1-Kendinizi tanıtır mısınız?

Adım Ayşe Duman, 1971 Tokat doğumluyum. Evliyim 2 kız 1 erkek evlada sahibim.

2-İş hayatınızdan bahseder misiniz?

İş hayatıma 2010 yılında başladım.

3-Aile hayatınızdan bahseder misiniz?

Biz Biga’ya eşimin memuriyeti dolayısıyla 1996 yılında geldik. En büyük kızım İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi Son sınıfta okumakta. Diğer kızım Atatürk Anadolu Lisesi son sınıf öğrencisi, Biga’da doğan oğlum da bu sene Bursa Fen Lisesi 1. sınıf öğrencisi. Allah herkesin çocuğuna sağlıklı uzun ömürler versin.      

4-İş Hayatınıza nasıl girdiniz?

Eşimin sayesinde kendimi iş hayatının ortasında buldum. Eşim çalışmakta olduğu kurumun hizmet binası inşaatı ile ilgilenirken inşaat plan proje çıktılarını Biga’da çıkarılmadığını, her proje çıktısında Çanakkale’ye gidip geldiğinden İlçemizdeki bu eksikliği fark ederek fikir alışverişinde bulunduk ve böylece bu işe girmeye karar verdik.

Ama iş sadece ozalitle kalmayıp büyük şehirlerde olduğu gibi Copy Center yapmaya karar verdik. Bununla ilgili olarak Bursa’da kısa bir eğitim aldım. Yapmış olduğum işin içerisinde fotokopi, renkli fotokopi, A0 çıktı, Digital baskı, Transfer baskı işlerini yapmaya başladım. Bunun yanı sıra hediyelik eşya, kartvizit, el ilanı, broşür, tshirt baskı, kupa, plaket, madalya, bardak, puzzle, Canvas tablo vs. baskısı ile promosyon ürünleri de yapmaktayız.

Gördük ki Biga’da böyle bir eksiklik gerçekten varmış, bu konuda çok takdir aldık. Allaha çok şükür 17 yıldır Bigadayız. Kendimizi bir Biga’lı gibi hissediyoruz.Bizi seven dostlarımızın desteği ile de işlerimiz çok kısa zaman da istenilen seviyeye geldi.

5-Siyasetle aranız nasıl ?

Ben siyasetle ilgilenmiyorum. Ama ülkemize, insanımıza hizmet edecek kim olursa olsun siyasi görüşüne bakmadan desteklerim.

6-Kadınların Siyasete girmesine nasıl bakıyorsunuz?

Bence kadınlar siyasette olmalı. Her alanda olması gerektiği gibi. Çünkü kadınların bakış açılarının her yerde olumlu sonuçlar doğuracağına inanıyorum.

7-Arkadaş toplantılarınız var mı?

 Var. Arkadaşlarımla birlikte olmaktan ve sohbet etmekten çok zevk alıyorum.                                                                                                        

8-Televizyon izler misiniz? Devamlı izlediğiniz bir dizi var mı?

İzlerim,  TRT-1 Seksenler dizisi ve TRT Müzik kanalı favorimdir.

9-Hobileriniz var mı?

Müzik dinlemeyi, çocuklarımın sevdiği yemekleri yapmayı ve eşimle birlikte yürüyüş yapmayı severim.

10-Örnek aldığınız bir lider- sanatçı- toplumunun önde gelen isimlerinden biri varmı varsa hayatınıza ne gibi katkısı oluyor?

Ülkemiz için güzel şeyler yapan duruşu, özel hayatı, kişiliğiyle bana hitap eden kişileri örnek alırım.

11-Bigalı kadınlara neler önerir siniz?

Ben Biga’lı kadınların azimli ve çalışkan olduklarını düşünüyorum. Böyle de devam etmelerini temenni ediyorum.

12-Kadınların kendi haklarını savunmaları konusunda neler söylersiniz?

Kadınların haklarını savunmalarına gerek kalmayacak güzel şeylerin olmasını isterim. Ama savunulması gereken yerde de haklarını sonuna kadar savunmaları gerektiğini düşünüyorum.

13-Türkiye'nin ekonomik ve yaşamsal durumu hakkında neler düşünüyorsunuz?

Ben temennide bulunmak istiyorum. İnşallah ülkemiz ve insanımız için çok güzel şeyler olur.

14-Son olarak halkımıza ve kadınlarımıza mesajınız nedir?

Ben bu işe başladığımda işle ilgili hiçbir bilgim yoktu. Ama şunu öğrendim ki azmin elinden hiçbir şey kurtulamıyormuş. Kadınlara son olarak mesajım şudur; Biz Türk kadınları istersek Allahın izniyle herşeyin üstesinden gelebiliriz.