Künye İletişim Mobil
Giriş Sayfam Yap Favorilere Ekle Sitene Ekle RSS Üye Ol Üye Giriş
Anasayfa Foto Galeri Video Haber Duyurular Seri İlanlar Halı Saha Muhtarlarımız Kadınlarımız Gazetemiz
SON DAKİKA : “Mutköy” Mutluluğunu Geri Aldı      “Bölücü Referanduma Hayır!”      Soldan Kulplu Fincan      Ahilik Haftası Programı Yapıldı      Facia Gibi Kaza Minibüsler Çarpıştı: 41 Yaralı      Çiftçimizin Gelirini Arttıracak, Yüzünü Güldürecek      Polis Olay Bülteni      Biga TSO Başkanı Şadan Doğan Ahilik Haftası Programına Katıldı      Biga Kaymakamı’na Ziyaret      FETÖ Soruşturması Biga’ya Uzandı      Biga’da Süslü Kadınlar Bisiklet Turu Düzenlenecek      İlköğretim Haftası Yeniceköy Okulunda Kutlandı      Biga’da Çeltik Hasadı Başladı      Beklenen Temel Atıldı      Doğtaş’tan Okula Dönüş Kampanyası      Çanakkale Barosu’ndan Ziyaret      Biga TSO ile İİBF İşbirliği Protokolü İmzaladı      Polis Olay Bülteni      Kurtuluş Etkinliklerinde Mücadele       Üroloji’de Bir İlk!     
YEREL YAŞAM EKONOMİ SİYASET EĞİTİM BELEDİYE KAYMAKAM MAGAZİN ULUSAL SPOR RÖPORTAJ
» Memur Sen Toplantıda Buluştu
17 Ağustos 2017 Perşembe 14:00
12
14
16
18


Çanakkale Memur Sen Teşkilatı Şube Başkanları, Yönetim Kurulu üyeleri ve İlçe Temsilcilerinin katılımı ile deniz polis evinde İl Divan ve Toplu Sözleşme Değerlendirme Toplantısı gerçekleştirdi. Toplantıda konuşma yapan Memur Sen İl Başkanı Suat Özen, Külfetten payımıza düşene Hayır demediğimiz gibi, nimetten payımızın düşürülmesine Evet demeyeceğiz dedi.

Yaptığı konuşmada;

"Bizim için üyelik atılan sıradan bir imza değil, hak ve menfaatlerimiz adına bize verilen emanettir.” bilinci ile Memur Sen teşkilatları olarak yüklendiğimiz misyon gereği Çanakkale özelinde 7500 üyenin, genelde ise 1 milyon Memur Sen üyesinin, sorumluluğunu taşıyoruz.

Memur- Sen teşkilatları olarak, Genel Merkezimizden başlayıp en küçük iş yerindeki temsilcimize kadar, sendikacılığı ücret boyutuna hapsetmeyen bir anlayışla hareket ederek, her daim milletten yana aldığımız tavır ve Kadim medeniyet değerleri ile yoğrulmuş olan anlayışımızla, Kuruş sendikacılığı değil, duruş sendikacılığı yaparak Milletimizin yanında saf tutup Milli İradeye ipotek koymaya kalkanların karşısında set olduk.

4. Dönem Toplu Sözleşme süreci 1 Ağustos'tan beri devam etmektedir. Memur Sen Genel Merkezimiz  ve 11 hizmet kolundaki yetkili sendikalarımız Kamu çalışanlarımızın binlerce sorunlarını titiz ve dikkatli mutfak çalışmaları ile teklife dönüştürerek Kamu İşveren Kurumuna iletmişti. Tekliflerin Toplu Sözleşme masasında müzakere edilmesi hem genele ilişkin hem de 11 hizmet koluna dair müzakere sürecinin sunumları 14 Ağustos itibariyle tamamlanmış olup Kamu İşveren Kurulu da 2018-2019 yıllarına dair ilk teklifini 3+3, 3+3 şeklindeki yapmıştır.

