Künye İletişim Mobil
Giriş Sayfam Yap Favorilere Ekle Sitene Ekle RSS Üye Ol Üye Giriş
Anasayfa Foto Galeri Video Haber Duyurular Seri İlanlar Halı Saha Muhtarlarımız Kadınlarımız Gazetemiz
SON DAKİKA : Yaşlılar Haftası’nda Pasta Kesildi      Son Dakika Frenleri Boşanan Araç Küçük Çocuğa Çarptı !      Hocam, Atatürk’süz 18 Mart olur mu!      Biga´da Gönüllü Hayvan Severler Bir Araya Geldi      Çanakkale Savaşlarında Doğruluğuna İnandırıldığımız Yanlışlar      Çanlı Esnaflar Kepenklerini Başkan Kuzu’yla Açıyor      “Biz Anadoluyuz”      Benimle Büyür Müsün?      Şirket Kurmak Artık Çok Kolay !      ALLAH’A ULAŞMAYI DİLEYİN Sevgiden Başka Ne Var ki? (32)      AFAD Uyardı !      Aziz Yıldırım Biga’ya Geliyor      Şehitleri Anma Programı İzleyenleri Büyüledi      Kaymakamlıktan Şehit Ailelerine Kahvaltı      Ağaköy Şehitlerimizi Unutmadı      Görünüşte Herkes Vatanseverdir…      Çanakkale’de Muhteşem Fener Alayı      Şampiyon Antalya İçin Gün Sayıyor      Biga’yı Susuz Bırakacaklardı      Erdoğan Çanakkale Köprüsü’nün Açılış Tarihini Açıkladı     
YEREL YAŞAM EKONOMİ SİYASET EĞİTİM BELEDİYE KAYMAKAM MAGAZİN ULUSAL SPOR RÖPORTAJ
» Memur Sen Toplantıda Buluştu
17 Ağustos 2017 Perşembe 14:00
12
14
16
18


Çanakkale Memur Sen Teşkilatı Şube Başkanları, Yönetim Kurulu üyeleri ve İlçe Temsilcilerinin katılımı ile deniz polis evinde İl Divan ve Toplu Sözleşme Değerlendirme Toplantısı gerçekleştirdi. Toplantıda konuşma yapan Memur Sen İl Başkanı Suat Özen, Külfetten payımıza düşene Hayır demediğimiz gibi, nimetten payımızın düşürülmesine Evet demeyeceğiz dedi.

Yaptığı konuşmada;

"Bizim için üyelik atılan sıradan bir imza değil, hak ve menfaatlerimiz adına bize verilen emanettir.” bilinci ile Memur Sen teşkilatları olarak yüklendiğimiz misyon gereği Çanakkale özelinde 7500 üyenin, genelde ise 1 milyon Memur Sen üyesinin, sorumluluğunu taşıyoruz.

Memur- Sen teşkilatları olarak, Genel Merkezimizden başlayıp en küçük iş yerindeki temsilcimize kadar, sendikacılığı ücret boyutuna hapsetmeyen bir anlayışla hareket ederek, her daim milletten yana aldığımız tavır ve Kadim medeniyet değerleri ile yoğrulmuş olan anlayışımızla, Kuruş sendikacılığı değil, duruş sendikacılığı yaparak Milletimizin yanında saf tutup Milli İradeye ipotek koymaya kalkanların karşısında set olduk.

4. Dönem Toplu Sözleşme süreci 1 Ağustos'tan beri devam etmektedir. Memur Sen Genel Merkezimiz  ve 11 hizmet kolundaki yetkili sendikalarımız Kamu çalışanlarımızın binlerce sorunlarını titiz ve dikkatli mutfak çalışmaları ile teklife dönüştürerek Kamu İşveren Kurumuna iletmişti. Tekliflerin Toplu Sözleşme masasında müzakere edilmesi hem genele ilişkin hem de 11 hizmet koluna dair müzakere sürecinin sunumları 14 Ağustos itibariyle tamamlanmış olup Kamu İşveren Kurulu da 2018-2019 yıllarına dair ilk teklifini 3+3, 3+3 şeklindeki yapmıştır.

