Künye İletişim Mobil
Giriş Sayfam Yap Favorilere Ekle Sitene Ekle RSS Üye Ol Üye Giriş
Anasayfa Foto Galeri Video Haber Seri İlanlar Muhtarlarımız Kadınlarımız İletişim
SON DAKİKA : İbrahim Aydın İçin 52 Mevlidi Okutuldu      ‘’En Büyük Hedefimiz Kooperatiflerin Tüm Ülkede Güçlenmesi’’      Başkan Erdoğan: Sizden Hiçbir Zaman Kopmayacağız      Karabiga ile Gümüşçay Dostça      Davut Doğan Gençlerle El Ele      “Bu Gurur Çanakkale’mizin”      Özgür Ceylan: ‘’Sıra Askeri Gazinolarda Mı?’’      Biga’da TKDK Bilgilendirme Toplantısı Düzenlendi       Rehabilitasyon Merkezi İçin Çalışmalara Devam Ediliyor      Biga’da 138 Kg Kubar Esrar Ele Geçirildi      Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan ile Gündeme Dair      İŞKUR’un Eğitimine Öğrencilerden Yoğun Katılım       Kış Lastiği Takma Zorunluluğu Başladı      Bigaspor Olmak Ya da Olmamak Maçında      Dünya Engelliler Gününde Tekerlekli Sandalye Hediyesi      Özel Biga Can Hastanesi Engelliler Gününü Kutladı      Çanakkale Barosu Resepsiyon Düzenledi       Başkan Bülent Öz’den Hastaları Ziyaret      Ziraat Odası’na Ödül      Biga’da Uyuşturucu Operasyonu: 8 Gözaltı     
YEREL YAŞAM EKONOMİ SİYASET EĞİTİM BELEDİYE KAYMAKAM MAGAZİN ULUSAL SPOR RÖPORTAJ
» Tabakhaneler Bölgesi Çınarköprü’ye Taşınıyor
06 Kasım 2019 Çarşamba 11:00
12
14
16
18


Biga Belediye Meclisi’nin Kasım ayı toplantılarının ilk birleşimi Belediye Meclis Salonu'nda gerçekleştirildi. İlk oturumda belediye meclis üyeleri 14 adet gündem maddesini görüştü.

Biga Belediye Meclisi Kasım - 2019 ayı olağan Meclis toplantısı birinci oturumu Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan başkanlığında 5 Kasım 2019 Salı saat 16:00’da Belediye Meclis Salonu'nda yapıldı. Toplantının katip üyeliklerini ise Başkan Yardımcısı Sıtkı Keçeci ve AK Parti Belediye Meclis Üyesi Jale Kırbaş yaparken, toplantı şeffaf belediyecilik uygulamaları kapsamında Biga Belediyesi’nin Facebook sosyal medya hesabından canlı olarak yayınlandı. Toplantıya mahalle muhtarları ve vatandaşlar da katıldı.

Gündem maddelerinden İmar ve Şehircilik Müdürlüğü’nün Biga’da 112 Acil Sağlık Hizmetler İstasyonu Hizmet Binası yapımı için arsa tahsisi ile ilgili yazısı görüşüldü. Çanakkale İl Sağlık Müdürlüğü’nce Biga’da Şirintepe Mahallesi Şehit Alper Tunga Akan Caddesi ile 512. sokağın kesişim noktasında yer alan park alanının bedelsiz olarak 15 yıllığına Çanakkale İl Sağlık Müdürlüğü adına tahsisinin kabulü oy birliğiyle kabul edildi. Yeniceköy Mahallesi’ndeki 1032 adadaki mevcut caminin yıkılarak, yerine yapılacak olan yeni caminin 5 yıl içinde tamamlanarak Türkiye Diyanet İşleri Başkanlığına devredilmesi şartıyla 25 yıllığına Yeniceköy Mahallesi Merkez Camii Yaptırma, Yaşatma ve Güzelleştirme Derneği adına  tahsisinin kabulü oy birliğiyle kabul edildi. Hamdibey Mahallesi 22 ada 4’nolu parsele halı saha yapılması için bedelsiz olarak 15 yıllığına Çanakkale Gençlik Spor İl Müdürlüğü’ne tahsisi oy birliğiyle kabul edildi.

