Künye İletişim Mobil
Giriş Sayfam Yap Favorilere Ekle Sitene Ekle RSS Üye Ol Üye Giriş
Anasayfa Foto Galeri Video Haber Seri İlanlar Muhtarlarımız Kadınlarımız İletişim
SON DAKİKA : Başkan Erdoğan’dan Bayram Ziyaretleri      Borudan Çıkanlar Şoke Etti      Bu mudur Siyaset?      BİGA YASTA      Biga Sokakları İhtiyar Delikanlılara Emanet       Ramazan Bayramınız Kutlu Olsun      Av. Bülent Şarlan’dan Ramazan Bayramı Mesajı       Altınkaya’dan Bayram Mesajı      Bayramlar Güzeldir Ama..      Biga İlçesi Umumi Hıfzıssıhha Kurulu Kararları      Akyıldırım’dan Ramazan Bayramı Mesajı      ÇTSO Mayıs Ayı Meclis Toplantısı Video Konferans İle Yapıldı      Ceylan’dan, CHP’li Belediyelere Destek Ziyareti       Ağaköy Çiftçi ve Hayvan Yetiştiricilerine İzin Belgeleri Dağıtıldı      Erdoğan İle Can Bayramlaştı      Kaymakam İle Bayramlaşma Ziyaretleri      Başkan Erdoğan’dan Ramazan Bayramı Mesajı      “Tüm Tedbirleri, Uyarıları Dikkate Alarak Bayramı Geçirelim”      Çan Belediye Başkanı Bülent Öz’den Ramazan Bayramı Mesajı      Kelebek Mobilya ile Bayram Evlere Geliyor     
YEREL YAŞAM EKONOMİ SİYASET EĞİTİM BELEDİYE KAYMAKAM MAGAZİN ULUSAL SPOR RÖPORTAJ
» İsmail Işık: “Belediyecilik Deneyim İster O da Bizde Var”
26 Mart 2019 Salı 13:00
12
14
16
18


Millet İttifakı’nın Birlik ve Beraberlik Mitingleri büyük bir coşkuyla devam ediyor. AVM arkasında oluşturulan miting alanına yürüyen Millet İttifakı Adayı İsmail Işık; çiçeklerle ve meşalelerle karşılandı. Sloganlarla sahneye çıkan Millet İttifakı Adayı İsmail Işık özetle şunları söyledi:

“ÇEVRE İLÇELER BİGA’YI ÖRNEK ALIYOR”

“Çok kıymetli Bigalılar, komşularım. Hepinize en derin sevgi ve saygılarımla iyi akşamlar diliyorum. Hoş geldiniz, sefalar getirdiniz. Bu soğuk havaya rağmen buraya geldiniz, kalplerinizle miting alanımızı ısıttınız. Sağ olun, var olun. Hizmet aşkıyla çıktığımız bu yolda yolcuğumuz devam ediyor. İnşallah bir hafta sonra bugün Biga’daki ikinci dönemimizin ilk gününü tamamlamış olacağız. Allah’ın izni sizlerin destek ve katkılarıyla bu güzel kente hizmet etmek, bu güzel Biga’yı geliştirmek, büyütmek, kalkındırmak için tüm gücümüzle çalışacağız. Beş yıldır çalıştık ve Biga gibi bir kavram ortaya çıktı. Çevre ilçeler Biga’yı örnek alıyorlar. Zaman geçirmek, alışveriş yapmak için Biga’ya geliyorlar. Bundan daha güzeli olabilir mi? Beş yıl önce Bizim İsmail olarak çıktığımız yolculuğu, 5 yıldan beri sizinle beraber Sizin İsmail olarak devam ettirmenin haklı gururunu ve mutluluğunu yaşattınız. Bunun için sizlere ne kadar teşekkür etsem azdır. Daha önce de söyledim. 50 yıllık ömrümün en onurlu beş yılını geçirdim. Bu kente hizmet ettik, şehremini unvanını verdiniz. Ben de buna layık olmak için gece gündüz durmadan çalıştım. Çalışmaya devam edeceğiz. Biga’mızı çok daha ileriye taşıyacağız. Sadece bölgenin değil, Türkiye’nin örnek alacağı bir kent olacak ilçemiz.”

