Künye İletişim Mobil
Giriş Sayfam Yap Favorilere Ekle Sitene Ekle RSS Üye Ol Üye Giriş
Anasayfa Foto Galeri Video Haber Duyurular Seri İlanlar Halı Saha Muhtarlarımız Kadınlarımız Gazetemiz
SON DAKİKA : Allah’a Ulaşmayı Dileyin Muhteşem Örnek (20)      Ceylan Ekonomik Krizin Çözüm Önerilerini Çan Esnafına Anlattı      AKM’de Yeni Sezonun İlk Oyunu Bir Baba Hamlet      AFAD Uyardı      Süslü Kadınlar Biga Sokaklarını Renklendirdi      Biga Futbola Doyacak      Öksüz Çocuklar İçin El Yapımı Çanta Armağan Ettiler       Gelibolu’da Ev Fiyatları 1915 Çanakkale Köprüsü’nün Etkisiyle Fırladı       Baro Başkanı Av. Bülent Şarlan’ın, Adaylık Açıklaması      Başkan Şahin Yol Medeniyettir Dedi      İlçe Milli Eğitim Müdürü Erkan Bilen’den Okullara Ziyaret      Çıkan Yangında Samanlık Kül Oldu      Bu Çocuklar Biga’mızın Gururu      Ezgi İle Altan’ın En Mutlu Günleri      "Değerler ve Şehir" Uluslararası Kongresi İstişare Toplantısı      Çanakkale Ticaret Borsası, Üyelerine ‘Nefes’ Aldıracak      AFAD ‘dan Uyarı!      Sürdürülebilirlik       Çan Belediyesinden Gün Boyu Süren Kurtuluş Etkinliği      Henüz Hayatının Baharındaydı.. Yaşamını Yitirdi     
YEREL YAŞAM EKONOMİ SİYASET EĞİTİM BELEDİYE KAYMAKAM MAGAZİN ULUSAL SPOR RÖPORTAJ
» Başkan İle Gündeme Dair
30 Kasım 2016 Çarşamba 11:00
12
14
16
18


AK Parti İlçe Başkanı Ahmet Şahin ile gündeme dair röportaj gerçekleştirdik.

Çarşamba Postası Gazetesi:  Sayın Başkanım öncelikle teşekkür ederiz bizi kabul ettiğiniz için. Amacımız sizin gözünüzde Biga,Yurt geneli,Türkiye ve Dünya geneli neler söylemek istersiniz. Son zamanlarda çok değişik olaylar yaşamaktayız. İsterseniz önce Biga’dan başlayalım. Biga adına çok güzel şeyler oluyor. Hükümet bazında da çok güzel şeyler yapılıyor. Dışarıdan ara sıra Biga’yı ziyarete gelenler Biga’yı tanıyamaz oldular.  Çok güzel değişimler çok güzel gelişmeler oldu. Neler söylemek istersiniz?

Ahmet Şahin:  Öncelikle bende Çarşamba Postası Gazetesine teşekkürlerimi sunuyorum. Bütün Biga halkını da sevgi ve saygıyla selamlıyorum. Öncelikle şunu belirtmeliyim ki ülkemiz farklı bir dönemden geçiyor.  Bu anlamda 15 Temmuz darbe girişiminde Biga halkı olarak hepimiz sokaklara çıktık.  Buradan bir kez daha Biga halkına çok teşekkür ediyorum.  Biga’ya yakışır şekilde bu süreci atlattık.  27 gün boyunca her akşam nöbetlerimizi tuttuk. Biga halkı da çok büyük bir teveccühle geldiler.  Tüm dünyaya Biga’dan artık bu ülkede darbe olamayacağını, halkın seçtiği kişilerle bu halkın yönetileceğini, hain Fetö terör örgütüne karşı da Biga olarak yekpare mücadele içinde olduğumuzu herkese göstermiş olduk. Biga gelişiyor güzelleşiyor ve büyüyor. Bildiğiniz üzere Biga eskiden sancaktı.  Çevremizdeki sanayileşme dolayısıyla hem Fakültemiz ile Biga nüfusu 50 bini geçti. Biga’da en büyük projemiz Çay Islah Projesidir. Projemiz umuyoruz ki bu ay içinde tamamlanacak. Bildiğiniz üzere bu projede 3 adet köprü yapıldı. Çay Islah projemizin Biga’ ya hem yan donatılarla hem de görsellik anlamında çok şey kattığını ve katacağını düşünüyorum. Tabii bu süreçte büyük sıkıntılar yaşadık. Şu an ki belediyemiz bizim koydurduğumuz tabelaları zabıtalar eşliğinde kaldırarak bu projeyi şu an ki Biga Belediyesi yapıyor izlemini verdi. Tabii biz halkımıza doğru olanı anlattık. Olanlar hoş olmadı. Biz istiyoruz ki Belediye ve Hükümet el ele çalışalım. Aynı zamanda bir diğer projemiz olan yükselen ve değişen Devlet Hastanesi projemiz var.  Devlet hastanemizde Ocak ayı içinde tamamlanıp teslim edilecek.  150 yataklı otel konforunda son sistemli bir hastanemiz olacak. Eğitim alanında ise bildiğiniz üzere Fetö ile ilişkili kurumlar devletin eline geçti. Okullaşma konusunda hiçbir sıkıntımız yok. Anaokulu eksikliğimiz vardı onlarda tamamlandı. Yakın zamanda da fen lisesinin temellerini atacağız inşallah. Onun dışında yapmak istediğimiz şey Fakültemizi Biga Üniversitesine dönüştürmektir. Bu yıl içinde Rektörümüz Yücel Acer ile bir toplantı düzenledik. Sağolsun Rektörümüzde bu konu için elinden geleni yapacağını söyledi. Biga Meslek Yüksekokulunu da Ağaköy’e taşımayı düşünüyoruz. Meslek Yüksekokulunun olduğu saha içinse bir Gençlik Merkezi projemiz var. Biga’da artan genç nüfusumuz için kötü alışkanlıklardan kurtarmak ve spora yöneltmek amaçlı Gençlik Merkezi projemiz üstünde çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Sadece Biga için değil aynı zamanda köylerimiz içinde çalışıyoruz. Asfalt çalışmalarımız, su sıkıntılarını en aza indirmelerimiz diyebiliriz.

