Künye İletişim Mobil
Giriş Sayfam Yap Favorilere Ekle Sitene Ekle RSS Üye Ol Üye Giriş
Anasayfa Foto Galeri Video Haber Duyurular Seri İlanlar Halı Saha Muhtarlarımız Kadınlarımız Gazetemiz
SON DAKİKA : 576 İşçi Kadroya Geçti 70 İşçi İse      Gelibolu’da Sağlık Evi Açıldı      Polis Olay Bülteni      Amatör Liglerde Haftalık Faaliyet Programı      Dereköy İlk Profesörünü Yetiştirdi: Suat Uğur      Biga’da 2 Okul Kardeş Okul Protokolü İmzaladı      Öz’den Bakana Sorular      Çan Ülkü Ocağı Fırat Yılmaz Çakıroğlu İçin Mevlid-İ Şerif Okuttu      Biga CHP İlçe Danışma Toplantısı Yapıldı      7 İlde Kalpazan Operasyonu: 20 Gözaltı      Tüm Kesimlerimizle Beraber Kalkınmaya Devam Ediyoruz      ÇTSO’ dan Ziyaretler      Polis Olay Bülteni      Sultangazispor – Yeni Çan Maçının Kararı Açıklandı      Hayatın Unsurları ve Hisler!      Her Hafta Bir Başkan      Biga’ya Gelenlere Öneriler      Polis Olay Bülteni      81 İl 81 Anaokulu Projesi      Çanakkale SGK İl Müdürlüğünde Değişim     
YEREL YAŞAM EKONOMİ SİYASET EĞİTİM BELEDİYE KAYMAKAM MAGAZİN ULUSAL SPOR RÖPORTAJ
» AK Parti Çanakkale İl Başkanlığı 6.Olağan İl Kongresine Hazırlanıyor
18 Ocak 2018 Perşembe 14:00
12
14
16
18


AK Parti Çanakkale İl Başkanlığı bu hafta sonu Genel Başkanvekili-Başbakan Binali Yıldırım’ın katılımları ile gerçekleştirilecek kongreye odaklandı.

Kongre öncesi AK Parti Çanakkale İl Başkanı Yeşim Karadağ kongre hazırlıkları ve gündeme yönelik açıklamalarda bulundu.

Kongre Hazırlıklarımız Tamamlandı Çanakkale Fahri Hemşehrimiz Başbakanımızı Bekliyor

AK Parti Çanakkale İl Başkanı Yeşim Karadağ 21 Ocak Pazar günü gerçekleştirilecek kongre ile ilgili hazırlıkların tamamlandığını Çanakkale teşkilatının Başbakanını bağrına basmak için heyecanlı olduğunu ifade etti.

İl Başkanlığı görevine yapılan istişareler sonucu devam edeceğini belirten Karadağ kongre hazırlıkları hakkında şu açıklamaları yaptı;

“İnşallah 21 Ocak Pazar Günü Çanakkale Anafartalar Kapalı Spor Salonunda gerçekleştirilecek 6. Olağan İl Kongremiz ile birlikte partimizi 2019 seçimlerine götürecek ekip ile çalışmalarımıza devam edeceğiz. Her zaman sahada olan bir ekip olduk, bundan sonra da ülkemiz için adeta beka kararı olacak 2019 seçimleri için de tüm zamanlardan daha fazla çalışmak zorundayız. Kongremiz için bütün hazırlıklarımızı tamamladık. Pazar günü inşallah büyük bir katılım ile Sayın Başbakanımızı ve çok sayıda bakanımızı şehrimizde ağırlayacağız. Çanakkale teşkilatı olarak misafirlerimizi ağırlamaktan memnuniyet duyacağız. Kongremize 5 bin kişinin üzerinde bir katılım öngörüyoruz, hazırlıklarımızı bu kapsamda yaptık.

Delegelerimizin Tamamına Yakını İle Birebir Temas Kurdum

Delegelerimizi partimizin mihenk taşları olarak değerlendiriyorum, o yüzden 6. Olağan İl Kongremiz öncesinde merkez ve ilçelerimizdeki tüm delegelerimiz ile ilçe başkanlıklarımızın organizasyonunda bir araya gelmek istedik. Merkez İlçe dâhil 12 ilçemizin delegeleri ile toplantılarda bir araya gelerek kendilerine 6. Olağan İl Kongremizin isimlerine özel hazırlanmış davetiyelerini takdim ettim. Delegelerimiz bu durumdan memnuniyetlerini ifade ettiler. Kendileri ile hasbihal etme fırsatı bulduk, Bizler her zaman teşkilatlarımızla iç içe olduk, teşkilatlarımızın emrinde olduk. İnşallah Pazar günü delegelerimizin teveccühü ile tek liste olarak gireceğimiz kongrede il başkanlığı görevine devam edeceğim.

