Künye İletişim Mobil
Giriş Sayfam Yap Favorilere Ekle Sitene Ekle RSS Üye Ol Üye Giriş
Anasayfa Foto Galeri Video Haber Duyurular Seri İlanlar Halı Saha Muhtarlarımız Kadınlarımız Gazetemiz
SON DAKİKA : Muharrem İnce Biga’da      Allah’a Ulaşmayı Dileyin Huzur İçinde Yaşamak (23)      Biga Veteranlar: 3 Bandırma Masterlar: 1      Amatör Lig’ Lerde Müsabaka Sonuçları ve Puan Durumları       İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Biga´da       Siyasette Çıtayı Yükseltin      ‘’Biga Halkı ile Kurduğumuz Gönül Köprüsünü Hiç Kimse Yıkamaz”      Bigaspor Mehmet Yılmaz ile Güldü      Adaspor Deplasmandan Mutlu Döndü      Biga Veteranlar Şampiyonluk Aşkına      İlçe Milli Eğitim Müdüründen Yaşlılara Ziyaret      İYİ Parti Kırsal Alanda      Cumhur İttifakından Görkemli Yürüyüş      Erdoğan Hatırlarda Kalan Bir Biga İnşa Edeceğiz      Trabzon’da Meslek Lisesi’nde Bir CEO      Biga TSO Başkanı Şadan Doğan’dan Düzce TSO’ya Ziyaret      “Bölgenin En Büyük Spor Kompleksi’ni İnşa Edeceğiz”      ORKÖY´den Orman Köylüsüne İnek Desteği      18-24 Mart Yaşlılara Saygı Haftası Kutlu Olsun      Trafik Canavarları Helikopterle Tespit Edildi     
YEREL YAŞAM EKONOMİ SİYASET EĞİTİM BELEDİYE KAYMAKAM MAGAZİN ULUSAL SPOR RÖPORTAJ
» Her Hafta Bir Başkan
27 Haziran 2018 Çarşamba 09:00
12
14
16
18


Başkanlarımızla röportajlarımız hız kesmeden devam ediyor. Bu hafta ki yazımızda konuğumuz merakla beklenen bir isim. Biga Adaspor Yeni Başkanı Muharrem Korkmaz. Merak edilen soruları sizin için derledik. İyi okumalar…

·         Muharrem Korkmaz kimdir sizi biraz tanıyalım?

Muharrem Korkmaz 1976 Biga Bezirganlar Köyü’nde doğdu.  1988 yılında Biga’ya gelerek kasaplarda çıraklık, kalfalık ve ustalık yaparak çalışma hayatında kendini geliştirdi.  2004 yılından sonra kendi kasap dükkanını açtı. 14 yıldır da esnaflık yapan bir birey.

·         Adaspor’un Başkanı-Yönetimi Neden Değişti? Siz Başkan Olmaya Neden Karar Verdiniz?

Geçen seneki yönetimde bende görev aldım. 1 sene Zeki Mutlu ile birlikte çalıştık. Futbolun ve hatta sporun içinde olmak bana büyük zevk veriyor. Başkanımız Zeki Mutlu ben çok yoruldum devam edemeyeceğim diyince,  severek yapacağımı düşündüğüm için bu göreve talip oldum.

·         Adaspor Geçen Sezon Ki Atağından Sonra Bu Sene Nasıl Bir Çizgi Belirliyor, Hedefi Nedir?

Yönetimde ki arkadaşlarla hep beraber oturarak bu sezon izleyeceğimiz çizginin muhasebesini yaptık. Kümede kalmaya mı yoksa şampiyonluğa mı oynayalım diye fikir alışverişinde bulunduk. Tabi ki şampiyonluğun maliyeti çok yüksek. Kritiğini yaptıktan sonra büyük fedakarlıkla şampiyonluğa oynamaya karar verdik. Bu uğurda güzel bir takım kurduk.

