Künye İletişim Mobil
Giriş Sayfam Yap Favorilere Ekle Sitene Ekle RSS Üye Ol Üye Giriş
Anasayfa Foto Galeri Video Haber Duyurular Seri İlanlar Halı Saha Muhtarlarımız Kadınlarımız Gazetemiz
SON DAKİKA : Yeni Başkan İ.Hakkı Özarı      Soracak Olsan Herkes Vatansever      Sultanlar Çok Mutlu      ‘’Kerç Kazasında Adalet Yerini Bulacaktır’’      Ankara’da Çanakkale’nin Talepleri Tek Tek Yerine Getiriliyor      Gelibolu’da Bandrolsüz İçki Satışı      Can Hastanesi’ne Ziyaret      Mete Yarar Barış Pınarı Harekatı Daha Yeni Başladı      Bigaspor Ailesi Yemekte Buluştu      Biga’da Farkındalık Yürüyüşü       Yeni Sistemin İlk Tatili Başlıyor      Çanakkale’de Kaçak Alkollü İçki      “Kalp Şeklindeki Pembe Göl Yeni Bir Çekim Noktası Olmaya Aday”      Eko Okul Timinden Başkan Erdoğan’a Anlamlı Ziyaret      ‘’Menemeni Sosyete Yemeği Yapan İktidarın Bakanı Oldunuz’’      Çanakkale’de 11 Bin 650 Kişi Uçtu      Özel Biga Can Hastanesinden Sağlık Anlaşması      Çanakkale’de 7 Şüpheli       Türkiye Millet Meclisi’nde Gündem Yine Çanakkale      Davut Doğan: "2020 Yılından Umutluyuz, Güzel Geçecek"     
YEREL YAŞAM EKONOMİ SİYASET EĞİTİM BELEDİYE KAYMAKAM MAGAZİN ULUSAL SPOR RÖPORTAJ
» Tabakhaneler Bölgesi Çınarköprü’ye Taşınıyor
06 Kasım 2019 Çarşamba 11:00
12
14
16
18


Biga Belediye Meclisi’nin Kasım ayı toplantılarının ilk birleşimi Belediye Meclis Salonu'nda gerçekleştirildi. İlk oturumda belediye meclis üyeleri 14 adet gündem maddesini görüştü.

Biga Belediye Meclisi Kasım - 2019 ayı olağan Meclis toplantısı birinci oturumu Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan başkanlığında 5 Kasım 2019 Salı saat 16:00’da Belediye Meclis Salonu'nda yapıldı. Toplantının katip üyeliklerini ise Başkan Yardımcısı Sıtkı Keçeci ve AK Parti Belediye Meclis Üyesi Jale Kırbaş yaparken, toplantı şeffaf belediyecilik uygulamaları kapsamında Biga Belediyesi’nin Facebook sosyal medya hesabından canlı olarak yayınlandı. Toplantıya mahalle muhtarları ve vatandaşlar da katıldı.

Gündem maddelerinden İmar ve Şehircilik Müdürlüğü’nün Biga’da 112 Acil Sağlık Hizmetler İstasyonu Hizmet Binası yapımı için arsa tahsisi ile ilgili yazısı görüşüldü. Çanakkale İl Sağlık Müdürlüğü’nce Biga’da Şirintepe Mahallesi Şehit Alper Tunga Akan Caddesi ile 512. sokağın kesişim noktasında yer alan park alanının bedelsiz olarak 15 yıllığına Çanakkale İl Sağlık Müdürlüğü adına tahsisinin kabulü oy birliğiyle kabul edildi. Yeniceköy Mahallesi’ndeki 1032 adadaki mevcut caminin yıkılarak, yerine yapılacak olan yeni caminin 5 yıl içinde tamamlanarak Türkiye Diyanet İşleri Başkanlığına devredilmesi şartıyla 25 yıllığına Yeniceköy Mahallesi Merkez Camii Yaptırma, Yaşatma ve Güzelleştirme Derneği adına  tahsisinin kabulü oy birliğiyle kabul edildi. Hamdibey Mahallesi 22 ada 4’nolu parsele halı saha yapılması için bedelsiz olarak 15 yıllığına Çanakkale Gençlik Spor İl Müdürlüğü’ne tahsisi oy birliğiyle kabul edildi.