Masaya getirilen teklif Memur Sen açısından çok boyutlu düşünülerek masaya taşınmış olan 3 alternatifli teklifimizin çok uzağında olup, teşkilatımızın, üyelerimizin ve Kamu çalışanlarımızın beklentilerinden uzak olduğu için Memur Sen teşkilatı olarak, başta 1 milyon üyemiz, 3 milyon 200 bin çalışanımız ve 1 milyon 900 bin Kamu emeklisinin, doğrudan aileleriyle birlikte 20 milyon insanımızı ilgilendiren toplu sözleşme masasında Memur Sen Genel Başkanımızın koordinatörlüğünde Memur-Sen camiamıza yakışır bir biçimde onurlu ve kararlı bir duruş ile "Bu teklife kapalıyız" kartı gösterilerek, yapılan teklif müzakere edilebilir olarak bile görülmemiştir.

Güçlü Türkiye ekonomisi büyüyor. Fakat bu büyüme kamu görevlilerinin maaşlarına yansımıyor. Büyümeden aslan payını yüksek gelirliler, büyük sermaye ve finans sektörü alırken, sıra kamu görevlilerine gelince “mali disiplin” ve “bütçe imkanlarından” dem vuruluyor.

Memur-Sen olarak; Alın terimizin karşılığı olan onurlu bir yaşam ve saygın ücret istiyoruz. Fakirlik sınırının altındaki ücreti Yeni ve Güçlü Türkiye'ye yakıştırmıyoruz.

Külfetten payımıza düşene Hayır demediğimiz gibi, nimetten payımızın düşürülmesine Evet demeyeceğiz.

Memur-Sen Türkiye’nin içinde bulunduğu ekonomik durumları gözeterek teklifte bulunmuştur.
Ancak Kamu İşveren Kurulu tarafı memurun içinde bulunduğu ekonomik durumu gözeterek aynı ciddiyetle karşı teklifte bulunmamıştır.

Artık ayağımızı yorganımıza göre uzatma devri değil, yorganı ayağımıza göre büyütme devri olduğunu düşünüyoruz.

Yeni Türkiye’nin harcında bizde varız diyen, Memur-Sen teşkilatları olarak temsil ettiğimiz kitle adına Kamu İşveren Kurulunun yapmış olduğu ücret artışı teklifine hayır deyip, özlük ve sosyal haklarımızın iyileştirilmesi noktasındaki taleplerimizi buradan bir kez daha hatırlatmak istiyoruz.

Memura verilecek zam, eski Türkiye'nin hesap makinesiyle değil, 2023 vizyonuyla hesaplanmalı diyoruz.

Kümülatif olarak maaşlara en düşüğü yıllık  %16.60 iki yıllık %38.52 oranında zam yapılmasını içeren üç alternatifli teklifin karşılık bulmasını, memura verilecek zam’ın, eski Türkiye'nin hesap makinesiyle değil, 2023 vizyonuyla hesaplanmalı diyoruz. 

Enflasyon farkının 6 aylık dönem sonunda değil gerçekleştiği aydan itibaren yansıtılmasını istiyoruz.

Kamu görevlilerine büyüme oranının %50’si oranında refah payı verilsin teklifinin karşılığını, emeğin değerinin yükseldiği, alın terinin karşılığının refah payıyla birlikte verildiği yeni bir teklif bekliyoruz. 

Gelir vergisi oranındaki artışa dayalı maaş kaybının telafisini istiyoruz.

Kıdem aylığı gösterge rakamının 5 katı artırılmasını istiyoruz.

Yan ödeme katsayısının ve gösterge rakamlarının %50 artırımlı uygulanmasını istiyoruz.

Toplu sözleşme ikramiyesinin 77 TL’ den 102 TL’ ye yükseltilmesini ve yetkili sendikaların üyelerine bir kat artırımlı (204 TL) ödenmesini bekliyoruz.

Eş yardımının 219 TL’ den 410 TL’ ye, çocuk yardımının 102 TL’ ye yükselmesi teklifini masaya taşıyoruz.

Kamu görevlilerine ilave doğum yardımı ödeneği verilmeli diyoruz.

Ölüm yardımı ödeneğinde artış istiyoruz.

Kreş yardımı ödeneği’ nin hayata geçirilmesini ve  426 TL  olarak ödemesini istiyoruz.

Kamu görevlilerine 4.878 TL tutarında evlenme yardımı ödeneği verilmesi teklifimize karşılık bekliyoruz.

