Künye İletişim Mobil
Giriş Sayfam Yap Favorilere Ekle Sitene Ekle RSS Üye Ol Üye Giriş
Anasayfa Foto Galeri Video Haber Duyurular Seri İlanlar Halı Saha Muhtarlarımız Kadınlarımız Gazetemiz
SON DAKİKA : Bigalı Hayırseverimize Minnettarız      Bülent Öz; “Gün; Bireysel Kaygıları Bir Kenara Bırakma Günüdür”      Allah’a Ulaşmayı Dileyin Muhteşem Örnek (3)      İlk Mahalle İftarı Cumhuriyet Meydanı’nda      Çan Belediyesinden Esat Kabaklı Konseri      MHP Çanakkale’de Milletvekili Adaylarını Tanıttı      Adaylar Belli Oldu       Biga Belediyesi Şehir Parkı’na Ramazan ilgisi      Yaşlıya Hürmet Budur      Gümüşçay Tura Hazır      Eski Başkan’dan Serzeniş: "Sosyal Medya Yerine Sosyal Hayatla İlgilenin"      AK Parti Gençlik Kollarından Davet      Adaspor’da Kadrolar Tamam       Bigaspor Şampi...      Biga’da Şampiyonluk Kutlaması       Fenerbahçe Maçı Dev Ekranda       19 Mayıs Gümüşçay da Kutlandı      Biga’nın Gururu Çanakkale Caddelerinde      Balıklıçeşmespor dan Geçmiş Olsun Ziyareti      CHP’de Çelenk Sunumunda Bulundu     
YEREL YAŞAM EKONOMİ SİYASET EĞİTİM BELEDİYE KAYMAKAM MAGAZİN ULUSAL SPOR RÖPORTAJ
» AK Parti Çanakkale İl Başkanlığı 6.Olağan İl Kongresine Hazırlanıyor
18 Ocak 2018 Perşembe 14:00
12
14
16
18


AK Parti Çanakkale İl Başkanlığı bu hafta sonu Genel Başkanvekili-Başbakan Binali Yıldırım’ın katılımları ile gerçekleştirilecek kongreye odaklandı.

Kongre öncesi AK Parti Çanakkale İl Başkanı Yeşim Karadağ kongre hazırlıkları ve gündeme yönelik açıklamalarda bulundu.

Kongre Hazırlıklarımız Tamamlandı Çanakkale Fahri Hemşehrimiz Başbakanımızı Bekliyor

AK Parti Çanakkale İl Başkanı Yeşim Karadağ 21 Ocak Pazar günü gerçekleştirilecek kongre ile ilgili hazırlıkların tamamlandığını Çanakkale teşkilatının Başbakanını bağrına basmak için heyecanlı olduğunu ifade etti.

İl Başkanlığı görevine yapılan istişareler sonucu devam edeceğini belirten Karadağ kongre hazırlıkları hakkında şu açıklamaları yaptı;

“İnşallah 21 Ocak Pazar Günü Çanakkale Anafartalar Kapalı Spor Salonunda gerçekleştirilecek 6. Olağan İl Kongremiz ile birlikte partimizi 2019 seçimlerine götürecek ekip ile çalışmalarımıza devam edeceğiz. Her zaman sahada olan bir ekip olduk, bundan sonra da ülkemiz için adeta beka kararı olacak 2019 seçimleri için de tüm zamanlardan daha fazla çalışmak zorundayız. Kongremiz için bütün hazırlıklarımızı tamamladık. Pazar günü inşallah büyük bir katılım ile Sayın Başbakanımızı ve çok sayıda bakanımızı şehrimizde ağırlayacağız. Çanakkale teşkilatı olarak misafirlerimizi ağırlamaktan memnuniyet duyacağız. Kongremize 5 bin kişinin üzerinde bir katılım öngörüyoruz, hazırlıklarımızı bu kapsamda yaptık.

