Künye İletişim Mobil
Giriş Sayfam Yap Favorilere Ekle Sitene Ekle RSS Üye Ol Üye Giriş
Anasayfa Foto Galeri Video Haber Duyurular Seri İlanlar Halı Saha Muhtarlarımız Kadınlarımız Gazetemiz
SON DAKİKA : Karabiga Kepez’den Mutlu Döndü      Bigaspor Yara Aldı       Adaspor Kan Kaybediyor       Ceylan Çanakkale’yi Karış Karış Geziyor      Çanakkale’de Hava Kirliliği Normal Değerlerin 9 Kat Üzerinde      Biga’da Kitap Fuarı İlk Günden Büyük İlgi Gördü      Ceylan; “Hastane göz göre göre çürüyor”      AK Parti Aday Adayları Belli Oldu      Bigalı Mehmet Çavuş Anaokulundan Anlamlı Proje      Travel Turkey Fuarında Çanakkale İlgi Odağı Oldu      CHP Bülent Öz, Çanlı Gençlerle Bir Araya Geldi      ÇTSO Emlak Danışmanı Mesleki Yeterlilik Sınavları Düzenledi      CHP Özgür Ceylan’dan Tarım Bakanına Mera Soruları      Hiçbir Şey Sebepsiz Değildir, Amerika Dost Değildir      ÇTSO 4 No’lu Meslek Grubu Üyeleriyle Bir Araya Geldi      Biga´da Amatör Denizcilik Sınavı Yapıldı      “Şampiyon ve Yönetimi TBMM’ye Çıkartma Yaptı”      ÇTSO, Avrupa İşletmeler Ağı Türkiye Ulusal Toplantısına Katıldı      Bu Eğlence Kaçmaz       Tarihî Alan Başkanlığı Muhtarlarla Mehmet Akif Ersoy Müzesi’nde     
YEREL YAŞAM EKONOMİ SİYASET EĞİTİM BELEDİYE KAYMAKAM MAGAZİN ULUSAL SPOR RÖPORTAJ
» Biga AK Parti İlçe Teşkilatından Teşekkür
30 Haziran 2018 Cumartesi 14:00
12
14
16
18


Biga AK Parti İlçe Başkanı Ahmet Şahin 24 Haziran’da gerçekleşen seçimlerde gösterdikleri başarı ile ilgili basın açıklamasını 30 Haziran Cumartesi günü saat:10.00’da Sardunya Kafe’de düzenlenen kahvaltıda gerçekleştirdi.

      Gerçekleşen kahvaltıya, Biga AK Parti İlçe Başkanı Ahmet Şahin, Çanakkale AK Parti İl Genel Meclis Üyesi Bülent Korkmaz, Biga Belediyesi AK Parti Meclis Üyesi Bülent Erdoğan, Biga AK Parti İlçe Kadın Kolları Başkanı Nesrin Sirkeci ve Biga Basın Mensupları katıldı.

  Ciddi bir ilerleme kaydettiklerini söyleyen Şahin, destek ve yanlarında olan büyün vatandaşlara teşekkür ederek şu açıklamalarda bulundu:

