Künye İletişim Mobil
Giriş Sayfam Yap Favorilere Ekle Sitene Ekle RSS Üye Ol Üye Giriş
Anasayfa Foto Galeri Video Haber Duyurular Seri İlanlar Halı Saha Muhtarlarımız Kadınlarımız Gazetemiz
SON DAKİKA : Turizm Haftası Kemer Odeon Parion Antik Kent’te Kutlandı      Bigalı Fenerbahçeliler Kadıköy’de      Gider; “Seçime Hazırız”      Biga Devlet Hastanesinde Hırsızlık Şoku      Ak Parti Çan Teşkilatları “Biz Hazırız” Mesajı Verdi      İyi Parti’den Biga TSO’ ya Ziyaret      Çanakkale Ticaret Borsası Heyeti Ülgür Gökhan’ı Ziyaret Etti      Gelibolu Belediyesi’nin 23 Nisan Yarışması Sonuçlandı      Nefes Kredisi Devam Ediyor      Çocuk Olimpiyatları Şehir Parkı’nda Başladı      Biga’da Korkutan Yangın      Alkollü Şoför Ortalığı Birbirine Kattı      "Uzay ve Bilim" Temalı TÜBİTAK Bilim Fuarı Açıldı      Erken Seçim Kapıda      Şehiriçi Otobüste Bomba Paniği      Biga Sulama Birliği Meclis Toplantısı Yapıldı      Şadan Doğan “TSO Binası Satış Kararı Birlikte Alındı”      Her Hafta Bir Başkan      Başkanlardan Şadan Doğan’a Tebrik Ziyareti      Pikniğe Giderken Kaza Yaptılar     
YEREL YAŞAM EKONOMİ SİYASET EĞİTİM BELEDİYE KAYMAKAM MAGAZİN ULUSAL SPOR RÖPORTAJ
» Develer; Sucuklar; Minibüsler; Borçlar; Yalanlar
13 Nisan 2018 Cuma 13:00
12
14
16
18


AK Parti İlçe Başkanı Ahmet Şahin basın mensupları ile bir araya geldiği kahvaltıda açıklamalarda bulundu. Kahvaltıya İlçe Yönetim Kurulu Üyesi Ömer Yavuz, Belediye Meclisi Grup Sözcüsü Hülya Tuncel, İl Genel Meclisi Grup Başkanı Bülent Korkmaz katıldı.

Şahin yaptığı açıklamada;

Değerli Bigalı Hemşerilerim

Son günlerde Biga gündemini işgal eden başlıktaki konulara değinmek Biga Belediyesi'nin nasıl bir zihniyetle yönetildiğini sizlerle bir kez daha paylaşmak istiyorum.

Geçtiğimiz haftalarda Biga'mız da bir gazetede çıkan haberde deve güreşlerinde halkımıza satılan sucukların içinde domuz eti olduğu açıklanmıştı.

Belediye Başkanı İsmail Işık’da; haberi yapan gazeteye saldırarak ağzı alınmayacak hakaretler edip  Aytaç Vardar Sucuk İmalatı'nın Vardar Efe Et ve Et Ürünleri bandrollü firmasının deve sucukları satıldığını ve bakanlıkça dana eti satışı sakıncalı bulunan Vardar Ege Et ve Et Ürünlerinin Biga’da satış yapmadığını, Vardar Efe Et ve Et Ürünleri adlı firma Biga’da deve sucukları sattığını açıklamıştı. Ayrıca Biga İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü'nden gelen ekiplerin, ilgili firmanın sucuklarından numuneler aldığı ve deve sucuklarının satılmasında herhangi bir sorun görmediği şeklinde bir açıklamada bulunmuştu.

