Künye İletişim Mobil
Giriş Sayfam Yap Favorilere Ekle Sitene Ekle RSS Üye Ol Üye Giriş
Anasayfa Foto Galeri Video Haber Duyurular Seri İlanlar Halı Saha Muhtarlarımız Kadınlarımız Gazetemiz
SON DAKİKA : GESTAŞ’tan Taşıma Ücretlerine Zam      Karpuzun 6 Önemli Faydası      Köylülerin Bulduğu Yaralı Eşeğin Tedavisine Başlandı      Biga Adaspor’dan Zekeriya Mercan’a Ziyaret      Vatandaşlar Kurban Bağışlarını T.D.V´ye Teslim Ediyor      Başkan Kuzu, Yol Çalışmalarını Bizzat Takip Ediyor      İŞKUR Girişimcilik Eğitimi İle Gelen Başarı Öyküsü      Biga Fuarı Hazırlıkları Devam Ediyor      Çanakkale’de İğrenç Olay!      Adaspor Ziyaretlerini Sürdürüyor      Çanakkale ASKF’de Görev Dağılımı Yapıldı      Çocuk Sanat Atölyesi Eğitimleri Sona Erdi      Başkan Işık, ’yetiştirilsin’ Talimatı Verdi      Yüzü Maskeli Şahıslar Tarladan Zorla Kız Kaçırdı!      ÇTSO ‘dan Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliğine Ziyaret      Anadolu Etap Çanakkale Çiftliği’nde Hasat Başladı      Başkan Kuzu, “Çocuklarımız İçin Her Şeye Değer”      Gümüşçayda Şampiyon Bozlarspor      Doğtaş ve Kelebek Mobilya Mağazaları Rize Pazar’da       Serbest Muhasebecilerden Ticaret Borsasına Ziyaret     
YEREL YAŞAM EKONOMİ SİYASET EĞİTİM BELEDİYE KAYMAKAM MAGAZİN ULUSAL SPOR RÖPORTAJ
» Biga AK Parti İlçe Teşkilatından Teşekkür
30 Haziran 2018 Cumartesi 14:00
12
14
16
18


Biga AK Parti İlçe Başkanı Ahmet Şahin 24 Haziran’da gerçekleşen seçimlerde gösterdikleri başarı ile ilgili basın açıklamasını 30 Haziran Cumartesi günü saat:10.00’da Sardunya Kafe’de düzenlenen kahvaltıda gerçekleştirdi.

      Gerçekleşen kahvaltıya, Biga AK Parti İlçe Başkanı Ahmet Şahin, Çanakkale AK Parti İl Genel Meclis Üyesi Bülent Korkmaz, Biga Belediyesi AK Parti Meclis Üyesi Bülent Erdoğan, Biga AK Parti İlçe Kadın Kolları Başkanı Nesrin Sirkeci ve Biga Basın Mensupları katıldı.

  Ciddi bir ilerleme kaydettiklerini söyleyen Şahin, destek ve yanlarında olan büyün vatandaşlara teşekkür ederek şu açıklamalarda bulundu:

