Künye İletişim Mobil
Giriş Sayfam Yap Favorilere Ekle Sitene Ekle RSS Üye Ol Üye Giriş
Anasayfa Foto Galeri Video Haber Seri İlanlar Muhtarlarımız Kadınlarımız İletişim
SON DAKİKA : Bu mudur Siyaset?      BİGA YASTA      Biga Sokakları İhtiyar Delikanlılara Emanet       Ramazan Bayramınız Kutlu Olsun      Av. Bülent Şarlan’dan Ramazan Bayramı Mesajı       Altınkaya’dan Bayram Mesajı      Bayramlar Güzeldir Ama..      Biga İlçesi Umumi Hıfzıssıhha Kurulu Kararları      Akyıldırım’dan Ramazan Bayramı Mesajı      ÇTSO Mayıs Ayı Meclis Toplantısı Video Konferans İle Yapıldı      Ceylan’dan, CHP’li Belediyelere Destek Ziyareti       Ağaköy Çiftçi ve Hayvan Yetiştiricilerine İzin Belgeleri Dağıtıldı      Erdoğan İle Can Bayramlaştı      Kaymakam İle Bayramlaşma Ziyaretleri      Başkan Erdoğan’dan Ramazan Bayramı Mesajı      “Tüm Tedbirleri, Uyarıları Dikkate Alarak Bayramı Geçirelim”      Çan Belediye Başkanı Bülent Öz’den Ramazan Bayramı Mesajı      Kelebek Mobilya ile Bayram Evlere Geliyor      CHP Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan Biga Devlet Hastanesini Ziyaret Etti       DOĞTAŞ’tan Özel Bayram Kampanyası     
YEREL YAŞAM EKONOMİ SİYASET EĞİTİM BELEDİYE KAYMAKAM MAGAZİN ULUSAL SPOR RÖPORTAJ
» Başkan Erdoğan, Basın Mensuplarıyla Buluştu
28 Haziran 2019 Cuma 19:00
12
14
16
18


Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan, göreve geldikleri günden bu yana yapılan çalışmalar hakkında açıklamalarda bulunarak basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan, Biga’da görev yapan basın mensuplarıyla Şehir Parkı’nda düzenlenen kahvaltı programında bir araya geldi. Başkan Erdoğan, 2,5 aylık görev süresi zarfında yerine getirdikleri vaatleri, yapılan ve yapılmakta olan çalışmaları anlatarak, basın mensuplarının gündeme ilişkin sorduğu tüm sorulara içtenlikle yanıt verdi. Biga Alışveriş ve Kültür Festivali’nin kısa bir zaman içinde ilkinin düzenlendiğini belirten Başkan Erdoğan, esnaf ve vatandaştan gelen memnuniyeti aktardı.

İşte Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan’ın, açıklamaları ve basın mensuplarının sorularıyla oluşan güncel konulara ilişkin verdiği cevapların satırbaşları;

“VAATLERİMİZİ BİR BİR YERİNE GETİRİYORUZ”

“2,5 aylık zaman diliminde seçim vaatlerimizin dört tanesini gerçekleştirdik. İlk ve bugüne kadarki Meclis toplantımızı halkımızın da rahatlıkla izlemesi için canlı yayınladık. Bundan sonraki Meclis toplantılarımızı da şeffaflık ilkemiz gereği canlı yayınlamaya devam edeceğiz. İlçemizde suya yüzde 20, işyerlerinde ise yüzde 30 indirim yaptık ve vatandaşımızın memnuniyetini hissettik. Pazaryeri işgaliye ve devir ücretlerini de düşürerek esnafımızın ekonomik olarak nefes almasını sağladık. Halkımızın panayır özlemini gidermek için bu geleneğimizi Biga Alışveriş ve Kültür Festivali adı altında yaptık. İlk ve çok yeni olmasına rağmen büyük eksiğimiz olmadan başarıyla gerçekleştirdik. Temizlik imandan gelir diyerek göreve geldiğimiz ilk günden itibaren bir ay süren yerüstü çöp konteynerleri yıkanıp, dezenfekte edildi. Temizlik çalışmaları tüm hızıyla sürüyor. Halkımıza daha iyi hizmet vermek için belediye araçlarımız revizyona girdi. Dört vaadimizi yerine getirirken, iki projemizin de ilk adımlarını attık. Et ve Süt Ürünleri Entegre Tesisi ile Akıllı Kent Otomasyon Sistemleri için ilk görüşmeleri ilgili Bakanlarımızla gerçekleştirdik.”

