Künye İletişim Mobil
Giriş Sayfam Yap Favorilere Ekle Sitene Ekle RSS Üye Ol Üye Giriş
Anasayfa Foto Galeri Video Haber Duyurular Seri İlanlar Halı Saha Muhtarlarımız Kadınlarımız Gazetemiz
SON DAKİKA : Muharrem İnce Biga’da      Allah’a Ulaşmayı Dileyin Huzur İçinde Yaşamak (23)      Biga Veteranlar: 3 Bandırma Masterlar: 1      Amatör Lig’ Lerde Müsabaka Sonuçları ve Puan Durumları       İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Biga´da       Siyasette Çıtayı Yükseltin      ‘’Biga Halkı ile Kurduğumuz Gönül Köprüsünü Hiç Kimse Yıkamaz”      Bigaspor Mehmet Yılmaz ile Güldü      Adaspor Deplasmandan Mutlu Döndü      Biga Veteranlar Şampiyonluk Aşkına      İlçe Milli Eğitim Müdüründen Yaşlılara Ziyaret      İYİ Parti Kırsal Alanda      Cumhur İttifakından Görkemli Yürüyüş      Erdoğan Hatırlarda Kalan Bir Biga İnşa Edeceğiz      Trabzon’da Meslek Lisesi’nde Bir CEO      Biga TSO Başkanı Şadan Doğan’dan Düzce TSO’ya Ziyaret      “Bölgenin En Büyük Spor Kompleksi’ni İnşa Edeceğiz”      ORKÖY´den Orman Köylüsüne İnek Desteği      18-24 Mart Yaşlılara Saygı Haftası Kutlu Olsun      Trafik Canavarları Helikopterle Tespit Edildi     
YEREL YAŞAM EKONOMİ SİYASET EĞİTİM BELEDİYE KAYMAKAM MAGAZİN ULUSAL SPOR RÖPORTAJ
» Biga AK Parti İlçe Teşkilatından Teşekkür
30 Haziran 2018 Cumartesi 14:00
12
14
16
18


Biga AK Parti İlçe Başkanı Ahmet Şahin 24 Haziran’da gerçekleşen seçimlerde gösterdikleri başarı ile ilgili basın açıklamasını 30 Haziran Cumartesi günü saat:10.00’da Sardunya Kafe’de düzenlenen kahvaltıda gerçekleştirdi.

      Gerçekleşen kahvaltıya, Biga AK Parti İlçe Başkanı Ahmet Şahin, Çanakkale AK Parti İl Genel Meclis Üyesi Bülent Korkmaz, Biga Belediyesi AK Parti Meclis Üyesi Bülent Erdoğan, Biga AK Parti İlçe Kadın Kolları Başkanı Nesrin Sirkeci ve Biga Basın Mensupları katıldı.

  Ciddi bir ilerleme kaydettiklerini söyleyen Şahin, destek ve yanlarında olan büyün vatandaşlara teşekkür ederek şu açıklamalarda bulundu:

     “Değerli basın mensupları hepiniz hoş geldiniz öncelikle davetimizi kırmayıp geldiğiniz için hepinize teşekkür ediyorum. Türkiyemiz için çok önemli bir seçimi Pazar günü yaptık milletimiz tercihini kullandı. Bigamızda gayet huzurlu bir şekilde Allaha şükür herhangi bir olay olmadan seçimimizi tamamladık. Akşam sizler de geldiniz Bigamız yüksek oranda bugüne kadar yapılmış seçimlerin en yüksek olanında Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a destek oldu. Aynı zamanda Türkiyede’de %52 gibi bir oyla Cumhurbaşkanımız yeni Cumhurbaşkanı sisteminde tekrar Cumhurbaşkanı olarak seçildi. Bunun için bizler bugün sizlerle bir araya gelip hem Bigalı hemşerilerimize teşekkür etmek istedik hem bu süreci beraber değerlendirmek istedik. Yanımızda Kadın Kolları Başkanımız Sayın Nesrin Sirkeci var, Belediye Meclis Üyesi Bülent Erdoğan var, İl Genel Meclis Üyemiz aynı zamanda İl Genel Gurup Başkan Vekili Bülent Korkmaz var, Basından sorumlu arkadaşımız benim başkan yardımcım Ömer Yavuz var. Biz aslında bundan iki ay öncesinde Bigada’ki konularla ilgili bir toplantı yapmıştık ve bunun mutat devam ettireceğiz diye konuşmuştuk ama tabi Türkiye’nin gündemi çok hızlı değişiyor bir anda seçim kararı alınınca bizlerde sahaya çıktık planlamalarımızı yaptık o yüzden geçmiş bir toplantı bu inşallah devamını tekrar getireceğiz. Öncelikle seçimler hayırlı olsun tüm ülkemize gerçekten dediğim gibi baştan ülkemiz için çok önemli bir seçimi atlattık. Bir dönüm noktasıydı bu çünkü Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemine geçen yıl Biganın da desteğiyle Bigada’ki insanlarımızın da desteğiyle %50 üzerinde bir oyla evet demiştik. Bu seçimler yeni bir sisteme geçişin ilk seçimleriydi tabi bu anlamda ittifaklar oldu Milletvekili adaylarımız belirlendi Cumhurbaşkanı adayımız zaten belliydi böyle bir süreç yaşadık ve inşallah bundan sonra Türkiye’nin önü daha açık hedeflerimiz 2023 ve 2071 hedeflerine sizlerle beraber hep beraber bir şekilde devam edeceğiz.”