“YALANLARINI ÖNEMSEMİYORUZ”

“Sen ben yok, biz varız. Biz bir ve beraber olduğumuz için Biga’yız. Bigalıyız, Biga’yı daha da geliştireceğiz ve kalkındıracağız. Hiç kimseyi dışlamadık. Herkese kalbimizi, gönlümüzü açtık. Gönül köprüleri kurduk. Bizi ne kadar bölmeye, parçalamaya uğraşsalar da Biga’da buna izin vermedik. Bundan sonra da izin vermeyeceğiz. Biz o Çanakkale savaşlarında, Kuva-i Milliye’den aldığımız ruhla devam ediyoruz. Bahçelili Mehmet Çavuş’un, Köprülülü Hamdi Bey’in, Mustafa Kemal’in Çanakkale’de yakmış oldukları ateşi söndürmemek için çalışmaya devam ettik. Bundan sonra da devam edeceğiz. Hepimiz hem birer Mustafa Kemal, hem de hepimiz Mustafa Kemal’in ölümüne askerleriyiz.

15 yıldır aktif siyasetin içerisindeyim. Şu mikrofondan, bu kürsülerden başkası hakkında bir tane kötü söz duyamazsınız. Bundan sonra da duymayacaksınız. O yalanları atanlara 31 Mart’ta en büyük cevabı vermeye hazır mısınız? Yazılmayan, söylenmeyen yalan kalmadı. Akla ziyan şeyler konuşuluyor. Her zaman söyledim. Kötü söz sahibine aittir. Hiç birini önemsemiyoruz. Çünkü yanlış yapmadık. Dedim ya şehrin emin insanı olmak istiyorum. Verdiğimiz her sözün arkasında olduk. Hepsini gerçekleştirdik. Alnımızın akıyla, göğsümüzü gere gere sokaklarda yürüyor ve bu mitingleri yapıyoruz. Ne dediysek yaptık. 2014 yılında suyu yüzde 30 indireceğimizi söyledik. Allah nasip etti, sizler de destek oldunuz. Görevi teslim aldıktan sonra ilk meclis kararımız ile suyu yüzde 30 ucuzlattık. Şimdi de o iki ayda bir okunan su faturalarında 20 ton su ücretsiz olacak. 20 ton su bütün Biga’ya şimdiden hayırlı uğurlu olsun.”

“PROJELERİ BIRAKIN, SÖYLEMLERİMİZİ BİLE ÇALMAYA BAŞLADILAR”

 

“Biga halkı ne isterse onu yapar. Ben en çok Bigalının sağduyusuna güvendiğim için bu işlerin içerisine girdim. Biga’ya olan hizmet aşkımı, Biga’ya olan sevdamı en iyi sizler biliyorsunuz. Evet,  Kocabaş Çayı Biga’mızın gerdanlığı. Çevresini düzenlemeye başladık. Tamamını düzenleyeceğiz. Hacımadan Köprüsü’nden Çavuşköy’e kadar olan 5 kilometrelik 100 dönümlük alan tamamlandığı zaman, iddia ediyorum. Porsuk Çayı’ndan Eskişehir’den daha güzel olacak, Biga’mız. Eskişehir’e, Kapadokya’ya gider gibi insanlar Biga’ya gelecekler. Biga’nın esnafı kazanacak, Biga kazanacak. Ekonominin bütün unsurları ilçemizde var. Tarım, ticaret, sanayi ve eğitim var. Bir tek turizm yok. O da inşallah önümüzdeki dönemde yapacağımız çalışmalar ile gerçekleşecektir. Biga, bir turizm kenti olmak için çok büyük adımlarla ilerleyecektir. Ben de sizlerle gurur duyuyorum. Ağzınız, elleriniz, ayaklarınız dert görmesin. Daha önce Biga ile ilgili okuduğum bir kitaptan bahsetmiştim. Kenarından geçilen şehir diye arkadaşlar bunu da çalmışlar. Geçen gün manşet yapmışlar, bütün gazetelerde vardı. Bizim projelerimiz çalıyorsunuz tamam da bari söylemlerimizi çalmayın. Projeleri almışlar değiştirerek başka türlü yansıtmaya çalışıyorlar. Proje diye açıkladıklarının birçoğu yapılıyor zaten, yapılıyor. Bunlar Biga’da yaşamıyorlar mı? Biga Belediyesinin çalışmalarından haberleri yok. Onları 31 Mart’ta uyandırmaya var mısınız? Hazır mısınız? Sağ olun var olun.”

