Mustafa Kurt > 05353514100

Sakarya Mahallesi Muhtarı Mustafa Kurt

Kendinizi tanıtır mısınız?

1965 yılında Biga’da doğdum. Eğitimimi Biga’da tamamladıktan sonra 1990 yılında Sakarya Mahallesinde Kahvehane İşletmecisi olarak iş hayatına başladım. Üç dönem Biga Kahveciler Odası Yönetim Kurulu Başkan Vekilliği görevini yürüttüm. 1995 yılında Biga Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifinin yönetim kurulunda yer aldım. Halen bu kooperatifin Başkan vekilliğini yürütüyorum.  Evli ve iki çocuk babasıyım.

Çalışma Koşullarınız Nasıl?

Çalışma koşullarından memnunum. Muhtarlık maaşlarına yapılan son zam da uzun zamandır muhtarların talep ettiği bir durumdu. Fakat Muhtarların bir kaç sıkıntısı daha hale devam ediyor. Mesela emekli olmamış muhtarlar BAĞ-KUR  ve sigortalarını ödeme konusunda sıkıntı yaşıyorlar.  Bir de Biga’da tüm muhtarların muhtarlık yeri var. Bir tek Sakarya Mahallesinin yeri yok. En kısa zamanda yer sorununun çözülmesini bekliyoruz.

Sakarya Mahallesiyle İlgili Başlıca Sıkıntılar Neler?

Altyapı konusunda Mahallemizin sıkıntıları var. 112 Acil Şirintepe ve Hamdibey Mahallesinde var. Bu dönem Sakarya Mahallesinde de 112 Acil’in olması için elimizden geleni yapacağız. Bir de Sakarya Mahallesinde Geleneksel hale gelen iftarı, genişletip devam ettireceğiz.  Belediyemize her türlü sıkıntımızı belirtiyoruz.  Belediyemizle sürekli istişare halindeyiz.

Sakarya Mahallesinin Aile Hekimliğiyle İlgili Düşünceleri Nedir?

Mahallemizin büyük olmasından dolayı hekimlerimiz yetersiz geliyor.  Fakat Doktorlarımızdan memnunuz.

Son olarak Mahalle halkına ne söylemek istersiniz?

Mahalleyle ilgili her sorunda mahalle sakinleri bana ulaşabilir.