Künye İletişim Mobil
Giriş Sayfam Yap Favorilere Ekle Sitene Ekle RSS Üye Ol Üye Giriş
Anasayfa Foto Galeri Video Haber Seri İlanlar Muhtarlarımız Kadınlarımız İletişim
SON DAKİKA : Bu mudur Siyaset?      BİGA YASTA      Biga Sokakları İhtiyar Delikanlılara Emanet       Ramazan Bayramınız Kutlu Olsun      Av. Bülent Şarlan’dan Ramazan Bayramı Mesajı       Altınkaya’dan Bayram Mesajı      Bayramlar Güzeldir Ama..      Biga İlçesi Umumi Hıfzıssıhha Kurulu Kararları      Akyıldırım’dan Ramazan Bayramı Mesajı      ÇTSO Mayıs Ayı Meclis Toplantısı Video Konferans İle Yapıldı      Ceylan’dan, CHP’li Belediyelere Destek Ziyareti       Ağaköy Çiftçi ve Hayvan Yetiştiricilerine İzin Belgeleri Dağıtıldı      Erdoğan İle Can Bayramlaştı      Kaymakam İle Bayramlaşma Ziyaretleri      Başkan Erdoğan’dan Ramazan Bayramı Mesajı      “Tüm Tedbirleri, Uyarıları Dikkate Alarak Bayramı Geçirelim”      Çan Belediye Başkanı Bülent Öz’den Ramazan Bayramı Mesajı      Kelebek Mobilya ile Bayram Evlere Geliyor      CHP Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan Biga Devlet Hastanesini Ziyaret Etti       DOĞTAŞ’tan Özel Bayram Kampanyası     
YEREL YAŞAM EKONOMİ SİYASET EĞİTİM BELEDİYE KAYMAKAM MAGAZİN ULUSAL SPOR RÖPORTAJ
» Mobbing Yalanını Atanlar Kayıp 600 Bin Tl’nin Hesabını Versin
28 Haziran 2019 Cuma 20:00
12
14
16
18


Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan, basın mensuplarıyla buluştuğu programda mobbing iddialarına yanıt vererek, kayıp ve faturasız işlerin hesabını sordu. Başkan Erdoğan, “Neden sürekli yalanlarla Bigalı hemşehrilerimizi kandıranların hiçbiri Kent Hizmetleri’nin 13 milyon liralık borcunu ağzına almıyor” dedi.

Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan, Biga’da görev yapan basın mensuplarıyla Şehir Parkı’nda düzenlenen kahvaltı programında buluştu. Başkan Erdoğan, basın mensuplarının gündeme ilişkin sorduğu tüm sorulara içtenlikle yanıt vererek, dedikodu ve iddialara değindi. Başkan Erdoğan, “Esnaf sevicilik yapmasınlar. Esnaf dedikleri kendi kurdukları şirketlerdir. Daha dün 4,5 milyonluk faturasız işe, ‘alacağım var’ diyerek gelen başka bir işle birlikte 2 milyon lira daha eklendi. Böylece faturasız borç 6,5 milyon lira oldu. Önce faturasız işlerin ve kayıp 600 bin liranın hesabını versinler” dedi.

“HİÇ BİRİ KENT HİZMETLERİ’NİN 13 MİLYONLUK BORCUNU AĞZINA ALMIYOR”

