Kendinizi tanıtır mısın?

Öncelikle merhaba. Ben Gizem Şen. Dört kişilik bir ailenin büyük çocuğu olarak, 22.04.1988 de Biga’ da doğdum. İşletme fakültesi mezunuyum. Özel Biga Can Hastanesinde çalışıyorum.

İş Hayatınızdan Bahseder misiniz?

2009 yılından bu yana Bölge hastanesi olan, Özel Biga Can Hastanesinde Banko Sorumlusu olarak görev yapıyorum.

Aile Hayatınızdan Bahseder misiniz?

Evli değilim ve ailemle yaşıyorum. Çoğu ailede olduğu gibi üzüntülerimi ve mutluluklarımı dilediğim gibi paylaşabildiğim harika bir aileye sahibim.

Hobileriniz Var mı?

Tiyatro önde gelen hobilerimden biri. Üç yıl amatör olarak doğtaş tiyatrosunda oynadım. Ayrıca, “ Çemberimde Gül Oya” isimli kısa filmde rol aldım. Bunların dışında dostlarımla vakit geçirmeyi, kitap okumayı ve şarkı söylemeyi seviyorum.

Kadınların Çalışma yeri konusunda ne düşünüyorsunuz?

Çalışma yaşamında, kadınların yeri her geçen gün artıyor ve kadınların bu sorumluluğa sahip olabilmeleri toplum refahında da artışa neden oluyor. Kendine güvenen, güçlü ve eğitimli kadınların var olmasının, çok daha başarılı ve bilinçli bir neslin yetişmesinin önemli bir yolu olduğunu düşünüyorum.

Kadının İş Hayatında Maruz Kaldığı Olumsuzluklar Nelerdir? Bunun
Üstesinden Nasıl Gelinebilir?

İş hayatındaki olumsuzluklar, kadın ya da erkek için çok fazla ayrım gösterdiğini sanmıyorum. Ancak kadınların, olumsuzluklarla başa çıkma yöntemleri çok daha geniş açılı ve detaylı.Kadınlar çözüm bulmada çok daha pratik..

Hem İş Hayatı Hem Ev Hayatını Yürütmek Zor Olsa Gerek. Bu Durumun Üstesinden Nasıl Geliyorsunuz?

 Evli olmadığım için ailemizin sorumluluğu canım annemde. Ben yardımcı rolünü üstlendiğimden herhangi bir zorluk çekmiyorum ancak çevremdeki arkadaşlarımda gözlemlediğim kadarıyla oldukça zor. Gündüz mesaisini bitirdikten sonra evde yeni bir mesaiye başlıyorlar..

Ekonomik Özgürlük ve Kadın İlişkisini Nasıl Açıklarsınız?

Ekonomik özgürlük, kadının kendine güvenini kazanması açısından oldukça önemli bir kriter. Kendine güvenen ve güçlü bir kadın ise toplumda çok daha belirgin bir yere sahip olacaktır.

Kadına Şiddete Nasıl Bakıyorsunuz? Çevrenizde bu Duruma Maruz Kalanlar Var mı?

Kadına ve her türlü şiddete karşıyım ve kınıyorum. Çevremde bu duruma bire bir şahit olmadım ama çoğu kapalı kapılar ardında yaşandığına dair şüphelerim kuvvetli. Çoğu kadın bu durumu utandığından veya çözüm yolu bulamadığından saklıyor bence.

Sizce Eğitim Kadına Şiddete Çare Mi?

Evet eğitim çaredir. Ancak kişilerin hangi üniversiten mezun olduklarının ya da eğitim düzeylerinin önemi yok. Önemli olan, aile içi eğitim, aile yaşantısı ve kişinin aile bireylerinden gördüğü muamele.. Ben bireylerin çocukluk dönemlerinde edindiği davranış kültürünü, kendi kurduğu ailesine aynen yansıttığı görüşündeyim.

Kadının Toplumsal Yeri Konusunda Ne Düşünüyorsunuz?

Kadın toplumda önem arz ediyor. Çünkü, eşimizi, dostumuzu, öğretmenimizi, yöneticimizi, idol edindiğimiz ya da eleştirdiğimiz herkesi bir kadın yetiştiriyor.

Sizce Huzurlu Bir Aile Ortamı İçin Kadına Neler Düşüyor?

Huzurlu bir ailenin tüm sorumluluğu kadına ait olmasa da, huzur için gerekli alt yapıyı oluşturan kişi kadındır. Eşlerin birbirine duyacağı saygı, sevgi ve anlayışın huzur ortamını kendiliğinden oluşturacağına inanıyorum.

Bakımın Kadın Hayatındaki Yeri Nedir?

 Bakımlı olmak her insanda, özellikle kadında özgüveni her daim canlı tutar, mutlu hissettirir. Kadınların aynaya bakmaktan vazgeçmemelerini diliyorum..

Son Olarak Kadınlarımıza Neler Söylemek İstersiniz?

 Lütfen tüm kadınlarımız gülümsesin! Çünkü mutlu bir kadın, dünyada cennet gibi bir hayatı yaşamanın başlangıcıdır.

Bana düşüncelerimi paylaşma imkanı tanıdığı için başta Kadir beye tüm Çarşamba postası ekibine teşekkür ederim. Başarılar diliyorum..