Delegelerimizin Tamamına Yakını İle Birebir Temas Kurdum

Delegelerimizi partimizin mihenk taşları olarak değerlendiriyorum, o yüzden 6. Olağan İl Kongremiz öncesinde merkez ve ilçelerimizdeki tüm delegelerimiz ile ilçe başkanlıklarımızın organizasyonunda bir araya gelmek istedik. Merkez İlçe dâhil 12 ilçemizin delegeleri ile toplantılarda bir araya gelerek kendilerine 6. Olağan İl Kongremizin isimlerine özel hazırlanmış davetiyelerini takdim ettim. Delegelerimiz bu durumdan memnuniyetlerini ifade ettiler. Kendileri ile hasbihal etme fırsatı bulduk, Bizler her zaman teşkilatlarımızla iç içe olduk, teşkilatlarımızın emrinde olduk. İnşallah Pazar günü delegelerimizin teveccühü ile tek liste olarak gireceğimiz kongrede il başkanlığı görevine devam edeceğim.

2 Yıllık Görev Sürem Boyunca Olağanüstü Bir Gündem Yoğunluğu Yaşadık

AK Parti Çanakkale İl Başkanı Yeşim Karadağ göreve geldiği 3 Mart 2016 tarihinden beri ülkenin ve partisinin yoğun bir gündem yaşadığını belirterek “3 Mart 2016 tarihinde göreve geldim, hemen ardından partimiz Olağanüstü bir kongre ile genel başkan değişikliği yaşadı, ülkemiz bir başbakan değişikliği yaşadı, bayrağı Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanımız Sn.Binali Yıldırım devraldı.15 Temmuz hain darbe girişimini ve 16 nisan referandumu yaşandı, yatırımların son hız devam ettiği bir dönem oldu” dedi.

15 Temmuz Hain Darbe Girişimine de değinen Yeşim Karadağ “Olağanüstü kongremizin Hemen ardından ülkemiz Temmuz ayında hain FETÖ Terör örgütü tarafından alçak bir darbe girişimi yaşadı, Çok şükür ki milletimiz bu hain darbe girişimini püskürterek 27 gün boyunca 81 ilimizin meydanlarında demokrasi nöbetleri tuttu. Çanakkale teşkilatı olarak darbe girişimine ilk tepki veren illerin başında geldik, Çanakkale il başkanı ve teşkilatı olarak ilk günden itibaren meydanlarda nöbet tuttuk. Sayın Cumhurbaşkanımızın evlerinize dönün talimatı ile meydanlardaki nöbetimizi sonlandırdık” ifadelerini kullandı.

Karadağ şunları söyledi:

Çanakkale 1915 Köprüsü

“18 Mart 2017 tarihinde Sayın Cumhurbaşkanımız , Başbakanımız ve bir çok Bakanımızın katılımları ile Türkiye’nin mega projelerinden olan Çanakkale 1915 köprüsünün temellerini attık, inşallah Cumhuriyetimizin 100. yılında Çanakkale 1915 Köprüsünün resmi açılışı da yapılacak ve köprü hizmete açılacaktır.

16 Nisan Referandumu

Ülkemiz 2017 yılının Nisan ayında Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemini de içeren 16 maddelik bir halk oylaması gerçekleştirdi. Partimizin MHP İle birlikte evet oyu için çalışma yaptığı halk oylaması milletimiz tarafından onaylanarak değişiklik maddeleri bir bir yürürlüğe girmeye başladı, inşallah 2019 yılında da yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı seçimleri ile bu anayasa değişikliği paketinin en önemli maddesi yürürlüğe girecektir.

2019 Seçimlerin Hazırlık

Teşkilatımız her zaman sahada olan seçim olmasa da halkımız ile gönül bağını muhabettini devam ettiren bir teşkilat oldu, bu bakımdan 2019 seçimlerine en hazır parti milletin partisi AK Partidir. Biz AK Parti Çanakkale İl Teşkilatı olarak bu yönde çalışmalarımıza devam ediyoruz ve kongreden sonra daha da hızlanarak devam edeceğiz.

MHP İle Milli Mutabakat

2019 seçimleri milletimiz ve ülkemiz son derece önemlidir. Hatta 16 yıllık iktidarımız döneminin en önemli seçimidir nitelemesini yapsak çokta yanlış olamayacak. Bu süreçte bundan önceki tüm yerli ve milli konularda yanımızda olduğu gibi 2019 Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde de Genel Başkanımız-Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ı aday olursa destekleyeceklerini açıklayan Milliyetçi Hareket Partisi Lideri Devlet Bahçeli’nin açıklamalarını takdir ediyoruz. İnşallah 2019 seçimlerinde gerçekleştirilecek bu birliktelik daha uzun süre devam edecek ve adına milli mutabakat denilen bu birliktelik ülkemizin kazanmasına yol açacaktır. CHP ve HDP Birlikteliğine ses çıkarmayanların AK Parti –MHP Birlikteliğine ses çıkarmalarını garipsiyorum.”