“HALKIMIZIN TEVECCÜHÜ İLE KARAR VERİLECEK”

Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan, gündemin 8. maddesi olarak İmar ve Şehircilik Müdürlüğü’nün plan tadilatı talebini görüşmek ve İmar Komisyonu’na havale etmek üzere görüşmeye sundu. CHP Meclis Üyesi Alper Şen, itirazları olduğunu ifade etti. Başkan Erdoğan, “Biga’da imar ile ilgili iş yapmak isteyen kişi ilk önce İmar Müdürlüğü’müzü müracaatta bulunuyor. İki ay önce yapılan bir başvuru bugün meclis toplantımıza geldi. Daha önce başvuruda bulunan arkadaşlar termal projeleriyle ilgili sizlere sunum yaptılar. Biz bu konuyla ilgili kamuoyunun bilgilendirilmesi gerektiğini düşünüyoruz ve şehrimize yapılacak ciddi bir proje olarak görüyoruz. Belediyemizce verilecek imar kararını hep birlikte vereceğiz. Biga’nın kazanımlarını önemsiyoruz. Bu konuyu komisyonda görüşeceksiniz. Karar alamazsanız ikinci bir komisyonda görüşeceksiniz. Gerekirse proje kamuoyuna tanıtılır. Burada bizlik bir durum yok. Şehrimizde termal bir otelin olması şehrimize değer mi katar? Herkesin görüşü alınarak buna karar verilir. Sonuçta komisyonun kararı ve halkımızın teveccühü ile karar vereceğiz” dedi.

“BELEDİYE MECLİSİ’NDE İLK DEFA BÖYLE BİR ŞEY OLUYOR”

Başkan Erdoğan, konuşmasının ardından ilgili gündem maddesinin İmar Komisyonu’na havale edilmesinin kabulünü belediye meclis üyelerinin oyuna sundu. CHP ve İYİ Parti hayır derken, AK Parti ve MHP’nin evet oyuna karşılık oy çokluğuyla kabul edildi. İlginç gelişme üzerine Başkan Erdoğan, “Bu konuyu İmar Komisyonu’nda görüşmek istemiyor musunuz?” diye sordu. CHP Meclis Üyesi Alper Şen cevap olarak, “Oylamanın neticesinde böyle bir sonuç çıkıyor olabilir ama konuyu komisyonda görüşeceğiz. Buradaki itirazımız komisyonda görüşme değil. İtirazımızı hep bir ağızdan yansıtmaktır” dedi. Başkan Erdoğan ise, “Komisyona havalesini kabul etmiyorsunuz ama komisyona katılıp bu konuyu görüşeceksiniz. Herhalde ilk defa böyle bir şey oluyor” ifadelerini kullandı. Yaşanan tuhaf olay sonrası salonda gülüşmeler yaşandı.

BEBEK BAKIM VE EMZİRME KABİNİ PROJESİ HAYATA GEÇİYOR

Meclis toplantısına gündemin 9. maddesi olarak Biga Belediyesi tarafından yapılması planlanan Bebek Bakım ve Emzirme Kabini Projesi geldi. Türk Kanser Derneği, Atlantis Yapım ve Biga Belediyesi arasında hazırlanacak protokolün imzalanmasında Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan’a oy birliğiyle yetki verildi. Proje kapsamında; anne sütünün önemi, emzirmenin korunması, geliştirilmesi, yaygınlaştırılması ve desteklenmesi, anne ve bebeklerine her ortamda emzirmelerine imkan sağlayarak teşvik etmek, aynı zamanda bebeğini emziren annenin sosyal yaşamdan kopmaması sağlanacak.