“MİLLİ TAKIM GİBİ BİZ DE 2’DE 2 YAPACAĞIZ İNŞALLAH”

“Biga’nın çok önemli bir ticaret potansiyeli var. Çalışmasına başladık. Hem pancar deposu alanında Biga Port ve Tema Park, hem Şehir Parkı yanındaki çay içi düzenlemeleri tamamlandığı zaman tam 750 kişiye iş imkânı sağlayacağız. Kadınlarımız, bacılarımız o evlerde yaptığınız başörtüleri, çemberleri kuracağımız kadın emeği pazarı ve Biga Port’ta açacağımız yöresel ürün satış noktaları ile aile ekonomisine katkı sunmanızı sağlayacağız. O çemberlerin, başörtülerinin ne olduğunu, ne anlama geldiğini en iyi bilen bir kardeşinizim. O el emeği ve göz nuru başörtülerini Tekel Bilgi evimizde bulunan el emeği dönüşüm merkezimizde şu anda zaten alıyoruz. Bundan sonra daha hızlı ve sirkülasyonu daha fazla olacaktır. Aile ekonomilerine katkı sunmaya devam edeceğiz. Biga’nın eğitimli bir kent olması, bizim geleceğe daha güvenle bakmamızı sağlayacaktır. Onun için beş yıldan bu yana 2 kreş açtık. 3 okulun yapımına belediyenin arsalarını vererek katkı verdik. Biga’da faaliyet gösteren 25 okulun bütün fiziki ihtiyaçlarını Biga Belediyesi olarak karşıladık. Hangi okul ne istediyse karşıladık. Çocuklarımız 1 soruyla okul kaçırmasın diye istediği okulu kaybetmesin diye gece gündüz çalıştık. Bunan sonra daha çok çalışacağız. O gençlerimiz, evlatlarımın iyi bir eğitim alması, iyi bir iş güç sahibi olması için biz hiç boş durmayacağız. Onların başarılı olması için her türlü desteği ve katkıyı vereceğiz. Çocuklarımız, gençlerimiz, geleceğimizdir. Biga Belediyesi olarak destek verdiğimiz bütün spor branşlarında sporcularımız Dünya, Avrupa şampiyonlarından başarılar ile döndü. Bu akşam da Avrupa Şampiyonası eleme grupların da milli takımımız en son 2 – 0 öndeydi. Dört sıfır mı bitti. Türkiye Futbol Milli takımı 2 de 2 yaptı. Siz de 2. dönem için 2 de 2 yapmaya var mısınız? Milli takımın başarısını Biga’da da gerçekleştirmek istiyoruz. Bu akşam bu soğuğa rağmen bu sokakları doldurduysanız, dün akşam Sayın Muharrem İnce de söyledi. Bu iş bitmiştir dedi. Allah’ın izni sizlerin destekleriyle bu işi de bitireceğiz inşallah. Bu gençlerimizin daha iyi şartlarda, daha profesyonel hizmet almaları için bölgenin en büyük spor kompleksini hayata geçireceğiz. Şu ana kadar yaptıklarımız Atatürk Kültür Merkezi, Şehir Parkı, Katlı Otopark’ın Güney Marmara’da eşi benzeri yoktur. Bunların yanında projelerimiz tamamlandığında Biga gerçek anlamda bölgenin parlayan yıldızı haline gelecektir. Sadece Çan değil bütün çevre ilçeler örnek alıyor. Demek ki Biga Belediyesi son beş yılda çok güzel işler yapmış. Biz hepimiz birazdan sizlere tanıtacağım ekip arkadaşlarımla beraber Biga sevdasıyla, hizmet sevdasıyla yanıp tutuşuyoruz.  Bir an önce şu seçimleri tamamlayıp, kaldığımız yerden devam edelim. Bir an önce göreve başlayıp, bu kenti yükseltmek için işimizin başına dönelim istiyoruz.”