“Siyaset yapacak kişiler partilerde yapsın dedik. Biz uzun süre takip ve gözlemlerimizi yaparak kimden nasıl daha verim alırız diye planlayarak, ihtiyaçtan dolayı 11 kişinin yerini değiştirmekle ilgili tasarrufumuz oluştu. Özellikle WhatsApp hattımıza gelen şikayetlerle temizlik işlerinde personel eksiğimizin olduğunu belirledik ve bu arkadaşları görevlendirdik. Biz beş yıl Biga’mıza hizmet edeceksek arkamıza bakarak bir şey hissetmememiz lazım. İnandığımız, güvendiğimiz, iş ve hizmet üreteceğimiz kendi ekibimizi kurmamız gerekiyor. Belediyeye gelen farklı görüşten insanlara iyi davranmadığımızı iddia ediyorlar. 55 bin kişi içinden biri gelsin desin ki ben farklı görüştenim diye bana şunu yapmadınız, ya da bana bunu dediniz. Yok böyle birşey. Farklı bir şey yaratmaya çalışıyorlar ama ben onların yerinde olsam utancımdan evden çıkamam. Biz borç açıklamamızı birilerini suçlayarak değil, emanet bilinciyle borcumuzu açıkladık. Biz hesap verebilir olacağız dedik ve önümüzdeki yıl yine güncel mali durumu açıklayacağız. Basın açıklaması yaptılar ama sıfırdan kurdukları Kent Hizmetleri AŞ’nin 13 milyonluk borcunu hiç ağızlarına almadılar. Esnaf sevicilik yapmasınlar. Esnaf dedikleri kendi kurdukları şirketlerdir. Daha dün 4,5 milyonluk faturasız işe alacağım var diyerek gelen başka bir firmanın işiyle birlikte 2 milyon lira daha eklendi. Böylece faturasız borç 6,5 milyon lira oldu. Önce bunun ve kayıp 600 bin liranın hesabını verin. Siyaset böyle olmaz. Elle tutulur işlerle karşımıza çıkın. Halkımızın karşısına onları kandırarak, onlara attığınız eften püften yalanlarla ortaya çıkmayın. Mobbing kesinlikle yok. Biz daha çok verimi nasıl artırırız bunun hesaplarını yapıyoruz.”

“BİRÇOK PERSONELİ KENDİ İŞLERİNE ALET ETTİLER”

“Belediye çalışanları içindeki huzursuzluğu yaratanlar önceki dönem ekipti. Belediye hizmet kurumuydu ve çalışan herkes ekmeğini kazanıyordu. Ama siyasi amaç uğruna, kendi koltuğunu garanti altına almak isteyenler zorlamayla birçok personeli kendi işlerine alet ettiler. İnsanlar ekmeklerinden olmamak için zorla getirtilerek çalışmalara ortak oldu. Ortak olunca da sahada göründü. 31 Mart’ta da farklı bir sonuç çıkınca baskı uyguladıkları belediye çalışanları endişelendi. Çalışanlar, ‘Biz gittik, yürüdük, çalıştık. Değişim oldu. Şimdi gelenler ne yapar’ diye düşündü. İnsanları korku algısıyla yıldırdılar. Ben belediyenin parasıyla maaş veriyorum. Maaşı hak ediyorsa o parayı alacak. Ama hak etmeden o parayı alan varsa da o parayı hak eder pozisyona getireceğiz. Hak etmiyorsa da gereğini yapacağız. Kimseye hak etmediği parayı veremeyiz.

“19 KİŞİYİ AREFE GÜNÜ İŞTEN ÇIKARTARAK BAYRAMI YAŞATMADILAR”

“2,5 ayda iki kişiyi işten çıkarttık. Sözde biri Şehir Parkı’nda çalışıyormuş. Diğeri ise kullanılmayan bir binanın güvenliğini yapıyormuş. Bu arkadaşlara daha önce tutulan tutanaklara ek olarak, üç tutanak daha tuttuk ve gidere yerinde tespitte bulunduk. Noterden ihtarımızı çektik ve cevap gelmedi. Kanuni şartlar oluşmasının ardından iki kişinin çıkışını verdik. 500 çalışanı olan belediyeden sadece maaş alan ama ilgili yerlerinde olmayan iki kişi çıkarılmıştır. Yerleri değiştirilen arkadaşların bulundukları yerde iş yok. Diğer yerlerde ise iş yoğunluğu var. Biz arkadaşlarımızı iş yoğunluğunun olduğu yere sevk ederek belediyemizin daha iyi bir hizmet sağlamasını gerçekleştireceğiz. Mobbing uygulandığını ve esnafa borçların ödenmediğini iddia edenler önce kayıp 600 bin liranın hesabını versin. Yaptıkları basın açıklamasında 2015 yılından bu yana esnaftan toplanan 10-20 liralarla oluşan ve kaybolan 600 bin liraya hiç değinmiyorlar. Bir yıl boyunca bu skandala değinmemişler. Bu çok büyük bir kuşku uyandırıyor. Öte yandan mobbing diyenlerin kendileri Arefe günü 19 kişiyi işten çıkartarak ailelere bayramı yaşatmadı. İşten çıkarılanların hepsi ise AK Partiliydi. Tuncay Gergin kardeşimiz 1 Mayıs İşçi Bayramı’nda geçirdiği kaza nedeniyle hala evinde tedavi görüyor”

