Künye İletişim Mobil
Giriş Sayfam Yap Favorilere Ekle Sitene Ekle RSS Üye Ol Üye Giriş
Anasayfa Foto Galeri Video Haber Duyurular Seri İlanlar Halı Saha Muhtarlarımız Kadınlarımız Gazetemiz
SON DAKİKA : 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Biga’da Kutlandı      Orman Genel Müdürlüğü 180. Yıl Resim ve Slogan Yarışması      Suriyelilerin Sıla-İ Rahmi      Biga’da Ev Yangını      Gümüşçay Belediyesi’nin İftar Yemeğine Yoğun İlgi      Balıklıçeşme Minikleri Gol Oldu Yağdı      Biga Orman İşletme Müdürlüğü Personeli İftar Verdi      Rakipsiz GESTAŞ’tan Tarifelere Yüzde 24,7 Zam!      Uyuşturucu, Uyarıcı Madde Ticareti ve İmalatı Yapanlar Yakalandı      Kaptanlar Un Huzurevinde İftar Verdi      Bigalı Öğrencilerden Anlamlı Destek      Bağış Beklerken Başkalarına Can Oldu      Özel Biga Can Hastanesi Huzurevinde      Biga Kaymakamı Kanalizasyon ve İçme Suyu Çalışmalarını İnceledi      Şampiyonun Adı Hamdibey Ticaret Lisesi Oldu      Biga CHP İlçe Danışma Toplantısı Yapıldı      Anzavur Ahmet’in Kılıcı Biga’da Bulundu!      Özgürlük Meşalesinin Tutuştuğu Gün      Çocuk Yankesici Yakalandı      2018-2019 Sezonu U 14 Ligi İl Birincisi Hastanebayırıspor Oldu     
YEREL YAŞAM EKONOMİ SİYASET EĞİTİM BELEDİYE KAYMAKAM MAGAZİN ULUSAL SPOR RÖPORTAJ
» Biga’da Altyapı Sorunu Tarihe Karışacak
26 Eylül 2018 Çarşamba 18:00
12
14
16
18


Biga'da 100 yıl boyunca altyapı sorunu yaşanmasının önüne geçecek 60 kilometrelik kanalizasyon ve yağmur suyu hattı çalışmasının tanıtım töreni Japonya'nın Ankara Büyükelçisi Akio Miyajima'nın da katılımıyla gerçekleşti. Konuşmasına Türkçe başlayan ve konuşmasının bir bölümünü Türkçe gerçekleştiren Japonya’nın Ankara Büyükelçisi Akio Miyajima Bigalılardan alkış aldı.

Biga Kaymakamı Mustafa Can, CHP Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan, Ak Parti Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu, CHP Biga İlçe Başkanı Atilla Diren, Karabiga Belediye Başkanı Muzaffer Karataş, CHP Çanakkale İl Başkanı İsmet Güneşhan, CHP Çan İlçe Başkanı Ümran Aydın, il genel meclis üyeleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, belediye meclis üyeleri, İller Bankası Bursa Bölge Müdürü Ali Ekrem Ayti, Japon Uluslararası İşbirliği Ajansı (JICA) Türkiye Ofisi Başkanı Takehiro Yasu ve başkan yardımcıları, proje danışmanı ile büyükelçilik başkatibi de törene katıldılar.

Önce JİCA temsilcileri ardından da Japon Büyükelçi Akio Miyajima, Biga Belediye Başkanı İsmail Işık'ı makamında ziyaret ettiler.

Kanalizasyon ve Yağmur Suyu Hattı çalışması tanıtım töreni için Kasaplar Sokak trafiğe kapatıldı. Saat 13:00'de yağmur altında başlayan tören sonunda canlı yayınla Kıbrıs Şehitleri Caddesi'nde çalışmalara başlandı.

