Künye İletişim Mobil
Giriş Sayfam Yap Favorilere Ekle Sitene Ekle RSS Üye Ol Üye Giriş
Anasayfa Foto Galeri Video Haber Duyurular Seri İlanlar Halı Saha Muhtarlarımız Kadınlarımız Gazetemiz
SON DAKİKA : “81 İlden 81 Öğretmen Çanakkale’de Buluştu”      Zıpkınla Balık Avı Ölümle Sonuçlandı      Biga Gönüllü Yardımlaşma Derneğinden Kitap Kardeşliği Kampanyası      İsmail Işık: “Belediyecilik Deneyim İster O da Bizde Var”      Gümüşçay Atatürk Ortaokulu Bursa Bölge Yarışmasına Katılacak      520 Motor Sever Bigalı Mehmet Çavuşu Ziyaret Etti      Kavaklıkta Bülent Erdoğan Coşkusu      Güney Marmara Kafkas Dernekleri Biga’da Toplandı      Çavuşköy’den İsmail Işık’a Sevgi Seli      55. Kütüphaneler Haftası Biga’da Kutlandı      Hafta Sonu Maçlar Tatil      Turan; “Haydi Karabiga, Ahmet Elbi’yle "Değişimi" Yaşamaya…”      Biga’da ORKÖY Kapsamında 25 Aileye Düve Yardımı Yapıldı      Muharrem İnce: Bu İş Bitmiş Hayırlı Olsun      Allah’a Ulaşmayı Dileyin Huzur İçinde Yaşamak (23)      Biga Veteranlar: 3 Bandırma Masterlar: 1      Amatör Lig’ Lerde Müsabaka Sonuçları ve Puan Durumları       İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Biga´da       Siyasette Çıtayı Yükseltin      ‘’Biga Halkı ile Kurduğumuz Gönül Köprüsünü Hiç Kimse Yıkamaz”     
YEREL YAŞAM EKONOMİ SİYASET EĞİTİM BELEDİYE KAYMAKAM MAGAZİN ULUSAL SPOR RÖPORTAJ
» AK Parti Tülay Ömercioğlun’ dan Açıklama
05 Ekim 2018 Cuma 13:00
12
14
16
18


Her ay Çanakkale Halkının Cebinden Yüz Bin Lira Boşuna Para Çıkıyor. Çanakkale Belediyesi Ekim ayı meclis toplantısı yapıldı. Toplantıya AK Parti Grubu adına konuşan Avukat Tülay Ömercioğlu’nun gündeme getirdiği konular damgası vurgu. Çanakkale Belediyesinin denetiminde olan halk otobüsleriyle ilgili “yeni dava konusu olacak şeyler oluşmasın istiyoruz” diyen Ömercioğlu kooperatifin iyi yönetilmediğini belediyenin de burada denetimle ilgili ciddi zafiyetlerinin olduğunun altın çizerek; “Kooperatifin akaryakıt aldığı firmaya 2 milyon borcu olduğu ve bu borcu kapatamadığı için her ay ilgili firmaya 100 bin lira vade farkı ödediği söyleniyordu. Şimdi bu konu ciddi bir sorun, bu 100 bin lira kimin cebinden çıkıyor, bir yönüyle taşıma ücretlerine gelen zamla birlikte vatandaşın cebinden çıkıyor aslında… Oradaki kooperatif üyelerine yazık değil mi? Bu borç 2 milyonu bularken Çanakkale Belediyesi bu konuda denetleme yapmadı mı? Malum bu kooperatif Çanakkale Belediyesi denetiminde burada çok ciddi bir yönetim krizinin olduğu ortadadır.”  Ömercioğlu geçtiğimiz yıl AK Parti milletvekillerinin gündeme getirdiği eski özel idare ve eski adliye binasının yıkılarak buraların yeşil alan olarak Çanakkale Halkının kullanımına sunulması konusunda Çanakkale Belediyesinin halen daha bir adım atmamış olmasını da eleştirdi. “Çok mu zor eski adliyenin olduğu yeri, donanma çay bahçesi ve oradaki büfeleri de içine alan bir projeyi hazırlamak, bu proje koşturmak? Bu konuyu başta koşturması gereken şehrimizin belediye başkanı acaba grup başkan vekilimiz Bülent Turan’ı aramış mıdır? Ziyaret etmiş midir?  hadi şu işi yapalım demiş midir?  Ben eminim ki deseydi şu anda bu iki alanda yeşil alan olmuş ve halkın nefes alacağı yeni yerleri bu şehir kazanmış olurdu.”  İfadelerini kullandı.

