Künye İletişim Mobil
Giriş Sayfam Yap Favorilere Ekle Sitene Ekle RSS Üye Ol Üye Giriş
Anasayfa Foto Galeri Video Haber Duyurular Seri İlanlar Halı Saha Muhtarlarımız Kadınlarımız Gazetemiz
SON DAKİKA : Ali Barutçu’ya Örnek Kıdemli Vatandaş Ödülü      Bosna Hersek Federasyonu Yeni Başkanı Ergun Erkap      Gaziler Günü Cumhuriyet Meydanı’nda Kutlandı      AK Parti Merkez İlçe Başkanı, Başkan Kaya Üzen’i Ziyaret Etti      Biga Koşusu’nda 56 Bin Liralık Ödül Sahibini Buldu      19 Eylül Gaziler Günü Biga’da Kutlandı      Sertab Erener, Performansıyla Biga’yı Salladı      CHP’li Erkek: “Varlık Fonu Erdoğanlar A.Ş. mi?”      Anadolu’nun Sözlü Tarihi Bende Yaşadım      Patlamamış Top Mermisi İmha Edildi      Biga TSO Başkanı Şadan Doğan TOBB Komisyonu Toplantısına Katıldı      Biga Anadolu İmam Hatip Lisesi Proje Okulu Törenle Açıldı      Çan’da 530 Kişilik KYK Yurdunun Temeli Atıldı      Biga TSO Personeli Yangın Eğitimi Aldı      Biga İlçe Emniyet Müdürlüğü İhbarı Değerlendirdi      Başkan Işık’ın 18 Eylül Mesajı       Bülent Turan Biga Engelliler Derneğini Ziyarette Bulundu      Mobeselerden Ceza Yağacak      AK Parti’den Fatin Rüştü Zorlu Önerisi      Bigang ve Halk Oyunları Gösterileri Göz Doldurdu     
YEREL YAŞAM EKONOMİ SİYASET EĞİTİM BELEDİYE KAYMAKAM MAGAZİN ULUSAL SPOR RÖPORTAJ
» Biga AK Parti İlçe Teşkilatından Teşekkür
30 Haziran 2018 Cumartesi 14:00
12
14
16
18


Biga AK Parti İlçe Başkanı Ahmet Şahin 24 Haziran’da gerçekleşen seçimlerde gösterdikleri başarı ile ilgili basın açıklamasını 30 Haziran Cumartesi günü saat:10.00’da Sardunya Kafe’de düzenlenen kahvaltıda gerçekleştirdi.

      Gerçekleşen kahvaltıya, Biga AK Parti İlçe Başkanı Ahmet Şahin, Çanakkale AK Parti İl Genel Meclis Üyesi Bülent Korkmaz, Biga Belediyesi AK Parti Meclis Üyesi Bülent Erdoğan, Biga AK Parti İlçe Kadın Kolları Başkanı Nesrin Sirkeci ve Biga Basın Mensupları katıldı.

  Ciddi bir ilerleme kaydettiklerini söyleyen Şahin, destek ve yanlarında olan büyün vatandaşlara teşekkür ederek şu açıklamalarda bulundu:

