Künye İletişim Mobil
Giriş Sayfam Yap Favorilere Ekle Sitene Ekle RSS Üye Ol Üye Giriş
Anasayfa Foto Galeri Video Haber Duyurular Seri İlanlar Halı Saha Muhtarlarımız Kadınlarımız Gazetemiz
SON DAKİKA : Başkandan YTS’ye Ziyaret      Gümüşçay’da Geleneksel Halı Saha Turnuvası Yapılacak      AFAD Uyardı!      Biga Devlet Hastanesi’nde Kardiyoloji Uzmanı Göreve Başladı      Bigaspor’da Görev Dağılımı      Bigadayım Artık...      Kaza Yapan Araçta Uyuşturucu Ele Geçirildi      Biga’da Mezuniyet Töreni Yapıldı      Cumhuriyet TIR’ı Biga’da      Biga’da Karne Sevinci      Başarılı Sporculardan Ziyaret      Dikkat!: Çocuklar Trafik Denetiminde      “Sizin Hiç Babanız Öldü Mü?”      Hamdi Gençoğlu Kreş ve Gündüz Bakımevi’nde Mezuniyet Coşkusu      Doğtaş Mobilya’da Atama      Çizgi Kolejinde ‘Hobi Bahçesi’ Açıldı      Bu Açıklamalar Bomba Etkisi Yarattı      Yıldırım Düştü Hayvanlar Telef Oldu      Olağanüstü Kongre Moda Oldu      Türk Sanat Müziği Korosundan “Yaza Merhaba” Konseri     
YEREL YAŞAM EKONOMİ SİYASET EĞİTİM BELEDİYE KAYMAKAM MAGAZİN ULUSAL SPOR RÖPORTAJ
» PAKT PLUS AVM

Vizyon;  Performansımızı en yüksek seviyede tutmak ve en iyiyi gerçekleştirebilmek amacıyla her gün hem birey

sel, hem de ekip olarak kendimiz için en yüksek standartları belirlemektir. Yüzde yüz müşteri memnuniyeti çerçevesinde

 kolayca ulaşılabilen güvenilir, sağlıklı, kaliteli ve ekonomik biçimde alışveriş sağlayan, hizmette sınır tanımayan ve sektöründe örnek olan bir kuruluş olmaktır.

Misyon;   Değerlerini özümsemiş, çevreye ve topluma karşı duyarlı hareket eden, çalışanlarının açık ve içten davrandığı, yüzde yüz müşteri memnuniyetini hedefleyen, kaliteli ve güvenilir ürünleri müşterilerimize en iyi fiyata sunarak müşterilerimiz için "ekonomik ve kaliteli" alışveriş ortamı sağlayan ve müşterilerimize her konuda güven veren bir kuruluş olma gücümüzü artırmaktır.

     

 
 

  Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış

  Yorum Ekle

Ad Soyad :
E-Posta :
Mesaj :
Güvenlik Kodu :


İNŞAAT ALANI               : 12.000 m²            

KİRALANABİLİR ALAN  : 7.250 m²  

MAĞAZA SAYISI            : 30

KİOSK SAYISI                  : 14

OTOPARK KAPASİTESİ: 75 Araç

Pakt Plus AVM, ihalesi tamamlanan ve 2012’de yapımına başlanan yeni Belediye binasının da bulunduğu yeni şehir meydanında yer almaktadır. Pakt Plus AVM, Biga’nın günümüzdeki tek Pazar yerine 45m mesafededir. Söz konusu pazaryeri, her hafta Çarşamba günleri kurulan, çevre köylerin tümünün katılımıyla oluşturulan pazara günlük geliş gidiş 60-70 bin kişi civarındadır; Haziran ayının ilk haftası kurulan panayıra katılım 150.000 – 200.000 kişi civarındadır; ve her Eylül ayında açılan Biga Tarım ve Hayvancılık Fuarı ve Ticaret- Sanayi Festivali gibi organizasyonlara ev sahipliği yapmaktadır. Ayrıca Pakt Plus AVM, okullar bölgesi olarak tanımlanan bölgeye 50 m mesafededir.2012-2013 eğitim yılında kayıtlı olan orta öğretim ve lise öğrenci sayısı 13.422’dir. Bunun dışında,  hastaneler ve yüksek okulun da dahil olduğu bölgeye uzanan ana caddenin üzerinde olup, bölgeye toplu taşıma aracıyla 4 dakika mesafededir. Pakt Plus AVM, Biga’nın sosyal hayatının merkezi olan Granikos çayı kıyısından 150 m içeride olup, şehir hayatının kalbindeki yerini almıştır. Komşu ilçelerde Pakt Plus AVM konseptinde bir alışveriş merkezi yoktur. Bu nedenle Pakt Plus AVM merkez belediye,2 belde belediyesi ve 111 köy ile 100.000, çevre ilçelerin nüfuslarıyla beraber yaklaşık 200.000 nüfusa hitap etmektedir.

