Künye İletişim Mobil
Giriş Sayfam Yap Favorilere Ekle Sitene Ekle RSS Üye Ol Üye Giriş
Anasayfa Foto Galeri Video Haber Seri İlanlar Muhtarlarımız Kadınlarımız İletişim
SON DAKİKA : Başkan Erdoğan’dan Bayram Ziyaretleri      Borudan Çıkanlar Şoke Etti      Bu mudur Siyaset?      BİGA YASTA      Biga Sokakları İhtiyar Delikanlılara Emanet       Ramazan Bayramınız Kutlu Olsun      Av. Bülent Şarlan’dan Ramazan Bayramı Mesajı       Altınkaya’dan Bayram Mesajı      Bayramlar Güzeldir Ama..      Biga İlçesi Umumi Hıfzıssıhha Kurulu Kararları      Akyıldırım’dan Ramazan Bayramı Mesajı      ÇTSO Mayıs Ayı Meclis Toplantısı Video Konferans İle Yapıldı      Ceylan’dan, CHP’li Belediyelere Destek Ziyareti       Ağaköy Çiftçi ve Hayvan Yetiştiricilerine İzin Belgeleri Dağıtıldı      Erdoğan İle Can Bayramlaştı      Kaymakam İle Bayramlaşma Ziyaretleri      Başkan Erdoğan’dan Ramazan Bayramı Mesajı      “Tüm Tedbirleri, Uyarıları Dikkate Alarak Bayramı Geçirelim”      Çan Belediye Başkanı Bülent Öz’den Ramazan Bayramı Mesajı      Kelebek Mobilya ile Bayram Evlere Geliyor     
YEREL YAŞAM EKONOMİ SİYASET EĞİTİM BELEDİYE KAYMAKAM MAGAZİN ULUSAL SPOR RÖPORTAJ
YAZARLAR Ali Galip Akyıldırım
12
14
16
18
28/04/2019 22:01
Gücünüz Atatürk’ün Ölüsüne Bile Yetmiyor, Ölüsünü Bile Yenemiyorsunuz!

Atatürk ve laik cumhuriyet düşmanlarına sormadan edemeyeceğim. Mustafa Kemal Atatürk size ne yaptı?

Bebek mi katletti, başka ülkeleri veya atalarınızın yaşadığı ülkeleri işgal mi etti, vatanı kurtarmak için savaş kurallarının dışına mı çıktı, camileri mi kapattı, dinimi yasakladı, hangi değerimizi yok saydı?

Ülke kaynaklarını har vurup harman mı savurdu, kendi zevki için özel bir şey mi istedi?

57 yıllık ömrünün sağlıklı geçen bölümünü savaş meydanlarında geçirmiş, işgal altında ki vatan parçasını milleti ile beraber kurtarmış, liderlik yapmış, geri kalan kısmı ile bu gün üzerinde özgürce yaşadığımız vatanın gelişmesi için gece gündüz çalışmış, demokrasi kültürünü yerleştirmeye çalışmış bir insandan ne istiyorsunuz?

Büyük bir devlet adamının geleceğe yön veren ön görüleri karşısında verecek cevabınız olmadığından, bu insanı” dinsizlikle” suçlamak “din düşmanı” diye iftira atmak yetmemiş gibi annesine, babasına, ailesine iftiralar atıp ortalıklarda “Müslüman” diye geziniyorsunuz.

Ey işbirlikçilerin torunları, ey gafiller; Bu ülkede “çan” sesleri duyulmasın diye ölümüne savaşan bir kahramanı “dini” kullanarak vurmaya çalışıyorsunuz. Hem de, hiç utanmadan camilerde okunan ezanı yok sayarak...

Böyle bir evladı, bu vatana kazandıran annesine hakaretler ediyorsunuz.

Sizin kendi annenize de mi saygınız yok?

 Siz nasıl mahlûkatsınız ki dirileri bırakıp ölülerle uğraşıyorsunuz.

Bunu leş kargaları, akbabalar bile yapmamaktadır.