73 YIL SONRA TAPULARINA KAVUŞUYORLAR

Mülkiyeti Biga Belediyesi’nde olan Sakarya Mahallesi 1366 ada 4’nolu parselde bulunan Biga Merkez Avcılık ve Atıcılık İhtisas Spor Kulübü Derneği 73 yıl sonra tapusuna kavuşuyor. Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan, “Mülkiyeti Belediyemize ait parselde bulunan Merkez Avcılık ve Atıcılık İhtisas Spor Kulübü Derneği adına taşınmazın merkez hizmetlerinde kullanılabileceği gibi taşınmaz üzerindeki tesislerin ve işletmeciler hakkında ortaklaşa karar vermesine aksi takdirde geri alınacağına, devir ve satış işlemlerinin yapılamayacağına, dernek tüzüklerinin 20. maddesindeki derneğin feshi ve mal varlıklarının tasfiye şekli bölümünün dördüncü paragrafında yazılı olduğu şekilde derneklerin alacaklarının tahsil edilmesi ve borçlarının ödenmesinden sonra kalan tüm para, taşınır, taşınmaz bütün mal ve hakları Biga Belediyesi tüzel kişiliğine devredilir ibaresini değiştirilemeyeceğini dair tapu kütüğüne şer konulması kaidesiyle 1 TL iz bedel mukabilinde satışını oylarınıza sunuyorum” dedi. Gündem maddesi oybirliğiyle kabul edildi.

“HEPİNİZE 650 KİŞİ ADINA TEŞEKKÜR EDERİM”

Toplantıda bulunan ve söz alarak duygularını dile getiren Biga Merkez Avcılık ve Atıcılık İhtisas Spor Kulübü Derneği Başkanı Alaeddin Şiren, “1946 yılında kurulan derneğimiz tapusunu bugüne kadar alamamıştı. Bugün sizlerin sayesinde tapusunu aldı. Çok memnun olduk. Hepinize ayrı ayrı olarak 650 kişi adına teşekkür ederim” dedi. Başkan Erdoğan ise, “Biga’mıza ve kulübümüzün tüm üyelerine hayırlı uğurlu olsun. İnşallah daha güzel faaliyetleri siz de gerçekleştirirsiniz” ifadelerini kullandı.

Gündem dışı olarak gelen iki madde ise oy birliği ile gündeme alındı. Çınarköprü Köyü 111 ada 26 parselin, Küçük Deri Sanayi ve Arıtma Tesisi kurulma amacıyla, Biga Belediyesi mücavir sahası olarak belirlenmesine dair İmar ve Şehircilik Müdürlüğü’nün ilgili yazısı görüşüldü. İkinci olarak ise Çavuşköy Mahallesi 1220 ada 1’nolu parselin bulunduğu alanda, Biga Belediyesi’nce Açık Hava Spor Kompleksi ve Engelsiz Yaşam Merkezi kazandırılması için, bahsi geçen alanın mera tahsisinin kaldırılması ve kamu yatırımı için tahsis işlemlerinin yürütülmesi konularında Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan’a yetki verilmesi görüşüldü ve oybirliğiyle kabul edildi.

Biga Belediye Meclisi Kasım Ayı Meclis toplantısı ikinci birleşimi ise 11 Kasım 2019 Pazartesi günü saat 16.00’da yapılacak.


  Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış

  Yorum Ekle

Ad Soyad :
E-Posta :
Mesaj :
Güvenlik Kodu :+ Benzer Haberler
İbrahim Aydın İçin 52 Mevlidi Okutuldu
    »    
‘’En Büyük Hedefimiz Kooperatiflerin Tüm Ülkede Güçlenmesi’’
    »    
Başkan Erdoğan: Sizden Hiçbir Zaman Kopmayacağız
    »    
Davut Doğan Gençlerle El Ele
    »    
“Bu Gurur Çanakkale’mizin”
    »    
Özgür Ceylan: ‘’Sıra Askeri Gazinolarda Mı?’’
    »    
Biga’da TKDK Bilgilendirme Toplantısı Düzenlendi
    »    
Rehabilitasyon Merkezi İçin Çalışmalara Devam Ediliyor
    »    
Biga’da 138 Kg Kubar Esrar Ele Geçirildi
    »    
Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan ile Gündeme Dair
    »    
İŞKUR’un Eğitimine Öğrencilerden Yoğun Katılım
    »    
Kış Lastiği Takma Zorunluluğu Başladı
    »    
Bigaspor Olmak Ya da Olmamak Maçında
    »    
Dünya Engelliler Gününde Tekerlekli Sandalye Hediyesi
    »    
Özel Biga Can Hastanesi Engelliler Gününü Kutladı
    »    
Çanakkale Barosu Resepsiyon Düzenledi
    »    
Başkan Bülent Öz’den Hastaları Ziyaret
    »    
Ziraat Odası’na Ödül
    »    
Biga’da Uyuşturucu Operasyonu: 8 Gözaltı
    »    
Güremen’e İki Ödül
    »    
Ayvacık ve Biga’da 89 Göçmen Yakalandı
    »    
CENAL Elektrik A.Ş.’ye Ödül
    »    
Kaçak Kazıya Suçüstü
    »    
Başkan Öz’den Basın Açıklaması
    »    
Manav Un’a Ödül
    »    
Ayvacık ve Gelibolu’da 91 Göçmen Yakalandı
    »    
Kadın Varoluşun Kendisidir!
    »    
Biga Belediyesi, Hapşuu’yu Çocuklarla Buluşturuyor
    »    
Meydere’ye Ödül
    »    
Yağmur Bugün Bitiyor
    »    
İtimat Petrol’e Ödül
    »    
Elbi; ‘’ Bugün Değil, Her Zaman Yanınızdayız’’
    »    
ÜÇEL Kollektif Şirketine Ödül
    »    
Biga İndirimli Alışveriş Günleri Başlıyor
    »    
Faruk Duman’a Ödül
    »    
Can Hastanesi’nde, Tıbbi Sekreterler Günü Kutlandı
    »    
Başkan Öz’den El Sanatları Atölyesine Ziyaret
    »    
Amatör Lig’ Lerde Müsabaka Sonuçları ve Puan Durumları
    »    
Biga Belediyesi Meclis Toplantısına Gençler Damga Vurdu
    »    
Yeniceköy Mahallesi Her Zaman Beraber
    »    
Sokak Deyip Geçmeyin!
    »    
Biga’da Yeni Bir Lezzet, Yeni Bir Tat
    »    
YTS’ye Ödül
    »    
3 Aralık Dünya Engelliler Günü Kutlandı
    »    
Okyaylar Un’a İki Ödül
    »    
Ayvacık ve Biga’da Göçmen Kaçakçılığı
    »    
Bypass mı? Stent mi?
    »    
Biga Pakt Yatırım Gayrimenkul’e İki Ödül
    »    
Biga TSO Üyelerine Dış Ticaret Semineri Verildi
    »    
Emas Mobilya’ya Ödül
    »    
Av. Bülent Şarlan’dan Dünya Engelliler Günü Mesajı
    »    
Bülent Öz’den Dünya Engelliler Günü Mesajı
    »    
Biga TSO’dan Tarihi Alan Ziyareti
    »    
Zengin Olma Hayalleri Başladı
    »    
Karabigaspor’a Maç Kahvaltısını Yönetim Kurulu Verdi
    »    
Silahlı Soygun Firarisi Tutuklandı
    »    
Doğtaş Kelebek Mobilya’ya Üç Ödül
    »    
Biga TSO’dan Tarihi Alan Ziyareti
    »    
Bigaspor’dan Okul Öğrencilerine Hediyeler
    »    
BİM Soyguncusu Yakalandı
    »    
Biga MYO Yönetiminden, BİSEV Huzur Evi Ziyareti
    »    
Mis Yem’e Ödül
    »    
Biga TSO’dan Emniyet Müdürüne Hayırlı Olsun Ziyareti
    »    
İŞKUR ’un Meslek Seçimi Ve İş Arama Becerileri Eğitimi Düzenlendi
