Künye İletişim Mobil
Giriş Sayfam Yap Favorilere Ekle Sitene Ekle RSS Üye Ol Üye Giriş
Anasayfa Foto Galeri Video Haber Duyurular Seri İlanlar Halı Saha Muhtarlarımız Kadınlarımız Gazetemiz
SON DAKİKA : Biga Amatör ve Sportif Balıkçılık Derneği Biga’da Açıldı      Modifiyeli Araç Tutkunları Biga’da Toplandı      Çanakkale Yapısı İtibarıyla Özgürdür, Özgür Kalacak      Balıklıçeşme Ortaokulu Hentbol Takımı İl Birincisi      SGK ve İŞKUR’ dan Biga TSO’ da Teşvikler Semineri      Beyhan Varsa, Lezzet Var      Biga’da İsmail Işık Coşkusu Salona Sığmadı      ÇTSO Komite Başkanları Aylık Toplantısı Gerçekleştirildi      Sanayi ve Teknoloji Bakanı Çanakkale’de      Yağmur Bir Çok Köyde Heyelana Sebep Oldu      Başsavcı Yalçınöz’den Biga TSO’ya İade-i Ziyaret      Biga Meslek Yüksek Okulu, AKEAD Yazılım A.Ş. ile Protokol imzaladı      Kadınları Şanslı Kepez      Biga’da Eve Giren İki Kişi Mutfak Eşyalarını Çaldı      ÇTSO’ dan Rektörlüğe Ziyaret      Her Yer Çanakkale      Biga’da Toplu Sözleşme İmzalandı: İşçiye Yüzde 26 Zam      İl Birincileri Kahvaltıda Bir Araya Geldi      MHP Biga İlçe Başkanlığında Saadettin Saat Dönemi       Bigaspor’dan Beşiktaşa     
YEREL YAŞAM EKONOMİ SİYASET EĞİTİM BELEDİYE KAYMAKAM MAGAZİN ULUSAL SPOR RÖPORTAJ
» CHP Aday Adayı Özgür Ceylan: Örgütten Gelen Bir Aday Adayıyım
02 Mayıs 2018 Çarşamba 15:00
12
14
16
18


CHP İlçe Başkanı Özgür Ceylan, ilçe başkanlığından istifa ettikten sonra  CHP Çanakkale Milletvekili Aday adayı oldu. Özgür Ceylan, parti merkezinde yaptığı toplantı ile milletvekilliği aday adaylığını açıkladı. Toplantıya Biga Belediye Başkanı İsmail Işık, Karabiga Belediye Başkanı Muzaffer Karataş, İl Genel Meclis Üyeleri Rıdvan İpek, Ünsal Öntürk, belediye meclis üyeleri, ilçe kadın kolları başkanı Melek Şahin, Biga Atatürkçü Düşünce Derneği Başkanı Osman Öztürk, Belediye Meclis üyesi ve Biga Kent Konseyi Başkanı Osman Öztürk, eşi Arzu Ceylan katıldılar.

Yaklaşan Cumhurbaşkanlığı ve genel seçimler öncesi milletvekili adayı adayları da bir bir netleşiyor. Kısa bir süre önce Biga Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanlığından istifa eden Özgür Ceylan da 02 Mayıs Çarşamba günü ilçe parti binasında yaptığı basın açıklamasıyla milletvekilliğine aday adaylığını açıkladı. Yoğun bir kalabalık eşliğinde yaptığı açıklamada Özgür Ceylan şunları söyledi

Sayın belediye başkanlarım, il genel meclisi üyelerim, ilçe yöneticilerim, belediye meclis üyelerim, kadın ve gençlik kolu başkanlarım çok değerli parti üyelerimiz hepinizi saygı ve sevgiyle selamlıyorum.

Ülkemiz çok önemli günlerden geçmektedir değerli üyeler. Mevcut iktidar ülkeyi artık yönetemediğini itiraf ederek ülkemizi hızla bir baskın seçime sürüklemektedir.

16 yılda açtıkları ağır tahribat, nesiller boyu acısını hissedeceğimiz, derin yaralara yol açmıştır.

