Künye İletişim Mobil
Giriş Sayfam Yap Favorilere Ekle Sitene Ekle RSS Üye Ol Üye Giriş
Anasayfa Foto Galeri Video Haber Seri İlanlar Muhtarlarımız Kadınlarımız İletişim
SON DAKİKA : AK Parti’nin A Takımı Açıklandı      Başkan Erdoğan, Sorunları Yerinde İnceledi      Başkan Uygun’dan Deve Güreşine Davet      Allah’a Yönelin! Cihad ve Riyazet nedir?      Başkan Öz’den Kutlama Mesajı      Ortaokul ve Lise Öğretmenlerine Eğitim       Özgür Ceylan’a Tarım ve Orman Bakanı’ndan Cevap       Köprülülü Hamdi Bey 100. Yılında Anıldı      Baro Başkanı Şarlan’dan Kutlama Mesajı      Amatör Lig’lerde Müsabaka Sonuçları Ve Puan Durumları       Lidere Yan Bakılmıyor      Bigaspor Rahat Kazandı      Çan Belediyesi İsmet İnönü Parkı Sosyal Tesisleri Hizmete Açıldı      Biga’da Okullar Yıkılacak Mı? Deprem Paralarına Ne Oldu?      Biga Kent Konseyi 1. Olağan Toplantısı      Ceylan’a Milli Eğitim Bakanı’ndan Cevap      2020’de Çanakkale’ de Yapılacak Spor Yatırımları       Biga Kitap Festivali Kapılarını Açıyor      Biga’da Yükselen Değer; Biga Çizgi Koleji      Gümüşçay Anaokulundan Ziyaret     
YEREL YAŞAM EKONOMİ SİYASET EĞİTİM BELEDİYE KAYMAKAM MAGAZİN ULUSAL SPOR RÖPORTAJ
» Başkan Erdoğan İlk Röportajını Çarşamba Postasına Verdi
04 Eylül 2019 Çarşamba 18:00
12
14
16
18


Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan ilk röportajını, Biga Çarşamba Postası Gazetemize verdi.

31 Mart 2019 Mahalli İdareler Genel Seçimleri’nde Bigalıların desteğiyle Biga Belediye Başkanı olarak görevine başlayan Bülent Erdoğan, Biga Çarşamba Postası gazetesine özel açıklamalarda bulundu. Biga Belediye Başkanlığında gerçekleşen röportajda sorularımıza içtenlikle yanıt veren Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan, 18 Eylül Biga’nın Kurtuluşu etkinlikleri kapsamında düzenlenecek olan etkinlik, konser ve Yağlı Pehlivan Güreşlerine tüm vatandaşları davet ederken, seçimden bugüne kadar geçen sürede yaptıkları çalışmaları anlattı. Başkan Erdoğan, şeffaf ve hesap verebilir Belediyecilik anlayışı içinde öncelik sırasına göre işleri yapmaya devam ettiklerini belirterek önemli projelerin ilk adımlarının atıldığını açıkladı. Başkan Erdoğan, “Yerel seçimler öncesi ilan ettiği gibi bizler memleket işi gönül işi, diyerek gönül belediyeciliği yapmaya başladık. Şehir planları, alt yapı, üst yapı, sosyal belediyecilik, çevreye saygılı şehirler gibi çalışmalara odaklandık” diye konuştu.

İşte Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan’ın gazetemize yaptığı özel açıklamalar;

Yeni Su Hattı Çalışmamızla Su Kesintilerini Bitireceğiz

Burası Çanakkale’nin en büyük ilçesi devamlı nüfus artıyor ve doğal olarak iş ihtiyaçları çoğalıyor. Biga’mıza su verdiğimiz hatta hat dolu dolu çalışıyor ama ucu ucuna denk geliyor. Arıza giderilirken depodaki su kullanılıyor arıza giderildikten sonra ise o basılan su depoyu dolduracak ki depo dolduktan sonra yüksek yerlere su gidecek. Alçak yerlerdeki hiçbir mahallemizde su kesintisi olmadı fakat yüksek yerlerde kesinti oldu çünkü kullanım devam ediyor, bir taraftan ise o depoyu doldurmaya çalışıyor depo dolmadığı zaman yüksek yerlere su çıkmıyor. Bu da bizim önümüzde yıllarda su ile ilgili yeni bir hat çalışmamızı yeni bir kaynak çalışmamız olacağını gösteriyor. Biga ve Çan’ın suyu ile ilgili hükümetimizin de aldığı bir önlem var.  Çan’ın bir köyüne yeni bir gölet yapılıyor içme suyu ile alakalı tabi zaman olarak üç beş yıl olur bilemiyoruz ama bunların önümüzdeki yıllarda ilçelerin yaşayacağı su sıkıntıları ile Devlet Su İşleri ile Hükümetimiz de çalışmalarını sürdürüyor.

