Künye İletişim Mobil
Giriş Sayfam Yap Favorilere Ekle Sitene Ekle RSS Üye Ol Üye Giriş
Anasayfa Foto Galeri Video Haber Duyurular Seri İlanlar Halı Saha Muhtarlarımız Kadınlarımız Gazetemiz
SON DAKİKA : Ali Barutçu’ya Örnek Kıdemli Vatandaş Ödülü      Bosna Hersek Federasyonu Yeni Başkanı Ergun Erkap      Gaziler Günü Cumhuriyet Meydanı’nda Kutlandı      AK Parti Merkez İlçe Başkanı, Başkan Kaya Üzen’i Ziyaret Etti      Biga Koşusu’nda 56 Bin Liralık Ödül Sahibini Buldu      19 Eylül Gaziler Günü Biga’da Kutlandı      Sertab Erener, Performansıyla Biga’yı Salladı      CHP’li Erkek: “Varlık Fonu Erdoğanlar A.Ş. mi?”      Anadolu’nun Sözlü Tarihi Bende Yaşadım      Patlamamış Top Mermisi İmha Edildi      Biga TSO Başkanı Şadan Doğan TOBB Komisyonu Toplantısına Katıldı      Biga Anadolu İmam Hatip Lisesi Proje Okulu Törenle Açıldı      Çan’da 530 Kişilik KYK Yurdunun Temeli Atıldı      Biga TSO Personeli Yangın Eğitimi Aldı      Biga İlçe Emniyet Müdürlüğü İhbarı Değerlendirdi      Başkan Işık’ın 18 Eylül Mesajı       Bülent Turan Biga Engelliler Derneğini Ziyarette Bulundu      Mobeselerden Ceza Yağacak      AK Parti’den Fatin Rüştü Zorlu Önerisi      Bigang ve Halk Oyunları Gösterileri Göz Doldurdu     
YEREL YAŞAM EKONOMİ SİYASET EĞİTİM BELEDİYE KAYMAKAM MAGAZİN ULUSAL SPOR RÖPORTAJ
» Develer; Sucuklar; Minibüsler; Borçlar; Yalanlar
13 Nisan 2018 Cuma 13:00
12
14
16
18


AK Parti İlçe Başkanı Ahmet Şahin basın mensupları ile bir araya geldiği kahvaltıda açıklamalarda bulundu. Kahvaltıya İlçe Yönetim Kurulu Üyesi Ömer Yavuz, Belediye Meclisi Grup Sözcüsü Hülya Tuncel, İl Genel Meclisi Grup Başkanı Bülent Korkmaz katıldı.

Şahin yaptığı açıklamada;

Değerli Bigalı Hemşerilerim

Son günlerde Biga gündemini işgal eden başlıktaki konulara değinmek Biga Belediyesi'nin nasıl bir zihniyetle yönetildiğini sizlerle bir kez daha paylaşmak istiyorum.

Geçtiğimiz haftalarda Biga'mız da bir gazetede çıkan haberde deve güreşlerinde halkımıza satılan sucukların içinde domuz eti olduğu açıklanmıştı.

Belediye Başkanı İsmail Işık’da; haberi yapan gazeteye saldırarak ağzı alınmayacak hakaretler edip  Aytaç Vardar Sucuk İmalatı'nın Vardar Efe Et ve Et Ürünleri bandrollü firmasının deve sucukları satıldığını ve bakanlıkça dana eti satışı sakıncalı bulunan Vardar Ege Et ve Et Ürünlerinin Biga’da satış yapmadığını, Vardar Efe Et ve Et Ürünleri adlı firma Biga’da deve sucukları sattığını açıklamıştı. Ayrıca Biga İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü'nden gelen ekiplerin, ilgili firmanın sucuklarından numuneler aldığı ve deve sucuklarının satılmasında herhangi bir sorun görmediği şeklinde bir açıklamada bulunmuştu.

Sürecin akabinde Biga İlçe Tarım Müdürlüğü konu ile ilgili açıklama yaparak böyle bir denetimin, herhangi bir numune alımının yada numuneden analiz işlemini yapılmadığını belirttiği gibi panayır, festival, güreş vb. etkinliklerde geçici ruhsat ve denetim işlemlerinin belediye tarafından yapıldığını açıklayarak İsmail Işık’ın atmış olduğu yalanı alenen ortaya çıkarmıştır. Hatırlarsanız aralık 2017 tarihinde de belediye araştırmadan iş yapmaya kalkışıp mezarlık satmaya kalkınca da tapu müdürlüğü suçlu olmuştu. Bu olaylar silsilesine yalanın kuyruklusu denir ya artık iş o aşamayı da geçti. Velhasıl Belediye Başkanı ve Deveciler Derneği Başkanı olan gölgesi ne idüğü belirsiz sucukları belli bir rant karşılığı millete yedirdiler. Acaba deve sahibi olanlar sucuk fabrikası da mı açtılar yoksa o sucukçularla ortaklıkları mı vardı. Sonra da inkar ettiler. Yazıklar olsun.