·         Kulübünüzde Ne Gibi Değişiklikler Yaptınız? Geçen Sezon Ki Adaspor İle Bu Sezon Ki Adaspor Arasında Ki Fark Ne Olacak?

Öncelikle yönetimimizde bir takım değişiklikler meydana geldi yeni eklenen arkadaşlarımız oldu. Bu arkadaşlarımız daha azimli ve daha istekli bireyler. Ayrıca Süper Amatör Lig ve Bölgesel Amatör Lig arasında ki farkı göz ardı etmemiz mümkün değil. Futbolcularımızı özenle seçip yep yeni çok güzel bir kadro kurduk. 4 hocamız vardı 1 tane daha ekledik daha iyi çalışmalar yapmak adına. Bu sezona BAL Ligine yakışır bir profesyonellikle başlayıp devam edeceğiz.

·         BAL Liginde Çanakkale’den 3 Takım Olması Sizi Ve Ligi Nasıl Etkileyecek?

Aslında bu olay dezavantaj gibi gözükse de biz bunu avantaja çevirebileceğimize inanıyoruz. 3 kulüpte iyi bir sezon geçirmek için çok daha fazla emek harcayacak ve daha azimli bir çalışma performansı gösterecek.

·         Dardanelspor Gibi Köklü Ve Hırslı Bir Takımın Üzerinde Bitirebilmek Sizce Mümkün Mü Bunun İçin Ne Yapacaksınız?  Böyle Bir İddianız Var Mı?

Zaten şampiyonluğa oynadığımızı daha bu yola ilk çıktığımızda ilan ettik. Dardanelspor dediğiniz gibi köklü ve mazisi derin olan bir spor kulübü. Zamanında 1.lige kadar yükselmiş bir çok büyük spor kulübüne kafa tutmuş bir takım. Fakat şunu da göz ardı etmemeliyiz ki eski gücünü kaybetti. Karşımızda eskisi kadar iddialı ve kendinden emin bir takım yok. Keza kadro kurmaya da biraz geç kaldıklarını düşünüyorum, hocalarıyla daha yeni anlaşıldı. Bizse mevkisinde çok iyi olduğuna inandığımız 22 yol arkadaşımızla imzaları attık bile. Dolayısıyla biz onlardan biraz daha ilerideyiz. Dardanelin bizim üzerimizde yer alabileceğine inanmıyorum.

·         Adasporun BAL Ligi’nde Olması, Bigaspor’u Nasıl Etkileyecek?

Güzel bir soru oldu bu. Şöyle söyleyeyim, her zaman Bigaspor Adaspor’un üzerinde yer almış. Gerek lig olarak, gerek takım olarak, gerekse taraftar desteği olarak. Fakat bu sezon dengeler biraz değişti. Adaspor’unda bu sene BAL Ligi’nde olmalası ister istemez Bigasporlu arkadaşlarımızı da daha hırslı bir hale getirmiştir diye düşünüuyorum ben. Biga’nın kaynakları belli, BAL Ligi’nde ise büyük bütçeler dönüyor.  Daha önce ki yıllarda Bigaspor hep üst ligde olduğu için ortaya konulan destekler hep Bigaspor’a daha fazla olmuştur. Onların daha fazla paraya ihtiyacı olduğunu düşünen firmalar sağolsunlar bu sezon bize de destek olmaya çalışıyor, sahip çıkıyor. Biraz Bigaspor’un kaynaklarını ortak kullanıyoruz gibi bir durum söz konusu, buna belediye de dahil.

·         Adaspor En Güçlü Dönemini Yaşıyor Diyebilir Miyiz?

Daha önce 4. Lig oynamışlığı var fakat geçtiğimiz dönemlerde BAL Ligi oynaması hayal gibi geliyorken şuan da imkansıza yakın bir başarı yakaladık. Güçlü bir dönemini yaşadığımız kesinlikle aşikar.  Şuan da çok büyük istek ve arzu ile hareket ediyoruz. Ciddi bir hareketlenme yaşadığımız kesin. Adaspor severler bize ciddi bir destek sağlıyor. Tarihte görülmeyen bir kucaklaşma yaşıyoruz.

