Künye İletişim Mobil
Giriş Sayfam Yap Favorilere Ekle Sitene Ekle RSS Üye Ol Üye Giriş
Anasayfa Foto Galeri Video Haber Duyurular Seri İlanlar Halı Saha Muhtarlarımız Kadınlarımız Gazetemiz
SON DAKİKA : Biga Amatör ve Sportif Balıkçılık Derneği Biga’da Açıldı      Modifiyeli Araç Tutkunları Biga’da Toplandı      Çanakkale Yapısı İtibarıyla Özgürdür, Özgür Kalacak      Balıklıçeşme Ortaokulu Hentbol Takımı İl Birincisi      SGK ve İŞKUR’ dan Biga TSO’ da Teşvikler Semineri      Beyhan Varsa, Lezzet Var      Biga’da İsmail Işık Coşkusu Salona Sığmadı      ÇTSO Komite Başkanları Aylık Toplantısı Gerçekleştirildi      Sanayi ve Teknoloji Bakanı Çanakkale’de      Yağmur Bir Çok Köyde Heyelana Sebep Oldu      Başsavcı Yalçınöz’den Biga TSO’ya İade-i Ziyaret      Biga Meslek Yüksek Okulu, AKEAD Yazılım A.Ş. ile Protokol imzaladı      Kadınları Şanslı Kepez      Biga’da Eve Giren İki Kişi Mutfak Eşyalarını Çaldı      ÇTSO’ dan Rektörlüğe Ziyaret      Her Yer Çanakkale      Biga’da Toplu Sözleşme İmzalandı: İşçiye Yüzde 26 Zam      İl Birincileri Kahvaltıda Bir Araya Geldi      MHP Biga İlçe Başkanlığında Saadettin Saat Dönemi       Bigaspor’dan Beşiktaşa     
YEREL YAŞAM EKONOMİ SİYASET EĞİTİM BELEDİYE KAYMAKAM MAGAZİN ULUSAL SPOR RÖPORTAJ
» “49 Söz Verdik, Daha Fazlasını Yaptık”
13 Şubat 2019 Çarşamba 17:00
12
14
16
18


Biga Belediye Başkanı ve CHP’li Aday İsmail Işık, geçtiğimiz yıllarda yapımı tamamlanan Ortur Sosyal Tesisleri’nde bölge sakinleriyle bir araya geldi. Kalabalığın ilgi gösterdiği toplantıda istek ve önerileri de not alan Biga Belediye Başkanı İsmail Işık; “Biga Belediyesi’ni 3 kat büyüttük. Kullandığımız bütçenin yarısını elle tutulur, gözle görülür yatırımlara harcadık. Trafik ve otopark sorununun çözümü için çalışmalara başladık. Çalışmalarımızı tamamlamamız için bir dönem daha sizlerden destek istiyorum” ifadelerini kullandı.

“SİZ İSTEDİNİZ, BİZ ÇÖZDÜK”

“5 yıl önce ‘Sevgi kazanacak. Biga kazanacak.’ diye yola çıktık. 5 yılın sonunda sevginin de Biga’nın da kazandığını sizlere mutlulukla söylemek istiyorum. Ortur Sitemizdeyiz. Ortur Sitesi Biga’nın yeni gelişen, güzide sitelerinden birisi. Biz de göreve geldiğimizde bu bölgenin ihtiyaçları doğrultusunda bölge sakinlerimizle beraber işte aşağıdaki yürüyüş yolumuzu, buradaki kafeteryamızı sizin kullanımınıza sunduk. İnşallah bu kafemizi yaza doğru daha da büyüteceğiz. Yetmemeye başladı. Burada biz zaten yaptığımız bütün çalışmalarda, bütün uygulamalarda bölge halkının görüş ve önerilerini alarak projelerimizi oluşturduk. Bu projelerimizin sahiplenildiğini, kullanıldığını görmek bizleri çok mutlu ediyor. 5 yıl önce bu kafeterya binamız yoktu ve geldiğimizde yollarda konuşma yapmaya çalışmıştık. Ama bu yıl en azından bir adresimiz var ve geldik burada sizlerle buluştuk. Özellikle de Hanımlar istedi bu kafeteryayı. Ben buraya zaman zaman ziyarete geldim ve hanımlar da bize çok sahip çıktılar, kendi günlerine davet ettiler ve orda bize bölgeyle ilgili şikayetlerini bildirdiler. Biz de hızlı bir şekilde onlardan gelen talepleri değerlendirerek çalışmaları sonuçlandırdık. Onların bütün isteklerini yerine getirdik. Bundan sonra da öyle yapmaya devam edeceğiz. Ben Biga’yı birlikte yönetiyor olmaktan son derece mutluyum. Biz her şeyin farkında olamayabiliyoruz. Arkadaşlarımız olsun ben olayım gözden kaçan hususlar olabiliyor. Çevrede yaşayan insanlar bunları bize ilettiklerinde çok memnun oluyoruz. Memnun olmamızın sebebi; insanlar belediyesiyle barıştı. Belediyesini özümsedi ve çalışmaların aksamadan eksiksiz bir şekilde devamını istiyorlar ve bize ulaşıyorlar.”

