Künye İletişim Mobil
Giriş Sayfam Yap Favorilere Ekle Sitene Ekle RSS Üye Ol Üye Giriş
Anasayfa Foto Galeri Video Haber Duyurular Seri İlanlar Halı Saha Muhtarlarımız Kadınlarımız Gazetemiz
SON DAKİKA : 22. Şampiyonluk Büyük Yürüyüşü Cuma Akşamı      Köylere Hizmet Götürme Birliği İftar Verdi      Çiçeklidede Özel İdare Ortaokulu 4006 TÜBİTAK Bilim Fuarı Yapıldı      Asansör Boşluğuna Düşen İşçi İçin Seferber Oldular      İŞKUR’dan Öğrencilere Dijital Ortamda Mesleki Rehberlik      Bakacak Ortaokulu Atölye Sergisi Açıldı      Miyomu Rahminden Büyük Çıktı      Genç Yaşta Hayatını Kaybeden İnan Defnedildi      100 Kaçak ile 6 Organizatör Yakalandı      Haftalık Faaliyet Programı 25.05.2019 – 31.05.2019      Vali Tavlı’dan Biga Firmaları’na Ziyaret      Süsledikleri Kuzu ve Oğlakla Süt Dağıttılar      Karabiga Belediyesi İftar Programı Düzenledi      21 Mayıs Dünya Süt Günü      Üniversiteli Gençler Osmangazi İlkokulu’nu Renklendirdi      Çanakkale Barosu Kadın Hakları Komisyonu’ndan Açıklama      Özel Eğitim Olmadan Çağdaş Eğitim Olmaz      Biga´da Okul Müdürleri İftarda Bir Araya Geldi      Biga’da Polis ve Jandarma Ekiplerinden Ortak Denetim       Çanakkale’nin Ekonomik Geleceği: Tarım ve Yenilenebilir Enerji’de...     
YEREL YAŞAM EKONOMİ SİYASET EĞİTİM BELEDİYE KAYMAKAM MAGAZİN ULUSAL SPOR RÖPORTAJ
» DOĞANLAR HOLDİNG

                                                                                                                                           

Doğtaş Hakkında

1972 yılında Çanakkale’de kurulan Doğtaş Mobilya, oturma gruplarından yemek odalarına, genç ve çocuk mobilyalarından, yatak odalarına ve Türkiye’nin ilk CE Medikal Sınıfı belgeli yataklarına kadar uzanan geniş ürün yelpazesiyle, uluslararası kalite standartlarında üretilen özgün tasarımlı modelleri ve fonksiyonellikle şıklığı birleştiren modern çizgili ürünleriyle, sektöründe fark yaratmıştır. Doğtaş, dünyanın en önemli güvenlik sertifikası olan GS Belgesi’ne (Geprüfte Sicherheit - Sertifikalı Güvenlik) sahip Türkiye’nin ilk ve tek mobilya markası olma özelliğini taşımaktadır. Kalite ve tasarım konusunda sektöre birçok yenilik getiren Doğtaş, ISO 9001, ISO 10002, E-1, TS-EN İSO 50001, İSO 14001 ve OHSAS 18001 gibi birçok önemli belgeye de sahiptir. Ayrıca 2008 yılında aldığı Turquality belgesi ile de yurtdışı atılımlarına hız vermiştir. Doğtaş Mobilya bugün 65 ülke ihracatı, yurtiçi ve yurtdışındaki 200’ü aşkın mağazası ile büyümeye devam etmektedir. 2012 yılında attığı büyük adımla gücüne güç katan Doğtaş, Cumhuriyetimizin en eski mobilya markası Kelebek Mobilya’yı bünyesine katarak girişimci tavrını bir kez daha ortaya koyarken Türk mobilya pazarında da ikinci sıraya yükselmiştir. Doğtaş, Capital dergisinin 2012 yılı Türkiye’nin En Beğenilen Şirketleri Araştırması sonucuna göre 2011 yılında olduğu gibi yine sektörünün en beğenilen birinci şirketi seçilmiştir.

Doğanlar Ailesinin Başarı Basamakları

1972 yılında Hacı Ali Doğan’ın Doğan Mobilya’yı kurması ile mobilyacılık sektörüne adım atıldı.

1987 yılında altı kardeş, şirketleşmeye giderek Biga’da Doğtaş A.Ş.’yi kurdular. Şirket ilk yıllarında 800 m²’lik kapalı alana sahip küçük bir atölye iken, ürettiği mobilya gruplarını Çanakkale bölgesinde açtığı kendi mağazalarında satışa sundu.

1989 yılında kapı ve parke fabrikası faaliyete geçti.

1989–1992 yıllarında Çan, Çanakkale, Bandırma şubeleri açılarak perakende mağazalarda genişleme sağlandı.

1993 yılından itibaren Türkiye geneli bayilikler verilmeye başlandı.

1994 yılında Doğtaş ilk ihracatını Arnavutluk‘a yaptı.

2000 yılında 30,000 m² kapalı alana ulaşıldı.

2002 yılında yıllık üretim kapasitesi 1.500.000 m²’ye çıkarıldı.