Geçen sene Adaspor’un küllerinden yeniden doğuşunu izledik hep beraber.

·         Geçtiğimiz Sezon Süper Amatör Lig’de Yerel Gençlerin Yoğunlukta Olduğu Bir Takım İzledik, Takımın Kimyasının Bu Kadar Tutmasını Biraz Da Buna Bağladık İzleyiciler Olarak. Fakat Bir Üst Ve Köprü Görevi Gören Bu Ligde Yerel Futbolcu Kaynakları Yeterli Gelmeyecek. Keza Mevkiinde Daha Kalifiyeli Futbolcuları Takımınıza Kattınız. Bu Sezon Takımın Kimyasının Tutması Adına Uyum Ve Başarılı Bir Birliktelik Süreci Oluşturmak İçin Ne Gibi Planlarınız Var?

Size bir örnek vererek başlamak istiyorum, geçen sezon ilk maçımız Çanakkale FK ile gerçekleşti. Çanakkale FK’nın durumu bizden daha iyi olmasına rağmen maçı biz kazandık. Bunu şu şekilde açıklayabiliriz, biz sahaya 11 futbolcumuzun yanında yönetim ve seyirci olarak da tam kadro çıktık. Sahada oynayan kardeşlerimiz bizim varlığımızı sonuna kadar hissettiler. Onların yanında olduğumuzu güzel bir şekilde gösterdik ve sonuç başarı oldu. Biz takımımızla çok güzel bir aile havası yakaladık. Başarımızı aile olmaya borçluyuz. Bu sene yine aynı havayı yakalayacağımıza inanıyoruz. Biz onlara inanıyor ve her zaman arkalarında duruyoruz.

·         Kombine Fikri Olumlu Bir Etki Yarattı Bu Fikir Nereden Çıktı?

Kulüp Müdürümüz Cemal abi daha önce kulüplerde aktif görev almış tecrübeli bir abimiz. Daha önce görev aldığı takımda bu fikri gerçekleştirmişler ve olumlu bir dönüş olmuş, bize söylediğinde bizde beğenerek bu fikri hayata geçirmeye karar verdik. Güzel bir finans kaynağı. Tanesini 100 TL’den satıyoruz. Adaspor kombine biletlerini, bizi seven sayan, takımımızı sevip sayan ve destek olmak isteyen herkes alıyor. 250 adet kombinemiz satıldı. İnsanlar biliyor, BAL Liginde paraya ciddi ihtiyaç var ama kimseye gidip de bana 100TL verir misin diyemiyorsunuz. Bu fikir herkesin hoşuna gitti ve cüzi bir fiyat ile de kulübümüze destek olabildiler. Bende sizin yanınızdayım, bizimde çorbada tuzumuz bulunsun diyerek yanımızda oldular.

·         Şuanda Yönetimde Karşılaştığınız Zorluklar Neler? Çözümleri İçin Ne Yaptınız?

Valla açıkçası çokta sıkıntımız yok, yönetimde ki arkadaşlarımızla gayet iyi anlaşıyoruz. Kadromuza katmaya çalıştığımız futbolcular konusunda belli fikir ayrılıkları yaşadık, eş dost arkadaş olayları belli bir süre kafamızı kurcaladı. Fakat buda problem sayılmazdı zaten.

·         Peki, Adaspor Tesisi’nin Yetersiz Ve Ciddi Bir Tadilata İhtiyacı Olduğunu Biliyoruz. Bu Konuyla İlgili Nasıl Bir Çözüm Sürecindesiniz?

Güzel bir noktaya değindiniz, şuan da en büyük problemimiz tesisler. Birçok fikir ortaya attık. Geçtiğimiz senelerde tesisin bir kısmı aynı zamanda erkek öğrenci yurdu olarak kullanılıyordu biz kesinlikle buna karşıyız, öncelikle bunu çözeceğiz. Orta düzeyde bir iyileştirme ile tesisimizi komple yenileyeceğiz. Koşulları daha uygun hale getirmek için elimizden geleni yapacağız. Bu hafta tesis konusunda tam kararımızı vermiş olacağız. Bu konuda Belediye Başkanımızdan da yardım istedik, sağolsun bizi kırmayaraktan kalebodur ve boya gibi kısımlarda yardımcı olacak.