    »    
Selvi ve Kozçeşme Köylerinde Uyuşturucu Yakalandı
    »    
Ali Yazıcı’yı Duygulandıran Ziyaret
    »    
Halkla İlişkiler Müdüründen Üniversitelilere Ders
    »    
Biga Köy Muhtarları, Ankara’da
    »    
Hamid İmaski, Pomaklara Kültürel Yolculuğu Yaşattı
    »    
“En Ağır Demir, Çelik Öğrencilerimizin Ellerinde Şekil Alacak”
    »    
Bahçeli Köyü Mehmet Çavuş Müzesi’ne Ziyaretçi Akını
    »    
Turan, İbadete Açılan Camiyi Gezdi
    »    
Havadan Yapılan Denetimde 7 Araç Trafikten Men
    »    
Güne Güzel Bir Başlangıç Yaptılar
    »    
Biga’da, Uyuşturucudan Cezaevine Girdi
    »    
Başkan ve Yardımcıları Kaptanlar Un’da
    »    
Biga’da Benzersiz Bir Kahve Deneyimi
    »    
Biga’da Silahlı Soygun
    »    
Doğa Kolejinde Öğrenciler Hem Eğlendi, Hem Bilgilendi
    »    
‘’TMO Arazilerini Satıp Ofislerini Kapatıyor Mu?’’
    »    
Ticaret, Siyaset, Futbol Onun Ufku, Karşınızda Zeki Mutlu
    »    
Dünyaya Örnek Olacak Sözleşme İmzalandı
    »    
Emniyet Müdüründen Samimi Sıcak Karşılama
    »    
Bigalılar Cengiz Küçükayvaz Tiyatrosu’yla Eğlenecek
    »    
Lider Şehir Biga’m
    »    
Kaptanlar Un A.Ş’ye İki Ödül
    »    
24 Kasım ‘ı Doyasıya Yaşadılar
    »    
Uyuşturucudan 19 Şüpheli Gözaltına Alındı
    »    
Kemoterapi Ünitesinde Koltuk Kapasitesi Arttırıldı
    »    
Öğretmenler Günü Etkinliğinde Duygusal Dakikalar
    »    
Çanakkale Barosu’ndan Basın Açıklaması
    »    
Doğa Koleji, Doğaya Pedalladı
    »    
Amatör Lig’lerde Müsabaka Sonuçları Ve Puan Durumları
    »    
Vefat ve Başsağlığı
    »    
Özgür Ceylan’dan Öğretmenler Günü Mesajı
    »    
Biga TSO’da 28.’si Düzenlenen Eğitim Sona Erdi
    »    
Rol İcabı Hatırlanan Öğretmenim…
    »    
Gökay Atıyor Adaspor Kazanıyor
    »    
Milli Takım Çanakkale Seçmeleri Yapıldı
    »    
Özgür Ceylan: ‘’Vicdanlarına Seslendik Ama Dinlemediler!’’
    »    ÖNEMLİ LİNKLER
Kaymakamlık
Belediye
Milli Eğitim Müdürlüğü
Biga Sağlık
Biga Devlet Hastanesi
Karabiga Belediyesi
Gümüşçay Belediyesi
Biga Ticaret Odası
Biga Ticaret Borsası
Biga Ziraat Odası
 Biga İlçe Tarım Müd.
Biga İİB Fakultesi
Biga M.Yüksek Okulu
Çanakkale ASKF
TFF
Bigaspor
Biga FB Derneği
Biga GS Derneği
YAZARLAR
Ali Galip Akyıldırım
Kadın Varoluşun Kendisidir!
Alaattin Akçal
Hayalim “2 Adet Çikolata”
Davut Doğan (Konuk Yazar)
Hey Siri!
Erdem Karan
ALLAH’A ULAŞMAYI DİLEYİN Huzur içinde yaşamak(49)
Kadir Atay
Lider Şehir Biga’m
Murat Gülcen
-Kafa Yoranlar-
Niyazi Kısacık
Ceviz Kurdu
Uzm. Klinik Psikolog Nevzat Hasdemir
Çocuklarınızın Hayatını Kurtarın !!!
Ozancan Polat
Ucuz Strateji
Sinem Bülbül
Kayropraktik Nedir?
Lütfi Özgünaydın
Biga’ya Selamlar
BİGA'DANÖBETÇİ ECZANE
ÇOK OKUNANLAR bu hafta | bu ay
ÇOK YORUMLANANLAR bu hafta | bu ay
İstatistik
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’ ve sitemizde yorum gönderenlerin şahsına aittir.
Çanakkale'nin Tamamen Renkli İlk Gazetesi
Biga'nın İlk İnternet Televizyonu ve Cep Gazetesi
Biga'nın Evlere, Köylere ve Okullarına, Dağıtılan En Yüksek Tirajlı Gazetesi
Sitemizde Yayınlanan Yazı ve Dökümanların İzinsiz Alınması Çoğaltılması Yasaktır
Biga Çarşamba Gazetesi / Atay Reklam
Tüm Hakları Saklıdır BİGA ÇARŞAMBA GAZETESİ    0