Künye İletişim Mobil
Giriş Sayfam Yap Favorilere Ekle Sitene Ekle RSS Üye Ol Üye Giriş
Anasayfa Foto Galeri Video Haber Duyurular Seri İlanlar Halı Saha Muhtarlarımız Kadınlarımız Gazetemiz
SON DAKİKA : Tarihî Kale Yeniden Ayağa Kalkıyor      ÇTSO UR-GE Projesi Kapsamında Kalite İç Tetkik Eğitimi Verdi      Muhtarlar Yemekte Biraraya Geldi      “Türk’üm, Doğruyum, Çalışkanım”      Biga´da Silahla Yaralama      2018-2019 Sezonu U 17 Ligi Teknik Toplantısı Yapıldı      Başkan Kuzu, Bir Projesini Daha Hayata Geçirdi       Rıdvan İpek Adaylığını Açıkladı      Uyku Hastalıkları Kongresini Karabiga’da Gerçekleştirilecek      Valilik Personeli, İşaret Dili Eğitimi Katılım Beldelerini Aldı       Mehmetçik…      Muhtarlar Günü Biga’da Kutlandı      Şehit ve Gazi Yakınları Hasta Karşılama Odası Törenle Açıldı      Megip Çanakkale İl Çalışma Grubu Ziyaret       Başkan Işık; ’Hoş Geldin Bebeğim’ Dedi      Dünya Astsubaylar Günü Kutlandı      Acıların Ortak Olduğu Yıllardan Geldik Bugünlere      Biga´da 3 Bin 500 Adet Lavanta Fidesi Toprakla Buluştu      Başkan Işık’tan Emekli Astsubaylar Derneği Ziyareti      63 Yıldır Kispet Yapıyor     
YEREL YAŞAM EKONOMİ SİYASET EĞİTİM BELEDİYE KAYMAKAM MAGAZİN ULUSAL SPOR RÖPORTAJ
» Biga’da Altyapı Sorunu Tarihe Karışacak
26 Eylül 2018 Çarşamba 18:00
12
14
16
18


Biga'da 100 yıl boyunca altyapı sorunu yaşanmasının önüne geçecek 60 kilometrelik kanalizasyon ve yağmur suyu hattı çalışmasının tanıtım töreni Japonya'nın Ankara Büyükelçisi Akio Miyajima'nın da katılımıyla gerçekleşti. Konuşmasına Türkçe başlayan ve konuşmasının bir bölümünü Türkçe gerçekleştiren Japonya’nın Ankara Büyükelçisi Akio Miyajima Bigalılardan alkış aldı.

Biga Kaymakamı Mustafa Can, CHP Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan, Ak Parti Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu, CHP Biga İlçe Başkanı Atilla Diren, Karabiga Belediye Başkanı Muzaffer Karataş, CHP Çanakkale İl Başkanı İsmet Güneşhan, CHP Çan İlçe Başkanı Ümran Aydın, il genel meclis üyeleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, belediye meclis üyeleri, İller Bankası Bursa Bölge Müdürü Ali Ekrem Ayti, Japon Uluslararası İşbirliği Ajansı (JICA) Türkiye Ofisi Başkanı Takehiro Yasu ve başkan yardımcıları, proje danışmanı ile büyükelçilik başkatibi de törene katıldılar.

Önce JİCA temsilcileri ardından da Japon Büyükelçi Akio Miyajima, Biga Belediye Başkanı İsmail Işık'ı makamında ziyaret ettiler.

Kanalizasyon ve Yağmur Suyu Hattı çalışması tanıtım töreni için Kasaplar Sokak trafiğe kapatıldı. Saat 13:00'de yağmur altında başlayan tören sonunda canlı yayınla Kıbrıs Şehitleri Caddesi'nde çalışmalara başlandı.