Sürecin akabinde Biga İlçe Tarım Müdürlüğü konu ile ilgili açıklama yaparak böyle bir denetimin, herhangi bir numune alımının yada numuneden analiz işlemini yapılmadığını belirttiği gibi panayır, festival, güreş vb. etkinliklerde geçici ruhsat ve denetim işlemlerinin belediye tarafından yapıldığını açıklayarak İsmail Işık’ın atmış olduğu yalanı alenen ortaya çıkarmıştır. Hatırlarsanız aralık 2017 tarihinde de belediye araştırmadan iş yapmaya kalkışıp mezarlık satmaya kalkınca da tapu müdürlüğü suçlu olmuştu. Bu olaylar silsilesine yalanın kuyruklusu denir ya artık iş o aşamayı da geçti. Velhasıl Belediye Başkanı ve Deveciler Derneği Başkanı olan gölgesi ne idüğü belirsiz sucukları belli bir rant karşılığı millete yedirdiler. Acaba deve sahibi olanlar sucuk fabrikası da mı açtılar yoksa o sucukçularla ortaklıkları mı vardı. Sonra da inkar ettiler. Yazıklar olsun.

Gelelim şehir içi minibüs satışı hadisesine. Biz daha önce de demiştik Biga Belediyesi parasal olarak batıyor diye. İşçi maaşlarını ödemeyecekler demiştik. Nitekim geçtiğimiz mart ayında maaşlar 25 gün geç ödendi. Bunlar daha iyi günler. CHP'li Belediye Başkanı İsmail Işık hesap uzmanıyım deyip 4 yılda batırdığı belediyenin borçlarını ödeyebilmek satacak gayrimenkul kalmayınca şehir içi minibüs satışı ile durumu idare etme çabasına girdi. Meclis toplantısında gelecek tepkilerden dolayı meclis gündemini bile okutmamaya çalıştı. Yangından mal kaçıranlar gibi. AK Partili Meclis Üyelerimizin ikazı sonucunda okutmak zorunda kaldı. Meclis üyemizin " Bu satışla ilgili şoförler ve Şoförler Odası ile görüştünüz mü?" sorusuna yine akla ziyan bir cevapla "Hele bir kararı alalım görüşürüz" diyor. Sonrasında bir minibüs esnafının sorularına ve iddialarına cevap dahi vermeden "Yargı yolu açık" diye bağırıyor. Şoförler Odası Başkanı konuşmak için ayağa kalkınca da başkan hiç oralı dahi olmuyor. Her zaman halkla iç içe ve şeffaf bir yöneticilik anlayışıyla hareket ettiğini ve bu yönden asla ayrılmayacağını söyleyen ve biz hep birlikte Biga’yız ve ısrarla hep birlikte bu kenti yönetmeye devam edeceğiz söylemlerinde bulunan sayın başkanın bu söylemlerine ne oldu. Nerede istişare, nerede birlikte yönetim anlayışı. Lafa geldi mi mangalda kül bırakmayanlar icraata geldi mi elde koskocaman bir yalan.

Belediyenin son meclis toplantısında 2017 yılı hesapları açıklandı. Bu hesaplarda borçların olduğu sayfayı ekte sunuyoruz. 2017 yılında 64.685.505 TL gelire karşılık 75.418.715 TL gider var. Yani bütçe de 10.733.210 TL açık vermiş, olmayan parayı harcamışlar. Belediyenin 31 Aralık 2017 itibari ile 50.771.329 TL borcu var. Yani 64 milyon gelir 51 milyon TL borç var. 2012 yılında bu rakam 1 Milyon lira idi. 4 yılda 51 kat borçlanmış belediye yönetimi ve hesap uzmanı Başkan. Bakalım bunun sorumluluğunu kime atacaklar....

Değerli Bigalılar her tarafa asılan reklam tabelalarını afişleri görüyorsunuz hatta geçenlerde onlara ödenen paraları da gördünüz. Bigamız 4 yıl kaybetti bu zihniyet yüzünden. Az kaldı önümüzdeki mart ayında bu zihniyetten bu yalanlar üzerine kurulu bu düzenden kurtulacağız. Tekrar AK Belediyecikle Biga'mızı tanıştıracağız.

