Künye İletişim Mobil
Giriş Sayfam Yap Favorilere Ekle Sitene Ekle RSS Üye Ol Üye Giriş
Anasayfa Foto Galeri Video Haber Duyurular Seri İlanlar Halı Saha Muhtarlarımız Kadınlarımız Gazetemiz
SON DAKİKA : Biga’da Polis ve Jandarma Ekiplerinden Ortak Denetim       Çanakkale’nin Ekonomik Geleceği: Tarım ve Yenilenebilir Enerji’de...      Biga Organize Sanayi, İstihdam Seferberliği Ziyaretlerine Ev Sahipliği Yaptı       Amatör Lig’ lerde Müsabaka Sonuçları ve Puan Durumları       BİSHAK Başkandan Destek Bekliyor      İŞKUR Yeni Proje Desteklerini Açıkladı      Biga’da Galatasaray Coşkusu      Biga’da 19 Mayıs, Gençlik Konseriyle Kutlandı      Allah’a Ulaşmayı Dileyin Hoş Geldin Ramazan (3)      19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Biga’da Kutlandı      Orman Genel Müdürlüğü 180. Yıl Resim ve Slogan Yarışması      Suriyelilerin Sıla-İ Rahmi      Biga’da Ev Yangını      Gümüşçay Belediyesi’nin İftar Yemeğine Yoğun İlgi      Balıklıçeşme Minikleri Gol Oldu Yağdı      Biga Orman İşletme Müdürlüğü Personeli İftar Verdi      Rakipsiz GESTAŞ’tan Tarifelere Yüzde 24,7 Zam!      Uyuşturucu, Uyarıcı Madde Ticareti ve İmalatı Yapanlar Yakalandı      Kaptanlar Un Huzurevinde İftar Verdi      Bigalı Öğrencilerden Anlamlı Destek     
YEREL YAŞAM EKONOMİ SİYASET EĞİTİM BELEDİYE KAYMAKAM MAGAZİN ULUSAL SPOR RÖPORTAJ
» CHP Aday Adayı Özgür Ceylan: Örgütten Gelen Bir Aday Adayıyım
02 Mayıs 2018 Çarşamba 15:00
12
14
16
18


CHP İlçe Başkanı Özgür Ceylan, ilçe başkanlığından istifa ettikten sonra  CHP Çanakkale Milletvekili Aday adayı oldu. Özgür Ceylan, parti merkezinde yaptığı toplantı ile milletvekilliği aday adaylığını açıkladı. Toplantıya Biga Belediye Başkanı İsmail Işık, Karabiga Belediye Başkanı Muzaffer Karataş, İl Genel Meclis Üyeleri Rıdvan İpek, Ünsal Öntürk, belediye meclis üyeleri, ilçe kadın kolları başkanı Melek Şahin, Biga Atatürkçü Düşünce Derneği Başkanı Osman Öztürk, Belediye Meclis üyesi ve Biga Kent Konseyi Başkanı Osman Öztürk, eşi Arzu Ceylan katıldılar.

Yaklaşan Cumhurbaşkanlığı ve genel seçimler öncesi milletvekili adayı adayları da bir bir netleşiyor. Kısa bir süre önce Biga Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanlığından istifa eden Özgür Ceylan da 02 Mayıs Çarşamba günü ilçe parti binasında yaptığı basın açıklamasıyla milletvekilliğine aday adaylığını açıkladı. Yoğun bir kalabalık eşliğinde yaptığı açıklamada Özgür Ceylan şunları söyledi

Sayın belediye başkanlarım, il genel meclisi üyelerim, ilçe yöneticilerim, belediye meclis üyelerim, kadın ve gençlik kolu başkanlarım çok değerli parti üyelerimiz hepinizi saygı ve sevgiyle selamlıyorum.

Ülkemiz çok önemli günlerden geçmektedir değerli üyeler. Mevcut iktidar ülkeyi artık yönetemediğini itiraf ederek ülkemizi hızla bir baskın seçime sürüklemektedir.

16 yılda açtıkları ağır tahribat, nesiller boyu acısını hissedeceğimiz, derin yaralara yol açmıştır.

Üretmeden tüketen ekonomimiz, samanı bile ithal eden, cumhuriyet döneminin bütün fabrikalarını satan anlayışla, artık batmak üzeredir.