“BİR AY İÇİNDE BİGA’MIZ TOZ VE TOPRAKTAN KURTULACAK”

“Göreve başlamamızla birlikte çok yoğun bir tebrik ziyareti aldık. Herkese çok teşekkür ediyorum. Grup Başkanvekilimiz ve Çanakkale Milletvekilimiz Bülent Turan’ın katılımıyla Fatih İlkokulu’nun temelini attık. Genel-yerel uyumuyla çalışmalarımız ilçemize geleceğe taşıyacak. Esnafımızın açılışlarına katıldık. 23 Nisan etkinlikleri, Biga Çocuk Olimpiyatları ve Çocuk Şenliği’nin 4.’sünü gerçekleştirdik. Yıllar sonra ilk kez temsilen yürünen 27. Alay Saygı Yürüyüşü’nü yaptık ve Biga’mızın tarihi için içinde basılı eserlerinde olduğu çalışmalara başladık. İlçemizdeki meslek gruplarıyla yapacağımız istişare toplantılarını başlattık. Ziyaretimize gelen Bursa Karayolları 14. Bölge Müdürümüzle birlikte ilçemizin mobese, durak, sinyalizasyon sistemi ve kavşak sorunlarını yerinde inceledik. Ramazan etkinliklerimizi gerçekleştirerek vatandaşlarımızla iftar sofralarında buluştuk, istek ve taleplerini dinledik. Ramazan Bayramı hazırlıkları kapsamında ilçemiz temizlendi, yıkandı ve çiçeklerle donatıldı. Altyapı çalışmaları kapsamında yaklaşık 8 kilometre kazı yapıldı. Vatandaşlarımıza toz ve bozuk yollar zor zamanlar yaşatsa da yolların onarımı aynı müteahhit tarafından hızlı bir şekilde üst yapı çalışmalarına da başladı. Açılan yerlerin kapanmasından ziyaret Çan Caddesi’nin tamamına yönelik çalışma başladı. Bir ay içinde Biga’mız toz ve topraktan kurtulacak. Önümüzdeki eğitim-öğretim yılına iki tane kreş açacağız. Bir tanesi Hastane diğeri ise Ada Bilgi Evi’nde olacak. Adaspor ile Arapdede Köprüsü arasındaki çay yatağının kenarına ise halı saha, millet bahçesi, yürüyüş yolları ve çocuklarımızın hoşça vakit geçireceği parklar yapacağız. Hastane girişindeki çam ağaçlarının bulunduğu yeri de vatandaşlarımızın kullanımına kazandıracağız.”

“HALKIMIZI AKSAZ SOSYAL TESİSLERİMİZE BEKLİYORUM”

“Yeniceköy yolunda yaşanan ölümlü kazaların önüne geçmek için EDS uzmanlarımızla görüşmelerimiz oldu. Gerekli çalışmalar sürdürülüyor. Aksaz Sosyal Tesislerimiz ile ilgili bakım onarım çalışmalarımızı yaparak deniz ve sahili temizlettirdik. Şezlong, kamelya, bank, park ve mangallarıyla vatandaşlarımızın güneş ve kumsalın tadını çıkarmaları için gerekli düzenlemeleri yaptık. Cumartesi-Pazar günleri ücretsiz servislerimiz var. Herkesi bekliyoruz.”