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’nun Açıklamaları

 “CHP İstanbul İl Başkanı seçilen hanımefendinin Sayın Cumhurbaşkanımızdan özrünü pişkinlik olarak nitelendiriyorum, zaten CHP Gibi Türkiye’nin köklü bir partisinin İstanbul il başkanlığının bu şahsa emanet edilmesi CHP’deki eksen kaymasının çok güzel bir temsili örneğidir.

Malumunuz üzere hafta sonu yapılan CHP İstanbul İl Kongresinde CHP’nin yeni İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu seçilmiştir. Kendisi kongre ile seçilmiş olup demokrasi sonucu çıkan bu tabloya saygı duymak en büyük görevimizdir.

Fakat gel gelelim mevzubahis İl Başkanının göreve geldikten sonra kadın olması, kongreden zaferle çıkması ile değil geçmişte yaptığı sosyal medya paylaşımları ile gündem olması ana muhalefet partisinin düştüğü acınacak durumun açık göstergesidir.

CHP İl Başkanı seçilen Canan Kaftancıoğlu geçmişte sosyal medya hesabı üzerinden devlete katil devlet diyecek kadar dil uzatmış, HDP İle partisini aynı mücadelenin birer figüranı olarak görmüş, Devletimizin Ermeni soykırımı yaptığını iddia etmiş, gezi parkı eylemlerinde ön saflarda yer alarak milletimizin bekasına göz dikmiş, Sayın Cumhurbaşkanımızın rahmetli annesi tenzile annemize hakaret edecek kadar ileri gitmiştir.

Cumhuriyet Halk Partisi Türkiye’de ana muhalefet partisidir. Ana muhalefet demek iktidar partisinin alternatifi demektir. CHP gibi köklü bir partinin İstanbul il başkanlığını emanet ettiği insan devletinin ve milletinin değerlerine bağlı olmalıdır, Bu makamlar öylesine gelinmiş makamlar olmamalıdır. Tüm bu yaşananlardan sonra söz konusu kişi çıkıyor, Cumhurbaşkanımızın annesine yaptığı hakaretten sonra Cumhurbaşkanımızdan özür diliyor, Biz de diyoruz ki bu özür sizi aklamaz Canan hanım, siz çıkın milletten özür dileyin ve derhal istifa edin, ana muhalefet partisinin İstanbul gibi bir büyükşehrin il başkanı sizin taşıdığınız sıfatları taşımamalıdır” dedi.