“HALKIMIZIN TEVECCÜHÜ İLE KARAR VERİLECEK”

Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan, gündemin 8. maddesi olarak İmar ve Şehircilik Müdürlüğü’nün plan tadilatı talebini görüşmek ve İmar Komisyonu’na havale etmek üzere görüşmeye sundu. CHP Meclis Üyesi Alper Şen, itirazları olduğunu ifade etti. Başkan Erdoğan, “Biga’da imar ile ilgili iş yapmak isteyen kişi ilk önce İmar Müdürlüğü’müzü müracaatta bulunuyor. İki ay önce yapılan bir başvuru bugün meclis toplantımıza geldi. Daha önce başvuruda bulunan arkadaşlar termal projeleriyle ilgili sizlere sunum yaptılar. Biz bu konuyla ilgili kamuoyunun bilgilendirilmesi gerektiğini düşünüyoruz ve şehrimize yapılacak ciddi bir proje olarak görüyoruz. Belediyemizce verilecek imar kararını hep birlikte vereceğiz. Biga’nın kazanımlarını önemsiyoruz. Bu konuyu komisyonda görüşeceksiniz. Karar alamazsanız ikinci bir komisyonda görüşeceksiniz. Gerekirse proje kamuoyuna tanıtılır. Burada bizlik bir durum yok. Şehrimizde termal bir otelin olması şehrimize değer mi katar? Herkesin görüşü alınarak buna karar verilir. Sonuçta komisyonun kararı ve halkımızın teveccühü ile karar vereceğiz” dedi.

“BELEDİYE MECLİSİ’NDE İLK DEFA BÖYLE BİR ŞEY OLUYOR”

Başkan Erdoğan, konuşmasının ardından ilgili gündem maddesinin İmar Komisyonu’na havale edilmesinin kabulünü belediye meclis üyelerinin oyuna sundu. CHP ve İYİ Parti hayır derken, AK Parti ve MHP’nin evet oyuna karşılık oy çokluğuyla kabul edildi. İlginç gelişme üzerine Başkan Erdoğan, “Bu konuyu İmar Komisyonu’nda görüşmek istemiyor musunuz?” diye sordu. CHP Meclis Üyesi Alper Şen cevap olarak, “Oylamanın neticesinde böyle bir sonuç çıkıyor olabilir ama konuyu komisyonda görüşeceğiz. Buradaki itirazımız komisyonda görüşme değil. İtirazımızı hep bir ağızdan yansıtmaktır” dedi. Başkan Erdoğan ise, “Komisyona havalesini kabul etmiyorsunuz ama komisyona katılıp bu konuyu görüşeceksiniz. Herhalde ilk defa böyle bir şey oluyor” ifadelerini kullandı. Yaşanan tuhaf olay sonrası salonda gülüşmeler yaşandı.

BEBEK BAKIM VE EMZİRME KABİNİ PROJESİ HAYATA GEÇİYOR

Meclis toplantısına gündemin 9. maddesi olarak Biga Belediyesi tarafından yapılması planlanan Bebek Bakım ve Emzirme Kabini Projesi geldi. Türk Kanser Derneği, Atlantis Yapım ve Biga Belediyesi arasında hazırlanacak protokolün imzalanmasında Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan’a oy birliğiyle yetki verildi. Proje kapsamında; anne sütünün önemi, emzirmenin korunması, geliştirilmesi, yaygınlaştırılması ve desteklenmesi, anne ve bebeklerine her ortamda emzirmelerine imkan sağlayarak teşvik etmek, aynı zamanda bebeğini emziren annenin sosyal yaşamdan kopmaması sağlanacak.

