Künye İletişim Mobil
Giriş Sayfam Yap Favorilere Ekle Sitene Ekle RSS Üye Ol Üye Giriş
Anasayfa Foto Galeri Video Haber Duyurular Seri İlanlar Halı Saha Muhtarlarımız Kadınlarımız Gazetemiz
SON DAKİKA : Bigalı Hayırseverimize Minnettarız      Bülent Öz; “Gün; Bireysel Kaygıları Bir Kenara Bırakma Günüdür”      Allah’a Ulaşmayı Dileyin Muhteşem Örnek (3)      İlk Mahalle İftarı Cumhuriyet Meydanı’nda      Çan Belediyesinden Esat Kabaklı Konseri      MHP Çanakkale’de Milletvekili Adaylarını Tanıttı      Adaylar Belli Oldu       Biga Belediyesi Şehir Parkı’na Ramazan ilgisi      Yaşlıya Hürmet Budur      Gümüşçay Tura Hazır      Eski Başkan’dan Serzeniş: "Sosyal Medya Yerine Sosyal Hayatla İlgilenin"      AK Parti Gençlik Kollarından Davet      Adaspor’da Kadrolar Tamam       Bigaspor Şampi...      Biga’da Şampiyonluk Kutlaması       Fenerbahçe Maçı Dev Ekranda       19 Mayıs Gümüşçay da Kutlandı      Biga’nın Gururu Çanakkale Caddelerinde      Balıklıçeşmespor dan Geçmiş Olsun Ziyareti      CHP’de Çelenk Sunumunda Bulundu     
YEREL YAŞAM EKONOMİ SİYASET EĞİTİM BELEDİYE KAYMAKAM MAGAZİN ULUSAL SPOR RÖPORTAJ
» CHP’li Erkek: “Barış ve Demokrasi İsteyenleri Tutukluyorsunuz!”
31 Ocak 2018 Çarşamba 10:00
12
14
16
18


CHP Çanakkale Milletvekili ve TBMM Anayasa Komisyonu üyesi Muharrem Erkek, Meclis’te görüşülen 667 sayılı OHAL KHK’sı üzerine CHP Grubu adına konuşma yaptı. Erkek yaptığı konuşmada, AK Parti Genel Başkanı Erdoğan’ın sözlerini eleştirdi ve kendisinin İspanya'daki kralı, İngiltere'deki kraliçeyi, başkan zannettiğini söyledi.

Erdoğan'ın grup toplantısında yaptığı konuşmada söylediği sözlerin çok önemli ve vahim bir tabloyu ortaya koyduğunu, laik cumhuriyetle açık bir hesaplaşma olduğunu vurgulayan Erkek, OHAL rejiminin Türkiye’yi felakete sürüklediğini, Meclis’in devre dışı bırakıldığını, KHK’ların Anayasa ve TBMM İçtüzüğü’ne aykırı biçimde gündeme alınmadığını, bu nedenle yok hükmünde olduğunu kaydetti.

667 sayılı OHAL KHK’sı ile Karayolları Trafik Kanunu’nda değişiklik yapıldığını söyleyen Erkek, “FETÖ'yle mücadeleyle bunun ilgisi var? OHAL, FETÖ'yle ve terörle mücadele için çıkarılmadı mı, amacı o değil mi? Bakıyorsunuz, birçok kanunda değişiklikler yaptığınız hükümlerin FETÖ'yle mücadeleyle hiçbir ilgisi yok. FETÖ'yle, maalesef, mücadeleye de büyük zarar veriyorsunuz” dedi.

Türk Tabipleri Birliği Başkanı’nın sabahın erken saatinde gözaltına alınmasını, Ergenekon, Balyoz kumpaslarındaki göz altılara benzeten Erkek, barış, kardeşlik ve demokrasi isteyenlerin gözaltına alındığını belirtti. Erkek’in konuşması TBMM tutanaklarına şöyle yansıdı:

30 Ocak 2018 Salı

Birinci Oturum

Açılma Saati: 15.03

BAŞKAN: Başkan Vekili Pervin Buldan

KÂTİP ÜYELER: Fehmi KÜPÇÜ (Bolu), Sema Kırcı (Balıkesir)

Başkan - Teşekkür ederiz Sayın Tan.

Cumhuriyet Halk Partisi Grubu adına Çanakkale Milletvekili Sayın Muharrem Erkek.