Saygılarımla

Biga Ak Parti İlçe Başkanı Ahmet Şahin

Ahmet Şahin


  Yorumlar

1 İzel Bayko 15/04/2018 10:11
İstiklal Marşı’na yapılan saygısızlığa deyinmeye yüreğiniz yetmedi değil mi ?

2 Hakan Sonat 14/04/2018 18:08
Ahmet bey, önce Gestaş yolsuzluklarını, Gestaş’taki işçi maaşlarının banka kredisi çekilerek ödenmesini, deve güreşlerinde sucuk satan firmanın aynı sucukları Partinizin yönetimde olduğu Ayvacık ve Umurbey’de de sattığını, sizin partinizin belediye başkanı Mehmet Özkan’ın Fetö derneklerine ve fetöcü iş adamlarına ne kadar destek olduğunu, onlara ne kadar iş yaptırdığını, fetö okulu için yaptığı imar düzenlemelerini açıklayın. Belediyenin borcunu hesaplarken neden 2012’den hesapladığınızı, kamu kurumlarında yaptığınız baskıları ve tehditleri de ben açıklayacağım. Bekleyin. Belgeleriyle hem de.

3 mustafa 13/04/2018 21:06
Agzina yuregine saglik biga li

4 BİGALI 13/04/2018 13:52
Sayın Ahmet Başkana sormak istiyorum, Eski dönemin borcunu neden 2012 yılını baz alıyor. İsmail Başkan 2014 de geldi göreve. Yoksa son iki yılda çok aşırı borçlanma olduda en düşük borç olduğu zaman mı baz alındı? Kendisi bizleri aydınlatırsa sevinirim. Tabiki 2014 yılında borç düşükse açıklama yapacaktır. Yapmaz ise yaptığı bu açıklamanın hiçbir inandırıcılığı kalmayacaktır. Bir Bigalı vatandaş olarak cevap bekliyorum.