     “Değerli basın mensupları hepiniz hoş geldiniz öncelikle davetimizi kırmayıp geldiğiniz için hepinize teşekkür ediyorum. Türkiyemiz için çok önemli bir seçimi Pazar günü yaptık milletimiz tercihini kullandı. Bigamızda gayet huzurlu bir şekilde Allaha şükür herhangi bir olay olmadan seçimimizi tamamladık. Akşam sizler de geldiniz Bigamız yüksek oranda bugüne kadar yapılmış seçimlerin en yüksek olanında Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a destek oldu. Aynı zamanda Türkiyede’de %52 gibi bir oyla Cumhurbaşkanımız yeni Cumhurbaşkanı sisteminde tekrar Cumhurbaşkanı olarak seçildi. Bunun için bizler bugün sizlerle bir araya gelip hem Bigalı hemşerilerimize teşekkür etmek istedik hem bu süreci beraber değerlendirmek istedik. Yanımızda Kadın Kolları Başkanımız Sayın Nesrin Sirkeci var, Belediye Meclis Üyesi Bülent Erdoğan var, İl Genel Meclis Üyemiz aynı zamanda İl Genel Gurup Başkan Vekili Bülent Korkmaz var, Basından sorumlu arkadaşımız benim başkan yardımcım Ömer Yavuz var. Biz aslında bundan iki ay öncesinde Bigada’ki konularla ilgili bir toplantı yapmıştık ve bunun mutat devam ettireceğiz diye konuşmuştuk ama tabi Türkiye’nin gündemi çok hızlı değişiyor bir anda seçim kararı alınınca bizlerde sahaya çıktık planlamalarımızı yaptık o yüzden geçmiş bir toplantı bu inşallah devamını tekrar getireceğiz. Öncelikle seçimler hayırlı olsun tüm ülkemize gerçekten dediğim gibi baştan ülkemiz için çok önemli bir seçimi atlattık. Bir dönüm noktasıydı bu çünkü Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemine geçen yıl Biganın da desteğiyle Bigada’ki insanlarımızın da desteğiyle %50 üzerinde bir oyla evet demiştik. Bu seçimler yeni bir sisteme geçişin ilk seçimleriydi tabi bu anlamda ittifaklar oldu Milletvekili adaylarımız belirlendi Cumhurbaşkanı adayımız zaten belliydi böyle bir süreç yaşadık ve inşallah bundan sonra Türkiye’nin önü daha açık hedeflerimiz 2023 ve 2071 hedeflerine sizlerle beraber hep beraber bir şekilde devam edeceğiz.”

“Öncelikle yeni yönetim sistemimiz ülkemize ve milletimize hayırlı olmasını diliyorum. Bu seçimler de 59 milyon 354.849 seçmenin 42 milyon 525 bini oy kullanarak yüzde 87.5 seçime katılım oranıyla milletimiz demokrasiye ve onun ayrılmaz bir parçası olan haklarına ve özgürlüklerine ne kadar önem verdiğini tekrar göstermiştir

Seçim sonuçlarını genel olarak değerlendirdiğimiz de Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın ilk turda seçilmiş olması, milletin istikrardan yana olduğunun en güzel kanıtıdır. Bu seçimimler de Sayın Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ında ifade ettiği üzere;   ̎ Milletimiz, sandıkta tercihini 16 yıldır olduğu gibi bu defa da kavgadan değil, hizmetten yana kullanmıştır. Kazanan demokrasimiz, kazanan hizmet siyaseti, kazanan milli iradenin üstünlüğü, kazanan Türkiye, kazanan Türk milleti, kazanan bölgemizdeki tüm mağdurlar, kazanan dünyadaki tüm mazlumlar olmuştur.

Vakit birlik beraberlik vakti vakit Türkiye Vakti sloganıyla çıktığımız bu kutlu yolda teşkilatlarımızın ve Ak Parti ailemizin yoğun ve özverili çalışmaları neticesinde Çanakkalemiz bu dönemde Ak Parti’li 2 milletvekili Bülent Turan ve Jülide İskenderoğlu ile mecliste temsil edilecektir. Bu süreç de Biga ilçe teşkilatı olarak özverili çalışmalarımızın meyvesini gerek Milletvekilliği gerekse Cumhurbaşkanlığı sonuçlarında aldığımız kanaatindeyim. İlçemiz Biga, Çanakkale merkez dahil 12 ilçe içerisinde Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği oylarında en çok oy alan ilçe olmuştur. Bundan dolayı da Biga’lı hemşerilerime ayrıca çok teşekkür ederim.

Seçim startını verdiğimiz ilk günden bu yana büyük Ak Parti ailesi olarak birlik ve beraberlik içerisinde çıktığımız bu yolda girilmedik köy, sıkılmadık el, dokunulmadık gönül bırakmamaya özen göstererek Biga merkez ve 108 köyümüzün her birine tek tek ziyaretlerde bulunduk. Vatandaşlarımızla bir araya gelerek Grup Başkanvekilimiz Bülent Turan’ında ifade ettiği gibi bir derdimiz olduğunu Çanakkale’mizin ayağa kalkmasını istediğimizi, hizmet edip üretmek istediğimizi vatandaşlarımıza anlattık. Yalan ve iftira üzerine siyaset yapmayı alışkanlık haline getirenlerden olmadık. Yaptıklarımızı örnek gösterdik yapmak istediklerimizi yapacaklarımızı anlattık. Allah’a şükürler olsun ki 108 köyümüzün 96’sında toplamda 13 bin 221 oy alarak birinci parti olarak sandıktan çıkmayı başardık. Cumhurbaşkanlığı seçiminde Bigamız %55 oy oranında Recep Tayyip ERDOĞAN'ı tercih etmiştir. Milletvekilliği seçiminde ise %49 oyla AK Partimize destek olmuştur. Biga AK Partimizin kalesidir.