Törenin açılışını yapan Biga Belediye Başkanı İsmail Işık, Japonca hoşgeldiniz anlamına gelen ‘Yōkoso’ sözleri ile Japon konuları selamladı. Başkan Işık konuşmasında özetle şunları söyledi:

“TÜRK JAPON DOSTLUĞUNU YAŞATMAK İSTİYORUZ”
“100 yıl boyunca altyapı sorunu yaşanmasının önüne geçecek 60 kilometrelik kanalizasyon ve yağmur suyu hattı çalışmamızın tanıtım törenine hoş geldiniz. Ertuğrul Fırkateyninin batışının ardından başlayan Türk-Japon dostluğu uzun yıllardır sürüyor. 1890 yılında üzücü bir şekilde kayalıklara çarparak batan Ertuğrul Fırkateyni'nden 69 askerimizi kurtaran Japon dostlarımız, ölen askerlerimiz için bir şehitlik inşa ettiler. 1891 yılında inşa edilen Türk-Japon Dostluk Anıtı da bu şehitlikte bulunuyor. 1985 yılında Japonya’nın Tahran’da yaşayan 215 Japon vatandaşı için bir Türk Hava Yolları uçağı gönderdik ve Türk-Japon dostluğunu bir kez daha kanıtladık. Bu iki önemli olayla dostluğun ne olduğunu dünyaya gösterdik. Ertuğrul’un batmasının 100. yılı Türk-Japon yılı olarak kabul edildi. 1999 yılında ülkemizde yaşanan Gölcük Depremine kayıtsız kalmayan Japon dostlarımız, dünyanın öbür yanından yardım paketleri yolladılar. 2003 senesi Japonya’da “Türk Yılı”, 2010 senesi ise Türkiye’de “Japon Yılı” olarak kutlandı. Bigamızda da buradaki törenin ardından Türk-Japon dostluğunu ve işbirliğimizi simgeleyen bir anıt heykel açacağız. Şehir Parkımızda bu güzel dostluğun anısını yaşatacağız.”

“DÜRÜSTLÜK EN İYİ SİYASETTİR”
“Bir Japon Atasözü şöyle der: ‘Elinden gelenin en iyisini yap ve gerisini kadere bırak.’ 4,5 yıl önce elimizden gelenin en iyisini yapacağımıza inanarak yola çıktık. Bugüne kadar elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalıştık. 'Yaşanacak Şehir Biga'yı ortaya çıkarmak için 'Mutlu Biga' sloganıyla çok çalıştık. Kısıtlı imkanlarımız olmasından asla şikayet etmedik. Çözüm odaklı planlama ve değerlendirmeler yaptık. Ülkemizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün de ifade ettiği gibi tek bir şeye, 'çalışkan olmaya' ihtiyacımız olduğunu, asla unutmadık. Yine bir Japon atasözü; "Dürüstlük en iyi siyasettir" der. Bizler de bir sonraki seçimi düşünerek değil, Bigamızın ihtiyaçlarını planlayarak çok çalıştık. Altyapı yatırımları görülmez, ancak altyapı olmadan yapılan yatırımlar ise kalıcı olmaz. Biz önce altyapı sorunlarımızla ilgilendik ve Bigamızın geleceğini planladık. Çocuklarımıza mutluluğun kalıcı olduğu, yaşayan bir şehir bırakmak için gece gündüz çalıştık.”

KÜLTÜR VE SANAT ŞEHRİ OLDUK
“Bigamızı kültür ve sanat şehri haline getirme hedefiyle Atatürk Kültür Merkezi’ni ilçemize kazandırdık. Sadece bina yapmadık, kültür ve sanat üretim merkezi ortaya çıkardık. Geçen yıl kısa sürede 4600’den fazla kursiyer, atölye çalışmalarına katılarak bu merkezden yararlandı. Tiyatro, sergi, söyleşi, imza günü, konser başta olmak üzere çok sayıda kültür ve sanat etkinliğine ev sahipliği yaptık. Bölgemizin en büyük oksijen depolarından ve sosyal etkinlik alanlarından biri olan Şehir Parkı’nı ilçemize kazandırdık. Hacımadan Köprüsü ile Arapdede Köprüsü arasında kalan Kocabaş Çayı’nın her iki yakasını da otopark, yeşil alan ve park alanlarıyla yeniden düzenliyoruz. Bütün parklarımızı yeniledik. Yine halkımızı sokaklara çekmek ve esnaflarımıza katkı sağlamak için Sivil toplum kuruluşlarımızla birlikte İndirimli Alışveriş Günleri etkinliğini düzenledik.”

