Künye İletişim Mobil
Giriş Sayfam Yap Favorilere Ekle Sitene Ekle RSS Üye Ol Üye Giriş
Anasayfa Foto Galeri Video Haber Duyurular Seri İlanlar Halı Saha Muhtarlarımız Kadınlarımız Gazetemiz
SON DAKİKA : 22. Şampiyonluk Büyük Yürüyüşü Cuma Akşamı      Köylere Hizmet Götürme Birliği İftar Verdi      Çiçeklidede Özel İdare Ortaokulu 4006 TÜBİTAK Bilim Fuarı Yapıldı      Asansör Boşluğuna Düşen İşçi İçin Seferber Oldular      İŞKUR’dan Öğrencilere Dijital Ortamda Mesleki Rehberlik      Bakacak Ortaokulu Atölye Sergisi Açıldı      Miyomu Rahminden Büyük Çıktı      Genç Yaşta Hayatını Kaybeden İnan Defnedildi      100 Kaçak ile 6 Organizatör Yakalandı      Haftalık Faaliyet Programı 25.05.2019 – 31.05.2019      Vali Tavlı’dan Biga Firmaları’na Ziyaret      Süsledikleri Kuzu ve Oğlakla Süt Dağıttılar      Karabiga Belediyesi İftar Programı Düzenledi      21 Mayıs Dünya Süt Günü      Üniversiteli Gençler Osmangazi İlkokulu’nu Renklendirdi      Çanakkale Barosu Kadın Hakları Komisyonu’ndan Açıklama      Özel Eğitim Olmadan Çağdaş Eğitim Olmaz      Biga´da Okul Müdürleri İftarda Bir Araya Geldi      Biga’da Polis ve Jandarma Ekiplerinden Ortak Denetim       Çanakkale’nin Ekonomik Geleceği: Tarım ve Yenilenebilir Enerji’de...     
YEREL YAŞAM EKONOMİ SİYASET EĞİTİM BELEDİYE KAYMAKAM MAGAZİN ULUSAL SPOR RÖPORTAJ
» Başkan İle İcraatın İçinden
19 Mart 2016 Cumartesi 13:00
12
14
16
18


Biga Çarşamba Postası Gazetesi’nin Biga Belediye Başkanı ile gerçekleştirdiği özel röportajda Biga’yı A’dan Z’ye izleyebilirsiniz.

-Belediye Başkan’ı olduğunuzdan beri projelerinizin ne kadarı gerçekleşti? Gerçekleşen projeleriniz nelerdir?

Ben öncelikle bizlere zaman ayırdığınız için ve sesimizi Biga’ya ve Türkiye’ye duyurmaya fırsat verdiğiniz için teşekkür ederim. Yaklaşık 2 yıl oldu. 49 tane vaadimizin olduğunu belirtiyorum ve bunların yaklaşık 30-31 tanesini gerçekleştirdik. Mesela ücretsiz cenaze hizmetleri, okullara defter yardımı, sağlıkla ilgili çalışmalarımız, spor kulüplerine destek, Fen lisesinin açılması, Kocabaş çayının düzenlenmesi ki şuan Devlet Su İşleri yapıyor bizde kalanları düzenleyeceğiz. Büyük köprüyü yeniliyoruz. İstanbul’dan proje ile ilgili arkadaşlar geldi onlarla çalışacağız. Çağrı merkezimizi hayata geçirdik. Şehir parkı projemizi hazırladık. Hizmetlerimizi en kısa zamanda hayata geçireceğiz. Bu şekilde çalışmalarımız devam ediyor. Yani Biga’nın tüm mahallelerinde her kesime eşit bir şekilde götürmeye çalışıyoruz. Biga’nın yararı için gece gündüz çalışıyoruz.

-Yeniceköy ve Çavuşköy referandum ile Biga’ya katıldı bu konudaki görüşleriniz nelerdir? Buralarda hangi sorunlar var ve siz bu sorunlar ile ilgili nasıl bir çözüm yolu düşünüyorsunuz?