Törenin açılışını yapan Biga Belediye Başkanı İsmail Işık, Japonca hoşgeldiniz anlamına gelen ‘Yōkoso’ sözleri ile Japon konuları selamladı. Başkan Işık konuşmasında özetle şunları söyledi:

“TÜRK JAPON DOSTLUĞUNU YAŞATMAK İSTİYORUZ”
“100 yıl boyunca altyapı sorunu yaşanmasının önüne geçecek 60 kilometrelik kanalizasyon ve yağmur suyu hattı çalışmamızın tanıtım törenine hoş geldiniz. Ertuğrul Fırkateyninin batışının ardından başlayan Türk-Japon dostluğu uzun yıllardır sürüyor. 1890 yılında üzücü bir şekilde kayalıklara çarparak batan Ertuğrul Fırkateyni'nden 69 askerimizi kurtaran Japon dostlarımız, ölen askerlerimiz için bir şehitlik inşa ettiler. 1891 yılında inşa edilen Türk-Japon Dostluk Anıtı da bu şehitlikte bulunuyor. 1985 yılında Japonya’nın Tahran’da yaşayan 215 Japon vatandaşı için bir Türk Hava Yolları uçağı gönderdik ve Türk-Japon dostluğunu bir kez daha kanıtladık. Bu iki önemli olayla dostluğun ne olduğunu dünyaya gösterdik. Ertuğrul’un batmasının 100. yılı Türk-Japon yılı olarak kabul edildi. 1999 yılında ülkemizde yaşanan Gölcük Depremine kayıtsız kalmayan Japon dostlarımız, dünyanın öbür yanından yardım paketleri yolladılar. 2003 senesi Japonya’da “Türk Yılı”, 2010 senesi ise Türkiye’de “Japon Yılı” olarak kutlandı. Bigamızda da buradaki törenin ardından Türk-Japon dostluğunu ve işbirliğimizi simgeleyen bir anıt heykel açacağız. Şehir Parkımızda bu güzel dostluğun anısını yaşatacağız.”

“DÜRÜSTLÜK EN İYİ SİYASETTİR”
“Bir Japon Atasözü şöyle der: ‘Elinden gelenin en iyisini yap ve gerisini kadere bırak.’ 4,5 yıl önce elimizden gelenin en iyisini yapacağımıza inanarak yola çıktık. Bugüne kadar elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalıştık. 'Yaşanacak Şehir Biga'yı ortaya çıkarmak için 'Mutlu Biga' sloganıyla çok çalıştık. Kısıtlı imkanlarımız olmasından asla şikayet etmedik. Çözüm odaklı planlama ve değerlendirmeler yaptık. Ülkemizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün de ifade ettiği gibi tek bir şeye, 'çalışkan olmaya' ihtiyacımız olduğunu, asla unutmadık. Yine bir Japon atasözü; "Dürüstlük en iyi siyasettir" der. Bizler de bir sonraki seçimi düşünerek değil, Bigamızın ihtiyaçlarını planlayarak çok çalıştık. Altyapı yatırımları görülmez, ancak altyapı olmadan yapılan yatırımlar ise kalıcı olmaz. Biz önce altyapı sorunlarımızla ilgilendik ve Bigamızın geleceğini planladık. Çocuklarımıza mutluluğun kalıcı olduğu, yaşayan bir şehir bırakmak için gece gündüz çalıştık.”

