OSMAN ARDA>0542 741 3860

Kendinizi Tanıtır mısınız?

Bir süre vekil muhtar görevimi yaptıktan sonra 22 Temmuz 2007’de Milletvekilleri seçimleri ile beraber İstiklal mahallesi muhtarlık ara seçinde muhtar seçildi. 29 Mart 2009 yerel seçimlerinde 2. Defa seçilip muhtarlık görevime devam ediyorum.1kızım 1 oğlum var.Emekliyim. Mahalle sakinlerine sosyal konularda yardımcı olmaya çalışıyorum.

Çalışma Koşullarınız Nasıl?

Çalışma koşullarımız çok iyi değil.Belediye Başkanımızın tahsis ettiği büroda hizmet veriyorum. Mahallemiz Biga’mızın merkezinde kaldığı için büyüyen gelişen mahallelerimize nazaran sorunlarımız yok denecek kadar az. Sorunlarımızı Belediye Başkanımıza iletiyoruz, Başkanda imkanlar çerçevesinde ilgileniyor. Mahalle bütçemiz yaptırım gücümüz yok.

Ne Gibi Çalışmalarınız Var?

Muhtarlık büromuzda adres kayıt sisteminden bilgisayar ortamında hizmet veriyorum.Biga Belediyesi Kent Konseyi Başkanlığının yürüttüğü mahalle komitesinin kurulma çalışmalarına devam ediyoruz.Buradaki amaç mahallemize yapılması istenen hizmetleri hep beraber tespit edip gereken kurumlara iletmek. Parolamız birimiz hepimiz için, hepimiz birimiz için olmalı.

Mahallenizin Aile Hekimleri ile İlgili Düşünceleri

Mahallemiz aile hekimleri 1 nolu sağlık ocağında Dr.Oktay Özdemir ile 2 nolu sağlık ocağında Dr.Ergin Güler beylerden çok memnunuz. Kendilerine ilgilerinden dolayı mahalle sakinlerimiz adına teşekkür ederim.

Muhtar Maaşları Sizce Yeterlimi?

Muhtar ödenekleri yeterli değil. Aldığımız ödeneklerden büro, telefon, internet, kırtasiye masraflarını karşılıyoruz. Bize de cüzi bir para kalıyor. Ödenecekler en az asgari ücret olmalı.

Biga Halkına Mesajınız Nedir?

Biga’mız gelişen, büyüyen, önü açık bir ilçemizdir. Bu nedenle halkımız Biga’mızla ilgili düşüncelerini mahalleler komitelerinde dile getirmeli, katkı sağlanmalıdır. Ayrıca halkımıza sağlıklı, huzurlu ve bol kazançlı yaşam dilerim.

Osman Arda

İstiklal Mahallesi Muhtarı