Dışa bağımlılığımız yüzünden milli egemenlik ve tam bağımsızlığımız çok ciddi tehlike altındadır. Atatürk’ün de önemle işaret ettiği gibi, hiçbir millet ekonomik bağımsızlığını sağlayamadan tam bağımsızlığını sağlayamaz. Reza Zarraf olayında da açığa çıktığı gibi güzel yurdumuz küresel sermayenin piyonlarının cirit attığı bir hale gelmiştir. Bu olay bunlardan sadece bir tanesidir.

Eğitim sistemimiz tamamen çökmüş durumdadır. 16 yılda 14 kez değiştirilen eğitim sistemimizle artık okullarımız, öğrenci yetiştiremez bir hale gelmiştir. Her gelen bakan önceki bakana muhalefet etmekte sil baştan yeni düzenlemeler getirmektedir. 16 yılda tam 6 kez bakan değişmiştir. En son noktada başladıkları yere dönerek kendi getirdikleri teog için bu teog’da neymiş diyerek adeta aklımızla alay etmektedirler. Veli mutsuz, öğrenci mutsuz, öğretmen mutsuz. Kimse yapılacak sınavın ne olduğunu tam olarak bilmiyor. Kaos ve belirsizlik eğitim sistemimize hakimdir.

İşsizlik cumhuriyet tarihinin en yüksek noktasına ulaşmış durumdadır. Büyük emeklerle masraflarla okuttuğumuz çocuklarımız, işsiz dolaşmaktadır. Resmi rakamlara göre 4 milyona yakın insanımız işsizdir. Buda yetmezmiş gibi, ülkemizdeki misafirlikleri kalıcı hale gelen Suriyeli mülteciler, çok düşük ücretlerle çalışarak, işsizliği ve fakirliği daha da arttırmaktadırlar.

Sağlıkta, hınca hınç dolu hastanelerde, vatandaşına müşteri gibi bakan bir devlet anlayışıyla karşı karşıyayız. Her şey paralı. Muayene, ilaç, tahlil her şey katkı payı adı altında ücretli sağlanmaktadır. Vatandaşlarımız hastaneye gittiklerinde nasıl bir hesap çıkacağını düşünür durumdadırlar.

Dış politikamız resmen savrulmaktadır. Kavgalı olmadığımız bir tane ülke kalmamıştır. Neredeyse sabah ayrı öğleden sonra ayrı bir dış politika izlenmektedir. Bu izlenen dış politika değil resmi beceriksizliktir.

İç politikada kullanılan ayrıştırıcı ve zehirli dil, her gün birilerini Fetöcü veya PKK’lı ilan ederken, yıllarca aynı menzile yürümeyi, ne istediniz de vermedik söylemlerini, yaşadığımız bir darbe girişimini, Habur’da davul zurnayla karşılanan ve çadır mahkemelerinde aklanan teröristleri, açılım ve akil adamlar sürecini unutturmaya çalışmaktadır.

Yolsuzluk hukuksuzluk en üst seviyeye gelmiştir. 

Man adalarında açılan şirketler, cübbesinde ilikleyecek düğme arayan yargı mensupları, futbola bile karışan bir cumhurbaşkanı, iktidarın artık yolun sonuna geldiğini gösteren en önemli göstergelerdir.

Düzmece Ergenekon ve Balyoz davalarıyla karartılan hayatlar hala unutulmamıştır toplumumuzun vicdanında değerli partililer.

Sindirilen hapsedilen basın. Kısıtlanan özgürlükler. Çocuklara tecavüz eden tarikatlar.  Uzaklaşılan laiklik anlayışı, hep bu çöküşün ve gidişin nedenleridirler. 

Çare bellidir ve halkımıza bunu anlatmalıyız. Dev çınar Cumhuriyet Halk Partisi iktidarıyla Cumhuriyetimizin kurucu anlayışına geri dönerek Atatürk devrimlerini yeniden hayata geçirmeliyiz.

Ben kendi adıma bunun için çalışmak ülkemiz siyasetine ve Çanakkale’mize daha fazla katkı sağlayabilmek düşüncesiyle bu gün burada partimizden milletvekilliğine aday adaylığımı açıklıyorum.