Çarşamba Postası Gazetesi: Peki Belediye ile ortak yaptığınız bir şey yok mu? Belediyenin yaptığı işlerden onayladıklarınız yok mudur?

Ahmet Şahin:  Belediyenin plansız işler yaptığını düşünüyorum. En bariz örneği olarak şehir merkezindeki yolların daraltılmasını söyleyebiliriz.  Şu an yapılması yanlış. Bildiğiniz üzere otopark sıkıntımız var. Otopark sorununu çözmeden şehir merkezindeki yolları daraltmak çok yanlış ve plansız bir hareket.

Çarşamba Postası Gazetesi:  Vatandaşların Adana’yı örnek göstererek yapılan çay kanallarıyla ilgili sıkıntısı bulunmakta. Çocukların boğulma tehlikesine karşın kenarlıklar yapılıp yapılmayacağından endişeliler. Projede böyle bir şey ele alındı mı?

Ahmet Şahin:  Kanalların kenarında koruyucu bir parça var çocukların oralara girmeleri pek mümkün olmayacaktır. Nitekim Adana’da sulama kanalları olduğu için debisi oldukça fazla. Kocabaş çayının debisi düşük olduğu için akıntısı azdır. Böyle bir tehlikeyle karşı karşıya kalınacağını mümkün görmüyorum.

Çarşamba Postası Gazetesi: Peki özel sektörde yapılan okulların esnaf ile bağlantısını takip ediyor musunuz? Endüstri Meslek Lisesinde bir takım sıkıntılar yaşandı haberdar mısınız?

Ahmet Şahin: Bunlar ticari meseleler. Fakat bu konuda bilgim oldu çözüme kavuşturuldu diye de biliyorum. İçdaş ve Doğtaş’a Biga’ya kattıkları değerler için çok teşekkür ediyorum.

Çarşamba Postası Gazetesi: Biga’nın geleceğini nasıl görüyorsunuz? Önümüzde seçimler olacak ne gibi çalışmalarınız var?

Ahmet Şahin: Belediyeyi önümüzdeki seçimlerde mutlaka alacağız. Çalışmalarımız bu yönde ilerliyor. Verdiğimiz emaneti geri alacağız. Biga’nın 5 yıl kaybı olduğunu düşünüyoruz. Mehmet başkanımız bu belediyeyi borçsuz şekilde verirken şu an ki belediyenin bütçesinin yarısından fazlası borç vaziyettedir. Hem mali hem idari belediyenin kötü yönetildiğini düşünüyoruz. Belediyenin düğün salonlarını satacağı konusu çok yanlış. Bununla ilgili 900 adet imza halkımız tarafından belediyeye verildi. Fakat Belediye Başkanı bu imzaları kaile almadığını söyledi.

Çarşamba Postası Gazetesi: Bu konuda bizim yaptığımız röportajda Belediye Başkanımız İsmail Işık satmayı düşünmediklerini yalnızca satma yetkisini aldıklarını söylediler.