Buyurun. (CHP sıralarından alkışlar)

CHP Grubu Adına Muharrem Erkek (Çanakkale) - Sayın Başkan, değerli milletvekilleri; 667 sayılı Kanun Hükmünde Kararname üzerinde Cumhuriyet Halk Partisi Grubu adına söz aldım, Yüce Meclisi saygıyla selamlıyorum.

Öncelikle tüm şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyorum, ailelerine sabır diliyorum, milletimizin başı sağ olsun. Özellikle şunu ifade etmek istiyorum: Bu ülkede, bu memlekette hiç kimse şehitlerimizin kanı üzerinden siyaset yapmasın, şehitlerimizin kanı üzerinden de seçim yatırımı yapmasın; bunu, şehitlerimize, milletimize, Türk Silahlı Kuvvetlerimize yapmayalım. Suriye'nin birliğini bütünlüğünü gerçekten samimi olarak destekliyorsak -ki bizim için çok çok önemli- Suriye'deki terör yapılarıyla da birlikte hareket etmeyelim.

Değerli milletvekilleri, KHK'yle ilgili değerlendirmeme geçmeden önce bugün AK PARTİ Genel Başkanı Sayın Erdoğan'ın grup toplantısında yaptığı konuşma çok önemli ve vahim bir tabloyu ortaya koydu, laik cumhuriyetle çok açık bir hesap olduğu çok açık bir şekilde ifade edildi. Sayın Erdoğan, AK PARTİ Genel Başkanı, bugün Avrupa'daki monarşileri örnek göstererek bu monarşilerde demokrasi olup olmadığını sordu, "Buralarda da demokrasi var, monarşilerde de demokrasi var." dedi. Tabii ki var ama Avrupa'da monarşilerdeki demokrasi, oralarda monarşi olduğu için değil, yüzyıllardır verilen demokrasi mücadelesinin sonucudur. AK PARTİ Genel Başkanı Sayın Erdoğan, İspanya'daki kralı, İngiltere'deki kraliçeyi, maalesef, üzülerek söylüyorum, herhâlde başkan zannediyor. Onlar başkan değil, onlar sembolik olarak orada görev yapıyorlar. Avrupa'daki monarşileri, o devletleri seçilmiş hükûmetler, parlamentolar yönetiyor. Dünyanın her yerinde -monarşi olsun, cumhuriyet olsun, başkanlık olsun, parlamenter sistem olsun- siyasi güç merkezlerinin meclisler, parlamentolar olduğunu sakın unutmayın. Demek ki laik cumhuriyetle bir hesap var. Demek ki ulusal egemenlik şahsileştirilmek isteniyor. Demek ki ulusal egemenlik milletten alınıp bir aileye devredilmek isteniyor. Bugün aslında grup toplantısının, AK PARTİ grup toplantısının özeti bu. Çünkü bizim cumhuriyetimiz yalnızca bir yönetim biçimi değil, bizim cumhuriyetimiz aynı zamanda ulusal egemenlik.

Egemenlik, millet tarafından Anayasa'da belirtilen yetkili organları eliyle kullanılır. Bu yetkili organlar -yasama, yürütme, yargı- bizzat saray rejimi tarafından yok edildiği için, kuvvetler ayrılığı yıkıldığı için işte şimdi monarşiler örnek gösterilerek belli mesajlar verilmeye çalışılıyor. Bu, büyük bir talihsizliktir. Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluş felsefesi ortadadır. Laik cumhuriyeti demokrasiyle taçlandırmak yerine onu yıkmaya çalışmak maalesef hiç kimsenin haddi de değil, hiç kimsenin gücü de yetmez; bunu özellikle samimi olarak paylaşmak istedim.

Ayrıca bugün Türkiye Tabipler Birliğine yapılan operasyon bir hukukçu olarak, bir milletvekili olarak açıkça ifade ederim ki tam bir hukuksuzluktur. Düşüncelerine katılmayabilirsiniz ama düşüncelerini açıkladığı için hekimleri, üniversite hocalarını aynı Ergenekon, Balyoz, Kumpas süreçlerinde olduğu gibi sabaha karşı evlerine baskın yaparak almak hiç yakışmadı, hiç yakışmadı. FETÖ'den ne farkınız kaldı, ne farkınız kaldı? O insanlarla ilgili bir soruşturma yapılacaksa bir davetiye gönderip ifadeye çağırmak çok mu zor? Neden? Siz, düşüncelerini açıkladığı için bu ülkenin gazetecilerini, hekimlerini, akademisyenlerini, insanlarını hapsederseniz bu memlekete en büyük zararı verirsiniz ve Türkiye Cumhuriyeti devleti maalesef saygınlığını sizin döneminizde çok yitirdi. Ama şunu asla unutmayın: İnsanları hapsedebilirsiniz ama düşünceleri asla hapsedemezsiniz.

