Künye İletişim Mobil
Giriş Sayfam Yap Favorilere Ekle Sitene Ekle RSS Üye Ol Üye Giriş
Anasayfa Foto Galeri Video Haber Duyurular Seri İlanlar Halı Saha Muhtarlarımız Kadınlarımız Gazetemiz
SON DAKİKA : Biga Ticaret Borsası’ndan Daniş’e Ziyaret      2018 Troai Yılına Doğru      Amatör Ligler’de Son Durum      Maçın Kaderini Metin Belirledi      AKÇE ve Ekibi Göreve Hazır      Balıklıçeşmespor Atılım Peşinde      Kafkas Derneği Üyeleri Bir Arada      Biga Karabiga Yol Çalışmaları Başladı      Biga Veteranlar Liderliği Sevdi      Karabiga:1 Adaspor:2      Okullarda Serbest Kıyafetin Sonucu: Okullar Kimliğini Kaybediyor      Öğrenciler İzleyenleri Büyüledi!      Mutur ve Ekibi Ziyaretlerde      Öz; “İlçe Kongrelerimiz Hayırlı Olsun”      Balık Hali’nin İnşaatı Devam Ediyor      İŞKUR’dan Kendi İşini Kurmak İsteyen Engellilere Müjde      Biga’da Kaza: 1 Yaralı      Veteranlar’a Gece Maçı       Taraftarlar Adaspor Antrenmanında       Çanakkale Tarım Alanında Büyümeye Devam Ediyor     
YEREL YAŞAM EKONOMİ SİYASET EĞİTİM BELEDİYE KAYMAKAM MAGAZİN ULUSAL SPOR RÖPORTAJ
» YEŞİLADA AVCILIK VE ATICILIK İHTİSAS SPOR KULÜBÜ

Yeşil Ada avcılık ve atıcılık derneği 25 Mayıs 1988 yılı ramazan ayı içerisinde Ada Mahallesinde avcılığa gönül vermiş doğayı seven koruyan şu 7 kurucu ile kurulmuştur; Recep Hızlı, Aziz Tali, Mehmet Yıldıran, Mehmet Taş, Mehmet Şener, Hüseyin Kaşçı, A. Rasim Başak.

Recep Hızlı’ nın Başkanlığında bütün resmi yazışmalar yapılarak zamanın Cumhuriyet Savcısının ( rahmetle andığımız Erim Uslu) destekleri ve Emin Bozkurt’un maddi manevi katkıları ile resmiyet kazanmış ikameti Ada Mahallesinde olarak faaliyetlerine devam etmiştir.

Kuruluş amacımız, ata sporumuz olan atıcılığı yaymak gençlerimize sahip çıkarak bir çatı altında toplamak, yine avcılığı yasal çerçeve ve limitler dahilinde yaptırmak yapmak, avcılık olsun balıkçılık olsun atıcılık temel branşlarımız olup çoğunlukta bu dallarda üyelerimiz faaliyet göstermektedir.

İlk mahalli seçimlerde Biga Belediye Başkanı olan Sayın Şükrü Kemerli’ nin bizlere çok büyük destek ve katkıları oldu. Kulübümüze lokal yeri göstererek bizleri çok ama çok duygulandırdı. Tüm Yeşil Ada üyeleri olarak büyük mutluluk yaşadık. Kulübümüzü kısa sürede yapmış olduğumuz av bayramlarında olsun, trap atışlarında olsun bütün camia ile birlik beraberlik içerisinde kulübümüze gelir sağlamak için yapmış olduğumuz etkinliklerden gelir temin ederek 210 metre karelik şuan içinde bulunduğumuz lokalimizi 2 kat olarak inşa ettik.

1994 yılında Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne genel kurul kararı ile İhtisas Spor Kulübü olarak tescilini yaptırdık ve beden terbiyesine bağlanmış olduk.