·         Bigaspor’dan Aldığınız Ya Da Alacağınız Futbolcular Var Mı?

Bigaspor’da beğendiğimiz oyuncular tabi ki mevcut ama Bigaspor olduğu için böyle bir şeye yeltenmedik, her hangi bir hamle gerçekleştirmedik. Yalnızca bir tane oyuncu aldık, kaleci Berke Erol. Onda da Bigaspor Kulüp Başkanı Mustafa Durak’ı bizzat kendim arayıp ilişiğinin olmadığına dair onay istedim. Oda teyit ederek bir sakınca olmadığını belirtti. Mustafa abi ile iki kez telefonda görüştüm. Bu kulüpte yönetime geldiğimden beri spor severliğin yanında dosthane sohbetlerden dolayı burada olmayı çok istedim. Sportif başarının çok önemli olmasının yanında insan kırmadan, güzel sohbetler ve güzel dostluklar edinerek yola devam etmek benim için çok önemli bir gaye. Keza Mustafa abiyle de yaptığımız kısa görüşmede bunlardan bahsettik. Saha içinde rakip olacağız elbet fakat saha dışı dostluğumuz kesinlikle bozulmayacak. Bu bizim için önemli bir ilke. Aynı şekilde kafamızda hep beraber paylaşım yapmak adına zaman zaman yemek yemek etkinlikler düzenlemek gibi planlarımızda mevcut.

·         Bütçe Planlamanız Nasıl? Sponsorluk Anlamında Ne Gibi Çalışmalarınız Var?

Tartışmasız en büyük gelirimiz kombine çalışmamız. Onun dışında futbolcularımıza birebir sponsorlar destek oluyor. Bir çok futbolcumuza firmalarımız sahip çıkarak, bütün masraflarını üstleniyorlar. 10 a yakın futbolcumuzun masraflarının birebir karşılanması bizi gerçek anlamda rahatlatmış durumda. Diğer büyük firmalarda sağolsunlar ciddi yardım ve destek veriyorlar. Biga Belediyesi’ninse desteğini asla göz ardı edemeyiz. Sayın Biga Belediye Başkanımız İsmail Işık sağolsun takımımıza destek vereceğini ve hiçbir ayrımcılık yapılmayacağının sözünü de bizlere verdi. Reklam gelirlerimiz de var bunun dışında.

·         Alt Yapı Çalışmalarınız Ne Alemde?

U12 ve U13 takımlarımız vardı, bu sezon U12, U13, U14 takımlarımız olacak 4 sene içerisinde U18 e kadar çıkarak bütün gruplarda alt yapı takımımız olacak. Yaz okulu kayıtlarımız başlayalı 2 hafta olmasına rağmen 140 kayıt aldık. Bu bizim için güzel bir rakam, alt yapıya gereken önemi vereceğimize kimsenin şüphesi olmasın.

·         Kampınız Ne Zaman Başlıyor?

Bayramdan sonraki günlerde kampa gideceğiz. Güzel bir yer seçerek orada kampımızı gerçekleştireceğiz. Kampımızın kaliteli bir yerde olmasına önem veriyoruz.

·         Son Olarak Sizin Eklemek İstediğiniz Neler Var?

Hırs ve azimle istediğimiz şeyleri yapabileceğimize inanıyoruz. Beni en mutlu eden maddi manevi aldığımız destekler. Bu yolda bize destek, dilek ve öneri getiren insanlarda aynı şekilde bizleri çok mutlu ediyor. Bize destek vermeye devam etsinler, dostluk ve samimiyetimiz daim kalsın bizim için önemli olan bu. Sizi de ayrıca tebrik ediyorum, bu gün burada herkesin merak ettiği nokta atışı sorular cevapladık. Başarılarınızın devamını diliyorum. Sizi takipte kalsınlar. Bütün Çarşamba Postası okurlarına da bana vakit ayırıp okuyacakları için ayrıca teşekkür ederim. 


  Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış

  Yorum Ekle

Ad Soyad :
E-Posta :
Mesaj :
Güvenlik Kodu :+ Benzer Haberler
Yine Biga Çarşamba Postası Yine Bir İlk
    »    
Her Hafta Bir Başkan
    »    
Her Hafta Bir Başkan
    »    
Her Hafta Bir Başkan
    »    
Her Hafta Bir Başkan
    »    
Her Hafta Bir Başkan
    »    
Her Hafta Bir Başkan
    »    
Her Hafta Bir Başkan
    »    
Her Hafta Bir Başkan
    »    
Yağlı Tohumlar Kooperatif Başkanı Mehmet Tınaz
    »    
Her Hafta Bir Başkan: Suat Sayı
    »    
Her Hafta Bir Başkan
    »    
Her Hafta Bir Başkan: Yılmaz Adalı
    »    
Her Hafta Bir Başkan: Nejdet Irak
    »    
Her Hafta Bir Başkan: Zeki Kama
    »    
Her Hafta Bir Başkan Karan” Galatasaray Bizim Sevdamızdır”
    »    
Karataş” Karabiga Yaz Sezonuna Hazır”
    »    
Her Hafta Bir Başkan: Şadan Doğan
    »    
Her Hafta Bir Başkan: Zekai Baş
    »    
Durak: “Başkanlığı Bırakıyorum, Bigaspor’u Asla”
    »    
Her Hafta Bir Başkan: Emin Aktaş
    »    
Her Hafta Bir Başkan: Mehmet Sokullu
    »    
Her Hafta Bir Başkan
    »    
Her Hafta Bir Başkan
    »    
Başkanlarımızla Gündeme Dair
    »    
Başkan ile Gündeme Dair
    »    
Başkan İle Gündeme Dair
    »    
Başkan İle A’dan Z’ye
    »    
Görgülüarslan Biga’da ki İlk Yılını Değerlendirdi
    »    
Adnan Pastırmacı İle Gündeme Dair
    »    
Karabiga Belediye Başkanı İle Gündeme Dair
    »    
Yılın Röportajı
    »    


 

YAZARLAR
Ali Galip Akyıldırım
Evet, Kabul Ediyorum Beka Sorunumuz Var!
Alaattin Akçal
Hayalim “2 Adet Çikolata”
Davut Doğan (Konuk Yazar)
Hey Siri!
Erdem Karan
Allah’a Ulaşmayı Dileyin Huzur İçinde Yaşamak (23)
Kadir Atay
Olmuyor Arkadaşlar Olmuyor
Murat Gülcen
-Kafa Yoranlar-
Niyazi Kısacık
Ceviz Kurdu
Uzm. Klinik Psikolog Nevzat Hasdemir
Çocuklarınızın Hayatını Kurtarın !!!
Ozancan Polat
Ucuz Strateji
Sinem Bülbül
Kayropraktik Nedir?
BİGA'DANÖBETÇİ ECZANE
ÇOK OKUNANLAR bu hafta | bu ay
ÇOK YORUMLANANLAR bu hafta | bu ay
İstatistik
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’ ve sitemizde yorum gönderenlerin şahsına aittir.
Çanakkale'nin Tamamen Renkli İlk Gazetesi
Biga'nın İlk İnternet Televizyonu ve Cep Gazetesi
Biga'nın Evlere, Köylere ve Okullarına, Dağıtılan En Yüksek Tirajlı Gazetesi
Sitemizde Yayınlanan Yazı ve Dökümanların İzinsiz Alınması Çoğaltılması Yasaktır
Biga Çarşamba Gazetesi / Atay Reklam
Tüm Hakları Saklıdır BİGA ÇARŞAMBA GAZETESİ    0