HABER FOTOĞRAFLARI İÇİN TIKLAYINIZ


AK Parti Çanakkale İl Başkanlığı 6.Olağan İl Kongresine Hazırlanıyor

  Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış

  Yorum Ekle

Ad Soyad :
E-Posta :
Mesaj :
Güvenlik Kodu :+ Benzer Haberler
MHP Çanakkale’de Milletvekili Adaylarını Tanıttı
    »    
Adaylar Belli Oldu
    »    
MHP Çanakkale’de Tanıtım Atağında
    »    
AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı’ndan Biga Ziyareti
    »    
Gültekin Yıldızdan Açıklama
    »    
Başkan Kuzu AK Kadınlarla Buluştu
    »    
“Dünyanın En Özgür Ülkesi”
    »    
Muharrem İnce ile Birlikte Hakkari ve Rize’de Vatandaşlarla Buluştu
    »    
İYİ Parti Aday Adayları Biga Pazarında
    »    
İYİ Parti Hemşireleri Ziyaret Etti
    »    
Bektaş’ tan Kadem’e Ziyaret
    »    
Özgür Ceylan; “Zamanı Artık Geldi, 24 Haziran’da Biz Kazanacağız”
    »    
Gelibolu Bektaş’ı Bağrına Bastı
    »    
AK Parti Gültekin Yıldız "Onlara Utanmak Kaldı"
    »    
Bektaş’tan köy Ziyaretleri
    »    
Arda Bozkurt Aday Adayı
    »    
İYİ Parti Anneler Gününü Kutladı
    »    
"Halkın Talebiyle Köşdere Geliyor"
    »    
Söylemlere Dikkat Edelim
    »    
CHP Çanakkale Milletvekilliğine Adaylık Başvurusunu Gerçekleştirdi
    »    
Bektaş’tan İlçe Çıkarması
    »    
Bu işin Altında Çok Başka Şeyler Var!
    »    
CHP Bülent Öz’den Ziyaret
    »    
Bektaş’tan Ziyaret
    »    
Bektaş’ın İlçe Ziyaretleri
    »    
İYİ Parti Çanakkale İl Yönetimi Ticaret Borsasını Ziyaret Etti
    »    
Öz ve Ergün Açıkladı
    »    
AK Parti Grup Başkanvekili Turan, Müjdeyi Verdi
    »    
CHP Aday Adayı Özgür Ceylan: Örgütten Gelen Bir Aday Adayıyım
    »    
Sosyal Devlette…
    »    
Bektaş’tan AK Parti Merkez İlçe Başkanlığına ziyaret
    »    
Furkan Sezer AK Parti Milletvekilliği Aday Adaylığını Açıkladı
    »    
Seçim Propagandalarına Dikkat Edin, Kandırılmayın! (2)
    »    
Turan, “Gelibolu Ulaşım Anlamında Altın Çağını Yaşayacak”
    »    
Seçim Propagandalarına Dikkat Edin, Kandırılmayın! (1)
    »    
AK Parti Kepez de 24 Haziran Toplantısı
    »    
Bülent Öz Yılın Milletvekili Seçildi
    »    
Ak Parti Çan Teşkilatları “Biz Hazırız” Mesajı Verdi
    »    
İyi Parti Biga Teşkilatı’nda Eğitim
    »    
Ayhan Gider’den Gündeme Dair Açıklama
    »    
Develer; Sucuklar; Minibüsler; Borçlar; Yalanlar
    »    
İstiklal Marşımız Yeniden Bestelenemez
    »    
Suyumuzu da Meksika Üzerinden İsrail’e mi Satacaksınız?
    »    
“İstiklal Marşımıza Saygısızlık Kabul Edilemez”
    »    
Başkan Ceylan’dan İstiklal Marşı İle İlgili Sert Tepki
    »    
İl Genel Meclisi’ne Kadın Üyeler Geliyor
    »    
AK Parti Tülay Ömercioğlun’dan Basın Açıklaması
    »    
AK Parti Gültekin Yıldız’dan Basın Açıklaması
    »    
AK Parti Ergin Sezen’den İsmet Güneşhan’a Cevap
    »    
CHP Biga Kadın Kolları Basın Bildirisi
    »    
Sezen’den, Muharrem Erkek’e Sert Yanıt
    »    
Çanakkale’deki Kanser Hastalıklarının Artış Sebepleri Nelerdir
    »    
AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan’dan Bilgilendirme
    »    
CHP Bülent Öz’den Bilgilendirme
    »    
AK Parti Ergin Sezen’den Ülgür Gökhan’a Cevap
    »    
Öz’den Orman ve Su İşleri Bakanına Sorular
    »    
Çocuklarımızın Sağlığı Tehlikede
    »    
Öz’den Ders Niteliğinde Tarihi Bir Konuşma
    »    
AK Parti Gençleri Kadınlarla El Ele
    »    
Et ve Süt Kurumunun Adı İthalat Kurumu Oldu
    »    
AKP’nin Tarihe Sahip Çıkma Anlayışı Dizilerden İbaret
    »    
Öz’den Sağlık Bakanına Sorular
    »    
Yeşim Karadağ; Darbenin Her Türlüsünü Red Ediyoruz
    »    
İl Başkanı Karadağ’dan Ankara’dan Müjdeler
    »    
Öz’den Bakana Sorular
    »    
Biga CHP İlçe Danışma Toplantısı Yapıldı
    »    
Tüm Kesimlerimizle Beraber Kalkınmaya Devam Ediyoruz
    »    
Sulama Bedelinin %100 Artmasının Gerekçesi Nedir?
    »    
Yeşim Karadağ’ın Basın Açıklaması
    »    
Öz’den İçişleri Bakanı’na Sorular
    »    
AK Parti Teşkilatlarına Tavsiye
    »    
"CHP Geleceğimizi Çalıyor"
    »    
CHP Umudun Partisidir, Mücadele Edenler Unutulmaz
    »    
CHP’li Erkek: “Barış ve Demokrasi İsteyenleri Tutukluyorsunuz!”
    »    
Öz İran’da İslam İşbirliği Konferansına ve İkili Ülke Görüşmelerine Katıldı
    »    
Karadağ Delegeler İle Buluşuyor
    »    
Türkiye Kimin Şekerini Üretiyor
    »    
Engel Yok, Teknik Kampus Var
    »    
İYİ Parti Biga’da Start Verdi
    »    
Yeni Evli Çiftlere Hususi Otomobilde ÖTV Muafiyeti
    »    
Biga’da Yer Yerinden Oynayacak
    »    
Ömercioğlun’dan Basın Açıklaması
    »    
AK Parti İl Başkanı Yeşim Karadağ’dan Basın Açıklaması
    »    
CHP’li Erkek, Taşımalı Eğitimi Meclis Gündemine Taşıdı
    »    
Öz’den Tarım Gıda ve Hayvancılık Bakanına Sorular
    »    
Orman Muhafaza Memurlarının Harcırah Eşitsizliği Giderilmelidir
    »    
Biga Kaymakamı MHP’yi Ziyaret Etti
    »    
Öz’den Ağbal’a Sorular
    »    
Yenice Çırpılar Termik Santrali İçin Mücadelemiz Devam Ediyor
    »    
Karadağ ‘dan Bakanlık Temasları
    »    
Melek Şahin Güven Tazeledi
    »    
Karadağ’dan Ülgür Gökhan’a; “İki Yüzlü Başkan”
    »    
Ceylan: “Kavga Siyaseti Biga’ya Kaybettiriyor”
    »    
Öz; “İlçe Kongrelerimiz Hayırlı Olsun”
    »    
Kılıçdaroğlu, FETÖ’den Besleniyor
    »    
Sedyeyle Getirildiği Kongreyi Kazandı!
    »    
CHP Milletvekili Bülent Öz’den Soru Önergesi
    »    
Öz: Diyanet Anayasal Düzeni Ortadan Kaldırmak mı İstiyor ?
    »    
Öz: Bir Fedakarlık Yaparak Vergi İndirimine Gidecek misiniz?
    »    
Taşeron Kanununda Sona Gelindi
    »    