Çok ciddi bir yönetim krizinin olduğu ortadadır

Geçtiğimiz ay şehir içi taşıma ücretlerine yapılan zamdan sonra gündeme gelen Çanakkale Belediyesi denetimindeki taşıma kooperatifinin her ay akaryakıt aldığı firmaya 100 bin lira vade farkı ödendiği meclis gündemine taşıyan AK Parti Meclis Üyesi Av. Tülay Ömercioğlu; “Geçtiğimiz ay bu mecliste şehir içi ulaşıma zam kararı aldık. Evet bu zam gerekliydi, artan maliyetler bunu gerektirdi. Kooperatif üyelerinin karlılığı her geçen düştüğünün de altı çizildi. Fakat bu zam haberi sonrası bir haber okudum. Kooperatifin akaryakıt aldığı firmaya 2 milyon borcu olduğu ve bu borcu kapatamadığı için her ay ilgili firmaya 100 bin lira vade farkı ödediği söyleniyordu. Şimdi bu konu ciddi bir sorun, her 100 bin lira bu para kimin cebinden çıkıyor, bir yönüyle bu zamla birlikte vatandaşın cebinden çıkıyor aslında… Oradaki kooperatif üyelerine yazık değil mi? Bu borç 2 milyonu bularken Çanakkale Belediyesi bu konuda denetleme yapmadı mı? Malum bu kooperatif Çanakkale Belediyesi denetiminde burada çok ciddi bir yönetim krizinin olduğu ortadadır. “

Çanakkale Belediyesinin akaryakıt istasyonu olmasına rağmen başka şirketlerden akaryakıt alınmasını “garabet” olarak yorumlayan Ömercioğlu; “Ayrıca Çanakkale Belediyesinin bir akaryakıt istasyonu olmasına rağmen halen daha başka şirketlerden akaryakıt alınması ise ayrı bir garabettir. Benim bir de teklifim var Çanakkale Belediyesine iş yapan firmalar belediyemizin akaryakıt firmasından yakıt alsın, mesele Çanakkale Belediye binasını yapan firma çok ciddi alım yapıyordur bilmiyorum nereden alıyor yakıtını ama hemen yanı başındaki belediyemizi akaryakıt firmasından alsın, etik olan budur.

Efendim deniliyor ki, başka şirketler daha uygun fiyat verdi, böyle bir şey olabilir mi?  Burada da bir yönetim zafiyeti var demek ki. Belediyenin şirketinin yönetici iyi bir yönetici değil eğer öyle olsa başka şirketlerle rekabet eder en uygun o vermeye çalışır, burada doğru olan doğru mahir yöneticilerin işin başına getirilmesi ve bu garipliğe bir son verilmesidir!

Sokak bu akaryakıt, otobüs meselelerini çok konuştu halen daha konuşuyor malum halen daha davaları devam ediyor, yeni dava konusu olacak şeyler oluşmasın istiyoruz.” Dedi.

Sözüm ona Halkçı bir belediye ve onun Halkçı Başkanı bu talebi neden öteliyor?