 

“KAYNAK BULMAK BİZİM İŞİMİZ”

“Bigaspor’un önündeki alanda altı otopark, öndeki işletmeler biraz daha geriye çekilerek park daha güzel olacak. Projelerimizin hepsini www.bizimismail.com internet sitesinden izleyebilirsiniz. Sizlerden rica ediyorum bu projeleri internet sitemizden izlerseniz ne demek istediğimi çok daha iyi anlayacaksınız. Bu tesisler Biga’ya kazandırıldığı zaman bizim başladığımız puzzle’ın parçaları yerli yerine oturduğunda ne yapmak istediğimiz tam anlamıyla ortaya çıkacaktır. İki önemli bölgeye alt geçitler yaparak trafik sorununa çözüm getiriyoruz. Can Hastanesi kavşağına ve İnönü Caddesi çıkış istikametine alt geçitlerle güvenli ulaşımı sağlayacağız. Yeniceköy’e de alt geçit yaparak o bölgede yaşayan insanlarımıza güvenli geçiş sağlayacağız. Beş yıl önce teslim aldığımız Biga Belediyesi’ni tam 3 kat büyüttük. 40 milyon lira ile aldığımız bütçe şimdi 120 milyon lira oldu. Geçen sene bütçemizin gerçekleşme oranı yüzde 98’dir. Birçok Belediyeye nasip olmaz. Bu işlerin yapıldığını gösteren oranlardır. 2016 yılında bütçemiz yetmedi. Son iki ayda ek bütçe yaptık. Biz Biga’nın neye ihtiyacı varsa, hiçbir şeyden kaçınmadık.  Kaynak ne kadar gerekiyorsa o kadar bulduk. Kaynak bulmak, verimli kullanmak benim uzmanlık alanım. Ben 25 seneden beri karnımı hesap uzmanı olduğum mali müşavirlikten kazandım. Onun için bunlar bizim işimiz ve Biga’nın geldiği nokta da meydandadır.”

“15 YIL ÖNCESİNİ ANLATIYORLAR”

“Kreşlerden bahsettim. Atatürk Kültür Merkezinde var. Ben bu mahallede oturduğum için gayet iyi biliyorum. Bu bölgemizde de kreş ihtiyacı var. Her mahalleye olduğu gibi bu bölgeye de kreş yapacağız.  En kısa sürede de bölge halkının kullanımına sunacağız. Çalışan kadınlarımız fazla ve kadınlarımız günlük hayatın içinde daha fazla olmasını istiyoruz. İş gücüne ne kadar fazla katılımları olursa mutluluk ve huzur da onunla beraber gelecektir. O yüzden kadınlarımızı önemsiyoruz. Pazaryeri geçen yıl yetişmediği için panayırımızı gerçekleştiremedik. Bu yıl Ramazan Bayramı ile beraber panayırımızı gerçekleştireceğiz. Seçimler çok önemli. Beş yılda bir yapılıyor ve biz gelecek beş yılı anlatmaya çalışıyoruz. 15 yıl öncesini anlatanlar da var. Onları zaten ben sizlerin takdirlerine bırakıyorum. Bu önümüzdeki beş yılı birikimiz, tecrübemiz ve deneyimimizle her şeyden önemlisi enerjinizle devam ettirmek istiyoruz. Sizlerden bütün olayları ve yaptıklarımızı da gözden geçirerek kararınızı ona göre vermenizi istiyoruz. Kararınızın ne olacağı zaten belli.”

“BU KAVGA DİLİNE SANDIKTA CEVAP VERECEĞİZ”

Üye tanıtımı bittiği sırada İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Rıdvan Uz ve İyi Parti İl Genel Meclis Üyesi Adaylarının gelmesiyle Millet İttifakının Belediye Başkan Adayı İsmail Işık kendisini takdim etti ve mikrofonu kendisine verdi. İyi Parti Genel Başkan Yardımcısı Rıdvan Uz çarpıcı tespitler ile geceye nokta koydu:

