Künye İletişim Mobil
Giriş Sayfam Yap Favorilere Ekle Sitene Ekle RSS Üye Ol Üye Giriş
Anasayfa Foto Galeri Video Haber Duyurular Seri İlanlar Halı Saha Muhtarlarımız Kadınlarımız Gazetemiz
SON DAKİKA : 576 İşçi Kadroya Geçti 70 İşçi İse      Gelibolu’da Sağlık Evi Açıldı      Polis Olay Bülteni      Amatör Liglerde Haftalık Faaliyet Programı      Dereköy İlk Profesörünü Yetiştirdi: Suat Uğur      Biga’da 2 Okul Kardeş Okul Protokolü İmzaladı      Öz’den Bakana Sorular      Çan Ülkü Ocağı Fırat Yılmaz Çakıroğlu İçin Mevlid-İ Şerif Okuttu      Biga CHP İlçe Danışma Toplantısı Yapıldı      7 İlde Kalpazan Operasyonu: 20 Gözaltı      Tüm Kesimlerimizle Beraber Kalkınmaya Devam Ediyoruz      ÇTSO’ dan Ziyaretler      Polis Olay Bülteni      Sultangazispor – Yeni Çan Maçının Kararı Açıklandı      Hayatın Unsurları ve Hisler!      Her Hafta Bir Başkan      Biga’ya Gelenlere Öneriler      Polis Olay Bülteni      81 İl 81 Anaokulu Projesi      Çanakkale SGK İl Müdürlüğünde Değişim     
YEREL YAŞAM EKONOMİ SİYASET EĞİTİM BELEDİYE KAYMAKAM MAGAZİN ULUSAL SPOR RÖPORTAJ
» CHP’li Erkek: “Barış ve Demokrasi İsteyenleri Tutukluyorsunuz!”
31 Ocak 2018 Çarşamba 10:00
12
14
16
18


CHP Çanakkale Milletvekili ve TBMM Anayasa Komisyonu üyesi Muharrem Erkek, Meclis’te görüşülen 667 sayılı OHAL KHK’sı üzerine CHP Grubu adına konuşma yaptı. Erkek yaptığı konuşmada, AK Parti Genel Başkanı Erdoğan’ın sözlerini eleştirdi ve kendisinin İspanya'daki kralı, İngiltere'deki kraliçeyi, başkan zannettiğini söyledi.

Erdoğan'ın grup toplantısında yaptığı konuşmada söylediği sözlerin çok önemli ve vahim bir tabloyu ortaya koyduğunu, laik cumhuriyetle açık bir hesaplaşma olduğunu vurgulayan Erkek, OHAL rejiminin Türkiye’yi felakete sürüklediğini, Meclis’in devre dışı bırakıldığını, KHK’ların Anayasa ve TBMM İçtüzüğü’ne aykırı biçimde gündeme alınmadığını, bu nedenle yok hükmünde olduğunu kaydetti.

667 sayılı OHAL KHK’sı ile Karayolları Trafik Kanunu’nda değişiklik yapıldığını söyleyen Erkek, “FETÖ'yle mücadeleyle bunun ilgisi var? OHAL, FETÖ'yle ve terörle mücadele için çıkarılmadı mı, amacı o değil mi? Bakıyorsunuz, birçok kanunda değişiklikler yaptığınız hükümlerin FETÖ'yle mücadeleyle hiçbir ilgisi yok. FETÖ'yle, maalesef, mücadeleye de büyük zarar veriyorsunuz” dedi.

Türk Tabipleri Birliği Başkanı’nın sabahın erken saatinde gözaltına alınmasını, Ergenekon, Balyoz kumpaslarındaki göz altılara benzeten Erkek, barış, kardeşlik ve demokrasi isteyenlerin gözaltına alındığını belirtti. Erkek’in konuşması TBMM tutanaklarına şöyle yansıdı:

30 Ocak 2018 Salı

Birinci Oturum

Açılma Saati: 15.03

BAŞKAN: Başkan Vekili Pervin Buldan

KÂTİP ÜYELER: Fehmi KÜPÇÜ (Bolu), Sema Kırcı (Balıkesir)

Başkan - Teşekkür ederiz Sayın Tan.

Cumhuriyet Halk Partisi Grubu adına Çanakkale Milletvekili Sayın Muharrem Erkek.