2012 yılında beri çalıştığım örgütümde ilçe başkan yardımcılığı, ilçe sekreterliği ve iki dönemdir de ilçe başkanlığı görevlerinde bulundum. Biga belediyesinin partimize kazandırıldığı yerel seçimlerde görev alarak bu mutluluğu arkadaşlarımla yaşadım. Genel seçimler referandum ve cumhurbaşkanlığı seçimiyle birlikte yöneticilikte altı yılda, çalışacağım altıncı seçimde, edindiğim tecrübe ve bilgiyle örgütten gelen, örgütün tozunu yutmuş bir arkadaşınız, bir kardeşiniz olarak aday adayıyım.

Partimin vereceği her görevi ayrım gözetmeksizin yapmak için aday adayıyım.

Bu gidişi sona erdirmek, çocuklarımıza aydınlık bir gelecek bırakmak adına canla başla çalışmak için aday adayıyım.

Atatürk Türkiyesine Cumhuriyete ve Türk insanına inandığım için aday adayıyım.

Bir olursak birlik olursak çok çalışırsak kazanacağımıza inandığım için aday adayıyım.

Bu duygu ve düşüncelerle sözlerimi 24 Haziran’da başaracağımıza, yeni aydınlık bir dönemi hep birlikte başlatacağımıza olan inancımı yineleyerek bitiriyor, ilçe başkanlığı ve ilçe yönetiminde görev alırken birlikte çalıştığım her biri birbirinden değerli tüm yönetici arkadaşlarıma, bizden desteklerini hiç esirgemeyen belediye başkanlarıma, kadın kolu ve gençlik kolu başkan ve yöneticilerime, belediye meclisi ve il genel meclisi üyelerimize, hep yanımda olan ne kadar büyük bir güç ve aile olduğumuzu bana hep hatırlatan tüm üyelerimize en içten teşekkürlerimi sunuyorum. İyi ki varsınız sağ olun var olun.

Saygılarımla.

