Künye İletişim Mobil
Giriş Sayfam Yap Favorilere Ekle Sitene Ekle RSS Üye Ol Üye Giriş
Anasayfa Foto Galeri Video Haber Duyurular Seri İlanlar Halı Saha Muhtarlarımız Kadınlarımız Gazetemiz
SON DAKİKA : Sakın Kaçırmayın Tekrarı Yok      Başkan Kuzu İlk Müjdeyi Gençlere Verdi      Bilgi Yarışmasında Kıyasıya Yarışta İki Birinci Çıktı      37. Baro Başkanları Toplantısı Yapıldı      Baraj ve Göletlerin Doluluk Oranı %100’e Ulaştı      Pazarlarımız Enerjisini Güneş Panellerinden Alacak      CHP Biga’dan ‘Hepimiz Aynı Gemide Değil Miyiz’ Açıklaması      Çanakkale’de 3 İnek Boyunları Kesilmiş Halde Bulundu      Başkan Kuzu’dan Öğrencilere Sömestr Hediyesi      Atatürkçü Düşünce Derneği Biga Şubesi Eğitimlerine Başlıyor      Mutlu Yeni Ofisinde      Başkan Işık, Rakiplerini Beklemeden Açılışı Yapıyor      Bigalılar Yardım İçin Koştu      Seçmen Listeleri Askıya Çıktı      44 Yıllık Öğretmen Doğum Gününde Çifte Mutluluk Yaşadı      Özgür Ceylan Çanakkale Hastanelerini Meclis Gündemine Taşıdı      Aralık Ayında 8.077 Yolcuya Hizmet Verildi      Biga MYO’da Bölüm Başkanları İle 2019’un İlk Toplantısı Gerçekleştirildi      Çan Belediyesi Bir Geleneği Daha Yaşatmaya Devam Ediyor      Allah’a Ulaşmayı Dileyin Huzur İçinde Yaşamak(12)     
YEREL YAŞAM EKONOMİ SİYASET EĞİTİM BELEDİYE KAYMAKAM MAGAZİN ULUSAL SPOR RÖPORTAJ
» Başkan Işık, Galericiler Sitesi İçin Tarih Verdi
19 Ağustos 2018 Pazar 13:00
12
14
16
18


Biga Ticaret ve Sanayi Odası’nda galerici esnafların katılımıyla gerçekleştirilen toplantıda konuşan Biga Belediye Başkanı İsmail Işık müjdeli haberi duyurdu. Biga şehir içi trafiğini de rahatlatması beklenen karar, galericileri sevindirdi.

Biga Belediyesi, Biga Ticaret ve Sanayi Odası ve Biga Esnaf ve Sanatkarlar Odası ortaklığında gerçekleşen ilk toplantıya Biga Belediye Başkanı İsmail Işık, Biga TSO Başkanı Şadan Doğan, Biga ESO Başkanı İbrahim Mutur, Biga TSO yönetim kurulu üyeleri, Biga ESO yönetim kurulu üyeleri, Biga TSO 6’ncı Meslek Komitesi Başkanı Erol Şener ile TSO üyesi 22 ve Biga ESO üyesi 12 otomobil ve traktör satıcısı katılmıştı.

Toplantıda sonunda galericilerden site yönetiminin oluşturulması, çalışmaların paydaşlarla ortaklaşa yürütülmesi, yerin kiralanması veya satın alınması konularında uzlaşma sağlanması gibi konuların karara bağlanması için Biga TSO ve Biga ESO yöneticileri ve galerici esnaflardan oluşan bir komite kurulmasına ve çalışmaların hızlandırılmasına karar verilmişti.