Buyurun. (CHP sıralarından alkışlar)

CHP Grubu Adına Muharrem Erkek (Çanakkale) - Sayın Başkan, değerli milletvekilleri; 667 sayılı Kanun Hükmünde Kararname üzerinde Cumhuriyet Halk Partisi Grubu adına söz aldım, Yüce Meclisi saygıyla selamlıyorum.

Öncelikle tüm şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyorum, ailelerine sabır diliyorum, milletimizin başı sağ olsun. Özellikle şunu ifade etmek istiyorum: Bu ülkede, bu memlekette hiç kimse şehitlerimizin kanı üzerinden siyaset yapmasın, şehitlerimizin kanı üzerinden de seçim yatırımı yapmasın; bunu, şehitlerimize, milletimize, Türk Silahlı Kuvvetlerimize yapmayalım. Suriye'nin birliğini bütünlüğünü gerçekten samimi olarak destekliyorsak -ki bizim için çok çok önemli- Suriye'deki terör yapılarıyla da birlikte hareket etmeyelim.

Değerli milletvekilleri, KHK'yle ilgili değerlendirmeme geçmeden önce bugün AK PARTİ Genel Başkanı Sayın Erdoğan'ın grup toplantısında yaptığı konuşma çok önemli ve vahim bir tabloyu ortaya koydu, laik cumhuriyetle çok açık bir hesap olduğu çok açık bir şekilde ifade edildi. Sayın Erdoğan, AK PARTİ Genel Başkanı, bugün Avrupa'daki monarşileri örnek göstererek bu monarşilerde demokrasi olup olmadığını sordu, "Buralarda da demokrasi var, monarşilerde de demokrasi var." dedi. Tabii ki var ama Avrupa'da monarşilerdeki demokrasi, oralarda monarşi olduğu için değil, yüzyıllardır verilen demokrasi mücadelesinin sonucudur. AK PARTİ Genel Başkanı Sayın Erdoğan, İspanya'daki kralı, İngiltere'deki kraliçeyi, maalesef, üzülerek söylüyorum, herhâlde başkan zannediyor. Onlar başkan değil, onlar sembolik olarak orada görev yapıyorlar. Avrupa'daki monarşileri, o devletleri seçilmiş hükûmetler, parlamentolar yönetiyor. Dünyanın her yerinde -monarşi olsun, cumhuriyet olsun, başkanlık olsun, parlamenter sistem olsun- siyasi güç merkezlerinin meclisler, parlamentolar olduğunu sakın unutmayın. Demek ki laik cumhuriyetle bir hesap var. Demek ki ulusal egemenlik şahsileştirilmek isteniyor. Demek ki ulusal egemenlik milletten alınıp bir aileye devredilmek isteniyor. Bugün aslında grup toplantısının, AK PARTİ grup toplantısının özeti bu. Çünkü bizim cumhuriyetimiz yalnızca bir yönetim biçimi değil, bizim cumhuriyetimiz aynı zamanda ulusal egemenlik.

Egemenlik, millet tarafından Anayasa'da belirtilen yetkili organları eliyle kullanılır. Bu yetkili organlar -yasama, yürütme, yargı- bizzat saray rejimi tarafından yok edildiği için, kuvvetler ayrılığı yıkıldığı için işte şimdi monarşiler örnek gösterilerek belli mesajlar verilmeye çalışılıyor. Bu, büyük bir talihsizliktir. Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluş felsefesi ortadadır. Laik cumhuriyeti demokrasiyle taçlandırmak yerine onu yıkmaya çalışmak maalesef hiç kimsenin haddi de değil, hiç kimsenin gücü de yetmez; bunu özellikle samimi olarak paylaşmak istedim.

Ayrıca bugün Türkiye Tabipler Birliğine yapılan operasyon bir hukukçu olarak, bir milletvekili olarak açıkça ifade ederim ki tam bir hukuksuzluktur. Düşüncelerine katılmayabilirsiniz ama düşüncelerini açıkladığı için hekimleri, üniversite hocalarını aynı Ergenekon, Balyoz, Kumpas süreçlerinde olduğu gibi sabaha karşı evlerine baskın yaparak almak hiç yakışmadı, hiç yakışmadı. FETÖ'den ne farkınız kaldı, ne farkınız kaldı? O insanlarla ilgili bir soruşturma yapılacaksa bir davetiye gönderip ifadeye çağırmak çok mu zor? Neden? Siz, düşüncelerini açıkladığı için bu ülkenin gazetecilerini, hekimlerini, akademisyenlerini, insanlarını hapsederseniz bu memlekete en büyük zararı verirsiniz ve Türkiye Cumhuriyeti devleti maalesef saygınlığını sizin döneminizde çok yitirdi. Ama şunu asla unutmayın: İnsanları hapsedebilirsiniz ama düşünceleri asla hapsedemezsiniz.