HABER FOTOĞRAFLARI İÇİN TIKLAYINIZ


CHP Aday Adayı Özgür Ceylan: Örgütten Gelen Bir Aday Adayıyım

  Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış

  Yorum Ekle

Ad Soyad :
E-Posta :
Mesaj :
Güvenlik Kodu :+ Benzer Haberler
Biga CHP İlçe Danışma Toplantısı Yapıldı
    »    
İskenderoğlu, Hayvan Hakları ve Yasaları Çalıştayına Katıldı
    »    
Özgür Ceylandan Ulaştırma Bakanlığına Sorular
    »    
Her Şey Güzel Olmasın Mı?
    »    
Ne Yaparsanız Yapın Ama Milleti Germeden, Yormadan Yapın
    »    
Kömür Diye 31 Bin Ton Taş Almışlar
    »    
İstanbul’da Seçimin Yenilenmesi ve İmamoğlu Analizi
    »    
Mayıs Ayı Meclis Toplantısından Suya İndirim Çıktı
    »    
Bozcaadalı İşletmelerden Rezervasyonlara "Oy Ver" Cevabı!
    »    
Gücünüz Atatürk’ün Ölüsüne Bile Yetmiyor, Ölüsünü Bile Yenemiyorsunuz!
    »    
Kişiye Özel Demokrasi Olmaz
    »    
Ermeni Mezalimine Uğramış Türk Milletinin Acısını Paylaşıyorum!
    »    
Asıl Beka Sorunu Budur
    »    
Ceylan “Kızılay Arpalığa Mı Çevrildi?”
    »    
Başkan Bülent Erdoğan Görevine Resmen Başladı
    »    
Başkan Bülent Erdoğan Mazbatasını Aldı
    »    
Yenilmişlik Duygusu Var Ya İşte Tam Orada Dikkat Etmek Lazım!
    »    
Bu Hayatta En Büyük Kaybedenler, Bekleyenlerdir
    »    
Çanakkale’de Bülent Öz Farkı
    »    
Belde Belediye Başkanları Mazbatalarını Aldı
    »    
Çan’da Öz Dönemi Resmen Başladı
    »    
Pastırmacı Gönülleri Fethetmeye Devam Ediyor
    »    
Çanakkale’de CHP 11, AK Parti 10, İyi Parti 2 Başkanlık Kazandı
    »    
Kazanmak ve Kaybetmek Üzerine
    »    
Çiçeklidede’den Tarihi Birlik ve Beraberlik Mesajları
    »    
Turan “80 Yaşında Adam Buraya Geliyorsa Ben Daha Çok Çalışmalıyım”
    »    
Yeniceköy’den Tüm Biga’ya Sağduyu ve Birliktelik Çağrısı
    »    
Özgür Ceylan’dan Adaylara Tam Destek
    »    
“Güneş Balçıkla Sıvanmaz”
    »    
Adil, Dürüst Belediyeciliğimizin Başlamasına 4 Gün Kaldı
    »    
Şehitlikte İsmail Işık Coşkusu Meydana Sığmadı
    »    
İsmail Işık: “Belediyecilik Deneyim İster O da Bizde Var”
    »    
Kavaklıkta Bülent Erdoğan Coşkusu
    »    
Çavuşköy’den İsmail Işık’a Sevgi Seli
    »    
Turan; “Haydi Karabiga, Ahmet Elbi’yle "Değişimi" Yaşamaya…”
    »    
Muharrem İnce: Bu İş Bitmiş Hayırlı Olsun
    »    
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Biga´da
    »    
Siyasette Çıtayı Yükseltin
    »    
‘’Biga Halkı ile Kurduğumuz Gönül Köprüsünü Hiç Kimse Yıkamaz”
    »    
İYİ Parti Kırsal Alanda
    »    
Cumhur İttifakından Görkemli Yürüyüş
    »    
Erdoğan Hatırlarda Kalan Bir Biga İnşa Edeceğiz
    »    
“Bölgenin En Büyük Spor Kompleksi’ni İnşa Edeceğiz”
    »    
Çan’da Seçim Koordinasyon Merkezi Büyük Bir Coşkuyla Açıldı
    »    
Erdoğan Coşkusu Çiçeklidede’de Sokaklara Sığmadı
    »    
“5 Yıllık Deneyimimizle Başaracağız”
    »    
Birlik ve Beraberlik Mitingleri Büyük Bir Coşkuyla Başladı
    »    
Türk Milleti “Tek Nefes, Tek Ses, Tek yürektir”
    »    
Ceylan Yenice’yi Karış Karış Gezdi
    »    
’Satmaya Değil, Yapmaya Talibiz’
    »    
Bigalılar 250 Metrelik Türk Bayrağı ile Birlik Mesajı Verdiler
    »    
AK Parti Çanakkale Zaferi Nedeniyle Şehitliği Ziyaret Etti
    »    
Çanakkale’de Romanlardan CHP’ye Tam Destek
    »    
“Biga’nın Hizmetkarı Olmak, 50 Yıllık Yaşamımın En Büyük Onurudur”
    »    
"Belediye Herkese Eşit Hizmet Etmek Zorundadır"
    »    
CHP Çan Belediye Başkan Adayından Şeffaf Belediyecilik Açıklamaları
    »    
“TOKİ ile Değil, Belediye İmkanlarıyla Sosyal Konut Yapıyoruz”
    »    
Şehitlik Erdoğan’ı Coşkuyla Karşıladı
    »    
CHP’li Erkek: “Eceabat Kararını Vermiş”
    »    
Ahmet Elbi’den Ziyaret
    »    
İYİ Parti İl Genel Meclis Üyesi Adayından Semizoğlu’na Ziyaret
    »    
CHP’li Erkek Bayramiç’te
    »    
Ceylan Çanakkale’yi Karış Karış Geziyor
    »    
Ayhan Gider’den Vaat Değil, Çözüm
    »    
Çan Belediyesi, Hizmet-İş İle Toplu Sözleşme İmzaladı
    »    
Şehitlik’te Yer Gök ’Bizim İsmail’ Sloganıyla İnledi
    »    
Yeniceköy’de Bülent Erdoğan’a Sevgi Seli
    »    
“17 Senede Kaç Otopark Yaptınız?”
    »    
Biga’nın Onuncu Mahallesi: Esentepe Mahallesi
    »    
Cumhur İttifakı Coşkusu Sokaklara Sığmadı
    »    
Ak Partili Kadınlardan Yoğun Katılımlı Eğlence
    »    
“Hep Birlikte 31 Mart’ı Bayrama Çevireceğiz”
    »    
Gönlü Kazanılmadık Bigalı Kalmayana Dek…
    »    
Karataş Meclis Üyelerini Tanıttı
    »    
"Şehir Parkı’nı Ayağınıza Getireceğiz"
    »    
Cumhur İttifakı Adayı Kuzu, Projelerini Tanıttı
    »    
Çan İstikrara Devam Diyecek
    »    
Engin Özalp: "Gümüşçay’da Spora Canlılık Getireceğiz"
    »    
Gümüşçay’a Temiz Aday: Engin Özalp
    »    
"Birlik ve Beraberliğimizi Asla Kaybetmemeliyiz"
    »    
Erdoğan’ın Tanıtım Toplantısında Büyük Coşku
    »    
Cumhur İttifakı Gençleri Bir Arada
    »    
En Güzelini Ak Parti En Güzelini Ayhan Gider Yapar
    »    
Pastırmacı ”Devam Diyerek Geliyoruz”
    »    
Biga Ak Parti Belediye Başkan Adayı Bülent Erdoğan’dan Ziyaret
    »    
CHP Biga Belediye Başkan Adayı’ndan Biga TSO’ ya Ziyaret
    »    
Biga CHP Belediye Başkan Adayı İsmail Işık’tan Ziyaret
    »    
Karabiga’ya Beklenenden Daha Fazla Hizmet Getirmek İstiyoruz
    »    
Turan, “90 Yıllık CHP’nin Hikayesi Brezilya Dizilerini Aratmıyor”
    »    
Başkan Işık, Şehir İçi Minibüse Bindi, Vatandaşı Dinledi
    »    
Millet İttifakı’nın Ortaklarından Birliktelik Fotoğrafı
    »    
"Kocabaş Çayı Projesi İle İki Yakamız Bir Araya Gelecek"
    »    
Ceylan: Koruma Altındaki Kadınların Sosyal Medyada İfşası Kabul Edilemez
    »    
“CHP’li Belediyeleri AK Parti Alınca O İl Başkanı İstifa Edecek”
    »    
Kavga Besin Kaynağı Olunca…
    »    
“Bir Türk Cihana Bedeldir!”
    »    
CHP Özgür Ceylan: Gölet ve Sulama Projelerini Sordu
    »    
CHP Özgür Ceylandan Açıklama
    »    
Ceylan’dan Milli Eğitime Vakıf Suçlaması
    »    
Ceylan: Çanakkale İstanbul Uçak Seferlerini Meclis Gündemine Taşıdı
    »    