“AÇILIŞA KEMAL KILIÇDAROĞLU GELECEK”
“Trafik sorunumuzu en aza indirmek için Avcılar Köprümüzü araç ve yaya geçişine uygun olarak yeniden yaptık. Bölgemizin tek katlı otoparkını ilçemize kazandırdık. Kocabaş Çayı çevresinde yeni otopark alanları üretiyoruz. Çarşı içi yolları esnafımıza katkı amacıyla ve yayalara saygılı bir şekilde yeniden düzenledik. Talihsiz bir şekilde çöken Kapalı Pazaryeri’ni pazarcılarımızdan tek kuruş almadan yeniden inşa ettik. Daha modern, daha büyük ve daha kullanışlı bir kapalı pazaryeri inşa ettik. Biga’mıza soğuk hava depoları da olan modern Hal Binası kazandırdık. Kapalı Pazaryeri, Katlı Otopark ve Hal Binamızın açılışlarını ise 3 Ekim Çarşamba günü CHP Genel Başkanı sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun da katılımıyla saat 13:30’da gerçekleştireceğiz. Tüm Bigalı hemşehrilerimi davet ediyorum. Her ay bir açılış ya da temel atma töreni yapmaya devam edeceğiz. Her çalışmamız planladığımız ve öngördüğümüz şekilde devam edecek. Bigamızı emin adımlarla geleceğe hazırlıyoruz. Buarada merakla beklenen sosyal konutların da temel atma törenini yakında atacağız. Bu müjdeli haberi de buradan vermek istiyorum.”

“ALTYAPI SORUNU YAŞAMAYACAĞIZ”
“Japon dostlarımızın destekleriyle 2015 yılında Atıksu Arıtma Tesisi'mizi kullanıma açtık. Altyapı çalışmalarında işlerimizi kolaylaştıracak kanal açma aracı, kanal görüntüleme aracı, 2 iş makinası, 2 kamyon, 1 vidanjör, 1 kamyonet, 1 traktörü de yine Japon dostlarımızın destekleriyle belediyemize kazandıracağız. Bugün ise Biga'da 100 yıl boyunca altyapı sorunu yaşanmasının önüne geçecek 60 kilometrelik kanalizasyon ve yağmur suyu hattı çalışmasının tanıtım törenini; Japonya'nın Ankara Büyükelçisi sayın Akio Miyajima ve Japonya Uluslararası İşbirliği Ajansı (JICA) Türkiye Ofisi Başkanı sayın Takehiro Yasu'nun katılımıyla gerçekleştiriyoruz. Yaklaşık 18 milyon liralık bir altyapı yatırımını Bigamıza kazandırmanın haklı gururunu yaşıyoruz. Çalışmalara geçtiğimiz Ağustos ayı ortalarında başladık. Şuana kadar 7 kilometresini tamamladık. Kanalizasyon ve yağmur suyu hattı çalışmamız 2019 yılının Temmuz ayında tamamlanacak. Yeni imara açılan yerler başta olmak üzere altyapı ihtiyacı olan tüm bölgelerde çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Alacağımız araçlarla da kanalizasyon ve yağmur suyu hatlarımızın bakımlarını yapacağız. Yatırımımızın bakımını da sürdürülebilir hale getirmiş olacağız. 'Yaşanacak Şehir Biga' vizyonunun önemli bir aşaması olan çalışmamızın tanıtım törenine katılıp bizi yalnız bırakmayan siz değerli konuklarımıza, bizlere olan desteklerini hiç esirgemeyen Japon dostlarımıza ve kıymetli Bigalı hemşehrilerime yürekten teşekkür ediyorum.”

“İKİ DEVLET TEK YÜREK”
Türkiye 1 yıl önce atandığını, Türk yemeklerini çok sevdiğini söyleyen Japonya’nın Ankara Büyükelçisi Akio Miyajima, konuşmasının bir bölümünü Türkçe yapınca, töreni izlemeye gelenlerce sık sık alkışlandı. Japon Büyükelçi Türk yemekleri sayesinde kilo aldığını da ekledi. Japon Büyükelçi konuşmasında; “Sayın İsmail Işık ve herkese merhaba. Bugün buraya beni davet ettiğiniz için teşekkür ediyorum. Ben 1 yıldır Türkiye’deyim. Türkler çok kibar. Türk yemeklerini çok seviyorum. Biga’ya ilk defa geliyorum. Ankara’da Türk arkadaşlardan köftenizin ve peynir helvanızın çok lezzetli olduğunu duydum. Türkiye’ye geldiğimden beri 4 kilo aldım. Ama lezzetli yemeklerinizi tatmayı dört gözle bekliyordum. Bugün öğle yemeğinde çok lezzetli yemeklerinizi yedim. Türkçe’yi henüz öğrenme aşamasındayım. Bu yüzden konuşmama Japonca devam edeceğim. Biga’ya gelmeden önce ÇOMÜ Rektörü Prof. Dr. Yücel Acer ile görüştüm. Üniversite ilk kurulduğunda 1993 yılında bir Japonca öğretmenliği bölümü var. Türkiye’de Japonca öğretmeni yetiştiren tek bölüm burasıdır. Çanakkale Türkiye’de Japonca öğretiminin de merkezidir. Türkiye ve Japonya birçok olayda birbirlerine yardım etmişlerdir. Yakın zamanda Japonya’da meydana gelen sel ve doğal afetler sonrası cesaretlendirici mesajlar gönderen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a ve Dış İşleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’na teşekkür ediyorum. Bugün burada bu çalışmanın başlamasından büyük mutluluk duyuyorum. Bu çalışma tamamlanınca Bigalıların günlük yaşamını destekleyen ve Türk-Japon dostluğunu simgeleyen yeni bir sembol olur umarım. Türk-Japon ilişkilerinin daha da gelişmesi için JİCA ile birlikte çalışacağız. Japonya ve Türkiye coğrafi olarak uzak ama Japonya ve Türkiye iki devlet tek yürektir.” ifadelerini kullandı. 