Beldelerimizde de halkımız tercihini istikrardan yana kullandı. Karabiga da 927 Gümüşçay da 564 oy ile sandıkta ipi göğüsleyen Ak Partimiz oldu.

Yine aynı şekilde Biga ilçe merkezimiz de toplam da 15 bin 454 oy alarak 9 mahallemizin 8 tanesinde  sandıktan birinci parti çıkmayı başardık. Biga şehir merkezimiz de çıkan sonuçlarda aslında bir şeyi çok net bir şekilde ifade diyor. Ak Partimiz ile Cumhuriyet Halk Partisi arasında ki 5 bin 718 oy farkı Biga halkının mevcut belediye başkanı ve yönetiminden memnuniyetsizliğinin göstergesi olduğu gibi ak belediyeciliği ne kadar özlediğinin ve ak belediyeciliği tekrardan Biga’da görmek istediğinin en net delilidir. Allah’ın izniyle yerel seçimlerde de aynı gayret özveri ve birlik beraberlik duygusuyla hareket ederek Biga’ya yakışır bir belediye başkanı ve ekibiyle Biga Belediyemizi tekrardan kazanacağız.

Ülkemizin istikbal ve istiklaline sahip çıkan, güçlü Türkiye'nin inşası için bizlerden dualarını ve desteklerini hiçbir zaman esirgemeyen halkımıza ve bu yolda canla başla çalışan mücadele eden teşkilatı mensuplarımıza, belediye meclis üyelerimize, il genel meclis üyelerimize, kadın ve gençlik kollarımıza teşekkür ediyorum.

Her konuda bizlere destek olan bizlerle olan Grup Başkanvekilimiz Bülent Turan’a Jülide İskenderoğlu’na bir önce ki dönem Milletvekilimiz Ayhan Gider’e diğer milletvekili adaylarımız Furkan Sezer ve Fırat Akgün’e Gümüşçay Belediye Başkanımız Adnan Pastırmacı’ya teşekkür ediyorum

Ayrıca Cumhur İttifakı'mızın bir diğer kanadı olan Milliyetçi Hareket Partisi Biga İlçe Başkanı Ahmet Tekin'e ve MHP ilçe teşkilatının tüm mensuplarına teşekkür ediyorum.

Seçim sonuçlarının ülkemize ve milletimize Çanakkalemize Bigamıza hayırlı olmasını diliyorum.”


  Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış

  Yorum Ekle

Ad Soyad :
E-Posta :
Mesaj :
Güvenlik Kodu :+ Benzer Haberler
Ceylan Çanakkale’yi Karış Karış Geziyor
    »    
Çanakkale’de Hava Kirliliği Normal Değerlerin 9 Kat Üzerinde
    »    
Biga’da Kitap Fuarı İlk Günden Büyük İlgi Gördü
    »    
Ceylan; “Hastane göz göre göre çürüyor”
    »    
AK Parti Aday Adayları Belli Oldu
    »    
Bigalı Mehmet Çavuş Anaokulundan Anlamlı Proje
    »    
Travel Turkey Fuarında Çanakkale İlgi Odağı Oldu
    »    
CHP Bülent Öz, Çanlı Gençlerle Bir Araya Geldi
    »    
ÇTSO Emlak Danışmanı Mesleki Yeterlilik Sınavları Düzenledi
    »    
ÇTSO 4 No’lu Meslek Grubu Üyeleriyle Bir Araya Geldi
    »    
Biga´da Amatör Denizcilik Sınavı Yapıldı
    »    
“Şampiyon ve Yönetimi TBMM’ye Çıkartma Yaptı”
    »    
ÇTSO, Avrupa İşletmeler Ağı Türkiye Ulusal Toplantısına Katıldı
    »    
Bu Eğlence Kaçmaz
    »    
Tarihî Alan Başkanlığı Muhtarlarla Mehmet Akif Ersoy Müzesi’nde
    »    
Çan’da Tüm Gözler Kuzu’ya Çevrildi
    »    
ÇOMÜ Süt Ürünlerinin Satışı Başladı
    »    
146. STP Toplantısı Yapıldı
    »    
Çanakkale Devlet Hastanesinde Verimlilik Değerlendirmesi Gerçekleşti
    »    
Biga MYO İle Biga OSB İşbirliği
    »    
Başkan Işık’tan Esnafa Destek Çıkışı
    »    
Bigalı Muhtarlar Gazi Mecliste
    »    
Çocuklarınızın Hayatını Kurtarın !!!
    »    
Biga TSO Üyelerine Dış Ticaret Bilgilendirme Semineri Verildi
    »    
CHP Biga Kadın Kollarından, 5 Aralık Kadın Hakları Günü Açıklaması
    »    
Çanakkale İşkur “Engelli Bakıcısı” Mesleğinde Kurs Düzenledi
    »    
Korkutmayın Sevdirin
    »    
Bir Asırdır Devam Eden Gelenek
    »    
Biga Kuyumculuk 600. Gününü Kutladı
    »    
Biga TSO Meclis Üyeleri Truva Müzesi ve Ören Yerini Ziyaret Etti
    »    
Allah’a Ulaşmayı Dileyin Huzur içinde yaşamak(7)
    »    
Çevre Dostu Belediye ‘’KARABİGA’’
    »    
Biga’lı Köyünde Operasyon
    »    
Biga Devlet Hastanesi Engelliler Günü Etkinliği
    »    
Başkan Işık’tan Engelsiz Park Müjdesi
    »    
Başkan Kuzu, Engelli Öğrenciler ile Buluştu
    »    
CHP Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan Kozçeşme Köyünü Ziyaret Etti
    »    
Çavuşköy Özel Eğitim Merkezi Erkan Bilen’i Makamında Ziyaret Etti
    »    
Biga Gönüllü Yardımlaşma Derneğinden Farkındalık
    »    
Ne Yaptın Mesut
    »    
Öpünce Geçmeyen Uflar İçin İlkyardım Eğitimi
    »    
Mutlu Aday Adaylığını Açıkladı
    »    
“ÇOMÜ TBMM’de”
    »    
Mantarların Acı Günü
    »    
Baro Başkanı Yargı Reformu Stratejisi Toplantısına Katıldı
    »    
Özel Çocuklardan Özel Sergi
    »    
AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan’dan Açıklama
    »    
Biga TSO’da Girişimcilik Eğitimi Sona Erdi
    »    
Biga’da Mevlid-i Nebi Haftası Kutlandı
    »    
16 Koyun Sürüsü İçin Damızlık Koç Dağıtıldı
    »    
Kar Geliyor!
    »    
Kocabaş Çayında Son Durum
    »    
Hastane Personeline İşaret Dili Eğitimi
    »    
Doğaya Minik Dokunuşlar Projesi
    »    
Biga’lı Öğretmen Çanakkale’yi Başarıyla Temsil Etti
    »    
Afacanlardan Örnek Davranış
    »    
Başkan Kuzu, 2018 Hacıları ile Bir Araya Geldi
    »    
“Çanakkale’nin Belediyecilikte Artık Hizmetle Buluşma Vakti Geldi”
    »    
Boşnak Başkandan Mangal Motivasyonu
    »    
Başkan Işık’ın Mega Projesi: “Ücretsiz su”
    »    
Siz Sorun Köşe Yazarımız Yanıtlasın
    »    
ÇTSO 12 No’lu Meslek Grubu Üyeleri Bir Araya Geldi
    »    
Başkan Kuzu, Havut Hayrına Katıldı
    »    
Bigalılar Vali Tavlı’yı Ziyaret Etti
    »    
Siz Sorun Köşe Yazarımız Yanıtlasın
    »    
Biga Otogarında 24 Mülteci Yakalandı
    »    
AK Parti’de Sürpriz Belediye Başkan Adayı Ayhan Gider
    »    
Biga İmam Hatip Ortaokulu İl Birincisi Oldu
    »    
Biga Belediyesi Mobil Uygulaması Yayında
    »    
Ceylan: Bu Kötü Yönetimin Değişimi 30 Martta Yerellerden Başlayacak
    »    
Öğretmenler Günü Hazırlanan Program İle Kutlandı
    »    
Şiddet Her Yerde Çözüm Mecliste
    »    
Biga Dernekler Platformu Eko Turizm Hattı İçin Kolları Sıvadı
    »    
Davut Doğan Canlı Yayında
    »    
Beka Sorunu
    »    
Sanat Merkezi’nin Açılışını Prof. Dr. Barutçu Yaptı
    »    
TRT 1’in Payitaht Abdülhamid Dizisinde Bir Bigalı
    »    
Karabiga’da Öğretmenler Günü Kutlaması
    »    
Biga’da 24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlandı
    »    
CHP Heyetinden Ali Koç Ziyareti
    »    
Çan Belediyesinden Mevlid-i Nebi Haftasına Özel Program
    »    
Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü
    »    
Biga’da Öğretmeni Duygulandıran Sürpriz
    »    
Türkiye Teknoloji Buluşmaları Çanakkale’de Yapıldı
    »    
ÇTSO Yönetim Kurulu 2 No’lu Meslek Grubu Üyeleriyle Bir Araya Geldi
    »    
İş Makinesiyle Kaçak Kazı Yapan 2 Kişi Yakalandı
    »    
Diş Hekimi Altuğ Özhabeş Öğrencilerle Bir Araya Geldi
    »    
Çanakkale Barosu’ndan Hüseyin Özcan Çocuk Evleri Sitesi’ne Ziyaret
    »    
Peygamberimiz ve Gençlik Temalı Konferans Düzenlendi
    »    
Çan’da Pompalı Saldırı
    »    
İşçi Getirene Çeyrek Altın Ödül!
    »    
Geçmişten Geleceğe Eski Eşyalar Sergisi
    »    
Gizemli Billboardların Sırrı Çözüldü
    »    
Gümüşçay Belediyesinde Sözleşme İmzalandı
    »    
Bigalı Öğrenciler NASA’ya Bağlandı
    »    
Vatandaştan İstek Var
    »    
Başkan Işık, Bir Sözünü Daha Tuttu
    »    
Atatürk Koşusunda 100 Öğrenci Kıyasıya Yarıştı
    »    
Sabah Ezanının Saati Değişti!
    »    
Çocuklar ve Gençler Mevlidi Nebi Haftasını Kutladı
    »    