“BELEDİYE’NİN YAPTIĞI DÜĞÜN SALONLARI YENİDEN BELEDİYE’YE DÖNÜYOR”

“Eski adıyla Sudem olarak bildiğimiz Çınarlık Düğün Salonu ile ilgili şikayetleri çokça alıyoruz. Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü’nden de geldiler ve gerekli ölçümleri yaptılar. Burası zaten usule uygun olarak yapılmadı. Gayri Resmi olarak yapılan yerin kaydı ve tapusu yok. Üç tarafı açık olan yerde düğünler olduğu için ses rahatsızlığı yaşanıyor. 2019 yazı için rezervasyonları daha önceden yapıldığı için şimdilik yapabileceğimiz bir şey yok. Müziğin sesinin biraz kısılması için arkadaşlarımızı bilgilendirdik. Yalıtım için Ağaköy’de yapılan hasırlar ile etrafını kültür mozaiği ile çevirmek istedik ama hasır bulamadık. Yalıtım için görüştük ama çok ciddi bir maliyet çıktı. Çünkü orası belediyemizin kar gütmeden vatandaşlarımızın hizmetine sunduğu bir yer. Çınarlık Düğün Salonu’nu düğün salonu olarak değil de vatandaşlarımızın daha güzel bir hizmet alacağı bir yere döndürebiliriz. Bunun çalışmalarını hep birlikte yapacağız. Ada Düğün Salonu ise önceki yönetim tarafından kiraya verilmişti. İhaleyi alan müstecir ile görüşmelerimizi yaptık ve o da bize zarar ettiğini söyledi. Onun rızasıyla sözleşmeyi feshederek yeniden Belediyemiz bünyesine katarak vatandaşlarımızın hizmetine aldık. Belediyemizi yaptığı düğün salonlarını yeniden belediyemize döndürüyoruz.”

“BİGA’MIZIN ÇÖPLERİ ARTIK GERİ DÖNÜŞÜME GİDECEK”

“Yenice’de Biga, Çan, Yenice ve Çevresi Katı Atık Yönetim Birliği (BİÇAY)’ın toplantısını yaptık. Biga’mız ve köylerimizdeki çöpleri önümüzdeki haftadan itibaren Katrancı’da olan BİÇAY Katı Atık Bertaraf ve Düzenli Depolama Sistemi alanına dökülecek. Biga’mızda günlük 70 ton çöp çıkıyor. Gerekli şartların oluşmasıyla 6 ay- 1 yıl içinde ise çöplerimiz kazanıma dönüşecek.”

BİGA İNDİRİMLİ ALIŞVERİŞ GÜNLERİ DEVAM EDECEK Mİ?

“Esnafımız, Ticaret odamız ve halkımızla görüşeceğiz. Halkımız rahatsızlıklarını bizlere iletti. Küçük bir format değişikliği ile devam edebilir. Biz vatandaşımızın ve esnafımızın istediği şeyleri devam ettiririz.”

“BİGA’NIN ÖNÜ AÇIK, BİGA’YA YATIRIM YAPMAK İÇİN GELİYORLAR”

“Ülkemize yapılan ekonomik saldırılarla döviz ve faiz yükselmesiyle üzerimizde ekonomik sıkıntılar var. Abdülhamid’in torunu olan Osmanlı haneden üyesi Biga’ya gelmek ve ilçemizde yatırım yapmak istiyor. İran’daki turistlerin Türkiye’ye gelmesini sağlayan ve organize eden işadamı bizim bölgemizde yatırım yapmak istiyor. Turistlerin Biga’ya gelmesi için de çalışmalarımız var. Dünyaca bilinen Büyük İskender ve İranlılar arasında yaşanan Gronikos Savaşı’nı öne çıkararak, turistlerin ilgisine sunmak istiyoruz. Tarım, hayvancılık, doğa, deniz her şeyimiz var ve biz bunu aktif hale getirmeliyiz. Biga’nın önü açık. Kimse karamsar olmasın. Biga gelişecek, büyüyecek ve beş yıllık planlarımızı yapıyoruz. ÇOMÜ Rektörümüz ile görüşmelerimiz oldu. İnşallah Biga Üniversitesi olma yolunda da ilerliyoruz.”