“BOĞAZ KÖPRÜSÜ VE MARMARAY’A DA DESTEK OLDUK”
Japon Uluslararası İşbirliği Ajansı (JICA) Türkiye Ofisi Başkanı Takehiro Yasu ise konuşmasında; “Bugün burada toplanan Biga halkına teşekkürlerimi sunarım. Bugün ikinci ziyaretimi gerçekleştirdiğim Biga’yı ilk defa 1 sene önce ziyaret etmiştim. Geçen ziyaretimde Biga halkı ile bir araya gelme şansım olmamıştı. Fakat Sayın Belediye Başkanı beni sıcak bir şekilde karşılamıştı. Biga’yı tekrar ziyaret etmekten mutluluk duyuyorum. Sayın başkan teveccühleri ile bugün bu temel atma töreninden sonra Türkiye – Japonya dostluğunu temsil eden bir anıtın açılışını gerçekleştireceğiz. Ayrıca yarın Biga’da bir ortaokulda Japonya ve iki ülke ilişkilerinin anlatıldığı bir etkinlik gerçekleştireceğiz. Bu etkinlikleri de dört gözle bekliyorum. Sizlere biraz organizasyonumuz JİCA’dan bahsetmek istiyorum. JİCA Japonya’nın uluslararası işbirliğinden sorumlu kuruluşudur. Dünyanın farklı ülkelerinde daha çok insanın huzur içinde yaşayabilmeleri için birçok projeye destek vermektedir. Türkiye’de İstanbul Boğaz Köprüsü ve Marmara Raylı Tüp Geçit projeleri gibi projelere destek verdik. Türkiye’nin bir deprem ülkesi olması sebebiyle afet yönetimi işbirliğine de ağırlık veriyoruz. Bu proje son yıllarda kayda değer bir ekonomik büyüme ve şehirleşme sergileyen Türkiye’de İller Bankasının işbirliğiyle 9 belediyeye yönelik kanalizasyon alt yapılarının geliştirilmesini desteklenmesi kapsamında olup Biga’ da destek verdiğimiz projelerden biri de bugün temel atma programını gerçekleştirdiğimiz kanalizasyon ve yağmur suyu hattı inşaatıdır. Daha önceki ziyaretimde sayın başkandan proje öncesinde arıtılmadan dereye akıtılan kanalizasyon sularının bu proje kapsamında düzgün bir şekilde arıtılmaya başlandığını, sulama sularının da kalitesinde artış yaşandığını öğrendim. Bu yeni inşaat Biga’nın daha güzelleşmesine vesile olacak. Değerli Biga halkı bu projenin yanında her bir Biga sakinin yaşadıkları şehri daha da güzelleştirmeye dair düşünce ve eylemlerinin Biga’nın cazibesini bir kat daha da arttıracağını umut ediyorum. Bu projenin Japonya’nın desteği olduğunu hatırlamanızı gönülden diliyorum.”