2008 yılında “TURQUALITY” destek programına dahil oldu.

2010 yılında Türk Standartları Enstitüsü tarafından mobilya sektöründe ilk defa verilen "TS ISO 10002 Müşteri Memnuniyeti Yönetim Sistemi Belgesi" almaya hak kazandı ve bu belgeye sahip iki kuruluştan biri oldu.

40. yılını kutladığı 2012’de 40 kişilik orkestra oluşturan Doğtaş, “40. Yıl Senfoni Orkestrası ile Türkülerimiz” adında arşivlik değerde bir albüme imza attı. Uyum içinde geçen 40 yılın ardından tarihe bir not düşersek; mobilya, enerji, madencilik, perakende, sağlık ve turizm sektörlerinde faaliyet gösteren Doğanlar Grup; 2012 yılında attığı büyük adımla gücüne güç katan Doğtaş, Kelebek Mobilya’yı bünyesine katarak girişimci tavrını bir kez daha ortaya koyarken Türk mobilya pazarında da ikinci sıraya yükseldi.

Capital dergisinin 2012 yılı Türkiye’nin En Beğenilen Şirketleri Araştırması sonucuna göre Doğtaş, 2011 yılında olduğu gibi 2012’de de yine “Sektörünün En Beğenilen Birinci Şirketi” seçildi.

Doğtaş bugün; 65 ülkeye ihracat gerçekleştiren, yurt içi ve yurt dışındaki seçkin noktalarda bulunan 200’ün üzerindeki mağazasıyla, Türkiye’nin en büyük 500 şirketi arasında yer alıyor.


  Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış

  Yorum Ekle

Ad Soyad :
E-Posta :
Mesaj :
Güvenlik Kodu :


Cumhuriyet tarihinin en köklü markalarından biri olan Kelebek Mobilya, 1935 yılında uçak kanatları için kontrplak üretmek amacıyla kuruldu. 1986 yılına kadar İstanbul Haliç’te Kelebek markası ile kontrplak üretti. 1978’de dünyanın konusunda en iyi proje grupları ile teknik işbirliği yaparak Düzce’de kurduğu modüler mobilya fabrikasını, Avrupa’nın en modern ve büyük tesislerinden biri olarak işletmeye açtı. 1990 yılında İMKB’de halka arz edildi. Bu yıl 80.yılını kutlayan Kelebek Mobilya, 186 bin metrekarelik bir sahada 40 bin metrekarelik kapalı alanda ileri teknolojileri kullanarak; mobilya , mutfak, banyo, oturma grupları ve özel ahşap donanımların üretimini sürdürüyor.

“Aldığımız Ödüller Başarımızı İspatlıyor”

Doğtaş Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Davut Doğan ödülle ilgili olarak “Aldığımız ödüllerle başarımızı ispatlıyoruz. Doğtaş, gurur duyduğumuz bir marka haline geldi. Doğtaş’ın yanı sıra bünyemize Kelebek Mobilya’yı da alarak mobilya sektöründe gücümüze güç kattık. Ve Mobilya grubu olarak sektörde 2. sıraya yükseldik.

Kelebek, Baharda Uçacak

 Kelebek Mobilya’da da bahar ile birlikte yeniliklerin olacağını bildiren Doğtaş Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Davut Doğan, “Bayi sayısını Mobilyada 100, Mutfakta ise 50 mağazaya çıkaracağız” dedi.

   
   

  Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış

  Yorum Ekle

Ad Soyad :
E-Posta :
Mesaj :
Güvenlik Kodu :


Doğanlar Yatırım Holding ve yeni yatırımlar

Bigalı Doğanlar Ailesi, Doğtaş’ı marka yapıp, Kelebek Mobilya’yı bünyelerine kattıktan sonra Doğanlar Yatırım Holding adı altında holdingleşerek, yeni sektörlere de girmeye başladı. Bunlardan biri de gıda sektörü. Gıda sektöründe de iddialı olmak isteyen Doğanlar Ailesi, Biga Köftesi ‘Kufta’nın İstanbul’daki ilk şubesini Metrocity AVM’de hizmete açtı. Doğanlar Yatırım Holding Başkan Yardımcısı ve Gıda Sektör Başkanı Şadan Doğan konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Bigamızın köftesini tüm Türkiye’de tanıtmak ve Kufta markamızla köfte restoranları açmak istiyoruz. Kufta ile 5 yılda 100 noktaya ulaşmayı hedefliyoruz. İlk olarak Biga’da daha sonra İstanbul Metrocity AVM’de şubemizi hizmete açtık. İstanbul’da lokasyonlar için görüşmelerimiz devam ediyor.” dedi. Biga köftesini 1939’dan beri yapan köfteci Tarzan ailesiyle ortaklık kurduklarını belirten Şadan Doğan “ Kufta projemizde 3 ayrı konsept oluşturuyoruz. Çarşı dükkanları ve AVM’ler dışında dinlenme tesislerinde de Kufta dükkanları açacağız. Üretimimiz Biga’da olacak ve bayilikler vermeye başlayacağız. Öncelikle İstanbul daha sonra tüm Anadolu’ya yayılacağız. Kurumsal kimlik çalışmalarımızı tamamladık. Kufta projemizle ek istihdam sağlayacak ve Tüm Türkiye’ye Biga köftesinin tadını taşıyacağız.” dedi.

