Kendinizi tanıtır mısınız?

Ben Nihal Öztekin. EDESSA KUAFÖR işletmeciyim.11.11.1979 bursa doğumluyum. 14 senelik evliyim .12 yaşında bir oğlum 13 yaşında bir kız çocuğumuz var ve üçüncü bebeğimize 6 aylık hamileyim .

İş hayatınızdan bahseder misiniz?

10 yaşında çırak olarak kuaförde çalışmaya başladım. 4 kere Biga’da 1. oldum.. Biga’yı temsilen 2 defa c.kale gittim. 20 yasında ilk dükkanımı  İstanbul Çapa’da açtım, 8 yıllık işlettim 8 yıl sonra İstanbul da ki dükkanımı kapatıp Biga’ya geldim burada tekrar dükkan açtım EDESSA Kuaför olarak şuan da EDESSA Kuaför olarak bayanlara hizmet vermekteyim...

Aile hayatınızdan bahseder misiniz?

14 yıllık evliyim bir kızım bir oğlum var bir oğlum da yolda 6 aylık hamileyim. Çok değer verdiğim bir eşim var. Hayatını benimle paylaştığı için hatta eşim Mehmet Öztekin’e TEŞEKKÜR ederim.

Siyasetle aranız nasıl?

Siyasetten pek anladığım söylenemez pek ilgilenmem siyasi bir görüşürüm var desem de yalan söylemiş olurum bana göre partiler değil daha çok şahıslar önemlidir.

 Kadınların siyasete girmesine nasıl bakıyorsunuz?

 Bence iyi bir şey ama benim yapabileceğim bir şey değil maalesef. Kendine güvenen bayanların siyasetle ilgilenmelerini isterim tabi ki.

Arkadaş toplantılarınız var mı?

Motor kulübümüz var orda ki arkadaşlarla toplantılarımız oluyor. Genel de faaliyetler yarışmalar gibi. Bu arada eşim Biga motor kulüp başkanı.

Televizyon izler misiniz? Devamlı izlediğiniz bir dizi var mı?

Vakit buldukça televizyon izlerim genelde belgesel severim hayvanlarla ilgili yada tarihi anlatan şeyler daha çok ilgimi çekiyor.

Hobileriniz var mı?

Eşim Biga motor kulübü başkanı olduğuna göre tabi ki de motorla gezmek,şiir yazmak , festivallere katılmak, piknik yapmak, ailemle güzel zaman geçirmek.

Örnek aldığınız bir lider-sanatçı-toplumun önde gelen isimlerinden biri var mı? Varsa hayatınızda ne gibi bir katkısı oluyor?

 En güzel örnek aldığım kişi babam ve eşim .hayata olan bağlılıkları neşeleri kendilerine olan güvenleri en bitik zamanlarda bile ayağa kalkabilmeleri.Her konu da bana çok büyük destek oldular. İyi ki varlar.

Bigalı kadınlara ne önerirsiniz?

Üretken olmalarını isterim her şey den önce . işleyen demir pas tutmaz misali. Her kadının kendi ayakları üzerinde durmasını savunan bir kadınım. Biz toplum olarak küçük şeylerden mutlu olmasını bilemiyoruz. Mesela hiç bir insan sunu düşünmez hiç bir zaman için bu kadar genç olamayız çocuklarımız hiç bir zaman için küçük kalmayacak karsımızdaki insanı bir daha göremeye bileceğimizi sesini duyamaya bileceğimizi düşünmüş olsak herhalde bu kadar çok kalp kırmayız.

Kadınların kendi haklarını savunmaları konusunda neler söyleyebilirsiniz?

Her insan için kendi hakkını savunuyor olması güzel bir şey fakat tabi ki başkalarının haklarına da önem vererek ilk olarak kendi haklılığımızı kafamızda yargılayarak kendimizi muhasebeye çekerek yola çıkmalıyız bence.

Türkiye’nin ekonomik ve yaşamsal durumu hakkında neler düşünüyorsunuz?

ekonomik olarak da yaşamsal olarak da iyi bir durumda olduğumuzu düşünüyorum bence özellikle dış ülkelerin çoğuna baktığımızda kötü örneklerini gördükçe insan haline şükür ediyor.Doğa olarak da insanları olarak da  ben memleketimi seviyorum.

Son olarak kadınlarımıza ve halkımıza mesajınız nedir?

İçlerindeki yaşama gücünü asla yitirmesinler. Ve bilsinler ki insan dürüstse hiç bir zaman için Allah onu yarı yolda bırakmaz. Her şey bitti derken bile bir başlangıç görebiliyorsa insan işte o zaman insanlığını yitirmemiştir.

TEŞEKKÜRLER….