Çavuşköy ve Yeniceköy Biga’ya yeni katıldı. Dolayısıyla bunların sorunları Biga’ya göre daha çok. Köylerin bütçeleri çok kısıtlı. Ciddi bir yol sorunları vardı. Çavuşköy’ ün düğün salonunu onarıyoruz. Spor alanı yaptık. Şimdi bir çeşme yapıyoruz. Camii meydanını düzenledik. Köy kahvesini yeniledik, halı saha çalışmamız da var. Yeniceköy ile ilgili halı saha, çocuk oyun alanları, spor yapabilecekleri bir alan, çay bahçesi olacak. Çalışmaya başladık, hızlı bir şekilde devam edecek. Su problemini çözdük birkaç tane daha çeşme yapacağız. Okul bahçesinin yanına basketbol ve voleybol sahası yapacağız. Çavuşköy ve Yeniceköy’ e hızlı bir şekilde hizmet götürüyoruz. Onların en büyük istekleri doğalgaz 2016 yılında çok ciddi bir aksilik olmazsa Yeniceköy’ e doğalgaz verilecek.

-Şuan yürürlükte olan projeniz var mı? Bundan sonra gerçekleştireceğiniz projeleriniz nelerdir?

Şuanda şehir parkı projemiz var büyük köprünün üzerinin kapatılması var. Avcılar köprüsünün yenilenmesi var. Bunların hepsinin projesi hazır. İlk önceliğimiz hükümet meydanının düzenlenmesi, çayın doğu yakasını da dekorasyon alanı, kafeteryaların yenilenmesi, insanların spor yapabilecekleri bir alana dönüştüreceğiz. Köy minibüslerinin kalktığı yerin bir bölümünü kapalı köy terminali olarak düzenleyeceğiz. Eski parkları yeniliyoruz. Çiçeklidede meydanını düzenledik. Orada atıl bir çeşme vardı onun yerine modern bir çeşme yaptık. Bu projelerimizi yaptığımız yerdeki insanların huzuruna sunduk. Onlarında görüş ve önerilerini aldık. Yeniceköy’de ki yapacağımız halı sahanın oraya hemen vatandaşımızın isteği doğrultusunda yapmaya çalıştık.

-Biga’da ilk çözülmesi gereken sorunun ne olduğunu düşünüyorsunuz? Bununla ilgili bir çalışmanız var mı?

Biga’daki en büyük sorun şehir içindeki otopark sorunu. Şehir içinde trafik biraz daha hızlı ve rahat aksın diye tretuvarlarımızı genişlettik. Oradaki araç parklarını kaldırdık. Yakın bir zaman içerisinde kapalı otopark projesini kültür merkezinin olduğu alanda faaliyete geçireceğiz ve yine çayın içerisinde belli bir bölümünü otopark olarak kullanacağız. Çayın ıslahının yapılması konusunda çalışmalar ile otoparkımızın yarısı açılışına gitti otopark alanımızda azaldı. Son bir aydır Biga’nın en önemli sorunu otopark sorunu bu konuda çalışmalarımız devam edecek.

- CHP’li iki meclis üyesi değişti, bunların ayrılış sebebi neydi?

Arkadaşlar ayrılış sebeplerini açıkladılar. Bir arkadaşımız zaten İstanbul’da yaşıyordu bundan sonra buraya çok fazla gelemeyeceğini, burada bulunamayacağını ifade etti. Diğer arkadaşımız da kızının eğitimi ile daha yakından ilgilenebilmeyi istedi. Bunlar hem bize yaptıkları, hem de kamuoyuna yapmış olduğu açıklamalardır.

- Hükümetten gerekli desteği alabiliyor musunuz?

Tabii ki alıyoruz yani almamak gibi bir şey söz konusu olamaz. Biga Belediyesinin bizden önceki dönemine baktığımızda merkezi hükümette ekstra bir kaynak sağlanmamış. Bizim yine Belediyenin kendi kaynakları da var bizim yaratmış olduğumuz ek kaynaklar var dolayısıyla bizim hükümetimizle hiçbir sorunumuz yok kaynakla ilgili bir sıkıntımız yok bizim kendi kaynaklarımız bize yetip de artıyor bile böyle bir şey olmasaydı bu yatırımları planlayamazdık.

-Biga’nın sporu ve Biga Futbolu ile ilgili ne tesisleşme hakkındaki düşüncelleriniz nelerdir?