 
 
 

Çanakkale’nin İlk Yürüyen Merdivenli AVM’si “Troya Park”

Doğtaş Mobilya’nın da bünyesinde bulunduğu Doğanlar Yatırım Holding, Çanakkale merkeze ilk yürüyen merdivenli AVM’yi yapıyor. Doğtaş Plaza’daki alışveriş merkezi yerine yeni ve daha büyüğünü yapmak için çalışmaların devam ettiğini belirten Doğanlar Yönetim Kurulu Üyesi İsmail Doğan, “ 8 bin metrekare taban alanında 2 katlı AVM inşaatına, 20 metre derinlik ve 80 cm çapında 1817 adet jet grout uygulaması yapıldı. AVM’nin günde 18 saat çalışılarak 5 Eylül de hizmete sunulması hedefleniyor. AVM’nin adı ‘Troya Park’ olarak belirlendi” dedi. Doğanlar Holding Yönetim Kurulu Üyesi “Doğan Türkmen ise “ Çanakkale’nin ilk ve en büyük süpermarketini kurduklarını hatırlatarak, “Şuanda da eski kalan plaza binalarımızı yıkarak, çok daha modern binayla Çanakkale’nin en büyük AVM’sini inşa ediyoruz. Toplam 14 bin metrekare inşaat alanı kurulacak, Çanakkale’nin ilk yürüyen merdivenli AVM’sinde 32 Mağaza ve kafe, ulusal büyüklükteki gıda market ve teknoloji market zincirleriyle birçok işyeri olacak “ şeklinde konuştu.

 
 
   

  Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış

  Yorum Ekle

Ad Soyad :
E-Posta :
Mesaj :
Güvenlik Kodu :


Enerjide de İddialı

Mobilya, gıda, inşaat gibi alanların yanı sıra enerji sektöründe de yatırımlar yapan şirket, büyüyerek yoluna devam ediyor. Doğanlar Yatırım Holding Yönetim Kurulu Üyesi Enerji Grup Başkanı İlhan Doğan “ Hidroelektrik Santrali üretime başladı. Enerji yatırımlarında büyüme kararı aldı. Amerikalı grup ile Rüzgar Santralleri, Güney Kore Devlet Şirketiyle ortaklık sonucu Doğalgaz Termik Santralleri ve HES projelerinde ise Hollandalı bir grup ile ortaklık sözleşmesi imzalandı” şeklinde konuştu.


  Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış

  Yorum Ekle

Ad Soyad :
E-Posta :
Mesaj :
Güvenlik Kodu :


Capital Dergisinin yaptığı araştırmaya göre Doğanlar Ailesi, Türkiye’nin son 10 yılda en fazla bağış yapan ailelerinden biri. Doğanlar Ailesi 10 milyon liralık bağış rakamları ile Türkiye’nin en fazla bağış rakamları ile Türkiye’nin en fazla bağış yapan 40’ıncı ailesi olarak listede yer aldı. Aile, yardımların yanı sıra babaları Ali Doğan adına yapılan öğrenci yurdu, anneleri Ayşe Doğan adına Kız Meslek Lisesi’ni, Şadan Doğan Anaokulu’ Olcay Doğan Anaokulunun yapımı gerçekleştirildi.

 
 
 

  Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış

  Yorum Ekle

Ad Soyad :
E-Posta :
Mesaj :
Güvenlik Kodu :


 

YAZARLAR
Ali Galip Akyıldırım
Suriyelilerin Sıla-İ Rahmi
Alaattin Akçal
Hayalim “2 Adet Çikolata”
Davut Doğan (Konuk Yazar)
Hey Siri!
Erdem Karan
Allah’a Ulaşmayı Dileyin Hoş Geldin Ramazan (3)
Kadir Atay
Bigaspor Kırkbeş’e Hazırlanıyor
Murat Gülcen
-Kafa Yoranlar-
Niyazi Kısacık
Ceviz Kurdu
Uzm. Klinik Psikolog Nevzat Hasdemir
Çocuklarınızın Hayatını Kurtarın !!!
Ozancan Polat
Ucuz Strateji
Sinem Bülbül
Kayropraktik Nedir?
BİGA'DANÖBETÇİ ECZANE
ÇOK OKUNANLAR bu hafta | bu ay
ÇOK YORUMLANANLAR bu hafta | bu ay
İstatistik
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’ ve sitemizde yorum gönderenlerin şahsına aittir.
Çanakkale'nin Tamamen Renkli İlk Gazetesi
Biga'nın İlk İnternet Televizyonu ve Cep Gazetesi
Biga'nın Evlere, Köylere ve Okullarına, Dağıtılan En Yüksek Tirajlı Gazetesi
Sitemizde Yayınlanan Yazı ve Dökümanların İzinsiz Alınması Çoğaltılması Yasaktır
Biga Çarşamba Gazetesi / Atay Reklam
Tüm Hakları Saklıdır BİGA ÇARŞAMBA GAZETESİ    0