Ticaret ve Sanayi Odası toplantı salonunda konuşan Biga Belediye Başkanı İsmail Işık özetle şunları söyledi:

“MESLEĞİN MEVZUATA BAĞLANMASI GÜZEL HABER”

“Sayın oda başkanlarım ve ikinci el araç ticareti ile uğraşan hemşehrilerim hepinizi saygı ve sevgi ile selamlıyorum. Bu toplantıyı düzenleyen Ticaret ve Sanayi Odamıza ve galerici arkadaşlarımıza bir kez daha teşekkür ediyorum. Aynı zamanda ikinci el araç ticaretinin bir mevzuata bağlanmasından dolayı son derece memnun oldum. Bütün mesleklerle ilgili bu çalışmalar yapılıyor. Geç kalındığı düşünülebilir ama en azından bundan sonra her canı isteyen çıkıp bu işleri yapamayacak.”

“UYGUN YER BULMAK ZAMANIMIZI ALDI”

“Ben belediye başkanı olduktan sonra burada bulunan arkadaşlarımızın çoğunun da katıldığı bir toplantıda Galericiler Sitesi yapılması konusunda görüşmelerimiz oldu. Bu konuda ilk burduğumuz alanın kiralık olarak işletilmesi söz konusuydu. Galerici arkadaşlarımız ‘Bizim kendi yerimiz olsun. Biz satın da alabilelim’ dediler. Bu nedenle bir yılı aşkın süreyi yer aramakla geçirdik. Bu süre içinde kendimize ‘Daha rahat ulaşılabilir’ ve ‘Yol üzerinde’ bir yer olması kriterini benimsedik. Çok fazla görüşme yaptık. Uzak, kıyıda-köşede yer çok ama bizim kriterlerimize uygun yer bulmak kolay olmadı. Bu arada Kamyon Garajı ve Nakliyeciler Sitesi için de bir çalışma planladık. Kamyon Garajı ve Nakliyeciler Sitesi’nin İkinci Sanayi Sitesi tarafında taşınacak olması nedeniyle geniş bir alan ortaya çıktı. Oda başkanlarımızla ve meslek temsilcileriyle görüştük. Biga Terminali’nin arkasındaki bu alanın Galericiler Sitesi olarak planlanmasına karar verdik.”

“OTOPARK SORUNUNA DA ÇÖZÜM”

“Oda başkanlarımız ve meslek temsilcilerinin ön onaylarını aldıktan sonra Galericiler Sitesi için bir proje hazırladık. Yaklaşık 24 bin metrekare bir alan ortaya çıktı. İçinde 40 galericinin yer alacağı bir site hazırladık. Daha sonrası ihtiyaç halinde 15-20 ilave imkanımız da var. İlk toplantıda da 40 adet konuşmuştuk. 45 metrekarelik ofisler planladık. Mutfak, lavabo ve ofis bölümleri var. Her ofis için 10 araç park yeri var. 8 araç açık alanda, 2 araç ise kapalı alanda sergilenebilecek. Ağaçların, yeşilin biraz fazla olduğu bir proje olsun istedik ve öyle çalıştık. İkinci el araç ticareti yapan herkes buraya geçecek. Bunu en başta konuşmuştuk ve ilk toplantıda hemfikirdik. Yeni mevzuata göre bir binanın altında bu işin yapılması pek mümkün değil. Bu konuları ilk toplantımızda ortak fikir alarak netleştirmiştik. İstiklal Caddesi üzerinde hem galericilerimiz hem de yemcilerimiz nedeniyle ciddi otopark sorunu vardı. Yemci arkadaşlarımız da Göktepe’ye taşınacaklar. Bunu da çözmüş olacağız. Buarada yerimiz var. Ekpertiz arkadaşlar için de yer hazırlayabiliriz. Site yönetim merkezine de projede yer verdik. Bu projeyi İstanbul’dan bir mimarlık ofisi ile birlikte çalıştık. Onlar birkaç tane yer yapmışlar böyle. Onların önerisi de bu oldu. Örneğin üstten kapatmayla kapalı alan arttırılabilir. Bu kısımlar konuşulabilir.”