Üretmeden tüketen ekonomimiz, samanı bile ithal eden, cumhuriyet döneminin bütün fabrikalarını satan anlayışla, artık batmak üzeredir.

Dışa bağımlılığımız yüzünden milli egemenlik ve tam bağımsızlığımız çok ciddi tehlike altındadır. Atatürk’ün de önemle işaret ettiği gibi, hiçbir millet ekonomik bağımsızlığını sağlayamadan tam bağımsızlığını sağlayamaz. Reza Zarraf olayında da açığa çıktığı gibi güzel yurdumuz küresel sermayenin piyonlarının cirit attığı bir hale gelmiştir. Bu olay bunlardan sadece bir tanesidir.

Eğitim sistemimiz tamamen çökmüş durumdadır. 16 yılda 14 kez değiştirilen eğitim sistemimizle artık okullarımız, öğrenci yetiştiremez bir hale gelmiştir. Her gelen bakan önceki bakana muhalefet etmekte sil baştan yeni düzenlemeler getirmektedir. 16 yılda tam 6 kez bakan değişmiştir. En son noktada başladıkları yere dönerek kendi getirdikleri teog için bu teog’da neymiş diyerek adeta aklımızla alay etmektedirler. Veli mutsuz, öğrenci mutsuz, öğretmen mutsuz. Kimse yapılacak sınavın ne olduğunu tam olarak bilmiyor. Kaos ve belirsizlik eğitim sistemimize hakimdir.

İşsizlik cumhuriyet tarihinin en yüksek noktasına ulaşmış durumdadır. Büyük emeklerle masraflarla okuttuğumuz çocuklarımız, işsiz dolaşmaktadır. Resmi rakamlara göre 4 milyona yakın insanımız işsizdir. Buda yetmezmiş gibi, ülkemizdeki misafirlikleri kalıcı hale gelen Suriyeli mülteciler, çok düşük ücretlerle çalışarak, işsizliği ve fakirliği daha da arttırmaktadırlar.

Sağlıkta, hınca hınç dolu hastanelerde, vatandaşına müşteri gibi bakan bir devlet anlayışıyla karşı karşıyayız. Her şey paralı. Muayene, ilaç, tahlil her şey katkı payı adı altında ücretli sağlanmaktadır. Vatandaşlarımız hastaneye gittiklerinde nasıl bir hesap çıkacağını düşünür durumdadırlar.

Dış politikamız resmen savrulmaktadır. Kavgalı olmadığımız bir tane ülke kalmamıştır. Neredeyse sabah ayrı öğleden sonra ayrı bir dış politika izlenmektedir. Bu izlenen dış politika değil resmi beceriksizliktir.

İç politikada kullanılan ayrıştırıcı ve zehirli dil, her gün birilerini Fetöcü veya PKK’lı ilan ederken, yıllarca aynı menzile yürümeyi, ne istediniz de vermedik söylemlerini, yaşadığımız bir darbe girişimini, Habur’da davul zurnayla karşılanan ve çadır mahkemelerinde aklanan teröristleri, açılım ve akil adamlar sürecini unutturmaya çalışmaktadır.

Yolsuzluk hukuksuzluk en üst seviyeye gelmiştir. 

Man adalarında açılan şirketler, cübbesinde ilikleyecek düğme arayan yargı mensupları, futbola bile karışan bir cumhurbaşkanı, iktidarın artık yolun sonuna geldiğini gösteren en önemli göstergelerdir.

Düzmece Ergenekon ve Balyoz davalarıyla karartılan hayatlar hala unutulmamıştır toplumumuzun vicdanında değerli partililer.

Sindirilen hapsedilen basın. Kısıtlanan özgürlükler. Çocuklara tecavüz eden tarikatlar.  Uzaklaşılan laiklik anlayışı, hep bu çöküşün ve gidişin nedenleridirler. 