Ahmet Şahin: İnşallah öyledir. Bir şeyler satılmadan da belediyenin gelir sağlayacağını düşünüyorum. Belediye Başkanı ben hesap uzmanıyım dedi ama bu gidişle belediyeyi batırmış vaziyette bırakacak gibi duruyor. Bu şekilde yanlış yönetildiğini düşünüyoruz. Biga’nın bunu hak etmediğini düşünüyoruz. çalışmalarımız sürüyor. Gelecek dönemde Biga kendine yakışır şekilde Ak partili Belediye Başkanı ile yönetilecektir diye düşünüyorum.

Çarşamba Postası Gazetesi: İnşallah her şey gönlünüzce olur. Biga için yapılan her şeye, bir çivi çakana saygımız sonsuzdur. Çalışmalarınızda başarılar diliyoruz.

Ahmet Şahin: Her şeyin modernleşeceğini düşünüyorum. Biga Avrupa kenti olma yolunda ilerliyor bizde bu anlamda elimizden geleni yapacağız. Durmak yok yola devam diyorum buradan tüm halkıma da saygılarımı sevgilerimi sunuyorum. Size de Çarşamba Postası Gazetesine de çok teşekkür ediyorum.

 


  Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış

  Yorum Ekle

Ad Soyad :
E-Posta :
Mesaj :
Güvenlik Kodu :+ Benzer Haberler
Her Hafta Bir Başkan
    »    
Her Hafta Bir Başkan
    »    
Her Hafta Bir Başkan
    »    
Her Hafta Bir Başkan
    »    
Her Hafta Bir Başkan
    »    
Her Hafta Bir Başkan
    »    
Her Hafta Bir Başkan
    »    
Her Hafta Bir Başkan
    »    
Her Hafta Bir Başkan
    »    
Yağlı Tohumlar Kooperatif Başkanı Mehmet Tınaz
    »    
Her Hafta Bir Başkan: Suat Sayı
    »    
Her Hafta Bir Başkan
    »    
Her Hafta Bir Başkan: Yılmaz Adalı
    »    
Her Hafta Bir Başkan: Nejdet Irak
    »    
Her Hafta Bir Başkan: Zeki Kama
    »    
Her Hafta Bir Başkan Karan” Galatasaray Bizim Sevdamızdır”
    »    
Karataş” Karabiga Yaz Sezonuna Hazır”
    »    
Her Hafta Bir Başkan: Şadan Doğan
    »    
Her Hafta Bir Başkan: Zekai Baş
    »    
Durak: “Başkanlığı Bırakıyorum, Bigaspor’u Asla”
    »    
Her Hafta Bir Başkan: Emin Aktaş
    »    
Her Hafta Bir Başkan: Mehmet Sokullu
    »    
Her Hafta Bir Başkan
    »    
Her Hafta Bir Başkan
    »    
Başkanlarımızla Gündeme Dair
    »    
Başkan ile Gündeme Dair
    »    
Başkan İle A’dan Z’ye
    »    
Görgülüarslan Biga’da ki İlk Yılını Değerlendirdi
    »    
Adnan Pastırmacı İle Gündeme Dair
    »    
Karabiga Belediye Başkanı İle Gündeme Dair
    »    
Yılın Röportajı
    »    


İstekleriniz Sorunlarınız
İstek ve Sorunları Oku
İstek ve Sorun Yaz
 
 
 

YAZARLAR
Ali Galip Akyıldırım
Okullarda Serbest Kıyafetin Sonuçları
Alaattin Akçal
Hayalim “2 Adet Çikolata”
Buse Duman
Pardon Ama… Değişeceksiniz! Öyle ya da Böyle…
Davut Doğan (Konuk Yazar)
Hey Siri!
Erdem Karan
Allah’a Ulaşmayı Dileyin Muhteşem Örnek (20)
Kadir Atay
Biga Futbola Doyacak
Murat Gülcen
-Kafa Yoranlar-
Ozancan Polat
Ucuz Strateji
Sinem Bülbül
Kayropraktik Nedir?
BİGA'DANÖBETÇİ ECZANE
ÇOK OKUNANLAR bu hafta | bu ay
ÇOK YORUMLANANLAR bu hafta | bu ay
İstatistik
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’ ve sitemizde yorum gönderenlerin şahsına aittir.
Çanakkale'nin Tamamen Renkli İlk Gazetesi
Biga'nın İlk İnternet Televizyonu ve Cep Gazetesi
Biga'nın Evlere, Köylere ve Okullarına, Dağıtılan En Yüksek Tirajlı Gazetesi
Sitemizde Yayınlanan Yazı ve Dökümanların İzinsiz Alınması Çoğaltılması Yasaktır
Biga Çarşamba Gazetesi / Atay Reklam
Tüm Hakları Saklıdır BİGA ÇARŞAMBA GAZETESİ    0