Kimsenin Ayağı Çamura Değmeyecek

Çalışma yapılacak tek bir sokağımız kaldı. Altyapı çalışmalarında tonajlı iş makineleri giriyor bu yüzden kazı yaparken bazen hatlara zarar verebiliyor ve su kesintileri yaşanıyor. Aynı zamanda tek sıkıntı altyapı değil yolunda sorun olan mahallerimizde düzenlemeler olduğu için şuan ihaleyi alan firma taş basıyor. Basım bittikten sonra çalışmalara başlayacak. Su ile ilgili birtakım çalışmaların olması gerekiyor. Biz seçimden önce dediğimiz gibi kimsenin ayağı çamura değmeyecek, hiçbir vatandaşımız toz teneffüs etmeyecek.

Kamera İle Çekmek Yerine Oradaki Yaprakları Çekseydiler Böyle Bir Olay Yaşanmayacaktı

Biga’nın %70’lik kısmı tamamlandı. Biga’ya dâhil olan Yeniceköy, Çavuşköy birkaç farklı yerde daha var çalışma yapılması gereken yer, bunları da önümüzdeki yıllarda tamamlayacağız. Biga’nın altyapı ile çok ciddi bir sorunu yok şuanda. Kışın baskınlara sebebiyet vermemek için şuan Devlet Su İşleri’nin makineleri Yeniceköy uzun su deresinde çalışıyor. Oradaki çalışma bittikten sonra kocabaş çayında da çalışma yapacak. Logarların düzenli bir şekilde temizlenmesini sağlayacağız, bu yüzden iki adet kanal açma aracı alacağız. Sanayide yaşanan bot ile gezme olayından sonra arkadaşlarımız gitti, mazgalın üstündeki yapraklar vardı onları açtı ve 15 dakikada içerisinde su kalmadı. Kamera ile çekmek yerine oradaki yaprakları çekseydiler böyle bir olay yaşanmayacaktı.

Gelecek Seçimi Düşünerek Hizmet Anlayışımız Ortaya Koymadık

Şuan ki pozisyonumuza işin eksilerinden başlayıp 25 yılımızı vererek geldik. Biga’yı ve Biga Belediyesini çok önemsiyoruz. Burada doğduk ve ömrümüz yettiğince de Biga’da yaşayacağız. Biz isteriz bu işi göğüsleyecek, halkın beklentilerine karşılık verecek arkadaşımız olsun destek verelim. Genel Başkanımız başta olmak üzere partililerimiz, büyüklerimiz bu işin biz ile olabileceğine karar verdi. Bu yetkiyi almak, AK Partiden başkan adayı olmak benim için büyük bir gurur. Bu saatten sonra biz kazandıklarımız ile ölene kadar hayatımızı sürdürürüz. Akçe ile olan işimizi bıraktık tamamen doğduğumuz memlekete hizmet etmek için halkımızın ve Genel Başkanlarımızın bize duyduğu güveni yerine getirmek için şuan buradayız. Seçimden sonra arkadaşlara şöyle dedim, edindiğim tüm mal varlığımı yitirsem üzülmem sizde üzülmeyin çünkü biz tahmin ettiğimizden daha kıymetli bir işi başarmışız Biga Belediye Başkanı makamında oturan kişinin hizmet anlayışı tamamen düşüncesine göre şekilleniyor. Burada halka hizmet etmek, bu işi emanet bilinci ile bakarak hizmet etmek farklı bir hizmet anlayışı ortaya koyuyor. Çok mutluyuz, vatandaş bize 5 yıl Biga Belediyesi’nin emanetini verdi bu sürede bizde duyulan güveni yerine getirmek, insanların bizden olan beklentilerine cevap vermek için uğraşacağız. Güzel işler yapacağız.