Gelelim şehir içi minibüs satışı hadisesine. Biz daha önce de demiştik Biga Belediyesi parasal olarak batıyor diye. İşçi maaşlarını ödemeyecekler demiştik. Nitekim geçtiğimiz mart ayında maaşlar 25 gün geç ödendi. Bunlar daha iyi günler. CHP'li Belediye Başkanı İsmail Işık hesap uzmanıyım deyip 4 yılda batırdığı belediyenin borçlarını ödeyebilmek satacak gayrimenkul kalmayınca şehir içi minibüs satışı ile durumu idare etme çabasına girdi. Meclis toplantısında gelecek tepkilerden dolayı meclis gündemini bile okutmamaya çalıştı. Yangından mal kaçıranlar gibi. AK Partili Meclis Üyelerimizin ikazı sonucunda okutmak zorunda kaldı. Meclis üyemizin " Bu satışla ilgili şoförler ve Şoförler Odası ile görüştünüz mü?" sorusuna yine akla ziyan bir cevapla "Hele bir kararı alalım görüşürüz" diyor. Sonrasında bir minibüs esnafının sorularına ve iddialarına cevap dahi vermeden "Yargı yolu açık" diye bağırıyor. Şoförler Odası Başkanı konuşmak için ayağa kalkınca da başkan hiç oralı dahi olmuyor. Her zaman halkla iç içe ve şeffaf bir yöneticilik anlayışıyla hareket ettiğini ve bu yönden asla ayrılmayacağını söyleyen ve biz hep birlikte Biga’yız ve ısrarla hep birlikte bu kenti yönetmeye devam edeceğiz söylemlerinde bulunan sayın başkanın bu söylemlerine ne oldu. Nerede istişare, nerede birlikte yönetim anlayışı. Lafa geldi mi mangalda kül bırakmayanlar icraata geldi mi elde koskocaman bir yalan.

Belediyenin son meclis toplantısında 2017 yılı hesapları açıklandı. Bu hesaplarda borçların olduğu sayfayı ekte sunuyoruz. 2017 yılında 64.685.505 TL gelire karşılık 75.418.715 TL gider var. Yani bütçe de 10.733.210 TL açık vermiş, olmayan parayı harcamışlar. Belediyenin 31 Aralık 2017 itibari ile 50.771.329 TL borcu var. Yani 64 milyon gelir 51 milyon TL borç var. 2012 yılında bu rakam 1 Milyon lira idi. 4 yılda 51 kat borçlanmış belediye yönetimi ve hesap uzmanı Başkan. Bakalım bunun sorumluluğunu kime atacaklar....

Değerli Bigalılar her tarafa asılan reklam tabelalarını afişleri görüyorsunuz hatta geçenlerde onlara ödenen paraları da gördünüz. Bigamız 4 yıl kaybetti bu zihniyet yüzünden. Az kaldı önümüzdeki mart ayında bu zihniyetten bu yalanlar üzerine kurulu bu düzenden kurtulacağız. Tekrar AK Belediyecikle Biga'mızı tanıştıracağız.

Saygılarımla

Biga Ak Parti İlçe Başkanı Ahmet Şahin

Ahmet Şahin


  Yorumlar

1 İzel Bayko 2018-04-15
İstiklal Marşı’na yapılan saygısızlığa deyinmeye yüreğiniz yetmedi değil mi ?

2 Hakan Sonat 2018-04-14
Ahmet bey, önce Gestaş yolsuzluklarını, Gestaş’taki işçi maaşlarının banka kredisi çekilerek ödenmesini, deve güreşlerinde sucuk satan firmanın aynı sucukları Partinizin yönetimde olduğu Ayvacık ve Umurbey’de de sattığını, sizin partinizin belediye başkanı Mehmet Özkan’ın Fetö derneklerine ve fetöcü iş adamlarına ne kadar destek olduğunu, onlara ne kadar iş yaptırdığını, fetö okulu için yaptığı imar düzenlemelerini açıklayın. Belediyenin borcunu hesaplarken neden 2012’den hesapladığınızı, kamu kurumlarında yaptığınız baskıları ve tehditleri de ben açıklayacağım. Bekleyin. Belgeleriyle hem de.

3 mustafa 2018-04-13
Agzina yuregine saglik biga li

4 BİGALI 2018-04-13
Sayın Ahmet Başkana sormak istiyorum, Eski dönemin borcunu neden 2012 yılını baz alıyor. İsmail Başkan 2014 de geldi göreve. Yoksa son iki yılda çok aşırı borçlanma olduda en düşük borç olduğu zaman mı baz alındı? Kendisi bizleri aydınlatırsa sevinirim. Tabiki 2014 yılında borç düşükse açıklama yapacaktır. Yapmaz ise yaptığı bu açıklamanın hiçbir inandırıcılığı kalmayacaktır. Bir Bigalı vatandaş olarak cevap bekliyorum.


