1-Kendinizi tanıtır mısınız?

- 14,06,1989 tarihinde İstanbul’ da doğdum. İstanbul’daki  Lise hayatımın ardından Çanakkale onsekiz mart üniversitesi, biga iktisadi ve idari bilimler Fakültesi’ni kazanarak Biga’ya yerleştim. Ardından aynı üniversitenin sosyal bilimler enstitüsünde yüksek lisans eğitimime başladım. Bu esnada Biga’de yer alan Ercan Elektronik’te faal biçimde çalışma hayatına atıldım. Şuanda hem yüksek lisans eğitimime hemde çalışma hayatına devam etmekteyim.

2-İş hayatınızdan bahseder misiniz?

- Çalışan bir kadın olarak sorumluluklarımız oldukça fazla. İş hayatım yoğun tempoda ilerlemekte.

3-Aile hayatınızdan bahseder misiniz?

-Ailem İstanbul’da yaşamakta. Gerek öğrenciliğim sürecinde gerekse Biga’da çalışmam nedeniyle ailemle çok sık görüşememekteyim. Fakat sık sık iletişim halindeyiz. Babam ve Annem kendi işimiz olan bir tekstil atölyesinde beraber çalışmaktalar. Bir kız bir erkek kardeşlerim var. Kız kardeşim bu sene İstanbul Üniversitesini kazandı, erkek kardeşim ise lise son sınıfta okumakta, aynı zamanda da dersane takviyesiyle üniversite sınavlarına hazırlanmaktadır.

  4-İş Hayatınıza nasıl girdiniz?

- Biga’da yüksek lisans yapmaya karar verdiğimde, çalışarak bunu yapabileceğime aynı anda karar vermiş oldum. Lisans hayatımın ardından kısa süreli bir boşluktan sonra ilk olarak yarım zamanlı sonrasında tam zamanlı olarak iş hayatına girmiş bulundum.

5-Siyasetle aranız nasıl ?

- Siyaset hayatımızın her anında var olan bir gerçek. İnsanlar ne kadar ilgilenmediklerini söylemiş olsalar da hayatın bir anında bir şekilde kendilerini siyasetin bir unsuru olarak görebilirler. Çok fazla kafa yormayla umursamama arasında bir noktada olduğumu düşünüyorum.

6-Kadınların Siyasete girmesine nasıl bakıyorsunuz?

- Sevindirici bir durum olarak niteliyorum. Kadınlar hayatta her anda yaşamın içindeler. Siyaset de kadınların yer alması gereken bir kurumdur aslında.

7-Arkadaş toplantılarınız var mı?

-Çok sık olmasa da evet. İş ve okul temposunda zaman ayırabildiğim kadarıyla.

8-Örnek aldığınız bir lider- sanatçı- toplumunun önde gelen isimlerinden biri varmı varsa hayatınıza ne gibi katkısı oluyor?

-yoook

9-Bigalı kadınlara neler önerir siniz?

- Bigalı kadınlara istediklerini eşlerine kabul ettirmenin bir yolunu bulmalarını öneririm. Özellikle çalışma konusunda. Çalışmak erkeklere has bir şey değildir. Çalışmak kadının kendine olan güvenini sağlamlaştırır, ayaklarının yere daha sağlam basmasını sağlar. Kadınlara çalışmalarını, aktif olmalarını, özgüvenli olmalarını öneririm.

10-Kadınların kendi haklarını savunmaları konusunda neler söylersiniz?

- İnsanın kendi hakkını savunmasından daha doğru bir davranış söz konusu değildir. Bu durum sadece kadınlara özgü bir durum olmaktan öte tüm bireyler için geçerlidir. Genel anlamda değerlendirmek gerekirse toplumumuzda kadınlar gerek eğitim seviyesinin düşüklüğü gerekse aile baskısı sebebiyle sessiz kalmış durumdadırlar.

Bu durumun önüne geçilebilmesi tamemen sorunun kaynağına inmeyle düzelebilecek bir durumdur. Bu da zeten eğitimin erkekler için olduğu kadar kadınlar içinde önemli olduğu düşüncesine dayanır.

11-Türkiye'nin ekonomik ve yaşamsal durumu hakkında neler düşünüyorsunuz?

-Türkiye gelişmekte olan bir ülke konumundadır. Ekonomik açıdan değerlendirildiğinde en zenginler ve en fakirler arasındaki uçurumun çok büyük olduğu görülmektedir. Kişinin Yaşam standardını maddiyatının belirlediği düşünüldüğünde  de durum aynıdır.

12-Son olarak halkımıza ve kadınlarımıza mesajınız nedir?

-Mesajım, kişinin özellikle de kadınların kendi gelişimine, yaşları ne olursa olsun, önem vermesi konusunda olabilir.