DOĞTAŞ DOĞANLAR MOBİLYA A.Ş. Yönetici Asistanı Betül Yaşasın ile Hayata Dair Söyleşi

Kendinizi tanıtır mısınız?

Betül YAŞASIN 1991 yılında Biga'nın Çeşmealtı köyünde doğdum. İlköğretim ve ortaokulu Gümüşçay Atatürk İlköğretim Okulunda, liseyi ise Biga Hamdibey Ticaret Meslek Lisesi Bilgisayarlı Muhasebe alanında tamamladım.  Akabinde Bandırma Meslek Yüksek Okulu İşletme Yönetimi okudum. Şuan Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi İşletme 4.sınıf öğrencisiyim.

İş hayatınızdan bahseder misiniz?

İş hayatına 2011 yılı kış döneminde Lise ve Üniversite stajlarımı muhasebe biriminde tamamladığım DOĞTAŞ DOĞANLAR MOBİLYA AŞ. de Yönetim Kurulu Üyesi Şadan DOĞAN beyin asistanlığını yapmaktayım.

Aile hayatınızdan bahseder misiniz?   

YAŞASIN ailesinin iki çocuğundan ikinci çocuğuyum. Bekarım ve Biga' da iş dolayısı ile abim Bekir YAŞASIN ile birlikte yaşamaktayım. Ailem köyde çiftçilik ve havyacılık ile geçimini sağlamaktadır.

İş Hayatınıza nasıl girdiniz?

Az öncede bahsettiğim gibi lise stajıma başladığım yıllarda tanıştım DOĞTAŞ AŞ ile. 2008 yılı Haziran ayında Muhasebe biriminde başladım stajıma. 2009 yılı yaz döneminde Üniversiteyi kazandığım zamanlar yine okul harçlığımı kazanabilmem için fırsat sağladı ve yaz dönemi muhasebe memuru olarak çalıştım. Üniversite stajımı da yine 2010 yılında DOĞTAŞ AŞ.de muhasebe biriminde tamamladım. Şimdi ise muhasebe satjyeri olarak adımımı attığım bu firmada çalışmaktayım.

Siyasetle aranız nasıl?

Siyaset ile pek aram olduğu söylenemez.

Kadınların Siyasete girmesine nasıl bakıyorsunuz?

Bugün dünyada kabul görmüş kadın hakları ve kadın-erkek eşitliğini savunanlardanım. Kadınlar her konuda olduğu gibi siyasete de farklı açıdan bakacaklarını düşünüyorum. Bayanların detaycı yaklaşımlarına her alanda gereksinim var..

Arkadaş toplantılarınız var mı?     

Evet sık sık arkadaşlarım ile görüşür onlar ile her konuda fikir alışverişi yapmayı çok severim.

Televizyon izler misiniz? Devamlı izlediğiniz bir dizi var mı?

Pek seyretmem. Sürekli izlemeliyim takip etmeliyim dediğim bir dizi de yok.

Hobileriniz var mı?

Müzik, sanat vs pek ilgilenmiyorum. Müzik kanallarında veya radyoda duyduğum kadarı ile… Arkadaşlarım ve ailem ile vakit geçirmeyi çok severim.  Merak duyduğum veya bunuda bilmeliyim dediğim konuları araştırmaktan büyük haz duyarım. İlgimi çeken kitapları okumayı, sinemaya gitmeyi yada arkadaşlarım ile evde film izlemekte iyi gelir bana. İnternette güncel olayları ve yayımlanan gazeteleri düzenli takip ederim.

Bigalı kadınlara neler önerir siniz?

Bayanlarımız her şeyin en iyisini hak etmektedir. Tabi bazı şeylere ulaşması o kadar da kolay olmayabiliyor. Fakat inandıkları ve başarabilecekleri hayallerin peşinden gitmelerini önerebilirim. Bugün hayalini kurduklarımız şeylerin yarın gerçekleşmesi yalnızca bizim elimizde…

Kadınların kendi haklarını savunmaları konusunda neler söylersiniz?

Her birey kendi haklarının bilincinde değil ne yazık.    Diğer bölgelere göre Biga'mızın bayanları bence bu konuda çok şanslı.  Tabi genel geçer bir kavram buda. Bilinçlenme, eğitim, zaman ve teknoloji ile değişiyor her şey.

2012 yılını geçirdiğimiz şu son günlerde herkesin planlarını yalnızca 2013 değil uzun uzun yıllar hayatlarında başarı ve huzurlu yaşamaları, hayat standartlarını en iyiye taşımaları için güzel şeylere çaba harcamalarını dilerim.

 YENİ YILIN SAĞLIK, MUTLULUK VE GÜZEL BİR GELECEK GETİRMESİ DİLEĞİ İLE… SAYGI VE SELAMLAR..

BETÜL YAŞASIN

TEŞEKKÜRLER...