Masaya getirilen teklif Memur Sen açısından çok boyutlu düşünülerek masaya taşınmış olan 3 alternatifli teklifimizin çok uzağında olup, teşkilatımızın, üyelerimizin ve Kamu çalışanlarımızın beklentilerinden uzak olduğu için Memur Sen teşkilatı olarak, başta 1 milyon üyemiz, 3 milyon 200 bin çalışanımız ve 1 milyon 900 bin Kamu emeklisinin, doğrudan aileleriyle birlikte 20 milyon insanımızı ilgilendiren toplu sözleşme masasında Memur Sen Genel Başkanımızın koordinatörlüğünde Memur-Sen camiamıza yakışır bir biçimde onurlu ve kararlı bir duruş ile "Bu teklife kapalıyız" kartı gösterilerek, yapılan teklif müzakere edilebilir olarak bile görülmemiştir.

Güçlü Türkiye ekonomisi büyüyor. Fakat bu büyüme kamu görevlilerinin maaşlarına yansımıyor. Büyümeden aslan payını yüksek gelirliler, büyük sermaye ve finans sektörü alırken, sıra kamu görevlilerine gelince “mali disiplin” ve “bütçe imkanlarından” dem vuruluyor.

Memur-Sen olarak; Alın terimizin karşılığı olan onurlu bir yaşam ve saygın ücret istiyoruz. Fakirlik sınırının altındaki ücreti Yeni ve Güçlü Türkiye'ye yakıştırmıyoruz.

Külfetten payımıza düşene Hayır demediğimiz gibi, nimetten payımızın düşürülmesine Evet demeyeceğiz.

Memur-Sen Türkiye’nin içinde bulunduğu ekonomik durumları gözeterek teklifte bulunmuştur.
Ancak Kamu İşveren Kurulu tarafı memurun içinde bulunduğu ekonomik durumu gözeterek aynı ciddiyetle karşı teklifte bulunmamıştır.

Artık ayağımızı yorganımıza göre uzatma devri değil, yorganı ayağımıza göre büyütme devri olduğunu düşünüyoruz.

Yeni Türkiye’nin harcında bizde varız diyen, Memur-Sen teşkilatları olarak temsil ettiğimiz kitle adına Kamu İşveren Kurulunun yapmış olduğu ücret artışı teklifine hayır deyip, özlük ve sosyal haklarımızın iyileştirilmesi noktasındaki taleplerimizi buradan bir kez daha hatırlatmak istiyoruz.

Memura verilecek zam, eski Türkiye'nin hesap makinesiyle değil, 2023 vizyonuyla hesaplanmalı diyoruz.

Kümülatif olarak maaşlara en düşüğü yıllık  %16.60 iki yıllık %38.52 oranında zam yapılmasını içeren üç alternatifli teklifin karşılık bulmasını, memura verilecek zam’ın, eski Türkiye'nin hesap makinesiyle değil, 2023 vizyonuyla hesaplanmalı diyoruz. 

Enflasyon farkının 6 aylık dönem sonunda değil gerçekleştiği aydan itibaren yansıtılmasını istiyoruz.

Kamu görevlilerine büyüme oranının %50’si oranında refah payı verilsin teklifinin karşılığını, emeğin değerinin yükseldiği, alın terinin karşılığının refah payıyla birlikte verildiği yeni bir teklif bekliyoruz. 

Gelir vergisi oranındaki artışa dayalı maaş kaybının telafisini istiyoruz.

Kıdem aylığı gösterge rakamının 5 katı artırılmasını istiyoruz.

Yan ödeme katsayısının ve gösterge rakamlarının %50 artırımlı uygulanmasını istiyoruz.

Toplu sözleşme ikramiyesinin 77 TL’ den 102 TL’ ye yükseltilmesini ve yetkili sendikaların üyelerine bir kat artırımlı (204 TL) ödenmesini bekliyoruz.

Eş yardımının 219 TL’ den 410 TL’ ye, çocuk yardımının 102 TL’ ye yükselmesi teklifini masaya taşıyoruz.

Kamu görevlilerine ilave doğum yardımı ödeneği verilmeli diyoruz.

Ölüm yardımı ödeneğinde artış istiyoruz.

Kreş yardımı ödeneği’ nin hayata geçirilmesini ve  426 TL  olarak ödemesini istiyoruz.

Kamu görevlilerine 4.878 TL tutarında evlenme yardımı ödeneği verilmesi teklifimize karşılık bekliyoruz.