73 YIL SONRA TAPULARINA KAVUŞUYORLAR

Mülkiyeti Biga Belediyesi’nde olan Sakarya Mahallesi 1366 ada 4’nolu parselde bulunan Biga Merkez Avcılık ve Atıcılık İhtisas Spor Kulübü Derneği 73 yıl sonra tapusuna kavuşuyor. Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan, “Mülkiyeti Belediyemize ait parselde bulunan Merkez Avcılık ve Atıcılık İhtisas Spor Kulübü Derneği adına taşınmazın merkez hizmetlerinde kullanılabileceği gibi taşınmaz üzerindeki tesislerin ve işletmeciler hakkında ortaklaşa karar vermesine aksi takdirde geri alınacağına, devir ve satış işlemlerinin yapılamayacağına, dernek tüzüklerinin 20. maddesindeki derneğin feshi ve mal varlıklarının tasfiye şekli bölümünün dördüncü paragrafında yazılı olduğu şekilde derneklerin alacaklarının tahsil edilmesi ve borçlarının ödenmesinden sonra kalan tüm para, taşınır, taşınmaz bütün mal ve hakları Biga Belediyesi tüzel kişiliğine devredilir ibaresini değiştirilemeyeceğini dair tapu kütüğüne şer konulması kaidesiyle 1 TL iz bedel mukabilinde satışını oylarınıza sunuyorum” dedi. Gündem maddesi oybirliğiyle kabul edildi.

“HEPİNİZE 650 KİŞİ ADINA TEŞEKKÜR EDERİM”

Toplantıda bulunan ve söz alarak duygularını dile getiren Biga Merkez Avcılık ve Atıcılık İhtisas Spor Kulübü Derneği Başkanı Alaeddin Şiren, “1946 yılında kurulan derneğimiz tapusunu bugüne kadar alamamıştı. Bugün sizlerin sayesinde tapusunu aldı. Çok memnun olduk. Hepinize ayrı ayrı olarak 650 kişi adına teşekkür ederim” dedi. Başkan Erdoğan ise, “Biga’mıza ve kulübümüzün tüm üyelerine hayırlı uğurlu olsun. İnşallah daha güzel faaliyetleri siz de gerçekleştirirsiniz” ifadelerini kullandı.

Gündem dışı olarak gelen iki madde ise oy birliği ile gündeme alındı. Çınarköprü Köyü 111 ada 26 parselin, Küçük Deri Sanayi ve Arıtma Tesisi kurulma amacıyla, Biga Belediyesi mücavir sahası olarak belirlenmesine dair İmar ve Şehircilik Müdürlüğü’nün ilgili yazısı görüşüldü. İkinci olarak ise Çavuşköy Mahallesi 1220 ada 1’nolu parselin bulunduğu alanda, Biga Belediyesi’nce Açık Hava Spor Kompleksi ve Engelsiz Yaşam Merkezi kazandırılması için, bahsi geçen alanın mera tahsisinin kaldırılması ve kamu yatırımı için tahsis işlemlerinin yürütülmesi konularında Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan’a yetki verilmesi görüşüldü ve oybirliğiyle kabul edildi.

Biga Belediye Meclisi Kasım Ayı Meclis toplantısı ikinci birleşimi ise 11 Kasım 2019 Pazartesi günü saat 16.00’da yapılacak.


  Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış

  Yorum Ekle

Ad Soyad :
E-Posta :
Mesaj :
Güvenlik Kodu :+ Benzer Haberler
Yeni Başkan İ.Hakkı Özarı
    »    
Soracak Olsan Herkes Vatansever
    »    
Sultanlar Çok Mutlu
    »    
‘’Kerç Kazasında Adalet Yerini Bulacaktır’’
    »    
Ankara’da Çanakkale’nin Talepleri Tek Tek Yerine Getiriliyor
    »    
Gelibolu’da Bandrolsüz İçki Satışı
    »    
Can Hastanesi’ne Ziyaret
    »    
Mete Yarar Barış Pınarı Harekatı Daha Yeni Başladı
    »    
Bigaspor Ailesi Yemekte Buluştu
    »    
Biga’da Farkındalık Yürüyüşü
    »    
Yeni Sistemin İlk Tatili Başlıyor
    »    
Çanakkale’de Kaçak Alkollü İçki
    »    
“Kalp Şeklindeki Pembe Göl Yeni Bir Çekim Noktası Olmaya Aday”
    »    
Eko Okul Timinden Başkan Erdoğan’a Anlamlı Ziyaret
    »    
‘’Menemeni Sosyete Yemeği Yapan İktidarın Bakanı Oldunuz’’
    »    
Çanakkale’de 11 Bin 650 Kişi Uçtu
    »    
Özel Biga Can Hastanesinden Sağlık Anlaşması
    »    
Çanakkale’de 7 Şüpheli
    »    
Türkiye Millet Meclisi’nde Gündem Yine Çanakkale
    »    
Davut Doğan: "2020 Yılından Umutluyuz, Güzel Geçecek"
    »    
Biga Belediyesi’nin Kış Kursları Tüm Hızıyla Sürüyor
    »    
Balıklıçeşme İlkokulu’dan Sınıf Müzesi
    »    
Biga’da Tarihi Eser Operasyonundan 1 Kişi Gözaltında
    »    
Amatör Lig’lerde Haftalık Faaliyet Programı
    »    
TOBB Çanakkale Genç Girişimciler Kurulu Biga’da
    »    
Biga’da Termal Heyecanı
    »    
Tevfik Emin Başarır İlkokulu Temiz Hava Soluyor
    »    
Amatör Lig’ lerde Müsabaka Sonuçları ve Puan Durumları
    »    
Can Hastanesinden Ticaret Borsasına Ziyaret
    »    
Biga Doğa Koleji Lise Öğrencileri Akademi Kampında
    »    
Can Hastanesi 11 Milyon Ağaç Dikim Etkiliğinde
    »    
Mete Yarar ‘Barış Pınarı Harekatı’nı Anlatacak
    »    
16 ve 20 Yaşındaki Gençler Hayatlarına Son Verdi
    »    
Gerlengeç Sapağında Kaza: 1 Ölü
    »    
"Bu Gurur Hepimizin"
    »    
2 Cana, Can Verecek
    »    
430 Düzensiz Göçmen ve Organizatörler Yakalandı
    »    
ALLAH’A ULAŞMAYI DİLEYİN Huzur içinde yaşamak(49)
    »    
Biga’da 8 Farklı Noktada 35bin Fidan Toprakla Buluştu
    »    
Biga Ticaret Borsası Personeli Eğitim Programına Katıldı
    »    
Adaspor Küçükkuyu’yu Gökay İle Fethetti
    »    
Ortaköy Kaçtı Bigaspor Yakaladı
    »    
Temizoğullarından Bigaspor’a Jest
    »    
Sevgi, Saygı ve Özlemle...
    »    
AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan’ın 10 Kasım Mesajı
    »    
‘’Mustafa Kemal Atatürk’ün Vefatının Yıl Dönümü’’
    »    
‘’Yem Fiyatı Artarken Süt Fiyatı Hangi Ülkede Düşer?’’
    »    
818 Göçmen Yakalandı
    »    
Biga’da E-İhracat Konferansı Düzenlendi
    »    
Adaspor’dan Kandil İkramı
    »    
Kokoş-Ka Tüm Bigalıların Hizmetinde
    »    
Gel Ey Resulallah, Gel de Allah’ın Adını Ağzından Düşürmeyenleri Gör!
    »    
Başkanlar, Çalışmaları Yerinde İnceledi
    »    
‘’Mevlid Kandilimiz Mübarek Olsun’’
    »    
Turan’ın Mevlid Kandili Mesajı
    »    
İsmail Kaya’dan 10 Kasım Mesajı
    »    
CHP’li Erkek: “Mustafa Kemal Atatürk, Sonsuzluktur!”
    »    
Biga Değişiyor, Biga Gelişiyor
    »    
Hırsızlıktan, Çanakkale Kapalı Cezaevine
    »    
Jandarma’dan Tevfik Emin Başarır İlkokulu’na Gösteri
    »    
Doğtaş, Eğitimin Ardından Yemekte Bir Arada
    »    
Minibüsçülerin Haklı İsyanı
    »    
Yeniceliler Biga’da Buluştu
    »    
Çan Belediyesi Zabıtaları Vatandaşların Yanında
    »    
Ispanak Tedirginliği!
    »    
Biga Değerleri Topluluğu’ndan “Dikey Geçiş Sınavı” Semineri
    »    
Sağlığını Can Hastanesinde Buldu
    »    
13 Yaşındaki Kızla İlişkisi Olduğu İçin Öldürülmüş
    »    
504 Gram Toz Esrar Ele Geçirildi
    »    
Biga İlçe Emniyet Müdürü Belli Oldu
    »    
Özgür Ceylan: ‘’Bu İlk Değil Bakan Artık Gereğini Yapmalı’’
    »    
35 Bin Fidan, 35 Bin Nefes
    »    
Can Sponsorluğunda Ata’nın Yolunda
    »    
Amatör Liglerde Haftalık Faaliyet Programı
    »    
Çanakkale’de Organ Bağışı Haftası Etkinlikleri Devam Ediyor
    »    
ŞEHİT ANALARININ ACILARINI ANLAYAMAMAK
    »    
Pegai Bisiklet Platformu Şehitlerimizin Topraklarıyla ATA’mızın Yolunda..
    »    
ALLAH’A ULAŞMAYI DİLEYİN Huzur içinde yaşamak(48)
    »    
Biga Belediyesi Karate Sporcularının Büyük Başarısı
    »    
Can Hastanesi’nden Gönen Ziyareti
    »    
Bayramiç Milli Eğitim Müdürlüğü 10 Kasım’ı Bayram İlan Etti
    »    
Başkan Erdoğan: ‘’Güzellikler Paylaştıkça Çoğalır’’
    »    
Bence Mustafa Kemal…
    »    
Erenköy’de İzinsiz Kazı Yapıldı
    »    
Dünya E-İhracat Forumu Biga’da..!
    »    
Amatör Lig’ lerde Müsabaka Sonuçları Ve Puan Durumları
    »    
“Ankara’da İki Kardeşiniz Gece Gündüz Demeden Sizler İçin Çalışıyor”
    »    
‘’Gelecekte Bölgenin Örnek Köyü’’
    »    
Gümüşçay Oynadı, Dardanel Attı
    »    
Adaspor Çok Farklı
    »    
Meliha İle Çağrı Mutluluk Dolu
    »    
Sultanlar Kaza Yaptı
    »    
Biga Devlet Hastanesinde Şok İstifa
    »    
Başkan Ahmet Elbi’den Kursa Ziyaret
    »    
Bülent Öz ve Belediye Personelinden Kızılay Haftasında Bağış
    »    
Biga FB Derneğinden Filenin Sultanlarına Maç Kahvaltısı
    »    
Kocagür İlkokulu’na Ziyaret
    »    
İskenderoğlu; ‘’ Güçlü Kızlarımız İle Geleceğe’’
    »    
Gözünüzü Açın Kataraktan Kurtulun
    »    
Nihat Hatipoğlu’nun Konferansına Yoğun İlgi
    »    