Sayın Başkan, değerli milletvekilleri; olağanüstü hâl biliyorsunuz 12 Eylül darbe hukukunun tipik bir uygulamasıdır. Olağanüstü hâl rejimi 12 Eylül Anayasası'yla bizim içimize, mevzuatımıza girmiştir, ondan önce yoktu ve siz maalesef 12 Eylül darbe hukukuna sarılarak şu anda ülkeyi yönetiyorsunuz. OHAL KHK'leriyle kanunları değiştiriyorsunuz. Genel kalıcı düzenlemeler yapıyorsunuz. Oysa OHAL KHK'leri OHAL bittiğinde ortadan kalkması gereken hükümlerdir. OHAL rejimi OHAL'in gerektirdiği konularda yani FETÖ'yle mücadele için kullanılmalıdır, FETÖ'yle mücadele için. Erdal İnönü'nün dediği gibi "Olağanüstü hâl aslında olağanüstü hukuksuzlukların kanun hükmüne bağlanmasıdır." İşte OHAL'in aslında, 12 Eylül darbe hukukunun tipik uygulaması olan OHAL'in anlamı budur ve siz maalesef OHAL rejiminde Türkiye'yi bir felakete sürüklemeye devam ediyorsunuz.

Şimdi, Meclis Genel Kuruluna, komisyonlara sunulmadan, komisyonlarda

görüşülmeden Genel Kurulun gündemine aldığınız KHK'ları bir irdeleyelim.

Bir hukukçu olarak bence bu KHK'ların tamamı yok hükmündedir çünkü Resmî Gazete'de yayımlandıktan sonra, Resmî Gazete'de yayımlanıp yürürlüğe girdikten sonra Anayasa ve İç Tüzük hükümlerini birlikte yorumladığınızda, otuz gün içerisinde bu Genel Kurulda tartışılmadan, görüşülmeden, karara bağlanmadan uygulamada olan KHK'lar aslında yok hükmündedir. Şu anda büyük bir hukuksuzlukla Türkiye'yi yönetiyorsunuz. Bu uygulamaların hukuksal dayanağı yok çünkü KHK'ları buraya getirip otuz gün içinde, maalesef, görüştürmediniz, karara bağlamadınız.

Şimdi, şimdi görüştüğümüz KHK'nın içeriğinden bir madde okuyacağım size, Karayolları Trafik Kanunu'nda değişiklik yapan bir hüküm: "Araç tescil belgesini araçta bulundurmayan veya tescil plakasını monte edilmesi gereken yerin dışında farklı bir yere takan sürücülere 92 Türk lirası idari para cezası verilir." Karayolları Trafik Kanunu'nda değişiklik yapıyorsunuz, neden? FETÖ'yle mücadeleyle bunun ilgisi var? OHAL FETÖ'yle ve terörle mücadele için çıkarılmadı mı, amacı o değil mi? Bakıyorsunuz, birçok kanunda değişiklikler yaptığınız hükümlerin FETÖ'yle mücadeleyle hiçbir ilgisi yok. FETÖ'yle, maalesef, mücadeleye de büyük zarar veriyorsunuz. Aslında mücadele edemiyorsunuz çünkü, maalesef, AK Parti kuruluşundan bu yana FETÖ'yle paralel bir yapı olduğu için bugün bu mücadeleyi de samimi olarak gösteremiyor.

OHAL'i 15 Temmuz hain darbe girişiminden sonra bir fırsata çevirdiniz ve Meclisi devre dışı bıraktınız; evet, Türkiye Büyük Millet Meclisi devre dışı. Türkiye'de, maalesef, bir saray rejimi hâkim ve her geçen gün bu fiilî tek adam rejimi tahkim ediliyor, tahkim ediliyor. Bu vatan işgal altındayken bile kurtuluş mücadelesi, Millî Mücadele yıllarında bu Meclis açıktı ve Gazi Mecliste bütün kararlar tartışılıyordu, bütün kararlar Meclisten çıkartılıyordu.