KÜLTÜR VE SANAT ŞEHRİ OLDUK
“Bigamızı kültür ve sanat şehri haline getirme hedefiyle Atatürk Kültür Merkezi’ni ilçemize kazandırdık. Sadece bina yapmadık, kültür ve sanat üretim merkezi ortaya çıkardık. Geçen yıl kısa sürede 4600’den fazla kursiyer, atölye çalışmalarına katılarak bu merkezden yararlandı. Tiyatro, sergi, söyleşi, imza günü, konser başta olmak üzere çok sayıda kültür ve sanat etkinliğine ev sahipliği yaptık. Bölgemizin en büyük oksijen depolarından ve sosyal etkinlik alanlarından biri olan Şehir Parkı’nı ilçemize kazandırdık. Hacımadan Köprüsü ile Arapdede Köprüsü arasında kalan Kocabaş Çayı’nın her iki yakasını da otopark, yeşil alan ve park alanlarıyla yeniden düzenliyoruz. Bütün parklarımızı yeniledik. Yine halkımızı sokaklara çekmek ve esnaflarımıza katkı sağlamak için Sivil toplum kuruluşlarımızla birlikte İndirimli Alışveriş Günleri etkinliğini düzenledik.”

“AÇILIŞA KEMAL KILIÇDAROĞLU GELECEK”
“Trafik sorunumuzu en aza indirmek için Avcılar Köprümüzü araç ve yaya geçişine uygun olarak yeniden yaptık. Bölgemizin tek katlı otoparkını ilçemize kazandırdık. Kocabaş Çayı çevresinde yeni otopark alanları üretiyoruz. Çarşı içi yolları esnafımıza katkı amacıyla ve yayalara saygılı bir şekilde yeniden düzenledik. Talihsiz bir şekilde çöken Kapalı Pazaryeri’ni pazarcılarımızdan tek kuruş almadan yeniden inşa ettik. Daha modern, daha büyük ve daha kullanışlı bir kapalı pazaryeri inşa ettik. Biga’mıza soğuk hava depoları da olan modern Hal Binası kazandırdık. Kapalı Pazaryeri, Katlı Otopark ve Hal Binamızın açılışlarını ise 3 Ekim Çarşamba günü CHP Genel Başkanı sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun da katılımıyla saat 13:30’da gerçekleştireceğiz. Tüm Bigalı hemşehrilerimi davet ediyorum. Her ay bir açılış ya da temel atma töreni yapmaya devam edeceğiz. Her çalışmamız planladığımız ve öngördüğümüz şekilde devam edecek. Bigamızı emin adımlarla geleceğe hazırlıyoruz. Buarada merakla beklenen sosyal konutların da temel atma törenini yakında atacağız. Bu müjdeli haberi de buradan vermek istiyorum.”

“ALTYAPI SORUNU YAŞAMAYACAĞIZ”
“Japon dostlarımızın destekleriyle 2015 yılında Atıksu Arıtma Tesisi'mizi kullanıma açtık. Altyapı çalışmalarında işlerimizi kolaylaştıracak kanal açma aracı, kanal görüntüleme aracı, 2 iş makinası, 2 kamyon, 1 vidanjör, 1 kamyonet, 1 traktörü de yine Japon dostlarımızın destekleriyle belediyemize kazandıracağız. Bugün ise Biga'da 100 yıl boyunca altyapı sorunu yaşanmasının önüne geçecek 60 kilometrelik kanalizasyon ve yağmur suyu hattı çalışmasının tanıtım törenini; Japonya'nın Ankara Büyükelçisi sayın Akio Miyajima ve Japonya Uluslararası İşbirliği Ajansı (JICA) Türkiye Ofisi Başkanı sayın Takehiro Yasu'nun katılımıyla gerçekleştiriyoruz. Yaklaşık 18 milyon liralık bir altyapı yatırımını Bigamıza kazandırmanın haklı gururunu yaşıyoruz. Çalışmalara geçtiğimiz Ağustos ayı ortalarında başladık. Şuana kadar 7 kilometresini tamamladık. Kanalizasyon ve yağmur suyu hattı çalışmamız 2019 yılının Temmuz ayında tamamlanacak. Yeni imara açılan yerler başta olmak üzere altyapı ihtiyacı olan tüm bölgelerde çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Alacağımız araçlarla da kanalizasyon ve yağmur suyu hatlarımızın bakımlarını yapacağız. Yatırımımızın bakımını da sürdürülebilir hale getirmiş olacağız. 'Yaşanacak Şehir Biga' vizyonunun önemli bir aşaması olan çalışmamızın tanıtım törenine katılıp bizi yalnız bırakmayan siz değerli konuklarımıza, bizlere olan desteklerini hiç esirgemeyen Japon dostlarımıza ve kıymetli Bigalı hemşehrilerime yürekten teşekkür ediyorum.”