     “Değerli basın mensupları hepiniz hoş geldiniz öncelikle davetimizi kırmayıp geldiğiniz için hepinize teşekkür ediyorum. Türkiyemiz için çok önemli bir seçimi Pazar günü yaptık milletimiz tercihini kullandı. Bigamızda gayet huzurlu bir şekilde Allaha şükür herhangi bir olay olmadan seçimimizi tamamladık. Akşam sizler de geldiniz Bigamız yüksek oranda bugüne kadar yapılmış seçimlerin en yüksek olanında Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a destek oldu. Aynı zamanda Türkiyede’de %52 gibi bir oyla Cumhurbaşkanımız yeni Cumhurbaşkanı sisteminde tekrar Cumhurbaşkanı olarak seçildi. Bunun için bizler bugün sizlerle bir araya gelip hem Bigalı hemşerilerimize teşekkür etmek istedik hem bu süreci beraber değerlendirmek istedik. Yanımızda Kadın Kolları Başkanımız Sayın Nesrin Sirkeci var, Belediye Meclis Üyesi Bülent Erdoğan var, İl Genel Meclis Üyemiz aynı zamanda İl Genel Gurup Başkan Vekili Bülent Korkmaz var, Basından sorumlu arkadaşımız benim başkan yardımcım Ömer Yavuz var. Biz aslında bundan iki ay öncesinde Bigada’ki konularla ilgili bir toplantı yapmıştık ve bunun mutat devam ettireceğiz diye konuşmuştuk ama tabi Türkiye’nin gündemi çok hızlı değişiyor bir anda seçim kararı alınınca bizlerde sahaya çıktık planlamalarımızı yaptık o yüzden geçmiş bir toplantı bu inşallah devamını tekrar getireceğiz. Öncelikle seçimler hayırlı olsun tüm ülkemize gerçekten dediğim gibi baştan ülkemiz için çok önemli bir seçimi atlattık. Bir dönüm noktasıydı bu çünkü Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemine geçen yıl Biganın da desteğiyle Bigada’ki insanlarımızın da desteğiyle %50 üzerinde bir oyla evet demiştik. Bu seçimler yeni bir sisteme geçişin ilk seçimleriydi tabi bu anlamda ittifaklar oldu Milletvekili adaylarımız belirlendi Cumhurbaşkanı adayımız zaten belliydi böyle bir süreç yaşadık ve inşallah bundan sonra Türkiye’nin önü daha açık hedeflerimiz 2023 ve 2071 hedeflerine sizlerle beraber hep beraber bir şekilde devam edeceğiz.”

“Öncelikle yeni yönetim sistemimiz ülkemize ve milletimize hayırlı olmasını diliyorum. Bu seçimler de 59 milyon 354.849 seçmenin 42 milyon 525 bini oy kullanarak yüzde 87.5 seçime katılım oranıyla milletimiz demokrasiye ve onun ayrılmaz bir parçası olan haklarına ve özgürlüklerine ne kadar önem verdiğini tekrar göstermiştir

Seçim sonuçlarını genel olarak değerlendirdiğimiz de Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın ilk turda seçilmiş olması, milletin istikrardan yana olduğunun en güzel kanıtıdır. Bu seçimimler de Sayın Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ında ifade ettiği üzere;   ̎ Milletimiz, sandıkta tercihini 16 yıldır olduğu gibi bu defa da kavgadan değil, hizmetten yana kullanmıştır. Kazanan demokrasimiz, kazanan hizmet siyaseti, kazanan milli iradenin üstünlüğü, kazanan Türkiye, kazanan Türk milleti, kazanan bölgemizdeki tüm mağdurlar, kazanan dünyadaki tüm mazlumlar olmuştur.

Vakit birlik beraberlik vakti vakit Türkiye Vakti sloganıyla çıktığımız bu kutlu yolda teşkilatlarımızın ve Ak Parti ailemizin yoğun ve özverili çalışmaları neticesinde Çanakkalemiz bu dönemde Ak Parti’li 2 milletvekili Bülent Turan ve Jülide İskenderoğlu ile mecliste temsil edilecektir. Bu süreç de Biga ilçe teşkilatı olarak özverili çalışmalarımızın meyvesini gerek Milletvekilliği gerekse Cumhurbaşkanlığı sonuçlarında aldığımız kanaatindeyim. İlçemiz Biga, Çanakkale merkez dahil 12 ilçe içerisinde Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği oylarında en çok oy alan ilçe olmuştur. Bundan dolayı da Biga’lı hemşerilerime ayrıca çok teşekkür ederim.

Seçim startını verdiğimiz ilk günden bu yana büyük Ak Parti ailesi olarak birlik ve beraberlik içerisinde çıktığımız bu yolda girilmedik köy, sıkılmadık el, dokunulmadık gönül bırakmamaya özen göstererek Biga merkez ve 108 köyümüzün her birine tek tek ziyaretlerde bulunduk. Vatandaşlarımızla bir araya gelerek Grup Başkanvekilimiz Bülent Turan’ında ifade ettiği gibi bir derdimiz olduğunu Çanakkale’mizin ayağa kalkmasını istediğimizi, hizmet edip üretmek istediğimizi vatandaşlarımıza anlattık. Yalan ve iftira üzerine siyaset yapmayı alışkanlık haline getirenlerden olmadık. Yaptıklarımızı örnek gösterdik yapmak istediklerimizi yapacaklarımızı anlattık. Allah’a şükürler olsun ki 108 köyümüzün 96’sında toplamda 13 bin 221 oy alarak birinci parti olarak sandıktan çıkmayı başardık. Cumhurbaşkanlığı seçiminde Bigamız %55 oy oranında Recep Tayyip ERDOĞAN'ı tercih etmiştir. Milletvekilliği seçiminde ise %49 oyla AK Partimize destek olmuştur. Biga AK Partimizin kalesidir.