Servis hizmetinin bütün merkez teşkilatlarında sunulmasını ve sunulamadığı hallerde ücretsiz toplu taşıma kartı ya da ulaşım ücreti ödenmesini istiyoruz.

Kamu yemekhanelerinde ve kamuya yemek hizmeti alımlarında “helal gıda sertifikası” şartı uygulansın, kamu görevlilerinin yemek ücretlerinde artış yapılmasın istiyoruz.

Kamu görevlilerine; 2018 yılı için 200 TL, 2019 yılı için 300 TL nakdi giyecek yardımı yapılsın. Giyecek yardımından istihdam türüne bakılmaksızın bütün kamu görevlilerinin yararlanmasını istiyoruz.

Kamu görevlilerine ramazan ve kurban bayramlarında dini bayram ikramiyesi olarak 1.915 TL ödensin teklifimize karşılık verilmesini bekliyoruz.

Sosyal yardımların aylıksız izin döneminde de ödenmesini teklif ediyoruz.

Kılık-kıyafete ilişkin sınırlamaların sona erdirilmesini istiyoruz.

Fazla çalışma ücretlerindeki mevcut tutarların %100 artırılmasını istiyoruz.

Bütün kamu görevlilerinin ek ödemelerinin 5 puan( 50 TL), bazı kamu görevlilerinin ek ödemelerinin ilave 5-12 puan (50tl-120tl ) artırılması teklifimize karşılık bekliyoruz.

Kamu görevlilerinin emekli maaşlarında en düşük 475 TL ve emekli ikramiyelerinde en düşük 19.000 TL artış yapılmasını sağlayacak şekilde özel hizmet tazminatı yansıtma oranlarının artırılmasını istiyoruz. 

Kamu görevlilerinin öğrenim durumları itibariyle yükselebilecekleri derecelere yükselmesine engel olan yasal ve idari düzenlemelerdeki sınırlamaların kaldırılmasını istiyoruz.

Harcırah kanunu kapsamında ödenen gündelik ve arazi tazminatı tutarlarının yükseltilmesini istiyoruz.

Sözleşmeli ve geçici personel statüsündeki kamu görevlilerinin memur kadrosuna geçirilmesi ve kadrolu istihdam edilmesi noktasındaki ısrarımızı sürdürüp karşılık bulacağına inanıyoruz.

Kamu görevlilerine görev süreleri boyunca bir defa kullanılmak üzere “hac izni” verilmesini istiyoruz. 

Memur Sen teşkilatları olarak genel taleplerimizin Yeni ve Güçlü Türkiye’nin kararlı adımlar ile hedefine koştuğu bu günlerde karşılık bulacağına inancımız vardır, ümitsizliğe kapılmak istemiyoruz, diye konuştu.

Haber Fotoğrafları İçin Tıklayınız

 