 

YAZARLAR
Ali Galip Akyıldırım
Soracak Olsan Herkes Vatansever
Alaattin Akçal
Hayalim “2 Adet Çikolata”
Davut Doğan (Konuk Yazar)
Hey Siri!
Erdem Karan
ALLAH’A ULAŞMAYI DİLEYİN Huzur içinde yaşamak(49)
Kadir Atay
Önümüzdeki Yıllara Bakacağız
Murat Gülcen
-Kafa Yoranlar-
Niyazi Kısacık
Ceviz Kurdu
Uzm. Klinik Psikolog Nevzat Hasdemir
Çocuklarınızın Hayatını Kurtarın !!!
Ozancan Polat
Ucuz Strateji
Sinem Bülbül
Kayropraktik Nedir?
Lütfi Özgünaydın
Biga’ya Selamlar
BİGA'DANÖBETÇİ ECZANE
ÇOK OKUNANLAR bu hafta | bu ay
ÇOK YORUMLANANLAR bu hafta | bu ay
İstatistik
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’ ve sitemizde yorum gönderenlerin şahsına aittir.
Çanakkale'nin Tamamen Renkli İlk Gazetesi
Biga'nın İlk İnternet Televizyonu ve Cep Gazetesi
Biga'nın Evlere, Köylere ve Okullarına, Dağıtılan En Yüksek Tirajlı Gazetesi
Sitemizde Yayınlanan Yazı ve Dökümanların İzinsiz Alınması Çoğaltılması Yasaktır
Biga Çarşamba Gazetesi / Atay Reklam
Tüm Hakları Saklıdır BİGA ÇARŞAMBA GAZETESİ    0