Çanakkale Belediyesinin yeni bir Çocuk Kültür Evi yapması projesini memnuniyetle karşıladıklarını belirten Ömercioğlu daha önce defalarca gündeme getirdikleri Düğün Salonlarının ise neden yapılmadığını; “Bugün bir salonda düğün yapmak en asgari 10 bin liradan başlıyor ama biz 500 liraya düğün yapılacak salonları inşa etmeliyiz sözüm ona halkçı bir belediye ve onun halkçı başkanı bu talebi neden öteliyor, neden yıllardır halen daha salonlar inşa edilmiyor?” diye sordu.

Ömercioğlu; “Geçtiğimiz günlerde gördük. Belediyemiz yeni bir Çocuk Kültür Evi yapmaya hazırlanıyor. Çok güzel bir yatırım çocuklarımıza yapılan her yatırım başımızın tacı sonuna kadar destekliyoruz. Ama bu mecliste defalarca dile getirdim. Bu şehrin dar gelirli vatandaşlarının düğünlerini yapacak salonlara ihtiyaç var. Bakın 30 bin nüfuslu Çan’da bu salonlardan 4 tane var hem de 5 yıldızlı otel kalitesinde. Çanakkale Belediyesi 30 bin nüfuslu Çan Belediyesinin yaptığını yapamıyor mu? Bugün bir salonda düğün yapmak en asgari 10 bin liradan başlıyor ama biz 500 liraya düğün yapılacak salonları inşa etmeliyiz sözüm ona halkçı bir belediye ve onun halkçı başkanı bu talebi neden öteliyor, neden yıllardır halen daha salonlar inşa edilmiyor?” diye sordu.

Cumhuriyet meydanın altı bir otopark neden olmasın?

Çanakkale’nin en büyük sorunlarından birisinin otopark sorunu olduğunu ve bu konuda radikal kararların alınarak eyleme geçilmesini gerektiğini söyleyen Ömercioğlu; “Cumhuriyet Meydanın altı bir otopark neden olmasın?” diye sordu.

Ömercioğlu; “Beklediğimiz cennet otoparkı oraya yapılan iş merkezi ve dükkanlar ile adeta onlara otopark olarak yapılmak üzere ihale edildi. Halen daha yeni yapılan binalarda dahi otopark gerekliliği sağlayamıyoruz.

Bu konuda Çevre ve Şehircilik Bakanlığı otopark yönetmeliğini değiştirdi. Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum,“Otoparkları sokak üzerinde değil, binaların altında her daireye bir otopark düşecek şekilde yapacağız. Bu yönetmelik park ve meydanların altına da otopark yapabilme imkânı getiriyor. Yine önemli bir karar; ticari aks olan yerlerde konut alanı dahi olsa bu alanlarda hiçbir plan değişikliği yapılmaksızın hak sahibi isterse katlı bir otopark yapabiliyor. Dolayısıyla bu alanlarda da yine otopark ihtiyacının çözümünü plan değişikliği yapılmaksızın çözebileceğiz” açıklamalarda bulundu. Sonuç itibariyle biz de Çanakkale Belediyesi olarak bir yönüyle Çevre ve Şehircilik Bakanlığına bağlıyız Sayın Bakanın bu açıklamaların Çanakkale için ne ifade ettiğinin ben bu mecliste yorumlanmasını istiyorum. Biz bu alınan kararla Çanakkale’de neler yapabiliriz?

Mesela Cumhuriyet Meydanın altı bir otopark neden olmasın hatırlarsanız partimizin belediye başkan adaylarının projeleri arasındaydı bu proje? Çanakkale Belediyesinin acil olarak bu konuda adım atması gerekiyor.

Belediye Başkanı Bülent Turan’ı Aramış Mıdır, Hadi Şu İşi Yapalım Demiş midir? 

