Künye İletişim Mobil
Giriş Sayfam Yap Favorilere Ekle Sitene Ekle RSS Üye Ol Üye Giriş
Anasayfa Foto Galeri Video Haber Seri İlanlar Muhtarlarımız Kadınlarımız İletişim
SON DAKİKA : MR Cihazı Artık Biga Devlet Hastanesinde      Uyuşturucu Operasyonu      Allah’a Yönelin! Şeytanın Adımları Nedir?      Biga Kent Konseyinden Güvenli Sürüşe Dair İlk Adım      Başvurular 8 Haziran’da Başlıyor!      “Şehrimizin Önemli Bir Sorunu Çözüme Kavuşuyor”      Vefat ve Başsağlığı      Yılın Taraftarı Bigaspor      Her Biri Sanat Eseri Gibi      Biga İlçesi Umumi Hıfzıssıhha Kurulu Kararları      Maskesiz Müşteri Alınmayacak      Gölete, Sazan Yavruları Bırakıldı      Başkan Ali Gavaz Arnavut İşadamlarını Ağırladı      Teşekkürler Biga Belediyesi      Bitmek Üzere.. Çanakkale’nin Simgelerinden Olacak!      Roket İş Başında      Lapseki’de Yasadışı Kenevir Ekimi       İstanbul’un Fethi’nin 567. Yılı Törenle Kutlandı      Aksaz Sosyal Tesisleri Yeni Sezona Hazırlanıyor      Biga İlçesi Umumi Hıfzıssıhha Kurulu Kararları     
YEREL YAŞAM EKONOMİ SİYASET EĞİTİM BELEDİYE KAYMAKAM MAGAZİN ULUSAL SPOR RÖPORTAJ
» Tabakhaneler Bölgesi Çınarköprü’ye Taşınıyor
06 Kasım 2019 Çarşamba 11:00
12
14
16
18


Biga Belediye Meclisi’nin Kasım ayı toplantılarının ilk birleşimi Belediye Meclis Salonu'nda gerçekleştirildi. İlk oturumda belediye meclis üyeleri 14 adet gündem maddesini görüştü.

Biga Belediye Meclisi Kasım - 2019 ayı olağan Meclis toplantısı birinci oturumu Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan başkanlığında 5 Kasım 2019 Salı saat 16:00’da Belediye Meclis Salonu'nda yapıldı. Toplantının katip üyeliklerini ise Başkan Yardımcısı Sıtkı Keçeci ve AK Parti Belediye Meclis Üyesi Jale Kırbaş yaparken, toplantı şeffaf belediyecilik uygulamaları kapsamında Biga Belediyesi’nin Facebook sosyal medya hesabından canlı olarak yayınlandı. Toplantıya mahalle muhtarları ve vatandaşlar da katıldı.

Gündem maddelerinden İmar ve Şehircilik Müdürlüğü’nün Biga’da 112 Acil Sağlık Hizmetler İstasyonu Hizmet Binası yapımı için arsa tahsisi ile ilgili yazısı görüşüldü. Çanakkale İl Sağlık Müdürlüğü’nce Biga’da Şirintepe Mahallesi Şehit Alper Tunga Akan Caddesi ile 512. sokağın kesişim noktasında yer alan park alanının bedelsiz olarak 15 yıllığına Çanakkale İl Sağlık Müdürlüğü adına tahsisinin kabulü oy birliğiyle kabul edildi. Yeniceköy Mahallesi’ndeki 1032 adadaki mevcut caminin yıkılarak, yerine yapılacak olan yeni caminin 5 yıl içinde tamamlanarak Türkiye Diyanet İşleri Başkanlığına devredilmesi şartıyla 25 yıllığına Yeniceköy Mahallesi Merkez Camii Yaptırma, Yaşatma ve Güzelleştirme Derneği adına  tahsisinin kabulü oy birliğiyle kabul edildi. Hamdibey Mahallesi 22 ada 4’nolu parsele halı saha yapılması için bedelsiz olarak 15 yıllığına Çanakkale Gençlik Spor İl Müdürlüğü’ne tahsisi oy birliğiyle kabul edildi.