2 Yıllık Görev Sürem Boyunca Olağanüstü Bir Gündem Yoğunluğu Yaşadık

AK Parti Çanakkale İl Başkanı Yeşim Karadağ göreve geldiği 3 Mart 2016 tarihinden beri ülkenin ve partisinin yoğun bir gündem yaşadığını belirterek “3 Mart 2016 tarihinde göreve geldim, hemen ardından partimiz Olağanüstü bir kongre ile genel başkan değişikliği yaşadı, ülkemiz bir başbakan değişikliği yaşadı, bayrağı Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanımız Sn.Binali Yıldırım devraldı.15 Temmuz hain darbe girişimini ve 16 nisan referandumu yaşandı, yatırımların son hız devam ettiği bir dönem oldu” dedi.

15 Temmuz Hain Darbe Girişimine de değinen Yeşim Karadağ “Olağanüstü kongremizin Hemen ardından ülkemiz Temmuz ayında hain FETÖ Terör örgütü tarafından alçak bir darbe girişimi yaşadı, Çok şükür ki milletimiz bu hain darbe girişimini püskürterek 27 gün boyunca 81 ilimizin meydanlarında demokrasi nöbetleri tuttu. Çanakkale teşkilatı olarak darbe girişimine ilk tepki veren illerin başında geldik, Çanakkale il başkanı ve teşkilatı olarak ilk günden itibaren meydanlarda nöbet tuttuk. Sayın Cumhurbaşkanımızın evlerinize dönün talimatı ile meydanlardaki nöbetimizi sonlandırdık” ifadelerini kullandı.

Karadağ şunları söyledi:

Çanakkale 1915 Köprüsü

“18 Mart 2017 tarihinde Sayın Cumhurbaşkanımız , Başbakanımız ve bir çok Bakanımızın katılımları ile Türkiye’nin mega projelerinden olan Çanakkale 1915 köprüsünün temellerini attık, inşallah Cumhuriyetimizin 100. yılında Çanakkale 1915 Köprüsünün resmi açılışı da yapılacak ve köprü hizmete açılacaktır.

16 Nisan Referandumu

Ülkemiz 2017 yılının Nisan ayında Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemini de içeren 16 maddelik bir halk oylaması gerçekleştirdi. Partimizin MHP İle birlikte evet oyu için çalışma yaptığı halk oylaması milletimiz tarafından onaylanarak değişiklik maddeleri bir bir yürürlüğe girmeye başladı, inşallah 2019 yılında da yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı seçimleri ile bu anayasa değişikliği paketinin en önemli maddesi yürürlüğe girecektir.

2019 Seçimlerin Hazırlık

Teşkilatımız her zaman sahada olan seçim olmasa da halkımız ile gönül bağını muhabettini devam ettiren bir teşkilat oldu, bu bakımdan 2019 seçimlerine en hazır parti milletin partisi AK Partidir. Biz AK Parti Çanakkale İl Teşkilatı olarak bu yönde çalışmalarımıza devam ediyoruz ve kongreden sonra daha da hızlanarak devam edeceğiz.

MHP İle Milli Mutabakat

2019 seçimleri milletimiz ve ülkemiz son derece önemlidir. Hatta 16 yıllık iktidarımız döneminin en önemli seçimidir nitelemesini yapsak çokta yanlış olamayacak. Bu süreçte bundan önceki tüm yerli ve milli konularda yanımızda olduğu gibi 2019 Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde de Genel Başkanımız-Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ı aday olursa destekleyeceklerini açıklayan Milliyetçi Hareket Partisi Lideri Devlet Bahçeli’nin açıklamalarını takdir ediyoruz. İnşallah 2019 seçimlerinde gerçekleştirilecek bu birliktelik daha uzun süre devam edecek ve adına milli mutabakat denilen bu birliktelik ülkemizin kazanmasına yol açacaktır. CHP ve HDP Birlikteliğine ses çıkarmayanların AK Parti –MHP Birlikteliğine ses çıkarmalarını garipsiyorum.”