“Öncelikle yeni yönetim sistemimiz ülkemize ve milletimize hayırlı olmasını diliyorum. Bu seçimler de 59 milyon 354.849 seçmenin 42 milyon 525 bini oy kullanarak yüzde 87.5 seçime katılım oranıyla milletimiz demokrasiye ve onun ayrılmaz bir parçası olan haklarına ve özgürlüklerine ne kadar önem verdiğini tekrar göstermiştir

Seçim sonuçlarını genel olarak değerlendirdiğimiz de Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın ilk turda seçilmiş olması, milletin istikrardan yana olduğunun en güzel kanıtıdır. Bu seçimimler de Sayın Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ında ifade ettiği üzere;   ̎ Milletimiz, sandıkta tercihini 16 yıldır olduğu gibi bu defa da kavgadan değil, hizmetten yana kullanmıştır. Kazanan demokrasimiz, kazanan hizmet siyaseti, kazanan milli iradenin üstünlüğü, kazanan Türkiye, kazanan Türk milleti, kazanan bölgemizdeki tüm mağdurlar, kazanan dünyadaki tüm mazlumlar olmuştur.

Vakit birlik beraberlik vakti vakit Türkiye Vakti sloganıyla çıktığımız bu kutlu yolda teşkilatlarımızın ve Ak Parti ailemizin yoğun ve özverili çalışmaları neticesinde Çanakkalemiz bu dönemde Ak Parti’li 2 milletvekili Bülent Turan ve Jülide İskenderoğlu ile mecliste temsil edilecektir. Bu süreç de Biga ilçe teşkilatı olarak özverili çalışmalarımızın meyvesini gerek Milletvekilliği gerekse Cumhurbaşkanlığı sonuçlarında aldığımız kanaatindeyim. İlçemiz Biga, Çanakkale merkez dahil 12 ilçe içerisinde Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği oylarında en çok oy alan ilçe olmuştur. Bundan dolayı da Biga’lı hemşerilerime ayrıca çok teşekkür ederim.

Seçim startını verdiğimiz ilk günden bu yana büyük Ak Parti ailesi olarak birlik ve beraberlik içerisinde çıktığımız bu yolda girilmedik köy, sıkılmadık el, dokunulmadık gönül bırakmamaya özen göstererek Biga merkez ve 108 köyümüzün her birine tek tek ziyaretlerde bulunduk. Vatandaşlarımızla bir araya gelerek Grup Başkanvekilimiz Bülent Turan’ında ifade ettiği gibi bir derdimiz olduğunu Çanakkale’mizin ayağa kalkmasını istediğimizi, hizmet edip üretmek istediğimizi vatandaşlarımıza anlattık. Yalan ve iftira üzerine siyaset yapmayı alışkanlık haline getirenlerden olmadık. Yaptıklarımızı örnek gösterdik yapmak istediklerimizi yapacaklarımızı anlattık. Allah’a şükürler olsun ki 108 köyümüzün 96’sında toplamda 13 bin 221 oy alarak birinci parti olarak sandıktan çıkmayı başardık. Cumhurbaşkanlığı seçiminde Bigamız %55 oy oranında Recep Tayyip ERDOĞAN'ı tercih etmiştir. Milletvekilliği seçiminde ise %49 oyla AK Partimize destek olmuştur. Biga AK Partimizin kalesidir.