“EYLÜL AYINDA TEMEL ATARIZ”

“Projemizin çizimleri hazırlandı. Keşif sürecindeyiz. İhaleye çıkmakla ilgili prosedürlerimiz devam ediyor. Önemli bir aksilik olmazsa Eylül sonunda temel atmayı düşünüyoruz. İnşaatı kısa sürede tamamlarız. Binalar küçük olacağı için sadece çevre düzenlemesi zaman alacak. İsteyenler için satın alma ya da kiralama seçenekleri olacak. Her ofisin tapuları olacak. İmar ve Şehir Planlama Müdürlüğümüz hazırlıkları yapacak.”

“BİRLİKTE KARAR VERDİK”

“Bu projenin beni en çok heyecanlandıran tarafı; Biga’da bu işletmecilerin hepsini bir yere toplayarak açık oto pazarı mantığıyla bölgemizi de bu alanda cazibe merkezi haline getirecek bir çalışma ortaya çıkacak olması oldu. İnşallah galericilerimize de ticari anlamda ciddi katkıları olur. Belediye olarak para kazanma gibi bir çabamız yok. Önemli olan Bigamıza faydalı bir iş yapabilmek. Bu projeyi hazırlarken oda ve meslek temsilcilerimizle sık sık görüş alışverişinde bulunduk. Değişiklik önerilerinizi bugün de daha sonra da paylaşabilirsiniz. Değerlendiririz. Biz her tür görüş ve öneriye açığız. Birlikte iş yapma kültürünü çok önemsiyoruz. Bu şekilde çalışmaktan da son derece mutluyum.”

“YER ÇOK DOĞRU”

Toplantıda konuşan Biga Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Şadan Doğan ise; “Bizim göreve geldikten sonra yapılmasını istediğimiz 4-5 iş vardı. Bunlar; Sebze ve Meyve Hali, Kamyon Garajı, Zahireciler Sitesi ve Galericiler Sitesi idi. Bunlarla ilgili ciddi çalışmalar gerçekleştirildi. Sayın başkanımıza ve komite üyelerimize, meclis üyelerimize çok teşekkür ediyorum. Sahip çıkarsanız Bigamız için çok önemli bir iş. Yer de çok doğru.”


  Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış

  Yorum Ekle

Ad Soyad :
E-Posta :
Mesaj :
Güvenlik Kodu :+ Benzer Haberler
Başkan Kuzu İlk Müjdeyi Gençlere Verdi
    »    
Bilgi Yarışmasında Kıyasıya Yarışta İki Birinci Çıktı
    »    
37. Baro Başkanları Toplantısı Yapıldı
    »    
Baraj ve Göletlerin Doluluk Oranı %100’e Ulaştı
    »    
Pazarlarımız Enerjisini Güneş Panellerinden Alacak
    »    
CHP Biga’dan ‘Hepimiz Aynı Gemide Değil Miyiz’ Açıklaması
    »    
Çanakkale’de 3 İnek Boyunları Kesilmiş Halde Bulundu
    »    
Başkan Kuzu’dan Öğrencilere Sömestr Hediyesi
    »    
Atatürkçü Düşünce Derneği Biga Şubesi Eğitimlerine Başlıyor
    »    
Mutlu Yeni Ofisinde
    »    
Başkan Işık, Rakiplerini Beklemeden Açılışı Yapıyor
    »    
Bigalılar Yardım İçin Koştu
    »    
Seçmen Listeleri Askıya Çıktı
    »    
44 Yıllık Öğretmen Doğum Gününde Çifte Mutluluk Yaşadı
    »    
Özgür Ceylan Çanakkale Hastanelerini Meclis Gündemine Taşıdı
    »    
Aralık Ayında 8.077 Yolcuya Hizmet Verildi
    »    
Biga MYO’da Bölüm Başkanları İle 2019’un İlk Toplantısı Gerçekleştirildi
    »    
Çan Belediyesi Bir Geleneği Daha Yaşatmaya Devam Ediyor
    »    
Allah’a Ulaşmayı Dileyin Huzur İçinde Yaşamak(12)
    »    
Türkiye’nin ’İsraf Raporu’ Açıklandı
    »    
Başkan Işık, Çalışan Gazeteciler Günü’nü Kutladı
    »    
Biga Devlet Hastanesi’ne Hasta Yakınından Çiçekli Teşekkür
    »    
Et ve Süt Kurumu, Büyükbaş Hayvan Kesimine Başladı
    »    
Biga Şehitliği’nin Restorasyon İhalesi Yapıldı
    »    
Karabiga’da Arama Çalışmaları Devam Ediyor
    »    
GMKA 2018 Mali Destek Programları Sonuçları Açıklandı
    »    
Vatandaş Kayboldu
    »    
1 Haftada 97 Kaçak Göçmen Yakalandı
    »    
Ceylan, Biga Devlet Hastanesinde Hastaları Ziyaret Etti
    »    
Gümüşçay’a Engelsiz Yaşam Merkezi Yapılacak
    »    
1915 Çanakkale Spor Kulübünden Ayhan Gider’e Teşekkür
    »    
Muharrem İnce Cenaze İçin Biga’daydı
    »    
2019 yılının İlk Komite Başkanları Toplantısı ÇTSO’ da Yapıldı
    »    
Başkan Kuzu, Çalışan Gazeteciler ile Bir Araya Geldi
    »    
Ceylan’dan Tarım Bakanına Uyarı
    »    
Tarım ve Tarıma Dayalı Sanayi Sektörü ÇTB’ de Buluştu
    »    
Kocabaş Çayı için Uyarı Yapıldı
    »    
Çanakkale’de Yüzlerce Gümüş Balığı Sahile Vurdu!
    »    
AFAD Uyardı
    »    
Vefat ve Başsağlığı
    »    
17 Burda AVM Esnafı Yönetim Kurulunu Ziyaret Etti
    »    
AFAD Uyardı Aman Dikkat!
    »    
“Bir Sözümüzü Daha Tuttuk”
    »    
10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününüz Kutlu Olsun
    »    
Poşetten Önce Kazdağları Düşünülmeli
    »    
Biga Devlet Hastanesinde Çocuk İhmal ve İstismarı Eğitimi Verildi
    »    
Bayram ÇASİAD’ı Ziyaret Etti
    »    
Biga’da Kaza
    »    
Çanakkale Boğazı’nda Yük Gemisinde Yangın!
    »    
Bigalılar Lütfen Dikkat...
    »    
Adalet
    »    
Çanakkale AFAD Uyardı
    »    
Türkiye’deki Araç Sayısı 23 Milyona Yaklaştı
    »    
Biga Ziraat Odasından Teknik Gezi
    »    
İtfaiye Müdürü Tatlıdilli’den Soba Zehirlenmelerine Karşı Uyarı
    »    
Huzurevi Sakinlerinin Kar Keyfi
    »    
Kaymakam Can, Donmak Üzere Olan Yavruları Kurtardı
    »    
Tabakhanelerde Bir Haftada İki İntihar!
    »    
Organ Bağışında Türkiye Birincisiyiz
    »    
Ceylan: Ziraat Bankası Top Peşinde Koşmayı Bıraksın
    »    
Şahin: “Durmak Yok Çalışmaya Devam”
    »    
Tarihi Çapa Lapseki’den Çıkarıldı
    »    
Karayolları Ekipleri 24 Saat Görevde
    »    
“Bir Anlamda Spor Koruyucu Hekimlik Anlamına Gelir”
    »    
Çan Belediyesi ÜRKAP Başvuruları Başladı
    »    
Kapanan Köy Yolları Ulaşıma Açıldı
    »    
BİSHAK Yardımsever Arıyor
    »    
Türkiye ASKF’den Sporda Artan Şiddet İle İlgili Açıklama
    »    
“Kepez Sanayi Esnafı Kabuğunu Kıracak”
    »    
Biga Çiçeklidede Özel İdarede Kariyer Günleri
    »    
Öğrencileri Isıtan Proje Çanakkale ve Biga’da
    »    
Alkol ve Sigaraya Yeni Yıl Zammı
    »    
Paranın Gücü ve Göçü
    »    
Biga´da Süt Tankeri Devrildi 1 Kişi Yaralandı
    »    
Yasadışı Bahis Oynatan Şahıslar Göz Altına Alındı
    »    
2019 Yılının İlk Bebeğine Hastane Yönetiminden Ziyaret
    »    
Okullar Tatil!
    »    
Acil Afet Planı (HAP) Tatbikatı Gerçekleştirildi
    »    
Çanakkale Arıcılığı Projesi Ödüllendirildi
    »    
Adaspor’da Enes Cengiz ile Ayrılık
    »    
AFAD Uyardı!
    »    
"Z Kütüphane" Törenle Açıldı
    »    
Suriyelilerin Gitme Vakti Geldi Artık
    »    
Vatandaştan Poşet İsyanı
    »    
“Bizi Ölüme Terk Ettiler”
    »    
2018’i Huzurevinde Uğurladılar
    »    
Başkan Işık’tan Sürpriz Ziyaretler
    »    
Biga’da Yeni Yılın İlk Bebeği Doğdu
    »    
Yeni Yılınız Kutlu Olsun
    »    
Dikkat Fırtına Geliyor
    »    
Biga Tabakhanesinde İntihar
    »    
Allah’a Ulaşmayı Dileyin Huzur içinde yaşamak(11)
    »    
Çan Belediyesinden Bir İlk Daha
    »    
Bütçe Bitti Ceylan Çanakkale Köylerine Geri Döndü
    »    
Biga Belediyesi’nden Yılbaşı Mesaisi
    »    
Yeni Bir Yıla Girerken
    »    
MHP’nin Biga Başkan Adayı Enver Koç
    »    
Dile Kolay Yarım Asırlık Usta
    »    
110 Kişilik Dev Kadrodan 80’ler Müzikali
    »    
35 Liraya Akıllı Baston
    »    