Çare bellidir ve halkımıza bunu anlatmalıyız. Dev çınar Cumhuriyet Halk Partisi iktidarıyla Cumhuriyetimizin kurucu anlayışına geri dönerek Atatürk devrimlerini yeniden hayata geçirmeliyiz.

Ben kendi adıma bunun için çalışmak ülkemiz siyasetine ve Çanakkale’mize daha fazla katkı sağlayabilmek düşüncesiyle bu gün burada partimizden milletvekilliğine aday adaylığımı açıklıyorum.

2012 yılında beri çalıştığım örgütümde ilçe başkan yardımcılığı, ilçe sekreterliği ve iki dönemdir de ilçe başkanlığı görevlerinde bulundum. Biga belediyesinin partimize kazandırıldığı yerel seçimlerde görev alarak bu mutluluğu arkadaşlarımla yaşadım. Genel seçimler referandum ve cumhurbaşkanlığı seçimiyle birlikte yöneticilikte altı yılda, çalışacağım altıncı seçimde, edindiğim tecrübe ve bilgiyle örgütten gelen, örgütün tozunu yutmuş bir arkadaşınız, bir kardeşiniz olarak aday adayıyım.

Partimin vereceği her görevi ayrım gözetmeksizin yapmak için aday adayıyım.

Bu gidişi sona erdirmek, çocuklarımıza aydınlık bir gelecek bırakmak adına canla başla çalışmak için aday adayıyım.

Atatürk Türkiyesine Cumhuriyete ve Türk insanına inandığım için aday adayıyım.

Bir olursak birlik olursak çok çalışırsak kazanacağımıza inandığım için aday adayıyım.

Bu duygu ve düşüncelerle sözlerimi 24 Haziran’da başaracağımıza, yeni aydınlık bir dönemi hep birlikte başlatacağımıza olan inancımı yineleyerek bitiriyor, ilçe başkanlığı ve ilçe yönetiminde görev alırken birlikte çalıştığım her biri birbirinden değerli tüm yönetici arkadaşlarıma, bizden desteklerini hiç esirgemeyen belediye başkanlarıma, kadın kolu ve gençlik kolu başkan ve yöneticilerime, belediye meclisi ve il genel meclisi üyelerimize, hep yanımda olan ne kadar büyük bir güç ve aile olduğumuzu bana hep hatırlatan tüm üyelerimize en içten teşekkürlerimi sunuyorum. İyi ki varsınız sağ olun var olun.

Saygılarımla.