“Sevgili Bigalılar değerli vaktinizi çok almak istemiyorum. Program bitmiş. Ama Başkanım burada işi bitirmiş. Efendim malumunuz bir yerel seçimi, yerel seçimin özelliği Belediye Başkanımızı seçmek. Belediye Meclis Üyelerini, İl genel meclis üyesini ve muhtarlarımızı seçmek. İsmail Başkanım bir dönem hizmet etti. Bir beka sorunu oluşturduğunu zannetmiyoruz. Tekrar seçilirse de oluşturacağını zannetmiyoruz. Yani Belediye Meclisi olsun, il geneli adayları olsun Biga’nın evladı. Neden bunları söylüyoruz. Bu bir yerel seçimdir. Genel seçim değil. Genel seçimde birbirinden değerli milletvekillerini seçtik. Biz de Çanakkale’de İyi Parti’nin 1. Sıra adayıydık. Son anda yurt dışı oylarımızla kaybettik. Yerime çok kıymetli arkadaşım Özgür Ceylan milletvekili oldu. Bir beka sorunu yok yani. Pekiyi bu beka sorunu nerden çıktı. Gündem de olması gereken konuları çok kısa bir şekilde söyleyeceğim. Gündemde kapatılan fabrikalar, satılan tank palet fabrikası, kapanan şeker fabrikalarımız var. Evde kaynamayan tencere var. Üreticinin, esnafın sorunları var. Mazotun, gübrenin pahalılığı var. Üretici girdilerinin fazlalığı var. Bütün bunlar tam konuşulacakken, eyvah dedi bütün bunlar konuşulursa bizim hiç şansımız kalmaz. Ne var o zaman Türkiye’de büyük bir beka sorunu var dediler. Nedir efendim beka sorunu?  Bir APO/PKK iki fetö terör örgütü eyvallah. 17 senedir iktidarsınız. Böyle büyük bir sorunu nasıl çözdünüz? Habur’da Pkk’yı otobüs üstünde karşıladınız. Oslo’da Dolmabahçe Sarayı’nda pazarlık masasına oturdunuz. Bölücü terörist apo’nu mektubunu 2 milyon insana canlı yayında izlettirdiniz. Hoca efendi ne istedin de vermedik dediniz. Hoca efendi bu memleket sizi çok özledi, salya sümük ağladınız. 17 senedir bu yangını siz çıkardınız. Şimdi İtfaiyeci elbisesi giyerek bu milleti kandıramazsınız. Pekiyi iyi hatırlayın, bunlar bunları yaparken hem Cumhuriyet Halk Partisi hem İYİ Parti hem Türk Siyaseti diğer güzide partilerimiz hem de şehit aileleri dediler ki yanlış yapıyorsunuz! Bu işten vazgeçin. Ama asla demedik ki siz Kandil’den, Pensilvanya’dan talimat alıyorsunuz demedik. Terörist de demedik. Dolayısıyla biz de aynı dili bekliyoruz. Burası Çanakkale! Fransız General Guro notlarında yazıyor. Türk askerini vuruyoruz. Tekrar ayağa dikiliyorlar. Yaverime sordum. Bunlar ne yapıyor. Bizim askerimiz vurulunca yatıyor. Bunları vuruyoruz vuruyoruz ayağa dikiliyorlar? Yaveri efendim onlar Türk Askeri, onlar arkasındaki arkadaşına mermi gelmesin diye, bir biri için ölen insanlardır diyor. Biz Çanakkale’de bir birimiz için ölmeyi bilen insanlarız. Ecdadımız arkasında vurulan insanın CHP’li mi, İYİ Parti’li mi, AKP’li mi, MHP’li mi olduğunu düşündü? Ya da laz mı, Çerkes mi, Kürt mü diye düşündü. Hayır. Dedi ki arkadaşım sağlam kalsın, bu bayrak inmesin, bu ezan susmasın, bu vatan bölünmesin diye düşündü. İşte bu dile bir uyarı vermek adına bunların yapmış olduğu Cumhur İttifakına karşı, Cumhuriyet Halk Partisinin Güzide Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu ve İyi Partinin Güzide Genel Başkanı Sayın Meral Akşener bir araya geldiler. Siz emrettiniz, onlar bir araya geldi ve Millet İttifakı oluştu. İki genel başkanımıza da çok teşekkür ediyoruz. Çanakkale’de de İl başkanlarıma her iki partimin milletvekillerine de çok teşekkür ediyorum. Canı gönülden teşekkür ediyorum. İyi yaptığımızı ben bu akşam burada görüyorum. Geçen seçimde İsmail Başkanım ile kazanmıştık. Şimdi tam iki kat fazlasıyla kazanacağız. Neden kazanacağız biliyor musunuz? Bunların bu kullandığı bu dile sandıkta cevap vereceğiz.  Şimdi topluluk olarak bakıyoruz her gittiğimiz yerde görüyoruz. Bu kalabalıkların içinde Millet İttifakının Cumhuriyet Halk Partisinin adayına oy vereceklerin içinde, rahmetli Ecevit’in güvercinleri de var. Rahmetli Demirel’in kır atının süvarileri de var. Bu kalabalığın içinde rahmetli Özal’ın çalışkan arıları da var. Rahmetli Erbakan’ın mücahitleri de var. Bu kalabalıkta onların bu diline karşı rahmetli başbuğ Türkeş’in bozkurtları da var. Bu meydanda Cumhuriyet Halk Partisine altı ok’a gönül vermiş insanlar var. Bu meydanda İYİ Partililer var. Bu meydan Recep Tayyip Erdoğan’da gelse İsmail Başkanı Biga’da Belediye Başkanı yapacak.”