İstekleriniz Sorunlarınız
İstek ve Sorunları Oku
İstek ve Sorun Yaz
 
 

YAZARLAR
Ali Galip Akyıldırım
Ülkemizin Geleceği ve Umudu Sevgili Genç Arkadaşım
Alaattin Akçal
Hayalim “2 Adet Çikolata”
Buse Duman
Pardon Ama… Değişeceksiniz! Öyle ya da Böyle…
Davut Doğan (Konuk Yazar)
Hey Siri!
Erdem Karan
Allah’a Ulaşmayı Dileyin Muhteşem Örnek (3)
Feyhan Karakaş
Biga’nın Kanayan Yarası
Gizem Emre
Ateşte Açan Güldük, Çanakkale’de Öldük
Fatih Özdemir
Doğrusu “Yal-nız-lık” Mı?
Kadir Atay
Trafik Lambası Şart!
Murat Gülcen
-Filistin Halkı Yalnız Değildir-
Osman Öztürk
GENDž
Ogün Doğan
Tahminler Şaştı
Ozancan Polat
Ucuz Strateji
Sinem Bülbül
Kayropraktik Nedir?
Saim Tunçman
Hocam, Atatürk’süz 18 Mart olur mu!
Can Hastanesi Köşesi
LENFÖDEM Tanı ve Tedavisi
BİGA'DANÖBETÇİ ECZANE
ÇOK OKUNANLAR bu hafta | bu ay
ÇOK YORUMLANANLAR bu hafta | bu ay
İstatistik
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’ ve sitemizde yorum gönderenlerin şahsına aittir.
Çanakkale'nin Tamamen Renkli İlk Gazetesi
Biga'nın İlk İnternet Televizyonu ve Cep Gazetesi
Biga'nın Evlere, Köylere ve Okullarına, Dağıtılan En Yüksek Tirajlı Gazetesi
Sitemizde Yayınlanan Yazı ve Dökümanların İzinsiz Alınması Çoğaltılması Yasaktır
Biga Çarşamba Gazetesi / Atay Reklam
Tüm Hakları Saklıdır BİGA ÇARŞAMBA GAZETESİ    0