  Yorum Ekle

Ad Soyad :
E-Posta :
Mesaj :
Güvenlik Kodu :+ Benzer Haberler
Ak Parti Çan Teşkilatları “Biz Hazırız” Mesajı Verdi
    »    
İyi Parti Biga Teşkilatı’nda Eğitim
    »    
Ayhan Gider’den Gündeme Dair Açıklama
    »    
İstiklal Marşımız Yeniden Bestelenemez
    »    
Suyumuzu da Meksika Üzerinden İsrail’e mi Satacaksınız?
    »    
“İstiklal Marşımıza Saygısızlık Kabul Edilemez”
    »    
Başkan Ceylan’dan İstiklal Marşı İle İlgili Sert Tepki
    »    
İl Genel Meclisi’ne Kadın Üyeler Geliyor
    »    
AK Parti Tülay Ömercioğlun’dan Basın Açıklaması
    »    
AK Parti Gültekin Yıldız’dan Basın Açıklaması
    »    
AK Parti Ergin Sezen’den İsmet Güneşhan’a Cevap
    »    
CHP Biga Kadın Kolları Basın Bildirisi
    »    
Sezen’den, Muharrem Erkek’e Sert Yanıt
    »    
Çanakkale’deki Kanser Hastalıklarının Artış Sebepleri Nelerdir
    »    
AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan’dan Bilgilendirme
    »    
CHP Bülent Öz’den Bilgilendirme
    »    
AK Parti Ergin Sezen’den Ülgür Gökhan’a Cevap
    »    
Öz’den Orman ve Su İşleri Bakanına Sorular
    »    
Çocuklarımızın Sağlığı Tehlikede
    »    
Öz’den Ders Niteliğinde Tarihi Bir Konuşma
    »    
AK Parti Gençleri Kadınlarla El Ele
    »    
Et ve Süt Kurumunun Adı İthalat Kurumu Oldu
    »    
AKP’nin Tarihe Sahip Çıkma Anlayışı Dizilerden İbaret
    »    
Öz’den Sağlık Bakanına Sorular
    »    
Yeşim Karadağ; Darbenin Her Türlüsünü Red Ediyoruz
    »    
İl Başkanı Karadağ’dan Ankara’dan Müjdeler
    »    
Öz’den Bakana Sorular
    »    
Biga CHP İlçe Danışma Toplantısı Yapıldı
    »    
Tüm Kesimlerimizle Beraber Kalkınmaya Devam Ediyoruz
    »    
Sulama Bedelinin %100 Artmasının Gerekçesi Nedir?
    »    
Yeşim Karadağ’ın Basın Açıklaması
    »    
Öz’den İçişleri Bakanı’na Sorular
    »    
AK Parti Teşkilatlarına Tavsiye
    »    
"CHP Geleceğimizi Çalıyor"
    »    
CHP Umudun Partisidir, Mücadele Edenler Unutulmaz
    »    
CHP’li Erkek: “Barış ve Demokrasi İsteyenleri Tutukluyorsunuz!”
    »    
Öz İran’da İslam İşbirliği Konferansına ve İkili Ülke Görüşmelerine Katıldı
    »    
AK Parti Çanakkale İl Başkanlığı 6.Olağan İl Kongresine Hazırlanıyor
    »    
Karadağ Delegeler İle Buluşuyor
    »    
Türkiye Kimin Şekerini Üretiyor
    »    
Engel Yok, Teknik Kampus Var
    »    
İYİ Parti Biga’da Start Verdi
    »    
Yeni Evli Çiftlere Hususi Otomobilde ÖTV Muafiyeti
    »    
Biga’da Yer Yerinden Oynayacak
    »    
Ömercioğlun’dan Basın Açıklaması
    »    
AK Parti İl Başkanı Yeşim Karadağ’dan Basın Açıklaması
    »    
CHP’li Erkek, Taşımalı Eğitimi Meclis Gündemine Taşıdı
    »    
Öz’den Tarım Gıda ve Hayvancılık Bakanına Sorular
    »    
Orman Muhafaza Memurlarının Harcırah Eşitsizliği Giderilmelidir
    »    
Biga Kaymakamı MHP’yi Ziyaret Etti
    »    
Öz’den Ağbal’a Sorular
    »    
Yenice Çırpılar Termik Santrali İçin Mücadelemiz Devam Ediyor
    »    
Karadağ ‘dan Bakanlık Temasları
    »    
Melek Şahin Güven Tazeledi
    »    
Karadağ’dan Ülgür Gökhan’a; “İki Yüzlü Başkan”
    »    
Ceylan: “Kavga Siyaseti Biga’ya Kaybettiriyor”
    »    
Öz; “İlçe Kongrelerimiz Hayırlı Olsun”
    »    
Kılıçdaroğlu, FETÖ’den Besleniyor
    »    
Sedyeyle Getirildiği Kongreyi Kazandı!
    »    
CHP Milletvekili Bülent Öz’den Soru Önergesi
    »    
Öz: Diyanet Anayasal Düzeni Ortadan Kaldırmak mı İstiyor ?
    »    
Öz: Bir Fedakarlık Yaparak Vergi İndirimine Gidecek misiniz?
    »    
Taşeron Kanununda Sona Gelindi
    »    
CHP Öz: “1 Trilyon 400 Milyar Kayıp Para Nerede”
    »    
Öz: “Belge Ortaya Çıktı, Takke Düştü”
    »    
CHP’li Muharrem Erkek: "Zarrap İçin Verilen Nota, Gülen İçin Neden Verilmedi?"
    »    
Sırp’ın Etine mi Kaldık?
    »    
CHP Biga 36. Olağan Kongresi Yapıldı
    »    
Öz’den Meclis Genel Kuruluna Açıklama
    »    
Gider “Biz Ağa, Paşa Çocuğu Değiliz”
    »    
AKP’ye Din Dersi Verdi
    »    
Bakanlıktan Öz’e Yanıt
    »    
Tek’ten Basın Açıklaması
    »    
Başkan Gökhan: “Zaten Konuşturmuyorlardı..”
    »    
Gider: “Demek Ki İktidar Olsalar, Herkesi Susturacaklar”
    »    
AK Parti Yönetiminden Ziyaret
    »    
MHP İl Başkanlığı Basın Açıklaması
    »    
Gider; "Küsen, Kızan Görevini Bıraksın"
    »    
Karadağ’dan Basın Açıklaması
    »    
AK Parti Biga İlçe Kongresi
    »    
Liderimizin Emrinde, Milletimizin Hizmetindeyiz
    »    
CHP’li Üyeler, İlk Seçimde Değişim Mesajı Mı Verdiler?
    »    
“Bölücü Referanduma Hayır!”
    »    
Öz’ün Soru Önergesine Yanıt Geldi
    »    
Çanakkale’de Atatürk Resimlerini Çöpe Attılar
    »    
Turan ve Gider Biga’da
    »    
Öz’den Kılıçdaroğlu’na Ziyaret
    »    
Pastırmacı’dan Ankara Çıkartması
    »    
AK Parti Delegelerini Seçti
    »    
Karadağ’dan Geçmiş Olsun Ziyareti
    »    
Karadağ’dan Basın Açıklaması
    »    
Erkek: “Çanakkale Belediyesi’nde Var, TBMM’de Yok!”
    »    
CHP Biga’dan Sert Yanıt
    »    
Şahin; “İşte CHP’nin Adaleti”
    »    
Gider “27 Mayıs’ın Utancı 15 Temmuz’da Bitti”
    »    
CHP’li Erkek: "Bir Daha 15 Temmuzlar Yaşanmasın!"
    »    
CHP’li Erkek’ten Adalet Mitingi Değerlendirmesi
    »    
Öz’ün Adalet Yürüşündeki Provokasyonlar Hakkında Açıklaması
    »    
CHP’li Muharrem Erkek: “Israrla Soruyorum, Israrla Yanıtlamıyorlar!”
    »    
CHP’li Muharrem Erkek’ten İki Satırlık Açıklama
    »    