Sözlerinden sonra meydanda bulunanlar büyük bir coşku ile sloganlar atmaya başladı. İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Rıdvan Uz konuşmasını teşekkürlerini sunduktan sonra bitirdi. Ve meydanda bulunanlar seçim koordinasyon merkezine birlik ve beraberlik yürüyüşü yaptılar.

 

Haber Fotoğrafları İçin Tıklayınız


İsmail Işık: “Belediyecilik Deneyim İster O da Bizde Var”

  Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış

  Yorum Ekle

Ad Soyad :
E-Posta :
Mesaj :
Güvenlik Kodu :+ Benzer Haberler
‘’Saray Kaybettiği Belediyeleri İçişleri Eliyle Geri Almak İstiyor’’
    »    
Ceylan’dan Çanakkale Valiliğine ÇED Eleştirisi
    »    
Atilla Diren, CHP Biga İlçe Başkanlığı Adaylığını Açıkladı
    »    
Muhtar Günü Dolayısıyla Ortak Mesaj Yayınladılar
    »    
Mobbing Yalanını Atanlar Kayıp 600 Bin Tl’nin Hesabını Versin
    »    
Başkan Erdoğan, Basın Mensuplarıyla Buluştu
    »    
İrez, CHP Meclis Grubuna Çalışmalar Hakkında Bilgi Verdi
    »    
Seçim Analizim
    »    
Başkan Ahmet Şahin Gündeme Dair Açıklamalar Yaptı
    »    
Biga Belediyesi’ndeki Mobbing’e CHP’den Sert Tepki
    »    
Biga Belediyesi’nde Stratejik Plan Toplantısı
    »    
“Köylerimizin Sorunlarını En Aza İndirmek İstiyoruz”
    »    
Biga Belediyesi Haziran Ayı Meclis Toplantısı Yapıldı
    »    
“Hacılık Mekke’de Başlamaz, Mekke’den Ayrılınca Başlar”
    »    
Çanakkale’ye Turizm Alanında Yeni Bir Pencere Açılıyor
    »    
Biga CHP İlçe Danışma Toplantısı Yapıldı
    »    
İskenderoğlu, Hayvan Hakları ve Yasaları Çalıştayına Katıldı
    »    
Özgür Ceylandan Ulaştırma Bakanlığına Sorular
    »    
Her Şey Güzel Olmasın Mı?
    »    
Ne Yaparsanız Yapın Ama Milleti Germeden, Yormadan Yapın
    »    
Kömür Diye 31 Bin Ton Taş Almışlar
    »    
İstanbul’da Seçimin Yenilenmesi ve İmamoğlu Analizi
    »    
Mayıs Ayı Meclis Toplantısından Suya İndirim Çıktı
    »    
Bozcaadalı İşletmelerden Rezervasyonlara "Oy Ver" Cevabı!
    »    
Gücünüz Atatürk’ün Ölüsüne Bile Yetmiyor, Ölüsünü Bile Yenemiyorsunuz!
    »    
Kişiye Özel Demokrasi Olmaz
    »    
Ermeni Mezalimine Uğramış Türk Milletinin Acısını Paylaşıyorum!
    »    
Asıl Beka Sorunu Budur
    »    
Ceylan “Kızılay Arpalığa Mı Çevrildi?”
    »    
Başkan Bülent Erdoğan Görevine Resmen Başladı
    »    
Başkan Bülent Erdoğan Mazbatasını Aldı
    »    
Yenilmişlik Duygusu Var Ya İşte Tam Orada Dikkat Etmek Lazım!
    »    