“İKİ DEVLET TEK YÜREK”
Türkiye 1 yıl önce atandığını, Türk yemeklerini çok sevdiğini söyleyen Japonya’nın Ankara Büyükelçisi Akio Miyajima, konuşmasının bir bölümünü Türkçe yapınca, töreni izlemeye gelenlerce sık sık alkışlandı. Japon Büyükelçi Türk yemekleri sayesinde kilo aldığını da ekledi. Japon Büyükelçi konuşmasında; “Sayın İsmail Işık ve herkese merhaba. Bugün buraya beni davet ettiğiniz için teşekkür ediyorum. Ben 1 yıldır Türkiye’deyim. Türkler çok kibar. Türk yemeklerini çok seviyorum. Biga’ya ilk defa geliyorum. Ankara’da Türk arkadaşlardan köftenizin ve peynir helvanızın çok lezzetli olduğunu duydum. Türkiye’ye geldiğimden beri 4 kilo aldım. Ama lezzetli yemeklerinizi tatmayı dört gözle bekliyordum. Bugün öğle yemeğinde çok lezzetli yemeklerinizi yedim. Türkçe’yi henüz öğrenme aşamasındayım. Bu yüzden konuşmama Japonca devam edeceğim. Biga’ya gelmeden önce ÇOMÜ Rektörü Prof. Dr. Yücel Acer ile görüştüm. Üniversite ilk kurulduğunda 1993 yılında bir Japonca öğretmenliği bölümü var. Türkiye’de Japonca öğretmeni yetiştiren tek bölüm burasıdır. Çanakkale Türkiye’de Japonca öğretiminin de merkezidir. Türkiye ve Japonya birçok olayda birbirlerine yardım etmişlerdir. Yakın zamanda Japonya’da meydana gelen sel ve doğal afetler sonrası cesaretlendirici mesajlar gönderen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a ve Dış İşleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’na teşekkür ediyorum. Bugün burada bu çalışmanın başlamasından büyük mutluluk duyuyorum. Bu çalışma tamamlanınca Bigalıların günlük yaşamını destekleyen ve Türk-Japon dostluğunu simgeleyen yeni bir sembol olur umarım. Türk-Japon ilişkilerinin daha da gelişmesi için JİCA ile birlikte çalışacağız. Japonya ve Türkiye coğrafi olarak uzak ama Japonya ve Türkiye iki devlet tek yürektir.” ifadelerini kullandı. 