İlçede bulunan Biga Meslek Yüksekokulu’nun 19 bölümü ve 1450 öğrencisi vardır. Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’ne bağlı Biga İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesinde 7 bölüm ve 6050 öğrenci vardır. Toplam öğrenci sayısı 7.500’dür. Üniversite yönetimi YÖK’e 3 yeni fakülte ile bir meslek yüksekokulu daha önerdi .Bu teklifler kabul edildi böylelikle okul sayısı 7 olacak. Biga’da öğrenci sayısının 3 yıl içinde 10 bine, 5 yıl içinde de 15 bine çıkması öngörülüyor.

23.05.2011 tarihli Senato Kararlarında Çanakkale İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi açılması YÖK’e sunuldu. Böylece Biga İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nin Biga Üniversitesi’ne bağlanarak Biga Üniversitesi’nin açılması kolaylaştırılacak.

Metropollerde ki ağır sanayinin kaldırılmasıyla beraber Biga sahil şeridi yeni yatırım alanı ilan edilmiştir. İlçemizde faaliyet gösteren Doğtaş firmasında yaklaşık 1500 kişi personele sahiptir. İçdaş Demir Çelik’in yaklaşık personeli 5.500 olup taşeronlarında 1000 kişi çalışmaktadır. Alarko HoldingKarabiga beldesinde üretim için inşaat çalışmalarına başlamıştır.

Pakt Plus AVM, Kıbrıs Şehitleri Caddesi üzerinde yer almaktadır. Bulunduğu alan kırmızı ile işaretlenmiş alandır. Cadde, Biga’nın ana köprüsü olan Kocabaş Köprüsü vasıtasıyla, şehrin merkezine kadar uzanır. Siyahla işaretlenmiş İstiklal caddesinin sol tarafındaki yerleşim, Biga’nın ilk yerleşim alanıdır. Son yıllarda yapılaşma bu caddenin sağında, Granikos çayının diğer yakasında,Pakt Plus AVM alanının çevresinde hız kazanmıştır.

                                                                                                

Resim 2’de,  mavi ile işaretlenmiş alan Granikos Çayı’nın üzerindeki iki köprüyü ve çevresindeki yollarıgöstermektedir. Ortadaki köprü, yeşil ile gösterilen KıbrısŞehitleri caddesini merkeze bağlayan ana köprüdür. Soldaki köprü ise yeni yapılan ve çevre yoluna bağlanacak olan köprüdür. Yine yeşil ile çerçevelenmiş alan gezi, spor, konser  gibi faaliyetlere ayrılmış yeşil alandır. Kırmızı ile işaretlenen alan ise Pakt PlusAVM alanıdır. Biga’nın sosyal hayatı bu mavi çerçeve dahilinde ve Pakt Plus AVM ile arasında kalan alanda yoğunlaşmaktadır.

Okullar bölgesiolarak da bilinen alan, Pakt Plus AVM’ nin karşı çaprazında yer almaktadır.Kapalı Pazar ve Fuar AlanıPakt Plus AVM’ nin sağında yer alırken, yeni belediye binası ve meydanPakt Plus AVM’ nin hemen karşısında şimdiki otogarın olduğu yerde inşa edildi. Bankalar,ticaret merkezi, kültür merkezi İstiklal caddesi üzerinde ve çevresinde yer almaktadır.

Resim 4, ticaretin yoğun olduğu İstiklal caddesi ve gezinti yolu olan sahil yolunu göstermektedir.Sarı ile işaretlenen yol sahil yolunun başlangıcıdır ve inşaat malzemeleri, araba galeri gibi işletelerin bulunduğu bölgedir. Mavi ile işaretli yer de İstiklal caddesinin başlangıcıdır ve yine inşaat malzemeleri kargo şirketleri,zirai donanım ürünleri satan işletmelerin yer aldığı bölgeyi işaret eder. Yeşil ile işaretli alanlar, kafelerin, fast-food ve büfelerinin olduğu gezinti mekanlarıdır. Kırmızı ile işaretli alan ise giyim, ayakkabı, ev tekstili, beyaz eşya, eczane gibi dükkanlar ile bankaların bulunduğu mekanlardır. Bu alan rantın en yüksek olduğu yerdir.

Resim 5 ise Pakt Plus AVM’ nin Biga içindeki yerini farklı bir perspektiften göstermektedir.