     “Değerli basın mensupları hepiniz hoş geldiniz öncelikle davetimizi kırmayıp geldiğiniz için hepinize teşekkür ediyorum. Türkiyemiz için çok önemli bir seçimi Pazar günü yaptık milletimiz tercihini kullandı. Bigamızda gayet huzurlu bir şekilde Allaha şükür herhangi bir olay olmadan seçimimizi tamamladık. Akşam sizler de geldiniz Bigamız yüksek oranda bugüne kadar yapılmış seçimlerin en yüksek olanında Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a destek oldu. Aynı zamanda Türkiyede’de %52 gibi bir oyla Cumhurbaşkanımız yeni Cumhurbaşkanı sisteminde tekrar Cumhurbaşkanı olarak seçildi. Bunun için bizler bugün sizlerle bir araya gelip hem Bigalı hemşerilerimize teşekkür etmek istedik hem bu süreci beraber değerlendirmek istedik. Yanımızda Kadın Kolları Başkanımız Sayın Nesrin Sirkeci var, Belediye Meclis Üyesi Bülent Erdoğan var, İl Genel Meclis Üyemiz aynı zamanda İl Genel Gurup Başkan Vekili Bülent Korkmaz var, Basından sorumlu arkadaşımız benim başkan yardımcım Ömer Yavuz var. Biz aslında bundan iki ay öncesinde Bigada’ki konularla ilgili bir toplantı yapmıştık ve bunun mutat devam ettireceğiz diye konuşmuştuk ama tabi Türkiye’nin gündemi çok hızlı değişiyor bir anda seçim kararı alınınca bizlerde sahaya çıktık planlamalarımızı yaptık o yüzden geçmiş bir toplantı bu inşallah devamını tekrar getireceğiz. Öncelikle seçimler hayırlı olsun tüm ülkemize gerçekten dediğim gibi baştan ülkemiz için çok önemli bir seçimi atlattık. Bir dönüm noktasıydı bu çünkü Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemine geçen yıl Biganın da desteğiyle Bigada’ki insanlarımızın da desteğiyle %50 üzerinde bir oyla evet demiştik. Bu seçimler yeni bir sisteme geçişin ilk seçimleriydi tabi bu anlamda ittifaklar oldu Milletvekili adaylarımız belirlendi Cumhurbaşkanı adayımız zaten belliydi böyle bir süreç yaşadık ve inşallah bundan sonra Türkiye’nin önü daha açık hedeflerimiz 2023 ve 2071 hedeflerine sizlerle beraber hep beraber bir şekilde devam edeceğiz.”

“Öncelikle yeni yönetim sistemimiz ülkemize ve milletimize hayırlı olmasını diliyorum. Bu seçimler de 59 milyon 354.849 seçmenin 42 milyon 525 bini oy kullanarak yüzde 87.5 seçime katılım oranıyla milletimiz demokrasiye ve onun ayrılmaz bir parçası olan haklarına ve özgürlüklerine ne kadar önem verdiğini tekrar göstermiştir

Seçim sonuçlarını genel olarak değerlendirdiğimiz de Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın ilk turda seçilmiş olması, milletin istikrardan yana olduğunun en güzel kanıtıdır. Bu seçimimler de Sayın Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ında ifade ettiği üzere;   ̎ Milletimiz, sandıkta tercihini 16 yıldır olduğu gibi bu defa da kavgadan değil, hizmetten yana kullanmıştır. Kazanan demokrasimiz, kazanan hizmet siyaseti, kazanan milli iradenin üstünlüğü, kazanan Türkiye, kazanan Türk milleti, kazanan bölgemizdeki tüm mağdurlar, kazanan dünyadaki tüm mazlumlar olmuştur.

Vakit birlik beraberlik vakti vakit Türkiye Vakti sloganıyla çıktığımız bu kutlu yolda teşkilatlarımızın ve Ak Parti ailemizin yoğun ve özverili çalışmaları neticesinde Çanakkalemiz bu dönemde Ak Parti’li 2 milletvekili Bülent Turan ve Jülide İskenderoğlu ile mecliste temsil edilecektir. Bu süreç de Biga ilçe teşkilatı olarak özverili çalışmalarımızın meyvesini gerek Milletvekilliği gerekse Cumhurbaşkanlığı sonuçlarında aldığımız kanaatindeyim. İlçemiz Biga, Çanakkale merkez dahil 12 ilçe içerisinde Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği oylarında en çok oy alan ilçe olmuştur. Bundan dolayı da Biga’lı hemşerilerime ayrıca çok teşekkür ederim.

Seçim startını verdiğimiz ilk günden bu yana büyük Ak Parti ailesi olarak birlik ve beraberlik içerisinde çıktığımız bu yolda girilmedik köy, sıkılmadık el, dokunulmadık gönül bırakmamaya özen göstererek Biga merkez ve 108 köyümüzün her birine tek tek ziyaretlerde bulunduk. Vatandaşlarımızla bir araya gelerek Grup Başkanvekilimiz Bülent Turan’ında ifade ettiği gibi bir derdimiz olduğunu Çanakkale’mizin ayağa kalkmasını istediğimizi, hizmet edip üretmek istediğimizi vatandaşlarımıza anlattık. Yalan ve iftira üzerine siyaset yapmayı alışkanlık haline getirenlerden olmadık. Yaptıklarımızı örnek gösterdik yapmak istediklerimizi yapacaklarımızı anlattık. Allah’a şükürler olsun ki 108 köyümüzün 96’sında toplamda 13 bin 221 oy alarak birinci parti olarak sandıktan çıkmayı başardık. Cumhurbaşkanlığı seçiminde Bigamız %55 oy oranında Recep Tayyip ERDOĞAN'ı tercih etmiştir. Milletvekilliği seçiminde ise %49 oyla AK Partimize destek olmuştur. Biga AK Partimizin kalesidir.