Sayın Başkan, değerli milletvekilleri; olağanüstü hâl biliyorsunuz 12 Eylül darbe hukukunun tipik bir uygulamasıdır. Olağanüstü hâl rejimi 12 Eylül Anayasası'yla bizim içimize, mevzuatımıza girmiştir, ondan önce yoktu ve siz maalesef 12 Eylül darbe hukukuna sarılarak şu anda ülkeyi yönetiyorsunuz. OHAL KHK'leriyle kanunları değiştiriyorsunuz. Genel kalıcı düzenlemeler yapıyorsunuz. Oysa OHAL KHK'leri OHAL bittiğinde ortadan kalkması gereken hükümlerdir. OHAL rejimi OHAL'in gerektirdiği konularda yani FETÖ'yle mücadele için kullanılmalıdır, FETÖ'yle mücadele için. Erdal İnönü'nün dediği gibi "Olağanüstü hâl aslında olağanüstü hukuksuzlukların kanun hükmüne bağlanmasıdır." İşte OHAL'in aslında, 12 Eylül darbe hukukunun tipik uygulaması olan OHAL'in anlamı budur ve siz maalesef OHAL rejiminde Türkiye'yi bir felakete sürüklemeye devam ediyorsunuz.

Şimdi, Meclis Genel Kuruluna, komisyonlara sunulmadan, komisyonlarda

görüşülmeden Genel Kurulun gündemine aldığınız KHK'ları bir irdeleyelim.

Bir hukukçu olarak bence bu KHK'ların tamamı yok hükmündedir çünkü Resmî Gazete'de yayımlandıktan sonra, Resmî Gazete'de yayımlanıp yürürlüğe girdikten sonra Anayasa ve İç Tüzük hükümlerini birlikte yorumladığınızda, otuz gün içerisinde bu Genel Kurulda tartışılmadan, görüşülmeden, karara bağlanmadan uygulamada olan KHK'lar aslında yok hükmündedir. Şu anda büyük bir hukuksuzlukla Türkiye'yi yönetiyorsunuz. Bu uygulamaların hukuksal dayanağı yok çünkü KHK'ları buraya getirip otuz gün içinde, maalesef, görüştürmediniz, karara bağlamadınız.

Şimdi, şimdi görüştüğümüz KHK'nın içeriğinden bir madde okuyacağım size, Karayolları Trafik Kanunu'nda değişiklik yapan bir hüküm: "Araç tescil belgesini araçta bulundurmayan veya tescil plakasını monte edilmesi gereken yerin dışında farklı bir yere takan sürücülere 92 Türk lirası idari para cezası verilir." Karayolları Trafik Kanunu'nda değişiklik yapıyorsunuz, neden? FETÖ'yle mücadeleyle bunun ilgisi var? OHAL FETÖ'yle ve terörle mücadele için çıkarılmadı mı, amacı o değil mi? Bakıyorsunuz, birçok kanunda değişiklikler yaptığınız hükümlerin FETÖ'yle mücadeleyle hiçbir ilgisi yok. FETÖ'yle, maalesef, mücadeleye de büyük zarar veriyorsunuz. Aslında mücadele edemiyorsunuz çünkü, maalesef, AK Parti kuruluşundan bu yana FETÖ'yle paralel bir yapı olduğu için bugün bu mücadeleyi de samimi olarak gösteremiyor.

OHAL'i 15 Temmuz hain darbe girişiminden sonra bir fırsata çevirdiniz ve Meclisi devre dışı bıraktınız; evet, Türkiye Büyük Millet Meclisi devre dışı. Türkiye'de, maalesef, bir saray rejimi hâkim ve her geçen gün bu fiilî tek adam rejimi tahkim ediliyor, tahkim ediliyor. Bu vatan işgal altındayken bile kurtuluş mücadelesi, Millî Mücadele yıllarında bu Meclis açıktı ve Gazi Mecliste bütün kararlar tartışılıyordu, bütün kararlar Meclisten çıkartılıyordu.