  Yorum Ekle

Ad Soyad :
E-Posta :
Mesaj :
Güvenlik Kodu :+ Benzer Haberler
CHP’li Erkek: “Varlık Fonu Erdoğanlar A.Ş. mi?”
    »    
AK Parti, Merhum Başbakan Adnan Menderes’i Andı
    »    
AK Parti Belde Başkanından Açıklama
    »    
İYİ Parti’de Yeniden Yapılandırma Hızlı Başladı; 54 İl Başkanı Atandı
    »    
Aytun Çıray’ dan Açıklama
    »    
AK Parti Kepez Belde Başkanından Açıklama
    »    
Hasat Devam Ederken Sıfır Gümrükle İthalat İzni İhanettir
    »    
CHP Özgür Ceylan’dan Tarım Bakanına Sorular
    »    
Sevgili Ülkeme
    »    
Gültekin Yıldız’dan Açıklama
    »    
İYİ Parti Aytun Çıray’dan Açıklama
    »    
Fedakârlık ve Tasarruf
    »    
Para Bitti Neyi Satalım Belediyesi
    »    
Çıray’dan Açıklama
    »    
Amerika Hiçbir Zaman Bizim Dostumuz Ve Müttefikimiz Olmadı
    »    
Ekonomiyi Propagandayla Düzeltemezsiniz
    »    
CHP Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan’dan Şok İddia
    »    
AK Parti’den Nostalji Rüzgarı
    »    
Bu Millet Atatürk’e Hakaret Ettirmez!
    »    
AKP’nin Teklifine İlk İtiraz İYİ Parti’den
    »    
Özgür Ceylan’dan ÇED Olumlu Kararına Tepki
    »    
Siyaset Değirmendir
    »    
Mazbata
    »    
Milleti Korkutmayın, Milletin Psikolojisini Bozmayın!
    »    
Haziran Ayında En Çok Seçimi Konuştuk
    »    
CHP Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan Mazbatasını Aldı
    »    
Halkı Eleştirmekle, Kızmakla, Tepki Vermekle Siyaset Yapılmaz
    »    
Doğmayın Sizi Koruyamayan Bu Ülkeye
    »    
AK Parti’den MHP’ye Teşekkür Ziyareti
    »    
Kamuoyuna İYİ Parti’den Açıklama
    »    
Yapmayın, Etmeyin, Ayrıştırmayın!
    »    
Son Karar YSK’da
    »    
Seçim Yasakları
    »    
Seçime Günler Kala Son Yaşadıklarımızdan Bazılarını Düşündüm
    »    
24 Haziran Çanakkale’de Partimizin Bayramı Olacak
    »    
Biz Hayata Kalabalık Sınıflarda Hazırlandık
    »    
Gider, Gençlerle Buluştu
    »    
CHP’li Erkek: “Asgari Ücreti 2200 Lira Yapacağız!”
    »    
CHP, Biga’da Hızlı Başladı
    »    
İYİ Parti İl Yönetim Kurulu ÇTSO Yönetim Kurulunu Ziyaret Etti
    »    
CHP Muharrem Erkek’ten Açıklama
    »    
CHP Milletvekili Adayı Özgür Ceylan Odaları Ziyaret Etti
    »    
MHP Çanakkale’de Milletvekili Adaylarını Tanıttı
    »    
Adaylar Belli Oldu
    »    
MHP Çanakkale’de Tanıtım Atağında
    »    
AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı’ndan Biga Ziyareti
    »    
Gültekin Yıldızdan Açıklama
    »    
Başkan Kuzu AK Kadınlarla Buluştu
    »    
“Dünyanın En Özgür Ülkesi”
    »    
Muharrem İnce ile Birlikte Hakkari ve Rize’de Vatandaşlarla Buluştu
    »    
İYİ Parti Aday Adayları Biga Pazarında
    »    
İYİ Parti Hemşireleri Ziyaret Etti
    »    
Bektaş’ tan Kadem’e Ziyaret
    »    
Özgür Ceylan; “Zamanı Artık Geldi, 24 Haziran’da Biz Kazanacağız”
    »    
Gelibolu Bektaş’ı Bağrına Bastı
    »    
AK Parti Gültekin Yıldız "Onlara Utanmak Kaldı"
    »    
Bektaş’tan köy Ziyaretleri
    »    
Arda Bozkurt Aday Adayı
    »    
İYİ Parti Anneler Gününü Kutladı
    »    
"Halkın Talebiyle Köşdere Geliyor"
    »    
Söylemlere Dikkat Edelim
    »    
CHP Çanakkale Milletvekilliğine Adaylık Başvurusunu Gerçekleştirdi
    »    
Bektaş’tan İlçe Çıkarması
    »    
Bu işin Altında Çok Başka Şeyler Var!
    »    
CHP Bülent Öz’den Ziyaret
    »    
Bektaş’tan Ziyaret
    »    
Bektaş’ın İlçe Ziyaretleri
    »    
İYİ Parti Çanakkale İl Yönetimi Ticaret Borsasını Ziyaret Etti
    »    
Öz ve Ergün Açıkladı
    »    
AK Parti Grup Başkanvekili Turan, Müjdeyi Verdi
    »    
CHP Aday Adayı Özgür Ceylan: Örgütten Gelen Bir Aday Adayıyım
    »    
Sosyal Devlette…
    »    
Bektaş’tan AK Parti Merkez İlçe Başkanlığına ziyaret
    »    
Furkan Sezer AK Parti Milletvekilliği Aday Adaylığını Açıkladı
    »    
Seçim Propagandalarına Dikkat Edin, Kandırılmayın! (2)
    »    
Turan, “Gelibolu Ulaşım Anlamında Altın Çağını Yaşayacak”
    »    
Seçim Propagandalarına Dikkat Edin, Kandırılmayın! (1)
    »    
AK Parti Kepez de 24 Haziran Toplantısı
    »    
Bülent Öz Yılın Milletvekili Seçildi
    »    
Ak Parti Çan Teşkilatları “Biz Hazırız” Mesajı Verdi
    »    
İyi Parti Biga Teşkilatı’nda Eğitim
    »    
Ayhan Gider’den Gündeme Dair Açıklama
    »    
İstiklal Marşımız Yeniden Bestelenemez
    »    
Suyumuzu da Meksika Üzerinden İsrail’e mi Satacaksınız?
    »    
“İstiklal Marşımıza Saygısızlık Kabul Edilemez”
    »    
Başkan Ceylan’dan İstiklal Marşı İle İlgili Sert Tepki
    »    
İl Genel Meclisi’ne Kadın Üyeler Geliyor
    »    
AK Parti Tülay Ömercioğlun’dan Basın Açıklaması
    »    
AK Parti Gültekin Yıldız’dan Basın Açıklaması
    »    
AK Parti Ergin Sezen’den İsmet Güneşhan’a Cevap
    »    
CHP Biga Kadın Kolları Basın Bildirisi
    »    
Sezen’den, Muharrem Erkek’e Sert Yanıt
    »    
Çanakkale’deki Kanser Hastalıklarının Artış Sebepleri Nelerdir
    »    
AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan’dan Bilgilendirme
    »    
CHP Bülent Öz’den Bilgilendirme
    »    
AK Parti Ergin Sezen’den Ülgür Gökhan’a Cevap
    »    
Öz’den Orman ve Su İşleri Bakanına Sorular
    »    
Çocuklarımızın Sağlığı Tehlikede
    »    
Öz’den Ders Niteliğinde Tarihi Bir Konuşma
    »    
AK Parti Gençleri Kadınlarla El Ele
    »    


