Künye İletişim Mobil
Giriş Sayfam Yap Favorilere Ekle Sitene Ekle RSS Üye Ol Üye Giriş
Anasayfa Foto Galeri Video Haber Duyurular Seri İlanlar Halı Saha Muhtarlarımız Kadınlarımız Gazetemiz
SON DAKİKA : Doğtaş ve Kelebek Mobilya Derince’de Hizmete Açıldı      Bigaspor’da Transfer Başladı      Bigaspor Teknik Kadrosu Hazır      Yaz Kur’an Kursu Hizmet İçi Eğitim Semineri Yapıldı      24 Haziran Çanakkale’de Partimizin Bayramı Olacak      Belediyeden Emekli Oldular, Dernek Kurdular      Biga´da Otomobil Yandı      Mobilyacılarda "Düğün" Beklentisi      Çanakkale’ye Böyle Vekil Yakışır      Gümüşçay Doğalgaza Kavuşuyor       Biga Ticaret Borsası Anaokulu İnşaatına Başladı      Beyin Kanamasına Yol Açan Riskler      Ben de Eziğim!      Bigalı Galatasaraylılar Şampiyonluğu Kutlayacak       Yeni Çan Devlet Hastanesi’nin Temeli Coşkulu Bir Törenle Atıldı      Ramazan Ayı Değerlendirme Toplantısı Yapıldı      Milli Piyade Tüfeğinde ‘Kale’ Başarısı      Babalar Gününüz Kutlu Olsun      İYİ Parti Biga’da Bayramı Kutladı      AK Parti Biga’da Bayramlaştı     
YEREL YAŞAM EKONOMİ SİYASET EĞİTİM BELEDİYE KAYMAKAM MAGAZİN ULUSAL SPOR RÖPORTAJ
» AK Parti Tülay Ömercioğlun’dan Basın Açıklaması
05 Nisan 2018 Perşembe 15:00
12
14
16
18


AK Parti Belediye Meclisi Başkanvekili Sn. Av.Tülay Ömercioğlu'nun yaptığı basın açıklaması şöyle:

- Dökün Belediye Spor Kulübünün 5 Yıllık Tüm Hesaplarını

- “Bomba Patlattılar” İfadesini Kim İçin Kullanıyorsunuz?

- Bugün Bindirilmiş Kıtalar Diyen Zihniyet, Dün Buraya Başka Zamanlarda Da Gelin Diyordu!

- Peki Siz Yarın HDP Barajı Geçse Yine Pilav Dağıtır Mısınız?

“AK Parti Çanakkale Belediyesi Grup Başkanvekili Meclis Üyesi Tülay Ömercioğlu Nisan ayı meclis toplantısında belediyeye ait otopark ücretlerinin yüksek olmasından, 18 Mart törenleri için yurdun dört bir yanından Çanakkale’ye gelenlerin ötekileştirilmesinden ve  Afrin şehitler, için pilav sırasında zabıta ekiplerinin müdahale etmesine kadar birçok konuda değerlendirme yapıp belediye başkanı Ülgür Gökhan’a sorular yöneltti.

Ömercioğlu’nun belediye meclis toplantısında gündeme getirdiği konuları şunlar oluşturdu.

Dökün Belediye Spor Kulübünün 5 Yıllık Tüm Hesaplarını

- Çanakkale belediyesi her zaman halkçı bir belediye olduğu ifade eder ama bunu icraata dökemez. Yani belediyeyi yöneten zihniyet sözde halkçıdır. İki çay bahçesinde çayı 50 kuruştan satmak büyük halkçılıksa söyleyecek çok da bir şey yok. Daha önce ifade etmiştim 30 bin nüfuslu Çan’da 4 düğün salonu var ve vatandaşlar 500 lira gibi sembolik ücretlerle 5 yıldızlı bu salonlarda düğünlerini yapıyorlar. Çanakkale’nin sözüm ona halkçı belediyesinin böyle bir vizyonu ise maalesef yok. Bakın Ankara’da Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı tüm otoparkların tam gün ücretinin 1 TL oldu siz de yapsanıza? Sadece Ankara bir örnek, Çeşme belediyesi ise sınırları içinde bulunan hiçbir otoparktan park ücret almıyor.Çanakkale çok büyük bir otopark sıkıntısı yaşarken bunu halka yarar şekilde çözmek bir yana, otopark olacak alanlar katlı iş merkezi olarak kurban edilirken. Belediye spor kulübü üzerinden zaten birkaç tane olan belediye otoparkları birkaç saatlik otopark ücreti olarak 10 liranın üzerinde ücret almaktadırlar. Buradan elde edilen gelirler, nerelere nasıl şekilde harcanmaktadır bizler Çanakkale halkı adına bilemiyoruz. Çünkü önünde Çanakkale Belediyesi olan spor kulübünün hesapları bizlere kapalı. Her fırsatta biz şeffafız diyenler söyledikleri gibi şeffaflarsa hodri meydan dökün belediye spor kulübünün 5 yıllık tüm hesaplarını….