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’nun Açıklamaları

 “CHP İstanbul İl Başkanı seçilen hanımefendinin Sayın Cumhurbaşkanımızdan özrünü pişkinlik olarak nitelendiriyorum, zaten CHP Gibi Türkiye’nin köklü bir partisinin İstanbul il başkanlığının bu şahsa emanet edilmesi CHP’deki eksen kaymasının çok güzel bir temsili örneğidir.

Malumunuz üzere hafta sonu yapılan CHP İstanbul İl Kongresinde CHP’nin yeni İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu seçilmiştir. Kendisi kongre ile seçilmiş olup demokrasi sonucu çıkan bu tabloya saygı duymak en büyük görevimizdir.

Fakat gel gelelim mevzubahis İl Başkanının göreve geldikten sonra kadın olması, kongreden zaferle çıkması ile değil geçmişte yaptığı sosyal medya paylaşımları ile gündem olması ana muhalefet partisinin düştüğü acınacak durumun açık göstergesidir.

CHP İl Başkanı seçilen Canan Kaftancıoğlu geçmişte sosyal medya hesabı üzerinden devlete katil devlet diyecek kadar dil uzatmış, HDP İle partisini aynı mücadelenin birer figüranı olarak görmüş, Devletimizin Ermeni soykırımı yaptığını iddia etmiş, gezi parkı eylemlerinde ön saflarda yer alarak milletimizin bekasına göz dikmiş, Sayın Cumhurbaşkanımızın rahmetli annesi tenzile annemize hakaret edecek kadar ileri gitmiştir.

Cumhuriyet Halk Partisi Türkiye’de ana muhalefet partisidir. Ana muhalefet demek iktidar partisinin alternatifi demektir. CHP gibi köklü bir partinin İstanbul il başkanlığını emanet ettiği insan devletinin ve milletinin değerlerine bağlı olmalıdır, Bu makamlar öylesine gelinmiş makamlar olmamalıdır. Tüm bu yaşananlardan sonra söz konusu kişi çıkıyor, Cumhurbaşkanımızın annesine yaptığı hakaretten sonra Cumhurbaşkanımızdan özür diliyor, Biz de diyoruz ki bu özür sizi aklamaz Canan hanım, siz çıkın milletten özür dileyin ve derhal istifa edin, ana muhalefet partisinin İstanbul gibi bir büyükşehrin il başkanı sizin taşıdığınız sıfatları taşımamalıdır” dedi.