“BİR KİŞİ ÜZERİNDEN KURDUKLARI ŞİRKETLERLE ESNAF SEVİCİLİK YAPIYORLAR”

“Durumlar ölçüsünde borç ödemelerimizi yapıyoruz. Bayramdan önce borcunu istemeyenlere bile ödeme yaptık. Herkesin yanında çalışanı var önümüz bayram diyerek bir miktar ödeme sağladık. Birçok esnafımız da arayarak teşekkür etti. Onlara sorarsan esnafa borçlar ödenmiyormuş. Faturalı ve resmi evrakları olan tüm borçları ödeyeceğiz. Biz geldiğimizden bu yana esnafımıza borç yapmadık. Bizim önümüzdeki tüm borçlar önceki dönem yönetimden kalan borçlardır. Biga esnafıyla zaten iş yapmamışlar. Bir kişi kurdurdukları 11 şirket üzerinden esnaf sevicilik yapıyorlar. Esnafla işi olmayanlar kendileri içinde bir esnaf grubu kurmuşlar. Biz her şeyi yerli esnafımızdan sorarak, pazarlık yaparak, piyasasını araştırarak alıyoruz.”

“BABALARININ MALI GİBİ KULLANDIKLARI SİSTEM 31 MART’TA YIKILDI”

“Çamur at izi kalsın siyasetiyle kimse bir yere varamaz. Bigalı hemşehrilerimiz atılan yalanlara inanmıyor, gerçekleri görüyor. Mobbing yalanları ve ortaya atılanlar alıştıkları sistemlerinin, babalarının çiftliği gibi kullandıkları imkanların, derebeyliğin 31 Mart’ta yıkılmasıyla ortaya çıkan hazmedememezlik ve sancılardır. Belediyeyi emanet bilinciyle aldığını kimse unutmasın. Biz Şehir Parkı’na geliyoruz ve çay içiyoruz. Para almak istemiyorlar ve ödediğimizde tuhaf geliyor. Çünkü önceden başkanı, etrafı içiyordu ve gidiyordu. Bu böyle olmaz. Ben de gelsem, partili de gelse, meclis üyesi de gelse parayı alacaksınız.”


  Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış

  Yorum Ekle

Ad Soyad :
E-Posta :
Mesaj :
Güvenlik Kodu :+ Benzer Haberler
‘’Saray Kaybettiği Belediyeleri İçişleri Eliyle Geri Almak İstiyor’’
    »    
Ceylan’dan Çanakkale Valiliğine ÇED Eleştirisi
    »    
Atilla Diren, CHP Biga İlçe Başkanlığı Adaylığını Açıkladı
    »    
Muhtar Günü Dolayısıyla Ortak Mesaj Yayınladılar
    »    
Başkan Erdoğan, Basın Mensuplarıyla Buluştu
    »    
İrez, CHP Meclis Grubuna Çalışmalar Hakkında Bilgi Verdi
    »    
Seçim Analizim
    »    
Başkan Ahmet Şahin Gündeme Dair Açıklamalar Yaptı
    »    
Biga Belediyesi’ndeki Mobbing’e CHP’den Sert Tepki
    »    
Biga Belediyesi’nde Stratejik Plan Toplantısı
    »    
“Köylerimizin Sorunlarını En Aza İndirmek İstiyoruz”
    »    
Biga Belediyesi Haziran Ayı Meclis Toplantısı Yapıldı
    »    
“Hacılık Mekke’de Başlamaz, Mekke’den Ayrılınca Başlar”
    »    
Çanakkale’ye Turizm Alanında Yeni Bir Pencere Açılıyor
    »    
Biga CHP İlçe Danışma Toplantısı Yapıldı
    »    
İskenderoğlu, Hayvan Hakları ve Yasaları Çalıştayına Katıldı
    »    
Özgür Ceylandan Ulaştırma Bakanlığına Sorular
    »    
Her Şey Güzel Olmasın Mı?
    »    
Ne Yaparsanız Yapın Ama Milleti Germeden, Yormadan Yapın
    »    
Kömür Diye 31 Bin Ton Taş Almışlar
    »    
İstanbul’da Seçimin Yenilenmesi ve İmamoğlu Analizi
    »    
Mayıs Ayı Meclis Toplantısından Suya İndirim Çıktı
    »    
Bozcaadalı İşletmelerden Rezervasyonlara "Oy Ver" Cevabı!
    »    
Gücünüz Atatürk’ün Ölüsüne Bile Yetmiyor, Ölüsünü Bile Yenemiyorsunuz!
    »    
Kişiye Özel Demokrasi Olmaz
    »    
Ermeni Mezalimine Uğramış Türk Milletinin Acısını Paylaşıyorum!
    »    
Asıl Beka Sorunu Budur
    »    
Ceylan “Kızılay Arpalığa Mı Çevrildi?”
    »    
Başkan Bülent Erdoğan Görevine Resmen Başladı
    »    
Başkan Bülent Erdoğan Mazbatasını Aldı
    »    
Yenilmişlik Duygusu Var Ya İşte Tam Orada Dikkat Etmek Lazım!
    »    
Bu Hayatta En Büyük Kaybedenler, Bekleyenlerdir
    »    
Çanakkale’de Bülent Öz Farkı
    »    
Belde Belediye Başkanları Mazbatalarını Aldı
    »    
Çan’da Öz Dönemi Resmen Başladı
    »    
Pastırmacı Gönülleri Fethetmeye Devam Ediyor
    »    
Çanakkale’de CHP 11, AK Parti 10, İyi Parti 2 Başkanlık Kazandı
    »    
Kazanmak ve Kaybetmek Üzerine
    »    
Çiçeklidede’den Tarihi Birlik ve Beraberlik Mesajları
    »    
Turan “80 Yaşında Adam Buraya Geliyorsa Ben Daha Çok Çalışmalıyım”
    »    
Yeniceköy’den Tüm Biga’ya Sağduyu ve Birliktelik Çağrısı
    »    
Özgür Ceylan’dan Adaylara Tam Destek
    »    
“Güneş Balçıkla Sıvanmaz”
    »    
Adil, Dürüst Belediyeciliğimizin Başlamasına 4 Gün Kaldı
    »    
Şehitlikte İsmail Işık Coşkusu Meydana Sığmadı
    »    
İsmail Işık: “Belediyecilik Deneyim İster O da Bizde Var”
    »    
Kavaklıkta Bülent Erdoğan Coşkusu
    »    
Çavuşköy’den İsmail Işık’a Sevgi Seli
    »    
Turan; “Haydi Karabiga, Ahmet Elbi’yle "Değişimi" Yaşamaya…”
    »    
Muharrem İnce: Bu İş Bitmiş Hayırlı Olsun
    »    
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Biga´da
    »    
Siyasette Çıtayı Yükseltin
    »    
‘’Biga Halkı ile Kurduğumuz Gönül Köprüsünü Hiç Kimse Yıkamaz”
    »    
İYİ Parti Kırsal Alanda
    »    
Cumhur İttifakından Görkemli Yürüyüş
    »    
Erdoğan Hatırlarda Kalan Bir Biga İnşa Edeceğiz
    »    
“Bölgenin En Büyük Spor Kompleksi’ni İnşa Edeceğiz”
    »    