Servis hizmetinin bütün merkez teşkilatlarında sunulmasını ve sunulamadığı hallerde ücretsiz toplu taşıma kartı ya da ulaşım ücreti ödenmesini istiyoruz.

Kamu yemekhanelerinde ve kamuya yemek hizmeti alımlarında “helal gıda sertifikası” şartı uygulansın, kamu görevlilerinin yemek ücretlerinde artış yapılmasın istiyoruz.

Kamu görevlilerine; 2018 yılı için 200 TL, 2019 yılı için 300 TL nakdi giyecek yardımı yapılsın. Giyecek yardımından istihdam türüne bakılmaksızın bütün kamu görevlilerinin yararlanmasını istiyoruz.

Kamu görevlilerine ramazan ve kurban bayramlarında dini bayram ikramiyesi olarak 1.915 TL ödensin teklifimize karşılık verilmesini bekliyoruz.

Sosyal yardımların aylıksız izin döneminde de ödenmesini teklif ediyoruz.

Kılık-kıyafete ilişkin sınırlamaların sona erdirilmesini istiyoruz.

Fazla çalışma ücretlerindeki mevcut tutarların %100 artırılmasını istiyoruz.

Bütün kamu görevlilerinin ek ödemelerinin 5 puan( 50 TL), bazı kamu görevlilerinin ek ödemelerinin ilave 5-12 puan (50tl-120tl ) artırılması teklifimize karşılık bekliyoruz.

Kamu görevlilerinin emekli maaşlarında en düşük 475 TL ve emekli ikramiyelerinde en düşük 19.000 TL artış yapılmasını sağlayacak şekilde özel hizmet tazminatı yansıtma oranlarının artırılmasını istiyoruz. 

Kamu görevlilerinin öğrenim durumları itibariyle yükselebilecekleri derecelere yükselmesine engel olan yasal ve idari düzenlemelerdeki sınırlamaların kaldırılmasını istiyoruz.

Harcırah kanunu kapsamında ödenen gündelik ve arazi tazminatı tutarlarının yükseltilmesini istiyoruz.

Sözleşmeli ve geçici personel statüsündeki kamu görevlilerinin memur kadrosuna geçirilmesi ve kadrolu istihdam edilmesi noktasındaki ısrarımızı sürdürüp karşılık bulacağına inanıyoruz.

Kamu görevlilerine görev süreleri boyunca bir defa kullanılmak üzere “hac izni” verilmesini istiyoruz. 

Memur Sen teşkilatları olarak genel taleplerimizin Yeni ve Güçlü Türkiye’nin kararlı adımlar ile hedefine koştuğu bu günlerde karşılık bulacağına inancımız vardır, ümitsizliğe kapılmak istemiyoruz, diye konuştu.

Haber Fotoğrafları İçin Tıklayınız

 