Üzerimizdeki Ceket Farklı

Kendi işimizde olsa belki öfkemizi, sinirimizi dışa vurabiliriz, ama burada üzerimizdeki ceket farklı. Biz iki genel başkanımıza uymayan hiçbir hareketi yapamayız Bigalıların bize duymuş olduğu güveni hiçe sayamayız. Sabır ediyoruz. Sabrın sonu selamet…

Biz Hizmet Kalitesinin Artmasına Bakarız

Biga belediyesine ve Biga Kent Hizmetleri adına ait olan araçların hızlı bir şekilde bakımını yaptırdık. 6 tane greyder, ekskavatör içinde olmak üzere 6 tane iş makinesinin ağır bakımını, motorların rektifiyesini yaptırdık. Bu araçlar bakımlı olursa hizmet edecek bizde bu yüzden tüm bakımlarını yaptırdık. Şuan araçlarımızın % 100’ü aktif durumdadır. Personelimizin de bizi iş anlamında tanıması için fırsat verdik birbirimizi tanıdık. Burada hiçbir belediye çalışanı seçilen mevcut belediye başkanı himayesinde siyasi çalışmalara katılmaması gerekiyor herkes sandığa gider istediğine oyunu verir. Buradaki personeller bu tür çalışmalara davet edildiği için çağırılanların hepsi tedirgin. Biz gittik yürüdük acaba bize gelince bir şey der mi gibi… Biz hizmetin kalitesinin artmasına bakarız ay sonu kartını bankamatiğe sokup parayı aldığı zaman aldığı paranın karşılığını vermesini bekleriz çalışandan dedik. Bu söylediklerimize uygun olmayan personeller olduğunda birtakım yer değişiklikleri oldu. Biz 2 kişiyi çıkarttık bugüne kadar bu kişilerinde zaten daha önceden de tutanakları tutulmuş işlem yapılmamış. Biz geldikten sonra da tutanaklarını tuttuk kanuna göre yapılması gerekeni yaptık. Yer değişikliği yaptığımızda gitmek istemeyen oldu yasal süreç ne ise o uygulandı. Bu şekilde emekli olanlar ile birlikte toplamda 20 kişi ile yollar ayrıldı.

Biga’mıza 2150 Metrekare Yeşil Alan Kazandırdık

Biga İndirimli Alışveriş Günleri ve Kültür Festivali adı altında Biga Panayırının ilkini başlattık. İlk olmasına rağmen uluslararası boyut kazandı yurtdışından Bosna, Bulgaristan ve Nepal’den katılımcılar oldu. Vatandaşlarımızın diğer illerden esnafların gelmesini istemesini ise kendi esnaf odalarımız ile toplanarak vatandaşımızın bu talebini onlar ile görüşeceğiz. İrfan ustamız UNESCO ödülünü ve çok kıymetli yani güreşlerde adı geçen Biga’nın isminin tanınmasına sebep olan bir kıspet ustamız var. 1907 yılında Osmanlı arşivinde Biga’da güreşlerinin yapıldığına dair elimizde resmi evrak var.  Biga’da Osmanlı zamanında bu güreşler yapılıyormuş. Biz geçmişimizi unutmamak, milli ve manevi değerlerimiz yaşatmak adına güreşlerin anlamlı olduğunu düşünüyoruz. Hazırlıkları tamamlandı 2150 metrekare çim alan kazandırdık, deve güreşlerinin yapıldığı yeri yeşil alana dönüştürdük. Güreşler orda olacak diğer zamanlarda ise öğrencilerimizin, halkımızın etkinliklerinde de o alan ev sahipliği yapacak bir yer haline geldi.

Yağlı Güreş Organizasyonu İçin Belediyemizin Kasasına Dokunmayacağız

Biga güreşlerine yaklaşık 40’a yakın başpehlivanın katıldığı, 2019 Kırkpınar Güreşlerindeki çeyrek finale kalan 8 tane başpehlivanın olduğu yaklaşık 500 kişiye yakın pehlivan katılacak. Bunun ekonomisini kimseden ücret talep ederek karşılamıyoruz. Güreş ağamız ve sponsorlarımız var. Kültür Bakanlığımıza da yazılarımızı yazdık onlarında desteğini inşallah alacağız. Biga Belediyesinin kasasına dokunulmayacağı bir etkinlik olacak. Kültür Festivalinde de yaptığımız gibi, etkinlikler ile bir taraftan gelir elde ettik diğer tarafta ise bu geliri halkımız için kullandık. Esnafımıza peronları diğer ilçeler 250 TL’ye verirken biz 100 TL’ye verdik.