Beldelerimizde de halkımız tercihini istikrardan yana kullandı. Karabiga da 927 Gümüşçay da 564 oy ile sandıkta ipi göğüsleyen Ak Partimiz oldu.

Yine aynı şekilde Biga ilçe merkezimiz de toplam da 15 bin 454 oy alarak 9 mahallemizin 8 tanesinde  sandıktan birinci parti çıkmayı başardık. Biga şehir merkezimiz de çıkan sonuçlarda aslında bir şeyi çok net bir şekilde ifade diyor. Ak Partimiz ile Cumhuriyet Halk Partisi arasında ki 5 bin 718 oy farkı Biga halkının mevcut belediye başkanı ve yönetiminden memnuniyetsizliğinin göstergesi olduğu gibi ak belediyeciliği ne kadar özlediğinin ve ak belediyeciliği tekrardan Biga’da görmek istediğinin en net delilidir. Allah’ın izniyle yerel seçimlerde de aynı gayret özveri ve birlik beraberlik duygusuyla hareket ederek Biga’ya yakışır bir belediye başkanı ve ekibiyle Biga Belediyemizi tekrardan kazanacağız.

Ülkemizin istikbal ve istiklaline sahip çıkan, güçlü Türkiye'nin inşası için bizlerden dualarını ve desteklerini hiçbir zaman esirgemeyen halkımıza ve bu yolda canla başla çalışan mücadele eden teşkilatı mensuplarımıza, belediye meclis üyelerimize, il genel meclis üyelerimize, kadın ve gençlik kollarımıza teşekkür ediyorum.

Her konuda bizlere destek olan bizlerle olan Grup Başkanvekilimiz Bülent Turan’a Jülide İskenderoğlu’na bir önce ki dönem Milletvekilimiz Ayhan Gider’e diğer milletvekili adaylarımız Furkan Sezer ve Fırat Akgün’e Gümüşçay Belediye Başkanımız Adnan Pastırmacı’ya teşekkür ediyorum

Ayrıca Cumhur İttifakı'mızın bir diğer kanadı olan Milliyetçi Hareket Partisi Biga İlçe Başkanı Ahmet Tekin'e ve MHP ilçe teşkilatının tüm mensuplarına teşekkür ediyorum.

Seçim sonuçlarının ülkemize ve milletimize Çanakkalemize Bigamıza hayırlı olmasını diliyorum.”


  Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış

  Yorum Ekle

Ad Soyad :
E-Posta :
Mesaj :
Güvenlik Kodu :+ Benzer Haberler
GESTAŞ’tan Taşıma Ücretlerine Zam
    »    
Karpuzun 6 Önemli Faydası
    »    
Köylülerin Bulduğu Yaralı Eşeğin Tedavisine Başlandı
    »    
Vatandaşlar Kurban Bağışlarını T.D.V´ye Teslim Ediyor
    »    
İŞKUR Girişimcilik Eğitimi İle Gelen Başarı Öyküsü
    »    
Biga Fuarı Hazırlıkları Devam Ediyor
    »    
Çanakkale’de İğrenç Olay!
    »    
Çocuk Sanat Atölyesi Eğitimleri Sona Erdi
    »    
Yüzü Maskeli Şahıslar Tarladan Zorla Kız Kaçırdı!
    »    
ÇTSO ‘dan Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliğine Ziyaret
    »    
Anadolu Etap Çanakkale Çiftliği’nde Hasat Başladı
    »    
Doğtaş ve Kelebek Mobilya Mağazaları Rize Pazar’da
    »    
Serbest Muhasebecilerden Ticaret Borsasına Ziyaret
    »    
Eski Milletvekili ve Devlet Bakanından Tarihî Alana Ziyaret
    »    
Ziraat Bankası Bölge Müdürü Ticaret Borsasını Ziyaret Etti
    »    
Küçükkuyu-Midilli Seferleri Ortak Akıl Toplantısı ÇTSO’da Yapıldı
    »    
Zihinsel Engelli Genç Kıza Kabusu Yaşattılar
    »    
4 Takım 4 Kupa
    »    
Biga TSO’da Konu Strateji
    »    
55. Uluslararası Troia Festivali Programı Açıklandı
    »    
Şehitler Cami 15 Temmuz Destanı Mevlid-İ Şerif Programı Yapıldı
    »    
Bağırsak Kanserlerinde Kapalı Ameliyat Avantajı
    »    
Çanakkale İl Kadın Girişimciler Kurulu Başkanından Tebrik Ziyareti
    »    
Ahmet Şahin “Köylerimize Hayırlı Olsun“
    »    
Allah’a Ulaşmayı Dileyin Muhteşem Örnek (11)
    »    
Amatör Liglerde Sezon Planlaması Açıklandı
    »    
CHP’li Ceylan, Meclis Milli Savunma Komisyonuna Seçildi
    »    
Kavgada Başından Vurulan Genç Hayatını Kaybetti
    »    
Geleceğin Otomobili Şehitler Abidesi’nde
    »    
Doğum Günü Pastasında O Sloganı Kullandılar
    »    
Semih Atıl Bigaspor’da
    »    
TDD’den Kent Konseyine Ziyaret
    »    
Tiryakilere Kötü Haber: Sigaraya Zam Geliyor!
    »    
BİKAD Kadın Kooperatifi Yerel Yönetim ve Örgütlenme Eğitimi Yaptı
    »    
Çanakkale İŞKUR Çan’da Uygulamalı Girişimcilik Kursu
    »    
Biga TSO Stratejik Plan Toplantısı Yapıldı
    »    
15 Temmuz Şehitleri Anma Töreni Düzenlendi
    »    
Dondurmayı Isırarak Değil Ağızda Eriterek Tüketin
    »    
Geçen Yıl AR-GE’ye 10,7 Milyar Lira Harcadık
    »    
Meyveleri Çürüten Sirke Sineğine “Sirkeli” Tuzak
    »    
15 Temmuz Destanı Coşkuyla Kutlandı
    »    
2018 Dünya Kupası Şampiyonu Fransa
    »    
Başpehlivan Orhan Okulu Oldu
    »    
Biga’da Nohut Hasatı Hızlandı
    »    
15 Temmuz Destanı Şehitlikte Anıldı
    »    
ÇOMÜ’lü Akademisyen Evinde Ölü Bulundu
    »    
Tarihî Alan’daki Bilgilendirme Tabelaları Yenilendi
    »    
Mesleki Eğitim Koordinasyon Toplantısı Biga TSO’da Yapıldı
    »    
15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Etkinlikleri Başladı
    »    
Çanakkale AFAD’tan 37 Bin Kişiye Afet Eğitimi
    »    
Orman Yangınları Bilgilendirme Sunumu Gerçekleştirildi
    »    
Vefat ve Başsağlığı
    »    
Miniklerden Başkan Işık’a Sürpriz Doğum Günü
    »    
Çalışmak İçinen Çok Tercih Edilen Ülkeler Belli Oldu
    »    
İş Dünyası Temsilcileri Sorunu Buldu
    »    
Doğtaş Sokak Hayvanlarına Sahip Çıkıyor
    »    
Adaspor’da Futbola Mola
    »    
LİMAK Uludağ Elektrik A.Ş. Genel Müdüründen Ziyaret
    »    
İŞKUR Biga Hizmet Merkezine Yeni Şube Müdürü Atandı
    »    
Sokak Köpeğinin Sırtını Kestiler
    »    
Çin Cumhuriyeti Kültür ve Turizm Bakanı Tarihî Alan’da
    »    
Senin İşin Ne Sayın Gökhan ?
    »    
Çanakkale Rotary Kulübü Devir Teslim Töreni
    »    
CEO’ların En Sık Yaptığı 10 Hata
    »    
Balkanlardan Yükselen Ağıt: Srebrenitsa Katliamı
    »    
Srebrenitsa Katliamı’nın 23. Anma Yılı
    »    
Aşırı Sıcaklarda Alınması Gereken Önlemler
    »    
Geçmişten Geleceğe Uzanan Yol
    »    
Beton Bariyerlere Çarpan Araç Takla Attı
    »    
Bigaspor Yıllar Sonra Türkiye Kupasında
    »    
Başkan Işık: “Gözümüz Çocuklarımızın Üzerinde!”
    »    
Allah’a Ulaşmayı Dileyin Muhteşem Örnek (10)
    »    
Şampiyondan Ziyaretler
    »    
Şadan Doğan Külliye’deki Törene Katıldı
    »    
Acil Laboratuvar Hizmete Girdi
    »    
Yeni Kabinede Yer Almayan İsimler Kimler?
    »    
“Geçmişten Geleceğe Kilitbahir Kalesi” Semineri Gerçekleştirildi
    »    
Kadri Arslan Bigaspor’da
    »    
Karabiga’da Bir İlk
    »    
Kepez’de Ümit Besen ve Pamela Rüzgarı
    »    
Türkiye’de Her İki Bebekten Biri Sezaryen ile Doğuyor
    »    
Eski Devlet Hastanesi Yıkılıyor
    »    
Gönüllü Yardımlaşma Derneğinden Duyarlı Davranış
    »    
Karşıdan Karşıya Geçerken Otomobil Çarptı
    »    
Çanakkale’de 32 Kişi İhraç Edildi
    »    
Birlikten Kuvvet Doğacak
    »    
Milletin Psikolojisini Bozmayın!
    »    
Biga Dernekler Platformu Toplantısı
    »    
Başkan Kaya Üzen Güven Tazeledi
    »    
Biga Halkından Yoğun Talep Var
    »    
Biga Belediyesi’nden Ev Temizliği Hizmeti
    »    
Çanakkale Belediyesin’den Dolandırıcılık Uyarısı!
    »    
Cüneyt Turan Adaspor’da
    »    
Çanakkale İŞKUR İl Müdürlüğü Biga Kaymakamını Ziyaret Etti
    »    
TOBB Sigorta Acenteleri İl Delegeliği Seçimi Yapıldı
    »    
Kulüplerimize Destek Zamanı
    »    
ÇTSO Meclisi Haziran Ayı Olağan Toplantısı Gerçekleşti
    »    
Huzurevi Sakinleri, Belediye Halk Plajında
    »    
ÇTSO Yönetiminden Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğüne Ziyaret
    »    
Genç Çiftçi Projeleri Sahiplerini Bekliyor
    »    