“HALKIMIZIN TEVECCÜHÜ İLE KARAR VERİLECEK”

Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan, gündemin 8. maddesi olarak İmar ve Şehircilik Müdürlüğü’nün plan tadilatı talebini görüşmek ve İmar Komisyonu’na havale etmek üzere görüşmeye sundu. CHP Meclis Üyesi Alper Şen, itirazları olduğunu ifade etti. Başkan Erdoğan, “Biga’da imar ile ilgili iş yapmak isteyen kişi ilk önce İmar Müdürlüğü’müzü müracaatta bulunuyor. İki ay önce yapılan bir başvuru bugün meclis toplantımıza geldi. Daha önce başvuruda bulunan arkadaşlar termal projeleriyle ilgili sizlere sunum yaptılar. Biz bu konuyla ilgili kamuoyunun bilgilendirilmesi gerektiğini düşünüyoruz ve şehrimize yapılacak ciddi bir proje olarak görüyoruz. Belediyemizce verilecek imar kararını hep birlikte vereceğiz. Biga’nın kazanımlarını önemsiyoruz. Bu konuyu komisyonda görüşeceksiniz. Karar alamazsanız ikinci bir komisyonda görüşeceksiniz. Gerekirse proje kamuoyuna tanıtılır. Burada bizlik bir durum yok. Şehrimizde termal bir otelin olması şehrimize değer mi katar? Herkesin görüşü alınarak buna karar verilir. Sonuçta komisyonun kararı ve halkımızın teveccühü ile karar vereceğiz” dedi.

“BELEDİYE MECLİSİ’NDE İLK DEFA BÖYLE BİR ŞEY OLUYOR”

Başkan Erdoğan, konuşmasının ardından ilgili gündem maddesinin İmar Komisyonu’na havale edilmesinin kabulünü belediye meclis üyelerinin oyuna sundu. CHP ve İYİ Parti hayır derken, AK Parti ve MHP’nin evet oyuna karşılık oy çokluğuyla kabul edildi. İlginç gelişme üzerine Başkan Erdoğan, “Bu konuyu İmar Komisyonu’nda görüşmek istemiyor musunuz?” diye sordu. CHP Meclis Üyesi Alper Şen cevap olarak, “Oylamanın neticesinde böyle bir sonuç çıkıyor olabilir ama konuyu komisyonda görüşeceğiz. Buradaki itirazımız komisyonda görüşme değil. İtirazımızı hep bir ağızdan yansıtmaktır” dedi. Başkan Erdoğan ise, “Komisyona havalesini kabul etmiyorsunuz ama komisyona katılıp bu konuyu görüşeceksiniz. Herhalde ilk defa böyle bir şey oluyor” ifadelerini kullandı. Yaşanan tuhaf olay sonrası salonda gülüşmeler yaşandı.

BEBEK BAKIM VE EMZİRME KABİNİ PROJESİ HAYATA GEÇİYOR

Meclis toplantısına gündemin 9. maddesi olarak Biga Belediyesi tarafından yapılması planlanan Bebek Bakım ve Emzirme Kabini Projesi geldi. Türk Kanser Derneği, Atlantis Yapım ve Biga Belediyesi arasında hazırlanacak protokolün imzalanmasında Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan’a oy birliğiyle yetki verildi. Proje kapsamında; anne sütünün önemi, emzirmenin korunması, geliştirilmesi, yaygınlaştırılması ve desteklenmesi, anne ve bebeklerine her ortamda emzirmelerine imkan sağlayarak teşvik etmek, aynı zamanda bebeğini emziren annenin sosyal yaşamdan kopmaması sağlanacak.