HABER FOTOĞRAFLARI İÇİN TIKLAYINIZ


AK Parti Çanakkale İl Başkanlığı 6.Olağan İl Kongresine Hazırlanıyor

  Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış

  Yorum Ekle

Ad Soyad :
E-Posta :
Mesaj :
Güvenlik Kodu :+ Benzer Haberler
Öz’den Bakana Sorular
    »    
Biga CHP İlçe Danışma Toplantısı Yapıldı
    »    
Tüm Kesimlerimizle Beraber Kalkınmaya Devam Ediyoruz
    »    
Sulama Bedelinin %100 Artmasının Gerekçesi Nedir?
    »    
Yeşim Karadağ’ın Basın Açıklaması
    »    
Öz’den İçişleri Bakanı’na Sorular
    »    
AK Parti Teşkilatlarına Tavsiye
    »    
"CHP Geleceğimizi Çalıyor"
    »    
CHP Umudun Partisidir, Mücadele Edenler Unutulmaz
    »    
CHP’li Erkek: “Barış ve Demokrasi İsteyenleri Tutukluyorsunuz!”
    »    
Öz İran’da İslam İşbirliği Konferansına ve İkili Ülke Görüşmelerine Katıldı
    »    
Karadağ Delegeler İle Buluşuyor
    »    
Türkiye Kimin Şekerini Üretiyor
    »    
Engel Yok, Teknik Kampus Var
    »    
İYİ Parti Biga’da Start Verdi
    »    
Yeni Evli Çiftlere Hususi Otomobilde ÖTV Muafiyeti
    »    
Biga’da Yer Yerinden Oynayacak
    »    
Ömercioğlun’dan Basın Açıklaması
    »    
AK Parti İl Başkanı Yeşim Karadağ’dan Basın Açıklaması
    »    
CHP’li Erkek, Taşımalı Eğitimi Meclis Gündemine Taşıdı
    »    
Öz’den Tarım Gıda ve Hayvancılık Bakanına Sorular
    »    
Orman Muhafaza Memurlarının Harcırah Eşitsizliği Giderilmelidir
    »    
Biga Kaymakamı MHP’yi Ziyaret Etti
    »    
Öz’den Ağbal’a Sorular
    »    
Yenice Çırpılar Termik Santrali İçin Mücadelemiz Devam Ediyor
    »    
Karadağ ‘dan Bakanlık Temasları
    »    
Melek Şahin Güven Tazeledi
    »    
Karadağ’dan Ülgür Gökhan’a; “İki Yüzlü Başkan”
    »    
Ceylan: “Kavga Siyaseti Biga’ya Kaybettiriyor”
    »    
Öz; “İlçe Kongrelerimiz Hayırlı Olsun”
    »    
Kılıçdaroğlu, FETÖ’den Besleniyor
    »    
Sedyeyle Getirildiği Kongreyi Kazandı!
    »    
CHP Milletvekili Bülent Öz’den Soru Önergesi
    »    
Öz: Diyanet Anayasal Düzeni Ortadan Kaldırmak mı İstiyor ?
    »    
Öz: Bir Fedakarlık Yaparak Vergi İndirimine Gidecek misiniz?
    »    
Taşeron Kanununda Sona Gelindi
    »    
CHP Öz: “1 Trilyon 400 Milyar Kayıp Para Nerede”
    »    
Öz: “Belge Ortaya Çıktı, Takke Düştü”
    »    
CHP’li Muharrem Erkek: "Zarrap İçin Verilen Nota, Gülen İçin Neden Verilmedi?"
    »    
Sırp’ın Etine mi Kaldık?
    »    
CHP Biga 36. Olağan Kongresi Yapıldı
    »    
Öz’den Meclis Genel Kuruluna Açıklama
    »    
Gider “Biz Ağa, Paşa Çocuğu Değiliz”
    »    
AKP’ye Din Dersi Verdi
    »    
Bakanlıktan Öz’e Yanıt
    »    
Tek’ten Basın Açıklaması
    »    
Başkan Gökhan: “Zaten Konuşturmuyorlardı..”
    »    
Gider: “Demek Ki İktidar Olsalar, Herkesi Susturacaklar”
    »    
AK Parti Yönetiminden Ziyaret
    »    
MHP İl Başkanlığı Basın Açıklaması
    »    
Gider; "Küsen, Kızan Görevini Bıraksın"
    »    
Karadağ’dan Basın Açıklaması
    »    
AK Parti Biga İlçe Kongresi
    »    
Liderimizin Emrinde, Milletimizin Hizmetindeyiz
    »    
CHP’li Üyeler, İlk Seçimde Değişim Mesajı Mı Verdiler?
    »    
“Bölücü Referanduma Hayır!”
    »    
Öz’ün Soru Önergesine Yanıt Geldi
    »    
Çanakkale’de Atatürk Resimlerini Çöpe Attılar
    »    
Turan ve Gider Biga’da
    »    
Öz’den Kılıçdaroğlu’na Ziyaret
    »    
Pastırmacı’dan Ankara Çıkartması
    »    
AK Parti Delegelerini Seçti
    »    
Karadağ’dan Geçmiş Olsun Ziyareti
    »    
Karadağ’dan Basın Açıklaması
    »    
Erkek: “Çanakkale Belediyesi’nde Var, TBMM’de Yok!”
    »    
CHP Biga’dan Sert Yanıt
    »    
Şahin; “İşte CHP’nin Adaleti”
    »    
Gider “27 Mayıs’ın Utancı 15 Temmuz’da Bitti”
    »    
CHP’li Erkek: "Bir Daha 15 Temmuzlar Yaşanmasın!"
    »    
CHP’li Erkek’ten Adalet Mitingi Değerlendirmesi
    »    
Öz’ün Adalet Yürüşündeki Provokasyonlar Hakkında Açıklaması
    »    
CHP’li Muharrem Erkek: “Israrla Soruyorum, Israrla Yanıtlamıyorlar!”
    »    
CHP’li Muharrem Erkek’ten İki Satırlık Açıklama
    »    
Biga CHP’den Adalet Yürüyüşü Basın Açıklaması
    »    
CHP’li Muharrem Erkek: “Adaletsizlik Mi İsteyelim?”
    »    
Hiçbir Gerekçeyle, Öğrenciye Şiddet Kabul Edilemez
    »    
Turan; “Çanakkale Balık İhracatında Önemli Noktada”
    »    
Öz’den Soru Önergesi
    »    
CHP’li Muharrem Erkek’ten Çanakkaleli Şehide Veda
    »    
Öz; “Zeytinlikleri Yasal Düzenleme İle Yok Eden Tek Ülke Olacağız”
    »    
Öz’den Sahte Belge Açıklaması
    »    
AK Parti’den Iğdır’dan Çanakkale’ye Gönül Köprüsü
    »    
Turan; “Sağlık Alanında Yatırımlara Hız Kesmeden Devam Ediyoruz”
    »    
CHP Danışma Kurulu Toplandı
    »    
Öz’den İlçe Ziyaretlerinde Açıklamalar
    »    
ÖZ’den Soru Önergesi
    »    
Öz’ den İlçe Ziyaretlerinde Açıklamalar
    »    
CHP’li İpek “Evet Adayım”
    »    
Gider; “Tarım Türk Ekonomisinin Lokomotifidir”
    »    
Öz’den İlçe ve Köy Ziyaretlerinde Açıklamalar
    »    
Öz; “Referandum Sürecinde Uyarmıştık!”
    »    
CHP’li Erkek: “Basının Özgür Olmadığı Bir Toplum Asla Özgür Olamaz!”
    »    
Ahmet Tekin Güven Tazeledi
    »    
Öz; “Hem Tam Kanunsuzluk Hem de Tam Güvensizlik Hali Oluştu”
    »    
Bakanlıktan Muharrem Erkek’in Önerisine Acı Yanıt!
    »    
Köylerimizin Kalkınmasını Önemsiyoruz
    »    
Karadağ’dan Teşekkür Ziyareti
    »    
Karadağ’dan Kandemir’e Tebrik
    »    
Biga CHP ve Vatan Partisi İlçe Teşkilatlarından Çelenk Sunumu
    »    
Öz; “YSK ’nın Kararına Göre Referandum Sonucu Şaibeli”
    »    