İstekleriniz Sorunlarınız
İstek ve Sorunları Oku
İstek ve Sorun Yaz
 
 
 

YAZARLAR
Ali Galip Akyıldırım
Kerbela, Zalimin Zulmüne Başkaldırının Adıdır
Alaattin Akçal
Hayalim “2 Adet Çikolata”
Buse Duman
Pardon Ama… Değişeceksiniz! Öyle ya da Böyle…
Davut Doğan (Konuk Yazar)
Hey Siri!
Erdem Karan
Allah’a Ulaşmayı Dileyin Muhteşem Örnek (19)
Kadir Atay
Haksız Rekabet
Murat Gülcen
-Kafa Yoranlar-
Ozancan Polat
Ucuz Strateji
Sinem Bülbül
Kayropraktik Nedir?
BİGA'DANÖBETÇİ ECZANE
ÇOK OKUNANLAR bu hafta | bu ay
ÇOK YORUMLANANLAR bu hafta | bu ay
İstatistik
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’ ve sitemizde yorum gönderenlerin şahsına aittir.
Çanakkale'nin Tamamen Renkli İlk Gazetesi
Biga'nın İlk İnternet Televizyonu ve Cep Gazetesi
Biga'nın Evlere, Köylere ve Okullarına, Dağıtılan En Yüksek Tirajlı Gazetesi
Sitemizde Yayınlanan Yazı ve Dökümanların İzinsiz Alınması Çoğaltılması Yasaktır
Biga Çarşamba Gazetesi / Atay Reklam
Tüm Hakları Saklıdır BİGA ÇARŞAMBA GAZETESİ    0