Künye İletişim Mobil
Giriş Sayfam Yap Favorilere Ekle Sitene Ekle RSS Üye Ol Üye Giriş
Anasayfa Foto Galeri Video Haber Duyurular Seri İlanlar Halı Saha Muhtarlarımız Kadınlarımız Gazetemiz
SON DAKİKA : Biga´da Halka Ücretsiz Fidan Dağıtıldı      Beraat Kandiliniz Mübarek Olsun      Biga Ziraat Odası Nisan Ayı Meclis Toplantısı Gerçekleştirdi      Biga’da Gazete Çalışanları Yeni Belediye Başkanlarını Ziyaret Ettiler      İlkokullar Arası Futbol Turnuvası Finali Yapıldı      Alp ile Ali Erkekliğe Adım Attı      Biga’da Dereceye Giren Öğrenciler Ödüllendirildi       2019 Bahar Kupası Başladı      Turizm Haftası Kemer Parion Antik Kenti’nde Kutlandı      Yeni Aldığı Motosiklet Sonu Oldu      Durdurulan Taksiden Kaçak Göçmenler Çıktı!      Ankara’dan Gelen Öğrencilere Duygu Dolu Bayrak Teslimi!      Fatih İlkokulu’nun Temeli Törenle Atıldı      Şanlıurfa’dan Biga’mıza Teşekkür       Haftalık Faaliyet Programı 20.04.2019 – 26.04.2019      Biga Ticaret Borsası’ndan Biga Belediye Başkanına Ziyaret       Bigaspor BAL Ligine Devam Dedi, Adaspor’a Yazık Oldu      Vefat ve Başsağlığı      Çanakkale’de Bir Haftada Üç İntihar!      Biga FB’den Bigaspor’a Kahvaltı     
YEREL YAŞAM EKONOMİ SİYASET EĞİTİM BELEDİYE KAYMAKAM MAGAZİN ULUSAL SPOR RÖPORTAJ
» KAYA MOBİLYA
Kaya Mobilya Biga’da Öncü
Kaya Mobilya Piknik'te

  Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış

  Yorum Ekle

Ad Soyad :
E-Posta :
Mesaj :
Güvenlik Kodu :


Biga’da Mobilya dendiğinde yaklaşık yarım asırlık bu işi yapan Kaya Mobilya sahibi Sefer Kaya’yı hatırlamak zor değildir. Biga ve köylerinde Kaya Mobilya ürünü olmayan ev azdır. Sefer Kaya şu anda oğulları ile birlikte işini zirveye taşımaktadır hem kendi imalat ürünlerini hemde marka olan mobilya satışını yarım asırdır sürdürmektedir.

Sefer Kaya mütevazi kişiliği ve olağanüstü sevecenliği ve dürüstlüğü ile yarım asırdır bu işi yapması ile Biga’da gerçek bir yaşayan efsanedir ve benim köşemde mutlaka yer almalıydı diye düşünüyorum. İş hayatını kendi ağzından dinleyelim.

‘’Ben Kaya Mobilya sahibi Sefer Kaya, 1970 li yıllardan itibaren mobilyacılık ile uğraşıyorum. İlkokulu bitirdikten sonra askere gidene kadar bu sektörde Çıraklık ver Kalfalık yaptım. Askerden sonra kendi işimi kurmalıyım dedim. İlk iş yerimi açarak mobilya imalat ve satışına başladım. Kendi imalatımızın yanında Kilim Mobilya, Sina Mobilya, Arno Mobilya, Vendola Mobilya, Area Mobilya, Bambi Mobilya gibi Türkiye’de söz sahibi firmaların Biga ve Çanakkale bayiliklerini yapıyoruz. Çıraklık ve Kalfalık dönemlerim hep öğrenmekle geçti. Askerden gelene kadar işyeri açmayı hiç düşünmedim. Patronumuz Enver Işık ile oğlu ve iki kalfa birlikte çalışıyorduk. Askerden sonrada birlikte çalışırız diyorduk, ancak askerlik bizi değiştirdi. Patronumun’ da rızasını alarak babama danıştım ve ardından aldığım olur ile ilk işyerimi açtım. Şu anda 20 kişiye istihdam sağlıyoruz. İşlerimiz her geçen gün büyüdüğü için istihdam sayımız her geçen gün artıyor. Kendi imalatlarımıza 4-5 yıl garanti veriyoruz.

Bugünlere kadar firmamızın reklamını müşterilerimiz birbirlerine söyleyerek yaptılar. Artık bizde daha profesyonel düşünüyoruz. Ürün tesliminin ardından her türlü şikayet ile yakından ilgileniyoruz. Yılların getirdiği güven ile biz müşterilerimizden, müşterilerimizde bizden çok memnunlar. Oğullarım benden daha iyi bu işi yapıyorlar. Onlara çok inanıyor ve güveniyorum. Amacımız her zaman önce hizmet oldu.’’