Memur Sen Toplantıda Buluştu

  Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış

  Yorum Ekle

Ad Soyad :
E-Posta :
Mesaj :
Güvenlik Kodu :+ Benzer Haberler
“Mutköy” Mutluluğunu Geri Aldı
    »    
Soldan Kulplu Fincan
    »    
Ahilik Haftası Programı Yapıldı
    »    
Facia Gibi Kaza Minibüsler Çarpıştı: 41 Yaralı
    »    
Polis Olay Bülteni
    »    
Biga TSO Başkanı Şadan Doğan Ahilik Haftası Programına Katıldı
    »    
Biga Kaymakamı’na Ziyaret
    »    
FETÖ Soruşturması Biga’ya Uzandı
    »    
Biga’da Süslü Kadınlar Bisiklet Turu Düzenlenecek
    »    
İlköğretim Haftası Yeniceköy Okulunda Kutlandı
    »    
Biga’da Çeltik Hasadı Başladı
    »    
Beklenen Temel Atıldı
    »    
Doğtaş’tan Okula Dönüş Kampanyası
    »    
Çanakkale Barosu’ndan Ziyaret
    »    
Biga TSO ile İİBF İşbirliği Protokolü İmzaladı
    »    
Polis Olay Bülteni
    »    
Kurtuluş Etkinliklerinde Mücadele
    »    
Üroloji’de Bir İlk!
    »    
Çanakkale’de FETÖ Operasyonu
    »    
Körfez GYO, Kelebek Mobilya’yı Tercih Etti
    »    
CHP Çanakkale Milletvekili Bülent Öz;
    »    
Başkan Kuzu İlk Ders Zilinde Miniklerin Yanındaydı
    »    
Çan, Kurtuluş Etkinliklerine Hazırlanıyor
    »    
Şadan Doğan’dan Ahilik Haftası Mesajı
    »    
Çanakkale Devlet Hastanesinden Büyük Adım
    »    
Biga Musiki Derneği Yeni Sezona Hazır
    »    
Gaziler Günü Etkinlikleri Gerçekleşti
    »    
Biga Fenerbahçeliler Derneğinden Hoş geldin Ziyareti
    »    
Belediye Meydanı’nda 10 Binden Fazla Bigalı Kurtuluş Coşkusunu Yaşadı
    »    
Okul Çağı Çocukları İçin Sağlıklı Beslenme
    »    
Allah’a Ulaşmayı Dileyin Sevgiden Başka Ne Var Ki? (6)
    »    
Başkan Işık’tan Öğrencilere Sürpriz Hediye
    »    
Polis Olay Bülteni
    »    
Seçimler Öncesi ÇTSO Karıştı!
    »    
Öğrenci Servislerine Sıkı Denetim
    »    
Orman Alanlarına Giriş Yasağı
    »    
Adaspor Kampa Girdi
    »    
Biga FB’den Bigaspor’a Destek
    »    
Biga’nın Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 95. Yıl Dönümü Kutlandı
    »    
Enflasyon Yüzde 10.. GESTAŞ Zammı Yüzde 50
    »    
Daha Fazla Nöbetçi Eczane
    »    
Doğtaş Ve Kelebek Mobilya’dan Ege’de Mağaza Atağı
    »    
Kodlama ve Robotiği Tüm Çocuklar Öğrenecek
    »    
Rus Tarım Bakan Yardımcısı Çanakkale Ürünlerine Büyük İlgi Gösterdi
    »    
Doğtaş Piknikte
    »    
Bu Yarışmaları Kaçıranlar Üzülecek
    »    
Gencecik Bir Can Daha...
    »    
Erdekspor 0- Bigaspor 1
    »    
Deniz’den Erkekliğe İlk Adım
    »    
Kaşdemir Açıkladı! İşte Yangının Sebebi
    »    
Çalışmalar Sürüyor
    »    
Emir Ata-Doruk Karan Hep Birlikte
    »    
AK Parti Kongre Sürecinde Sıra Biga’da
    »    
Okulların Saatleri Değişti!
    »    
Narkotik İş Başında
    »    
Polis Olay Bülteni
    »    
Efemre Market Müşterilerini Bekliyor
    »    
Atanma Kurası Sonuçları Açıklandı
    »    
Artık Kuşlarında Sıcak Bir Yuvası Var!
    »    
CHP Çanakkale Milletvekili Bülent Öz ’Ün…
    »    
Karadağ: ‘’Unutmayın Ki Kör Kendinden Pay Biçer’’
    »    
3 Unsur Dikkatsizlikle Birleşti Az Kalsın Can Alıyordu
    »    
Öğrencilere Dev Proje!
    »    
Küçücük Ruhlara Kocaman Duygular Sığdırdık, Büyümek Zorunda Kaldılar
    »    
Biga’nın Kanayan Yarası
    »    
Kaptanlar Un Tanıtımlarda
    »    
Allah Korudu!
    »    
ASAYİŞ
    »    
18 Eylül Pazartesi Günü Okullar Tatil mi?
    »    
Termik Santrale Onay mı Geliyor?
    »    
Doğtaş ve Kelebek Reklam Ajansını Seçti
    »    
Organ Nakli Koordinasyon Biriminden Cenevre Çıkarması
    »    
Çocuklar İstiyor Başkan Kuzu Yapıyor
    »    
Biga TSO’da 18.Dönem Girişimcilik Eğitimi Sona Erdi
    »    
Çan Baraj ve Sulama Projesi Sonuçlanıyor
    »    
Biga TSO’dan Başsavcı Soytürk’e Ziyaret
    »    
Bigaspor Araba Çekilişi Yapıyor
    »    
Devlet Hastanesinde İntihar Girişimi
    »    
Basından Kaymakam Can’a Hoş Geldin Ziyareti
    »    
Pazaryerinden Tabakhanelere, Her Sorunun Yanıtı Bu Haberde!
    »    
CHP İlçe Başkanı Ceylan Sorularına Cevap Arıyor
    »    
Gelin Komşularınız Gibi Juri de Takdir Etsin
    »    
Cumhurbaşkanı’ndan Adnan Pastırmacı’ya Ödül
    »    
Davut Doğan 18 Eylül’de Çanakkale Kolejinde
    »    
Adaspor Yine Sahalarda
    »    
"Bu Yıl Ticaret ve Sanayi Fuarı Yapılmayacak"
    »    
Her şey Cesaret Etmekle Başlar
    »    
Yılın Son Meyvesi Hünnap Çarşamba Pazarı’nda
    »    
TSO’dan Yeni Kaymakam Can’a Hayırlı Olsun Ziyareti
    »    
Kaptanlar Un Katar’da
    »    
İl Özel İdare Avukatlarından Çanakkale Barosu’na Ziyaret
    »    
AK Parti’den Yeni Kaymakam Can’a Ziyaret
    »    
Memur Olmak için KPSS Yetmiyor, AKPSS’ ye Girmen Gerekiyor
    »    
Çanakkale İl Müdürlüğünden Basın Toplantısı
    »    
Elektrikler Kesilecek
    »    
17 İşletme Bu Yıl 500 Bin Küçükbaş Hayvan Derisi İşledi
    »    
Çanakkale ‘ye Yeni Uzman Hekim Atandı
    »    
Doğan: "Çanakkaleli Bir İş Adamı Olmalı"
    »    
Adaspor’da Bir İlk
    »    
Toyota Plaza Aydoğan’ a Test Sürüşüne Gelin Toyota C-Hr’ı İndirimli Alın
    »    