Kulübümüz Çanakkale ilinde Trap atışlarında öncülük yaparak kısa zamanda çevre ilce, köy dernek ve kulüplerini davet ederek kendisinin var olduğunu kanıtlamıştır. Yapılan tüm trap atışlarında çeşitli kupa ve madalyalar verilmiştir. Kulübümüzde lisanslı atıcı olarak 25 sporcumuz vardır. Çanakkale ilimizi çevre il ve ilçelerinde yapılan trap atışlarında başarı ile temsil etmiştir. Yine her yıl yapılan Türkiye trap elemelerine 2 takım ile İstanbul- İzmir- Bursa- Konya illerinde iştirak ederek bir yıl sonra katılmaya hak kazanmış ve ilimizi temsil etmiş sporcularımızı yürekten kutluyorum. Atıcılarımız işinden gücünden fedakarlık ederek bu atışlara katılmışlardır.

Yine zamanın Biga Belediye Başkanı Sayın Mehmet Özkan ile güzel çalışmalarımız faaliyetlerimiz olmuş kendisi kulübümüze her zaman katkı sağlamıştır. Kendisine çok teşekkür ediyorum.

Üyelerimiz arasında çeşitli zamanlarda yapmış olduğumuz yemekli eğlencelerle kulüp sosyal tesislerinde olsun av sahasında olsun bir araya gelip arkadaşlarımız gönüllerince eğlenmektedirler, amaç birlik ve beraberliktir.

Kulübümüzde halen kayıtlı 502 üye vardır, kulüp sosyal tesislerimiz, Şirin Biga’ mızın Çanakkale istikameti girişinde yol üçgeninde olup kulüp parkımızda olsun kulüp sosyal tesislerinde olsun üyelerimiz küçük çapta nişan, sünnet, hatim gibi cemiyetlerini burada yapmaktadırlar, ayrıca mahallemizden isteyen kişilere de toplantıları için yardımcı olmaktayız.

Kulüp lokalimizin kuzey tarafına her zaman merak ettiğimiz fakat çeşitli nedenlerle yapamadığımız avcı lokantası inşaatımız devam etmekte olup çok yakında faaliyete geçmiş olacak üyelerimiz vurdukları avları arkadaşları ve dostları ile birlikte huzur içerisinde av yemeğini yiyeceklerdir. Bu arada Biga Belediye Başkanımız Sayın İsmail Işık’a da destek ve katkılarından dolayı teşekkür ederim.

Yeşil Ada Avcılık ve Atıcılık İhtisas Spor Kulübü üyeleri ve yöneticileri olarak sosyal tesislerimiz herkese açık olup tüm Ada Mahallesi ve Biga Halkımızı misafir etmek üzere bekliyoruz.

Yeşil Ada Avcılık ve Atıcılık İhtisas Spor Kulübünün kuruluşundan bu yana bizlere destek veren maddi manevi katkıda bulunan tüm arkadaşlarımıza yöneticilik yapan başkan ve yönetim kurulu ile denetleme kurulu üyelerine Ada Mahallesi ve tüm Biga’da bulunan tüm spor kulüplerine kulübüm adına teşekkür ederim.

Ben, Recep Hızlı Kurucu Başkan olarak 1988-2000 yılları arasında 12 yıl görev aldım, daha sonra çeşitli arkadaşlarımız görev yaptılar. Üyelerimiz bizlere tekrar görev verdiler halen 2009 yılından bu yana başkanlık görevimi severek arkadaşlarımla beraber yapmaktayım. Kulübümüzün öz geçmişini yukarıda sizlere sunmaya çalıştım. Tüm üyeler ve yönetim kurulu olarak çekimlerini yapan Biga Çarşamba Gazetesi çalışanlarına, özellikle Kadir Atay Bey’ e teşekkür ederim.