Her zaman örnek verdiğiniz Fransa'da…

Geç kaldınız, çok geç kaldınız.

Bakın, her zaman örnek verdiğiniz Fransa'da OHAL KHK'ları hiçbir zaman çıkmadı, OHAL döneminde dahi KHK'ler çıkamıyor. Bütün düzenlemeler, Fransa'da terörle mücadeleyle ilgili bütün düzenlemeler Meclisten kanun olarak çıktı ama siz bunu yapamadınız. Çok geç kaldınız, evet bugün KHK'leri görüşüyoruz ama ben bir hukukçu olarak aslında yok hükmünde olan hükümleri görüştüğümüzü düşünüyorum.

Tabii, Anayasa Mahkemesi, maalesef büyük vebal altındadır. Anayasa Mahkemesi Resmî Gazete'de bu kanun hükmünde kararnameler yayınlandığı zaman yalnızca başlığına baktı, "Olağanüstü hâl kanun hükmünde kararnamesi yazıyorsa ben denetleyemem." dedi, hâlbuki içeriğine bakmalıydı. İçeriğine baksaydı, bunların aslında bir olağan dönem kanun hükmünde kararnamesi olduğunu görecek ve denetleyecekti çünkü siz darbeyi, yaşadığımız bu sıkıntıları bir fırsata çevirip OHAL KHK'leriyle bütün düzenlemeleri yapmaya kalktınız. Rektör seçimlerinin OHAL KHK'siyle ne ilgisi var, taşeron düzenlemesinin ne ilgisi var, ekonomik alanda yapılan düzenlemelerin ne ilgisi var? OHAL rejimiyle demokrasiyi ve hukuku askıya alarak bu memlekete iyilik yapmadınız, büyük kötülükler yaptınız.

Bugün barış isteyenleri, bugün kardeşlik isteyenleri, bugün demokrasi isteyenleri, hukuk isteyenleri gözaltına alıyorsunuz ve biz de onun için Cumhuriyet Halk Partisi olarak…

Bakın, kimin terörist olup olmadığına yargı karar verir. Evet, bizim için PKK-YPG terör yapılanmasıdır ve biz onunla mücadele ediyoruz. Ben onu kastetmiyorum. Düşünce ve ifade özgürlüğünü yok ederek bu memlekete en büyük kötülüğü yapıyorsunuz. Biz onun için demokrasi demeye, hak hukuk adalet demeye devam edeceğiz ve bu otoriter rejime, bu tek adam rejimine karşı milyonlarla birlikte demokrasiyi savunacağız çünkü Türkiye'nin önündeki mesele artık belli. Demokrasi mi otoriter bir rejim mi? Bütün meselemiz bu.

Teşekkür ediyorum, yüce Meclisi saygıyla selamlıyorum. (CHP sıralarından alkışlar)

Başkan - Teşekkür ederiz Sayın Erkek.

 


  Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış

  Yorum Ekle

Ad Soyad :
E-Posta :
Mesaj :
Güvenlik Kodu :+ Benzer Haberler
Öz’den Bakana Sorular
    »    
Biga CHP İlçe Danışma Toplantısı Yapıldı
    »    
Tüm Kesimlerimizle Beraber Kalkınmaya Devam Ediyoruz
    »    
Sulama Bedelinin %100 Artmasının Gerekçesi Nedir?
    »    
Yeşim Karadağ’ın Basın Açıklaması
    »    
Öz’den İçişleri Bakanı’na Sorular
    »    
AK Parti Teşkilatlarına Tavsiye
    »    
"CHP Geleceğimizi Çalıyor"
    »    
CHP Umudun Partisidir, Mücadele Edenler Unutulmaz
    »    
Öz İran’da İslam İşbirliği Konferansına ve İkili Ülke Görüşmelerine Katıldı
    »    
AK Parti Çanakkale İl Başkanlığı 6.Olağan İl Kongresine Hazırlanıyor
    »    
Karadağ Delegeler İle Buluşuyor
    »    
Türkiye Kimin Şekerini Üretiyor
    »    
Engel Yok, Teknik Kampus Var
    »    
İYİ Parti Biga’da Start Verdi
    »    
Yeni Evli Çiftlere Hususi Otomobilde ÖTV Muafiyeti
    »    
Biga’da Yer Yerinden Oynayacak
    »    
Ömercioğlun’dan Basın Açıklaması
    »    
AK Parti İl Başkanı Yeşim Karadağ’dan Basın Açıklaması
    »    
CHP’li Erkek, Taşımalı Eğitimi Meclis Gündemine Taşıdı
    »    
Öz’den Tarım Gıda ve Hayvancılık Bakanına Sorular
    »    
Orman Muhafaza Memurlarının Harcırah Eşitsizliği Giderilmelidir
    »    
Biga Kaymakamı MHP’yi Ziyaret Etti
    »    
Öz’den Ağbal’a Sorular
    »    
Yenice Çırpılar Termik Santrali İçin Mücadelemiz Devam Ediyor
    »    
Karadağ ‘dan Bakanlık Temasları
    »    
Melek Şahin Güven Tazeledi
    »    
Karadağ’dan Ülgür Gökhan’a; “İki Yüzlü Başkan”
    »    
Ceylan: “Kavga Siyaseti Biga’ya Kaybettiriyor”
    »    
Öz; “İlçe Kongrelerimiz Hayırlı Olsun”
    »    
Kılıçdaroğlu, FETÖ’den Besleniyor
    »    
Sedyeyle Getirildiği Kongreyi Kazandı!
    »    
CHP Milletvekili Bülent Öz’den Soru Önergesi
    »    
Öz: Diyanet Anayasal Düzeni Ortadan Kaldırmak mı İstiyor ?
    »    
Öz: Bir Fedakarlık Yaparak Vergi İndirimine Gidecek misiniz?
    »    
Taşeron Kanununda Sona Gelindi
    »    
CHP Öz: “1 Trilyon 400 Milyar Kayıp Para Nerede”
    »    
Öz: “Belge Ortaya Çıktı, Takke Düştü”
    »    
CHP’li Muharrem Erkek: "Zarrap İçin Verilen Nota, Gülen İçin Neden Verilmedi?"
    »    
Sırp’ın Etine mi Kaldık?
    »    
CHP Biga 36. Olağan Kongresi Yapıldı
    »    
Öz’den Meclis Genel Kuruluna Açıklama
    »    
Gider “Biz Ağa, Paşa Çocuğu Değiliz”
    »    
AKP’ye Din Dersi Verdi
    »    
Bakanlıktan Öz’e Yanıt
    »    
Tek’ten Basın Açıklaması
    »    
Başkan Gökhan: “Zaten Konuşturmuyorlardı..”
    »    
Gider: “Demek Ki İktidar Olsalar, Herkesi Susturacaklar”
    »    
AK Parti Yönetiminden Ziyaret
    »    
MHP İl Başkanlığı Basın Açıklaması
    »    
Gider; "Küsen, Kızan Görevini Bıraksın"
    »    
Karadağ’dan Basın Açıklaması
    »    
AK Parti Biga İlçe Kongresi
    »    
Liderimizin Emrinde, Milletimizin Hizmetindeyiz
    »    
CHP’li Üyeler, İlk Seçimde Değişim Mesajı Mı Verdiler?
    »    
“Bölücü Referanduma Hayır!”
    »    
Öz’ün Soru Önergesine Yanıt Geldi
    »    
Çanakkale’de Atatürk Resimlerini Çöpe Attılar
    »    
Turan ve Gider Biga’da
    »    
Öz’den Kılıçdaroğlu’na Ziyaret
    »    
Pastırmacı’dan Ankara Çıkartması
    »    
AK Parti Delegelerini Seçti
    »    
Karadağ’dan Geçmiş Olsun Ziyareti
    »    
Karadağ’dan Basın Açıklaması
    »    
Erkek: “Çanakkale Belediyesi’nde Var, TBMM’de Yok!”
    »    
CHP Biga’dan Sert Yanıt
    »    
Şahin; “İşte CHP’nin Adaleti”
    »    
Gider “27 Mayıs’ın Utancı 15 Temmuz’da Bitti”
    »    
CHP’li Erkek: "Bir Daha 15 Temmuzlar Yaşanmasın!"
    »    
CHP’li Erkek’ten Adalet Mitingi Değerlendirmesi
    »    
Öz’ün Adalet Yürüşündeki Provokasyonlar Hakkında Açıklaması
    »    
CHP’li Muharrem Erkek: “Israrla Soruyorum, Israrla Yanıtlamıyorlar!”
    »    
CHP’li Muharrem Erkek’ten İki Satırlık Açıklama
    »    
Biga CHP’den Adalet Yürüyüşü Basın Açıklaması
    »    
CHP’li Muharrem Erkek: “Adaletsizlik Mi İsteyelim?”
    »    
Hiçbir Gerekçeyle, Öğrenciye Şiddet Kabul Edilemez
    »    
Turan; “Çanakkale Balık İhracatında Önemli Noktada”
    »    
Öz’den Soru Önergesi
    »    
CHP’li Muharrem Erkek’ten Çanakkaleli Şehide Veda
    »    
Öz; “Zeytinlikleri Yasal Düzenleme İle Yok Eden Tek Ülke Olacağız”
    »    
Öz’den Sahte Belge Açıklaması
    »    
AK Parti’den Iğdır’dan Çanakkale’ye Gönül Köprüsü
    »    
Turan; “Sağlık Alanında Yatırımlara Hız Kesmeden Devam Ediyoruz”
    »    
CHP Danışma Kurulu Toplandı
    »    
Öz’den İlçe Ziyaretlerinde Açıklamalar
    »    
ÖZ’den Soru Önergesi
    »    
Öz’ den İlçe Ziyaretlerinde Açıklamalar
    »    
CHP’li İpek “Evet Adayım”
    »    
Gider; “Tarım Türk Ekonomisinin Lokomotifidir”
    »    
Öz’den İlçe ve Köy Ziyaretlerinde Açıklamalar
    »    
Öz; “Referandum Sürecinde Uyarmıştık!”
    »    
CHP’li Erkek: “Basının Özgür Olmadığı Bir Toplum Asla Özgür Olamaz!”
    »    
Ahmet Tekin Güven Tazeledi
    »    
Öz; “Hem Tam Kanunsuzluk Hem de Tam Güvensizlik Hali Oluştu”
    »    
Bakanlıktan Muharrem Erkek’in Önerisine Acı Yanıt!
    »    
Köylerimizin Kalkınmasını Önemsiyoruz
    »    
Karadağ’dan Teşekkür Ziyareti
    »    
Karadağ’dan Kandemir’e Tebrik
    »    
Biga CHP ve Vatan Partisi İlçe Teşkilatlarından Çelenk Sunumu
    »    
Öz; “YSK ’nın Kararına Göre Referandum Sonucu Şaibeli”
    »    