Memur Sen Toplantıda Buluştu

  Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış

  Yorum Ekle

Ad Soyad :
E-Posta :
Mesaj :
Güvenlik Kodu :+ Benzer Haberler
Yaşlılar Haftası’nda Pasta Kesildi
    »    
Son Dakika Frenleri Boşanan Araç Küçük Çocuğa Çarptı !
    »    
Hocam, Atatürk’süz 18 Mart olur mu!
    »    
Biga´da Gönüllü Hayvan Severler Bir Araya Geldi
    »    
Çanakkale Savaşlarında Doğruluğuna İnandırıldığımız Yanlışlar
    »    
Çanlı Esnaflar Kepenklerini Başkan Kuzu’yla Açıyor
    »    
“Biz Anadoluyuz”
    »    
Benimle Büyür Müsün?
    »    
Şirket Kurmak Artık Çok Kolay !
    »    
ALLAH’A ULAŞMAYI DİLEYİN Sevgiden Başka Ne Var ki? (32)
    »    
AFAD Uyardı !
    »    
Aziz Yıldırım Biga’ya Geliyor
    »    
Şehitleri Anma Programı İzleyenleri Büyüledi
    »    
Kaymakamlıktan Şehit Ailelerine Kahvaltı
    »    
Ağaköy Şehitlerimizi Unutmadı
    »    
Görünüşte Herkes Vatanseverdir…
    »    
Çanakkale’de Muhteşem Fener Alayı
    »    
Şampiyon Antalya İçin Gün Sayıyor
    »    
Biga’yı Susuz Bırakacaklardı
    »    
Erdoğan Çanakkale Köprüsü’nün Açılış Tarihini Açıkladı
    »    
Yüzlerce Otobüsle Geldiler
    »    
Çanakkale Savaşları’nın 103.Yılı
    »    
Bigaspor Mücadeleyi Bırakmadı
    »    
Çan, Facianın Eşiğinden Döndü.. Gider, Devreye Girdi
    »    
Şampiyon Tur İçin Sahada
    »    
DOĞTAŞ’tan Şehitlere Saygı
    »    
Bir Hilal Uğruna Batan Güneşlere
    »    
Doğtaş Kelebek 2017 Yılında Yüzde 52 Büyüdü
    »    
AFAD Uyardı!
    »    
Sarı Taksi- Uber Krizi Medyaya Taşındı
    »    
Çanakkale Milli Bir Destandır
    »    
Bigalı Gaziler Anılarıyla Öğrencileri Etkiledi
    »    
Bigalı Mehmet Çavuş Fotoğraf Sergisi Açıldı
    »    
Kursiyerler Kahvaltı Organizasyonunda Buluştu
    »    
Bigaspor Uzunköprüspor’u Ağırlayacak
    »    
Birbirlerine Mutlu Son Sözü
    »    
Hiç Kendinizi Şımarttınız mı
    »    
ÇTSO Meslek Grubu Üyeleri ile Bir Araya Geldi
    »    
Üzerine Vinç Düşen Tekne Paramparça Oldu
    »    
Bir Milletin Tarihsel Hafızası Nasıl Silinir?
    »    
Minik Eller Kütüphanesi Gümüşçay’da Açıldı
    »    
Bisikletle İlkadım’dan Çanakkale’ye Şühedaya Saygı Yolculuğu
    »    
Öğrencileri Duygulandıran Çorba
    »    
Biga TSO’ da Seçimden Önceki Son Meclis Toplantısı Yapıldı
    »    
“Yiyerek Zayıflayabilirsiniz !”
    »    
Koruyucu Ruh Sağlığı Programı Düzenlendi
    »    
Çanakkale Koleji Mehmet Akif’in Evinde
    »    
İki Otomobil Çarpıştı: 4 Yaralı
    »    
Biga CHP 14 Mart Tıp Bayramını Kutladı
    »    
Bilim ve Teknoloji Haftası Kutlandı
    »    
14 Mart Tıp Bayramı Kutlandı
    »    
“Başarının Şifreleri” Biga TSO’ da Anlatıldı
    »    
Kuyruğu Kesilen Ölü Yunus Sahile Vurdu
    »    
Mehmet Akif Ersoy’un Bayramiç’ deki Evine Ziyaretçi Akını
    »    
Dikkat! Elektrik Kesintisi
    »    
Ambulans İle Traktör Çarpıştı 4 Yaralı
    »    
Güremen; Eğitim En Büyük Unsur
    »    
Allah’a Ulaşmayı Dileyin Sevgiden Başka Ne Var Ki? (31)
    »    
Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 103. Yıl Dönümü
    »    
CHP’Lİ ERKEK: “Sağlık Çalışanları Hak Ettiği Değeri Görmeli!”
    »    
Şampiyon Çardakspor
    »    
Rana Berfin Orhan Gümüş Madalya
    »    
Polis Olay Bülteni
    »    
Biga TSO, Ticaret Sicil Müdürleri Toplantısında
    »    
Kutsal Emanetler Ankara Yolunda
    »    
Çanakkale’de Sebze Halinde Büyük Yangın
    »    
Ağlara Takılan Carette Carettayı Özgürlüğüne Kavuşturdular
    »    
Güçbirliği’nde Yaşlılar İçin Sıhhatler Olsun
    »    
İstiklal Marşı’nın 97. Yıl Dönümü
    »    
Minikler Ege İle Gaga’ya Yoğun İlgi Gösterdiler
    »    
TURKONFED Toplantısı Biga’da Yapıldı
    »    
Polis Olay Bülteni
    »    
Afacanlar’dan Anlamlı Davranış
    »    
Başkan Kuzu’dan Ücretsiz Bursa Gezisi
    »    
Esra Ceyhan Duyurdu, Minik Ayça Dilekçe Verdi
    »    
Nesrin Sirkeci Güven Tazeledi
    »    
Etili Sapağında Korkutan Kaza
    »    
Dördüncü Kattan Düşen Çocuk Ağır Yaralandı
    »    
Kedi Yavrularını Kurtaran Temizlik İşçisine Teşekkür
    »    
Kadın Yazardan İmza Günü
    »    
Kasap Adnan Abdiağa’da
    »    
Biga MYO’da İş Sağlığı ve Güvenliği (İSG) Eğitimi Düzenlendi
    »    
103 Yıl Önce Osmanlı Basınında Çanakkale Savaşı Sergisi
    »    
Esra Ceyhan: "18 Yaşından Küçükler, Çocuktur! Nokta!"
    »    
Çanakkale Barosu’ndan Eski Adliyeye Veda
    »    
Pastırmacı Kadınlar Gününü Unutmadı
    »    
Hoşgeldin Bebek
    »    
Sağlık İçin Birarada Olan Kadınlar Kahvaltı’da Buluştu
    »    
Karataş Kadınlarla Birlikte
    »    
Türk Eğitim Sen Ailesi Kadınlar Gününü Kutladı
    »    
Kuştan Kadınlar Şiir Kitabını Okurları İçin İmzaladı
    »    
Biga´da Suriyeliler Kayıt Altına Alınıyor
    »    
Polis Olay Bülteni
    »    
Marshall Boya Çalışanları Buluştu
    »    
"Emekçi Kadınlar Günü’nde Farkındalık Oluşturmalıyız"
    »    
Milletin Vekili, Milletin Hissettiklerini Hissetmelidir
    »    
İtimat Petrolden Bayanlara Saygı
    »    
Şehit İbrahim Ateş Okulundan Kadınlar Günü Kutlaması
    »    
Kadınlar Gününde Kadın Başkan İstifa Etti!
    »    
“Birlikte Öğreniyoruz” Projesi Devam Ediyor
    »    