Her zaman örnek verdiğiniz Fransa'da…

Geç kaldınız, çok geç kaldınız.

Bakın, her zaman örnek verdiğiniz Fransa'da OHAL KHK'ları hiçbir zaman çıkmadı, OHAL döneminde dahi KHK'ler çıkamıyor. Bütün düzenlemeler, Fransa'da terörle mücadeleyle ilgili bütün düzenlemeler Meclisten kanun olarak çıktı ama siz bunu yapamadınız. Çok geç kaldınız, evet bugün KHK'leri görüşüyoruz ama ben bir hukukçu olarak aslında yok hükmünde olan hükümleri görüştüğümüzü düşünüyorum.

Tabii, Anayasa Mahkemesi, maalesef büyük vebal altındadır. Anayasa Mahkemesi Resmî Gazete'de bu kanun hükmünde kararnameler yayınlandığı zaman yalnızca başlığına baktı, "Olağanüstü hâl kanun hükmünde kararnamesi yazıyorsa ben denetleyemem." dedi, hâlbuki içeriğine bakmalıydı. İçeriğine baksaydı, bunların aslında bir olağan dönem kanun hükmünde kararnamesi olduğunu görecek ve denetleyecekti çünkü siz darbeyi, yaşadığımız bu sıkıntıları bir fırsata çevirip OHAL KHK'leriyle bütün düzenlemeleri yapmaya kalktınız. Rektör seçimlerinin OHAL KHK'siyle ne ilgisi var, taşeron düzenlemesinin ne ilgisi var, ekonomik alanda yapılan düzenlemelerin ne ilgisi var? OHAL rejimiyle demokrasiyi ve hukuku askıya alarak bu memlekete iyilik yapmadınız, büyük kötülükler yaptınız.

Bugün barış isteyenleri, bugün kardeşlik isteyenleri, bugün demokrasi isteyenleri, hukuk isteyenleri gözaltına alıyorsunuz ve biz de onun için Cumhuriyet Halk Partisi olarak…

Bakın, kimin terörist olup olmadığına yargı karar verir. Evet, bizim için PKK-YPG terör yapılanmasıdır ve biz onunla mücadele ediyoruz. Ben onu kastetmiyorum. Düşünce ve ifade özgürlüğünü yok ederek bu memlekete en büyük kötülüğü yapıyorsunuz. Biz onun için demokrasi demeye, hak hukuk adalet demeye devam edeceğiz ve bu otoriter rejime, bu tek adam rejimine karşı milyonlarla birlikte demokrasiyi savunacağız çünkü Türkiye'nin önündeki mesele artık belli. Demokrasi mi otoriter bir rejim mi? Bütün meselemiz bu.

Teşekkür ediyorum, yüce Meclisi saygıyla selamlıyorum. (CHP sıralarından alkışlar)

Başkan - Teşekkür ederiz Sayın Erkek.

 


  Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış

  Yorum Ekle

Ad Soyad :
E-Posta :
Mesaj :
Güvenlik Kodu :+ Benzer Haberler
MHP Çanakkale’de Milletvekili Adaylarını Tanıttı
    »    
Adaylar Belli Oldu
    »    
MHP Çanakkale’de Tanıtım Atağında
    »    
AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı’ndan Biga Ziyareti
    »    
Gültekin Yıldızdan Açıklama
    »    
Başkan Kuzu AK Kadınlarla Buluştu
    »    
“Dünyanın En Özgür Ülkesi”
    »    
Muharrem İnce ile Birlikte Hakkari ve Rize’de Vatandaşlarla Buluştu
    »    
İYİ Parti Aday Adayları Biga Pazarında
    »    
İYİ Parti Hemşireleri Ziyaret Etti
    »    
Bektaş’ tan Kadem’e Ziyaret
    »    
Özgür Ceylan; “Zamanı Artık Geldi, 24 Haziran’da Biz Kazanacağız”
    »    
Gelibolu Bektaş’ı Bağrına Bastı
    »    
AK Parti Gültekin Yıldız "Onlara Utanmak Kaldı"
    »    
Bektaş’tan köy Ziyaretleri
    »    
Arda Bozkurt Aday Adayı
    »    
İYİ Parti Anneler Gününü Kutladı
    »    
"Halkın Talebiyle Köşdere Geliyor"
    »    
Söylemlere Dikkat Edelim
    »    
CHP Çanakkale Milletvekilliğine Adaylık Başvurusunu Gerçekleştirdi
    »    
Bektaş’tan İlçe Çıkarması
    »    
Bu işin Altında Çok Başka Şeyler Var!
    »    
CHP Bülent Öz’den Ziyaret
    »    
Bektaş’tan Ziyaret
    »    
Bektaş’ın İlçe Ziyaretleri
    »    
İYİ Parti Çanakkale İl Yönetimi Ticaret Borsasını Ziyaret Etti
    »    
Öz ve Ergün Açıkladı
    »    
AK Parti Grup Başkanvekili Turan, Müjdeyi Verdi
    »    
CHP Aday Adayı Özgür Ceylan: Örgütten Gelen Bir Aday Adayıyım
    »    
Sosyal Devlette…
    »    
Bektaş’tan AK Parti Merkez İlçe Başkanlığına ziyaret
    »    
Furkan Sezer AK Parti Milletvekilliği Aday Adaylığını Açıkladı
    »    
Seçim Propagandalarına Dikkat Edin, Kandırılmayın! (2)
    »    
Turan, “Gelibolu Ulaşım Anlamında Altın Çağını Yaşayacak”
    »    
Seçim Propagandalarına Dikkat Edin, Kandırılmayın! (1)
    »    
AK Parti Kepez de 24 Haziran Toplantısı
    »    
Bülent Öz Yılın Milletvekili Seçildi
    »    
Ak Parti Çan Teşkilatları “Biz Hazırız” Mesajı Verdi
    »    
İyi Parti Biga Teşkilatı’nda Eğitim
    »    
Ayhan Gider’den Gündeme Dair Açıklama
    »    
Develer; Sucuklar; Minibüsler; Borçlar; Yalanlar
    »    
İstiklal Marşımız Yeniden Bestelenemez
    »    
Suyumuzu da Meksika Üzerinden İsrail’e mi Satacaksınız?
    »    
“İstiklal Marşımıza Saygısızlık Kabul Edilemez”
    »    
Başkan Ceylan’dan İstiklal Marşı İle İlgili Sert Tepki
    »    
İl Genel Meclisi’ne Kadın Üyeler Geliyor
    »    
AK Parti Tülay Ömercioğlun’dan Basın Açıklaması
    »    
AK Parti Gültekin Yıldız’dan Basın Açıklaması
    »    
AK Parti Ergin Sezen’den İsmet Güneşhan’a Cevap
    »    
CHP Biga Kadın Kolları Basın Bildirisi
    »    
Sezen’den, Muharrem Erkek’e Sert Yanıt
    »    
Çanakkale’deki Kanser Hastalıklarının Artış Sebepleri Nelerdir
    »    
AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan’dan Bilgilendirme
    »    
CHP Bülent Öz’den Bilgilendirme
    »    
AK Parti Ergin Sezen’den Ülgür Gökhan’a Cevap
    »    
Öz’den Orman ve Su İşleri Bakanına Sorular
    »    
Çocuklarımızın Sağlığı Tehlikede
    »    
Öz’den Ders Niteliğinde Tarihi Bir Konuşma
    »    
AK Parti Gençleri Kadınlarla El Ele
    »    
Et ve Süt Kurumunun Adı İthalat Kurumu Oldu
    »    
AKP’nin Tarihe Sahip Çıkma Anlayışı Dizilerden İbaret
    »    
Öz’den Sağlık Bakanına Sorular
    »    
Yeşim Karadağ; Darbenin Her Türlüsünü Red Ediyoruz
    »    
İl Başkanı Karadağ’dan Ankara’dan Müjdeler
    »    
Öz’den Bakana Sorular
    »    
Biga CHP İlçe Danışma Toplantısı Yapıldı
    »    
Tüm Kesimlerimizle Beraber Kalkınmaya Devam Ediyoruz
    »    
Sulama Bedelinin %100 Artmasının Gerekçesi Nedir?
    »    
Yeşim Karadağ’ın Basın Açıklaması
    »    
Öz’den İçişleri Bakanı’na Sorular
    »    
AK Parti Teşkilatlarına Tavsiye
    »    
"CHP Geleceğimizi Çalıyor"
    »    
CHP Umudun Partisidir, Mücadele Edenler Unutulmaz
    »    
Öz İran’da İslam İşbirliği Konferansına ve İkili Ülke Görüşmelerine Katıldı
    »    
AK Parti Çanakkale İl Başkanlığı 6.Olağan İl Kongresine Hazırlanıyor
    »    
Karadağ Delegeler İle Buluşuyor
    »    
Türkiye Kimin Şekerini Üretiyor
    »    
Engel Yok, Teknik Kampus Var
    »    
İYİ Parti Biga’da Start Verdi
    »    
Yeni Evli Çiftlere Hususi Otomobilde ÖTV Muafiyeti
    »    
Biga’da Yer Yerinden Oynayacak
    »    
Ömercioğlun’dan Basın Açıklaması
    »    
AK Parti İl Başkanı Yeşim Karadağ’dan Basın Açıklaması
    »    
CHP’li Erkek, Taşımalı Eğitimi Meclis Gündemine Taşıdı
    »    
Öz’den Tarım Gıda ve Hayvancılık Bakanına Sorular
    »    
Orman Muhafaza Memurlarının Harcırah Eşitsizliği Giderilmelidir
    »    
Biga Kaymakamı MHP’yi Ziyaret Etti
    »    
Öz’den Ağbal’a Sorular
    »    
Yenice Çırpılar Termik Santrali İçin Mücadelemiz Devam Ediyor
    »    
Karadağ ‘dan Bakanlık Temasları
    »    
Melek Şahin Güven Tazeledi
    »    
Karadağ’dan Ülgür Gökhan’a; “İki Yüzlü Başkan”
    »    
Ceylan: “Kavga Siyaseti Biga’ya Kaybettiriyor”
    »    
Öz; “İlçe Kongrelerimiz Hayırlı Olsun”
    »    
Kılıçdaroğlu, FETÖ’den Besleniyor
    »    
Sedyeyle Getirildiği Kongreyi Kazandı!
    »    
CHP Milletvekili Bülent Öz’den Soru Önergesi
    »    
Öz: Diyanet Anayasal Düzeni Ortadan Kaldırmak mı İstiyor ?
    »    
Öz: Bir Fedakarlık Yaparak Vergi İndirimine Gidecek misiniz?
    »    
Taşeron Kanununda Sona Gelindi
    »    