“BOĞAZ KÖPRÜSÜ VE MARMARAY’A DA DESTEK OLDUK”
Japon Uluslararası İşbirliği Ajansı (JICA) Türkiye Ofisi Başkanı Takehiro Yasu ise konuşmasında; “Bugün burada toplanan Biga halkına teşekkürlerimi sunarım. Bugün ikinci ziyaretimi gerçekleştirdiğim Biga’yı ilk defa 1 sene önce ziyaret etmiştim. Geçen ziyaretimde Biga halkı ile bir araya gelme şansım olmamıştı. Fakat Sayın Belediye Başkanı beni sıcak bir şekilde karşılamıştı. Biga’yı tekrar ziyaret etmekten mutluluk duyuyorum. Sayın başkan teveccühleri ile bugün bu temel atma töreninden sonra Türkiye – Japonya dostluğunu temsil eden bir anıtın açılışını gerçekleştireceğiz. Ayrıca yarın Biga’da bir ortaokulda Japonya ve iki ülke ilişkilerinin anlatıldığı bir etkinlik gerçekleştireceğiz. Bu etkinlikleri de dört gözle bekliyorum. Sizlere biraz organizasyonumuz JİCA’dan bahsetmek istiyorum. JİCA Japonya’nın uluslararası işbirliğinden sorumlu kuruluşudur. Dünyanın farklı ülkelerinde daha çok insanın huzur içinde yaşayabilmeleri için birçok projeye destek vermektedir. Türkiye’de İstanbul Boğaz Köprüsü ve Marmara Raylı Tüp Geçit projeleri gibi projelere destek verdik. Türkiye’nin bir deprem ülkesi olması sebebiyle afet yönetimi işbirliğine de ağırlık veriyoruz. Bu proje son yıllarda kayda değer bir ekonomik büyüme ve şehirleşme sergileyen Türkiye’de İller Bankasının işbirliğiyle 9 belediyeye yönelik kanalizasyon alt yapılarının geliştirilmesini desteklenmesi kapsamında olup Biga’ da destek verdiğimiz projelerden biri de bugün temel atma programını gerçekleştirdiğimiz kanalizasyon ve yağmur suyu hattı inşaatıdır. Daha önceki ziyaretimde sayın başkandan proje öncesinde arıtılmadan dereye akıtılan kanalizasyon sularının bu proje kapsamında düzgün bir şekilde arıtılmaya başlandığını, sulama sularının da kalitesinde artış yaşandığını öğrendim. Bu yeni inşaat Biga’nın daha güzelleşmesine vesile olacak. Değerli Biga halkı bu projenin yanında her bir Biga sakinin yaşadıkları şehri daha da güzelleştirmeye dair düşünce ve eylemlerinin Biga’nın cazibesini bir kat daha da arttıracağını umut ediyorum. Bu projenin Japonya’nın desteği olduğunu hatırlamanızı gönülden diliyorum.”

“ÖNEMLİ BİR SORUNUMUZ DAHA ÇÖZÜLECEKTİR”
Biga Kaymakamı Mustafa Can konuşmasında; “Bu projenin bu çalışmanın ilçemize hayırlı olmasını diliyorum. Sayın Büyükelçimizin de burada ifade ettiği gibi binlerce kilometrelik bir coğrafi mesafe olmasına rağmen iki ülke olarak tek millet olarak duygusal birlikteliğimiz devam ediyor. Doğal afetler başta olmak üzere iki ülke olarak birbirimize yardım etmemiz çok önemlidir. Burada da Japon hükümetinin ve JICA’nın ilçemize yaptığı bu katkı ilçemizin önemli bir sorununa daha katkı sunacaktır” dedi.

“BU KRİZ ORTAMINDA ALTYAPI YATIRIMI YAPMAK…”
CHP Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan konuşmasında; “Öncelikle böylesine büyük ve Biga için önemli olan bu projeyi hayata geçirdiği için sayın belediye başkanımızı, belediye meclis üyelerimizi, çalışma ekibini tebrik ediyorum. Cumhuriyet Halk Partili belediyeler bulundukları şehirleri daha güzelleştiriyorlar. Bunu da kıt kaynakları en iyi şekilde kullanarak gerçekleştiriyorlar. Burada belediye başkanımız da şehrin makyajını yapmaktan ziyade kent estetiğini geliştirerek aynı anda sosyal ve kültürel yaşam alanları açarak, belediyemizce kent yaşamını canlandırmıştır. Bunların yanında altyapı yatırımlarına da önem vererek bu işi ne kadar ciddiye aldığını, Biga’nın geleceğini düşündüğünü göstermektedir. Bu anlamda gerçekten tebrik edilecek bir çalışma içerisindedir. Şu anda gerçekten bir kriz var. Bu kriz ortamında ülkemizde bu yatırımları göze almak ve bu yatırımları devam ettirmek biz vizyon ve bir uzak görüş meselesidir. Bu konunun bir başka özelliği de Japonya gibi gerçekten çok saygıdeğer bir ülke ile bu işi götürmektir.” İfadelerini kullandı.