73 YIL SONRA TAPULARINA KAVUŞUYORLAR

Mülkiyeti Biga Belediyesi’nde olan Sakarya Mahallesi 1366 ada 4’nolu parselde bulunan Biga Merkez Avcılık ve Atıcılık İhtisas Spor Kulübü Derneği 73 yıl sonra tapusuna kavuşuyor. Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan, “Mülkiyeti Belediyemize ait parselde bulunan Merkez Avcılık ve Atıcılık İhtisas Spor Kulübü Derneği adına taşınmazın merkez hizmetlerinde kullanılabileceği gibi taşınmaz üzerindeki tesislerin ve işletmeciler hakkında ortaklaşa karar vermesine aksi takdirde geri alınacağına, devir ve satış işlemlerinin yapılamayacağına, dernek tüzüklerinin 20. maddesindeki derneğin feshi ve mal varlıklarının tasfiye şekli bölümünün dördüncü paragrafında yazılı olduğu şekilde derneklerin alacaklarının tahsil edilmesi ve borçlarının ödenmesinden sonra kalan tüm para, taşınır, taşınmaz bütün mal ve hakları Biga Belediyesi tüzel kişiliğine devredilir ibaresini değiştirilemeyeceğini dair tapu kütüğüne şer konulması kaidesiyle 1 TL iz bedel mukabilinde satışını oylarınıza sunuyorum” dedi. Gündem maddesi oybirliğiyle kabul edildi.

“HEPİNİZE 650 KİŞİ ADINA TEŞEKKÜR EDERİM”

Toplantıda bulunan ve söz alarak duygularını dile getiren Biga Merkez Avcılık ve Atıcılık İhtisas Spor Kulübü Derneği Başkanı Alaeddin Şiren, “1946 yılında kurulan derneğimiz tapusunu bugüne kadar alamamıştı. Bugün sizlerin sayesinde tapusunu aldı. Çok memnun olduk. Hepinize ayrı ayrı olarak 650 kişi adına teşekkür ederim” dedi. Başkan Erdoğan ise, “Biga’mıza ve kulübümüzün tüm üyelerine hayırlı uğurlu olsun. İnşallah daha güzel faaliyetleri siz de gerçekleştirirsiniz” ifadelerini kullandı.

Gündem dışı olarak gelen iki madde ise oy birliği ile gündeme alındı. Çınarköprü Köyü 111 ada 26 parselin, Küçük Deri Sanayi ve Arıtma Tesisi kurulma amacıyla, Biga Belediyesi mücavir sahası olarak belirlenmesine dair İmar ve Şehircilik Müdürlüğü’nün ilgili yazısı görüşüldü. İkinci olarak ise Çavuşköy Mahallesi 1220 ada 1’nolu parselin bulunduğu alanda, Biga Belediyesi’nce Açık Hava Spor Kompleksi ve Engelsiz Yaşam Merkezi kazandırılması için, bahsi geçen alanın mera tahsisinin kaldırılması ve kamu yatırımı için tahsis işlemlerinin yürütülmesi konularında Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan’a yetki verilmesi görüşüldü ve oybirliğiyle kabul edildi.

Biga Belediye Meclisi Kasım Ayı Meclis toplantısı ikinci birleşimi ise 11 Kasım 2019 Pazartesi günü saat 16.00’da yapılacak.


  Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış

  Yorum Ekle

Ad Soyad :
E-Posta :
Mesaj :
Güvenlik Kodu :+ Benzer Haberler
MR Cihazı Artık Biga Devlet Hastanesinde
    »    
Uyuşturucu Operasyonu
    »    
Allah’a Yönelin! Şeytanın Adımları Nedir?
    »    
Biga Kent Konseyinden Güvenli Sürüşe Dair İlk Adım
    »    
Başvurular 8 Haziran’da Başlıyor!
    »    
“Şehrimizin Önemli Bir Sorunu Çözüme Kavuşuyor”
    »    
Vefat ve Başsağlığı
    »    
Yılın Taraftarı Bigaspor
    »    
Her Biri Sanat Eseri Gibi
    »    
Biga İlçesi Umumi Hıfzıssıhha Kurulu Kararları
    »    
Maskesiz Müşteri Alınmayacak
    »    
Gölete, Sazan Yavruları Bırakıldı
    »    
Başkan Ali Gavaz Arnavut İşadamlarını Ağırladı
    »    
Teşekkürler Biga Belediyesi
    »    
Bitmek Üzere.. Çanakkale’nin Simgelerinden Olacak!
    »    
Roket İş Başında
    »    
Lapseki’de Yasadışı Kenevir Ekimi
    »    
İstanbul’un Fethi’nin 567. Yılı Törenle Kutlandı
    »    
Aksaz Sosyal Tesisleri Yeni Sezona Hazırlanıyor
    »    
Biga İlçesi Umumi Hıfzıssıhha Kurulu Kararları
    »    
Biga Belediyesi, Kıraathaneleri Dezenfekte Etti
    »    
Başkan Erdoğan’dan Önemli Açıklamalar
    »    
Biga TSO Mayıs Ayı Meclis Toplantısını Yaptı
    »    
İşverenler Bu Dönemde İşçi Çıkarmamalıdır’’
    »    
“Çanakkale’miz Tarihine Yakışır Bir Vefa Sergiledi”
    »    
Çan Belediyesi Vatandaşa Bir Telefon Kadar Yakındı
    »    
Müdür Fevzi Atmaca Köy Ziyaretlerine Devam Ediyor
    »    
Yıllardır Hep Aynı Hikâye…
    »    
Büyükler 1.Amatör Lig İle İlgili Spor Kulüplerine Önemli Bilgilendirme
    »    
Genç Yazardan Başkan Erdoğan’a Ziyaret
    »    
Allah’a Yönelin! Zekat Ve Haram İlişkisi Nedir?
    »    
Ve Kapılarını Açıyor
    »    
Yassıada, Demokrasi ve Özgürlükler Adası Olarak Yeniden Açıldı
    »    
Bayramiç Belediyesi Hizmete Ara Vermedi
    »    
Başkan Bülent Öz Sağlık Personelini Bayramda da Unutmadı
    »    
Kaval İçin Altı Kitap Yazdı
    »    
Bayramda Aldığınız Kilolardan Kurtulmak İçin Günde 2 Bardak Süt
    »    
Başkan Erdoğan’dan Bayram Ziyaretleri
    »    
Borudan Çıkanlar Şoke Etti
    »    
Bu mudur Siyaset?
    »    
BİGA YASTA
    »    
Biga Sokakları İhtiyar Delikanlılara Emanet
    »    
Ramazan Bayramınız Kutlu Olsun
    »    
Av. Bülent Şarlan’dan Ramazan Bayramı Mesajı
    »    
Altınkaya’dan Bayram Mesajı
    »    
Bayramlar Güzeldir Ama..
    »    
Biga İlçesi Umumi Hıfzıssıhha Kurulu Kararları
    »    
Akyıldırım’dan Ramazan Bayramı Mesajı
    »    
ÇTSO Mayıs Ayı Meclis Toplantısı Video Konferans İle Yapıldı
    »    
Ceylan’dan, CHP’li Belediyelere Destek Ziyareti
    »    
Ağaköy Çiftçi ve Hayvan Yetiştiricilerine İzin Belgeleri Dağıtıldı
    »    
Erdoğan İle Can Bayramlaştı
    »    
Kaymakam İle Bayramlaşma Ziyaretleri
    »    
Başkan Erdoğan’dan Ramazan Bayramı Mesajı
    »    
“Tüm Tedbirleri, Uyarıları Dikkate Alarak Bayramı Geçirelim”
    »    
Çan Belediye Başkanı Bülent Öz’den Ramazan Bayramı Mesajı
    »    
Kelebek Mobilya ile Bayram Evlere Geliyor
    »    
CHP Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan Biga Devlet Hastanesini Ziyaret Etti
    »    
DOĞTAŞ’tan Özel Bayram Kampanyası
    »    
Biga’da 21 Mayıs 1864 Çerkes Sürgünü Anıldı
    »    