Evet Sefer Kaya iş hayatında yaşadıklarını bu şekilde özetliyor.

Biga’da yarım asırdır bu işi yapan, başka bir iş yapmamış, ilkokulu bitirmesinin ardından hep mobilya ile uğraşmış bu efendi, mütevazi ve dürüst iş adamına ailesi ve çalışanları ile birlikte mutluluklar diliyorum. Saygı ve selamlarımla


  Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış

  Yorum Ekle

Ad Soyad :
E-Posta :
Mesaj :
Güvenlik Kodu :


Sefer Bey Kendinizi Tanıtır mısınız?

Ben Kaya Mobilya sahibi Sefer Kaya. 1970li yıllardan itibaren mobilyacılıkla uğraşıyorum. İlkokulu bitirdikten sonra askere gidene kadar bu sektörde çıraklık ve kalfalık yaptım. Ancak askerlik görevimin ardından kendi işimi kurma zaruriyeti hissettim. İlk işyerimi 1981 yılında açarak mobilya imalatına ve satışına başladım. İşyerimi halkımızın marka ve kalitemize gösterdiği güven ile genişleterek şubelerimizi arttırdık.

Kendi İmalatınız Haricinde Başka Bayilikleriniz Var mı?

Evet kendi imalatımız dışında Kilim Mobilya, Sina Mobilya, Arno Mobilya, Ventola Mobilya, Area Mobilya,  Bambi Mobilya gibi Türkiye'de söz sahibi firmaların Biga ve Çanakkale bayiliğini de yapıyoruz.

Kendi İmalatınızda Hangi Çeşitte İddialısınız?

Kendi imalatlarımızda her çeşidimizde iddialıyız. Ancak oturma guruplarında 8-10  yıl garanti  veriyoruz. Kendi imalatlarımızın garantisi biziz. Kendimizi bu sektörde çekirdekten yetiştirdiğimiz için mobilyada ne gerekiyorsa müşterilerimize bunun karşılığını vermeye çalışıyoruz.

Çıraklık ve Kalfalık Döneminizde Neler Yaşadınız?

Çıraklık ve kalfalık dönemlerim hep öğrenmekle ve kaliteli ürünü nasıl üretiriz çalışmaları ile geçti. Askerden gelene kadar işyeri açmayı hiç düşünmedim. Patronumuz Enver Işık ile oğlu ve iki kalfa birlikte çalışıyorduk. Askerden sonra yine birlikte çalışırız diyorduk ancak askerlik bizleri değiştirdi. Askerde insanın düşünecek çok zamanı oluyor. Bende askerlik sonu durumu babama anlatarak işyeri açmak istediğimi söyledim. Patronumun da rızasını aldım ve daha sonra Kaya Mobilya'yı açtım.

Sefer Bey Yalnızca Biga'da mı Hizmet Veriyorsunuz?

Şu anda Biga'da çeşitli yerlerde 5 adet showroomlarımız var. Dışarıda bir deneyimimiz oldu. Ayvacık'ta bir şube açtık. Ancak Ayvacık bizi tatmin etmedi. Ayvacık'ta pek hareket yok. Onun için orayı kapatarak Biga'daki showroom sayımızı arttırdık. Biga dışında da müşterilerimiz var. Onlarada satışlarımızı Biga'dan yapıyoruz.

Sefer Bey Kaç Kişiye İstihdam Sağlıyorsunuz?

Şu anda 13 çalışanımız var Ben ve iki oğlumla birlikte 16 kişiyiz. Şimdilik bu kadarız. Ancak talepler doğrultusunda işimizi genişlettikçe çalışan sayımız artacaktır.

Müşteri Memnuniyetinden Bahseder Misiniz?

Sağolsun müşterilerimiz bizim ürünlerimize ve bize sahip çıkıyor. Bu güne kadar hiç reklam yapmadık. Bizim reklamımızı müşterilerimiz yapıyor. Biga'da ve her köyünde, yakın çevrede birçok evde bizim mobilyamız var. Komşular birbirine tavsiye ederek Kaya Mobilya'nın satışları her geçen gün artıyor. Her yeni satışımızın yakın çevresinden yeni müşterilerimiz geliyor.

Sefer Bey İşinizden Memnun musunuz?

Evet samimiyetle söylüyorum işimden son derece memnunum. Çalışanlarımızla ve oğullarımla birlikte her zaman müşterilerimize üst düzey hizmet sunuyoruz. Bu da beni çok mutlu ediyor.

Ürün Teslimatını Nasıl Gerçekleştiriyorsunuz?

Ürünlerimizi müşterilerimizin evlerine teslim ederek kurulumlarını yapıyoruz. İki aracımız ve  sevkiyatta çalışanlarımız ile üst düzey hizmet vermeye çalışıyoruz.

