Kendinizi Tanıtır mısınız ?

Ben Duygu Kayaoğlu. 18.07.1986 Bulgaristan doğumluyum. Türkiye’ye 1989 yılında ben 3 yaşında iken geldik ve İzmir’e taşındık.İlk-orta-lise eğitimimi  İzmir’de tamamladım.Daha sonra Çanakkale 18 Mart Üniversitesi  Biga İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesinde, Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Bölümünü okudum. Üniversiteden 2008 yılında mezun oldum.2008-2009 yılları arasında  dil eğitimi için yaklaşık bir yıl İngiltere’de kaldım.2011 yılında evlendim.Ve eşimin tayini nedeniyle Biga’ya  tekrar taşındım.

İş Hayatınızdan Bahseder misiniz ?

İş hayatım üniversite döneminde yaz aylarında yaptığım stajlar ile başladı.Sonrasında  İngiltere’de  çalıştım.İngiltere’den sonra İzmir Feka İnşaatta başladığım İnsan Kaynakları alanındakigörevime 2012 yılı Mayıs ayından beri  Doğtaş’ta İnsan Kaynakları Sorumlusu olarak devam etmekteyim.

Aile Hayatınızdan Bahseder misiniz?

 Çok değer verdiğim ailem İzmir’de yaşamaktadır.Annem ve Babamda emekliler. Emekliliğin tadını çıkararak hobilerini yapmaya çalışmaktadırlar. Kardeşim Eskişehirde Elektrik ve Elektronik Mühendisliği okumaktadır.Eşim ise Biga Devlet Hastanesinin Acil Servis Sorumlusu ve Doktoru’dur.Bir de bana çok emeği geçmiş olan canım babaannem var. Ailem birçok konuda örnek kişilerden oluştuğu için çok şanslı bir insan olduğumu düşünüyorum.

Arkadaş Toplantılarınız Var mı ?

Eşimin doktor arkadaşlarıyla ve Doğtaş’tan çalışma arkadaşlarımla çok sık bir araya gelmekteyiz. Eğlenceli bir arkadaş grubuz var.Yoğun iş tempomuza ve Biga’da imkanlarımızın çok kısıtlı olmasına rağmen çok kaliteli vakitler geçiriyoruz.

Televizyon İzler misiniz ? Devamlı İzlediğiniz bir dizi var mı?

Televizyon çok izlediğim söylenemez. Daha çok evde film izlemeyi ve kitap okumayı tercih ediyorum. Dizi olarak Dexter ,Game of Thrones,WalkingDead ,Rome izliyorum.

Hobileriniz var mı?

Farklı kültürleri keşfetmeyi,görmeyi çok seviyorum.Biga’ya taşınmadan önce daha sıkyurt içi ve yurt dışı gezilerim oluyordu,şimdi iş yoğunluğum nedeniyle çok fırsat bulamıyorum.Geziler dışında kitap okumayı çok seviyorum.Eşimle birlikte oluşturduğumuz güzel bir kütüphanemiz var.

Bigalı Kadınlara Neler Önerirsiniz ?

Sadece Bigalı bayanlara değil genel olarak tüm bayanların eğitim seviyesinin yükseltmeleri mutlaka gerekmektedir. Bunun yanında sosyal aktiviteler yapma, iş hayatında var olma,kendilerini geliştirebilecekleri kurslara katılarak kişisel gelişimlerini arttırıcı faaliyetlerde bulunmaları gereklidir.Sadece evine ,çocuğuna veya eşine kendini adamış ,kendine zaman ayırmayan bir kadının  çok verimli olmadığını düşünüyorum.

Saygı ve Sevgilerimle;