- “Bomba Patlattılar” İfadesini Kim İçin Kullanıyorsunuz?

Sayın Başkan geçtiğimiz gün CHP Kadın Kolları ile bir programda bira araya gelmiş ve burada bazı ifadeler kullanmıştır. Ben bu ifadeleri dikkatle okudum ama acaba yanlış mı anladım diyerek konuyu buraya taşıdım. Sayın Başkan HDP barajı geçtiği için neden pilav dağıttığını bir kez daha izah ederken şöyle bir ifade kullanmış. “Son seçimlerde parti olarak girmeye karar verilince barajı geçemeyecekleri için çok sevinildi. Güneydoğu ve Doğu Anadolu’da CHP, MHP yok tüm milletvekillerini alırız dediler. AK Parti ve HDP vardı. Tüm seçimlerde hır çıkardılar. En son Diyarbakır’da bomba patlattılar. Kaos ve korku yaratmak için. HDP sonuç olarak barajı geçti. AK Parti azınlığa düştü. Bu Türkiye, Türk toplumu açısından demokrasiye inanma göstergesidir.”  Buradaki “bomba patlattılar” ifadesini kim için kullanmıştır? Açık bir şekilde ifade etmesini talep ediyorum. Burada sanki devletin çeşitli birimlerini zan altına alan ve haddini aşan bir ifade var. 

- Bugün Bindirilmiş Kıtalar Diyen Zihniyet, Dün Buraya Başka Zamanlarda Da Gelin Diyordu!

Çanakkale Zaferinin 103. Yıl dönümünü büyük bir coşku ile kutladık. Çanakkale’mizin 100 yıllık rüyası olan dev yatırımımızın Çanakkale 1915 Köprüsünün Gelibolu ayağının temeli atıldı. Allah’ın izni ile önce açıklanan süreç de erkene çekilerek, 18 Mart 2022'de köprümüz açılacak.  Devletin en üst kademesi Sayın Cumhurbaşkanımız, Başbakanımız onlarca bakanımızı Çanakkale’de ağırladık. Çanakkale’ye olan muhabbetlerine bir kez daha şahit olduk.

Her 18 Mart’ta istisnasız burada vatan kalbinin attığı Çanakkale’de bizleri yalnız bırakmayan Sayın Cumhurbaşkanımıza bu şehrin insanları şükranlarını sunarken, bu törenlere katılmak için onca imkânsızlık içinde bir imkân bulup yurdun dört bir tarafından Çanakkale’ye koşanları bindirilmiş kıtalar, paralı askerler gibi aşağılayıcı ifadeler kullanarak ötekileştiren zihniyeti de bu şehrin insanları ayrı bir yere not etmiştir. Bu malum zihniyet;  bu toprakları bize vatan kılan 253 bin şehidin torunlarına bu saygısızlığı yaparken, bu toprakları elimizden almaya gelen işgalci güçlerin torunlarına gösterdikleri muhabbet ise ortadadır. Yeni Zelenda’dan gelenlere kucak açanlar, Diyarbakır’dan, Sivas’tan, Antep’ten gelenlere neden kucaklarını açmamaktadır? Neden bu vatandaşlarımızı adeta bir düşman gibi görmektedir! Çanakkale belediyemiz buraya şehrimizi ziyarete gelenlere için ne yapmıştır? Yoksa bir su bile almıyorlar, kumanyaları ceplerinde geliyorlar diyerek bilindik aşağılayıcı üslubu mu kullanmaktadır?

Bu zihniyetin 18 Martta stadyumda konuşturulmamasına sebep olan hatadan dolayı özür dilemek, yanlış yaptık demek yerine… “Zaten AK Parti mitinginde konuşmam”deyip mağduru oynayan ve buradan manevra alanı yaratmaya çalışan bu zihniyet çok değil 4 yıl önce bakın neler demiş?