Biga’daki Osmanlıca Mezar Taşlarının Çevirisini Yaptık ve Kitap Hazırladık

Biga Kent Müzesi ile alakalı komisyon kurduk. Müze, gösteri salonu olabilir, şehrimizden geçen şehitlik ziyaretçisinin en azından yarısını Biga’da tutmamız lazım, hem Biga’yı tanıtmak amaçlı hem de ekonomik anlamda. Halim Bey Konağımız Mehmet Özkan zamanında restore edildi ve halka sunuldu. Biga’daki tarihi mezarlıklardaki Osmanlıca olan mezar taşlarının çevirisini yaptık. Bir kitap çalışmamız var. Yakında kitabımızı duyuracağız. Çarşı Camimizin şadırvanımızın, kurşunlu camiinin, ulu caminin, Alişdedeki türbemizin hepsinin kitabelerini hazırlattık.

Kültürel Çalışmalar Bizim Zenginliğimizi Ortaya Çıkarıyor

108 Köyümüzden tek Boşnak köyü olan Kalafat köyümüzdeki Bosna Hersek ve Boşnak Kültür Dayanışma Derneğimiz ile birlikte Bosna gezimizi Srebrenitsa Katliamı’nın yıl dönümünde anma törenlerine katılmak için resmi ziyarette bulunduk. Meclis kararı aldık. Derneğimiz gidecek olan listeyi hazırladılar. Mali yönden herkes kendi parasını ödedi ve o geziye gittik. Belediyenin tek katkısı pasaport çıkartmak oldu. Yol süresince de araçtaki içecek ve kek ikramı oldu. Bosna’da bizim İdriskoru Köyünden Kurtul ailesinden Bigalı şehidimiz var. Nasip olursa kalafat Köyüne Srebrenitsa annelerinin simgesi olan papatya şeklindeki anıtı yapacağız. İdriskoru Köyü mezarlığına da oradaki şehidimizin temsilen bir mezar taşını koyacağız. Kültür Bakanlığımız ile birlikte Türkiye genelinde önümüzdeki yıl Boşnaklarımıza 50 adet otobüs tahsil edecek.

Ekim Ayında Adaspor-Arapdede Arasındaki Projemize Başlıyoruz

Trafik sıkıntısı yaşadığımız yer eski yerleşim bölgemiz olan kısımda. Kocabaş Çayı yatağımız var orası bu yükü biraz hafifletiyor, ışıklandırmalarını, kamera sistemlerini ve diğer düzenlemelerini yaparak aynı zamanda da kontrolü ve güvenliğini de sağlayıp fazla araç alabilir pozisyona getirmeyi planlıyoruz. Kocabaş Çayı ıslah projesinde eksik kalan kısımları uzun su, sarı su dâhil edilerek tamamlandığı zaman daha aktif kullanarak biraz da olsun park sorununu da hafifletir. İlk başlayacağımız proje de İnönü caddesinde Adaspor Arapdede arasındaki kısma olacak, Ekim ayı gibi tamamını belediye imkânları ile yapacağız. Bir adet halı saha, voleybol basketbol sahaları, iki yaş gurubuna göre çocuk oyun parkları, şehir parkı gibi halkımıza hizmet edecek kafeterya, yürüyüş yolları bitimine doğru güvercinciler derneğine bina yapacağız bölge güvercincileri haftada bir gün orada mezat yapıyor, diğer günler ise farklı kuşları orada sergileyip ziyarete sunulabileceği gibi çalışma yapılacak. Halı sahayı Bülent Turan Vekilimizin desteği ile hibe olarak kazandıracağız. İnönü caddesine 2 proje hazırlattık biri paralel park bir dikey park olacak şekilde, projeyi halk ile paylaşıp hangisinin uygun olup olmadığına karar verip o projeyi uygulayacağız.

Proje Tamamlandığında Prestij Bir Cadde Olacak

Dikey park projesini uyguladığımız zaman BTM’den çıkışa kadar olan bölgeye 800 araç park ediyor. Paralel park olduğu zaman 600 araç park ediyor. Bu projeyi uyguladığımızda ise park alanları genişleyecek şuan İnönü caddesinde ve Adaspor Aarapdede arasındaki alanda 200-250 araç park ediliyor bu proje uygulandığında ise 800 araç park alanı bulacak. Caddenin ışıklandırılması, alt yapısı tretuvarı, peyzaj çalışması hepsi projenin içinde prestij bir cadde olacak.

