AHMET AYDIN>0537 505 4651

Kendinizi Tanıtırmısınız?

1944 yılında Biga Otlukdere köyünde doğdum. 1958 – 1959 yılında ilkokulu bitirdikten sonra İlçemiz Biga’ ya geldim. 1964 – 1966 yılında askerlik görevimi yaptıktan sonra 1966 yılında memuriyete başladım. 28 yıl görev yaptıktan sonra 1892 yılında emekli oldum. Evliyim, 3 çocuğum var. 28.03.1994 yılında Mahalli İdareler Yerel seçimlerinde mahallemiz halkının isteği üzerine Şirintepe Mahalle muhtarlığına aday oldum. Mahallemiz sakinlerinin desteği ile muhtar seçildim. Daha sonra ki 1989 – 2004 – 2009 seçimlerinde mahallemiz halkının istekleri üzerine aday oldum ve dördüncü dönem Şirintepe Mahallesi muhtarı oldum. Gururluyum mahallemiz halkına saygılarımı sunar bana bu fırsatı verdiğiniz için Çarşamba Postası çalışanlarına teşekkür eder başarılar dilerim.

Çalışma Koşullarınız Nasıl?

Çalışma koşullarım 4 dönemdir mahalle muhtarı seçilmemden belli oluyor. Cumartesi, Pazar demem gece gündüz hiç fark etmez insanların işi olduğunda işlerini yaparım. Amma 2012 yılı başında muhtarlık odam yıkıldıktan sonra, Sefa Kent sitesi yönetim binası ofisinde halka hizmet vermeye başladı.

Muhtarlıkla ilgili işleri olan mahalle sakinleri muhtarlığı bulmakta zaman kaybettikleri ve başkasının ofisinde muhtarlık mı olur diye laf söylemekte ve istediği zaman muhtarlık odamı açıp iş yapmakta zorlanıyorum.

Muhtarlığınız Döneminde Yaptığınız Yenilikler Nedir?

Ben mahalle muhtarıyım yapma ve yaptırma yetkim yok sadece mahalle halkının isteklerini ilgili makamlara ve kuruluşlara bildiriyorum, yapılır veya yapılmaz ilgili kurumların işi onlar bilir mahallemde Şirintepe Mahallesi Düğün salonu inşaatı devam etmektedir.

Şirintepe Mahallesi’ nin Problemleri Nedir?

Mahalle’ nin en büyük problemleri ;

1-      Mahalle muhtarlık binası yok. 2- Yaz mevsimi geldiğinde suların azalması ile yüksek binalarda su sıkıntısı yaşanıyor. 3- Mahalle’ nin tuvalete ihtiyacı var. 4- Bazı bölgelerde alt yapı(kanalizasyon) sorunu var. 5- Cadde ve sokakların bakımsız olduğundan, mahalle sakinlerinin rahatsız olduğunu 6- Mahalledeki sokakların ve yeni yapılan binaların numaralarının olmadığı gözlenmektedir.

Muhtar Maaşları Sizce Yeterli Mi? Ne Kadar Olmalı?

Muhtarların aldığı maaş değil ödenektir. Türkiye’ de  maaş veya aylık alanların Milletvekilliğinden tutun amirinden müdüründen memurundan hizmetli ve sözleşmelisine kadar hiç kimse aldığı ücretten memnun olmadığı gibi biz muhtarlarda memnun değiliz. Keşke biri çıksa da kardeşim sizin ücretiniz 1.000 lira vatandaştan yapılan iş karşılığı ücret almayın dese.