AKP Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu ise konuşmasında; “Aslında siyaset dertlenme işidir. Bu Biga’nın 100 yıllık projesinde dertlenen sayın belediye başkanımıza teşekkür etmek istiyoruz. Biz siyaseti birbirimizle itişme aracı değil, birbirimizle hizmet etme aracı olarak görüyoruz” dedi.

Japon ziyaretçiler için ayrıca törenin yapılacağı sokağa Japonca 'Hoşgeldiniz' yazılı bir pankart asıldı.

Geçtiğimiz Ağustos ayı ortalarında Kalafat yolu üzerinde başlayan çalışma devam ediyor. Yaklaşık 17 milyon liraya ihale edilen kanalizasyon ve yağmur suyu hattının tamamlanmasıyla temel altyapı sorunları ortadan kalkacak.

HABER FOTOĞRAFLARI İÇİN TIKLAYINIZ


Biga’da Altyapı Sorunu Tarihe Karışacak

  Yorumlar

1 GUL YAKUP 27/09/2018 05:26
tamam ne yapacaksaniz yapinda , bari kimil kiçidaroglunu çagirmayin açilisa yaaaaa......


  Yorum Ekle

Ad Soyad :
E-Posta :
Mesaj :
Güvenlik Kodu :+ Benzer Haberler
Tarihî Kale Yeniden Ayağa Kalkıyor
    »    
ÇTSO UR-GE Projesi Kapsamında Kalite İç Tetkik Eğitimi Verdi
    »    
Muhtarlar Yemekte Biraraya Geldi
    »    
Biga´da Silahla Yaralama
    »    
Başkan Kuzu, Bir Projesini Daha Hayata Geçirdi
    »    
Rıdvan İpek Adaylığını Açıkladı
    »    
Uyku Hastalıkları Kongresini Karabiga’da Gerçekleştirilecek
    »    
Valilik Personeli, İşaret Dili Eğitimi Katılım Beldelerini Aldı
    »    
Mehmetçik…
    »    
Muhtarlar Günü Biga’da Kutlandı
    »    
Şehit ve Gazi Yakınları Hasta Karşılama Odası Törenle Açıldı
    »    
Megip Çanakkale İl Çalışma Grubu Ziyaret
    »    
Başkan Işık; ’Hoş Geldin Bebeğim’ Dedi
    »    
Dünya Astsubaylar Günü Kutlandı
    »    
Biga´da 3 Bin 500 Adet Lavanta Fidesi Toprakla Buluştu
    »    
63 Yıldır Kispet Yapıyor
    »    
Leziz Tatların Sunumu Yapıldı
    »    
AK Parti Biga Teşkilatından Ankara Çıkarması
    »    
"Pilavlı ÇED" Toplantısında Olay Çıktı
    »    
Başkan Karataş Başkanlık İçin Müracaat Etti
    »    
MHP’de Zeki Mutlu Sesleri
    »    
İlk Üye Sait Tanur
    »    
Karabigalı Gencin Büyük Başarısı
    »    
İŞKUR Üniversite Mezunlarının Deneyim Kazanmalarını Destekliyor
    »    
Biga FB’de Kongre Rüzgarı
    »    
Biga Devlet Hastanesi Acil Servisi Gücüne Güç Kattı
    »    
Güç Birliği Platformu Yöneticileri Çanakkale Barosunu Ziyaret Etti
    »    
Hamdibey Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinden Yerli Yazılım Pardus Atağı
    »    
Vefat ve Başsağlığı
    »    
Öğretmenlerden Başkan Işık’a Teşekkür
    »    
Çanakkalelilere ve İl Dışından Gelen Hastalara da Şifa Dağıtıyoruz
    »    
Başkan Işık, Oda Temsilcileriyle Buluştu
    »    
Çanakkale Ziraat Odası Başkanı’nın Dünya Gıda Günü Mesajı
    »    
İşsiz Sayısı 3 Milyon 531 Bin Kişiye Ulaştı
    »    
Doktor Hemşireyi Darp Etti!
    »    
Ceylan Ziyaretlerine Soluksuz Devam Ediyor
    »    
İŞKUR MEGİP Toplantısı ÇTSO Kongre Fuar Merkezinde Yapıldı
    »    
Çocuklar Niloya -3 ile Eğlendiler
    »    
Allah’a Ulaşmayı Dileyin Muhteşem Örnek (23)
    »    
Güç Birliği Çiftlikdere Köyü’nün Atatürk Büstünü Yeniledi
    »    
AK Parti’den Esnaf Ziyareti
    »    
Tatso Genel Sekreteri Biga Fuarı’nı Ziyaret Etti
    »    
Çan Şoförleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Kongresi Yapıldı
    »    