İstekleriniz Sorunlarınız
İstek ve Sorunları Oku
İstek ve Sorun Yaz

YAZARLAR
Ali Galip Akyıldırım
Ey İnsan! Sen Sevmek İçin Yaratılmışsın!
Buse Duman
Küçücük Ruhlara Kocaman Duygular Sığdırdık, Büyümek Zorunda Kaldılar
Alaattin Akçal
Biga Şehidini Unuttu: Jan.Er. Mehmet Özer
Erdem Karan
Allah’a Ulaşmayı Dileyin Sevgiden Başka Ne Var Ki? (6)
Davut Doğan (Konuk Yazar)
Soldan Kulplu Fincan
Feyhan Karakaş
Biga’nın Kanayan Yarası
Gizem Emre
Ateşte Açan Güldük, Çanakkale’de Öldük
Fatih Özdemir
Doğrusu “Yal-nız-lık” Mı?
Kadir Atay
Yeni Sezon Yeni Umutlar
Murat Gülcen
İyinin Ve Kötünün Ötesinde Sanat
Osman Öztürk
GENDž
Ogün Doğan
Tahminler Şaştı
Ozancan Polat
Farkındalık
Sinem Bülbül
Kayropraktik Nedir?
Saim Tunçman
Bu Savaşı Sen Kazanacaksın Seher!
Can Hastanesi Köşesi
LENFÖDEM Tanı ve Tedavisi
BİGA'DANÖBETÇİ ECZANE
ÇOK OKUNANLAR bu hafta | bu ay
ÇOK YORUMLANANLAR bu hafta | bu ay
İstatistik
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’ ve sitemizde yorum gönderenlerin şahsına aittir.
Çanakkale'nin Tamamen Renkli İlk Gazetesi
Biga'nın İlk İnternet Televizyonu ve Cep Gazetesi
Biga'nın Evlere, Köylere ve Okullarına, Dağıtılan En Yüksek Tirajlı Gazetesi
Sitemizde Yayınlanan Yazı ve Dökümanların İzinsiz Alınması Çoğaltılması Yasaktır
Biga Çarşamba Gazetesi / Atay Reklam
Tüm Hakları Saklıdır BİGA ÇARŞAMBA GAZETESİ    0