Tahsilat Sorununuz Var mı?

Müşterilerimiz sağolsun tahsilat konusunda bizi üzmüyor ve yardımcı oluyor. Tabiki zaman zaman geçikmeler de oluyor. İnsanların da işleri çok iyi değil. Tüm banka kartları ile satış yapıyoruz. Peşin ve taksitli ayrıca senetli ve açık hesap satışlarımız oluyor.

Sefer Bey Her Firmanın Bir Kırılma Noktası Var, Sizinde Var mı?

Evet işlerimizin artmasında bizimde bir kırılma noktamız oldu. Kırılma noktamız 28 yıl kiracılık yaptığım işyeri sahibim dükkan bana lazım diyerek çıkmamı istemesi ile başladı. Ben de yeni yer aradım. Doğtaş'ın da bulunduğu Cengiz Topel Caddesinde bulduğum yeni işyerine taşındım. Daha önce Sertan Güremen'in kumaş mağazasıydı. Keşke 5-10 yıl önce taşınsaymışım. Mobilya mağazalarının bulunduğu bu sokakta işlerimiz tavan yaptı, üçe dörde katlandı.

Biga'da Mağazalarınız Nerelerde?

Merkezimiz Cengiz Topel Caddesinde, İstiklal Caddesinde, Ada Mahallesinde, Arıburnu Sokakta ve imalathanemiz sanayi sitesinde bulunuyor.

Kilim Mobilya ve Sefer Kaya konsept mağazalarımız mevcut durumda.

Sefer Bey Mobilya Alıcılarına Önerileriniz Var mı?

Şu anda bizim imalatımız ve satışını yaptığımız diğer ürünlerimiz en az 4-5 garantilidir. Kendi imalatlarımıza biz 9-10 yıl garanti uyguluyoruz. Biz satışını gerçekleştirdiğimiz tüm ürünlerin arkasındayız. Sattığımız tüm marka ürünler TSE garantilidir. Güven duymadığımız markaların ürünlerinin satışını yapmıyoruz. Çekirdekten mobilyacı olduğumuz için mobilyanın ne olduğunu biliyoruz ve müşterilerimize tavsiye ederek tüm satışlarımızın sonuna kadar arkasında duruyoruz.

Sefer Bey Son Olarak Neler Söylersiniz?

Kaya Mobilya'yı tercih eden ve öneren tüm müşterilerimize çok teşekkür ediyorum. Bizleri bu günlere getirdiler. Allah razı olsun. Biz de firma olarak müşterilerimizin memnuniyeti için var gücümüzle çalışıyoruz. Tüm Hizmetlerimizi halkımıza 33 yıllık tecrübemize güvenerek sunuyoruz.    


  Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış

  Yorum Ekle

Ad Soyad :
E-Posta :
Mesaj :
Güvenlik Kodu :  Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış

  Yorum Ekle

Ad Soyad :
E-Posta :
Mesaj :
Güvenlik Kodu :  Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış

  Yorum Ekle

Ad Soyad :
E-Posta :
Mesaj :
Güvenlik Kodu :  Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış

  Yorum Ekle

Ad Soyad :
E-Posta :
Mesaj :
Güvenlik Kodu :


 

YAZARLAR
Ali Galip Akyıldırım
İstikrar Mı Dediniz?
Alaattin Akçal
Hayalim “2 Adet Çikolata”
Davut Doğan (Konuk Yazar)
Hey Siri!
Erdem Karan
Allah’a Ulaşmayı Dileyin Huzur İçinde Yaşamak (25)
Kadir Atay
Olmuyor Arkadaşlar Olmuyor
Murat Gülcen
-Kafa Yoranlar-
Niyazi Kısacık
Ceviz Kurdu
Uzm. Klinik Psikolog Nevzat Hasdemir
Çocuklarınızın Hayatını Kurtarın !!!
Ozancan Polat
Ucuz Strateji
Sinem Bülbül
Kayropraktik Nedir?
BİGA'DANÖBETÇİ ECZANE
ÇOK OKUNANLAR bu hafta | bu ay
ÇOK YORUMLANANLAR bu hafta | bu ay
İstatistik
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’ ve sitemizde yorum gönderenlerin şahsına aittir.
Çanakkale'nin Tamamen Renkli İlk Gazetesi
Biga'nın İlk İnternet Televizyonu ve Cep Gazetesi
Biga'nın Evlere, Köylere ve Okullarına, Dağıtılan En Yüksek Tirajlı Gazetesi
Sitemizde Yayınlanan Yazı ve Dökümanların İzinsiz Alınması Çoğaltılması Yasaktır
Biga Çarşamba Gazetesi / Atay Reklam
Tüm Hakları Saklıdır BİGA ÇARŞAMBA GAZETESİ    0