ÇTSO UR-GE Projesi Kapsamında Global Teknik Standardı Eğitimi Verdi
    »    
4 Farklı Kategoride Binlerce Kişi Barış İçin Koştu
    »    
Hacı Ali Doğan Vefatının 19. Yılında Dualarla Anıldı
    »    
Türkiye Bir Sirk
    »    
Biga TSO’dan Enflasyonla Mücadeleye Tam Destek
    »    
Zeki Mutlu’dan Filenin Sultanlarına Kahvaltı
    »    
1915 Hilâl-İ Ahmer Hastanesi Sergisi Yoğun İlgi Görüyor
    »    
Erkek’ten “Toplu Taşımada ÖTV ve KDV Kaldırılsın” Teklifi
    »    
ÇTSO Yönetim Kurulu Kurum Ziyaretlerinde Bulundu
    »    
Bayanlar İçin Spor Başlıyor
    »    
Biga Ticaret Borsasında Bilgilendirme Toplantısı Gerçekleştirildi
    »    
Çanakkale İŞKUR’un İş Kulübü Eğitimleri Öğrencilerle Devam Ediyor
    »    
Alexandria Troas Kazılarında, Bin 500 Yıllık Tarım Aletleri Bulundu
    »    
ÇTSO’ dan Çanakkale Barosu’na Ziyaret
    »    
Valilere Fahiş Fiyat Talimatı!
    »    
Bangladeş Kurtuluş Savaşı İşleri Bakanı Tarihî Alan’da
    »    
AK Parti İl Başkanı ve İl Yönetiminden Ayvacık Küçükkuyu Ziyareti
    »    
Kader mi Dediniz?
    »    
“Her Dilde, Açık Kapı”
    »    
Biga İş Dünyasından Topyekûn Mücadeleye Destek
    »    
Yanık Ünitesinde Güncel Gelişmeler Uygulanmaya Devam Ediyor
    »    
Yozgat Milletvekili Av. Yusuf Başer Çanakkale’de
    »    
Çanakkale Boğazı’nda Uçak Kazası Tatbikatı
    »    
Biga Devlet Hastanesine Yeni Kadın Doğum Uzmanı Geldi
    »    
Çanakkale İŞKUR, “İstihdam Teşvikleri” Konulu Sunum Yaptı
    »    
Genç Sanat: 2.Afiş Tasarım Yarışması Ödülleri Sahiplerini Buldu
    »    
AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, “Tüm Zamanların En Ünlü Kenti”
    »    
Troya Müzesi Ziyarete Açıldı
    »    
Niloya -3 Çocuklar İçin Biga’da
    »    
Başkan Işık, Adaylık Başvurusunu Yaptı
    »    
Çaylı Sohbette Buluştular
    »    
Başkan Kuzu, Spor ve Sporcunun Yanında
    »    
Borsa Üyeleri Bursa Tarım ve Hayvancılık Fuarında
    »    
Gelibolu Yarımadası Şehitlere Saygı Turu Gerçekleştirildi
    »    
Orhan Tavlı Biga Fuarı’nı Ziyaret Etti
    »    
Biga Devlet Hastanesi’nde Diyabet Okulu Açıldı
    »    
Artık Yeter Sağlıkta Şiddet Yasasını İstiyoruz: Hemen Şimdi!
    »    
Mustafa Can Okul Müdürleri İle Kahvaltıda Bir Araya Geldi
    »    
Hacı Ali Doğan Anılacak
    »    
ÇTSO’ da Gıda Ur-Ge Projesi Gerçekleştirildi
    »    
Sanatın ve Kültürün Kardeşliği Şiir ve Müzik Programı
    »    
OPET’in Arkeo-Köy’e Dönüştürdüğü Tevfikiye’de Sanat Günleri Başladı
    »    
Çan Belediyesinden Market ve Pazar Denetimi
    »    
Biga FB Standı Ziyaretçi Akınına Uğradı
    »    
Ortadoğulu Yatırımcılar Çanakkale Ticaret Borsasını Ziyaret Etti
    »    
ÇTSO Söyleşileri-V M. Serdar Kuzuloğlu Katılımı ile Devam Etti
    »    
Amatör Spor Haftası Kutlandı
    »    
Sağlıkta Yaralar Sarılmaya Devam Ediyor
    »    
Her Yıl Olduğu Gibi Yine Zehir Soluyoruz
    »    
Karabiga’da Çevre Yoluna Kanallama Çalışması
    »    
Av. Bülent Şarlan 4. Kez Baro Başkanı
    »    
Uluslararası Truva Atı Kısa Film Festivali Gala Gecesi Gerçekleştirildi
    »    
Fuarda Kef Sanat İlgi Gördü
    »    
Karabiga’da Çeltik Üreticilerine Kurutma Sahası Yapıldı
    »    
10 Ekim Dünya Ruh Sağlığı Günü
    »    
AK Parti Milletvekili Jülide İskenderoğlu Biga Fuarına Katıldı
    »    
Allah’a Ulaşmayı Dileyin Muhteşem Örnek (22)
    »    