15 TEMMUZ’DA KONSER OLACAK YALANI

15 Temmuz Demokrasi ve Millî Birlik Günü kapsamında Biga’da konser düzenleneceği yönündeki dedikoduya Başkan Erdoğan, şu sözlerle yanıt verdi: “15 Temmuz’un maneviyatına uygun bir etkinlik olacak. Birileri tarafından konser düzenleneceği yönünde ortaya atılan dedikodular yalandır. Kaymakamlık, Karabiga ve Gümüşçay belediyelerimizin de içinde olduğu bir etkinlik düzenleyeceğiz ve Hükümet Meydanı’nda olacak.”

BİGA BELEDİYESİ ŞANTİYESİ TAŞINIYOR

“Fen İşleri Şantiyemizin yeri satılmış. Alan müteahhit ise kullanmak için bir an önce boşaltılmasını istiyor. Şantiye taşımak kolay iş değil. Arıtmanın bulunduğu yere taşıyacağız. Böylece kalıcı bir şantiye oluşacak.”

 

HABER FOTOĞRAFLARI İÇİN TIKLAYINIZ


Başkan Erdoğan, Basın Mensuplarıyla Buluştu

  Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış

  Yorum Ekle

Ad Soyad :
E-Posta :
Mesaj :
Güvenlik Kodu :+ Benzer Haberler
‘’Saray Kaybettiği Belediyeleri İçişleri Eliyle Geri Almak İstiyor’’
    »    
Ceylan’dan Çanakkale Valiliğine ÇED Eleştirisi
    »    
Atilla Diren, CHP Biga İlçe Başkanlığı Adaylığını Açıkladı
    »    
Muhtar Günü Dolayısıyla Ortak Mesaj Yayınladılar
    »    
Mobbing Yalanını Atanlar Kayıp 600 Bin Tl’nin Hesabını Versin
    »    
İrez, CHP Meclis Grubuna Çalışmalar Hakkında Bilgi Verdi
    »    
Seçim Analizim
    »    
Başkan Ahmet Şahin Gündeme Dair Açıklamalar Yaptı
    »    
Biga Belediyesi’ndeki Mobbing’e CHP’den Sert Tepki
    »    
Biga Belediyesi’nde Stratejik Plan Toplantısı
    »    
“Köylerimizin Sorunlarını En Aza İndirmek İstiyoruz”
    »    
Biga Belediyesi Haziran Ayı Meclis Toplantısı Yapıldı
    »    
“Hacılık Mekke’de Başlamaz, Mekke’den Ayrılınca Başlar”
    »    
Çanakkale’ye Turizm Alanında Yeni Bir Pencere Açılıyor
    »    
Biga CHP İlçe Danışma Toplantısı Yapıldı
    »    
İskenderoğlu, Hayvan Hakları ve Yasaları Çalıştayına Katıldı
    »    
Özgür Ceylandan Ulaştırma Bakanlığına Sorular
    »    
Her Şey Güzel Olmasın Mı?
    »    
Ne Yaparsanız Yapın Ama Milleti Germeden, Yormadan Yapın
    »    
Kömür Diye 31 Bin Ton Taş Almışlar
    »    
İstanbul’da Seçimin Yenilenmesi ve İmamoğlu Analizi
    »    
Mayıs Ayı Meclis Toplantısından Suya İndirim Çıktı
    »    
Bozcaadalı İşletmelerden Rezervasyonlara "Oy Ver" Cevabı!
    »    
Gücünüz Atatürk’ün Ölüsüne Bile Yetmiyor, Ölüsünü Bile Yenemiyorsunuz!
    »    
Kişiye Özel Demokrasi Olmaz
    »    
Ermeni Mezalimine Uğramış Türk Milletinin Acısını Paylaşıyorum!
    »    
Asıl Beka Sorunu Budur
    »    