Saygılarımla

                                                                                                                       Recep Hızlı

Yeşil Ada Avcılık ve Atıcılık İhtisas Spor Kulübü

Yönetim Kurulu Başkanı

 
   

  Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış

  Yorum Ekle

Ad Soyad :
E-Posta :
Mesaj :
Güvenlik Kodu :
  Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış

  Yorum Ekle

Ad Soyad :
E-Posta :
Mesaj :
Güvenlik Kodu :
  Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış

  Yorum Ekle

Ad Soyad :
E-Posta :
Mesaj :
Güvenlik Kodu :
  Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış

  Yorum Ekle

Ad Soyad :
E-Posta :
Mesaj :
Güvenlik Kodu :
  Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış

  Yorum Ekle

Ad Soyad :
E-Posta :
Mesaj :
Güvenlik Kodu :Biga Ada Avcılar İftar’ da
Yeşil Ada Avcılık Kulübünde Eğitim Kursları Devam Ediyor
Recep Hızlı Güven Tazeledi
Av Köpekleri Aşılama Çalışmaları Yapılıyor
Yeşilada Avcılık Kulübü İftar Yemeği Verdi
2012-2013 Kara Avcılığı Sezonu Açıldı
Avcı Bayramı YEŞİLADA’ da Kutlandı
Yeşilada Avcılar Tüzük Kongresi Yaptı
Yeşilada Avcılar’ dan Kandil Kutlaması
Trap Atışları Yapıldı
Yeşilada Avcılık Müsabakaları Sürüyor
Ödüller Sahiplerini Buldu
2013-2014 Av Sezonu Kapandı
Hızlı Güven Tazeledi
Hızlı’ dan Basın Açıklaması
Yeşilada Avcılarda Aşı Hizmeti
Trap Atışları Yapıldı
Yeşilada’dan Kandil Kutlaması
Yeşilada Avcılık Kursu Sona Erdi
Av Sezonu Açıldı
Yeşil Ada Avcıları Eğitimli

  Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış

  Yorum Ekle

Ad Soyad :
E-Posta :
Mesaj :
Güvenlik Kodu :İstekleriniz Sorunlarınız
İstek ve Sorunları Oku
İstek ve Sorun Yaz
 
 

YAZARLAR
Ali Galip Akyıldırım
Okullarda Serbest Kıyafetin Sonucu: Okullar Kimliğini Kaybediyor
Alaattin Akçal
Çanakkale Köylüleri Diken Üzerinde
Buse Duman
Küçücük Ruhlara Kocaman Duygular...
Davut Doğan (Konuk Yazar)
Sizde Bizim !
Erdem Karan
Allah’a Ulaşmayı Dileyin Sevgiden Başka Ne Var Ki? (18)
Feyhan Karakaş
Biga’nın Kanayan Yarası
Gizem Emre
Ateşte Açan Güldük, Çanakkale’de Öldük
Fatih Özdemir
Doğrusu “Yal-nız-lık” Mı?
Kadir Atay
Alt Yapı… Alt Yapı… Alt Yapı…
Murat Gülcen
İyinin Ve Kötünün Ötesinde Sanat
Osman Öztürk
GENDž
Ogün Doğan
Tahminler Şaştı
Ozancan Polat
Farkındalık
Sinem Bülbül
Kayropraktik Nedir?
Saim Tunçman
Dedikoducu Bigalı Denyo*
Can Hastanesi Köşesi
LENFÖDEM Tanı ve Tedavisi
BİGA'DANÖBETÇİ ECZANE
ÇOK OKUNANLAR bu hafta | bu ay
ÇOK YORUMLANANLAR bu hafta | bu ay
İstatistik
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’ ve sitemizde yorum gönderenlerin şahsına aittir.
Çanakkale'nin Tamamen Renkli İlk Gazetesi
Biga'nın İlk İnternet Televizyonu ve Cep Gazetesi
Biga'nın Evlere, Köylere ve Okullarına, Dağıtılan En Yüksek Tirajlı Gazetesi
Sitemizde Yayınlanan Yazı ve Dökümanların İzinsiz Alınması Çoğaltılması Yasaktır
Biga Çarşamba Gazetesi / Atay Reklam
Tüm Hakları Saklıdır BİGA ÇARŞAMBA GAZETESİ    0