İstekleriniz Sorunlarınız
İstek ve Sorunları Oku
İstek ve Sorun Yaz
 

YAZARLAR
Ali Galip Akyıldırım
Poşetten Önce Kazdağları Düşünülmeli
Alaattin Akçal
Hayalim “2 Adet Çikolata”
Buse Duman
Pardon Ama… Değişeceksiniz! Öyle ya da Böyle…
Davut Doğan (Konuk Yazar)
Hey Siri!
Erdem Karan
Allah’a Ulaşmayı Dileyin Huzur İçinde Yaşamak(12)
Kadir Atay
Biga Futbola Doyacak
Murat Gülcen
-Kafa Yoranlar-
Niyazi Kısacık
Ceviz Kurdu
Uzm. Klinik Psikolog Nevzat Hasdemir
Çocuklarınızın Hayatını Kurtarın !!!
Ozancan Polat
Ucuz Strateji
Sinem Bülbül
Kayropraktik Nedir?
BİGA'DANÖBETÇİ ECZANE
ÇOK OKUNANLAR bu hafta | bu ay
ÇOK YORUMLANANLAR bu hafta | bu ay
İstatistik
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’ ve sitemizde yorum gönderenlerin şahsına aittir.
Çanakkale'nin Tamamen Renkli İlk Gazetesi
Biga'nın İlk İnternet Televizyonu ve Cep Gazetesi
Biga'nın Evlere, Köylere ve Okullarına, Dağıtılan En Yüksek Tirajlı Gazetesi
Sitemizde Yayınlanan Yazı ve Dökümanların İzinsiz Alınması Çoğaltılması Yasaktır
Biga Çarşamba Gazetesi / Atay Reklam
Tüm Hakları Saklıdır BİGA ÇARŞAMBA GAZETESİ    0