Bigaspor sıkıntılı süreçler yaşadı ama son iki yıldır iyi durumda bizim de göreve gelmemizle birlikte bizde desteğimizi biraz daha fazla arttırdık eski yıla göre yani başta Bigaspor olmak üzere diğer spor kulüplerine göre daha fazla yardımcı oluyoruz. Bigaspor’un sıkıntıları vardı ama yönetim kurulu arkadaşlarım canla başla çalışıyorlar. Maddi problemler yavaş yavaş aşılıyor, belli bir noktaya geldik inşallah bir yıl içerisinde hepsi tamamlanır ve Bigaspor daha iyi yerlerde olur. Bizim amacımız Bigaspor’u 3. Lig’e çıkarmak ve diğer kulüplerin de Bigaspor’u desteklemesi. Her platformda söylüyorum bunu kadınların spor yapacağı dalların da arttırılması lazım ama bunlar dönüp dolaşıp bütçeye dayanıyor ondan da pek fazla gelişme kazanılamıyor. Bireysel başarılarımız var, öğrencilerimiz atletizmde başarılı oluyorlar. Dört tane çocuğumuz Dünya Karate Şampiyonasına gidiyor Biga’dan, Türkiye’yi temsil edecekler. Bigaspor daha iyi noktada olacak ama Biga’da spor alanlarını arttırmamız lazım. Biz ciddi bir spor aleti alımı ile ilgili çalışmalarımız oluyor, yeni yaptığımız parklara bunları koyacağız. Yürüyüş yolumuzu çok daha modern hale getirdik, bisiklet yolu yapıyoruz ilk defa Biga’da bir bisiklet yolu yapıldı. Biraz sıkıntıları oldu onları da arkadaşlar çözmeye çalışıyor. Yaklaşık gidiş geliş bir 5 km olacak. Böyle bir bisiklet yolu inşallah kazandıracağız ve bizim Şirintepe’nin Siteler tarafından Can Hastanesi’nin önündeki trafik ışıklarına kadar olan alan hem Kıbrıs Şehitleri Caddesi hem de Bursa Çanakkale çevre yolu etrafında bir yürüyüş yolu planımız var. Yani halkımızın spor yapmak imkanına daha kolay ulaşmasını sağlıyoruz.

-Halkınıza iletmek istediğiniz mesajınız var mı?

Ben uzun zamandır Belediye Başkanı olmak için mücadele ettim. İki dönem aday oldum 2009 yılında seçilemedik. 2014 yılında bu onurlu görevi bize verdikleri için bu doğup büyüdüğümüz kenti, kendi kentimize hizmet etme onurunu benim başında bulunduğum ekibe verdikleri için halkımıza minnettarım. Bu onurlu görevi layıkıyla yerine getirmeye çalışıyoruz. Bir iki yıl sonra Biga’nın gerçek anlamda değişeceğini bilsinler. İnsanların yaşamaktan gurur duyduğu bir Biga’yı inşallah iki yıl sonra bütün unsurlarıyla gerçekleştirmiş olacağız yani bizi izlemeye devam etsinler.


  Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış

  Yorum Ekle

Ad Soyad :
E-Posta :
Mesaj :
Güvenlik Kodu :+ Benzer Haberler
Başkan Kuzu’dan Öğretmenler Günü Yemeği
    »    
Biga Belediyesi’nin 17’nci Temizlik Aracı Bornova’dan
    »    
Biga Belediyesinden Bir Ücretsiz Otopark Daha
    »    
Çan Belediyesi 7’nci Spor Aktivite Alanını Hizmete Sundu
    »    
Başkan Işık’tan Emekli Astsubaylar Derneği Ziyareti
    »    
Çan Belediyesinden Çarşı Merkezine “Yer Altı Çöp Konteyneri”
    »    
Çan’da Trafolara Belediye Eli
    »    
Çan Belediyesi 15 Temmuz Atış Poligonuna Görkemli Açılış
    »    
Çan Belediyesi’nden Gençlere Kariyer Danışmanlık Hizmeti
    »    
Biga Belediyesi Halk Pazarı Dua ile Açıldı
    »    
Karabiga’da Yol ve Kaldırım Çalışmalarına Devam
    »    
Çan Belediyesi Whatsapp Hizmetiyle Vatandaşa Daha da Yakın
    »    
Çan Belediyesi Yaz Spor Okulları 10. Mezunlarını Verdi
    »    
Fatih ve Atatürk Mahalleleri, Aile Sağlığı Merkezine Kavuşuyor
    »    
Başkan Kuzu, Yol Çalışmalarını Bizzat Takip Ediyor
    »    
Başkan Işık, ’yetiştirilsin’ Talimatı Verdi
    »    
Başkan Kuzu, “Çocuklarımız İçin Her Şeye Değer”
    »    
7. Yılında Çan Er Meydanı’nda Heyecan Yaklaşıyor
    »    
Haydi Çocuklar Sanat Atölyesine
    »    
Çavuşköy Gençlik Merkezi Kullanıma Hazır
    »    
Şehir Çan Belediyesi Ekipleri Tarafından Kuşatıldı
    »    
Geleceğin Sanatçılarını, Çocuk Sanat Atölyesine Bekliyoruz
    »    
Çavuşköy’de Yoğun Mesai
    »    
Biga Belediyesi’nden Eğitime Dev Destek
    »    
Biga Belediyesi Yaz Kurslarına Yoğun İlgi
    »    
Yüzlerce Öğrenci 10. Yaz Spor Okulları ile Yaza Merhaba Dedi
    »    
Başkan Kuzu Çevreci Belediyeciliğin Kitabını Yazıyor
    »    
Bisiklet Aldılar, Kitap Okuma Sözü Verdiler
    »    
Kepez Belediyesi Halk Plajına Mavi Bayrak
    »    
Haydi Çocuklar, Yaz Okulları İçin Kayıtlar Başladı
    »    
Girişimci Kadınlar Belgelerini Başkan Kuzu’dan Aldı
    »    
Çan Panayırına Yoğun İlgi
    »    
Ramazan Etkinlikleri Çanlı Çocukların Gönlünde Taht Kurdu
    »    
Çan Belediyesinde Mest Eden Semazen Gösterisi
    »    
10.Karabiga Priapos Deniz Festivaline Davetlisiniz
    »    
Çan Belediyesi 10. Ramazan Etkinlikleri’nde Musiki Ziyafeti
    »    
19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramınız Kutlu Olsun
    »    
Biga Belediyesi Ramazan Etkinlikleri Başlıyor
    »    
Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan’dan Ziyaret
    »    
Çan Belediyesi’nden Girişimci Kadınlar İçin Bir Hamle Daha!
    »    
Çan Belediyesi 1 Ton Atık Pil Topladı
    »    
Çan Belediyesi 10. Ramazan Etkinliklerine Başladı
    »    
Başkan Işık, Yılın Annesini Ziyaret Etti
    »    
Başkan Işık’tan ’Hayırlı Tezkereler’ Mesajı
    »    
Ramazan Etkinliklerinin 10.Su da Çok Renkli Geçecek
    »    
"Biga Güzel Bir Değişim Yaşıyor"
    »    
Çocuklar Uçurtma Şenliği ile Doyasıya Eğlendiler
    »    
El Emeği Göz Nuru Sergisi Açıldı
    »    
Başkan Kuzu; “Kandiller Birlikte Güzel!”
    »    
ÇOMÜ 1. Proje Pazarının Gözdesi Çan Belediyesi Oldu
    »    
Biga Belediyesi, 1. Proje Pazarı’nda
    »    
Belediye Kreşlerinden Coşkulu 23 Nisan Kutlaması
    »    
Protokolden Gümüşçay ‘a Ziyaret
    »    
Biga Belediyesi Nisan Ayı Meclis Toplantısı Yapıldı
    »    
Karabiga’da Mutlu Son
    »    
Belediyeden Spor Kulüplerine Destek
    »    
Başkan Kuzu Çan’a 3. Kez “Altın Karınca” Kazandırdı
    »    
Gelibolu Belediyesi’nden Dar Gelirlilere Yakacak Yardımı
    »    
Halk Meclisi Hamdibey Mahallesi’nde Toplandı
    »    
Hayırsever Bigalı Ali Kıran’dan Park Alanı İçin Arsa Bağışı
    »    
Başkan Işık, Kurban Bayramı Öncesi Hazırlıkları İnceledi
    »    
Biga’nın Filizleri Destek Bekliyor
    »    
Yeni Muhtarlara Belediye’den Bilgisayar
    »    
Cumhuriyet Meydanı 94. Kurtuluş Yıldönümüne Hazırlanıyor
    »    
Başkan Işık’tan Öğrencilere Anlamlı ’Hoş Geldiniz’ Mesajı
    »    
Batı Cephesinde Güzellik Hakim!
    »    
Belediyenin Son İftarı Ada Mahallesinde
    »    
’Barış Güvercinlerinin Kanat Çırptığı Günlere Özlem Duyuyoruz’
    »    
Ramazan Etkinlikleri İptal Edildi
    »    
Belediye Şehit ve Gazi Aileleri İle
    »    
Zabıta Müdürü Şeker’den Çaylı Davet
    »    
Belediye Meydanı Yine Doldu Taştı
    »    
Biga Belediyesi İftarda Buluştu
    »    
Belediye İftarları Devam Ediyor
    »    
Ölçü Ve Tartı Aletlerinin Damga Ve Muayene İşlemleri Yapıldı
    »    
Belediye Meydanında İllüzyon Gösterisi
    »    
Başkan Işık, Mahalle Muhtarlarıyla İftarda
    »    
Ramazan Etkinlikleri Devam Ediyor
    »    
Biga Belediyesi Ramazan Etkinlikleri Başladı
    »    
Biga Belediyesi’nden Miniklere; Çevre ve Çocuk Ajandası
    »    
Belediye Etkinlikleri Halkı Coşturdu
    »    
Kültür ve Sanat Etkinlikleri Basın Toplantısı
    »    
Biga Belediyesi Tarafından Piknik Etkinliği Düzenlendi
    »    
Çan Belediyesi İlaçlama Çalışmalarına Başladı
    »    
Çan Belediyesi Güreş Kulübünden Türkiye Şampiyonluğu
    »    
Karabiga Belediyesi’nde Ağaçlandırma Çalışmaları
    »    
Başkan Işık, Biga Koşusu’nda Birincilik Kupasını Verdi
    »    
Engelliler Derneği Işık’ı Ziyaret Etti
    »    
Çim Biçme Traktörü Alındı
    »    
Başkan Çavuşköy’de
    »    
Öğrencilere Şehitlik Gezisi İçin Ulaşım Desteği
    »    
Çan Belediyesi 2. Kitap Fuarı Ziyaretçilerini Ağırlıyor
    »    
Anlık Bildirim Hattı İle Yerinden ve Birlikte Yönetim
    »    
Biga Belediyesi’nde Taşeron İşçi Maaşlarına Zam
    »    
Başkanla İcraatın İçinden
    »    
Biri Yalan Atmış Herkes İnanmış
    »    
Çanakkale Şampiyonları Türkiye Sahnesinde
    »    
Belediye Meclis Toplantısı Yapıldı
    »    
Huzurevi Sakinlerine Saç Sakal Temizliği
    »    
Karabiga Beldesi’nin Nüfusu Artışta
    »    