“ÖNEMLİ BİR SORUNUMUZ DAHA ÇÖZÜLECEKTİR”
Biga Kaymakamı Mustafa Can konuşmasında; “Bu projenin bu çalışmanın ilçemize hayırlı olmasını diliyorum. Sayın Büyükelçimizin de burada ifade ettiği gibi binlerce kilometrelik bir coğrafi mesafe olmasına rağmen iki ülke olarak tek millet olarak duygusal birlikteliğimiz devam ediyor. Doğal afetler başta olmak üzere iki ülke olarak birbirimize yardım etmemiz çok önemlidir. Burada da Japon hükümetinin ve JICA’nın ilçemize yaptığı bu katkı ilçemizin önemli bir sorununa daha katkı sunacaktır” dedi.

“BU KRİZ ORTAMINDA ALTYAPI YATIRIMI YAPMAK…”
CHP Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan konuşmasında; “Öncelikle böylesine büyük ve Biga için önemli olan bu projeyi hayata geçirdiği için sayın belediye başkanımızı, belediye meclis üyelerimizi, çalışma ekibini tebrik ediyorum. Cumhuriyet Halk Partili belediyeler bulundukları şehirleri daha güzelleştiriyorlar. Bunu da kıt kaynakları en iyi şekilde kullanarak gerçekleştiriyorlar. Burada belediye başkanımız da şehrin makyajını yapmaktan ziyade kent estetiğini geliştirerek aynı anda sosyal ve kültürel yaşam alanları açarak, belediyemizce kent yaşamını canlandırmıştır. Bunların yanında altyapı yatırımlarına da önem vererek bu işi ne kadar ciddiye aldığını, Biga’nın geleceğini düşündüğünü göstermektedir. Bu anlamda gerçekten tebrik edilecek bir çalışma içerisindedir. Şu anda gerçekten bir kriz var. Bu kriz ortamında ülkemizde bu yatırımları göze almak ve bu yatırımları devam ettirmek biz vizyon ve bir uzak görüş meselesidir. Bu konunun bir başka özelliği de Japonya gibi gerçekten çok saygıdeğer bir ülke ile bu işi götürmektir.” İfadelerini kullandı.

AKP Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu ise konuşmasında; “Aslında siyaset dertlenme işidir. Bu Biga’nın 100 yıllık projesinde dertlenen sayın belediye başkanımıza teşekkür etmek istiyoruz. Biz siyaseti birbirimizle itişme aracı değil, birbirimizle hizmet etme aracı olarak görüyoruz” dedi.

Japon ziyaretçiler için ayrıca törenin yapılacağı sokağa Japonca 'Hoşgeldiniz' yazılı bir pankart asıldı.

Geçtiğimiz Ağustos ayı ortalarında Kalafat yolu üzerinde başlayan çalışma devam ediyor. Yaklaşık 17 milyon liraya ihale edilen kanalizasyon ve yağmur suyu hattının tamamlanmasıyla temel altyapı sorunları ortadan kalkacak.