“İLÇEMİZE ZİYARETÇİ SAYISI ARTTI”

“5 yıldan bu yana ‘Bizim İsmail’ olarak çıktığımız bu yolda gerçekten sizin İsmail olarak çalıştık ve Biga’yı olduğumuz noktadan çok daha ileri taşıdık. 40 milyon lira teslim aldığımız Biga Belediye bütçesi  2019 yılında tam 120 milyon lira oldu. Yani Biga Belediyesi’ni üç kat büyüttük. Biga’nın ertelenmiş, göz ardı edilmiş ihtiyaçları vardı. Bunları gerçekleştirmek için araç parkımızı yüzde 100 arttırdık. 42-43 tane aracımız vardı. Şimdi tam 90 tane büyüklü küçüklü, iş makinesinden kamyonuna kadar araçlarımız var. 90 tane araçla Biga halkının sorunlarını çözmeye çalışıyoruz. Eleman sayımız da yaptığımız işler de arttı. Biga artık dışarıdaki insanların, çevredeki komşu ilçelerden özellikle hafta sonları gelip ziyaret ettikleri, vakit geçirdikleri bir yer haline geldi. Bigalılar da Biga’dan başka yerlere gidiyorlardı ve onlar da artık hafta sonlarını Biga’da geçirmeye başladılar. Atatürk Kültür Merkezi Güney Marmara’nın en büyük tesisidir. Şehir Parkı da aynı şekilde 24 bin metrekaredir. Güney Marmara’nın yine o özelliklerdeki en büyük parkıdır. Biz Atatürk Kültür Merkezi’ni tamamladığımızda, faaliyete açtığımızda 12 bin metrekare alanı nasıl doldururuz endişesi yaşadığımız günler oldu. Fakat şu an 12 bin metrekare yetmemeye başladı. Bodrum katını bile vatandaşımızın kullanımına açtık. Yeni Sanat Merkezi ve kütüphane açtık.”

“TRAFİK VE OTOPARK SORUNUNU ÇÖZÜYORUZ”

“Şehir Parkı 24 bin metrekare ve şu anda insanlar ‘neden daha büyük yapmadınız’ diyorlar. Yapım aşamasında ‘Burası çok büyük, nasıl olacak, merkeze uzak, kullanılacak mı?’ denildi. Samimi söyleyeyim bazen ben bile oturmaya yer bulamıyorum. Parkın dolu doluya kullanılıyor olmasını görmek ve vatandaşlar tarafından buraların benimseniyor olması motivasyonumuzu daha da arttırıyor. Biga’yı daha ileriye taşımak için çalışmalarımızı gece gündüz durmadan devam ettirmeye uğraşıyoruz. 

Biga ile ilgili bir gündem ortaya koymuştuk. Araçların değil yayaların şehri Biga sloganıyla 2014 seçimlerinde sizlerden oy istedik. Ve Çay çevresindeki otopark alanımızı yüzde 50 oranında arttırdık. Katlı otoparkımızı yaptık. Şehir içerisinde trafik yoğunluğu yaratan unsurları; galericileri, yemcileri şehir dışına taşımak için çalışıyoruz. Biga Terminali’nin arkasındaki Kamyon Garajı olan yeri Galericiler Sitesi haline getireceğiz. Trafik ve otopark sorunumuzu da önemli ölçüde çözmüş olacağız. Önümüzdeki dönemde yine otopark çalışmalarımız olacak. Trafik ve otopark sorunu ülkemizin sorunu.  Birden çözmek mümkün değil. Ancak trafik ve otopark sorununu çözecek projeler geliştiriyoruz. Onları daha sonra anlatacağım. Bu akşam projelerimizi anlatmak için gelmedik. Sizleri dinlemek için buradayız.”