Beldelerimizde de halkımız tercihini istikrardan yana kullandı. Karabiga da 927 Gümüşçay da 564 oy ile sandıkta ipi göğüsleyen Ak Partimiz oldu.

Yine aynı şekilde Biga ilçe merkezimiz de toplam da 15 bin 454 oy alarak 9 mahallemizin 8 tanesinde  sandıktan birinci parti çıkmayı başardık. Biga şehir merkezimiz de çıkan sonuçlarda aslında bir şeyi çok net bir şekilde ifade diyor. Ak Partimiz ile Cumhuriyet Halk Partisi arasında ki 5 bin 718 oy farkı Biga halkının mevcut belediye başkanı ve yönetiminden memnuniyetsizliğinin göstergesi olduğu gibi ak belediyeciliği ne kadar özlediğinin ve ak belediyeciliği tekrardan Biga’da görmek istediğinin en net delilidir. Allah’ın izniyle yerel seçimlerde de aynı gayret özveri ve birlik beraberlik duygusuyla hareket ederek Biga’ya yakışır bir belediye başkanı ve ekibiyle Biga Belediyemizi tekrardan kazanacağız.

Ülkemizin istikbal ve istiklaline sahip çıkan, güçlü Türkiye'nin inşası için bizlerden dualarını ve desteklerini hiçbir zaman esirgemeyen halkımıza ve bu yolda canla başla çalışan mücadele eden teşkilatı mensuplarımıza, belediye meclis üyelerimize, il genel meclis üyelerimize, kadın ve gençlik kollarımıza teşekkür ediyorum.

Her konuda bizlere destek olan bizlerle olan Grup Başkanvekilimiz Bülent Turan’a Jülide İskenderoğlu’na bir önce ki dönem Milletvekilimiz Ayhan Gider’e diğer milletvekili adaylarımız Furkan Sezer ve Fırat Akgün’e Gümüşçay Belediye Başkanımız Adnan Pastırmacı’ya teşekkür ediyorum

Ayrıca Cumhur İttifakı'mızın bir diğer kanadı olan Milliyetçi Hareket Partisi Biga İlçe Başkanı Ahmet Tekin'e ve MHP ilçe teşkilatının tüm mensuplarına teşekkür ediyorum.

Seçim sonuçlarının ülkemize ve milletimize Çanakkalemize Bigamıza hayırlı olmasını diliyorum.”


  Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış

  Yorum Ekle

Ad Soyad :
E-Posta :
Mesaj :
Güvenlik Kodu :+ Benzer Haberler
Muharrem İnce Biga’da
    »    
Biga Veteranlar: 3 Bandırma Masterlar: 1
    »    
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Biga´da
    »    
‘’Biga Halkı ile Kurduğumuz Gönül Köprüsünü Hiç Kimse Yıkamaz”
    »    
İlçe Milli Eğitim Müdüründen Yaşlılara Ziyaret
    »    
İYİ Parti Kırsal Alanda
    »    
Cumhur İttifakından Görkemli Yürüyüş
    »    
Erdoğan Hatırlarda Kalan Bir Biga İnşa Edeceğiz
    »    
Trabzon’da Meslek Lisesi’nde Bir CEO
    »    
Biga TSO Başkanı Şadan Doğan’dan Düzce TSO’ya Ziyaret
    »    
“Bölgenin En Büyük Spor Kompleksi’ni İnşa Edeceğiz”
    »    
ORKÖY´den Orman Köylüsüne İnek Desteği
    »    
18-24 Mart Yaşlılara Saygı Haftası Kutlu Olsun
    »    
Trafik Canavarları Helikopterle Tespit Edildi
    »    
Gümüşçay’ da Yeni Araçlar Hizmete Girdi
    »    
Biga´da Nevruz Bayramı Coşkuyla Kutlandı
    »    
ADD Genel Başkanından Ziyaret
    »    
Biga’da Uğur Kuyumculuk Açıldı
    »    
Biga Ticaret Borsası (TİBOS) Eğitimine Katıldı
    »    
Çan’da Seçim Koordinasyon Merkezi Büyük Bir Coşkuyla Açıldı
    »    
Nakliyeciler Sitesi Temeli Atıldı
    »    
İŞKUR Toplum Yararına Geçici 300 Kişi Alacak
    »    
Erdoğan Coşkusu Çiçeklidede’de Sokaklara Sığmadı
    »    
“5 Yıllık Deneyimimizle Başaracağız”
    »    
Çanakkale Deniz Zaferi’nin 104.Yılında Öğrencilerden Fidan Dikimi
    »    
Atletizm Şampiyonundan İlçe Milli Eğitim Müdürüne Ziyaret
    »    
Birlik ve Beraberlik Mitingleri Büyük Bir Coşkuyla Başladı
    »    
Türk Milleti “Tek Nefes, Tek Ses, Tek yürektir”
    »    
Güvemalan Ortaokulu Öğrencileri İzleyicileri Derinden Etkiledi
    »    
Biga Beşiktaşlılar Derneği Yıldönümünü Kutladı
    »    
Ceylan Yenice’yi Karış Karış Gezdi
    »    
’Satmaya Değil, Yapmaya Talibiz’
    »    
Çanakkale Ruhu Biga Ortaokulunda Yaşıyor
    »    
Kaymakam Mustafa Can Şehit Aileleriyle Bir Araya Geldi
    »    
Bigalılar 250 Metrelik Türk Bayrağı ile Birlik Mesajı Verdiler
    »    
Karabiga’da Çanakkale Deniz Zaferi’nin 104. Yıldönümü Kutlandı
    »    
Zeki Akaydın ve Bisikletliler Dernek Üyeleri Şehitleri Ziyaret Ettiler
    »    
TOBB Çanakkale Genç Girişimciler Kurulunda Devir Teslim…
    »    
Allah’a Ulaşmayı Dileyin Huzur İçinde Yaşamak(21)
    »    
Çanakkale Deniz Zaferi’nin 104. Yıldönümü Biga’da Törenlerle Kutlandı
    »    
AK Parti Çanakkale Zaferi Nedeniyle Şehitliği Ziyaret Etti
    »    
İstihdam Seferberliği Teşvikleri Biga TSO’da Anlatıldı
    »    
Ada Mahallesi Geceyi Tedirgin Geçirdi
    »    
BİSHAK Takip Ediyor ve Çalışıyor
    »    
DOĞTAŞ İle Birlikte Türk Bayrağı Dalgalanıyor
    »    
Biga TSO Başkanı Şadan Doğan’dan Firma Ziyaretleri
    »    
“Biga’nın Hizmetkarı Olmak, 50 Yıllık Yaşamımın En Büyük Onurudur”
    »    
Vefat ve Başsağlığı
    »    
"Belediye Herkese Eşit Hizmet Etmek Zorundadır"
    »    
Biga Fenerbahçeliler Derneğinden İlçe Milli Eğitim Müdürüne Ziyaret
    »    
“TOKİ ile Değil, Belediye İmkanlarıyla Sosyal Konut Yapıyoruz”
    »    
Şehitlik Erdoğan’ı Coşkuyla Karşıladı
    »    
CHP’li Erkek: “Eceabat Kararını Vermiş”
    »    
Küçük Çocuk, Kurtarılan Kedisine Sıkı Sıkı Sarıldı
    »    
İl Birincilerinden İlçe Milli Eğitim Müdürüne Ziyaret
    »    
Deprem Gerçeğini Unutmadık Unutturmadık
    »    
Bereket Pide Bigalıların Hizmetinde
    »    
ÇTSO Mart 2019 Olağan Meclis Toplantısı Yapıldı
    »    
Ahmet Elbi’den Ziyaret
    »    
Karabiga Şehitliğinde Önemli Çalışma
    »    
İYİ Parti İl Genel Meclis Üyesi Adayından Semizoğlu’na Ziyaret
    »    
Akreditasyon Denetimine Baş Denetçi Haluk Ali Güneş Katıldı
    »    
Biga’da 14 Mart Tıp Bayramı Kutlandı
    »    
CHP’li Erkek Bayramiç’te
    »    
Sağlıklı Bir Hayat Herkesin Temel Hakkıdır
    »    
İstihdam Seferberliği 2019 Kapsamında Üye Ziyaretleri Başladı
    »    
Biga İş Dünyasından İstihdam Seferberliği Çağrısı
    »    
Biga Belediyesinden Önemli Uyarı
    »    
Çanakkale İŞKUR’dan İstihdam Teşvikleri Ziyaretleri
    »    
Balıklıçeşme Muhtar Adayı Projelerini Açıkladı
    »    
ÇTSO, TOBB Akreditasyon Geliştirme Denetimini Tamamladı
    »    
Ceylan Çanakkale’yi Karış Karış Geziyor
    »    
Çanakkale’de 3 dakika Arayla 2 Deprem
    »    
Biga Ticaret Borsası Tarım ve Orman Bakanını Biga’da Ağırladı
    »    
Kamu Başdenetçisi Şeref Malkoç’tan Çanakkale Barosu’na Ziyaret
    »    
Çanakkale Devlet Hastanesinin Uzman Kadrosu Güçleniyor
    »    
Biga Ticaret Borsasından Ziyaret
    »    
Ayhan Gider’den Vaat Değil, Çözüm
    »    
Çan Belediyesi, Hizmet-İş İle Toplu Sözleşme İmzaladı
    »    
İstiklal Marşının Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü
    »    
Dikkat Fırtına Uyarısı
    »    
Şehitlik’te Yer Gök ’Bizim İsmail’ Sloganıyla İnledi
    »    
BT Partisi Çanakkale, Biga ve Kepez Belediye Başkan Adayları Projelerini Açıklıyor
    »    
Kadın Avukatlar, Dünya Kadınlar Günü’nde Biraraya Geldi
    »    
Yeniceköy’de Bülent Erdoğan’a Sevgi Seli
    »    
İndirimli Alışveriş Günlerinde Muhteşem Final
    »    
“17 Senede Kaç Otopark Yaptınız?”
    »    
Bekçiler Biga Sokaklarına Geri Dönüyor
    »    
AFAD Yarın İçin Uyardı!
    »    
Erdoğan’dan Afacanlar’a Kahvaltı
    »    
Biga TSO’dan Kadınlar Günü Resepsiyonu
    »    
Bayram Piknikçileri Ziyaret Etti
    »    
Biga’nın Onuncu Mahallesi: Esentepe Mahallesi
    »    
Gökhan Gür’den Amatör Spor Vurgusu
    »    
Karabiga CHP ve İYİ Parti ittifakı
    »    
Biga’da Fetö Operasyonu 1 Kişi Tutuklandı
    »    
Cumhur İttifakı Coşkusu Sokaklara Sığmadı
    »    
BİSİAD Belediye Başkan Adaylarıyla Bir Araya Geldi
    »    
Biga ADD’den 8 Mart Kahvaltısı
    »    
Kaptanlar Un Ankara Fuarında
    »    