 

YAZARLAR
Ali Galip Akyıldırım
Suriyelilerin Sıla-İ Rahmi
Alaattin Akçal
Hayalim “2 Adet Çikolata”
Davut Doğan (Konuk Yazar)
Hey Siri!
Erdem Karan
Allah’a Ulaşmayı Dileyin Hoş Geldin Ramazan (3)
Kadir Atay
Bigaspor Kırkbeş’e Hazırlanıyor
Murat Gülcen
-Kafa Yoranlar-
Niyazi Kısacık
Ceviz Kurdu
Uzm. Klinik Psikolog Nevzat Hasdemir
Çocuklarınızın Hayatını Kurtarın !!!
Ozancan Polat
Ucuz Strateji
Sinem Bülbül
Kayropraktik Nedir?
BİGA'DANÖBETÇİ ECZANE
ÇOK OKUNANLAR bu hafta | bu ay
ÇOK YORUMLANANLAR bu hafta | bu ay
İstatistik
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’ ve sitemizde yorum gönderenlerin şahsına aittir.
Çanakkale'nin Tamamen Renkli İlk Gazetesi
Biga'nın İlk İnternet Televizyonu ve Cep Gazetesi
Biga'nın Evlere, Köylere ve Okullarına, Dağıtılan En Yüksek Tirajlı Gazetesi
Sitemizde Yayınlanan Yazı ve Dökümanların İzinsiz Alınması Çoğaltılması Yasaktır
Biga Çarşamba Gazetesi / Atay Reklam
Tüm Hakları Saklıdır BİGA ÇARŞAMBA GAZETESİ    0