Buna göre Granikos çayı solda yer alırken, pembe işaretli gezinti, spor, konser alanı onun hemen yanındadır. Mavi ile boyanmış alan kapalı Pazar,

Sarıile işaretlenmiş alan ise günümüzün otogarı, yarının yeni belediye binası ve meydanıdır. Yeşille işaretli alanda 100.yıl parkıdır. Beyazla işaretli geniş alan okullar bölgesi, Turuncu ile işaretli alan da özel öğrenci yurdudur.Siyah çerçeve içinde kalan alan Vergi Dairesidir. Pakt Plus AVM ise kırmızı ile işaretlenmiştir.

 

  Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış

  Yorum Ekle

Ad Soyad :
E-Posta :
Mesaj :
Güvenlik Kodu :


Çanakkale’nin Biga ilçesinin şehir merkezinde bulunan Pakt Plus AVM 27.02.2013 tarihinde hizmet vermeye başlamıştır.

5 kattan oluşan alışveriş merkezimiz 6.500 m2 kiralanabilir alanı ve 1.000 m2 Kipa süpermarketi ile Biga’nın kapalı alan ve kiralanabilir alanı olarak en büyük alışveriş merkezidir. Alışveriş merkezimizde toplam 30 mağaza,10 kiosk alanı, 1 süpermarket  ve 75 araçlık kapalı otopark bulunmaktadır.
Biga Pakt Plus AVM, konum olarak Biga şehir merkezine yürüme mesafesindedir.

Biga Pakt Plus AVM, aylık ortalama 240.000 kişi tarafından ziyaret edilmektedir.

Alışveriş merkezimiz Biga‘nın ve Çanakkale’nin ilk ve tek Çok katlı Alış veriş ve eğlence merkezi olma özelliğini taşımaktadır. 350m2 çocuk oyun olanı 12D sineması ve yine Biga’nın  en büyük sinemalarından biri olan Gulez  Sinemaları'nı (4 salon) bünyesinde barındırmaktadır.

AVM içerisine Çarşamba Cumartesi ve Pazar günleri aldığımız ziyaretçi sayımız 10.000 kişi üzerindedir. Aylık olarak ortalama 240.000 kişiye hitap etmekteyiz.

 

  Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış

  Yorum Ekle

Ad Soyad :
E-Posta :
Mesaj :
Güvenlik Kodu :  Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış

  Yorum Ekle

Ad Soyad :
E-Posta :
Mesaj :
Güvenlik Kodu :


Alışveriş Merkezi İhalesi Yapıldı
AVM İnşaatı Hazırlıklarına Başlandı
Biga AVM' nin Temel Atma Töreni Gerçekleşti
Biga AVM İle Tanıştı
Biga Pakt Plus AVM' de Resim Yarışması
Biga AVM İftarına Yoğun İlgi
Kahraman Tazeoğlu Biga' da İz Bıraktı
Savaş Fotoğrafları Sergisi Açıldı
" İnsan Hakları" Konulu Resim Yarışması
En Büyük Türk Atatürk

  Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış

  Yorum Ekle

Ad Soyad :
E-Posta :
Mesaj :
Güvenlik Kodu :


 

YAZARLAR
Ali Galip Akyıldırım
“Sizin Hiç Babanız Öldü Mü?”
Alaattin Akçal
Hayalim “2 Adet Çikolata”
Davut Doğan (Konuk Yazar)
Hey Siri!
Erdem Karan
Allah’a Ulaşmayı Dileyin Huzur içinde yaşamak(28)
Kadir Atay
Olağanüstü Kongre Moda Oldu
Murat Gülcen
-Kafa Yoranlar-
Niyazi Kısacık
Ceviz Kurdu
Uzm. Klinik Psikolog Nevzat Hasdemir
Çocuklarınızın Hayatını Kurtarın !!!
Ozancan Polat
Ucuz Strateji
Sinem Bülbül
Kayropraktik Nedir?
Lütfi Özgünaydın
Bigadayım Artık...
BİGA'DANÖBETÇİ ECZANE
ÇOK OKUNANLAR bu hafta | bu ay
ÇOK YORUMLANANLAR bu hafta | bu ay
İstatistik
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’ ve sitemizde yorum gönderenlerin şahsına aittir.
Çanakkale'nin Tamamen Renkli İlk Gazetesi
Biga'nın İlk İnternet Televizyonu ve Cep Gazetesi
Biga'nın Evlere, Köylere ve Okullarına, Dağıtılan En Yüksek Tirajlı Gazetesi
Sitemizde Yayınlanan Yazı ve Dökümanların İzinsiz Alınması Çoğaltılması Yasaktır
Biga Çarşamba Gazetesi / Atay Reklam
Tüm Hakları Saklıdır BİGA ÇARŞAMBA GAZETESİ    0