İstekleriniz Sorunlarınız
İstek ve Sorunları Oku
İstek ve Sorun Yaz
 
 

YAZARLAR
Ali Galip Akyıldırım
Çanakkale Savaşlarında Doğruluğuna İnandırıldığımız Yanlışlar
Alaattin Akçal
Biga’da Kaç Dernek Var?
Buse Duman
Sahi Şimdi Ne Olacak?
Davut Doğan (Konuk Yazar)
Hey Siri!
Erdem Karan
ALLAH’A ULAŞMAYI DİLEYİN Sevgiden Başka Ne Var ki? (32)
Feyhan Karakaş
Biga’nın Kanayan Yarası
Gizem Emre
Ateşte Açan Güldük, Çanakkale’de Öldük
Fatih Özdemir
Doğrusu “Yal-nız-lık” Mı?
Kadir Atay
Çanakkale Futbolu Enteresan Durumda
Murat Gülcen
İyinin Ve Kötünün Ötesinde Sanat
Osman Öztürk
GENDž
Ogün Doğan
Tahminler Şaştı
Ozancan Polat
Ucuz Strateji
Sinem Bülbül
Kayropraktik Nedir?
Saim Tunçman
Hocam, Atatürk’süz 18 Mart olur mu!
Can Hastanesi Köşesi
LENFÖDEM Tanı ve Tedavisi
BİGA'DANÖBETÇİ ECZANE
ÇOK OKUNANLAR bu hafta | bu ay
ÇOK YORUMLANANLAR bu hafta | bu ay
İstatistik
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’ ve sitemizde yorum gönderenlerin şahsına aittir.
Çanakkale'nin Tamamen Renkli İlk Gazetesi
Biga'nın İlk İnternet Televizyonu ve Cep Gazetesi
Biga'nın Evlere, Köylere ve Okullarına, Dağıtılan En Yüksek Tirajlı Gazetesi
Sitemizde Yayınlanan Yazı ve Dökümanların İzinsiz Alınması Çoğaltılması Yasaktır
Biga Çarşamba Gazetesi / Atay Reklam
Tüm Hakları Saklıdır BİGA ÇARŞAMBA GAZETESİ    0