En zor koşullarda bir ulusu esir olmaktan kurtaran, ulusuna ve dünyaya bir tarih yazdıran, emperyal güçleri dize getiren, birçok milletin özgürlüğüne önderlik eden ve umut olan bir kahraman bir vatan evladının ailesine utanmadan, Allah’tan çekinmeden iftira atıyorsunuz hem de dönüp kendinize ve o karanlık geçmişinize bakmadan.

Ey Allah’tan korkmaz kuldan utanmazlar;

Atatürk’e bir vefa olarak saygı duyanları, sevenleri Atatürk’e  “tapmakla” aşağıladınız. Heykellerine “put” dediniz.

Kendinizi “zemzemle” yıkanmış kadar dindar gördüğünüz halde ebediyete göçmüş ve kendisini, ailesini, hizmetlerini savunacak veya anlatacak durumda olmayan birisine çamur atmaktan utanmıyorsunuz?

Unutmayın ki Mustafa Kemal Atatürk bu hayatı sevaplarıyla, yaptıkları ile yapamadıkları ile 57 yıl yaşadı ve aramızdan her fani gibi ayrıldı. Bundan sonrası da Yaradan ile kulu arasında ki meseledir. Her faninin yaşayacağı gibi…

Siz hala “din” üzerinden provakatörlük yapıp halkın gözünde bu kahramanı yıpratmaya çalışıyorsunuz. Aslında onu yıpratmaya çalıştıkça kendi pisliğiniz de boğuluyorsunuz!

Atatürk’ü sevenlere “Kemalist” diyerek yakıştırmalarda bulundunuz. İnsanın sevdikleri ile anılmasını unutmuş olarak.

Unutulmasın ki insanoğlu vefalıdır, iyilik gördüğü, minnet duyduğu herkesi saygı ile anar. Saygı ile anılan insanı saygı duyduğu insanın kalıbına sokmanın dinimizle bağdaşmadığını bilmiyor zavallı okumuş cahillerimiz.

Bakın ben sizin düşüncelerinize saygı duyuyorum.

 Sizler; Atatürk’ü vatanı kurtardığı için, insanlık onurunu milletine yaşattığı için, insanlarımız yönetenlerin kulu olmaktan çıkarıp sözü dinlenen bir birey olma hakkı verdiği için,

Camilerimizde ezanlarımızın okunmasını sağladığı için, bayrağımızın yurdumuzun her yerinde gururla dalgalandırdığı için,

Demokrasi kültürünü ülkemize yerleştirmeye çalıştığı için, Türklerin bu topraklar da Türk olarak anılmasını sağladığı için,

 “Ne mutlu Türk’üm” dediği için, ilke ve devrimleri ile yaşanılabilir bir Türkiye kurduğu için, her gelişmede milletine rol model olduğu için, bu vatan için sözde değil özde çalıştığı için, Çanakkale’yi “geçilmez” yaptığı için,

Savaştan çıkmış, taş üstünde taş kalmayan bir ülkeye hiçbir devletten beş kuruş borç almadan yüzlerce fabrika, hastane, yol, baraj, okullar, üniversiteler yaptırdığı için,

Ülkemizin düşman çizmesi altında ezilmemesi için, kadınlarımızın düşman askerleri tarafından kirletilmemeleri için sevmeyebilirsiniz!

Ama hakaret edemezsiniz! Çünkü bu halk onunla insan olmanın onurunu yakaladı. Bundan dolayı da Ata’sını çok seviyor. Siz işbirlikçilerin torunları olarak sevmek zorunda değilsin. Ama saygı duymak zorundasınız!

Atatürk’ü sevmenizi beklemiyorum. Sevenleri ona yeter. Arkasından rahmet okuyanları ona yeter.

Lütfen bu insanların sevgisine saygısına, düşüncelerine saygı duyun. Ve bu kahramana ve sevenlerine saldırmayın.

 Biliyoruz ki, Atatürk’e düşman olanlar özellikle bu ülkenin varlığına, dirliğine, geleceğine ve milletine düşman olanlardır.

Çanakkale’de, Kurtuluş Savaşında sömürgeci ve işgalci devletlere karşı ülkesinin ve milletinin bağımsızlığı için mücadele etmiş birine karşı olmak, köleliği kabullenen hastalıklı zihniyetlerden başkası değillerdir.