Beldelerimizde de halkımız tercihini istikrardan yana kullandı. Karabiga da 927 Gümüşçay da 564 oy ile sandıkta ipi göğüsleyen Ak Partimiz oldu.

Yine aynı şekilde Biga ilçe merkezimiz de toplam da 15 bin 454 oy alarak 9 mahallemizin 8 tanesinde  sandıktan birinci parti çıkmayı başardık. Biga şehir merkezimiz de çıkan sonuçlarda aslında bir şeyi çok net bir şekilde ifade diyor. Ak Partimiz ile Cumhuriyet Halk Partisi arasında ki 5 bin 718 oy farkı Biga halkının mevcut belediye başkanı ve yönetiminden memnuniyetsizliğinin göstergesi olduğu gibi ak belediyeciliği ne kadar özlediğinin ve ak belediyeciliği tekrardan Biga’da görmek istediğinin en net delilidir. Allah’ın izniyle yerel seçimlerde de aynı gayret özveri ve birlik beraberlik duygusuyla hareket ederek Biga’ya yakışır bir belediye başkanı ve ekibiyle Biga Belediyemizi tekrardan kazanacağız.

Ülkemizin istikbal ve istiklaline sahip çıkan, güçlü Türkiye'nin inşası için bizlerden dualarını ve desteklerini hiçbir zaman esirgemeyen halkımıza ve bu yolda canla başla çalışan mücadele eden teşkilatı mensuplarımıza, belediye meclis üyelerimize, il genel meclis üyelerimize, kadın ve gençlik kollarımıza teşekkür ediyorum.

Her konuda bizlere destek olan bizlerle olan Grup Başkanvekilimiz Bülent Turan’a Jülide İskenderoğlu’na bir önce ki dönem Milletvekilimiz Ayhan Gider’e diğer milletvekili adaylarımız Furkan Sezer ve Fırat Akgün’e Gümüşçay Belediye Başkanımız Adnan Pastırmacı’ya teşekkür ediyorum

Ayrıca Cumhur İttifakı'mızın bir diğer kanadı olan Milliyetçi Hareket Partisi Biga İlçe Başkanı Ahmet Tekin'e ve MHP ilçe teşkilatının tüm mensuplarına teşekkür ediyorum.

Seçim sonuçlarının ülkemize ve milletimize Çanakkalemize Bigamıza hayırlı olmasını diliyorum.”


  Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış

  Yorum Ekle

Ad Soyad :
E-Posta :
Mesaj :
Güvenlik Kodu :+ Benzer Haberler
Ali Barutçu’ya Örnek Kıdemli Vatandaş Ödülü
    »    
Bosna Hersek Federasyonu Yeni Başkanı Ergun Erkap
    »    
Gaziler Günü Cumhuriyet Meydanı’nda Kutlandı
    »    
AK Parti Merkez İlçe Başkanı, Başkan Kaya Üzen’i Ziyaret Etti
    »    
Biga Koşusu’nda 56 Bin Liralık Ödül Sahibini Buldu
    »    
19 Eylül Gaziler Günü Biga’da Kutlandı
    »    
Sertab Erener, Performansıyla Biga’yı Salladı
    »    
Anadolu’nun Sözlü Tarihi Bende Yaşadım
    »    
Patlamamış Top Mermisi İmha Edildi
    »    
Biga TSO Başkanı Şadan Doğan TOBB Komisyonu Toplantısına Katıldı
    »    
Biga Anadolu İmam Hatip Lisesi Proje Okulu Törenle Açıldı
    »    
Çan’da 530 Kişilik KYK Yurdunun Temeli Atıldı
    »    
Biga TSO Personeli Yangın Eğitimi Aldı
    »    
Biga İlçe Emniyet Müdürlüğü İhbarı Değerlendirdi
    »    
Başkan Işık’ın 18 Eylül Mesajı
    »    
Bülent Turan Biga Engelliler Derneğini Ziyarette Bulundu
    »    
Mobeselerden Ceza Yağacak
    »    
AK Parti’den Fatin Rüştü Zorlu Önerisi
    »    
Bigang ve Halk Oyunları Gösterileri Göz Doldurdu
    »    
Kurs Kayıtları Başladı
    »    
Çan Termik Santralinde Patlama!
    »    
Biga’nın Kurtuluşu Coşkuyla Kutlandı
    »    
Çanakkale Barosu’nda Ruhsat Töreni Heyecanı
    »    
Uçurumdan Düşen İneği Vatandaşlar Kurtardı
    »    
28 Takım Arasından Finale Kaldılar
    »    
Kerbela, Zalimin Zulmüne Başkaldırının Adıdır
    »    
Gültekin Yıldız, Çanakkale İl Milli Eğitim Müdürünü Ziyaret Etti
    »    
Doğtaş, Çin’de İlk Mağazasını Açtı!
    »    
Çanakkale’de 23. Ahilik Haftası Kutlamaları Başladı
    »    
Başkan Işık, Birinci Sınıflara İlköğretim Paketi Hediye Etti
    »    
Biga’da Orman Yangını
    »    
Yükseköğretim Öğrencilerine Eğitim Yardımı
    »    
Allah’a Ulaşmayı Dileyin Muhteşem Örnek (19)
    »    
AK Parti, Merhum Başbakan Adnan Menderes’i Andı
    »    
Çanakkale Bisiklet Platformu Gönüllülerinden Çevre Temizliği
    »    
Ümit Besen, Biga’da Gönülleri Fethetti
    »    
Biga´da 1. Geleneksel Pomak Şenliği Kutlandı
    »    
El Emeği Ürünler Şehir Parkı’nda Sergide
    »    
Otilia’dan Biga’da Muhteşem Konser
    »    
Dereköy Gençlerinden Anlamlı Mesaj
    »    
Kadınlar Oya ve Yemek Yarışmasında Ter Döktüler
    »    
Kurtuluş Coşkusu, Kültür Ve Sanat Şöleni İle Renklendi
    »    
23 Eylül Çan’ın Kurtuluş Etkinlikleri
    »    
Ceylan Çanakkale’deki İşsizliği Meclis Gündemine Taşıdı
    »    
Çanakkale İŞKUR Çan’da Uygulamalı Girişimcilik Kursu Düzenledi
    »    
Çocukların Sağlığı İçin Kırtasiyeleri Denetlediler
    »    
Karabiga’nın Tanıtımı Yıldız TV’de
    »    
Biga´da Öğretmenlere Eğitim Verildi
    »    
İş Dünyasına Yön Veren 50 İş İnsanı Arasında İki Çanakkaleli
    »    
Ticaret Borsası’nda Girişimcilik Eğitimleri Hız Kesmiyor
    »    
Şehit ve Gaziler İçin Mevlit Okutuldu
    »    
Bisikletliler SEPSİS’e Dikkat Çekecek
    »    
Okullarda Çözüm Odaklı Yaklaşım ve Markalaşma Çalışmaları
    »    
Milletvekili Turan’dan Müftü Gökce’ye Ziyaret
    »    
CHP Muharrem Erkek, Ticaret Borsasını Ziyaret Etti
    »    
Biga Devlet Hastanesinde Diyetisyen Göreve Başladı
    »    
ÇTSO Konut Günleri Fuarını Ziyaret Etti
    »    
Biga da Sergi ve Yerel Gazetecilik
    »    
Mesleki Yeterlilik Sınavları Biga’da Yapıldı
    »    
AFAD’dan Şiddetli Sağanak Yağışı Uyarısı
    »    
ÇTSO’dan Türe Kepez Sigorta Acentesine Hayırlı Olsun Ziyareti
    »    
Biga Şimdi Daha Temiz
    »    
Maydos Kilistepe Höyüğü Kazıları Gün Yüzüne Çıkıyor
    »    
Sigara Bırakma Polikliniği Hizmete Açıldı
    »    
Çanakkale Müftülüğünde Dini Bilgi Yarışması Yapıldı
    »    
TSO’da Savunma, Havacılık ve Nükleer Santral Yerlileştirme Konferansı Yapıldı
    »    
Çanakkale Güç Birliği Düğün Sevincine Ortak Oluyor
    »    
Lütfi Özgünaydın Bigalı Fotoğrafçılarla Sergi Açıyor
    »    
Başka Canlar Yanmasın
    »    
Durmak Yok Çalışmaya Devam
    »    
Yıllar Değil İnsanlar Vefasız!
    »    
1915 Çanakkale Köprüsü Rüzgâr Testinden Geçti
    »    
Biga’nın Kurtuluşu İçin Sahaya Çıktılar
    »    
Doğtaş Pakistan’da 4 Mağaza Birden Açtı
    »    
Şahindere Şehitliği’nin Bakım ve Onarım İşlemi Gerçekleştirildi
    »    
Okula Uyum Haftası Başladı
    »    
Çevreye Duyarsız Kalmadılar
    »    
Dikkat Elektrik Kesintisi!
    »    
Belediye Kreşlerinde Tüm Kontenjan Doldu
    »    
GESTAŞ Futsal Takımı Şampiyon Oldu
    »    
Karate Trakya Ligi Finali Biga’da yapıldı
    »    
Kayıp Olarak Aranırken Ölü Bulundu
    »    
Obezite Okulu’nda2. Dönem Kayıtları Başladı
    »    
ÇTSO ve Meybem İşbirliğinde İkinci El Motorlu Kara Taşıtları Sınavı Düzenlendi
    »    
3200. Yılında Troia Efsanesi Ziyaretçilerini Bekliyor
    »    
Allah’a Ulaşmayı Dileyin Muhteşem Örnek (18)
    »    
Dünyada 750 Milyon Kişi Okuma Yazma Bilmiyor
    »    
Kutlamalar Trap Atışları İle Başladı
    »    
Biga´da Sanayiciler Bilgilendirildi
    »    
CHP Milletvekili Ceylan Ayvacık ve Ezine’de Ziyaretlerine Devam Ediyor
    »    
Bigalıların Açık Havada Sinema Keyfi
    »    
Sardalyanın Fiyatı Bir Haftada Yarıya Düştü
    »    
S.A Gözaltına Alındı
    »    
Adaspor Sezona Merhaba Dedi
    »    
Prof. Dr. Ekrem Okyay, Biga´da Anıldı
    »    
‘‘Biga için bir olmak varken neden kavga ediyorsunuz?’’
    »    
CHP’nin Kuruluşunun 95. Yıl Dönümü Mesajı
    »    
Borsa’ya Yatırımcı Ziyareti
    »    
AK Parti’den Yeni Adli Yıl Ziyaretleri
    »    
Çöplükte Patlamamış ’Top Mermisi’ Bulundu
    »    