Geçtiğimiz yıl AK Parti milletvekillerinin gündeme getirdiği eski özel idare ve eski adliye binasının yıkılarak buraların yeşil alan olarak Çanakkale Halkının kullanımına sunulması konusunda Çanakkale Belediyesinin halen daha bir adım atmamış olmasını da eleştiren Ömercioğlu; “Çok mu zor eski adliyenin olduğu yeri, donanma çay bahçesi ve oradaki büfeleri de içine alan bir projeyi hazırlamak, bu proje koşturmak?”  diye sordu.

Ömercioğlu konuyla ilgili olarak “Hatırlarsanız vekillerimiz Eski İl Özel İdare Binasını yıkalım halk bahçesiyle birleşsin yeşil alan olsun, eski adliye yeri yıkılsın yeşil alan olsun demişlerdi. Bu konuda bize düşen neyse yapalım diye de açık çek vermişlerdi. Bu iki konuda orada kaldı, belediye adliye binasının olduğu yer zaten yeşil alan diye açıklama yaptı… Eee hani yeşil alan? Demek ki bu işlerde dosyayı hazırlamak şehrin vekillerine gitmek hadi şu işi yapalım demek, koşturmak gerekiyor. Ben sormak isterim bu konuyu başta koşturması gereken şehrimizin belediye başkanı acaba grup başkan vekilimiz Bülent Turan’ı aramış mıdır, ziyaret etmiş midir, hadi şu işi yapalım demiş midir?  Ben eminim ki deseydi şu anda bu iki alanda yeşil alan olmuş ve halkın nefes alacağı yeni yerleri bu şehir kazanmış olurdu. Çok mu zor eski adliyenin olduğu yeri, donanma çay bahçesi ve oradaki büfeleri de içine alan bir projeyi hazırlamak, bu proje koşturmak? Yazık belediyemiz maalesef ayağına gelen bu fırsatları resmen tepiyor, bahane bulmak efendim öyle oldu böyle oldu demek kolay bu konu bir seneyi aşkın süre önce gündeme geldiğinde belediye başkanı nasıl yaparız diyerek dört elle sarılsaydı belki şu anda buralar şehre kazandırılmıştı ama elde var sıfır Çanakkale halkı bunu hak etmiyor.


  Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış

  Yorum Ekle

Ad Soyad :
E-Posta :
Mesaj :
Güvenlik Kodu :+ Benzer Haberler
Siyasette Çıtayı Yükseltin
    »    
Çanakkale’de Romanlardan CHP’ye Tam Destek
    »    
CHP Çan Belediye Başkan Adayından Şeffaf Belediyecilik Açıklamaları
    »    
Ceylan: Koruma Altındaki Kadınların Sosyal Medyada İfşası Kabul Edilemez
    »    
“CHP’li Belediyeleri AK Parti Alınca O İl Başkanı İstifa Edecek”
    »    
Kavga Besin Kaynağı Olunca…
    »    
“Bir Türk Cihana Bedeldir!”
    »    
CHP Özgür Ceylan: Gölet ve Sulama Projelerini Sordu
    »    
CHP Özgür Ceylandan Açıklama
    »    
Ceylan’dan Milli Eğitime Vakıf Suçlaması
    »    
Ceylan: Çanakkale İstanbul Uçak Seferlerini Meclis Gündemine Taşıdı
    »    
Özgür Ceylan Sordu O Kitaba Yasak Geldi
    »    
Ceylan: 2 Bin 20 Lirayla Kim Geçinebilir?
    »    
CHP’li Erkek: “Adaletin Olmadığı Yerde, Kalkınma da Olmaz!”
    »    
Ceylan: Siz Ne Şah Ne de Sultansınız
    »    
Özgür Ceylan: Kısacık Köyü Altın Madeni ÇED Süreci Durduruldu
    »    
Donarak Ölen Askerlerin Acısı Dinmeden CHP’li Ceylan’dan Şok İddia
    »    
Ceylan, Feribot Seferlerini Sordu Bakanlık “Masraf Fazla” Dedi
    »    
Özgür Ceylan: Çanakkale’nin Yolları Başka Bahara
    »    
Soygun Var, Devletimi Arıyorum!
    »    
CHP Özgür Ceylan’dan Tarım Bakanına Mera Soruları
    »    
Hiçbir Şey Sebepsiz Değildir, Amerika Dost Değildir
    »    
Köşdere Göreve Talip
    »    
Çan Belediye Başkan Adayı Bülent Öz’den Sert Tepki
    »    
Camiler Devletin Resmi Görüşünün, İdeolojisinin Anlatıldığı Yerler Değildir
    »    
AK Parti Tülay Ömercioğlundan: Aday Adayı Açıklaması
    »    
Ceylan: Vatandaş Kırmızı Etin Tadını Unuttu Sayın Bakan
    »    
Özgür Ceylan:“Bitmeyen Köprüde Bile Zarar”
    »    
TPAO’nun Gemileri TPİC’e Bedelsiz Devredilecek mi
    »    
Atatürk’ü Yedi Düvel Yenemedi…
    »    
Ceylan’dan Enerji Bakanına Çanakkale Eleştirisi
    »    
Güçlü Ülkeler
    »    
Bülent Öz; Çan’ın Umudu, Çan’ın Başkanı Olacağım
    »    
Ceylan: Elma Yıllardır Maliyet Altında Satılıyor
    »    
“Türk’üm, Doğruyum, Çalışkanım”
    »    
CHP’li Ceylan’dan AKP’ye Ağır Suçlama
    »    
AK Parti Genel Merkez Gençlik Kolları Yardımcısı Çanakkale’de
    »    
AK Parti’den Muhtarlara ziyaret
    »    
Destek Ödemelerinden Şirket Borçları Kesilmemeli
    »    
Demokrasilerde…
    »    
İYİ Parti’den Açıklama
    »    
Yeni Rejimin Demokrasi Maskesi; TBMM
    »    
Aytun Çıray; “Açıklayın, Kim Bu Dış Güçler”
    »    
Aytun Çıray’dan Sarsıcı Manipülasyon Eleştirileri
    »    
CHP’li Erkek: “Varlık Fonu Erdoğanlar A.Ş. mi?”
    »    
AK Parti, Merhum Başbakan Adnan Menderes’i Andı
    »    
AK Parti Belde Başkanından Açıklama
    »    
İYİ Parti’de Yeniden Yapılandırma Hızlı Başladı; 54 İl Başkanı Atandı
    »    
Aytun Çıray’ dan Açıklama
    »    
AK Parti Kepez Belde Başkanından Açıklama
    »    
Hasat Devam Ederken Sıfır Gümrükle İthalat İzni İhanettir
    »    
CHP Özgür Ceylan’dan Tarım Bakanına Sorular
    »    
Sevgili Ülkeme
    »    
Gültekin Yıldız’dan Açıklama
    »    
İYİ Parti Aytun Çıray’dan Açıklama
    »    
Fedakârlık ve Tasarruf
    »    
Para Bitti Neyi Satalım Belediyesi
    »    
Çıray’dan Açıklama
    »    
Amerika Hiçbir Zaman Bizim Dostumuz Ve Müttefikimiz Olmadı
    »    
Ekonomiyi Propagandayla Düzeltemezsiniz
    »    
CHP Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan’dan Şok İddia
    »    
AK Parti’den Nostalji Rüzgarı
    »    
Bu Millet Atatürk’e Hakaret Ettirmez!
    »    
AKP’nin Teklifine İlk İtiraz İYİ Parti’den
    »    
Özgür Ceylan’dan ÇED Olumlu Kararına Tepki
    »    
Siyaset Değirmendir
    »    
Mazbata
    »    
Milleti Korkutmayın, Milletin Psikolojisini Bozmayın!
    »    
Haziran Ayında En Çok Seçimi Konuştuk
    »    
CHP Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan Mazbatasını Aldı
    »    
Halkı Eleştirmekle, Kızmakla, Tepki Vermekle Siyaset Yapılmaz
    »    
Doğmayın Sizi Koruyamayan Bu Ülkeye
    »    
AK Parti’den MHP’ye Teşekkür Ziyareti
    »    
Kamuoyuna İYİ Parti’den Açıklama
    »    
Yapmayın, Etmeyin, Ayrıştırmayın!
    »    
Son Karar YSK’da
    »    
Seçim Yasakları
    »    
Seçime Günler Kala Son Yaşadıklarımızdan Bazılarını Düşündüm
    »    
24 Haziran Çanakkale’de Partimizin Bayramı Olacak
    »    
Biz Hayata Kalabalık Sınıflarda Hazırlandık
    »    
Gider, Gençlerle Buluştu
    »    
CHP’li Erkek: “Asgari Ücreti 2200 Lira Yapacağız!”
    »    
CHP, Biga’da Hızlı Başladı
    »    
İYİ Parti İl Yönetim Kurulu ÇTSO Yönetim Kurulunu Ziyaret Etti
    »    
CHP Muharrem Erkek’ten Açıklama
    »    
CHP Milletvekili Adayı Özgür Ceylan Odaları Ziyaret Etti
    »    
MHP Çanakkale’de Milletvekili Adaylarını Tanıttı
    »    
Adaylar Belli Oldu
    »    
MHP Çanakkale’de Tanıtım Atağında
    »    
AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı’ndan Biga Ziyareti
    »    
Gültekin Yıldızdan Açıklama
    »    
Başkan Kuzu AK Kadınlarla Buluştu
    »    
“Dünyanın En Özgür Ülkesi”
    »    
Muharrem İnce ile Birlikte Hakkari ve Rize’de Vatandaşlarla Buluştu
    »    
İYİ Parti Aday Adayları Biga Pazarında
    »    
İYİ Parti Hemşireleri Ziyaret Etti
    »    
Bektaş’ tan Kadem’e Ziyaret
    »    
Özgür Ceylan; “Zamanı Artık Geldi, 24 Haziran’da Biz Kazanacağız”
    »    
Gelibolu Bektaş’ı Bağrına Bastı
    »    
AK Parti Gültekin Yıldız "Onlara Utanmak Kaldı"
    »    