Biz sizlerin katran olduğunuzu biliyoruz.

Katranı bilirsiniz, anlatmaya gerek yok. Ne kadar kaynatırsan kaynat “şeker” olmaz.

 Her fırsatta Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’e dil uzatan, onu küçümseyen, bu ülke için, bu ülkenin namusu için, insanı için yaptıklarını görmeyen ve durmadan Atatürk karşıtlığı zehri saçan Atatürk düşmanlarını hepiniz biliyor ve tanıyorsunuz.

 Hala bu Atatürk düşmanlarından bazıları dedelerinden kalan kuyruk acısını unutmadıklarından dolayı içlerinde kalan ve kendilerine sıkıntı veren bağırsak içeriğini yani defekasyonunu dışarı atmaya devam ediyorlar.

Bu güruha son olarak ta Boğaziçi Üniversitesinde Yunanlı Müslüman (!) olarak tanınan bir Yunan tohumu da katıldı. Ve Atatürk’e “şeytan” dedi.

Ne yazık ki bu Yunan tohumunu Türk öğrenciler dakikalarca alkışladırlar. Hadi Yunan tohumunu anladım da ey Türk gençliği size neler oldu, sizleri kimler ne zaman bu duruma getirdi? Bunu anlayamıyorum.

 Bu Atatürk’ düşmanları 81 yıl önce Hakkın rahmetine kavuşan Mustafa Kemal Atatürk’ün annesine, babasına, evlatlıklarına dil uzatarak, iftira atarak içlerinde ki defakasyonu dışarı atsalar da GÜÇLERİ ATATÜRK’ÜN ÖLÜSÜNE BİLE YETMİYOR, YETMEYECEK, ÖLÜSÜNÜ BİLE YENEMEDİLER! YENEMİYECEKLER!

Her Atatürkçü biliyor ki; Atatürk, dinimizi de, namusumuz da, dilimizi de, şerefimizi de emperyalistlerin elinden kurtarmıştır.

Bugün yaşananlar, yani Atatürk’e kin ve nefret kusanlar,  emperyalist güçlerin ve onlara uşaklık edenlerin soyundan gelenlerin kuyruk acısından başka bir şey değildir.

Unutulmasın ki “cami duvarına işeyen it unutulurda cami unutulmaz”

Ali Galip AKYILDIRIM

Önceki Yazılar :

  Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış

  Yorum Ekle

Ad Soyad :
E-Posta :
Mesaj :
Güvenlik Kodu :
YAZARLAR
Ali Galip Akyıldırım
Bu mudur Siyaset?
Alaattin Akçal
Çerkes Sürgünü ve Soykırımı’nın 156. Yıldönümü
Davut Doğan (Konuk Yazar)
Hey Siri!
Erdem Karan
ALLAH’A YÖNELİN! Zekat Nedir?
Kadir Atay
Biga ve Gerçek Babalar
Murat Gülcen
-Kafa Yoranlar-
Niyazi Kısacık
Ceviz Kurdu
Uzm. Klinik Psikolog Nevzat Hasdemir
Çocuklarınızın Hayatını Kurtarın !!!
Ozancan Polat
Ucuz Strateji
Sinem Bülbül
Kayropraktik Nedir?
Lütfi Özgünaydın
Ali Coşkun; TOBB Başkanlığı, Sanayi Bakanlığından Sonra 80 Şiiri Bestelendi
BİGA'DANÖBETÇİ ECZANE
ÇOK OKUNANLAR bu hafta | bu ay
ÇOK YORUMLANANLAR bu hafta | bu ay
İstatistik
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’ ve sitemizde yorum gönderenlerin şahsına aittir.
Çanakkale'nin Tamamen Renkli İlk Gazetesi
Biga'nın İlk İnternet Televizyonu ve Cep Gazetesi
Biga'nın Evlere, Köylere ve Okullarına, Dağıtılan En Yüksek Tirajlı Gazetesi
Sitemizde Yayınlanan Yazı ve Dökümanların İzinsiz Alınması Çoğaltılması Yasaktır
Biga Çarşamba Gazetesi / Atay Reklam
Tüm Hakları Saklıdır BİGA ÇARŞAMBA GAZETESİ    0