HABER FOTOĞRAFLARI İÇİN TIKLAYINIZ


Biga’da Altyapı Sorunu Tarihe Karışacak

  Yorumlar

1 GUL YAKUP 27/09/2018 05:26
tamam ne yapacaksaniz yapinda , bari kimil kiçidaroglunu çagirmayin açilisa yaaaaa......


  Yorum Ekle

Ad Soyad :
E-Posta :
Mesaj :
Güvenlik Kodu :+ Benzer Haberler
Orman Genel Müdürlüğü 180. Yıl Resim ve Slogan Yarışması
    »    
Suriyelilerin Sıla-İ Rahmi
    »    
Biga’da Ev Yangını
    »    
Gümüşçay Belediyesi’nin İftar Yemeğine Yoğun İlgi
    »    
Biga Orman İşletme Müdürlüğü Personeli İftar Verdi
    »    
Rakipsiz GESTAŞ’tan Tarifelere Yüzde 24,7 Zam!
    »    
Uyuşturucu, Uyarıcı Madde Ticareti ve İmalatı Yapanlar Yakalandı
    »    
Kaptanlar Un Huzurevinde İftar Verdi
    »    
Bigalı Öğrencilerden Anlamlı Destek
    »    
Bağış Beklerken Başkalarına Can Oldu
    »    
Özel Biga Can Hastanesi Huzurevinde
    »    
Biga Kaymakamı Kanalizasyon ve İçme Suyu Çalışmalarını İnceledi
    »    
Anzavur Ahmet’in Kılıcı Biga’da Bulundu!
    »    
Özgürlük Meşalesinin Tutuştuğu Gün
    »    
Çocuk Yankesici Yakalandı
    »    
Biga´da Şehit ve Gazi Yakınlarına İftar Verildi
    »    
Yeniçiftlik Ortaokulu TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı Açıldı
    »    
Biga MYO’ da 1. Langırt Turnuvası Düzenlendi
    »    
Bölge Trafik Polisi Muhtarlarla Buluştu
    »    
III. Kademe 4006 Bilim Fuarı Açılışı Yapıldı
    »    
Ziraat Odasından İftar Yemeği ve Ödül Töreni Bir Arada
    »    
Okullara Yeni Ara Tatil Düzenlemesi Geliyor!
    »    
Biga TSO Huzur Evinde İftar Verdi
    »    
Biga’da Liseler Arası Bilgi Yarışması Düzenlendi
    »    
Türkiye’de İlk Defa Düzenlenecek Projeye Biga Ev Sahipliği Yapacak
    »    
Hareketli Hayat Yürüyüşü Biga’da Yapıldı
    »    
Çanakkale’de Havadan Trafik Denetimi Yapıldı
    »    
Meteorolojiden Sağanak Yağış Uyarısı
    »    
Öğrenciler Topladıkları Atık Pilleri Belediye Yetkililerine Teslim Etti
    »    
Başkan Erdoğan İlk Sözünü Tuttu, Suya İndirim Geldi
    »    
Gönüllü Ailesi Ramazanda Daha da Hızlı
    »    
Şehit Annesine Anneler Günü Ziyareti
    »    
Hemşireler Haftası Biga’da Kutlandı
    »    
Başkan Ulucan: “Baraj Sularımızı Toprakla Buluşturduk”
    »    
Allah’a Ulaşmayı Dileyin Hoş Geldin Ramazan(2)
    »    
Biga Zabıtası’ndan Fırınlara Ramazan Denetimi
    »    
Biga MYO Yönetiminden Biga İŞKUR Müdürüne Ziyaret
    »    
Annelerimiz Her Zaman Başımızın Tacıdır
    »    
15 Perakende Satış Elemanı, İşbaşı Eğitim Programı ile Kursa Başladı
    »    
Her Bigalının Evinde Olması Gereken 3 Kitap!
    »    
Türkiye’nin Yaşanabilir En İyi Kenti: Çanakkale
    »    
Başkan Erdoğan, Mimar ve Mühendislerle Buluştu
    »    
ÇTSO Mayıs Ayı Komite Başkanları Toplantısı Yapıldı
    »    
1915 Çanakkale Köprüsü Kule Kesonları Batırılıyor
    »    
Trafik Haftası Etkinliklerle Kutlandı
    »    
Çöp Konteynerleri Yıkanıp, Dezenfekte Edildi
    »    
Bigalı Eskrimciler Ankara’da
    »    
Biga Devlet Hastanesi’nde Cildiye Uzmanı Göreve Başladı
    »    
Biga’da Trafik Haftası’nda ‘Öncelik Yayanın’ Etkinliği
    »    
Biga’da Metruk Bina Yangını
    »    
Kaçak Kazıda Zemin Mozaiği Bulundu
    »    
Bigalılar İftar ve Ramazan Etkinliklerinde Buluşuyor
    »    
Biga Köylere İçme Su Birliğinde Başkan Hüseyin Doğru oldu
    »    
Suç Makinası Biga’da Yakalandı
    »    
Biga Belediyesi’nden Huzurevi’nde İftar
    »    
Biga MYO Çanakkale Şehitliğine Gezi Düzenledi
    »    
Biga’da Üniversite Öğrencileri İŞKUR’ un İş Kulübü Eğitimine Katıldı
    »    
Biga’da Yağmur Yağdı Kaza Geldi
    »    
Gıda Teknolojisi 2. Sınıf Öğrencisi Bilimsel Kongreye Katıldı
    »    
Biga TSO’da “Rekabetçi Sektörler Programı” Bilgilendirme Toplantısı
    »    
Biga Fen Lisesi Özel Ödülün Sahibi Oldu
    »    
Başkan Erdoğan, Hıdırellez Şenliği’ne Katıldı
    »    
Kaymakam Can Köprü İçin Ne Gerekiyorsa Yardımcı Oldu
    »    
ATO Meclisi Çanakkale’de Duatepe İçin İncelemelerde Bulundu
    »    
Ramazan Ayında Beslenme
    »    
Biga TSO’ dan KOBİ’lere E-Ticaret Eğitimi
    »    
Biga’da Motosiklet Hırsızlığı
    »    
Allah’a Ulaşmayı Dileyin Hoş Geldin Ramazan (1)
    »    
Biga MYO’ya 440 Bin Liralık Yatırım
    »    
Beklenen Sultan Geldi
    »    
Kahvehaneler Sahura Kadar Açık
    »    
Biga TSO Heyeti TOBB’un 75. Genel Kurulu’na Katıldı
    »    
Yeryüzü İbadethanedir
    »    
Seddülbahir Kahramanı Bigalı Mehmet Çavuş
    »    
Biga’da Anneler Günü ve Dünya Süt Günü Etkinliği Yapıldı
    »    
Fatih İlkokulu Biga’da Çevre Kirliliğine Dikkat Çekti
    »    
Doğtaş’a Bir Ödül Daha
    »    
Aktaş Peynircilik Yeni Yerinde
    »    
Çocuk Şenliği Şehir Parkında Devam Etti
    »    
18 Mart Uygulama Anaokulu Çocuk Şenliği yapıldı
    »    
Çanakkale İŞKUR’dan Otomotiv Sektörü İçin İstihdam Atağı
    »    
Biga Türk Kızılay Daha Aktif
    »    
Çanakkale Ticaret Borsası TOBB 75. Genel Kuruluna Katıldı
    »    
Doğa Koleji Biga´da Eğitime Başlıyor
    »    
Sigara Fiyatları Zamlandı
    »    
“Beksa Resim ve Edebiyat Sergisi “
    »    
Biga´da KHGB Mayıs Ayı Olağan Meclis Toplantısı Yapıldı
    »    
4. Biga Çocuk Olimpiyatları Düzenlendi
    »    
Alzheimer Hastası Yaşlı Kadın Ölü Bulundu
    »    
Başkan Erdoğan, Bölge Müdürü Çolak’la İncelemede
    »    
“İşletmelerde Beceri Eğitimi Çalışmaları”
    »    
Biga’da 24 Saat İçinde 3 Kaza Sonuç: 1 Ölü 5 yaralı
    »    
1 Mayıs İşçi Bayramı Biga’da Coşku İle Kutlandı
    »    
Bigalılar ‘27. Alay Saygı Yürüyüşü’nün ilkini Gerçekleştirdi
    »    
1 Mayıs İşçi ve Emekçiler Bayramı Kutlu Olsun
    »    
1 Mayıs Emek ve Dayanışma Gününün Düşündürdükleri
    »    
ÇTB Yönetim Kurulundan Baro Başkanına Hayırlı Olsun Ziyareti
    »    
Sağlık Meslek Lisesinde Eğitim Ambulansı Hizmete Girdi
    »    
Türk Standartları Enstitüsü (TSE) Tetkikleri Tamamlandı
    »    
Çanakkale Baro Başkanı Yönetim Kurulu Üyesi Oldu
    »    