İstekleriniz Sorunlarınız
İstek ve Sorunları Oku
İstek ve Sorun Yaz
 
 

YAZARLAR
Ali Galip Akyıldırım
Millet Devletini Arıyor
Alaattin Akçal
Biga’da Kaç Dernek Var?
Buse Duman
Sahi Şimdi Ne Olacak?
Davut Doğan (Konuk Yazar)
Hey Siri!
Erdem Karan
Allah’a Ulaşmayı Dileyin Sevgiden Başka Ne Var ki? (28)
Feyhan Karakaş
Biga’nın Kanayan Yarası
Gizem Emre
Ateşte Açan Güldük, Çanakkale’de Öldük
Fatih Özdemir
Doğrusu “Yal-nız-lık” Mı?
Kadir Atay
Yeni Yıl Yeni Umutlar
Murat Gülcen
İyinin Ve Kötünün Ötesinde Sanat
Osman Öztürk
GENDž
Ogün Doğan
Tahminler Şaştı
Ozancan Polat
Ucuz Strateji
Sinem Bülbül
Kayropraktik Nedir?
Saim Tunçman
Dedikoducu Bigalı Denyo*
Can Hastanesi Köşesi
LENFÖDEM Tanı ve Tedavisi
BİGA'DANÖBETÇİ ECZANE
ÇOK OKUNANLAR bu hafta | bu ay
ÇOK YORUMLANANLAR bu hafta | bu ay
İstatistik
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’ ve sitemizde yorum gönderenlerin şahsına aittir.
Çanakkale'nin Tamamen Renkli İlk Gazetesi
Biga'nın İlk İnternet Televizyonu ve Cep Gazetesi
Biga'nın Evlere, Köylere ve Okullarına, Dağıtılan En Yüksek Tirajlı Gazetesi
Sitemizde Yayınlanan Yazı ve Dökümanların İzinsiz Alınması Çoğaltılması Yasaktır
Biga Çarşamba Gazetesi / Atay Reklam
Tüm Hakları Saklıdır BİGA ÇARŞAMBA GAZETESİ    0