Kapalı Otopark Projesi Amacına Ulaşmadı

Geldiğimiz günden beri katlı otopark ile çıkmazdayız. Günde ortalama 20-25 araç hizmet alıyor. Talep yok kimse arabasını bırakmak istemiyor tadilat ile farklı alanlara çevrilebilir. Biz burasını daha halka hizmet edecek, aktif bir hale getirmek için hazırız. Yedi buçuk milyon lira para harcandı yapımında ama amacına ulaşmadı. Atatürk Kültür Merkezi 3 yıldır hizmette asansörleri çalışmıyor hiçbir şeye bakılmamış.

Biz topluma hizmet eden kurumun başındaysak, her kesimden vatandaşlarımızı dinleyip yaptığımız işleri de ona göre ayarlamalıyız

Biga olarak sporcularımızın başarıları, genç sayımız, lisanslı sporcu sayımız, şuan ki mevcut spor tesislerimiz, olması gereken eksik spor tesislerimizin hepsini dosyada düzenledik, hazır bir şekilde Bakanımızı bekliyoruz. Bakanımız Biga’ya geldiği zaman 18 Eylül ile ilgili kapalı spor salonu eksikliğimiz, açık hava spor kompleks projemiz bunların hepsini sunacağız. 5 yılın sonunda Biga’daki spor tesisleri ile alakalı eksiklerin hepsini tamamlayacağımıza inanıyorum. 

Bağcı İle İşimiz Yok Biz Üzüm Yiyelim

Tabakhaneler bölgesi sıkıntılı bir bölge. Komisyonumuzu kurduk,  Çevre Şehircilik İl Müdürlüğümüz, Valilik, Bakanlık düzeyinde çalışmaları başlatmamız gerektiğini konuştuk ve resmiyete geçirdik. Organize Sanayi Bölgesine çevreye olumsuz etkisi olmayacak bir tesis yapabiliriz. Biz cumhur ittifakının adayıyız fakat halkımız bize yetki verdikten sonra 55 bin kişinin başkanı olacağız dedik. Kurduğumuz komisyonların hepsinde farklı partilerden arkadaşlarımız var. Biz bir olursak Biga’da yapamayacağımız hiçbir iş yok.  Görevimiz ile alakalı sıkıntımız yok 24 saat iş olsun vatandaşlarımıza hizmet etmek için görevimizin başında olacağız. Herkesin olurunu almadan iş yapmayacağız.

‘’Minia Çanakkale’’ Projesi

Pancar deposu dediğimiz alana ‘’Minia Çanakkale’’ projesini çok önemli buluyoruz, bu proje ile Çanakkale’nin giriş kapısı Biga’dır duygusunu yaşayacağız. Hem Biga’mızın değeri hem de Çanakkale’ye gitmeden küçük bir bilgi verilecek bir tanıtım müzesi olacak aynı zamanda gelen misafirlerin ihtiyaçlarını karşılayabilmeleri için alanlar yapılacak. AKM’deki kursiyerlerimizin yaptığı el emeği olan ürünler sergilenecek.

Biga’mıza Şehir Girişi Tagı Yaptıracağız

Biga’nın Bandırma girişindeki tarafına kale tarzında bir şehir girişi tagı olacak. Tüm şehir girişlerimize Bandırma, Çanakkale, Çan ve Balıkkaya olmak üzere 25 metrelik Türk Bayrağı direkleri olacak siparişlerini verdik. Şehir girişlerimizde peyzaj çalışmaları olacak. Kaldırımbaşı Köyü’nün oradaki otluk alanı çiçekler ile beraber güzel bir alana dönüştüreceğiz, özellikle köyün girişinde olan kazalar için ışıklandırmalar yapılacak.

Akıllı Kent Otomasyon Sistemine Geçeceğiz

Yeniceköy çevre yolu, Kıbrıs Şehitleri caddesi ve Şakirbey’in oradaki çevre yoluna can ve mal güvenliğini koruma anlamında EDS’li hız koridoru 3 tane hız koridoru kurulacak ve yılbaşında faaliyete geçecek. Bu uygulamayı başlattıktan sonra önümüzdeki yıllarda Akıllı Kent Otomasyon Sistemine geçeceğiz. Engelli vatandaşlarımız ve çocuklarımız için kaldırımlar ile ilgili gerekli çalışmayı yapacağız. Can Hastanesi ile Sardunya’nın orada kaldırım ihtiyacı var onu da inşallah aşacağız. Daraltılan yolları tadilat yapmak zor hiç yapılmamış olsaydı daha kolaydı işimiz, fakat şikâyet olduğu zaman ilgilenmeye çalışacağız. Öncelikli bütçemizin el verdiği imkânlar İstiklal Caddesi, İnönü Caddesi, Kıbrıs Şehitleri Caddesinin acil yapılması lazım. Kıbrıs Şehitleri caddesi çok güzel prestij cadde olacak.

