615 İsimden Oluştu
    »    
Karabiga’da İlk Aday Adaylık Başvurusu Uslu’dan
    »    
Çanakkale Barosu’ndan "CMK Uygulamaları" Konulu Seminer
    »    
Biga TSO Üyelerine Krizde Liderlik Semineri
    »    
Gümüşçay’a Genç Başkan Aday Adayı
    »    
Doğan Kardeşleri Canlandıran Yetenekli Oyuncular Ödüllendirildi
    »    
Bir Arada Olma Sebepleri Kaliteli ve Sağlıklı Yaşam
    »    
Biga Belediyesi Anma Konserini Erteledi
    »    
Atatürk Hatıra Ormanı’nda Fidan Diktiler
    »    
BİSHAK’tan Biga Belediye Başkanına Ziyaret
    »    
Sen Anlamadıktan Sonra “İbadet Türkçe Olmuş, Arapça Olmuş” Ne Fark Eder?
    »    
Başkan Işık’tan Krizden Kurtuluş Önerisi
    »    
Özlem, Minnet ve Saygıyla Anıyoruz
    »    
Karabiga’da 10 Kasım Atatürk’ü Anma Programı Düzenlendi
    »    
Çan Belediyesi Termal Kent Sağlıklı Yaşam Merkezi Faaliyete Başladı
    »    
Biga Belediye Başkanlığı İçin AK Parti’den İlk Aday Adayı Erdoğan
    »    
Pastırmacı Görevden Kaçmıyor
    »    
Biga´da Maddi Hasarlı Kaza
    »    
Biga’dan Çorum’a Yardım Eli Uzandı
    »    
Biga Devlet Hastanesi Diyabet Okulu Eğitimleri
    »    
Ceylan, Çanakkale’nin Yollarını Ulaştırma Bakanına Sordu
    »    
Biga’da Tarla Süren Çiftçiye GBT Gözaltısı
    »    
Oda-Borsa Müşterek Toplantısı Çanakkale Ticaret Borsası’nda Yapıldı
    »    
Karabiga Mustafa Kemal İlkokulunda Teknoloji Eğitimi Semineri
    »    
Çanakkale’de Şehit Düşen İlk Askerlere Anma Töreni Yapıldı
    »    
Çanakkale İli Oda-Borsa Müşterek Toplantısı Yapıldı
    »    
Biga Dernekler Platformundan Ziyaret
    »    
Özgül Öğrenme Güçlüğü
    »    
Armutçuk Dağı’na Pazar Gezisi
    »    
Çan Belediyesinden Suya Zam Yok İndirim Var
    »    
Yine Aynı Gemi Gökçeada 1 Gemisi Arızalandı!
    »    
Termik Santralinde Yaşanan İş Kazasının Takipçisi Olacağız
    »    
Fatih İlkokulu Yeni Okul Binası İnşaat İhalesi Yapıldı
    »    
ÇTSO’da Bilgilendirme Toplantısı Düzenledi
    »    
Biga Devlet Hastanesinde Tatbikat Gerçekleştirildi
    »    
Biga’da “Fidanlar Fidanlarla Büyüyor”
    »    
Termik Santralde Patlama: Genç Yaşta Hayatını Kaybetti
    »    
Emre Kınay’dan Kahkaha Tufanı
    »    
18 Yıl Sonra Gelen Mutluluk
    »    
ÇTSO 20 No’lu Meslek Grubu Üyeleri Bir Araya Geldi
    »    
Biga TSO, Eğitim Seminerlerine Devam Ediyor
    »    
Allah’a Ulaşmayı Dileyin Huzur İçinde Yaşamak(3)
    »    
Çan’da Termik Santral Patlaması 1 Ölü 1 Yaralı!
    »    
Gümüşçayspor:3 Arslancaspor:1
    »    
Odak Grup Toplantısı Biga TSO’da Yapıldı
    »    
Biga MYO’da Dikey Geçiş Sınavı (DGS) Konulu Konferans Düzenlendi
    »    
İl Kadın Kolları Başkanı Kızılay Haftasını Kutladı
    »    
Vefat ve Başsağlığı
    »    
Son Dakika! Çınardere Köyünde Korkunç Kaza
    »    
Müge Anlı’nın Başlattığı Proje Biga’da da Uygulanacak
    »    
Ergün Erkap: “Boşnaklara hizmetleri asla unutulmayacak”
    »    
Biga’da Bir İlk, Alternatif Dürüm Evi Açıldı
    »    
Uzman Tarihçi ve Araştırmacılar Tarihi Alanda
    »    
İl Milli Eğitim Müdüründen Evim Okulum, Okulum Evim Projesi
    »    
“Düşlerimizdeki Troia” Sanatseverlerle Buluştu
    »    
Çanakkale İl Milli Eğitim Müdürlüğünden Voleybol Turnuvası
    »    
CHP Milletvekili Burak Erbay ve PM Üyesi Haluk Pekşen’den Ziyaret
    »    
Biga Meslek Yüksekokulunda İHA’lar konulu Konferans Düzenlendi
    »    
Bigalı Öğrenci Kitap Okuma Birincisi Oldu
    »    
Çanakkale Barosu’ndan Bir Dizi Ziyaret
    »    
CHP Özgür Ceylan: Tarım ve Orman Bakanlığı Mühendis Almalı
    »    


İstekleriniz Sorunlarınız
İstek ve Sorunları Oku
İstek ve Sorun Yaz
 
 
 

YAZARLAR
Ali Galip Akyıldırım
Türkiye Gerçeği
Alaattin Akçal
Hayalim “2 Adet Çikolata”
Buse Duman
Pardon Ama… Değişeceksiniz! Öyle ya da Böyle…
Davut Doğan (Konuk Yazar)
Hey Siri!
Erdem Karan
Allah’a Ulaşmayı Dileyin Huzur İçinde Yaşamak(4)
Kadir Atay
Biga Futbola Doyacak
Murat Gülcen
-Kafa Yoranlar-
Niyazi Kısacık
Kartallar ve İnsanlar
Ozancan Polat
Ucuz Strateji
Sinem Bülbül
Kayropraktik Nedir?
BİGA'DANÖBETÇİ ECZANE
ÇOK OKUNANLAR bu hafta | bu ay
ÇOK YORUMLANANLAR bu hafta | bu ay
İstatistik
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’ ve sitemizde yorum gönderenlerin şahsına aittir.
Çanakkale'nin Tamamen Renkli İlk Gazetesi
Biga'nın İlk İnternet Televizyonu ve Cep Gazetesi
Biga'nın Evlere, Köylere ve Okullarına, Dağıtılan En Yüksek Tirajlı Gazetesi
Sitemizde Yayınlanan Yazı ve Dökümanların İzinsiz Alınması Çoğaltılması Yasaktır
Biga Çarşamba Gazetesi / Atay Reklam
Tüm Hakları Saklıdır BİGA ÇARŞAMBA GAZETESİ    0