“Nereli olursanız olun, nereden gelmiş olursanız olun hepiniz Çanakkalelisisiniz. Değerli misafirler, bugün burada Çanakkale’desiniz. Buraya başka zamanlarda da gelin. Hele hele ruhunuz daralırsa, cesaretiniz kırılırsa, umudunuz azalırsa kesinlikle Çanakkale’ye gelin. Bu topraklar sizi her zaman kucaklar, yaralarınızı sarar, bağrına basar.”

Şimdi sormak isteriz, kim değişti? Değişen ne yurdun dört bir yanından Çanakkale’ye 18 Martlarda koşan vatandaşımızdır ne Cumhur başkanımızdır ne de bizlerizdir. Değişen bugün dün söylediklerinin tam tersini söyleyen, dün kucak açıp hoş geldiniz diyen, bugün HDP için pilav dağıtıp,253 bin şehidin torunlarına bindirilmiş kıtalar, paralı askerler diyen zihniyettir! 4 yıl önce bu konuşmadan ötürü belediye başkanını alkışlayan vatandaşımız, şimdilerde yuhalıyorsa, konuşmasını istemiyorsa gerekçeleri görmek isteyenler için gün gibi ortadadır.

- Peki Siz Yarın HDP Barajı Geçse Yine Pilav Dağıtır Mısınız?

Zeytin Dalı adını verdiğimiz, harekâtımız, hiçbir vakit eğilmemiş olan başımızı daha da dik hale getirmiş ve milletçe yürüyüşümüze bir ahenk katmış, beraberlik duygumuzu ateşlemiştir.  İlk günden beri, askerimizin seslenişiyle harekâtımızın bir diğer ismi de halkımızın dilinde Kızıl Elma olmuştur. 20 Ocak’ta başlayıp bugün hâlâ gündemimizde olan Afrin’i teröristlerden aldık ve çok büyük planları bir kez daha bozduk. Bu hareket sırasında “Biz düğüne gidiyoruz” sözlerini unutmadığımız yiğitlerimiz, şehitlerimiz oldu milletimizin başı sağ olsun. Her şehirde Afrin ile ilgili bir şeyler yapıldı. Çanakkale’de AK Parti gençlik kollarımız pilav organizasyonu yaptı ve hayır için pilav dağıttı. Fakat demokrasinin kentiyiz diyen Çanakkale belediyesinin zabıtası oradaki bir afişten rahatsız oldu ve müdahale etti.  Sayın Başkan bu konuyu geçtiğimiz gün katıldığı bir programda şu sözlerle değerlendirmiş; “Beni iğneleyen bir pankart asılıyor. Önce bunu zabıta görmüş, sonra indirin denilmiş. Hem hayır yapıyorsun hem siyaset yapıyorsun.” Öncelikli olarak belirtmek isteriz ki bunu adı siyasetse evet biz bu siyaseti yapacağız! Neden rahatsız olunuyor? Tekrar ediyoruz, “Bu Şehirde Pilav, Terörün Destekçisi Barajı Geçtiği İçin Değil, Mehmetçiğimiz Destan Yazdığı İçin Dağıtılır!’ yarın olsa yine aynısını yapar yine aynı afişi asar pilavımızı dağıtırız. Peki siz yarın HDP barajı geçse yine pilav dağıtır mısınız?”


  Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış

  Yorum Ekle

Ad Soyad :
E-Posta :
Mesaj :
Güvenlik Kodu :+ Benzer Haberler
24 Haziran Çanakkale’de Partimizin Bayramı Olacak
    »    
Biz Hayata Kalabalık Sınıflarda Hazırlandık
    »    
Gider, Gençlerle Buluştu
    »    
CHP’li Erkek: “Asgari Ücreti 2200 Lira Yapacağız!”
    »    
CHP, Biga’da Hızlı Başladı
    »    
İYİ Parti İl Yönetim Kurulu ÇTSO Yönetim Kurulunu Ziyaret Etti
    »    
CHP Muharrem Erkek’ten Açıklama
    »    
CHP Milletvekili Adayı Özgür Ceylan Odaları Ziyaret Etti
    »    
MHP Çanakkale’de Milletvekili Adaylarını Tanıttı
    »    
Adaylar Belli Oldu
    »    
MHP Çanakkale’de Tanıtım Atağında
    »    
AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı’ndan Biga Ziyareti
    »    
Gültekin Yıldızdan Açıklama
    »    
Başkan Kuzu AK Kadınlarla Buluştu
    »    
“Dünyanın En Özgür Ülkesi”
    »    
Muharrem İnce ile Birlikte Hakkari ve Rize’de Vatandaşlarla Buluştu
    »    
İYİ Parti Aday Adayları Biga Pazarında
    »    
İYİ Parti Hemşireleri Ziyaret Etti
    »    
Bektaş’ tan Kadem’e Ziyaret
    »    
Özgür Ceylan; “Zamanı Artık Geldi, 24 Haziran’da Biz Kazanacağız”
    »    
Gelibolu Bektaş’ı Bağrına Bastı
    »    
AK Parti Gültekin Yıldız "Onlara Utanmak Kaldı"
    »    
Bektaş’tan köy Ziyaretleri
    »    
Arda Bozkurt Aday Adayı
    »    
İYİ Parti Anneler Gününü Kutladı
    »    
"Halkın Talebiyle Köşdere Geliyor"
    »    
Söylemlere Dikkat Edelim
    »    
CHP Çanakkale Milletvekilliğine Adaylık Başvurusunu Gerçekleştirdi
    »    
Bektaş’tan İlçe Çıkarması
    »    
Bu işin Altında Çok Başka Şeyler Var!
    »    
CHP Bülent Öz’den Ziyaret
    »    
Bektaş’tan Ziyaret
    »    
Bektaş’ın İlçe Ziyaretleri
    »    
İYİ Parti Çanakkale İl Yönetimi Ticaret Borsasını Ziyaret Etti
    »    
Öz ve Ergün Açıkladı
    »    
AK Parti Grup Başkanvekili Turan, Müjdeyi Verdi
    »    
CHP Aday Adayı Özgür Ceylan: Örgütten Gelen Bir Aday Adayıyım
    »    
Sosyal Devlette…
    »    
Bektaş’tan AK Parti Merkez İlçe Başkanlığına ziyaret
    »    
Furkan Sezer AK Parti Milletvekilliği Aday Adaylığını Açıkladı
    »    
Seçim Propagandalarına Dikkat Edin, Kandırılmayın! (2)
    »    
Turan, “Gelibolu Ulaşım Anlamında Altın Çağını Yaşayacak”
    »    
Seçim Propagandalarına Dikkat Edin, Kandırılmayın! (1)
    »    
AK Parti Kepez de 24 Haziran Toplantısı
    »    
Bülent Öz Yılın Milletvekili Seçildi
    »    
Ak Parti Çan Teşkilatları “Biz Hazırız” Mesajı Verdi
    »    
İyi Parti Biga Teşkilatı’nda Eğitim
    »    
Ayhan Gider’den Gündeme Dair Açıklama
    »    
Develer; Sucuklar; Minibüsler; Borçlar; Yalanlar
    »    
İstiklal Marşımız Yeniden Bestelenemez
    »    
Suyumuzu da Meksika Üzerinden İsrail’e mi Satacaksınız?
    »    
“İstiklal Marşımıza Saygısızlık Kabul Edilemez”
    »    
Başkan Ceylan’dan İstiklal Marşı İle İlgili Sert Tepki
    »    
İl Genel Meclisi’ne Kadın Üyeler Geliyor
    »    
AK Parti Gültekin Yıldız’dan Basın Açıklaması
    »    
AK Parti Ergin Sezen’den İsmet Güneşhan’a Cevap
    »    
CHP Biga Kadın Kolları Basın Bildirisi
    »    
Sezen’den, Muharrem Erkek’e Sert Yanıt
    »    
Çanakkale’deki Kanser Hastalıklarının Artış Sebepleri Nelerdir
    »    
AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan’dan Bilgilendirme
    »    
CHP Bülent Öz’den Bilgilendirme
    »    
AK Parti Ergin Sezen’den Ülgür Gökhan’a Cevap
    »    
Öz’den Orman ve Su İşleri Bakanına Sorular
    »    
Çocuklarımızın Sağlığı Tehlikede
    »    
Öz’den Ders Niteliğinde Tarihi Bir Konuşma
    »    
AK Parti Gençleri Kadınlarla El Ele
    »    
Et ve Süt Kurumunun Adı İthalat Kurumu Oldu
    »    
AKP’nin Tarihe Sahip Çıkma Anlayışı Dizilerden İbaret
    »    
Öz’den Sağlık Bakanına Sorular
    »    
Yeşim Karadağ; Darbenin Her Türlüsünü Red Ediyoruz
    »    
İl Başkanı Karadağ’dan Ankara’dan Müjdeler
    »    
Öz’den Bakana Sorular
    »    
Biga CHP İlçe Danışma Toplantısı Yapıldı
    »    
Tüm Kesimlerimizle Beraber Kalkınmaya Devam Ediyoruz
    »    
Sulama Bedelinin %100 Artmasının Gerekçesi Nedir?
    »    
Yeşim Karadağ’ın Basın Açıklaması
    »    
Öz’den İçişleri Bakanı’na Sorular
    »    
AK Parti Teşkilatlarına Tavsiye
    »    
"CHP Geleceğimizi Çalıyor"
    »    
CHP Umudun Partisidir, Mücadele Edenler Unutulmaz
    »    
CHP’li Erkek: “Barış ve Demokrasi İsteyenleri Tutukluyorsunuz!”
    »    
Öz İran’da İslam İşbirliği Konferansına ve İkili Ülke Görüşmelerine Katıldı
    »    
AK Parti Çanakkale İl Başkanlığı 6.Olağan İl Kongresine Hazırlanıyor
    »    
Karadağ Delegeler İle Buluşuyor
    »    
Türkiye Kimin Şekerini Üretiyor
    »    
Engel Yok, Teknik Kampus Var
    »    
İYİ Parti Biga’da Start Verdi
    »    
Yeni Evli Çiftlere Hususi Otomobilde ÖTV Muafiyeti
    »    
Biga’da Yer Yerinden Oynayacak
    »    
Ömercioğlun’dan Basın Açıklaması
    »    
AK Parti İl Başkanı Yeşim Karadağ’dan Basın Açıklaması
    »    
CHP’li Erkek, Taşımalı Eğitimi Meclis Gündemine Taşıdı
    »    
Öz’den Tarım Gıda ve Hayvancılık Bakanına Sorular
    »    
Orman Muhafaza Memurlarının Harcırah Eşitsizliği Giderilmelidir
    »    
Biga Kaymakamı MHP’yi Ziyaret Etti
    »    
Öz’den Ağbal’a Sorular
    »    
Yenice Çırpılar Termik Santrali İçin Mücadelemiz Devam Ediyor
    »    
Karadağ ‘dan Bakanlık Temasları
    »    
Melek Şahin Güven Tazeledi
    »    
Karadağ’dan Ülgür Gökhan’a; “İki Yüzlü Başkan”
    »    