Et Entegre Tesisimiz İçin İlk Olumlu Adım Atıldı

Her projemiz Bigalı hemşehrilerimizin sağlık, huzur ve mutluluğunu temel alan, yaşam kalitesini yükselten çalışmaları içerdiği gibi ilçemizin ekonomisine katkı sunacak ve istihdam oluşturacak projelerimizden oluşuyor. Örneğin Et ve Süt Ürünleri Entegre Tesisi projemiz gibi. Bu nedenle her projemiz birbirinden değerlidir. Kalafat yoluna yaklaşık 2-2,5 milyonluk asfalt çalışması yaptık. Göktepe’nin karşısında borsanın şuan inşaatına başladığı alanın yanında yaklaşık 100 dönüm mera alanı var yazısı yazıp mücadele alanını aldıktan sonra oraya bölgemize Et Entegre Tesisini ayrıca içerisinde yıkamacısı, elektrikçisi, tamircisi, lastikçisi, banyosu, tuvaleti, önünde istasyonu, sosyal tesisleri olan modern bir kamyon garajını kamyon garajını hayvan pazarını hem de et entegre tesisini o bölgeye yapmayı planlıyoruz.  

Yanlış Minibüs Hatlarını veren Biga Belediyesinde

Mahkemede bu ihale usulsüz yapılmış istenilen şartlara göre yapılmamış. Mahkeme ihaleyi iptal etmiş hem de meclis kararı iptal etmiş. Mahkeme kararına göre bizden önceki yönetim minibüsleri çalıştırmaması gerekiyordu fakat çalıştırdı. Benim görevim kanunu uygulamak, ihaleye katılan kişileri çağırdık ihaleye katılıp hat aldınız ve para ödediniz bu sizin yanlışınız değil dedik. 60 Minibüsçü geçimini buradan sağlıyor, gereksiz hat satışı olduğu için bu yüzden mahkemeye başvurmuş mahkemede lehinde karar vermiş. İleride resmi çalışma elimize gelir, bilirkişi raporunu elimize alırız. O zaman ihaleye açarız,  sizin mağduriyetinizi bu şekilde gidermeye çalışırız diye söyledik.  

Dur Durak Bilmeden Çalışmalara Devam Edeceğiz

Yerel seçimler öncesi ilan ettiği gibi bizler memleket işi gönül işi, diyerek gönül belediyeciliği yapmaya başladık. Şehir planları, alt yapı, üst yapı, sosyal belediyecilik, çevreye saygılı şehirler gibi çalışmalara odaklandık. Cumhur ittifakı olarak hizmet belediyeciliğine dur durak bilmeden, devam edeceğiz. Çünkü bizim işimiz vatandaşlarımızın hayat kalitesini yükseltmek ve hizmet sunmaktır. Gayretle, samimiyetle, tevazuyla yola çıktık. 5 yıl boyunca Belediye hizmetlerinde gönül belediyeciliğini görüntü için değil, gerçekten uygulayarak yapmaktır. Amacımız Biga’ya güzel şekilde hizmet etmektir. Derdimiz Halka Hizmet Hakka hizmettir. Ayrıca bu güzel ve samimi röportaj için gazeteniz Çarşamba Postasına teşekkür ederim.


  Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış

  Yorum Ekle

Ad Soyad :
E-Posta :
Mesaj :
Güvenlik Kodu :+ Benzer Haberler
AK Parti’nin A Takımı Açıklandı
    »    
Başkan Erdoğan, Sorunları Yerinde İnceledi
    »    
Başkan Uygun’dan Deve Güreşine Davet
    »    
Allah’a Yönelin! Cihad ve Riyazet nedir?
    »    
Başkan Öz’den Kutlama Mesajı
    »    
Ortaokul ve Lise Öğretmenlerine Eğitim
    »    
Özgür Ceylan’a Tarım ve Orman Bakanı’ndan Cevap
    »    
Köprülülü Hamdi Bey 100. Yılında Anıldı
    »    
Baro Başkanı Şarlan’dan Kutlama Mesajı
    »    
Amatör Lig’lerde Müsabaka Sonuçları Ve Puan Durumları
    »    
Çan Belediyesi İsmet İnönü Parkı Sosyal Tesisleri Hizmete Açıldı
    »    
Biga’da Okullar Yıkılacak Mı? Deprem Paralarına Ne Oldu?
    »    
Biga Kent Konseyi 1. Olağan Toplantısı
    »    
Ceylan’a Milli Eğitim Bakanı’ndan Cevap
    »    
2020’de Çanakkale’ de Yapılacak Spor Yatırımları
    »    
Biga Kitap Festivali Kapılarını Açıyor
    »    
Biga’da Yükselen Değer; Biga Çizgi Koleji
    »    
Gümüşçay Anaokulundan Ziyaret
    »    
Biga TSO Üyelerine KVKK Ve Verbis Semineri
    »    
TEMAD Şube Başkanlığından Basın Açıklaması
    »    
Ülkenin Gerçek Gündemi Açlık Ve İşsizlik
    »    
Tuzlu Su ile Gargaranın Muhteşem Faydaları
    »    
Biga, Yarı Olimpik Yüzme Havuzu’na Kavuşuyor
    »    
“Çalışan Kazanacak, Gümüşçay Kazanacak’’
    »    
Biga-Çan Yolunda Uyuşturucudan Yakalandılar
    »    
Çan Belediyesi Hizmet Binası Vatandaşların Hizmetinde
    »    
Başkan Erdoğan Bigalıların Beklediği Müjdeyi Verdi
    »    
Sağlık Bakanlığı 8 Bin Personel Alacak
    »    
Özgür Ceylan, ‘’Şirkete Söz Mü Verdiniz?’’
    »    
İŞKUR 16 Kişilik Yeni Programa Başladı
    »    
Biga CHP İlçe Kadın Kolları Başkanlığına Özge Elmas Seçildi
    »    
Biga Doğa Kolejinden Basına Kahvaltı
    »    
Ali Galip Akyıldırım Adaylığını Açıkladı
    »    
Sazoba Köyü’nün Galatasaraylı Çeşmesi
    »    
Gözaltına Alınan 20 Şüphelinin Tamamı Tutuklandı
    »    
Başkan Erdoğan’dan Hasta Ziyareti
    »    
Tek Bir Amaç İçin Bir Araya Geldiler
    »    
Başkan Üzen, KVKK Eğitim Seminerine Katıldı
    »    
Gülgün Feyman İle Ertelenen Programı Yarın Gerçekleştiriyoruz
    »    
Biga Ticaret Borsası Anaokulu 1. Yılını Kutladı
    »    
‘’ Hayat Sevdikçe Paylaştıkça Daha Güzel’’
    »    
Biga’da Hastalıklara Geçit Yok
    »    
Allah’a Yönelin! Takva Nedir?
    »    
Aşkın Ve Sevginin Ülkesi Değiliz!
    »    
1940’lı Yıllardan Kalan Çeşme
    »    
Biga Belediyesi’nde Toplu İş Sözleşmesi İmzalandı
    »    
Bahçeli Köyü Bayanlarına Seminer Verildi
    »    
Kocagür Köyü’nde Mantar Yetiştiriciliği’ne Yoğun İlgi
    »    
Başkan Erdoğan’dan, Özel Biga Can Hastanesini Ziyaret
    »    
Amatör Liglerde Haftalık Faaliyet Programı
    »    
Biga Merkezli Önemli Operasyon
    »    
Bir Film Seyreder Gibi İzliyoruz Toplu Ölümleri
    »    
Vefat Ve Başsağlığı
    »    
Biga’da Risk Taşıyan Birçok Okul Binası Yıkılacak
    »    
Başkan Erdoğan’dan Sabah Çıkarması
    »    
Milli Atlet Anıl Korkmaz’dan Başkan Erdoğan’a Ziyaret
    »    
Biga’nın Camileri Pırıl Pırıl
    »    
AK Parti Gençlik Kollarından Emniyet Müdürüne Ziyaret