HABER FOTOĞRAFLARI İÇİN TIKLAYINIZ


CHP Aday Adayı Özgür Ceylan: Örgütten Gelen Bir Aday Adayıyım

  Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış

  Yorum Ekle

Ad Soyad :
E-Posta :
Mesaj :
Güvenlik Kodu :+ Benzer Haberler
“CHP’li Belediyeleri AK Parti Alınca O İl Başkanı İstifa Edecek”
    »    
Kavga Besin Kaynağı Olunca…
    »    
“Bir Türk Cihana Bedeldir!”
    »    
CHP Özgür Ceylan: Gölet ve Sulama Projelerini Sordu
    »    
CHP Özgür Ceylandan Açıklama
    »    
Ceylan’dan Milli Eğitime Vakıf Suçlaması
    »    
Ceylan: Çanakkale İstanbul Uçak Seferlerini Meclis Gündemine Taşıdı
    »    
Özgür Ceylan Sordu O Kitaba Yasak Geldi
    »    
Ceylan: 2 Bin 20 Lirayla Kim Geçinebilir?
    »    
CHP’li Erkek: “Adaletin Olmadığı Yerde, Kalkınma da Olmaz!”
    »    
Ceylan: Siz Ne Şah Ne de Sultansınız
    »    
Özgür Ceylan: Kısacık Köyü Altın Madeni ÇED Süreci Durduruldu
    »    
Donarak Ölen Askerlerin Acısı Dinmeden CHP’li Ceylan’dan Şok İddia
    »    
Ceylan, Feribot Seferlerini Sordu Bakanlık “Masraf Fazla” Dedi
    »    
Özgür Ceylan: Çanakkale’nin Yolları Başka Bahara
    »    
Soygun Var, Devletimi Arıyorum!
    »    
CHP Özgür Ceylan’dan Tarım Bakanına Mera Soruları
    »    
Hiçbir Şey Sebepsiz Değildir, Amerika Dost Değildir
    »    
Köşdere Göreve Talip
    »    
Çan Belediye Başkan Adayı Bülent Öz’den Sert Tepki
    »    
Camiler Devletin Resmi Görüşünün, İdeolojisinin Anlatıldığı Yerler Değildir
    »    
AK Parti Tülay Ömercioğlundan: Aday Adayı Açıklaması
    »    
Ceylan: Vatandaş Kırmızı Etin Tadını Unuttu Sayın Bakan
    »    
Özgür Ceylan:“Bitmeyen Köprüde Bile Zarar”
    »    
TPAO’nun Gemileri TPİC’e Bedelsiz Devredilecek mi
    »    
Atatürk’ü Yedi Düvel Yenemedi…
    »    
Ceylan’dan Enerji Bakanına Çanakkale Eleştirisi
    »    
Güçlü Ülkeler
    »    
Bülent Öz; Çan’ın Umudu, Çan’ın Başkanı Olacağım
    »    
Ceylan: Elma Yıllardır Maliyet Altında Satılıyor
    »    
“Türk’üm, Doğruyum, Çalışkanım”
    »    
CHP’li Ceylan’dan AKP’ye Ağır Suçlama
    »    
AK Parti Genel Merkez Gençlik Kolları Yardımcısı Çanakkale’de
    »    
AK Parti’den Muhtarlara ziyaret
    »    
Destek Ödemelerinden Şirket Borçları Kesilmemeli
    »    
Demokrasilerde…
    »    
AK Parti Tülay Ömercioğlun’ dan Açıklama
    »    
İYİ Parti’den Açıklama
    »    
Yeni Rejimin Demokrasi Maskesi; TBMM
    »    
Aytun Çıray; “Açıklayın, Kim Bu Dış Güçler”
    »    
Aytun Çıray’dan Sarsıcı Manipülasyon Eleştirileri
    »    
CHP’li Erkek: “Varlık Fonu Erdoğanlar A.Ş. mi?”
    »    
AK Parti, Merhum Başbakan Adnan Menderes’i Andı
    »    
AK Parti Belde Başkanından Açıklama
    »    
İYİ Parti’de Yeniden Yapılandırma Hızlı Başladı; 54 İl Başkanı Atandı
    »    
Aytun Çıray’ dan Açıklama
    »    
AK Parti Kepez Belde Başkanından Açıklama
    »    
Hasat Devam Ederken Sıfır Gümrükle İthalat İzni İhanettir
    »    
CHP Özgür Ceylan’dan Tarım Bakanına Sorular
    »    
Sevgili Ülkeme
    »    
Gültekin Yıldız’dan Açıklama
    »    
İYİ Parti Aytun Çıray’dan Açıklama
    »    
Fedakârlık ve Tasarruf
    »    
Para Bitti Neyi Satalım Belediyesi
    »    
Çıray’dan Açıklama
    »    
Amerika Hiçbir Zaman Bizim Dostumuz Ve Müttefikimiz Olmadı
    »    
Ekonomiyi Propagandayla Düzeltemezsiniz
    »    
CHP Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan’dan Şok İddia
    »    
AK Parti’den Nostalji Rüzgarı
    »    
Bu Millet Atatürk’e Hakaret Ettirmez!
    »    
AKP’nin Teklifine İlk İtiraz İYİ Parti’den
    »    
Özgür Ceylan’dan ÇED Olumlu Kararına Tepki
    »    
Siyaset Değirmendir
    »    
Mazbata
    »    
Milleti Korkutmayın, Milletin Psikolojisini Bozmayın!
    »    
Haziran Ayında En Çok Seçimi Konuştuk
    »    
CHP Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan Mazbatasını Aldı
    »    
Halkı Eleştirmekle, Kızmakla, Tepki Vermekle Siyaset Yapılmaz
    »    
Doğmayın Sizi Koruyamayan Bu Ülkeye
    »    
AK Parti’den MHP’ye Teşekkür Ziyareti
    »    
Kamuoyuna İYİ Parti’den Açıklama
    »    
Yapmayın, Etmeyin, Ayrıştırmayın!
    »    
Son Karar YSK’da
    »    
Seçim Yasakları
    »    
Seçime Günler Kala Son Yaşadıklarımızdan Bazılarını Düşündüm
    »    
24 Haziran Çanakkale’de Partimizin Bayramı Olacak
    »    
Biz Hayata Kalabalık Sınıflarda Hazırlandık
    »    
Gider, Gençlerle Buluştu
    »    
CHP’li Erkek: “Asgari Ücreti 2200 Lira Yapacağız!”
    »    
CHP, Biga’da Hızlı Başladı
    »    
İYİ Parti İl Yönetim Kurulu ÇTSO Yönetim Kurulunu Ziyaret Etti
    »    
CHP Muharrem Erkek’ten Açıklama
    »    
CHP Milletvekili Adayı Özgür Ceylan Odaları Ziyaret Etti
    »    
MHP Çanakkale’de Milletvekili Adaylarını Tanıttı
    »    
Adaylar Belli Oldu
    »    
MHP Çanakkale’de Tanıtım Atağında
    »    
AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı’ndan Biga Ziyareti
    »    
Gültekin Yıldızdan Açıklama
    »    
Başkan Kuzu AK Kadınlarla Buluştu
    »    
“Dünyanın En Özgür Ülkesi”
    »    
Muharrem İnce ile Birlikte Hakkari ve Rize’de Vatandaşlarla Buluştu
    »    
İYİ Parti Aday Adayları Biga Pazarında
    »    
İYİ Parti Hemşireleri Ziyaret Etti
    »    
Bektaş’ tan Kadem’e Ziyaret
    »    
Özgür Ceylan; “Zamanı Artık Geldi, 24 Haziran’da Biz Kazanacağız”
    »    
Gelibolu Bektaş’ı Bağrına Bastı
    »    
AK Parti Gültekin Yıldız "Onlara Utanmak Kaldı"
    »    
Bektaş’tan köy Ziyaretleri
    »    
Arda Bozkurt Aday Adayı
    »    
İYİ Parti Anneler Gününü Kutladı
    »    