 

YAZARLAR
Ali Galip Akyıldırım
Evet, Kabul Ediyorum Beka Sorunumuz Var!
Alaattin Akçal
Hayalim “2 Adet Çikolata”
Davut Doğan (Konuk Yazar)
Hey Siri!
Erdem Karan
Allah’a Ulaşmayı Dileyin Huzur İçinde Yaşamak (23)
Kadir Atay
Olmuyor Arkadaşlar Olmuyor
Murat Gülcen
-Kafa Yoranlar-
Niyazi Kısacık
Ceviz Kurdu
Uzm. Klinik Psikolog Nevzat Hasdemir
Çocuklarınızın Hayatını Kurtarın !!!
Ozancan Polat
Ucuz Strateji
Sinem Bülbül
Kayropraktik Nedir?
BİGA'DANÖBETÇİ ECZANE
ÇOK OKUNANLAR bu hafta | bu ay
ÇOK YORUMLANANLAR bu hafta | bu ay
İstatistik
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’ ve sitemizde yorum gönderenlerin şahsına aittir.
Çanakkale'nin Tamamen Renkli İlk Gazetesi
Biga'nın İlk İnternet Televizyonu ve Cep Gazetesi
Biga'nın Evlere, Köylere ve Okullarına, Dağıtılan En Yüksek Tirajlı Gazetesi
Sitemizde Yayınlanan Yazı ve Dökümanların İzinsiz Alınması Çoğaltılması Yasaktır
Biga Çarşamba Gazetesi / Atay Reklam
Tüm Hakları Saklıdır BİGA ÇARŞAMBA GAZETESİ    0