Kendinizi tanıtır mısınız?

Ayşenur ATAY GÖZDE. 1984 Biga doğumluyum. 08.08.08'de Hasan GÖZDE ile yaptığım mutlu bir evliliğim var. 08.06.2012 tarihinde mutluluğumuzu arttıran kızımız Elifnaz GÖZDE aramıza katıldı.

İş hayatınızdan bahseder misiniz?

2001 yılı itibari ile stajyer olarak başladığım DOĞTAŞ Mobilya'da Raporlama Uzmanı olarak görevime devam etmekteyim.

Aile hayatınızdan bahseder misiniz?

 4.5 yıllık evliyim. Eşimle aynı işyerinde tanıştık ve ikimizde Doğtaş Mobilya'da çalışıyoruz. Mutlu, huzurlu ve sakin bir aile yaşantımız var. 8 Haziran'da aramıza katılan kızımız Elifnaz ile mutluluğumuz daha da arttı.

İş Hayatınıza nasıl girdiniz?

 Ticaret Lisesi stajı ile görevime başladım. Üniversite okuduğum dönemlerde de part time olarak iş hayatıma devam ettim.

Siyasetle aranız nasıl ?

Bu güne kadar siyasetle hiç ilgilenmedim ve ilgilenmiyorum.

Kadınların Siyasete girmesine nasıl bakıyorsunuz?

Siyasetle ilgilenmek için zaman ayırmak gerekir. Zaman bulabiliyorlarsa ve ilgileniyorlarsa, kadınlarında siyasete girmeleri gayet doğal.

Arkadaş toplantılarınız  var mı?

Arkadaşlarımızla sık olmasa da nadiren görüşüyoruz. Kızımız çok küçük olduğu için programlarımız hep onun üzerine odaklı. Zaman buldukça görüşmelerimiz oluyor. Televizyon izler misiniz? Devamlı izlediğiniz bir dizi var mı?

 Televizyon izliyorum. Eski dönemlere ilgim olduğu için devamlı olarak 'Muhteşem Yüzyıl' izliyorum.

Hobileriniz var mı?

Müzik dinlemek hayatımdaki vazgeçilmezlerden biri. Bunun yanında gezmeyi ve yeni insanlar tanımayı çok seviyorum.

Örnek aldığınız bir lider- sanatçı- toplumunun önde gelen isimlerinden biri var mı varsa hayatınıza ne gibi katkısı oluyor?

Örnek aldığım ve alınacak bir lider Mustafa Kemal ATATÜRK tabiî ki. Tüm Türkiye'ye katkısı olan bir liderin benim üzerimdeki etkisi çok fazla. Onun izinde yürümeye devam ediyorum ve her zaman hayatım bu yönde devam edecek.

Bigalı kadınlara neler önerir siniz?

Kendi ayakları üzerinde durmaları gerektiğini savunuyorum her zaman. Evde olsalar bile kendilerini geliştirecek birçok etkinliğe katılmaları gerekmektedir. Bunun içinde Bigalı kadınlarımıza imkanlar sunulmalıdır.

Kadınların kendi haklarını savunmaları konusunda neler söylersiniz?Her kadının ekonomik özgürlüğü veya birikimi mutlaka olmalı. Hayatın bizlere neler getireceğini yarın neler olacağını bilemeyiz. Herkes geleceğini güvence altına almalıdır.

Türkiye'nin ekonomik ve yaşamsal durumu hakkında neler düşünüyorsunuz?

Ekonomik olarak en zor şartlarda yaşayan ülke Türkiye olduğunu düşünüyorum. Dışarıdan aldığımız doğalgaz için bile bu kadar masrafla alt yapısını güçlendirmemizi doğru bulmuyorum. Türkiye'de ya çok lüks yaşarsınız ya da en diptesiniz. Asgari ücretle yaşayan bireylerin sosyal yaşantısının var olduğunu düşünmüyorum. Herkes kendi geçim derdine düşmüş. Ekmeğin aslanın ağzında olduğu dönemlerin özlendiği bir zaman dilimindeyiz. Ekmek çoktan aslanın midesine inmiş. Allah herkesin yardımcısı olsun.

Son olarak halkımıza ve kadınlarımıza mesajınız nedir?

 Halkımız için şunu söyleyebilirim ki; Herkes kendi hayatını yaşar. Biga'da ben şunu görüyorum ki herkes başkaları için yaşar olmuş hayatını. O ne der, bunu yapsam ayıplanır mıyım? Çevre baskısı üzerimize pusu kurmuş sanki. Hayatınızı çevreye göre kısıtladığınız zaman daha çok hata yapar hale geliyorsunuz bunun farkında mısınız? Hayat çok kısa. Her şeyi dilediğiniz gibi kendiniz için yaşayın. Söylemek istediğim son şey; HERŞEY GÖNLÜNÜZCE OLSUN. Saygılarımla…