SAYİM ÖZCAN>0542 484 4407

KENDİNİZİ TANITIRMISINIZ?

1956 Biga Kocagür doğumluyum. 2006 yılında sağlık teşkilatından emekli oldum ve 2009 yerel seçimlerde Hamdibey Mahallesi Muhtarı olarak seçildim. İlk defa, muhtar oldum evli ve 1 çocuk sahibiyim. Halen Hamdibey Mahallesi muhtarı olarak görev yapmaktayım. Mahalle halkımızın her türlü sorunlarına yardımcı olmaya çalışıyorum.

ÇALIŞMA KOŞULLARINIZ NASIL?

Çalışma koşullarımız çok kolay değil ekonomik olarak devletin bize verdiği herhangi bir bütçe yok bütçe olmayınca da yaptırım olmuyor. Mahallemizdeki sorunları takip edip onları Belediye Başkanımızla beraber görüşerek sorunun giderilmesi için beraber hareket ediyoruz.

MUHTARLIĞINIZ DÖNEMİNDE YAPTIĞINIZ YENİLİK NEDİR?

2009 Yerel seçimlerde ilk kez görev almanın verdiği heyecanla bazı noksanlıklar yerinde tespit edip yapmaya çalışsam da yaptırım gücümüz olmadığından mahallemizin taleplerini Belediyeye bildirip ondan sonra belediye ile vatandaş arasında köprü vazifesi görüp sorunların hal yoluna gittik.

BİGA BELEDİYESİ İSTEKLERİNİZE CEVAP VERİYOR MU?

Belediyeye bildirdiğimiz sorunları belediye imkanlar çerçevesinde sorunların çözümü için üstün gayret gösteriyor.

HAMDİBEY MAHALLAESİNİN EN BÜYÜK PROBLEMİ NEDİR?

Hamdibey mahallesinin sorunları sokaklarda bina dış kapı numaralarının çok kapılarda olmayışı ayrıca yeni yapılan binalarda da bina numarasının olmayışı bizlerin işimizi zorlaştırmakta olup, ayrıca doğalgaz çalışması yapılan yerlerde doğalgazın geçtiği yerlerdeki yolların çabuk yapılmaması nedeniyle, sokaklarda büyük çukurlar oluşmakta ve ayrıca sokaklarda aşırı biçimde toz olması mahalle sakinlerinin öncelikle halledilmesi istedikleri sorunların başında gelmektedir. Ayrıca belediye meclisinin aldığı kararlardan muhtarlarında bilgilendirilmesi biz muhtarlar ve mahallemiz açısından yararlı olacaktır. Hamdibey mahallesinin sınırları ve nüfusu göz önünde bulundurulursa mahallemize bir sağlık ocağının açılması mahalle sakinleri açısından ve 2 nolu sağlık ocağının da yükü hafifletecektir.

MUHTAR MAAŞLARI SİZCE YETERLİ Mİ? YADA MUHTAR MAAŞLARI NE KADAR OLMALI?

Muhtar maaşları yeterli değildir, en azından asgari ücret seviyesinde olmalıdır. Ancak ben emekliyim, sosyal güvencem var, emekli olmayan muhtar arkadaşlarımızın aldığı maaş bugünkü şartlarda bağ kuruna dahi yetmez.

BİGA HALKINA MESAJINIZ NEDİR?

Bilindiği gibi biz muhtarlar halkımızın ilk müracaat edecekleri yer olduğundan halkımızın doğru bilgilendirilmesi için muhtar olacak arkadaşların öncelikle gönüllü ve işini severek yapabilecek kişilerin seçilmesi halkımız açısından yararlı olur.

Ben seçm esnasında halkıma gönül esasına göre çalışacağımı herkese eşit mesafede olacağımı her zaman halkımın yanında yer alacağımı ayrıca haftanın her gün mesai saati gözetmeksizin gece gündüz beni arayabileceklerini telefonlarım muhtarlık kapısında mevcuttur.

Ayrıca tüm halkımıza en içten dileklerimle sağlıklı, huzurlu ve bol kazançlı yaşamlar dilerim.

Sayim Özcan

Hamdibey Mahallesi Muhtarı