Ceylan “Kızılay Arpalığa Mı Çevrildi?”
    »    
Başkan Bülent Erdoğan Görevine Resmen Başladı
    »    
Başkan Bülent Erdoğan Mazbatasını Aldı
    »    
Yenilmişlik Duygusu Var Ya İşte Tam Orada Dikkat Etmek Lazım!
    »    
Bu Hayatta En Büyük Kaybedenler, Bekleyenlerdir
    »    
Çanakkale’de Bülent Öz Farkı
    »    
Belde Belediye Başkanları Mazbatalarını Aldı
    »    
Çan’da Öz Dönemi Resmen Başladı
    »    
Pastırmacı Gönülleri Fethetmeye Devam Ediyor
    »    
Çanakkale’de CHP 11, AK Parti 10, İyi Parti 2 Başkanlık Kazandı
    »    
Kazanmak ve Kaybetmek Üzerine
    »    
Çiçeklidede’den Tarihi Birlik ve Beraberlik Mesajları
    »    
Turan “80 Yaşında Adam Buraya Geliyorsa Ben Daha Çok Çalışmalıyım”
    »    
Yeniceköy’den Tüm Biga’ya Sağduyu ve Birliktelik Çağrısı
    »    
Özgür Ceylan’dan Adaylara Tam Destek
    »    
“Güneş Balçıkla Sıvanmaz”
    »    
Adil, Dürüst Belediyeciliğimizin Başlamasına 4 Gün Kaldı
    »    
Şehitlikte İsmail Işık Coşkusu Meydana Sığmadı
    »    
İsmail Işık: “Belediyecilik Deneyim İster O da Bizde Var”
    »    
Kavaklıkta Bülent Erdoğan Coşkusu
    »    
Çavuşköy’den İsmail Işık’a Sevgi Seli
    »    
Turan; “Haydi Karabiga, Ahmet Elbi’yle "Değişimi" Yaşamaya…”
    »    
Muharrem İnce: Bu İş Bitmiş Hayırlı Olsun
    »    
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Biga´da
    »    
Siyasette Çıtayı Yükseltin
    »    
‘’Biga Halkı ile Kurduğumuz Gönül Köprüsünü Hiç Kimse Yıkamaz”
    »    
İYİ Parti Kırsal Alanda
    »    
Cumhur İttifakından Görkemli Yürüyüş
    »    
Erdoğan Hatırlarda Kalan Bir Biga İnşa Edeceğiz
    »    
“Bölgenin En Büyük Spor Kompleksi’ni İnşa Edeceğiz”
    »    
Çan’da Seçim Koordinasyon Merkezi Büyük Bir Coşkuyla Açıldı
    »    
Erdoğan Coşkusu Çiçeklidede’de Sokaklara Sığmadı
    »    
“5 Yıllık Deneyimimizle Başaracağız”
    »    
Birlik ve Beraberlik Mitingleri Büyük Bir Coşkuyla Başladı
    »    
Türk Milleti “Tek Nefes, Tek Ses, Tek yürektir”
    »    
Ceylan Yenice’yi Karış Karış Gezdi
    »    
’Satmaya Değil, Yapmaya Talibiz’
    »    
Bigalılar 250 Metrelik Türk Bayrağı ile Birlik Mesajı Verdiler
    »    
AK Parti Çanakkale Zaferi Nedeniyle Şehitliği Ziyaret Etti
    »    
Çanakkale’de Romanlardan CHP’ye Tam Destek
    »    
“Biga’nın Hizmetkarı Olmak, 50 Yıllık Yaşamımın En Büyük Onurudur”
    »    
"Belediye Herkese Eşit Hizmet Etmek Zorundadır"
    »    
CHP Çan Belediye Başkan Adayından Şeffaf Belediyecilik Açıklamaları
    »    
“TOKİ ile Değil, Belediye İmkanlarıyla Sosyal Konut Yapıyoruz”
    »    
Şehitlik Erdoğan’ı Coşkuyla Karşıladı