 

YAZARLAR
Ali Galip Akyıldırım
Suriyelilerin Sıla-İ Rahmi
Alaattin Akçal
Hayalim “2 Adet Çikolata”
Davut Doğan (Konuk Yazar)
Hey Siri!
Erdem Karan
Allah’a Ulaşmayı Dileyin Hoş Geldin Ramazan(2)
Kadir Atay
Bigaspor Kırkbeş’e Hazırlanıyor
Murat Gülcen
-Kafa Yoranlar-
Niyazi Kısacık
Ceviz Kurdu
Uzm. Klinik Psikolog Nevzat Hasdemir
Çocuklarınızın Hayatını Kurtarın !!!
Ozancan Polat
Ucuz Strateji
Sinem Bülbül
Kayropraktik Nedir?
BİGA'DANÖBETÇİ ECZANE
ÇOK OKUNANLAR bu hafta | bu ay
ÇOK YORUMLANANLAR bu hafta | bu ay
İstatistik
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’ ve sitemizde yorum gönderenlerin şahsına aittir.
Çanakkale'nin Tamamen Renkli İlk Gazetesi
Biga'nın İlk İnternet Televizyonu ve Cep Gazetesi
Biga'nın Evlere, Köylere ve Okullarına, Dağıtılan En Yüksek Tirajlı Gazetesi
Sitemizde Yayınlanan Yazı ve Dökümanların İzinsiz Alınması Çoğaltılması Yasaktır
Biga Çarşamba Gazetesi / Atay Reklam
Tüm Hakları Saklıdır BİGA ÇARŞAMBA GAZETESİ    0