Bu Hayatta En Büyük Kaybedenler, Bekleyenlerdir
    »    
Çanakkale’de Bülent Öz Farkı
    »    
Belde Belediye Başkanları Mazbatalarını Aldı
    »    
Çan’da Öz Dönemi Resmen Başladı
    »    
Pastırmacı Gönülleri Fethetmeye Devam Ediyor
    »    
Çanakkale’de CHP 11, AK Parti 10, İyi Parti 2 Başkanlık Kazandı
    »    
Kazanmak ve Kaybetmek Üzerine
    »    
Çiçeklidede’den Tarihi Birlik ve Beraberlik Mesajları
    »    
Turan “80 Yaşında Adam Buraya Geliyorsa Ben Daha Çok Çalışmalıyım”
    »    
Yeniceköy’den Tüm Biga’ya Sağduyu ve Birliktelik Çağrısı
    »    
Özgür Ceylan’dan Adaylara Tam Destek
    »    
“Güneş Balçıkla Sıvanmaz”
    »    
Adil, Dürüst Belediyeciliğimizin Başlamasına 4 Gün Kaldı
    »    
Şehitlikte İsmail Işık Coşkusu Meydana Sığmadı
    »    
Kavaklıkta Bülent Erdoğan Coşkusu
    »    
Çavuşköy’den İsmail Işık’a Sevgi Seli
    »    
Turan; “Haydi Karabiga, Ahmet Elbi’yle "Değişimi" Yaşamaya…”
    »    
Muharrem İnce: Bu İş Bitmiş Hayırlı Olsun
    »    
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Biga´da
    »    
Siyasette Çıtayı Yükseltin
    »    
‘’Biga Halkı ile Kurduğumuz Gönül Köprüsünü Hiç Kimse Yıkamaz”
    »    
İYİ Parti Kırsal Alanda
    »    
Cumhur İttifakından Görkemli Yürüyüş
    »    
Erdoğan Hatırlarda Kalan Bir Biga İnşa Edeceğiz
    »    
“Bölgenin En Büyük Spor Kompleksi’ni İnşa Edeceğiz”
    »    
Çan’da Seçim Koordinasyon Merkezi Büyük Bir Coşkuyla Açıldı
    »    
Erdoğan Coşkusu Çiçeklidede’de Sokaklara Sığmadı
    »    
“5 Yıllık Deneyimimizle Başaracağız”
    »    
Birlik ve Beraberlik Mitingleri Büyük Bir Coşkuyla Başladı
    »    
Türk Milleti “Tek Nefes, Tek Ses, Tek yürektir”
    »    
Ceylan Yenice’yi Karış Karış Gezdi
    »    
’Satmaya Değil, Yapmaya Talibiz’
    »    
Bigalılar 250 Metrelik Türk Bayrağı ile Birlik Mesajı Verdiler
    »    
AK Parti Çanakkale Zaferi Nedeniyle Şehitliği Ziyaret Etti
    »    
Çanakkale’de Romanlardan CHP’ye Tam Destek
    »    
“Biga’nın Hizmetkarı Olmak, 50 Yıllık Yaşamımın En Büyük Onurudur”
    »    
"Belediye Herkese Eşit Hizmet Etmek Zorundadır"
    »    
CHP Çan Belediye Başkan Adayından Şeffaf Belediyecilik Açıklamaları
    »    
“TOKİ ile Değil, Belediye İmkanlarıyla Sosyal Konut Yapıyoruz”
    »    
Şehitlik Erdoğan’ı Coşkuyla Karşıladı
    »    
CHP’li Erkek: “Eceabat Kararını Vermiş”
    »    
Ahmet Elbi’den Ziyaret
    »    
İYİ Parti İl Genel Meclis Üyesi Adayından Semizoğlu’na Ziyaret