 

YAZARLAR
Ali Galip Akyıldırım
Evet, Kabul Ediyorum Beka Sorunumuz Var!
Alaattin Akçal
Hayalim “2 Adet Çikolata”
Davut Doğan (Konuk Yazar)
Hey Siri!
Erdem Karan
Allah’a Ulaşmayı Dileyin Huzur İçinde Yaşamak (23)
Kadir Atay
Olmuyor Arkadaşlar Olmuyor
Murat Gülcen
-Kafa Yoranlar-
Niyazi Kısacık
Ceviz Kurdu
Uzm. Klinik Psikolog Nevzat Hasdemir
Çocuklarınızın Hayatını Kurtarın !!!
Ozancan Polat
Ucuz Strateji
Sinem Bülbül
Kayropraktik Nedir?
BİGA'DANÖBETÇİ ECZANE
ÇOK OKUNANLAR bu hafta | bu ay
ÇOK YORUMLANANLAR bu hafta | bu ay
İstatistik
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’ ve sitemizde yorum gönderenlerin şahsına aittir.
Çanakkale'nin Tamamen Renkli İlk Gazetesi
Biga'nın İlk İnternet Televizyonu ve Cep Gazetesi
Biga'nın Evlere, Köylere ve Okullarına, Dağıtılan En Yüksek Tirajlı Gazetesi
Sitemizde Yayınlanan Yazı ve Dökümanların İzinsiz Alınması Çoğaltılması Yasaktır
Biga Çarşamba Gazetesi / Atay Reklam
Tüm Hakları Saklıdır BİGA ÇARŞAMBA GAZETESİ    0