 

YAZARLAR
Ali Galip Akyıldırım
Suriyelilerin Sıla-İ Rahmi
Alaattin Akçal
Hayalim “2 Adet Çikolata”
Davut Doğan (Konuk Yazar)
Hey Siri!
Erdem Karan
Allah’a Ulaşmayı Dileyin Hoş Geldin Ramazan (3)
Kadir Atay
Bigaspor Kırkbeş’e Hazırlanıyor
Murat Gülcen
-Kafa Yoranlar-
Niyazi Kısacık
Ceviz Kurdu
Uzm. Klinik Psikolog Nevzat Hasdemir
Çocuklarınızın Hayatını Kurtarın !!!
Ozancan Polat
Ucuz Strateji
Sinem Bülbül
Kayropraktik Nedir?
BİGA'DANÖBETÇİ ECZANE
ÇOK OKUNANLAR bu hafta | bu ay
ÇOK YORUMLANANLAR bu hafta | bu ay
İstatistik
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’ ve sitemizde yorum gönderenlerin şahsına aittir.
Çanakkale'nin Tamamen Renkli İlk Gazetesi
Biga'nın İlk İnternet Televizyonu ve Cep Gazetesi
Biga'nın Evlere, Köylere ve Okullarına, Dağıtılan En Yüksek Tirajlı Gazetesi
Sitemizde Yayınlanan Yazı ve Dökümanların İzinsiz Alınması Çoğaltılması Yasaktır
Biga Çarşamba Gazetesi / Atay Reklam
Tüm Hakları Saklıdır BİGA ÇARŞAMBA GAZETESİ    0