Şirintepe’deki Kafeterya Açık Teklifle Canlı Yayında İhale Edildi
    »    
CHP Biga Kadın Kollarından Sessiz Eylem
    »    
Kazdağları İçin Yeni Kampanya: Alamos Gold Tahliye Edilsin!
    »    
Gelibolu’da Uyuşturucudan 2 Kişi Gözaltına Alındı
    »    
Biga İlçesi Umumi Hıfzıssıhha Kurulu Kararları
    »    
Drone ile Kayıp Büyükbaş Hayvan Bulundu
    »    
Başkan Uygun’dan Bayram Kutlaması
    »    
Ayvacık’ta Hırsızlık
    »    
“Başkan Evimizde, Harçlık Cebimizde”
    »    
Ali Coşkun; TOBB Başkanlığı, Sanayi Bakanlığından Sonra 80 Şiiri Bestelendi
    »    
Biga Bugün Yıkılıyor
    »    
Özgür Ceylan 19 Mayıs’ta Gençlerle Esnafa Bayrak Dağıttı
    »    
Türk Gençliğine, Cumhuriyetin Önsöz’ü
    »    
Şahin Ayrıldı, Bayrağı Kim Devralıyor?
    »    
Sade Bir Törenle 101. Yılı Kutlandı
    »    
19 Mayıs’ta Başladı Bağımsız Demokratik Türkiye Yolculuğumuz
    »    
“İnsanlığın Kur’an-ı Kerim’le Şereflendiği Kadir Gecemiz Mübarek Olsun”
    »    
Can Hastanesi Personeli Merve Özbey Klibinde
    »    
“19 Mayıs 1919’da Yakılan Direniş Meşalesi Geleceğe Işık Tutmaya Devam Ediyor”
    »    
Başkan Erdoğan: ‘’Kadir Gecemiz Mübarek Olsun’’
    »    
Vefat ve Başsağlığı
    »    
Uygun: “Gençlere İnancımız Tam”
    »    
CHP’li Erkek: “Aynı Coşkuyla 19 Mayıs’ı Kutluyoruz!”
    »    
ALLAH’A YÖNELİN! Zekat Nedir?
    »    
Çanakkale Baro Başkanı Av. Bülent Şarlan’ın 19 Mayıs Kutlaması
    »    
Bozcaada ve Gelibolu’da Maskesiz Sokağa Çıkmak Yasak
    »    
Biga Belediyesi Tedbiri Elden Bırakmıyor
    »    
Biga ve Gerçek Babalar
    »    
Biga İlçesi Umumi Hıfzıssıhha Kurulu Kararları
    »    
Çerkes Sürgünü ve Soykırımı’nın 156. Yıldönümü
    »    
1915 Çanakkale Köprüsü’nün Ayakları Tamamlandı
    »    
Tübitak Bilim Fuarları Destekleme Programı Başvuru Sonuçları Açıklandı
    »    
Vefat ve Başsağlığı
    »    
Özel Biga Can Hastanesi 19 Mayıs’ta Hizmet Vermeye Devam Edecek
    »    
Orman Ekibi Tatbikatta
    »    
“Adım Adım Büyük Proje Tamamlanıyor”
    »    
Dünyada Robin Hood Varsa Biga’da Babalar Var
    »    
Uzun Zaman Sonra Bu Hafta Sırayla Dışarıya Çıktılar
    »    
Çiftçilerin Bütün Borçlarını Silelim, Çiftçi Rahat Bir Nefes Alsın
    »    
Gelecek Partisi’nden Çocuklara Şeker İkramı
    »    
YAZARLAR
Ali Galip Akyıldırım
Yıllardır Hep Aynı Hikâye…
Alaattin Akçal
Çerkes Sürgünü ve Soykırımı’nın 156. Yıldönümü
Davut Doğan (Konuk Yazar)
Hey Siri!
Erdem Karan
Allah’a Yönelin! Şeytanın Adımları Nedir?
Kadir Atay
Biga ve Gerçek Babalar
Murat Gülcen
-Kafa Yoranlar-
Niyazi Kısacık
Ceviz Kurdu
Uzm. Klinik Psikolog Nevzat Hasdemir
Çocuklarınızın Hayatını Kurtarın !!!
Ozancan Polat
Ucuz Strateji
Sinem Bülbül
Kayropraktik Nedir?
Lütfi Özgünaydın
Kaval İçin Altı Kitap Yazdı
BİGA'DANÖBETÇİ ECZANE
ÇOK OKUNANLAR bu hafta | bu ay
ÇOK YORUMLANANLAR bu hafta | bu ay
İstatistik
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’ ve sitemizde yorum gönderenlerin şahsına aittir.
Çanakkale'nin Tamamen Renkli İlk Gazetesi
Biga'nın İlk İnternet Televizyonu ve Cep Gazetesi
Biga'nın Evlere, Köylere ve Okullarına, Dağıtılan En Yüksek Tirajlı Gazetesi
Sitemizde Yayınlanan Yazı ve Dökümanların İzinsiz Alınması Çoğaltılması Yasaktır
Biga Çarşamba Gazetesi / Atay Reklam
Tüm Hakları Saklıdır BİGA ÇARŞAMBA GAZETESİ    0