İstekleriniz Sorunlarınız
İstek ve Sorunları Oku
İstek ve Sorun Yaz
 
 
 

YAZARLAR
Ali Galip Akyıldırım
Kerbela, Zalimin Zulmüne Başkaldırının Adıdır
Alaattin Akçal
Hayalim “2 Adet Çikolata”
Buse Duman
Pardon Ama… Değişeceksiniz! Öyle ya da Böyle…
Davut Doğan (Konuk Yazar)
Hey Siri!
Erdem Karan
Allah’a Ulaşmayı Dileyin Muhteşem Örnek (19)
Kadir Atay
Haksız Rekabet
Murat Gülcen
-Kafa Yoranlar-
Ozancan Polat
Ucuz Strateji
Sinem Bülbül
Kayropraktik Nedir?
BİGA'DANÖBETÇİ ECZANE
ÇOK OKUNANLAR bu hafta | bu ay
ÇOK YORUMLANANLAR bu hafta | bu ay
İstatistik
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’ ve sitemizde yorum gönderenlerin şahsına aittir.
Çanakkale'nin Tamamen Renkli İlk Gazetesi
Biga'nın İlk İnternet Televizyonu ve Cep Gazetesi
Biga'nın Evlere, Köylere ve Okullarına, Dağıtılan En Yüksek Tirajlı Gazetesi
Sitemizde Yayınlanan Yazı ve Dökümanların İzinsiz Alınması Çoğaltılması Yasaktır
Biga Çarşamba Gazetesi / Atay Reklam
Tüm Hakları Saklıdır BİGA ÇARŞAMBA GAZETESİ    0