Kendinizi tanıtır mısınız?                                

1975 yılında Biga 'da doğdum. ilk-orta ve lise öğrencilik hayatımı Biga'da tamamladım. Ticaret Meslek Lisesi 1994 mezunuyum. Halen  Üniversite öğrencisiyim.          

 İş hayatınızdan bahseder misiniz?                

Memur çocuğu olarak dünyaya gelmemin iş hayatıma da etkisi oldu. İş Hayatıma Lise çağlarında stajyer öğrenci iken başladım. Hiç boşluk vermeden değişik sektörlerde çalıştım. 8 yıldan bu yana Biga Tabaklar esnaf ve sanatkarlar odası Genel Sekreteri olarak görev yapıyorum. İşim insan odaklı bir iş. İnsan ilişkilerine önem verilmesi gereken bir iş. Başlıca görevim Odamıza kayıtlı olan üyelerimizin resmi kurum ve kuruluşlar ile aralarında köprü oluşturmak, sorunlarına çözüm üretmek, hangi konuda desteğe ihtiyaçları var ise Yönetim kurulumuz ile birlikte onlara destek olmak.

 Ayrıca Biga Kent Konseyinde Yönetim Kurulu üyeliği yapmaktayım. Kent Konseyinde Bayan olarak yer almaktan ayrıca gurur duyuyorum. Bayan gözü ile olayları yönetim kurulumuza aktarmak, çözüm önerileri sunmak güzel bir duygu.                   

Aile hayatınızdan bahseder misiniz?     

1996 yılında evlendim.1997 doğumlu 15 yaşında 1 oğlum var. Denizcilik Anadolu Meslek Lisesi 1 sınıf öğrencisi.  Onun geleceği için savaşıyorum.                    

İş Hayatınıza nasıl girdiniz?                  

Öğrencilik hayatımda stajyer olarak başladığım iş hayatı bana pusulam oldu. Aslında iş hayatıma başlarken kimsenin fikrini almadım. Rahmetli Babamın bile 3-5 gün sonra haberi oldu. Çocukluğumdan bu güne özgüveni tam olan birey olduğumdan kendi kararlarımı kendim aldım. Kararlarım sonucunda hatalarım yok denecek kadar az. Bu sebeple kararlarımı alırken kendime güvenim arttı. Şu anda bulunduğum mevkiimi bunun kanıtı olarak düşünüyorum.

Siyasetle aranız nasıl?           

Siyasetle aram iyi. Her siyasi görüşe saygı duyuyorum. (Bölücülük yapanlar hariç.)

Kadınların Siyasete girmesine nasıl bakıyorsunuz?     

Kadınların siyasette yer alması çok çok iyi. Kadınlarımızın olduğu topluluk daha ciddiyet kazanıyor. Bizim toplumumuzda bazen kadınlar ihtiyaçlarını, isteklerini dile getirirken kendi hem cinslerini görmek istiyor. Duygu ve düşüncelerini daha rahat paylaşıyor. Bu sebeple de siyasete giren kadınlar erkekler kadar başarılı oluyor. Bazen erkeklerin göremediğini kadınlarımız farklı bakış açılarıyla  dile getiriyor. Çözüm üretiyor.

Arkadaş toplantılarınız var mı? Benim her günüm arkadaş toplantıları ile geçiyor. Gündüz çalışıyor olmam sebebiyle genelde gece evlerde, çay bahçelerinde görüşüyoruz.Hiç boş vaktim kalmıyor desem inanırmısınız. Her davete icabet etmeye, misafir kabul etmeye, arayan arkadaşlarımın yanında olmaya bayılıyorum. Yetişemediğim zamanlarda oluyor, sitem eden arkadaşlarım da var. Doğduğum günden bugüne aynı şehirde yaşamanın sonucunda büyük bir arkadaş gurubum var. Zamanımın çocuğunu onlarla geçiriyorum. İş hayatı sebebiyle de yeni arkadaşlar ediniyorum. Yolda yürürken dahi arkadaşlarımla karşılaşmak, selam vermek hal hatır sormak bana büyük bir huzur veriyor. Arkadaş çevremin büyük olması benim onları sevdiğim gibi onların beni sevmeleri ayrıca mutluluk kaynağım.  Yaşadığım kötü günlerimi arkadaşlarımın sayesinde atlattım. Onların sayesinde sevinçlerimi daha büyük yaşadım. Bütün Arkadaşlarıma Sesleniyorum….İyi Ki Varsınız….. Hepinize Teşekkür Ederim….

Televizyon izler misiniz? Devamlı izlediğiniz bir dizi var mı?  Günlük Haberleri zamanım olursa izliyorum. Dizileri Kış aylarında gecelerin daha uzun olduğu dönemlerde izlemeye çalışıyorum, genelde arkadaş ortamlarında olmam nedeniyle takip ettiğim dizi yok.. Hayatı karşıdan izleyen olmak yerine kendi hayatımı yaşamayı tercih ediyorum.

Hobileriniz var mı?

Zamanım elverdiği ölçüde kitap okumaya çalışıyorum. Şu anda Mehmet Akif Ersoy'un Safahat adlı kitabına başladım. Örnek aldığınız bir lider- sanatçı- toplumunun önde gelen isimlerinden biri varmı varsa hayatınıza ne gibi katkısı oluyor?   Hayatımı yönlendirirken örnek aldığım kimse yok. İnsanların yaşadıkları çevrenin karakterlerini oluşturduğu kanaatindeyim. Çevremde de örnek gösterilen biriyim, başımın dik olması, ayaklarımın üzerinde duruyor olmam, mücadeleci yapıya sahip olmam başlıca nedenler..   Bigalı kadınlara neler önerir siniz? Bence insanlar hayatında yaşadıkları zorlukların üstesinden gelmeye caba göstermeli, zorluklardan yılmamalı. Hayatlarındaki mücadeleden hemen vazgeçmemeli, ne kadar olumsuzluk yaşasalarda kendi özgüvenlerini kaybetmemeli. Başlarını her zaman dik tutmaya karşılaştıkları haksızlıklarla savaşmaya haklarını aramaya çaba göstermeli. Yaşanan her zorluğun birde mükâfatı olduğunu unutmamalı.     Unutulmamalı ki şu anda böyle rahat yaşamamızın nedeni savaş dönemlerinde savaşan analarımız, bacılarımızdır. Onlar öyle zor günlerde inandıkları için savaşırken bizler böyle rahat ortamlarda  inandıklarımız ve sevdiklerimiz için savaşmak zorundayız.  Kadınların kendi haklarını savunmaları konusunda neler söylersiniz?  Bizler cepheye mermi taşıyan anaların torunlarıyız. Biga'mızda yaşayan hakkı aramakta zorlanan kadınlarımız olduğuna inanmıyorum. İletişim çağındayız, çoğu kadın çevresindeki arkadaşları tanıdıkları sayesinde bilgi sahibi olduğu haklarını sonuna kadar savunacak bir yapıya sahip olduğu kanaatindeyim. Son olarak halkımıza ve kadınlarımıza mesajınız nedir?

 Desteğe ihtiyaçları halinde de odamız olarak Kent konseyi olarak her zaman yanlarında olduğumuzu unutmamaları gerekir….