Çan’da Seçim Koordinasyon Merkezi Büyük Bir Coşkuyla Açıldı
    »    
Erdoğan Coşkusu Çiçeklidede’de Sokaklara Sığmadı
    »    
“5 Yıllık Deneyimimizle Başaracağız”
    »    
Birlik ve Beraberlik Mitingleri Büyük Bir Coşkuyla Başladı
    »    
Türk Milleti “Tek Nefes, Tek Ses, Tek yürektir”
    »    
Ceylan Yenice’yi Karış Karış Gezdi
    »    
’Satmaya Değil, Yapmaya Talibiz’
    »    
Bigalılar 250 Metrelik Türk Bayrağı ile Birlik Mesajı Verdiler
    »    
AK Parti Çanakkale Zaferi Nedeniyle Şehitliği Ziyaret Etti
    »    
Çanakkale’de Romanlardan CHP’ye Tam Destek
    »    
“Biga’nın Hizmetkarı Olmak, 50 Yıllık Yaşamımın En Büyük Onurudur”
    »    
"Belediye Herkese Eşit Hizmet Etmek Zorundadır"
    »    
CHP Çan Belediye Başkan Adayından Şeffaf Belediyecilik Açıklamaları
    »    
“TOKİ ile Değil, Belediye İmkanlarıyla Sosyal Konut Yapıyoruz”
    »    
Şehitlik Erdoğan’ı Coşkuyla Karşıladı
    »    
CHP’li Erkek: “Eceabat Kararını Vermiş”
    »    
Ahmet Elbi’den Ziyaret
    »    
İYİ Parti İl Genel Meclis Üyesi Adayından Semizoğlu’na Ziyaret
    »    
CHP’li Erkek Bayramiç’te
    »    
Ceylan Çanakkale’yi Karış Karış Geziyor
    »    
Ayhan Gider’den Vaat Değil, Çözüm
    »    
Çan Belediyesi, Hizmet-İş İle Toplu Sözleşme İmzaladı
    »    
Şehitlik’te Yer Gök ’Bizim İsmail’ Sloganıyla İnledi
    »    
Yeniceköy’de Bülent Erdoğan’a Sevgi Seli
    »    
“17 Senede Kaç Otopark Yaptınız?”
    »    
Biga’nın Onuncu Mahallesi: Esentepe Mahallesi
    »    
Cumhur İttifakı Coşkusu Sokaklara Sığmadı
    »    
Ak Partili Kadınlardan Yoğun Katılımlı Eğlence
    »    
“Hep Birlikte 31 Mart’ı Bayrama Çevireceğiz”
    »    
Gönlü Kazanılmadık Bigalı Kalmayana Dek…
    »    
Karataş Meclis Üyelerini Tanıttı
    »    
"Şehir Parkı’nı Ayağınıza Getireceğiz"
    »    
Cumhur İttifakı Adayı Kuzu, Projelerini Tanıttı
    »    
Çan İstikrara Devam Diyecek
    »    
Engin Özalp: "Gümüşçay’da Spora Canlılık Getireceğiz"
    »    
Gümüşçay’a Temiz Aday: Engin Özalp
    »    
"Birlik ve Beraberliğimizi Asla Kaybetmemeliyiz"
    »    
Erdoğan’ın Tanıtım Toplantısında Büyük Coşku
    »    
Cumhur İttifakı Gençleri Bir Arada
    »    
En Güzelini Ak Parti En Güzelini Ayhan Gider Yapar
    »    
Pastırmacı ”Devam Diyerek Geliyoruz”
    »    
Biga Ak Parti Belediye Başkan Adayı Bülent Erdoğan’dan Ziyaret
    »    
CHP Biga Belediye Başkan Adayı’ndan Biga TSO’ ya Ziyaret
    »    
YAZARLAR
Ali Galip Akyıldırım
Bu mudur Siyaset?
Alaattin Akçal
Çerkes Sürgünü ve Soykırımı’nın 156. Yıldönümü
Davut Doğan (Konuk Yazar)
Hey Siri!
Erdem Karan
ALLAH’A YÖNELİN! Zekat Nedir?
Kadir Atay
Biga ve Gerçek Babalar
Murat Gülcen
-Kafa Yoranlar-
Niyazi Kısacık
Ceviz Kurdu
Uzm. Klinik Psikolog Nevzat Hasdemir
Çocuklarınızın Hayatını Kurtarın !!!
Ozancan Polat
Ucuz Strateji
Sinem Bülbül
Kayropraktik Nedir?
Lütfi Özgünaydın
Ali Coşkun; TOBB Başkanlığı, Sanayi Bakanlığından Sonra 80 Şiiri Bestelendi
BİGA'DANÖBETÇİ ECZANE
ÇOK OKUNANLAR bu hafta | bu ay
ÇOK YORUMLANANLAR bu hafta | bu ay
İstatistik
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’ ve sitemizde yorum gönderenlerin şahsına aittir.
Çanakkale'nin Tamamen Renkli İlk Gazetesi
Biga'nın İlk İnternet Televizyonu ve Cep Gazetesi
Biga'nın Evlere, Köylere ve Okullarına, Dağıtılan En Yüksek Tirajlı Gazetesi
Sitemizde Yayınlanan Yazı ve Dökümanların İzinsiz Alınması Çoğaltılması Yasaktır
Biga Çarşamba Gazetesi / Atay Reklam
Tüm Hakları Saklıdır BİGA ÇARŞAMBA GAZETESİ    0