Kendinizi tanıtır mısınız?

Ben Türkan Ağırbaş. 23.06.1977 Biga doğumluyum. 20 yıldır Murat Ağırbaş ile evliyim. 2 çocuk annesiyim. 19 yaşında Gizem isminde bir kızım, 13 yaşında Barış isminde oğlum var. Güzel ve mutlu bir aileye sahibim. Ailemi çok seviyorum.

İş hayatınızdan bahseder misiniz?

İlk çalışma hayatıma küçük yaşta Diş Hekimi Hatice Dilek Yoldaş’ın yanında yardımcı olarak çalışma hayatına atıldım. Uzun süre Diş Hekimin yanında çalıştım. Evlendikten sonra bir süre çalışma hayatıma ara verdim. Birkaç yıl sonra ÇOMÜ’ de kantin bölümünde çalıştım. Ve son olarak da S.M.M Müşavir’ i olan Sezai Küçük’ ün bürosunda çalışan arkadaşlarıma çay hizmetinde bulunuyorum. 1 yıldır burada çalışma hayatıma devam etmekteyim. Ayrıca işimi ve çalışma arkadaşlarımdan memnunum. Severek onlara hizmet etmekteyim.

Aile hayatınızdan bahseder misiniz?

20 yıllık evliyim. 2 çocuk annesiyim. Biga’ da yaşıyoruz. Eşim, çocuklarım, annem ve babam ile birlikte yaşıyoruz. Eşim uzun yol şoförü olduğu için çoğu akşam evde bulunmuyor. Bu yüzden o burada olmadığı zaman sorumluluk benim üzerimde oluyor. Eşim ile birlikte gelecekte bizi mutlu edecek çocuklar yetiştirmekle meşgulüz.

Siyasetle aranız nasıl?

Siyasetle bir zamanlar ilgilendim. Fakat şuan iş ve ev hayatıma yoğunlaştığım için siyasetle pek ilgilenemiyorum. Ama zamanı olan bayanların ilgilenmelerini isterim.

Kadınların siyasete girmesine nasıl bakıyorsunuz?

Boş zamanı olan bayanların siyasetle ilgilenmelerini isterim. Çünkü siyaset zaman ister. Bende bir bayan olarak siyasetle uğraştım. Ve şuan da zamanım olsa tekrar uğraşmaya hazırım.

Arkadaş toplantılarınız var mı?

Arkadaş toplantıların tabi ki var ama gün şeklinde değil. Zaman buldukça arkadaşlarımla bir araya gelip sohbetimizi yapıyoruz.

Televizyon izler misiniz? Devamlı izlediğiniz bir dizi var mı?

Boş zamanlarımda televizyon izlemeye çalışıyorum. Devamlı takip ettiğim bir dizi yok. Genelde hepsini izlemeye çalışıyorum. Öyle dizi bağımlısı değilim.

Hobileriniz var mı?

Hobilerim müzik dinlemek, yürüyüş yapmak ve en önemlisi ailemle zaman geçirmek en büyük hobilerim arasında.

Örnek aldığınız bir lider-sanatçı-toplumun önde gelen isimlerinden biri var mı? Varsa hayatınıza ne gibi katkısı oluyor?

Örnek aldığım tek lider Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk. Başka örnek alabileceğimiz kimseyi aramaya gerek yok zaten.

Biga’ lı  kadınlara neler önerir siniz?

Biga’ lı kadınlara çalışmalarını kendi ayakların üzerinde durmalarını ve ekonomik özgürlüklerini ellerine almalarını boş zaman geçirmemelerini, önce kendileri için sonra da aileleri için çalışmalarını öneriyorum. Boş zaman Hiç zamandır.

Kadınların kendi haklarını savunmaları hakkında ne düşünüyorsunuz?

Kadın nerde olursa olsun haklı ise hakkını savunmalı. Hakkını aramaları. Kendilerini hiçbir zaman ezdirmemelerini tavsiye ediyorum.

Son olarak kadınlarımıza ve halkımıza mesajınız nedir?

Son olarak kadınlara çalışmalarını ve sosyal bir yaşam sürdürmeleri için ellerinden geleni yapmaları. Ve de Biga Çarşamba Postası Gazetesine biz bayanlar için böyle bir sayfa ayırdığı için çok teşekkür ediyorum.