İstekleriniz Sorunlarınız
İstek ve Sorunları Oku
İstek ve Sorun Yaz
 
 
 

YAZARLAR
Ali Galip Akyıldırım
Siyaset Değirmendir
Alaattin Akçal
Hayalim “2 Adet Çikolata”
Buse Duman
Pardon Ama… Değişeceksiniz! Öyle ya da Böyle…
Davut Doğan (Konuk Yazar)
Hey Siri!
Erdem Karan
Allah’a Ulaşmayı Dileyin Muhteşem Örnek (11)
Kadir Atay
Hem Öneri Hem Yorum!
Murat Gülcen
-Kafa Yoranlar-
Ozancan Polat
Ucuz Strateji
Sinem Bülbül
Kayropraktik Nedir?
BİGA'DANÖBETÇİ ECZANE
ÇOK OKUNANLAR bu hafta | bu ay
ÇOK YORUMLANANLAR bu hafta | bu ay
İstatistik
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’ ve sitemizde yorum gönderenlerin şahsına aittir.
Çanakkale'nin Tamamen Renkli İlk Gazetesi
Biga'nın İlk İnternet Televizyonu ve Cep Gazetesi
Biga'nın Evlere, Köylere ve Okullarına, Dağıtılan En Yüksek Tirajlı Gazetesi
Sitemizde Yayınlanan Yazı ve Dökümanların İzinsiz Alınması Çoğaltılması Yasaktır
Biga Çarşamba Gazetesi / Atay Reklam
Tüm Hakları Saklıdır BİGA ÇARŞAMBA GAZETESİ    0