İstekleriniz Sorunlarınız
İstek ve Sorunları Oku
İstek ve Sorun Yaz
 
 

YAZARLAR
Ali Galip Akyıldırım
Ülkemizin Geleceği ve Umudu Sevgili Genç Arkadaşım
Alaattin Akçal
Hayalim “2 Adet Çikolata”
Buse Duman
Pardon Ama… Değişeceksiniz! Öyle ya da Böyle…
Davut Doğan (Konuk Yazar)
Hey Siri!
Erdem Karan
Allah’a Ulaşmayı Dileyin Muhteşem Örnek (3)
Feyhan Karakaş
Biga’nın Kanayan Yarası
Gizem Emre
Ateşte Açan Güldük, Çanakkale’de Öldük
Fatih Özdemir
Doğrusu “Yal-nız-lık” Mı?
Kadir Atay
Trafik Lambası Şart!
Murat Gülcen
-Filistin Halkı Yalnız Değildir-
Osman Öztürk
GENDž
Ogün Doğan
Tahminler Şaştı
Ozancan Polat
Ucuz Strateji
Sinem Bülbül
Kayropraktik Nedir?
Saim Tunçman
Hocam, Atatürk’süz 18 Mart olur mu!
Can Hastanesi Köşesi
LENFÖDEM Tanı ve Tedavisi
BİGA'DANÖBETÇİ ECZANE
ÇOK OKUNANLAR bu hafta | bu ay
ÇOK YORUMLANANLAR bu hafta | bu ay
İstatistik
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’ ve sitemizde yorum gönderenlerin şahsına aittir.
Çanakkale'nin Tamamen Renkli İlk Gazetesi
Biga'nın İlk İnternet Televizyonu ve Cep Gazetesi
Biga'nın Evlere, Köylere ve Okullarına, Dağıtılan En Yüksek Tirajlı Gazetesi
Sitemizde Yayınlanan Yazı ve Dökümanların İzinsiz Alınması Çoğaltılması Yasaktır
Biga Çarşamba Gazetesi / Atay Reklam
Tüm Hakları Saklıdır BİGA ÇARŞAMBA GAZETESİ    0