“YÖRESEL ÜRÜNLERİ SATACAĞIZ”

“Biga Belediyesi bütçesinden başlayarak Biga’yı üç kat büyüttük. 2019 yılı itibariyle tam 344 milyon lirayı Biga için harcadık. Bu paranın 150 milyon lirasını gözle görülür, elle tutulur yatırımlar için kullandık. İddia ediyorum; bütçesinin yarısını gözle görülür, elle tutulur yatırımlara harcamış başka belediye yoktur. İşte Biga’nın gerçekten çok fazla ihtiyaçları var. 49 Proje açıklamıştım 2014 yılında. Bir tanesi hariç hepsini gerçekleştirdik. Hatta sözlerimizden fazlasını da yaptık. O bir tanesi de köprünün üstüydü. Onu da şimdi Şirintepe’deki pancar depomuzun olduğu alana kuruyoruz. Orası Biga için çok ciddi anlamda getiri sağlayacak olan bir mola yeri ve yöresel ürünlerin satılacağı bir alışveriş merkezine dönüştüreceğiz.”

“YAPACAK ÇOK İŞİMİZ VAR”

“Ben Biga’da bu çalışmaları yaparken puzzle gibi düşündüm. 5 yılda çok fazla çalışma yaptık. Ancak yarım kalan, devam etmesi gereken işlerimiz var. Biz o puzzle’ı tamamlamak için de önümüzdeki dönem sizlerden bir kez daha desteğinizi istiyoruz. 5 yıl daha bu kente hizmet etmek için sizlerin huzurundayız. Seçimler çok önemlidir. Bir gün gidip orada beş dakika içerisinde oy kullanmak değildir. Önümüzdeki 5 yıllık dönemde Biga’nın nasıl ve kimler tarafından ve hangi anlayışla idare edileceğinin karar verme zamanıdır. Biz bu seçimleri çok önemsiyoruz. Az önce de çocuklar geldi, fotoğraf çektirdik, onlara da söyledim. Biz çocuklarımıza daha güzel bir Biga bırakabilmek için çalışıyoruz. Hiçbir zaman Biga’nın bize miras kaldığını düşünmedik. Biz Biga’yı çocuklarımızdan, gençlerimizden emanet aldık. Bunun için önümüzdeki 5 yıllık dönem oldukça önemli. Ülkemizin içinde bulunduğu durumdan ziyade biz Biga olarak neler yapabiliriz diye düşünüyoruz. Biga’da ben birlik ve beraberlik içerisinde yaşama kültürünün yerleşmeye başladığını görüyorum ve bu duruma oldukça seviniyorum.”

HABER FOTOĞRAFLARI İÇİN TIKLAYINIZ


“49 Söz Verdik, Daha Fazlasını Yaptık”

  Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış

  Yorum Ekle

Ad Soyad :
E-Posta :
Mesaj :
Güvenlik Kodu :+ Benzer Haberler
Biga Amatör ve Sportif Balıkçılık Derneği Biga’da Açıldı
    »    
Modifiyeli Araç Tutkunları Biga’da Toplandı
    »    
Çanakkale Yapısı İtibarıyla Özgürdür, Özgür Kalacak
    »    
Balıklıçeşme Ortaokulu Hentbol Takımı İl Birincisi
    »    
SGK ve İŞKUR’ dan Biga TSO’ da Teşvikler Semineri
    »    
Beyhan Varsa, Lezzet Var
    »    
Biga’da İsmail Işık Coşkusu Salona Sığmadı
    »    
ÇTSO Komite Başkanları Aylık Toplantısı Gerçekleştirildi
    »    
Sanayi ve Teknoloji Bakanı Çanakkale’de
    »    
Yağmur Bir Çok Köyde Heyelana Sebep Oldu
    »    
Başsavcı Yalçınöz’den Biga TSO’ya İade-i Ziyaret
    »    
Biga Meslek Yüksek Okulu, AKEAD Yazılım A.Ş. ile Protokol imzaladı
    »    
Kadınları Şanslı Kepez
    »    
Biga’da Eve Giren İki Kişi Mutfak Eşyalarını Çaldı
    »    
ÇTSO’ dan Rektörlüğe Ziyaret
    »    
Her Yer Çanakkale
    »    
Biga’da Toplu Sözleşme İmzalandı: İşçiye Yüzde 26 Zam
    »    
İl Birincileri Kahvaltıda Bir Araya Geldi
    »    
MHP Biga İlçe Başkanlığında Saadettin Saat Dönemi
    »    
Bigaspor’dan Beşiktaşa
    »    
Çan Belediyesi 5’nci Kitap Fuarı Kapılarını Açtı
    »    
Biga TSO’dan Oto Galericilerine Belge Töreni
    »    
Akıl ve Zeka Oyunları Turnuvasında İlçe Finalistleri Belli Oldu
    »    
İŞKUR ve SGK Tarafından Bilgilendirme Toplantısı Düzenlendi
    »    
Biga TSO’da Plastik Poşet Toplantısı Yapıldı
    »    
AFAD Uyardı!
    »    
Kepez’de “Acı Gün Dostu” Belediyecilik Hedefi
    »    
"Konu Eğitim Olduğunda Asla ’Hayır’ Demedik"
    »    
Karataş “Her Şey Halkımız İçin”
    »    
AFAD Uyardı
    »    
Troya Belgeseli Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde Gösterilecek
    »    
"Tabakhaneleri Hep Birlikte Taşıyacağız"
    »    
Biga’da AK Parti ile MHP İttifak Yolunda
    »    
Allah’a Ulaşmayı Dileyin Huzur İçinde Yaşamak(16)
    »    
Sanayide Aracında Ölü Bulundu
    »    
Karabiga Belediyesinden Yazılı Açıklama Geldi
    »    
AFAD Uyardı!
    »    
Gençlik ve Spor Bakanlığı Çanakkale’ye Daimi 43 İşçi Alımı Yapacak
    »    
Teoman Alpay Müzik Ödülleri
    »    
Kamyoncular Kooperatifinden Başkan Kuzu’ya Teşekkür
    »    
Başkan Kuzu’dan Girişimci Kadınlara Tam Destek
    »    
Güray Ergün, ‘Üretim’ Sloganıyla Farklı Kazandı
    »    
Türküler Bizi Söyler Programı Gönülleri Fethetti
    »    
Biga Pomaklar Derneği Kadınlarla Kahvaltı’da Buluştu
    »    
GESTAŞ Feribotu Balıkçı Teknesine Çarptı
    »    
Kepezli Musluğundan Su İçecek
    »    
Biga’dan Bingöl’e Kitap Köprüsü
    »    
Gider, Cuma Pazarını Ziyaret Etti
    »    
Başkan Işık, Yeşilada’da Davullarla Karşılandı
    »    
SGK’dan Yapılandırma Kolaylığı
    »    
"Fikir Almadan İş Yapmıyoruz"
    »    
9 Şubat Sigarayı Bırakma Günü
    »    
Şadan Doğan Dede Oldu
    »    
Biga’dan Tüm Türkiye’ye İhtiyaç Sahiplerine Ulaşan Dernek
    »    
Sözünü Tutan Başkan Işık’a Yoğun İlgi
    »    
Size Yalan Söylüyorlar, İnanmayın!
    »    
Grup Başkanvekili Bülent Turan, Biga Ağaköy’de
    »    
Başkan Işık’tan Derneklere Müjdeli Haber
    »    
Biga Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi İl Birincisi Oldu
    »    
Mini Mini 1’ lere Galatasaray Süprizi
    »    
Başkan Işık, Kapalı Pazaryeri’nde Bez Torba Dağıttı
    »    
Ayhan Gider’den Çanakkale Barosu’na Ziyaret
    »    
Ceylan: Seneye Teslim Ederiz Dediler; Üç Buçuk Yıl Oldu
    »    
Başkan Işık, Kamyon Garajı Konusuna Değindi
    »    
Çanakkale SGK ve İŞKUR İl Müdürlerinden ÇTSO’ ya Ziyaret
    »    
Erdoğan’dan Adaspor Kulübüne Ziyaret
    »    
Esnaf istedi, Başkan Işık Çözdü
    »    
Ziraat Odası’nda Seçim Yarışında Son Haftaya Girildi
    »    
Unutmayın! ´Öncelik Hayatın, Öncelik Yayanın´
    »    
Bülent Erdoğan Ziyaretlerinde Dur Durak Bilmiyor
    »    
Bir Ağaç Hikayesi
    »    
Öncelik Hayatın Öncelik Yayanın
    »    
Kanser Önlenebilir Bir Hastalıktır
    »    
İşte Duyarlılık Budur
    »    
Biga Belediyesi’nden Spor Kulüplerine Maddi Destek
    »    
Nurdan Ayakkabı Yeni Yerinde
    »    
CHP Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan Sessizliğini Bozdu
    »    
Tarihi Alan Başkanlığından Çanakkale Barosu’na Ziyaret
    »    
Başkan Işık’tan Miting Gibi Kahve Ziyareti
    »    
Biga Esnafının 2018 Karnesi
    »    
Tavuk Dünyası Biga’da Hizmette
    »    
Turan, Sağlık Evi İnşaatını Gezdi
    »    
Başkan Kuzu’ya Gençlerden Büyük Destek
    »    
Çanakkale Barosu Stajyer Avukatlarla Toplantı Gerçekleştirdi
    »    
İŞKUR ve SGK İl Müdürlükleri Oda Ziyaretlerine Devam Ediyor
    »    
Otomobildeki Cansız Bedenlerin Kime Ait Olduğu Belirlendi
    »    
AFAD Uyardı!
    »    
Çanakkale Barosu’ndan Hamiyet- Ferudun Sözen Sevgi Evine Ziyaret
    »    
Otomobilde 3 Gencin Cesedi Bulundu, 1 Genç Kayıp
    »    
Biga Kafkas Kültür Derneğinde Kahvaltı
    »    
Başkan Işık; Kara Propagandaya Karşı Telefon Numarasını Dağıttı
    »    
5. Deve Güreşleri Yoğun İlgi Gördü
    »    
Trafolar’ da ’’Kadına Şiddete’’ Dikkat Çekti
    »    
Allah’a Ulaşmayı Dileyin Huzur İçinde Yaşamak (15)
    »    
Seddülbahir Kahramanı Bigalı Mehmet Çavuş Dualarla Anıldı
    »    
İyi Dersler Çocuklar
    »    
Gider, Kök Hücre Bağışında Bulundu
    »    
Sözde Değil Özde Birliktelik Sağlayacağız
    »    
Şampiyonlar Ödüllerini Aldı
    »    
"Gençlerimizin Enerjisiyle Başaracağız"
    »    