İstekleriniz Sorunlarınız
İstek ve Sorunları Oku
İstek ve Sorun Yaz
 
 

YAZARLAR
Ali Galip Akyıldırım
Ben de Eziğim!
Alaattin Akçal
Hayalim “2 Adet Çikolata”
Buse Duman
Pardon Ama… Değişeceksiniz! Öyle ya da Böyle…
Davut Doğan (Konuk Yazar)
Hey Siri!
Erdem Karan
Allah’a Ulaşmayı Dileyin Muhteşem Örnek (7)
Feyhan Karakaş
Biga’nın Kanayan Yarası
Gizem Emre
Ateşte Açan Güldük, Çanakkale’de Öldük
Fatih Özdemir
Doğrusu “Yal-nız-lık” Mı?
Kadir Atay
Yeni Sezon Yeni Umutlar
Murat Gülcen
-Kafa Yoranlar-
Osman Öztürk
GENDž
Ogün Doğan
Tahminler Şaştı
Ozancan Polat
Ucuz Strateji
Sinem Bülbül
Kayropraktik Nedir?
Can Hastanesi Köşesi
LENFÖDEM Tanı ve Tedavisi
BİGA'DANÖBETÇİ ECZANE
ÇOK OKUNANLAR bu hafta | bu ay
ÇOK YORUMLANANLAR bu hafta | bu ay
İstatistik
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’ ve sitemizde yorum gönderenlerin şahsına aittir.
Çanakkale'nin Tamamen Renkli İlk Gazetesi
Biga'nın İlk İnternet Televizyonu ve Cep Gazetesi
Biga'nın Evlere, Köylere ve Okullarına, Dağıtılan En Yüksek Tirajlı Gazetesi
Sitemizde Yayınlanan Yazı ve Dökümanların İzinsiz Alınması Çoğaltılması Yasaktır
Biga Çarşamba Gazetesi / Atay Reklam
Tüm Hakları Saklıdır BİGA ÇARŞAMBA GAZETESİ    0