HÜSEYİN KAYA>0535 361 6694

Kendinizi Tanıtır mısınız?

1967 Biga doğumluyum. İlkokul ve Liseyi Big’da okudum ve ticaret hayatına atıldım. 1994 yılında yerel seçimlerde Turan mahallesi muhtarlığına aday oldum ve kazandım Halen ozamandan itibaren dört dönemdir muhtarlığa devam ediyorum.

Evli ve iki çocuk sahibiyim. Cumhuriyet meydanında bakkal dükkanında gece 01:00e kadar millete hizmet etmekteyim.

7 yıldır da sosyal yardımlaşma sosyal yardımlaşma ve dayanışmada mütevelli heyetinde görevliyim.

Çalışma Koşullarınız nasıl?

Çalışma koşullarımız zaten işimizin gereği gece geç saatlere kadar millete hizmet etmekteyim.Yaptığımız yenilikler milletten gelen istekler üzerine gereken yerlere müracaatlarımızı yapıp gerekli takibatı yaptırdık, yapılması gerekli olan şeyleri Belediye Başkanımızla işbirliği içinde çözmeye gayret ettik.

Turan Mahallesinin en büyük proplemi nedir?

Biga Belediye Başkanımız muhtarımızda devamlı diyalog halinde mahallerimizdeki sorunlarla bire bir ilgileniyor ve bizi bilgilendiriyor.

Mahallemizdeki en büyük problem Romen vatandaşlarımızın bulunduğu yerler çarpık yapılaşma önüne gelen gecekonduyu yapıyor. Ben dört dönemdir muhtarım, imar ile ilgili zabıta memurun hiçbir kere, ya arkadaş sen burada ne yapıyorsun, senin ruhsatın var mı deyipte bir tutanak tutulduğunu duymadım, görmedim önüne gelen çadır kurur kimse bir şey demez. Bu Biga’ya yakışmıyor evlerde, ne kapı numaraları var belediye iç ve dış kapı numaralarında zayıf bilhassa yeni yapılan binalarda bunlara muhakkak uyulması lazım ve yukarı mahallede yollar çok çok bozuk kaldırımlar çukur çukur, doğalgazın geçtiği yerler çok uzatılıyor.

Mahallemiz dubalan denilen mevkiye artıtma istiyor, her mahalleye arıtma yapıldı, fakat bizim mahalleye yapılmadı.

Muhtar maaşlerı sizce yeterlimi?

Muhtarın maaşlarına bir şey demiyorum, söylemeye bile utanıyorum. Bağkurumuz bile ödenmiyor.

Son olarak söylemek istediğiniz birşey?

Vatandaşlarımız muhtarını devamlı aradığı zaman bulabilen dürüst, itimatlı, güvenilir ister. Herkese aynı eşit mesafede ayrımcılık yapmayan, zaten vatandaş seçim zamanı geldiğinde gideceği yer, kişiyi bilir.