Kendinizi tanıtır mısınız?

Ben Özlem Kutlu.  8 Mart 1983 Ankara doğumluyum. NEW VİTAMİN CAFE' nin işletmecisiyim. İş hayatınızdan bahseder misiniz?

NEW VİTAMİN CAFE' nin işletmeciliğini yapıyoruz eşim ile birlikte. müşteri memnuniyeti önemli olduğu için sürekli takip etmek gerekiyor. Bu yüzden iş hayatım yoğun ve yorucu  , sürekli ayakta olmak zor tabi. Fakat kadınlarında iş hayatında olması çok gurur verici. Bu yüzden hiç sıkıntı duymuyorum. kendimi daha fazla geliştirmeye çalışıyorum. Çevremizdeki esnaf bayanlardan da çok büyük destek görüyorum. Ve hepsine çok teşekkür ediyorum desteklerinden dolayı.

Aile hayatınızdan bahseder misiniz?

3 yıllık evliyim. Ankara'dan Biga' ya gelin geldim. Kendi ailem annem, babam, kardeşlerim ve akrabalarımın çoğu Ankara'da. Biga ilçe olmasına rağmen gelişmiş bir yer insanları sevecen ve sıcak kanlı bu yüzden Biga'ya alışmak zor olmadı. Siyasetle aranız nasıl?

Siyaset bana biraz uzak kaldı. Çalıştığım için pek vakit bulup ilgilenemiyorum. ama zamanı olan kadınların ilgilenmelerini isterim. Kadınların siyasete girmesine nasıl bakıyorsunuz?

Her insanın siyasi düşüncesi olduğuna katıldığımdan dolayı bayanlarında siyasete girmesinde bir sakınca göremiyorum. Aksine çok daha güzel olur çünkü kadınlar daha hassas düşünüyorlar her şeyi bu yüzden kadın-erkek eşitliği var zaten.  Arkadaş toplantılarınız var mı?

Tabi ki çoğu bayan gibi arkadaş toplantılarımız var. gerçi çoğu iş yerimde de ziyarette bulunuyorlar ama hepsiyle bir arada olmak için toplantılar yapıyoruz ve çok güzel oluyor her bayana da öneriyorum vakit buldukça arkadaşlarıyla toplantılar yapsınlar.

Televizyon izler misiniz? devamlı izlediğiniz bir dizi var mı?

Pek zamanım olmuyor fakat zaman buldukça izlemeye çalıyorum. Genelde belgesel ve muhteşem yüz yılı izliyorum.

Hobileriniz var mı?

Tabi ki herkesin olduğu gibi benimde hobilerim var mesela yüzmek, tarihi yerleri gezmek ve ailemle zaman geçirmek.

Örnek aldığınız bir lider-sanatçı-toplumun önde gelen isimlerimden biri var mı ? varsa hayatınızda ne gibi katkıları oluyor ?

Tabi ki de ulu önder  Mustafa Kemal ATATÜRK en büyük örneğimiz. Onun ve arkadaşlarının bize sağladığı rahat ve hür bir şekilde hayatta yaşıyoruz. Biga kadınlara neler önerirsiniz?

her bayana çalışmayı tavsiye ederim. ekonomik özgürlüklerini ele almalarını ve özgüvenlerinin gelişmesi gerekiyor. Çalışmak insanı daha etkin kılar. Her insanın iş hayatına katılmalı diye düşünüyorum.

Kadınların kendi haklarını savunmaları konusunda neler söyleyebilirsiniz?

Eğitim şart diye boşuna söylemiyorlar. İnsanlar bilgilendirilse herkes hakkını koruyabilir. Türkiye'nin ekonomik ve yaşamsal durumu hakkında neler düşünüyorsunuz?

Günden güne daha iyiye gittiğini düşünüyorum. herkesin alım gücü artıyor. sosyal projeler daha çok artmaya başladı.

 Son olarak kadınlarımıza ve halkımıza mesajınız nedir?

Kimse kimseye ön yargıyla bakmadan yan yana omuz omuza birlik ve beraberlik içinde olunmasını diliyorum. Bu arada gazetenizde böyle bir köşe açtığınız için çok mutlu oldum ve bu köşede bana yer ayırdığınız için TEŞEKKÜRLER...