    »    
Türk Milleti Mazlumdan Yanadır Ama…
    »    
Tahmin Ediyoruz Ki Türkiye’de Bir İlk Yaşandı
    »    
Bigaspor Aşkına
    »    
Biga CHP Kadın Kollarından Adaylık Açıklaması
    »    
Soner Dedeoğlu’nun İsmi Parkta Yaşayacak
    »    
Türkiye Şampiyonundan Ziyaret
    »    
Biga İlçe Merkezin Nüfusu Artışta
    »    
Başkan Erdoğan, Pazar Yerinde Talepleri Dinledi, Notlarını Aldı
    »    
Yenice’ye Süt Fabrikası
    »    
Vefat ve Başsağlığı
    »    
Bir Kalleşten Kaçıp Başka Bir Kalleşin Tuzağına Düşmek!
    »    
Biga Uyuşturucudan 7 Kişi Yakalandı
    »    
Biga Sallandı
    »    
Alternatif Bijuteri’nde Sevgililer Gününe Özel İndirim
    »    
Başkan Öz, Vatandaşlarla Buluşup Onları Dinliyor
    »    
Amatör Lig’ lerde Müsabaka Sonuçları Ve Puan Durumları
    »    
Vatandaşa Büyük Kolaylık Sağlayacak Protokol İmzalandı
    »    
AK Parti İlçe Teşkilatından Ziyaretler
    »    
Dikkat! Kar Kapımızı Çalacak
    »    
Bigalı Mehmet Çavuş Kabri Başında Anıldı
    »    
Biga CHP’den Büyük Üye Kampanyası
    »    
Ceylan, Merkez İlçe Kongresinde Konuştu
    »    
Başkan Akkurt’tan Yerel Basına Kahvaltı
    »    
Turan’dan Deprem Bölgesine Yardım
    »    
Biga TSO’dan Sigorta ve Risk Çözümleri Semineri
    »    
Allah’a Yönelin! Şeytan (İblis) Nedir?
    »    
İdlib’de 4 Asker Şehit
    »    
Ç.Dardanelspor 2 - Karabiga 1
    »    
Bu Acıya Yürek Dayanmaz
    »    
Biga Kent Konseyi Genel Kurulu 15 Şubat’ta
    »    
‘’Tarım Kredi Kooperatifleri de Çiftçinin Sırtına Biniyor’’
    »    
Lâpseki’de Gümrük Kaçağı
    »    
Bigaspor Önemli Maça Hazır
    »    
Toplu İş Sözleşmesi Coşkuyla Kutlandı
    »    
Yunanlı’nın Kuyruk Acısınıda Anlıyorum İçimizdeki Uzantılarının Kuyrukacısınıda..
    »    
Gelibolu’dan Biga Emniyet Müdürüne Sürpriz Ziyaret
    »    
Öğrenciler Tatilde Hediyelerine Kavuştu
    »    
Doğa Koleji Özel Biga Can Hastanesini Ziyaret Etti
    »    
Bekçilerin Yeni Yetkileri
    »    
Özel Biga Can Hastanesinden Hayırlı Olsun Ziyareti
    »    
Başkan Bülent Öz, Sanayi Esnafını Ziyaret Etti
    »    
Ezine’de Kasten Adam Öldürme
    »    
YAZARLAR
Ali Galip Akyıldırım
Ülkenin Gerçek Gündemi Açlık Ve İşsizlik
Alaattin Akçal
Hayalim “2 Adet Çikolata”
Davut Doğan (Konuk Yazar)
Hey Siri!
Erdem Karan
Allah’a Yönelin! Cihad ve Riyazet nedir?
Kadir Atay
Lider Şehir Biga’m
Murat Gülcen
-Kafa Yoranlar-
Niyazi Kısacık
Ceviz Kurdu
Uzm. Klinik Psikolog Nevzat Hasdemir
Çocuklarınızın Hayatını Kurtarın !!!
Ozancan Polat
Ucuz Strateji
Sinem Bülbül
Kayropraktik Nedir?
Lütfi Özgünaydın
Gülgün Feyman İle Ertelenen Programı Yarın Gerçekleştiriyoruz
BİGA'DANÖBETÇİ ECZANE
ÇOK OKUNANLAR bu hafta | bu ay
ÇOK YORUMLANANLAR bu hafta | bu ay
İstatistik
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’ ve sitemizde yorum gönderenlerin şahsına aittir.
Çanakkale'nin Tamamen Renkli İlk Gazetesi
Biga'nın İlk İnternet Televizyonu ve Cep Gazetesi
Biga'nın Evlere, Köylere ve Okullarına, Dağıtılan En Yüksek Tirajlı Gazetesi
Sitemizde Yayınlanan Yazı ve Dökümanların İzinsiz Alınması Çoğaltılması Yasaktır
Biga Çarşamba Gazetesi / Atay Reklam
Tüm Hakları Saklıdır BİGA ÇARŞAMBA GAZETESİ    0