İstekleriniz Sorunlarınız
İstek ve Sorunları Oku
İstek ve Sorun Yaz
 

YAZARLAR
Ali Galip Akyıldırım
İmam Hatip Okullarını Kutsallaştırmayın
Alaattin Akçal
Hayalim “2 Adet Çikolata”
Davut Doğan (Konuk Yazar)
Hey Siri!
Erdem Karan
Allah’a Ulaşmayı Dileyin Huzur İçinde Yaşamak(16)
Kadir Atay
Ben Anlayamadım...
Murat Gülcen
-Kafa Yoranlar-
Niyazi Kısacık
Ceviz Kurdu
Uzm. Klinik Psikolog Nevzat Hasdemir
Çocuklarınızın Hayatını Kurtarın !!!
Ozancan Polat
Ucuz Strateji
Sinem Bülbül
Kayropraktik Nedir?
BİGA'DANÖBETÇİ ECZANE
ÇOK OKUNANLAR bu hafta | bu ay
ÇOK YORUMLANANLAR bu hafta | bu ay
İstatistik
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’ ve sitemizde yorum gönderenlerin şahsına aittir.
Çanakkale'nin Tamamen Renkli İlk Gazetesi
Biga'nın İlk İnternet Televizyonu ve Cep Gazetesi
Biga'nın Evlere, Köylere ve Okullarına, Dağıtılan En Yüksek Tirajlı Gazetesi
Sitemizde Yayınlanan Yazı ve Dökümanların İzinsiz Alınması Çoğaltılması Yasaktır
Biga Çarşamba Gazetesi / Atay Reklam
Tüm Hakları Saklıdır BİGA ÇARŞAMBA GAZETESİ    0