    »    
CHP’li Erkek: “Eceabat Kararını Vermiş”
    »    
Ahmet Elbi’den Ziyaret
    »    
İYİ Parti İl Genel Meclis Üyesi Adayından Semizoğlu’na Ziyaret
    »    
CHP’li Erkek Bayramiç’te
    »    
Ceylan Çanakkale’yi Karış Karış Geziyor
    »    
Ayhan Gider’den Vaat Değil, Çözüm
    »    
Çan Belediyesi, Hizmet-İş İle Toplu Sözleşme İmzaladı
    »    
Şehitlik’te Yer Gök ’Bizim İsmail’ Sloganıyla İnledi
    »    
Yeniceköy’de Bülent Erdoğan’a Sevgi Seli
    »    
“17 Senede Kaç Otopark Yaptınız?”
    »    
Biga’nın Onuncu Mahallesi: Esentepe Mahallesi
    »    
Cumhur İttifakı Coşkusu Sokaklara Sığmadı
    »    
Ak Partili Kadınlardan Yoğun Katılımlı Eğlence
    »    
“Hep Birlikte 31 Mart’ı Bayrama Çevireceğiz”
    »    
Gönlü Kazanılmadık Bigalı Kalmayana Dek…
    »    
Karataş Meclis Üyelerini Tanıttı
    »    
"Şehir Parkı’nı Ayağınıza Getireceğiz"
    »    
Cumhur İttifakı Adayı Kuzu, Projelerini Tanıttı
    »    
Çan İstikrara Devam Diyecek
    »    
Engin Özalp: "Gümüşçay’da Spora Canlılık Getireceğiz"
    »    
Gümüşçay’a Temiz Aday: Engin Özalp
    »    
"Birlik ve Beraberliğimizi Asla Kaybetmemeliyiz"
    »    
Erdoğan’ın Tanıtım Toplantısında Büyük Coşku
    »    
Cumhur İttifakı Gençleri Bir Arada
    »    
En Güzelini Ak Parti En Güzelini Ayhan Gider Yapar
    »    
Pastırmacı ”Devam Diyerek Geliyoruz”
    »    
Biga Ak Parti Belediye Başkan Adayı Bülent Erdoğan’dan Ziyaret
    »    
CHP Biga Belediye Başkan Adayı’ndan Biga TSO’ ya Ziyaret
    »    
YAZARLAR
Ali Galip Akyıldırım
Bu mudur Siyaset?
Alaattin Akçal
Çerkes Sürgünü ve Soykırımı’nın 156. Yıldönümü
Davut Doğan (Konuk Yazar)
Hey Siri!
Erdem Karan
ALLAH’A YÖNELİN! Zekat Nedir?
Kadir Atay
Biga ve Gerçek Babalar
Murat Gülcen
-Kafa Yoranlar-
Niyazi Kısacık
Ceviz Kurdu
Uzm. Klinik Psikolog Nevzat Hasdemir
Çocuklarınızın Hayatını Kurtarın !!!
Ozancan Polat
Ucuz Strateji
Sinem Bülbül
Kayropraktik Nedir?
Lütfi Özgünaydın
Ali Coşkun; TOBB Başkanlığı, Sanayi Bakanlığından Sonra 80 Şiiri Bestelendi
BİGA'DANÖBETÇİ ECZANE
ÇOK OKUNANLAR bu hafta | bu ay
ÇOK YORUMLANANLAR bu hafta | bu ay
İstatistik
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’ ve sitemizde yorum gönderenlerin şahsına aittir.
Çanakkale'nin Tamamen Renkli İlk Gazetesi
Biga'nın İlk İnternet Televizyonu ve Cep Gazetesi
Biga'nın Evlere, Köylere ve Okullarına, Dağıtılan En Yüksek Tirajlı Gazetesi
Sitemizde Yayınlanan Yazı ve Dökümanların İzinsiz Alınması Çoğaltılması Yasaktır
Biga Çarşamba Gazetesi / Atay Reklam
Tüm Hakları Saklıdır BİGA ÇARŞAMBA GAZETESİ    0