İsmail Güven > 0536 593 72 68

Cumhuriyet Mahallesi Muhtarı İsmail Güven

1.Kendinizi Tanıtır Mısınız?

10 Mart 1975 tarihinde Biga’da doğdum 1987 öğretim yılında Fatih İlköğretim Okulundan mezun oldum. Evli bir kız çocuğu babasıyım. 20 yıldır sebze ve meyve ticaretiyle uğraşmaktayım. Gıda ve Pazarcılık Derneğinde 6 yıl yöneticilik, Çiçeklidedespor Kulübünde ise 4 yıldır yönetim kurulu üyeliği yapmaktayım. 2012 yılında Cumhuriyet Mahallesinin mevcut muhtarı Ahmet Yörük kaza geçirip görevini yapamadığı için 1 yıldan fazla bir süre bilfiil muhtarlık görevini yürüttüm.

2.Çalışma Koşullarınız Nasıl?

Halkıma mahalle sakinlerine hizmet etmekten mutlu olduğum için çalışma koşullarımı da seviyorum.  Muhtarlık görevini yürütenlere yapılan son zamdan memnunum. Fakat emekli olmayan muhtarların bağ-kur ödeme konusunda sıkıntı yaşıyorlar.

3. Cumhuriyet Mahallesinin en önemli problemleri nelerdir?

Cumhuriyet Mahallesinden direk Ada Mahallesine minibüs hattı yok. Ada Mahallesine gitmek isteyen vatandaşlarımız Halkbank’ın karşısına kadar minibüsle gidebiliyor. Ada Mahallesine gitmek için oradan tekrar minibüse binmek zorunda kalıyor. Bu sorunun çözülmesi gerekir.

Bademlik Sokağında ise doğalgaz ihtiyacı var. Aynı zamanda altyapı sorunlarımız var. Biga Belediyesiyle bu konularda sürekli istişare halindeyiz.

4. Aile Hekimliği Uygulamasından Memnun musunuz?

Mahallemizde Aile Hekimliği uygulaması yürüten doktorlardan memnunuz. Fakat Cumhuriyet Mahallesi TOKİ’lerinde ikamet edenler Aile Hekimliği uygulamasıyla ilgili sıkıntılar yaşıyorlar.

5. Son Olarak Mahalle Sakinlerine Bir Mesajını Var Mı?

7/24 Mahalle sakinleri bana ulaşabilir. Mahallemizle ilgili kimin ne sıkıntısı varsa, bizi arayabilir…