    »    
CHP’li Erkek Bayramiç’te
    »    
Ceylan Çanakkale’yi Karış Karış Geziyor
    »    
Ayhan Gider’den Vaat Değil, Çözüm
    »    
Çan Belediyesi, Hizmet-İş İle Toplu Sözleşme İmzaladı
    »    
Şehitlik’te Yer Gök ’Bizim İsmail’ Sloganıyla İnledi
    »    
Yeniceköy’de Bülent Erdoğan’a Sevgi Seli
    »    
“17 Senede Kaç Otopark Yaptınız?”
    »    
Biga’nın Onuncu Mahallesi: Esentepe Mahallesi
    »    
Cumhur İttifakı Coşkusu Sokaklara Sığmadı
    »    
Ak Partili Kadınlardan Yoğun Katılımlı Eğlence
    »    
“Hep Birlikte 31 Mart’ı Bayrama Çevireceğiz”
    »    
Gönlü Kazanılmadık Bigalı Kalmayana Dek…
    »    
Karataş Meclis Üyelerini Tanıttı
    »    
"Şehir Parkı’nı Ayağınıza Getireceğiz"
    »    
Cumhur İttifakı Adayı Kuzu, Projelerini Tanıttı
    »    
Çan İstikrara Devam Diyecek
    »    
Engin Özalp: "Gümüşçay’da Spora Canlılık Getireceğiz"
    »    
Gümüşçay’a Temiz Aday: Engin Özalp
    »    
"Birlik ve Beraberliğimizi Asla Kaybetmemeliyiz"
    »    
Erdoğan’ın Tanıtım Toplantısında Büyük Coşku
    »    
Cumhur İttifakı Gençleri Bir Arada
    »    
En Güzelini Ak Parti En Güzelini Ayhan Gider Yapar
    »    
Pastırmacı ”Devam Diyerek Geliyoruz”
    »    
Biga Ak Parti Belediye Başkan Adayı Bülent Erdoğan’dan Ziyaret
    »    
CHP Biga Belediye Başkan Adayı’ndan Biga TSO’ ya Ziyaret
    »    
YAZARLAR
Ali Galip Akyıldırım
Bu mudur Siyaset?
Alaattin Akçal
Çerkes Sürgünü ve Soykırımı’nın 156. Yıldönümü
Davut Doğan (Konuk Yazar)
Hey Siri!
Erdem Karan
ALLAH’A YÖNELİN! Zekat Nedir?
Kadir Atay
Biga ve Gerçek Babalar
Murat Gülcen
-Kafa Yoranlar-
Niyazi Kısacık
Ceviz Kurdu
Uzm. Klinik Psikolog Nevzat Hasdemir
Çocuklarınızın Hayatını Kurtarın !!!
Ozancan Polat
Ucuz Strateji
Sinem Bülbül
Kayropraktik Nedir?
Lütfi Özgünaydın
Ali Coşkun; TOBB Başkanlığı, Sanayi Bakanlığından Sonra 80 Şiiri Bestelendi
BİGA'DANÖBETÇİ ECZANE
ÇOK OKUNANLAR bu hafta | bu ay
ÇOK YORUMLANANLAR bu hafta | bu ay
İstatistik
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’ ve sitemizde yorum gönderenlerin şahsına aittir.
Çanakkale'nin Tamamen Renkli İlk Gazetesi
Biga'nın İlk İnternet Televizyonu ve Cep Gazetesi
Biga'nın Evlere, Köylere ve Okullarına, Dağıtılan En Yüksek Tirajlı Gazetesi
Sitemizde Yayınlanan Yazı ve Dökümanların İzinsiz Alınması Çoğaltılması Yasaktır
Biga Çarşamba Gazetesi / Atay Reklam
Tüm Hakları Saklıdır BİGA ÇARŞAMBA GAZETESİ    0