İstekleriniz Sorunlarınız
İstek ve Sorunları Oku
İstek ve Sorun Yaz
 
 
 

YAZARLAR
Ali Galip Akyıldırım
Hiçbir Şey Sebepsiz Değildir, Amerika Dost Değildir
Alaattin Akçal
Hayalim “2 Adet Çikolata”
Buse Duman
Pardon Ama… Değişeceksiniz! Öyle ya da Böyle…
Davut Doğan (Konuk Yazar)
Hey Siri!
Erdem Karan
Allah’a Ulaşmayı Dileyin Huzur içinde yaşamak(7)
Kadir Atay
Biga Futbola Doyacak
Murat Gülcen
-Kafa Yoranlar-
Niyazi Kısacık
Kartallar ve İnsanlar
Uzm. Klinik Psikolog Nevzat Hasdemir
Çocuklarınızın Hayatını Kurtarın !!!
Ozancan Polat
Ucuz Strateji
Sinem Bülbül
Kayropraktik Nedir?
BİGA'DANÖBETÇİ ECZANE
ÇOK OKUNANLAR bu hafta | bu ay
ÇOK YORUMLANANLAR bu hafta | bu ay
İstatistik
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’ ve sitemizde yorum gönderenlerin şahsına aittir.
Çanakkale'nin Tamamen Renkli İlk Gazetesi
Biga'nın İlk İnternet Televizyonu ve Cep Gazetesi
Biga'nın Evlere, Köylere ve Okullarına, Dağıtılan En Yüksek Tirajlı Gazetesi
Sitemizde Yayınlanan Yazı ve Dökümanların İzinsiz Alınması Çoğaltılması Yasaktır
Biga Çarşamba Gazetesi / Atay Reklam
Tüm Hakları Saklıdır BİGA ÇARŞAMBA GAZETESİ    0