İstekleriniz Sorunlarınız
İstek ve Sorunları Oku
İstek ve Sorun Yaz
 
 

YAZARLAR
Ali Galip Akyıldırım
Millet Devletini Arıyor
Alaattin Akçal
Biga’da Kaç Dernek Var?
Buse Duman
Sahi Şimdi Ne Olacak?
Davut Doğan (Konuk Yazar)
Hey Siri!
Erdem Karan
Allah’a Ulaşmayı Dileyin Sevgiden Başka Ne Var ki? (28)
Feyhan Karakaş
Biga’nın Kanayan Yarası
Gizem Emre
Ateşte Açan Güldük, Çanakkale’de Öldük
Fatih Özdemir
Doğrusu “Yal-nız-lık” Mı?
Kadir Atay
Yeni Yıl Yeni Umutlar
Murat Gülcen
İyinin Ve Kötünün Ötesinde Sanat
Osman Öztürk
GENDž
Ogün Doğan
Tahminler Şaştı
Ozancan Polat
Ucuz Strateji
Sinem Bülbül
Kayropraktik Nedir?
Saim Tunçman
Dedikoducu Bigalı Denyo*
Can Hastanesi Köşesi
LENFÖDEM Tanı ve Tedavisi
BİGA'DANÖBETÇİ ECZANE
ÇOK OKUNANLAR bu hafta | bu ay
ÇOK YORUMLANANLAR bu hafta | bu ay
İstatistik
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’ ve sitemizde yorum gönderenlerin şahsına aittir.
Çanakkale'nin Tamamen Renkli İlk Gazetesi
Biga'nın İlk İnternet Televizyonu ve Cep Gazetesi
Biga'nın Evlere, Köylere ve Okullarına, Dağıtılan En Yüksek Tirajlı Gazetesi
Sitemizde Yayınlanan Yazı ve Dökümanların İzinsiz Alınması Çoğaltılması Yasaktır
Biga Çarşamba Gazetesi / Atay Reklam
Tüm Hakları Saklıdır BİGA ÇARŞAMBA GAZETESİ    0