Kendinizi tanıtır mısınız?

-Ben Gül Karagöz. 1969 Biga Kemer doğumluyum. Biri oğlan biri kız iki evladım var. Biga Lisesi mezunuyum.                               

İş hayatınızdan bahseder misiniz?

-Eşimle birlikte halı perakende satış işiyle uğraşıyoruz. Ben Biga şubede eşim Çan şubede halkımıza hizmet sunmaktayız.

Aile hayatınızdan bahseder misiniz?  

-Eşim, ben ve kızım Biga'da yaşıyoruz. Oğlum Çanakkale'de Anadolu lisesinde öğrenim görüyor.

İş Hayatınıza nasıl girdiniz?                              

- İş hayatına başlamam biraz şakayla karışık oldu. Çocuklarım büyüdüğü için monoton ev hanımlığı beni sıkmaya başladı. Bekarlık hayatımda, iş hayatına alışkın olduğumdan eşime çalışmak istediğimi söyledim. Baştan şaka olduğunu düşünerek tamam dedi, sonra bir sabah ondan önce uyanıp hazırlandım. Ben dükkana gidiyorum deyip evden çıktım. Geldiğim gibi dükkanda ummalı bir temizlik ve düzen işine giriştim. Bu eşimin de hoşuna gitti. Daha sonra bir baktım ki daimi çalışan oldum.

 Siyasetle aranız nasıl?

-Siyaseti çok seviyorum. Allah izin verirse ilerki yaşantımda çocuklarım okullarını bitirip meslek sahibi olduğunda siyasette aktif görev almayı arzuluyorum. Ama şuan benim için erken çünkü sosyo-ekonomik durumlar daha ön planda.                             

Kadınların Siyasete girmesine nasıl bakıyorsunuz?

-Kadınların siyasete girmesini çok arzuluyorum. Fakat bir kesimden yani okumuş, kültürlü kadın zaten kendini savunur, öz güveni gelişmiştir.    Önemli olan kırsal kesimdeki kadınlarımızı eğitip siyasete sokmak bununla ilgili çalışmalar görmek beni daha çok mutlu eder.                       

Arkadaş toplantılarınız var mı?                                    

-20 senedir görüştüğüm arkadaşlarım var.Onlarla zaman zaman bir araya gelip sohbet ediyoruz.

Televizyon izler misiniz? Devamlı izlediğiniz bir dizi var mı?                               

-Akşamları yorgun olmazsam seyrediyorum. Açık oturum ve sağlık programlarını seviyorum.

Hobileriniz var mı?

-Hobilerim olarak şiir yazmayı, kitap okumayı, yüzmeyi ve gezmeyi seviyorum.

Örnek aldığınız bir lider- sanatçı- toplumunun önde gelen isimlerinden biri var mı? Varsa hayatınıza ne gibi katkısı oluyor?             

-Kimseyi örnek olarak almıyorum. Çünkü kimsenin yaşantısı kimseye uymaz. Birini çok fazla örnek almak insanı kişiliğinden uzaklaştırır. Taklitçiliğe sürükler, ama sanatçı olarak, Kıraç'ın yaptığı müziği seviyorum, siyasetin içinden de çok beğendiğim kişiler var.

Bigalı kadınlara neler önerir siniz?            

-Bigalı kadınlara şunu öneriyorum deyip ahkam kesmek haddim değil. Kendine özgüveni olan kadın zaten iyi bir anne, iyi bir eş ve iyi bir üreticidir. Çok fazla tüketici olan gruplara zaten ne önerseniz boştur, sonuç alamazsınız.

 Kadınların kendi haklarını savunmaları konusunda neler söylersiniz?                           

- Bir anne olarak bütün kesimlerdeki kadınları yaşam şartlarının iyi olmasını isterim ki iyi eğitimli çocuklar yetiştirsinler. Bilinçsizce kendini savunmak önemli değil. Önemli olan seviyeyi koruyarak kendini savunmaktır. Konuşmalarda çirkinleşip sonradan pişman olunacak şeylerin savunma olarak adledilmesi bence yanlış, önce eğitim diyorum.

Türkiye'nin ekonomik ve yaşamsal durumu hakkında neler düşünüyorsunuz?           

-Çok güzel şeyler söylemeyi bütün insanlar için çok isterdim fakat ekonomideki tutarsızlık güzel tablo çizmemi bütün insanların yaşam standardını yükselteceğini söylememi engelliyor.

Son olarak halkımıza ve kadınlarımıza mesajınız nedir?               

-Son olarak bütün insanlar için her şeyin en güzelini temenni ediyor. Allah herkesin yolunu açık etsin dileklerimle sağlık, mutluluk ve hayırlı kazançlar diliyorum.