İstekleriniz Sorunlarınız
İstek ve Sorunları Oku
İstek ve Sorun Yaz
 
 

YAZARLAR
Ali Galip Akyıldırım
Kendi Görüşlerinizi Millete “Dinin Emri” Diye Dayatmayın
Alaattin Akçal
Hayalim “2 Adet Çikolata”
Buse Duman
Pardon Ama… Değişeceksiniz! Öyle ya da Böyle…
Davut Doğan (Konuk Yazar)
Hey Siri!
Erdem Karan
Allah’a Ulaşmayı Dileyin Sevgiden Başka Ne Var ki? (36)
Feyhan Karakaş
Biga’nın Kanayan Yarası
Gizem Emre
Ateşte Açan Güldük, Çanakkale’de Öldük
Fatih Özdemir
Doğrusu “Yal-nız-lık” Mı?
Kadir Atay
Yasal Süreci Beklemek
Murat Gülcen
-Coğrafya Kader midir?-
Osman Öztürk
GENDž
Ogün Doğan
Tahminler Şaştı
Ozancan Polat
Ucuz Strateji
Sinem Bülbül
Kayropraktik Nedir?
Saim Tunçman
Hocam, Atatürk’süz 18 Mart olur mu!
Can Hastanesi Köşesi
LENFÖDEM Tanı ve Tedavisi
BİGA'DANÖBETÇİ ECZANE
ÇOK OKUNANLAR bu hafta | bu ay
ÇOK YORUMLANANLAR bu hafta | bu ay
İstatistik
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’ ve sitemizde yorum gönderenlerin şahsına aittir.
Çanakkale'nin Tamamen Renkli İlk Gazetesi
Biga'nın İlk İnternet Televizyonu ve Cep Gazetesi
Biga'nın Evlere, Köylere ve Okullarına, Dağıtılan En Yüksek Tirajlı Gazetesi
Sitemizde Yayınlanan Yazı ve Dökümanların İzinsiz Alınması Çoğaltılması Yasaktır
Biga Çarşamba Gazetesi / Atay Reklam
Tüm Hakları Saklıdır BİGA ÇARŞAMBA GAZETESİ    0