İstekleriniz Sorunlarınız
İstek ve Sorunları Oku
İstek ve Sorun Yaz
 

YAZARLAR
Ali Galip Akyıldırım
İmam Hatip Okullarını Kutsallaştırmayın
Alaattin Akçal
Hayalim “2 Adet Çikolata”
Davut Doğan (Konuk Yazar)
Hey Siri!
Erdem Karan
Allah’a Ulaşmayı Dileyin Huzur İçinde Yaşamak(16)
Kadir Atay
Ben Anlayamadım...
Murat Gülcen
-Kafa Yoranlar-
Niyazi Kısacık
Ceviz Kurdu
Uzm. Klinik Psikolog Nevzat Hasdemir
Çocuklarınızın Hayatını Kurtarın !!!
Ozancan Polat
Ucuz Strateji
Sinem Bülbül
Kayropraktik Nedir?
BİGA'DANÖBETÇİ ECZANE
ÇOK OKUNANLAR bu hafta | bu ay
ÇOK YORUMLANANLAR bu hafta | bu ay
İstatistik
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’ ve sitemizde yorum gönderenlerin şahsına aittir.
Çanakkale'nin Tamamen Renkli İlk Gazetesi
Biga'nın İlk İnternet Televizyonu ve Cep Gazetesi
Biga'nın Evlere, Köylere ve Okullarına, Dağıtılan En Yüksek Tirajlı Gazetesi
Sitemizde Yayınlanan Yazı ve Dökümanların İzinsiz Alınması Çoğaltılması Yasaktır
Biga Çarşamba Gazetesi / Atay Reklam
Tüm Hakları Saklıdır BİGA ÇARŞAMBA GAZETESİ    0