İstekleriniz Sorunlarınız
İstek ve Sorunları Oku
İstek ve Sorun Yaz
 
 
 

YAZARLAR
Ali Galip Akyıldırım
“Türk’üm, Doğruyum, Çalışkanım”
Alaattin Akçal
Hayalim “2 Adet Çikolata”
Buse Duman
Pardon Ama… Değişeceksiniz! Öyle ya da Böyle…
Davut Doğan (Konuk Yazar)
Hey Siri!
Erdem Karan
Allah’a Ulaşmayı Dileyin Muhteşem Örnek (23)
Kadir Atay
Biga Futbola Doyacak
Murat Gülcen
-Kafa Yoranlar-
Niyazi Kısacık
Sürdürülebilirlik
Ozancan Polat
Ucuz Strateji
Sinem Bülbül
Kayropraktik Nedir?
BİGA'DANÖBETÇİ ECZANE
ÇOK OKUNANLAR bu hafta | bu ay
ÇOK YORUMLANANLAR bu hafta | bu ay
İstatistik
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’ ve sitemizde yorum gönderenlerin şahsına aittir.
Çanakkale'nin Tamamen Renkli İlk Gazetesi
Biga'nın İlk İnternet Televizyonu ve Cep Gazetesi
Biga'nın Evlere, Köylere ve Okullarına, Dağıtılan En Yüksek Tirajlı Gazetesi
Sitemizde Yayınlanan Yazı ve Dökümanların İzinsiz Alınması Çoğaltılması Yasaktır
Biga Çarşamba Gazetesi / Atay Reklam
Tüm Hakları Saklıdır BİGA ÇARŞAMBA GAZETESİ    0